Keresés

Részletes keresés

Pulmy Creative Commons License 2018.12.04 -1 0 68394

"Lehet, hogy kerékpárosoknak szánták?"

 

 

Valszeg

Előzmény: olahtamas (68390)
Güsziológus Creative Commons License 2018.12.04 -1 1 68393

Én csak betartom a szabályokat:-)

Mielőtt szürkítem a jelzést, meggyőződök arról, hogy a terepen létezik-e. Ezért mentem Semjénházától Ventepuszta felé.

 

Leginkább persze az érdekelt, hogy van-e "kijárat" Tótszerdahely felé Semjénházától északra, és láss csodát, van. Egy masszív hidat találtam, az országúttól nem messze. Már csak pár száz méterre voltam a már felmért úttól, de a sár miatt visszafordultam.

 

Mivel volt még idő, elsétáltam egy kicsit, és rátaláltam a kerékpáros pihenőre, na és egy feszületre. Természetesen visszamegyünk kocsival, és csinálunk fényképet. Ritka kincs.

 

Ha lesz egy szép, napsütéses, fagyos nap, akkor "kiugrok" Semjénházára, és átsétálok Tótszentmártonba. Utálom a sarat:-)

A rendelkezésre álló idő pont elég lesz, hogy a szőlődombon (Kámánhegy)  kicsit körülnézzek.

 

http://www.pincefalvak.hu/pincehegy/70-totszentmarton

 

A Semjénháza "végében" lévő kápolna nagyobb, mint egy átlagos templom, de megkérdeztem, temetőkápolna.

Hatalmas park, pihenőpadokkal és egy kálváriával, mely U alakban körbeveszi a pihenőt.

 

Az úton, melyen a túrát tervezek, nem messze a falutól találtam asztalt padokkal, gondolom, hogy errefelé van forgalom.

Szóval, lesz folytatás, örülök, hogy többek érdeklődését is felkeltette a vidék.

Előzmény: olahtamas (68390)
München11 Creative Commons License 2018.12.04 0 0 68392

Köszönöm a linket!

A jövő évi többnapos Szigetköz kenutúránk méltó párja lesz, ez a számomra eddig ismeretlen vidék.

Egyszer talán az UltraRába is összejön, bár ahhoz terepfutnom kellene, mint olvastam a kiírást... Majd maszekban az is meglesz egyszer. A reményhal meg utoljára.

Előzmény: Pulmy (68391)
Pulmy Creative Commons License 2018.12.04 -1 0 68391
Előzmény: olahtamas (68388)
olahtamas Creative Commons License 2018.12.04 0 0 68390

Lehet, hogy kerékpárosoknak szánták?

Kevés az olyan elvetemült gyalogos, mint amilyenek mi vagyunk :)

Előzmény: Güsziológus (68389)
Güsziológus Creative Commons License 2018.12.04 -1 0 68389

Jó hogy itt vagy!

 

Az Akácos-pihenő (Ventepusztától délre) egy régebbi projekt keretében készült, akkor csak pihenőket létesítettek, útvonalat nem.

Tegnap tudtam meg.

 

Ennek persze némiképp ellentmond, hogy az útirány jelző táblák kvázi összekapcsolják a pihenőket, de az a lényeg, hogy van elérhetőség, és illetékes. Felveszem a "fonalat".

 

 

Előzmény: olahtamas (68388)
olahtamas Creative Commons License 2018.12.04 0 0 68388

Nyáron mi is voltunk arrafelé, a Mura partja nagyon szép, kerestünk és találtunk is hajó kikötési lehetőségeket.

Molnárinál lementünk autóval egészen a partig:

https://www.mapillary.com/app/?lat=46.376086000000015&lng=16.833763999999974&z=18.436585604845693&focus=photo&pKey=1czJAxqj8qkxMci5DB21FQ

Út közben nézelődtem, de én sem láttam semmi jelzésnek a nyomát.

 

Előzmény: Güsziológus (68386)
Pulmy Creative Commons License 2018.12.04 -1 0 68387

 Közelebb is folyik a Mura a RP-DDK-hoz:

 

pl-Kistolmácsi--tótól a Z-on és jelzetlen úton Murarátka cca 8kilcsi ,de Letenye is kb annyi a Z-on és itt már mindenhol a Mura "hömpölyög" :D . 

 

 

Nem önreklám!  Írtam a Mura környékéről egy cikket a TM-be,bár pár kilométerre távolabbi vidékéről,ha valakit érdekelne.

Előzmény: Güsziológus (68386)
Güsziológus Creative Commons License 2018.12.04 -1 0 68386

Turistautak Magyarországon

 

Dél-Zala, Mura-mente

 

A téma akkor került az érdeklődésem középpontjába, amikor jzp rákérdezett a ZÖLD jelzésű útvonalakra.

Természetesen az RP-DDK és a Mura kapcsolata is foglalkoztatott, de ez a vidék nagyon messze van.

 

Most, hogy már bejártam a hagyományos térképen jelzett útvonalakat, melyeket valahogy a TUHU térképére is feltettek, leírhatom: az útvonal nem létező, sőt, nem is létezett, semmi nyomát nem találtam turistajelzésnek. Pedig bejártam a teljes útvonalat, részben autóval, de a csak gyalogosan járható részek sem maradtak ki. Az utolsó tegnap volt, Tótszentmárton és Ventepuszta között.

 

Szerintem nem volt rossz ötlet, a Mura kifejezetten izgalmas folyó, és az apró falvak felkeresését se bántam meg.

 

ÉNY felől:

Tótszentmárton

délre (a felirat nem látszik) Tótszerdahely

Molnári

Semjénháza

Szepetnek

 

Középen Petrivente, melynek része Ventepuszta.

Ez a település lehetne a kapocs, innen a Szuloki-erdő már nincs messze.

 

Ennyit a Mura-menti "kalandozásokról", ha valaki arra jár, érdekelne, hogyan látta.

Előzmény: Güsziológus (68383)
Pulmy Creative Commons License 2018.12.04 -1 4 68385

 

"Faludy gondolatai a szellem elefántcsonttornyából érkeztek."

 

Igen! Faludynak vannak mélyenszántó gondolata.Egyik kedves versem illik a témához,bár a lényege mást sugall:

 

Faludy György: Tanuld meg ezt a versemet

 

"Tanuld meg ezt a versemet,
mert meddig lesz e könyv veled?
Ha a tied, kölcsönveszik,
a közkönyvtárban elveszik,
s ha nem: papírja oly vacak,
hogy sárgul, törik, elszakad, 
kiszárad, foszlik, megdagad,
vagy önmagától lángra kap,
kétszáznegyven fok már elég —
és mit gondolsz, milyen meleg
egy nagyváros, mikor leég?
Tanuld meg ezt a versemet.
Tanuld meg ezt a versemet,
mert nemsokára könyv se lesz,
költő se lesz, és rím se lesz,
és autódhoz benzin se lesz,
és rum se, hogy leidd magad,
mivel a boltos ki se nyit,
s kivághatod a pénzedet,
mert közeleg a pillanat,
mikor képernyőd kép helyett
halálsugarat közvetít,
s mert nem lesz, aki megsegít,
ráébredsz, hogy csak az maradt
tiéd, mit homlokod megett
viselsz. Ott adj nekem helyet.
Tanuld meg ezt a versemet.

Tanuld meg ezt a versemet,
s mondd el, mikor kiöntenek
a lúgtól poshadt tengerek,
s az ipar hányadéka már
beborít minden talpalat
földet, akár a csiganyál,
ha megölték a tavakat,
s mankóval jön a pusztulás,
ha fáján rohad a levél,
a forrás dögvészt gurguláz,
s ciánt hoz rád az esti szél:
ha a gázmaszkot felteszed,
elmondhatod e versemet.

Tanuld meg ezt a versemet,
hogy elkísérjelek. Lehet,
s túléled még az ezredet,
s pár kurta évre kiderül,
mert a bacilusok dühödt
revánsa mégse sikerül,
s a technológia mohó
hadosztályai több erőt
mozgatnak, mint a földgolyó —
memóriádból szedd elő,
s dúdold el még egyszer velem
e sorokat: mert hova lett
a szépség és a szerelem?

Tanuld meg ezt a versemet,
hadd kísérlek, ha nem leszek,
mikor nyűgödre van a ház,
hol laksz, mert nincs se víz, se gáz,
s elindulsz, hogy odút keress,
rügyet, magot, barkát ehess,
vizet találj, bunkót szerezz,
s ha nincs szabad föld, elvegyed,
az embert leöld s megegyed —
hadd bandukoljak ott veled,
romok alatt, romok felett,
és súgjam néked: tetszhalott,
hova mégy? Lelked elfagyott,
mihelyst a várost elhagyod.
Tanuld meg ezt a versemet.

Az is lehet, hogy odafenn
már nincs világ, s te odalenn,
a bunker mélyén kérdezed:
hány nap még, míg a mérgezett 
levegő az ólomlapon
meg a betonon áthatol? 
S mire való volt és mit ért
az ember, ha ily véget ért?
Hogyan küldjek néked vigaszt,
ha nincs vigasz, amely igaz?
Valljam meg, hogy mindig reád
gondoltam sok-sok éven át,
napfényen át és éjen át,
s bár rég meghaltam, most is rád
néz két szomorú, vén szemem?
Mi mást izenhetek neked?
Felejtsd el ezt a versemet.'

(Toronto, 1980)

Előzmény: Tavaszi Széll (68372)
jzp2107 Creative Commons License 2018.12.04 0 0 68384

Szent Márton zarándoklók biztos ismerik, de én ma botlottam bele (a cikkbe) és korábban nem hallottam róla:

 

https://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/ezt_latnia_kell_mostantol_a_lombok_felett_setalhat_pannonhalman_-_fotok/2555074/

 

 

Lassan viszketést kapok az újabb és újabb lombkorona ösvényektől, de ez itt egész jópofa

Bár ha hozzátesszük hogy tőle 100m-re van egy "rendes" kilátó is..

 

Ennek ellenére szerintem legalább egyszer érdemes felkeresni..

Güsziológus Creative Commons License 2018.12.04 -1 0 68383

Turistautak Magyarországon

 

Közzétennék egy térkép részletet, ezzel kapcsolatban készül egy összefoglaló, mely azt hiszem, nem is olyan nagyon OFF.

 

A térkép:

Güsziológus Creative Commons License 2018.12.04 -1 0 68382

Turistautak Magyarországon

 

Egy "apróságról" megemlékeznék.

A nyilvántartott útvonalak száma mától: 2 222.

 

(Ez nagyon sok.)

olahtamas Creative Commons License 2018.12.04 0 1 68381

"Aztán teszem azt bekrepál túra alatt. Akkor mi történik?"

Hát előveszem a tartalék GPS-t :)

Előzmény: Gizi aljas Feri (68377)
garass Creative Commons License 2018.12.03 0 2 68380

Ezért még nem kell aggódnod. A valóság az, hogy a túrázók nagy többsége még a térképet használja. A GPS csak elvétve kerül kézbe. A térképkiadók most is kedvezményes akciókkal bombázzák a nagyközönséget. De nem azért, mert  a nyakukon maradt a térkép, hanem mert a kiadások besűrűsödtek. A Bükkről például szinte évente jelenik meg új kiadás.

Előzmény: Gizi aljas Feri (68379)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.12.03 0 1 68379

Kicsit aggódom, hogy mi ketten nem fogjuk tudni kitermelni a bevételüket :D

Előzmény: Zolcsi67 (68370)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.12.03 0 0 68378

Off . mai napi csemegém egy egyébként nagyon tájékozott, überintelligens, értelmes 16 éves lánytól:

 

Én a filmeknél már csak a teasereket meg a trailereket nézem meg, mert 2 perc alatt megtudom, miről szól a film.....

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.12.03 0 1 68377

Igazad van. A gps is, mint minden okosműszer, butít

Aztán teszem azt bekrepál túra alatt. Akkor mi történik?

Hívom a rendőrséget :)

Szóval a GPS mellé sem árt a papír térkép talán

Előzmény: Tavaszi Széll (68374)
HEV Creative Commons License 2018.12.03 -2 0 68376

"sohasem tudtam megérteni azokat, akiknek csak az a szép, ami messze van, és érdektelennek, unalmasnak tartják azt ami itthon van, bár rendszerint éppen ezek azok akik nem is tudják mi van itthon"           

 

- Rockenbauer Pál -

Előzmény: hadidoki (68375)
hadidoki Creative Commons License 2018.12.03 -1 1 68375

Olvasom az eddigi hozzászólásokat és töröm a fejem, mi sántít az érvelésekben? Aztán beugrik egy hasonlat:

"Amíg bárki jobban ismeri, hogy görögben hol találni jó szállodát, miközben alig ismeri hazáját, az menthetetlen eset." De vallom, ma sem minden fiatal ilyen. Ma is vannak akik szeretik a hazájukat, a természetet, az irodalmat, csak nem ők a hangadók, mert ők inkább olvasnak...   

Tavaszi Széll Creative Commons License 2018.12.03 0 1 68374

Én sem a GPS ellen szerettem volna ágálni. Mindössze csak arra akartam utalni, hogy képességek, ismeretek válhatnak így - látszólag - feleslegessé.

Előzmény: jzp2107 (68368)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2018.12.03 0 3 68372

No, akkor egy színtiszta OFF hozzászólás. Az egyre inkább lesajnált klasszikus műveltségről, a kultúráról, a hiányuk következményeiről, és a technokrácia veszélyeiről.

 

Két öregember gondolatait szúrom be. Két olyan nagyon öregemberét, akik közül az egyik már annyira öreg volt, hogy fogta magát és meghalt. Két olyan öregemberét, akik véleményével 100 esetből úgy nyolcvanszor vitába szállnék. Maradéktalanul a maradék húszat sem fogadnám el. Az alábbiak kivételek.

 

TGM gondolataiból helyenként süt a maró irónia. Kicsit röstellem, de ezért különösen szimpatikusak nekem.

Faludy gondolatai a szellem elefántcsonttornyából érkeztek. Ezért imponálnak nekem.

 

Vigyázat, mélyvíz! Csak úszóknak! :-))

 

https://hvg.hu/itthon/20181105_tgm_lelekharang_irodalom_oktatas_

 

http://mandiner.hu/cikk/20140824_faludy_gyorgy_a_klasszikus_muveltsegrol_es_annak_hianyarol

olahtamas Creative Commons License 2018.12.03 0 1 68371

Szándékos volt a NEM alkalmazása!

Aki nem veszi észre egy kérdésben, az hogy akar észrevenni egy olyan fát, ahova turistajelzést lehet festeni?

A jelzésfestés, bár kívülről nem nagyon látszik, de nagy odafigyelést kívánó feladat!

 

Nem pedig ilyen:

https://www.youtube.com/watch?v=rAvQ9KwLoO4

 

Előzmény: Gizi aljas Feri (68369)
Zolcsi67 Creative Commons License 2018.12.03 0 1 68370

OFF

 

"Szerintem amióta az autókban megjelent a GPS- kb tíz éve, ha nem több, csoda, hogy még van térképnyomtatás."

 

Ha más miatt nem is, de miattam még folytathatják :-) Digitalizálódom én is, de csak módjával.

 

ON

Előzmény: Gizi aljas Feri (68329)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.12.03 0 1 68369

Tamás a NEM szót nem fogja az emberi agy. Ezt csomószor lehet tapasztalni felnőttnél is.

Jobban jártok, ha azt a vizsgakérdést úgy fogalmazzátok meg, hogy 

Az alábbi állítások közül csak egy helyes, melyik az?

 

Vagy a nem szót húzzátok alá, vastagítsátok ki és legyen piros színű, mert egyébként nem fog beleakadni a szemük. Ez is saját tapasztalatom.

Előzmény: olahtamas (68351)
jzp2107 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 68368

ez így ebéd után igazán jólesett, komám. köszönöm! :-)

szerintem a kicsym (jó helyre tettem az ipszilont?) volt a csúcspont

 

egyébként ezzel nekem nincs bajom, hogy gps által vezetve jutnak el Sibenikre

arra akartam ezzel a párhuzammal utalni (nem a papírtérképre, hisz én is GPS-es ember vagyok) hogy ott is használnak "valamit"

nem csak uccuneki majd lesz valami

 

szóval hogy azért felmerülhetett volna bennük a gyaloglat előtt is, hogy majd honnan fogják tudni hogy mi hol merre?

(ezt csak azért merem leírni mert szerencsére nem lett baj, különben áldozathibáztató lennék. pedig a lényeget nézve mindkét eset azonos lenne, csak a kimenetel más. /ez a túlérzékenységünk, túlPC létünk is megérne egy szösszenetet, mondjuk legközelebb Zádorfalvától.. :-) / szerencsére itt jól sült el a dolog..)

 

Előzmény: Tavaszi Széll (68361)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.12.03 0 2 68367

Ez off, de ezt neked küldöm, mert vág arra, amit mondasz:

https://www.youtube.com/watch?v=NnKGdYM94bQ&t=654s

Előzmény: Tavaszi Széll (68361)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.12.03 -1 3 68366

Nem szándékosan írtam azt, hogy nincs idegük.

Három mondat és már izeg-mozog mindenki, mert zavarja a betű. Ez így van

Már megint abba a hibába esünk, hogy magunkból indulunk ki.

Most akkor segíteni akarsz vagy elvárásokat támasztani?

 

Teljesen más az időérzékelés ma, mint a te idődben és teljesen más az emberek idegállapota is. Én is azért vagyok néha itt olyan picsoid, mert kinyitom az ajtóm és ömlik be hozzám az elmebaj. Off, de csak az elmúlt hét napban három olyan ember esett be az ajtómon, akit majd szétvetett az ideg.

 

Olyan közösségi médiákat írsz le, amik mind arról híresek, hogy másodperces információkat ontanak magukból. Tehát pont azt támasztod alá, amiről beszélek - nincs idegük végigmenni kétszáz oldalon.Az, hogy elfecsérlik az idejüket - nos amikor hozzám olyan kölykök jönnek, akiket a drága hülye szülők egyik edzésről a másikra, egyik különóráról a másikra hurcolnak, de egy gramm házimunkát nem adnak a kezükbe - amivel nemcsak élni tanulnának meg, hanem önállóan gondolkodni is, akkor szerintem maradjunk annyiban, hogy szar ma gyereknek lenni. És nem az iskola miatt kizárólag.

 

Igen, pont azért nem tudnak koncentrálni 15 percnél többet, mert egyfolytában újabb ingerek érik őket és az okostelóval megtámogatva ezt még sikerül tovább fejleszteni is. Mármint a figyelemzavart.

 

De ez hosszú történet, ami neked ebből fontos, hogy adott egy információ, amit át akarsz adni és adott egy új embertípus, ami nem bírja a hosszú információhalmazt. Milyen megoldást kínálsz erre?

Elvárni nem tudsz, mert max elolvas két sort és odébbáll - aztán mehet ki érte a rendőrség az Oroszlánsziklához - vagy éppen az 56 villamos megállójába, mert már ott eltéved.

 

Könnyíts a szövegen és adj előre gyorspontokat felhívva a figyelmet arra, hogy lejjebb bővebben elmondod az okokat és szerintem tegyél be gyakorlatból vett példát, amivel izgivé téve a dolgot meg is indoklod, miért kell a térkép pl.

 

Ami a csoportosulást illeti - bocs hogy ezt mondom, de te egy Mókusörs-szerű formációt vázolsz, ami ma nem működik. Nem fognak csoportvezetőben gondolkodni, hanem közösen fognak problémát megoldani - ez mondjuk egy pozitívum náluk. Arra meg majd rá fognak jönni maguktól, hogy a csoportban ki az, aki a végső szó kimondására alkalmas. Már ha kell ilyen egyáltalán.

 

Mivel több évig olvastalak a privát fórumon, tudom, hogy neked van szórakoztató, könnyed oldalad is. Csak valamiért ez a téma kihozta belőled a tanárurat. 

 

Ne arra gondolj, hogy tanítasz, hanem arra, hogy mesélsz, sztorizol, javasolsz. Ma a személyes történet könnyedén megy át. De persze csináld úgy, ahogy gondolod, csak erre figyelj, hogy mennyi fog átmenni az új fejekbe.

 

 

 

 

Előzmény: hörpölin (68348)
rönofan02 Creative Commons License 2018.12.03 0 1 68365

Jajj, nagyon köszönöm, de nem azért írtam, tényleg!

Tudom, hogy nem rajtatok múlik!

Barátsággal

Tóni

Előzmény: hörpölin (68364)
hörpölin Creative Commons License 2018.12.03 -1 0 68364

Holnap bemegyünk csg65-tel az MTSZ-be a szokásos szeánszunkra, akkor majd utánakérdezünk, mi van a füzeteddel.

Előzmény: rönofan02 (68360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!