Keresés

Részletes keresés

tucatnyi Creative Commons License 2010.08.20 0 0 46992

nemtudom szerinted ez jot tesz a forumnak?

félcédulázod a szerelöket,te mivelfoglalkozol hogy ily nagy arc vagy.

természetessen megbántani nem akarlak,csak érdekel.

Előzmény: KalásziM (46990)
zordonC3 Creative Commons License 2010.08.20 0 0 46991
Kicsit visszakanyarodnék a témához.

Most fejeztem be a fürdőszobám padlóját, amin keresztben egy 3m-es fürdőkádlefolyó és WC lefolyócső is van. A WC-től a függőleges földszint felé menő csőig 1m táv van, ebbe torkollik bele a kád csöve is félúton.

így szereltem:

a tömítőgumit bekentem mosogatószerrel, összetoltam a két csövet, kijjebb húztam picit a csövet.

NEM csináltam nyomáspróbát mert ez egy két szintes ház, emelet, és nem tudnám bedugni a másik végét.

Ezután körbenyomtam (nagyon kevés) szilóval a csatlakozásokat kívülről és zutty, betonozás (tudom, merész, de padlófűtés van és ha azt akarom hogy burkolat is legyen rajta fűtési szezon előtt, nem várhatok)

Lejtés: WC 1m-es szakasz 1m-en 2 cm
fürdőkád 3m-es szakasz 6cm

azaz mindkettő 2% (kb), jól-e csináltam? Nem kevés a WC cső lejtése? csak 1m-es szakaszról van szó, de így is kiáll 2 centit a vége nem tudom hogyan fogom burkolni.

Köszönöm!
KalásziM Creative Commons License 2010.08.20 0 0 46990

  És ebben élenjárnak a víz -gáz és fűtésszerelők.   Ezek verik az összes többi cédulást. Elneveztem öket 'félcédulás' sosoknak.

 A szöveg majd azonos, a cédulák olyan  A7 -es méretűek  !!

Előzmény: Wattocsak (46989)
Wattocsak Creative Commons License 2010.08.20 0 0 46989
Emberség az az amikor a játékszabályokat betartjuk. Ha itt nem tartod be akkor milyen jogon várod el, hogy valaki is betartsa a szerelési utasítást. Vagy kétféle van belőle?
Bármerre nézek csak reklámot látok. Undorodom tőle. A postaládámat nem lehet két napra magára hagyni mert teledobálják szeméttel. Legyen néhány kis sziget ahol a marketing békén hagy. Tudom te a minden áron való eladásnak a híve vagy. Semmi bajom vele, de ne itt kereskedj lécci.
Előzmény: Törölt nick (46986)
sjohn Creative Commons License 2010.08.20 0 0 46988
Na , mindjárt jön az APEH is.
gmkiev Creative Commons License 2010.08.20 0 0 46987

Az a 15 ef.-os szivattyú Áfa-s, vagy nettó?

És ugye számlával ennyi?

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.20 0 0 46986

A szivattyús ember nem a kollégám.

 

Egyébként meg emberségesség. Ugye találkoztál már vele? És még jól is eshetett... :)

Előzmény: Wattocsak (46985)
Wattocsak Creative Commons License 2010.08.20 0 0 46985
Nem akarok durva lennei, de amikor beléptél ebbe a topikba akkor elfogdtad a játékszabályokat. Abban levan írva, hogy nem reklámozunk.
Az én értelmezésemben ha itt vagy akkor vállaltad, az ott leírtakat, ha meg nem tetszik akkor e lehet húzni a 3,14....csába:-)
A reklámokkal már tele mindenkinek a hócipője, jó pár közösséget szétvert már pár ilyen utólsó 30 raklap kazán jtányosan eladó.
De ha már itt vagyunk a Nicked is megér egy misét. Neked is olyat kellene felvenned mint a kollegádnak.

Ui.: Szobakisöprésből pianínó eladó. De csak egy. :-(
Előzmény: Törölt nick (46984)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.20 0 0 46984
Szerintem is az lenne a helyénvaló, ha segítenénk egymáson, egymásnak. Fölösleges irigykedni, marakodni. Azt hiszem, a haszon itt most elenyésző! A szivattyús emberünk nem ebből épít palotát (szerintem)! Ne ez legyen a "magyar virtus"! Ha van szivattyúja ólcsón és nem lopott, akkor örüljünk neki, vegyük, vigyük! A tisztelt központifűtés szerelő kollégáknak kapóra jöhetne. Meg a készülékeseknek is. Tisztelt fórumozók! Ha olyan laikus felhasználók lennétek, akik tanácstalanul álltok, mert nincs elég pénzetek a boltban megvenni huszonezerért de segíteni akartok egy rászorult(ak)on (pl: saját családod), nem harapnátok rá? Ha-ha! Gondolkozzunk egy kicsit emberségesebben! Egyébként meg ha vki hírdet a topikban, hogy tudódik ki? Kémek vannak a topikban? Spiclik köpnek? Mi lesz a következmény? Jön a Szerzöi Jogvédő Hivatal, meg az APEH? Megszűntetik a topikot? Bírság? Röhej...!
tucatnyi Creative Commons License 2010.08.19 0 0 46983
nem
Előzmény: Törölt nick (46965)
halaloszto Creative Commons License 2010.08.19 0 0 46982
Mert nem erti, hogy amit csinal az onzo es kartekony.

vajk
Előzmény: Émile (46981)
Émile Creative Commons License 2010.08.19 0 0 46981

 Minek kell bántani szegényt.  ????

 

 Legalább láttunk szivattyút- igaz közben a képek eltüntek, innen.

Előzmény: halaloszto (46979)
GrundfosUPS2560eladó15000 Creative Commons License 2010.08.19 0 0 46980
megértettem
Előzmény: ZE (46978)
halaloszto Creative Commons License 2010.08.19 0 0 46979
jol latod. ez itt egy forum. ahol emberek beszelgetnek, kerdeznek, valaszolnak, segitseget adnak egymasnak, amiben tudnak.

ebben a forumban Te vagy a zaj. a szemet. a hulladek, amit kerulgetni kell. nem kerdezel, nem valaszolsz, nem segitesz a tudasoddal, nem osztasz meg tapasztalatot. csak foglalod a helyet, es szamolgatod a sajat hasznodat.

amig havonta egyszer toltad be, kibirtuk. de most, hogy raersz baszakodni, egyre jobban zavarsz.

vajk
Előzmény: dlscucc (46971)
ZE Creative Commons License 2010.08.19 0 0 46978
Sajnos a szivattyús hirdetés flood-nak, illetve törölt tartalom visszamásolásának is tekinthető - gondolom, emiatt jelenik meg folyamatosan új nick alatt.
van adok-veszek topic, ott elfogadott/megtűrt a kereskedelmi ajánlat, bár a
http://forum.index.hu/Custom/showDisclaimer 2.5 alaplán elvileg ott sem lehetne ilyet:
Nem használhatod Fórumainkat reklámtevékenység folytatására, kivéve, ha erre írásos engedéllyel rendelkezel a Szolgáltatótól.

Részemről a dolog lezárva, ha szivattyú kell, tudom, kihez forduljak :-)
Előzmény: joevagyok68 (46977)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.08.19 0 0 46977

Amúgy meg....

 

Discuss:

Elgondolásom szerint azért van, hogy segítséget nyújtson mindenkinek aki ebben a témában járatlan

 

ZE

Erre való

 

joevagyok68    2010.08.19 11:48:04 © (46961)

Szeretném megtudni, hogy létezik-e olyan szobatermosztát, ami 2 külön kapcsolási pontot kapcsol (2 relés)

típus esetleg?

 

Válasz nem vót.......

Vagy nincs is ilyen......

Tényleg mindenki a keringetős "hirdetéssel" van elfoglalva  :-)

Legalább jönne már valaki akinek van ilyen (2 relés termosztát) eladó...... (300db) 

 

joevagyok68 Creative Commons License 2010.08.19 0 0 46976

Ötletem van....

 

Legyen az a nikked

hogy:

GrundfosUPS2560eladó15000Ft

és

kérdezz, szólj hozzá, légy jelen a fórumon

és

az adatlapodon add meg , hogy szivattyút árulsz, add meg a feltételeket(ár) ,az elérhetőségeidet

 

Azt nem tilos

 

MINT mások is....

 

:-)

 

 

 

Előzmény: dlscucc (46974)
C20NE Creative Commons License 2010.08.19 0 0 46975
Nem kell szívre tenni, így van! Csak ők a közösség szabályait betartva, nem irritálva a topic olvasóit teszik mindezt......

" A stílus , maga az ember..."
Előzmény: dlscucc (46974)
dlscucc Creative Commons License 2010.08.19 0 0 46974
tegye a kezét a szívére az a pár ember és lássa be hasznot Ők is húznak abból, hogy itt vannak mert nem hiszem hogy puszta szívességből vannak itt segíteni.
Előzmény: Wattocsak (46973)
Wattocsak Creative Commons License 2010.08.19 0 0 46973
Amikor beléptél a fórumba elolvastad a szabélyzatot. Ha nem az a te bajod, meg a mienk.
csak az idevágó részlet.

http://forum.index.hu/Custom/showDisclaimer

5 Nem használhatod Fórumainkat reklámtevékenység folytatására, kivéve, ha erre írásos engedéllyel rendelkezel a Szolgáltatótól.

Tahát ha megmaradt dolgaid vannak akkor a jobb oldalon rendekezésedre áll a felület, és senkit nem fog zavarni, ha ott reklámozod a boltodat. Az arra van!
Speciel nekem is van eladó ...... és ......., meg is hírdettem, de nem itt. Erre vannak a kereskedelmi oldalak.
Előzmény: dlscucc (46971)
ZE Creative Commons License 2010.08.19 0 0 46972
Erre való, nem pedig kereskedelmi célú hirdetések megjelentetésére. Egy korábbi hsz.-ban megírtam a linkjét az adott topicnak...
Előzmény: dlscucc (46971)
dlscucc Creative Commons License 2010.08.19 0 0 46971
Nincs mindenem de ez itt igaz egy fórum. Elgondolásom szerint azért van, hogy segítséget nyújtson mindenkinek aki ebben a témában járatlan, vagy járatos. Hozzá szeretnék járulni ahhoz, hogy a költségek kisebbek legyenek és ezért vannak itt a dolgaim. Egy két embert úgy látom zavar ezért kérem őket keressenek meg nyugodtan személyesen is vagy emailben (ahogy Wattocska is tette egy álmegrendeléssel álérdeklődéssel) is állok elébe. Azt feltételezni, hogy leesett lopott termékeim vannak elég szánalmasak csak azért mert olcsó. Sajnos ebben az országban ez a trendi, hogy mindent akkora haszonnal adnak el, hogy az már szívfájdító. Kértétek, hogy legyek okosabb egyesével tegyem fel, változtassak telefonszámot stb, Megtettem. Ezek ellenére sem jó. Csak a kötekedés és a lealázás folyik itt igazi magyar virtus szerint, semmi összetartás.

Sok ember örül hogy olcsóbban megvette azt amit egy épületgépész ajánl neki 13000Ft-os haszonnal. Aláírom nem egy hirdetési oldal miatt jött létre ez a fórum de tegye a kezét a szívére az a pár ember és lássa be hasznot Ők is húznak abból, hogy itt vannak mert nem hiszem hogy puszta szívességből vannak itt segíteni. A regisztráció során nem kell akkor megadni a weboldal linkjét (Wattocska) hogy látogatókat vagy netalán potenciális vevőket toborozzak magamnak. Ha ez igy jó akkor beregelhetek én is egy weboldal címmel és akkor mindenki láthatja ugyanazt a hirdetésemet amit felteszek ide.

Ennek ellenére mindenkinek jó fórumozást kívánok és köszönöm a segítőkész emberek közreműködését

dlscucc


Szunyó Creative Commons License 2010.08.19 0 0 46970
:S
" Elmegyek a felszentelt gyarto boltjaba a gazmuvek altal felszentelt faliszekrenyt megvenni". Mi is nézegettük, bár mi a kerítésbe terveztük beépíteni a mérőt, de sajnos a villanyóra mellé lehetett volna 0,4-0,5m-re, az meg már belelógott volna a garázsbejáróba. :S Pedig nagyon jól néznek ki ezek a beépíthető szekrények.
Wattocsak Creative Commons License 2010.08.19 0 0 46969
A gázos külöm állatfaj. Már Darvin is külön sorolta őket. :-)
Előzmény: halaloszto (46966)
nixon70 Creative Commons License 2010.08.19 0 0 46968
Mid nincs?
Előzmény: dlscucc (46967)
dlscucc Creative Commons License 2010.08.19 0 0 46967
Vaillant ecoTEC plus VU 186/3-5E fali kondenzációs fûtõ gázkazán 300 000HUF eladó
érdeklődni emailben

Új
halaloszto Creative Commons License 2010.08.19 0 0 46966
Csaladi haz. Csonktol uj vezetek, uj merohely, uj minden.

Tervezo megtervezi. Gazmuvek lepecseteli. Kulon keresem volt, hogy a mero falban sullyesztve legyen. Elmegyek a felszentelt gyarto boltjaba a gazmuvek altal felszentelt faliszekrenyt megvenni (valami 60 ezer forint koruli osszeg egy masfeles lemez dobozert). Kerdeztek hogy hol lakom, meg hasonlo hulyesegek, de en csak mondtam a terven szereplo tipusszamot, hogy az van jovahagyva, olyat adjanak. Szerelo beszereli Meos atveszi. Jon a ket csoka feltenni a gazorat, es az nem fer bele.

Mint kiderult, ket kulonbozo fajta gazorat hasznalnak, es kb kerulete valogatja, hogy kihez melyik kerul. A felszentelt gyartonak van is mindkettohoz kulon-kulon szekrenye. A tervezo a ketto kozul a masikat tervezte be. A terven szerepelt a gyarto, tipus, kotestavolsag, szekreny belmerete millimeterben. A hires nevezetes tervfelulvizsgalat vagy mi a gazmuveknel (valami 8000 forint korul) leszarta hogy mi van a terven, csak a tervezo legyen ismeros, meg a gyarto felszentelt, es mar repult is a pecset alairas a tervre.

A vegen a szekreny itt egy kicsit meg lett flexelve, ott egy kicsit megtoldva, a csonkok benne atheggesztve, es nemi joindulat es empatia segitsegevel a gazora ket het kesessel felkerult ebbe a tervtol eltero, tulajdonkeppen hazibarkacs meroszekrenybe.

vajk
Előzmény: Wattocsak (46962)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.19 0 0 46965
Most már én is a Viessmann felé hajlok. Ehhez ugye jó bármilyen termosztát és úgyis fog modulálni a kazán?

Termosztátok közül ezt néztem hozzá:
http://www.gepeszbolt.hu/product_info.php?products_id=9146&osCsid=7bbcea5bc4008993fb596857f6d9bcb6

Vagy ha költséghatékonyabb akarok lenni, akkor ezt:
http://webshop.szatmari.hu/oscommerce/product_info.php?cPath=144_127&products_id=353
Előzmény: sjohn (46950)
ZE Creative Commons License 2010.08.19 0 0 46964
A kivitelezőnek az a dolga, hogy csinálja meg. Ha valami nem tetszik, forduljon a megrendelőhöz, üljenek össze a tervezővel, de "mer'ígyszokjukcsiná'ni" alapon ne kezdjen okoskodni, ugyanis marhára nem azért fizetik.
Előzmény: halaloszto (46958)
sjohn Creative Commons License 2010.08.19 0 0 46963
Vigyázz , mert orrgazda leszel!
Előzmény: Wattocsak (46959)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!