Keresés

Részletes keresés

Laja1 Creative Commons License 2000.03.23 0 0 3198
No, nem tuntem am el. csak dolgom volt.
Pl ezt hoztam ossze :

http://w3.swi.hu/fight/iko2/iko2-mb-2000.html

Egy kis kepes/filmes elmenybeszamolo a 2000 evi IKO2 magyar bajnoksagol.
(van egy fordulo rugasos KO is ,az nagyon szep volt :)

Akit erdekel nezze meg. Igazan nem nagymeretuek a klipek es csak mpg, ugyhogy nem lehet veluk gond.

mami nyanya Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3197
Ezt a cikket én is olvastam valahol, az EB-re és balettre én is emlékszem. Egyébként azzal én is egyetértek, hogy ezeknek a filmeknek jó nagy része csak arra jó, hogy felhivják a figyelmet. Több barátunk is lenézett edzéseinkre és nagyon kevesen lettek elégedettek. Mert mindenki mást várt, főleg a filmeken látott atrakciókat... az meg ugye más. Pláne, hogy valaki eljusson addig, hogy ne keverje össze a jobb meg a bal kezét.
Előzmény: ParaTulok (3195)
DLala Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3196
Én (szer)tornáról hallottam...
Meg hogy megnyerte azt a bizonyos EB-t...
Ezeknek az infoknak persze az igazságtartalma akár necces is lehet.
Viszont XY-t Menahem Golan-nak hívták. Ez fix.

Mielott valaki kérdezi, Jackie Chan kínai artistaképzoben nott fel.
Az egy elég kemény hely.

Előzmény: ParaTulok (3195)
ParaTulok Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3195
Van Damme-hoz:

Egy ősrégi Bravo-magazinban volt róla vagy 2 oldal, még akkor, amikor a Bloodsport (Véres játék) bejött kis hazánkba.Ott a baletton kívül valami olyasmit írtak, hogy országában többszörös kickbox bajnok volt, meg pár mondatot elejtettek egy kickbox-EB-ről is, de már nem emlékszem pontosan, hogy csak indult érte vagy meg is nyerte valamikor:)

Hogyan kapta meg a főszerepet a Bloodsportban:

Mikor Amerikába érkezett, pincérként kezdett dolgozni Hollywoodban.Egy este betért hozzájuk egy neves producer a barátaival és rendeltek nemkevés italt.VanDamme egyből felismerte az emberkét és még mielőtt a társaság leült volna a megfelelő asztalhoz, már ott is termett, kezében a tálcával, rajtuk a csurig töltött poharakkal, majd odalépett a producerhez:
-Ön XY?
-Igen.
Több se kellett VanDammenak, indított egy villámgyors fejrúgást, majd az utolsó pillanatban kb. másfél centire megállította azt az emberke arca előtt és a lábát kitartva hagyva érdeklődött valami neki való szerep után (mindezt úgy hajtotta végre, hogy a poharakból egyetlen csepp sem jutott a feje mellett tartott tálcára).Ezután kapta meg a filmben a főszerepet.

Volt régebben egy bírósági balhéja is, egyik filmjének a forgatása alatt nézeteltérése támadt egy kaszkadőrrel és állítólag kirúgta a fél szemét a fickónak (vagy csak nagyon megverte?).A tárgyalást mutatták a BBC-n is, nem tudja valaki, hogy végződött ez az ügye?

Előzmény: bout (3193)
bout Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3194
Vagy Jackie?

Bocs.

Előzmény: bout (3193)
bout Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3193
Néztem a filmet (The Quest) most is, máskor is.
Nekem annak a brazil mukinak a mozgása tetszik nagyon a hosszú fonott hajával, meg a szaltóival.
Egyszer írtam, hogy volt a németen egy műsor a hong-kong-i akciófilmek harcművészeiről, kaszkadőrjeiről. Na ott nyilatkozott az a srác, aki azt a szerencsétlen tökönrúgott skótot játszotta.
Azt mondta, Van Damme nagyon jó fej volt, de valami eszméletlenül érdekes lett a szereposztás. Tőle például megkérdezték, hogy mit tud jól. Erre mondta, hogy ő jól tud rúgni. "Az jó!" -mondták neki, - "akkor te leszel a skót, az nem rúghat." :-)
Egyébként az ilyen filmeknek nincs más célja, mint a szórakoztatás. Ha valaki egy ilyen közben kap kedvet a harcművészetekhez, még nem is baj, max az első néhány igazi edzésen megváltozik a véleménye.

Sumo-val beszélgettünk róla, hogy én azt hallottam, hogy túl sok harcművészeti tapasztalata nincs Van Damme-nak, csak valami balettáncos volt, vagy mi. Ki tud erről pontosabbat, ami cáfol, vagy megerősít?

Jacky Chan RULEZ!! Az action movie-k Chaplin-je. Nagyon profi.

bout

Előzmény: Fődhözragatt (3191)
DLala Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3192
ja, csak ne felejtsd el, hogy a publikum azon része, aki zabálja ezeket a filmeket, a szakmára a legkevésbé sem kíváncsi. Sot, tudod, ki a célközönség? A tizenéves éveik elején járó gyerekek.
Egyetértek, hogy Van Damme züllik. Pediglen ügyes gyerek vót az ...
Ja, és nekem is a Colosseumos a kedvenc jelenetem ...
Előzmény: Fődhözragatt (3191)
Fődhözragatt Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3191
Sumo,
az aikidos kollégámmal kórusban szidtuk van Damme-ot, amiért ilyen gyatra, és néha kimondottan röhejes küzdelmi jeleneteket rendezett a napokban (nemtommár melyik magyar adón) vetített filmjében. (Ahol az aranysárkányért folyik egy nemzetközi verseny, és Roger Moore is ott ökörködik.) Azért voltunk mérgesek, mert szemmel láthatóan kiváló harcművészek is voltak szép számmal a szereplők között, de mintha van Damme féltékeny lett volna rájuk, vagy mi a fene, nem hagyta, hogy a képességeikhez méltó jeleneteket produkáljanak. (Ő rendezte a filmet.) Többet érdemeltek volna. Persze filmen én sem igazi küzdelmet várok, de azért lehet(ne) jót is csinálni ebben a műfajban. Egy pozitív példa lehetne - szerintem - Bruce Lee és Chuck Norris filmbéli küzdelme a Colosseumban.
Előzmény: Sumo (3189)
DLala Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3190
hiryu,
felolem gorilla is lehet
Előzmény: hiryu (3183)
Sumo Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3189
ha jackie chan, akkor megnezem. ha van damme, akkor felveszem a fuzot, nehogy servet kapjak a rohogestol:)

egyebkent: akartam kerdezni mar, mi a tarsulat veredenye van dammerol?

a femeszterga meg:
fogod a fat, befogatod a tokmanyba, aztan rahuzod a masik veget a tuvel, es raszoritod. oszt mehet. legyen valami vizszintes perem elotted, amire ratamasztod a kest, mert ha csak ugy hozzanyomod, akkor tetszeni fog a luk a falon:))
szoval a kest lefele kell nyomni, es eleg erosen, mert kepes es kiviszi a kezedbol. a tu pedig ne egy darab hegyes valami legyen, mert akkor forogni fog rajta a fa, es nem esztergalodik, mert megakad a kesben. inkabb negy-ot fogu valami legyen.

remelem ertheto volt:)

Előzmény: hiryu (3187)
DLala Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3188
praclee,
ha nem sértegetésnek szántad, akkor minek?
Vagy elfelejtettél esetleg valamilyen közismert jelet hozzábiggyeszteni?
Mert így akár értelmezhetném úgy is, hogy belém akarsz kötni.
Na de hát ilyet ugye fel sem tételeznék. :-)

Nagyarc DLala

Fodhözragatt!
Na megszxereztem a nevezett "szakirodalmat".
Szóval az ORTT adott erre a szxrra pénzt és az MTV1 fogja adni. Egészségükre! Tiszteltetem a döntéshozó urakat! @%GRR!#&! SUXX!
Az erejével érvényesülni? Hát többek között az sincs neki. Tehetségtelen (pl. volt Színmuv. Foiskolás évfolyamtársak szerint), nem is egy szépség, bunkó is, mi kell még? Tökéletes a szerepre, nem? A XXI. század ideális rendore!
Téma részemrol lezárva, ennyi reklám elég is.
Egyébként nagyjából úgy történt minden, ahogy leírtad. Kivéve az elküldést. :-)

Ideges, de higgadófélben levo DLala

Előzmény: praclee (3182)
hiryu Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3187
Csak az a baj, a fémesztergához sem értek.. :-)

Mit szóltok a Tv-ben látható akciós-karatézos-kungfuzós filmekhez?. Most dömping van, én meg ott káromkodok/sírok/röhögök a Népernyő előtt, pedig becsszó, épp csak belelesek, ha épp arra megyek....

Előzmény: Sumo (3185)
praclee Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3186
Amikor könyvből idézek az a rossz,hogy mindíg fel kell nézzek!
Riport Daniel Lee-vel
(B.L.tanítványa,thai chi chuan mester
Hallottam,hogy Robert Lee filmet akar forgatni Bruce Lee-ről Sárkány testvér,Tigris testvér cimmel.Beszélt önnel erről?
1967 óta,a legkorábbi követője voltam.Akkoriban Bruce Los Angelesben kezdett tanítani.Nem fogadott könnyen tanítványnak.Csak ajánlásokkal kerülhettünk be hozzá.Megfelelő képességű embereket akart kiválasztani.Megkérte Inosantot,hogy válasszon ki számára néhány tanítványt.Én voltam az első,akinek sikerült.Először Inosanto volt az edzőm,majd később mutatott be Bruce-nak.Mindenkinek volt egy kártyára,a számuk azzal kezdődött.Inosantoé volt a 100-as enyém pedig a 101-es.A tanítványok nagy része külföldi volt.Én kínai vagyok büszke kínai.Bruce sok jappánt,és kínait tanított.Mivel kínai vagyok elég könnyen megértettem Bruce filozófiáját.
Néhány újságban olvastam,hogy Bruce életében Roberttel csinált néhány dokumentumfilmet az edzéseiről.Összesen 3-at.Azt is olvastam.hogy amikor a Sárkány testvér,Tigris testvér című filmet bemutatják,akkor majd ezek is vetítésre kerülnek.Beszért ön erről Roberttel?
Nem.Ő most eléggé elfoglalt.
Az ön tudomása szerint B.készített ilyen dokumentumfilmet?
Ahogy én tudom igen.
Ezek a filmek az edzéseit mutatják be?
Igen de nekünk sajnos sohase volt alkalmunk ezeket a filmeket látnunk.Mi B.könyvei alapján edzettünk.

Na most a kérdés:Ki látta,vagy ki tud róla valamit?

pracli

Sumo Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3185
a femesztergaval ha vigyazol nem lesz semmi bajod. lehet hogy t*koncsap a bot, ha eltorik:), de ennek kicsi az eselye. foleg, ha ugy allsz oda, hogy elotte alaposan megnezed az anyagot, es nem nekiesel mint nimfoman a vibratornak.
nem olyan nagyon gyors szerintem. most hogy igy jobban meggondolom, en meg sosem esztergaltam faesztergaval fat, mindig csak femmel:)
Előzmény: hiryu (3183)
hiryu Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3184
... az esztergáló személy szemét.
hiryu Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3183
És mi van, ha egy ronda szőrős pali tanítja?
Én a csajokon szeretem csinálni a fekvőtámaszt.
/ld még edzőtábor német karatésokkal./
Földharc gyakorlása...ju-jitsu technikák....
Ki mondta, hogy a budoban nincs erotika?
Alexandra jobban nézne ki filmen, na meg úgyse a vájtfülüeknek készül./ld kokos kazetta/
ÍÍÍÍÍÍJJJJJÁ!

Tegnap rossz voltam, maszekoltunk, meg is büntettek 20 kentora, amiből meg kellett csinálnom 13-at!
Ez komoly!

Fémeszterga elég hosszú, de állítólag veszélyesen gyors, ha csomo van a készülő bo-ban elpattanhat, aztán jól kiüti az eszteráló személy szemét.

Előzmény: DLala (3181)
praclee Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3182
DLaLa
Hiányzól?!ÖHÖM...Hát azt nem mondtam,csak azt hogy hol vagytok.
Belepofázol?!
Na hát éppen ez a baj,hogy pofázol!

Ezt nem vedd a szívedre,nem sértésnek szántam.

MAMUUUUUUUUUUTT
ÁÁHogy kell szerkeszteni?????????????????

Előzmény: DLala (3177)
DLala Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3181
Na B+! Pedig már örültem, hogy senki nem ad pénzt ennek a tehetségtelen kripli csajnak folytatni a harcmuvészetek lejáratását.
Na de úgy látszik ilyen seggfejek még mindig léteznek.
Még jó, hogy csak 5 rész lesz. Remélem akkorát bukik, mint a harmadik birodalom.

Fodhözragatt, kösz az infot, legalább lesz idom felkészülni a várható anyázásokra.
De én azért bírlak és ha melegebb éghajlatra küldenélek, akkor mellékelném a repcsijegyet is. :-)

(csak egyszer jöjjön le edzésre az aki betanítja a csajt, lerobbanna a tricepsze annyi fekvotámaszt nyomatnék vele!)

Előzmény: Fődhözragatt (3179)
hiryu Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3180
linda vs koko

Hö, kiráj!

Előzmény: Fődhözragatt (3179)
Fődhözragatt Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3179
DLala,

Akkor most én hergellek föl Téged. :-)

Olvastad már a Metro újság mai számát? A második oldalon van egy Görbe Nóra interjú.
(DLala most rosszat sejtve összehúzza a szemöldökét.)
Ebből kiderül, hogy májusban kezdik forgatni a Linda sorozat újabb 5 epizódját.
(DLala most fájdalmasan feljajdul.)
"Linda továbbra sem lövöldöz, csak puszta kézzel harcol, akkor is elsősorban önvédelmi céllal, esetleg mások megvédése érdekében."
(DLala most nem tudja, hogy sírjon vagy röhögjön.)
"Természetesen nem nulláról kezdem a felkészülést."
(DLala ettől ordítva, cifrán káromkodik.)
"...minden napot futással kezdek, majd erőnléti edzés és úszás következik. A napot izomnyújtó sztencsingyakorlatokkal zárom." Igen, így, "sztencsin". Én vagyok tájékozatlan, hogy nem tudom, mi az, vagy az újságíró (Krausz Jenő) nem hallott még a stretching gyakorlatokról? Harcművészeti vagy küzdősport edzésekről nem esik szó.
(DLala most megkönnyebbülten felsóhajt a klubjára gondolva, azután ismét káromkodni kezd a filmre gondolva.)
Lehet, hogy küzdelmi technikák helyett most az erejével fog érvényesülni, és Xénásra veszik a figurát? Az illik az alkatához?

1000 bocs DLala, de Te emlegettél felhergelést, ezt igazán nem hagyhattam ki. :-)
(DLala most elküld engem melegebb éghajlatra.)

Előzmény: DLala (3177)
bout Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3178
Ja-ja! :-)

bout

Előzmény: DLala (3177)
DLala Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3177
praclee,
örülök ha hiányzom... :)
A válasz egyszeru, meló van meg edzés hegyek. A maradék idomben be-benézek és ha van értelmes téma bele is szoktam pofázni. Van úgy, hogy én hergelem fel a társaságot. Bout pl. biztos imád érte.
Előzmény: praclee (3176)
praclee Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3176
Mamut
Én már megpróbáltam a szerkesztés(jobb felső sarok)segítségével valamit csinálni de nem akarja kiadni.Vagy az másra való,és hülyeséget csináltam?

DLaLa,Laja1,otoutohova tüntek?

pracli

praclee Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3175
nemkell
Igazad van.Bocs.De azért jó nem?
Előzmény: nemkell (3172)
Mike McCready Creative Commons License 2000.03.22 0 0 3174
Akkor itt is:

Hello

Szeretnek Aikidozni(edzesre jarni), csak nem tudom, hogy hol van erre lehetoseg. Valaki tudna mondani egy helyet alt. parameterekkel?

koszi.

mami nyanya Creative Commons License 2000.03.21 0 0 3173
Fődhözragadott

Tényleg megtanultad? Érdekes volt amit irtak róla.

Én úgy érteztem, hogy csak voltam, ráadásul tényleg meditációnak tűnt. Szerintem az volt. Valamikor kb. 8-10 éve tanultam jógázni, de egyedül nem mertem csinálni, mert azt irták, hogy ártani is tud az ember magának, ha nem megfelelően végzi. Onnan is számtalan olyan emlékem van, amikor ugyanezek az érzések törtek fel belőlem. Egyébként a csendről csak annyit, hogy én nagy becsben tartom. És egy nap többször is szükségem van rá. Igazából edzésekre is azért kezdtem el járni, mert szükségem volt valamire, ami teljesen kikapcsol fizikailag is és szellemileg is. És mivel elég nehéznek tűnt, ezért elég nagy kihivást is jelentett és jelent még mindig a gyakorlása. És ugye mindig nehezebb és nehezebb feladatok vannak, aminek soha nincs vége, ezért eléggé tökéletesnek tűnik a dolog. Persze hangsúlyozom, hogy nekem. Másnak másra van szüksége.

Előzmény: Fődhözragatt (3171)
nemkell Creative Commons License 2000.03.21 0 0 3172
Nem akarlak megbántani praclee, de a harcművészetek mellett a nyelvtannal is kellene egy kicsit foglalkoznod...

A tej, tejecske, tejcsi az nem ragozás, hanem becézés volna.

Bocs, kötözködős kedvembe(n) voltam.)

n e m k e l l

Előzmény: praclee (3155)
Fődhözragatt Creative Commons License 2000.03.21 0 0 3171
mami nyanya

Akkor jó. Megnyugodtam. :-)

"hogy a meditáció valóban az volt? Mármint arra gondolok, hogy tényleg csak voltál és nem gondolkoztál?"
Nekem ezt a Maharishi Mahesh Yogi féle Transzcendentális Meditációban (TM) tanították meg, nem harcművészeti edzéseken. Itt van róla információ.

Előzmény: mami nyanya (3166)
hiryu Creative Commons License 2000.03.21 0 0 3170
Így klubon belül a tuningedzésen, vasárnap bevezető jelleggel /chingon kishin, jól írtam?/ használunk, tanulunk egy kevés
bo technikát. Hétfői, fakultatív edzésen, otthon rákaptam, hogy gyakoroljam ezeket, mert nagyon jól javítja a mozgáskoordinációt, nem igényel hosszú bemelegítést, stb. Ezek nem igazán jodo, hanem bo-jutsu technikák. De egyébként a helyi aikidosok is csalogatnak, hogy nézzek be...

Mellesleg mindig is vonzottak az okinawai fegyverek, legalább szobadísz-szinten, a nunchaku kivételével.
/Mikor lesz nekem pénzem katanára? életérzés is bejátszik./
Na meg a saját kísérletező kedvem, ami éppen arra ösztökél, próbáljak meg egy edzett bo-t készíteni.

Előzmény: bout (3161)
praclee Creative Commons License 2000.03.21 0 0 3169
Ripor Daniel Lee-vel
A thai-chi-ről szeretne valanit kideríteni?
A dolognak 2 oldala van.Szeretem a thai-chit,de a jet kune doról is van némi fogalmam.Jelenleg oktató vagyok és elég sok tanítványom van.Segédkeztem egy jet kune doról szóló köny megírásában.Ezt Inosanto írta.
Hallottam,hogy R.L.Mennem kel

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!