Keresés

Részletes keresés

zoo84 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 140

Az igazat megvallva nekem ez a kevés fordítás úgy jött össze, hogy leírtam azokat a szavakat, amiket megértettem  szövegből(persze sokszor meghallgattam) majd a mondat szerkezetéből kitaláltam a jelentést.

Tanácsot nem tudok adni neked a nyelvtanuláshoz, mert majdnem minden ember máshogy tud könnyen  megtanulni dolgokat, meg én is nagyon messze vagyok attól, hogy valakivel lefolytassak egy párbeszédet, hacsak nem írásban történik ez :)

De ha rám hallgatsz, akkor az alapvető nyelvtani részt sajátítsd el egy magántanártól először is. Amit be kell jól gyakorolni. Másodsorban meg a szókincset kell nagyon fejleszteni, de ebben semmilyen tanár, program, illetve hanganyag nem segít, csak a saját szótárfüzet. És még nagyon fontos az igazi német szöveg hallgatása. Szerintem a különböző  hanganyagok( origós, itk és stb) nagy részét magyar emberek beszélik fel, mert tök más hanglejtéssel, illetve sebességgel beszélnek, mint pl a sat1-en.

Nem tudom a többieknek mi a véleménye, de nekem ez jött be. Csak sajna a nyelvtant már elfelejtettem, a szókincsem mindig is kicsi volt, német nyelvű csatornám meg egyáltalán nincs. Ezért nem tudok szinte semmit németül. Egyébként az  jó ötlet, hogy  egy Magyarban élő németet felkeresel és beszélgetsz vele, mert állítólag az élő szónál nincs jobb.

A próbamunkára visszatérve: én nem paráznék. Persze ezt a legkönnyebb mondani.

 

Előzmény: Asztalos szaki (137)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 139

Pedig jó a téma, pont a nyelvtanulásról szól, mert a mesélő is egy külföldi, egy török (Kaya Yanar).

A nyelvezete könnyű, de tény hogy kicsit gyors.

Előzmény: Asztalos szaki (136)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 138

Az eleje kicsit nehéz, de késöbb mikor rátér a zacskó borotválásra, annak mikéntjére, azt teljesen jól érteni:-)

Állat kis videó:-)

Előzmény: zoo84 (135)
Asztalos szaki Creative Commons License 2011.01.26 0 0 137

Zoo84! Ha te ennyi mindent megértettél belőle,akkor te simán előttem jársz,le a kalappal.

Zöldfülű vagyok melletted,csak gratulálni tudok.Inkább te adj valami jó tippet nyelvtanuláshoz!

Asztalos szaki Creative Commons License 2011.01.26 0 0 136

Nagyon sokat kell még tanulni.Ebből a paródiából szavakat értettem csak,nekem túl gyorsan beszélnek,ezt csak kinnt lehet gyakorolni,ehhez idő kell és kitartás,szerintem biztos van sok olyan szó náluk is mint magyarba,hogy amit mi szótár szerint tanulunk meg

azt ők teljesen másképp mondják,és erre csak kinnt jösz rá.Kicsit parázok a próbamunkától

annak a nyelvtudás részétől,attól tartok hogy összefogok zavarodni,leblokkolok.Még addig kb két és fél hét.Úgy szervezem hogy egy jó németessel gyakorlok egy kis kérdezz feleleket .

Előzmény: Törölt nick (134)
zoo84 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 135

Talán valami olyasmiről énekelnek, hogy ennek az évtizednek nincs neve és sokminden megváltozott. Majdem minden ember az interneten van. Ma már a mobiltelefonon nézik a mozit és a szeméttel is van valami

 

 

 

A refrénben azt kérdezi magától, hogy kell-e nekem a zacskót borotválni, vagy nem? EZt a kérdést napról napra nehezebb eldönteni neki.

 

A többi már sajna nem világos teljesen, ezért hülyeséget nem írok. Vagy idáig is azt írtam?

 

 

Kik kint dolgoztok illetve ott éltek, nektek ez sima ügy lefordítani?

Előzmény: asx (133)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.25 0 0 134

Ez tényleg nagyon jó!!!!!!!

 

Cserébe egy kis paródia a német nyelvről:

 

Előzmény: asx (133)
asx Creative Commons License 2011.01.25 0 0 133

Akkor a profiknak egy kis humor ---->

Előzmény: Törölt nick (119)
zoltan85 Creative Commons License 2011.01.25 0 0 132

Köszi a gyors választ. Örülök, hogy ezt tapasztalod kint. Egy jó ideje mindenképpen Ausztriában gondolkodok, mert amiket itthon fizetnek, abból nem lehet normális életet élni. Meg soproniként hülye lennék ha nem próbálnám meg:)

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.25 0 0 131

Ez a sörözősdi jó ötlet.

Ha iszom, akkor öt nyelven beszélek folyékonyan, bár ebből hármat az isten sem ért :-)

Előzmény: zoo84 (130)
zoo84 Creative Commons License 2011.01.25 0 0 130

Készülök lassan aludni, mert holnap munka van. Kitöltöttem még egy pár szintfelmérőt  a nyelvi iskolák honlapján. Azok szerint középszinten vagyok.  Csak az a baj, hogy egy teszt 80%-ban arról szól, hogy a kipontozott helyre írd be a 4 megadott szó közül a helyest. A helyes szót meg sokszor lefordítás nélkül is kitudod találni. Bezzeg, ha felmegyek a jobrapido.at-re és keresek állást, akkor már egy zimmermadcheni pozíciót se tudok lefordítani, nemhogy még egy gép/fémiparral kapcsolatos angebot-ot :D No meg egy tesztírás alatt nem kell hírtelen elmondanod folyamatosan 10 mondatot magadról az eddigi tapasztalataidról stb. Az lesz a legjobb, ha keresek magamnak Fejérben egy németet, és megkérem, hogy legyen a beszélgető partnerem 2 sör között :-)

Előzmény: Asztalos szaki (128)
zoo84 Creative Commons License 2011.01.25 0 0 129

Hallgattam már ilyen hanganyagot egy párat. Nagyon még nem néztem bele a pdf-be, hogy mi van benne, vagy hogyan is működik ez az egész. A hanganyag az tetszik, biztos végig hallgatom majd egy párszor, ha már feltettem telefonra. Kösz szépen.

Előzmény: Asztalos szaki (124)
Asztalos szaki Creative Commons License 2011.01.25 0 0 128

Zoo84.eltűntél nagyon,elmerültél a tanulásban?:)Most néztem osztrák tv adókat,hát mit mondjak,csak szavakat csíptem el ,egy mondatot nem bírtam volna fordítani sem ,nem hogy válaszolni.lesznek itt még bajok.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.25 0 0 127

Nagyon!

Olcsóbb mint egy öregebb szaki sok tapasztalattal.

Ne legyenek nagy fizetési igényeid az elején, akkor hamar találsz jó állást. Idővel meg a pénzed is meglesz!

Előzmény: zoltan85 (126)
zoltan85 Creative Commons License 2011.01.25 0 0 126

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy pályakezdőket mennyire szeretik alkalmazni ausztriában? Gépésztechnikus a végzettségem, a némettel meg elboldogulok. előre is köszi a választ.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.25 0 0 125

Csak poénnak szántam, mert azt még egy német sem érti :-)

Előzmény: zoo84 (123)
Asztalos szaki Creative Commons License 2011.01.25 0 0 124

zoo84.  Na milyen az anyag? Ezt amúgy 19.900ft ért árulják.Mondjuk nem fizettem érte:)

zoo84 Creative Commons License 2011.01.25 0 0 123

ha sikerülne mégis akkor lécci nekem is küld el az erhalten@mailbox.hu-ra. Csak tudni szeretném, hogy milyen messze vagyok még a profitól.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.25 0 0 122

Sajnos nem bírok vele, valami szar írásvédett lemez és ha átmásolom a gépre a file-okat akkor nem működnek, csak lemezről.

Asztalos szaki Creative Commons License 2011.01.25 0 0 121

:-) okés

Előzmény: Törölt nick (119)
zoo84 Creative Commons License 2011.01.25 0 0 120

Nachtstern! nekem is elküldöd?

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.25 0 0 119

Megpróbálok holnap egy hangfile-ot küldeni, ha ezt megérted, profi vagy :-)

(Zillertali dialektus :-)

Előzmény: Asztalos szaki (118)
Asztalos szaki Creative Commons License 2011.01.25 0 0 118

Nekem a szavak kiejtésével nincs gondom,azért nem is nagyon hallgatom.

Mondjuk a gyakorló rész kicsit monoton,de azért nem rossz.

Olvastam hogy volt aki ebből az anyagból 10 hét alatt tett vizsgát.

zoo84 Creative Commons License 2011.01.25 0 0 117

Én most szedem lefelé, köszönöm szépen. A hanganyagra miért nincs szükséged?

Előzmény: Asztalos szaki (116)
Asztalos szaki Creative Commons License 2011.01.25 0 0 116

Sikerült letölteni? Nyomtatni lehet rendesen, a kezdő 230 oldal aszem.Plussz van hanganyag,mondjuk az nekem nem kell.

Előzmény: zoo84 (113)
inmi Creative Commons License 2011.01.25 0 0 115

Lehetséges, hogy nekem is elküldd? Kíváncsi vagyok rá. Nagyon köszönöm! Publikus a nevem mellett az e-mail cím, csak kattints rá.

Előzmény: Asztalos szaki (110)
Asztalos szaki Creative Commons License 2011.01.25 0 0 114

Mind a kettő átment:)

Előzmény: zoo84 (113)
zoo84 Creative Commons License 2011.01.25 0 0 113

Elfelejtettem: ha nem túl nagy kérés, akkor a haladót is.

Köszönettel:Zoo

Előzmény: Asztalos szaki (110)
zoo84 Creative Commons License 2011.01.25 0 0 112

Uhh. Hallottam már róla, de még nem vettem rá magam, hogy megszerezzem. Én idáig könyvekből tanultam,  de ha te elküldöd nekem az erhalten@mailbox.hu-ra akkor nagyon szépen köszönöm ki is próbálom, mert kíváncsi vagyok, hogy milyen.

Előzmény: Asztalos szaki (110)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.25 0 0 111

Munka van bőven, itt minden fából van...

Mondogatom öcsémnek is (ő is fanyűvő), de inkább Skóciában erőlködik, faházakat építenek...ha lenne elég megrendelés...

Előzmény: Asztalos szaki (108)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!