Keresés

Részletes keresés

mediterro Creative Commons License 2011.04.11 0 0 20292

100m2-es házra(nemtudom milyen szigeteléssel) legalább 1500-2000 liter, különben szivatóágra kerülsz....

én voltam olyan marha, hogy halgattam a szerelőre, hogy legyen 1 m3, és hidegbe nem elég a 130m2-re, csak azért mert nem halgattam a tapasztaltabbakra, akik itt nyomatják a rizsát

és igazuk van

mindenben

az lesz a drága, hogy hogy adjam el a pufit, meg a kicsi 35kwos kazánkát

egyik se sikerült

Előzmény: KPicur (20289)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 20291

Csak az kell fell ne forrjon és reggelig legyen tartalék.

 

Gondolod, ezt fejből lehet tudni?? 

 

Nekem 1000 liter kell és van. Ez reggelig elég. De a Te házad mennyit "eszik"?

Neked kell tudnod, kiszámolnod, hogy mekkora puffer kell.

 

Has/pocak 1000-1500 liter elég.

Ha nagy a pufi, a kazán lesz kicsi hozzá, ha kicsi a pufi, a lakás lesz nagy hozzá. Remélem érthető. ;-)

Előzmény: KPicur (20289)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 20290

Miért csak 500 literes, nagyobb nem fér el ?

Ezért az árért a szakszernél 1 köböset kapsz.

http://www.szakszer.hu/sites/default/files/magyar_puffer_teljes.pdf

 

Használt celsius 27kw-os nem érdekel (3 éves).... Jó, nincs semmi problem vele, csak csere lesz faelgázra...

 

 

Előzmény: KPicur (20285)
KPicur Creative Commons License 2011.04.11 0 0 20289

Elnézést tényleg helyiérték probléma áll fent. Akkor az 500 l kevés? Mennyi lenne elfogadható.

Csak az kell fell ne forrjon és reggelig legyen tartalék.

A rendszert azért nem írtam le mert a kazánhoz mellékeltek egy rendszerrajzot azt jónak találtan laikus szemmel.

http://www.futesuzlethaz.hu/shop/kapcsolasi_rajzok/vegy_gaz_puffer_aut.pdf

 

Köszi a választ.

Előzmény: Blue_Sky_007 (20288)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 20288

Nem rendszert írtál le, csak felsoroltál pár alkatrészt.

A kazán állítólag jó.

Te 5 KÖBMÉTERT írsz, a képen 500 liter van.

Az 5 köbméter sok, az 500 liter kevés.

Előzmény: KPicur (20287)
KPicur Creative Commons License 2011.04.11 0 0 20287

Hogy ez így működőképes rendszer?

Mi a vélemény a kazánról?

Elegendő 5 m3 puffer vagy sok?

Valami jobb megoldás ha esetleg van?

 

Köszi

Előzmény: Blue_Sky_007 (20286)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 20286

Mi a kérdés?

Előzmény: KPicur (20285)
KPicur Creative Commons License 2011.04.11 0 0 20285

Üdv,

 

fűtéskorszerűsítés előtt állok és a sok internetes böngészés után kigondoltam egy lehetséges megoldást, csak még szakemberrel nem beszéltem.

Ebben szeretnék segítséget kérni ha tudtok segítsetek.

 

jelenleg vana nappalimban egy öntöttvas tűzterű kandalló avval segítek rá a fűtésre. A radiátorok termófejesek és egy kombi gázkazán szolgáltatja a melegvizet és a fűtést is az üzemi nyomás 1-2 bár között van alatta és fölötte is leáll a kazán.

 

Az a gondom hogy a hálló és a gyerekszoba fűtése mivel messze vannak a kandallótól jól megpörgeti a gázórámat.

 

Egy http://www.futesuzlethaz.hu/shop/celsius-kazan/542-celsius-p-v-25-vegyestuzelesu-kazan.html vegyestüzelésű kazánt szeretnék betenni ami egy http://poly-mix.com/aruhaz/index.php?inf_cszam=13153000-57&inc=egytermek&tcs_id=150&cnev=Tart%E1ly%20%20AUS%20%20500L puffert is fűteni mivel a vízkörömben elég kevés víz van.

 

A lakás olyan 100 m2 es mindennel együtt.

 

Ezt a rendszert igazság szernit össze lehet kötni mert bírja 2 barig a nyomást.

 

Véleményeket előre is köszönöm.

nixon70 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 20284

Látod-látod!

Előzmény: joevagyok68 (20282)
oldember Creative Commons License 2011.04.11 0 0 20283

Óóóóóóóóóóóóóó!

Nagyon köszönöm!!!

Természetesen vegyestüzelésű kazánról van szó.

Ettől pontosabban, szakszerűbben tudást szerzni nem is lehetne! 

Köszi mindenkinek!

 

Egyébként valahol itt jártak a gondolataim, csak én az ajtókból és az azon lévő levegő nyílásokból indultam ki!

Annyit biztosra tudtam, hogy a primer levegő a legalsó ajtón áramlikbe és a roston keresztül "dolgozik".  

Ezután bizonytalanodtam el, mert ugye van 2 ajtós kazán meg olyan is amin 3 ajtó van.  

joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 20282

Mivel a vegyeskazánosban vagyunk , Ő inkább ezekre gondolt...:-))

Bár itt is lehet olyan, mint amit te írtál..

Előzmény: nixon70 (20278)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 20281

http://www.mullit.hu/gyik.html

Primer levegő: az elsődleges égési levegő a felelős elsősorban a fűtőkészülék égésért, jellemzően mindig alulról, rostélyon keresztül áramlik be az égéstérbe és onnan táplálja a tüzet.
Szekunder vagy öblítő levegő: általában a kandallóüveg felső, égéstér felőli részénél vezetik be a készülékbe. Funkciója kettős: egyrészről tisztántartja a kandalló üvegfelületét, másrészt az üvegfelület felső részénél az égéstér felső részébe beáramló friss levegő segít a tűztér felső harmadában keletkező el nem égett gázok tökéletes elégetésében. A komolyabb kandallóbetétek a szekunder levegőt "előmelegítik", hogy ne "hideg" levegő áramoljon be az égéstérbe, ami hűti az égés hőmérsékletét, hanem meleg levegő, aminek köszönhetően a kandallóüveg tovább marad tiszta.
Tercier levegő: szintén a tökéletesebb égést hivatott elősegíteni. A kandallóbetét hátsó vagy első, felső harmadában kerül az égéstérbe bevezetésre. Az itt beáramló levegő segít a tűztér felső részében elégetni az éghető gázokat, ennek köszönhetően magasabb lesz kandallóbetétünk hatásfoka, tisztább lesz a készülékből kilépő égéstermék és tisztább lesz a kandalló üvege.

 

De amúgy gugli a barátod....:-))

Előzmény: oldember (20277)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 20280

http://tuzimado.hu/futes/futes-a-fa-egesenek-folyamata/

"

"A fatűznek kétszer kell levegő

 

Az égési levegő 80%-át első levegőként kell a fatűzhöz juttatni. Ez a “primer levegő nélkülözhetetlen a fa összelevőinek bomlásához és a fagáz képződéséhez, de a faszén sem ég el nélküle.
Az égési levegő 20%-át másodlevegőként kell a fagázlángok térségébe juttatni. A “szekunder levegő” a fagáz tökéletes elégéséhez kell. A másodlevegő ne hűtse le a fagázlángokat, mert akkor nem égnek ki tökéletesen. Ezért lehetőleg forrón kell a fagázlángokhoz juttatni. A szekunder levegő összekeverése a nagyon forró fagázokkal a kályha- és kandallóépítés egyik műszaki problémája. A forró gázok fizikai okokból nagyon rosszul keverednek. Jó tűzterekben örvényszakaszok vagy szűk fúvónyílások segítik elő a jobb keveredést annak érdekében, hogy a fagáz elegendő oxigénhez jutva, lehetőleg még a hőcserélők elérése előtt tökéletesen elégjen, ehhez legalább egy percnyi kiégési időre lenne szüksége.

A fagázok gyakorlatilag nem keverhetők tökéletesen oxigénben gazdag levegővel, ezért több oxigénben dús levegőt kell adagolnunk, mint amennyi számításaink szerint a tökéletes égéshez kellene. A tapasztalatok szerint a tényleges levegőszükséglet a számítottnak mintegy 170%-a.
Fontos tudni, hogyha a levegő adagolását megszakítjuk, ezzel lassítjuk ugyan a fa bomlásának ütemét, de maga a bomlás még nem szűnik meg, csak a hatásfok romlik jelentős mértékben. Tehát ne csökkentsük a hőteljesítményt azáltal, hogy kevesebb friss levegőt adagolunk, vagy hogy lefojtjuk a kémény huzatát; ilyenkor ugyanis a fagáz már nem éghet ki teljesen. Jobb ha ehelyett a hőteljesítményt takarékos tüzelőadagolással szabályozzuk, vagyis mérsékelten, de rendszeresen rakunk a tűzre.

Nem csak a túl kevés levegő hátrányos, de a túl sok is ugyan olyan kedvezőtlen. 10kg légszáraz fa elégéséhez 30-40m3 levegő szükséges. Ha túl sok levegőt adagolunk, a többletet is fel kell melegíteni. A feleslegesen felhevített levegővel energia távozik a kéményen át anélkül, hogy hasznot hozna. Ha a füstgáz hőmérséklete 200OC, akkor minden feleslegesen adagolt és melegített köbméter levegő kb 70Wh hőveszteséget jelent.

Ezek alapján már érthetjük, hogy a nyitott tűzterű kandallók idejében miért is voltak gyérebbek az erdők, s miért fáztak bundában is a kandalló mellett. Az energia egyserűen kirohant a kéményen."

 

 


Előzmény: oldember (20277)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 20279

Ált. a kazánoknál :

az alsó (hamuzó nyílásnál) amit a huzatszabályzó szabályoz az a primer levegő

alulról a második ajtón lévő a szekunder levegő nyílás ,ami a füstgázban maradt fagázok kiégését segíti elő...

alulról a harmadik talán a tercier levegő nyílás ,  de nem biztos :-))

http://www.naturenergia.hu/vegyestuzeles/celsius/vegyestuzeles_celsius_zart.htm

 

szerintem

Előzmény: oldember (20277)
nixon70 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 20278

Mondd csak nyugodtan,hátha nem hülyeség!:-)

Viccet félretéve:A szekunder levegő a rendszer felfűtése után a vízben elnyelt levegő kiválása.

Előfordul olyankor is,mikor utántöltöd a rendszert.

Előzmény: oldember (20277)
oldember Creative Commons License 2011.04.11 0 0 20277

Hali mindenki!

 

Egy rettenetes laikus kérdést teszek fel!

Van sejtésem, de inkább nem mondom, hátha hülyeség!

 

Mi a szekunder levegő, hol és hogyan keletkezik? 

 

Köszi a válaszokat.

joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 20276

Bocsi...... vidéki vagyok nem értek hozzá.., csak gyorsan kerestem 1-et mintának...

 

"Te a legdrágábbat vadásztad le."

Azért ehhez is kell "érzék" :-))

Előzmény: Blue_Sky_007 (20275)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 20275
Előzmény: joevagyok68 (20274)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 20274

Mint már korábban írtuk , kínából REX c100 digit termosztát + K jelű hőelem kevesebbre jött ki (frí sippinggel) ..... Akkor 29 dollár volt..... 

Lehet az ünnep előtti akció volt...

 mostmár 65 dollár ..:-(

http://cgi.ebay.com/Syscon-REX-C100-C100FJA3-Temperature-Controller-NEW-/290543875823?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43a5c3b6ef

És nem írja , hogy lenne hozzá hőelem.....vagy én nem látom

Előzmény: t.zsolti (20271)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 20273

Ezért jó a fórum, mert lehet agyalni. ;-)

Előzmény: t.zsolti (20272)
t.zsolti Creative Commons License 2011.04.11 0 0 20272

szerintem a gyakorlatban is működnie kell ,de nem vinném fel a lemez fölé max a végével egyvonalba alul , a fordulóban jól keveredne és kell idő/hely/út az égéshez is  bár ha működne akkor rövidebb lángot kellene kapni ,

de csak ha a levegő is felmelegedett , hidegen nem megy

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (20262)
t.zsolti Creative Commons License 2011.04.11 0 0 20271

dial-comp   k tip  höellem 4500körül+ szállítás (nekem olyan 6-ra kerekedett )

Előzmény: moonshadow (20269)
moonshadow Creative Commons License 2011.04.10 0 0 20270

Múltkor már próbáltam fix mennyiségű 25 kg fával, az első begyújtást de nem volt autentikus mérés, mert nem volt elég száraz a fa és nem volt beállítva még a huzatszabályzó sem, és el is kellett zárni teljesne a huzatot, mert elsőre majdnem fölforraltam.Most 30 kg fával fogom, 2-3 adagban  rápakolással. A hőmérőn még gondolkodom, van itt egy kis agyagos kemencém, rajta egy jó kis hagamat hőmérővel, csak sajnálom szétszedni.

De talán ha szereznék egy hőelemet betenném a füstcsőkönyökbe, akkor csak mellé kellene tenni a kis kemencét a kazánnak, átkötni a hőelemet, és máris mérné a hőfokot.

 

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (20268)
moonshadow Creative Commons License 2011.04.10 0 0 20269

Múltkor már próbáltam fix mennyiségű 25 kg fával, az első begyújtást de nem volt autentikus mérés, mert nem volt elég száraz a fa és nem volt beállítva még a huzatszabályzó sem, és el is kellett zárni teljesne a huzatot, mert elsőre majdnem fölforraltam.Most 30 kg fával fogom, 2-3 adagban  rápakolással. A hőmérőn még gondolkodom, van itt egy kis agyagos kemencém, rajta egy jó kis hagamat hőmérővel, csak sajnálom szétszedni.

De talán ha szereznék egy hőelemet betenném a füstcsőkönyökbe, akkor csak mellé kellene tenni a kis kemencét a kazánnak, átkötni a hőelemet, és máris mérné a hőfokot.

 

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (20268)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.04.10 0 0 20268

Akkor azt javaslom, mérj le mondjuk 10-10 kg fát és azt tüzeld el a lemezzel és a lemez nélkül. Lehetőleg azonos pillangó állással.

Előzmény: moonshadow (20267)
moonshadow Creative Commons License 2011.04.10 0 0 20267

Az nem lesz egyszerű, nem tudom honan szerzek olyan hőmérőt, jó lenne füstcsőkönyökben mérni, meg van a becsatlakozástól 6 m kéményem ami 95 fok esést jelent ha jól számolom.

A füstcsövem nincs leszigetelve, ott elég sok hőt leadhat, mert melegíti a kazánházat rendesen.

Előzmény: Blue_Sky_007 (20266)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.04.10 0 0 20266

Na ez jó 5let. Figyeld a füstgáz hőfokot is.

Előzmény: moonshadow (20265)
moonshadow Creative Commons License 2011.04.10 0 0 20265

Köszi, így már érthető. :)

Kipróbálom a száraz fával, lemezzel meg lemez nélkül hamarosan, és megírom milyen lett a hőmennyiségmérővel mért eredmény.

Előzmény: Blue_Sky_007 (20264)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.04.10 0 0 20264

Már soxor leírtam, hogy annyit érdemes elhagyni hátul, mint amekkora a kéményhez vezető hőcserélő felülete (nem tudom, érthető-e, vagyis a kéményhez vezető járat felülete) ekkor nem fojtja le a kazánt nagyon. A 2-es lemez nagyon vékony. nekem a 3-as lemez agyonmerevítve egy szezon alatt szétég, hullámos lesz, mint a Szahara.

Előzmény: moonshadow (20263)
moonshadow Creative Commons License 2011.04.10 0 0 20263

Köszi!

Ezt én is kipróbálom, egyelőre csak 2-es lemezem van, de próbának biztos jó az is.

Nem látszik a videón, hogy milyen hosszú a lemez, a tűztér kétharmadáig ér, vagy még hosszabb?

 

Egy Immergas kazánom van, 7 tagos 35 kw, nemrég üzemeltük be.

Az aljába opciósan lehet venni öntöttvas rostély elemeket, csak nagyon drága, ezért arra gondoltam, hogy samott téglákkal kirakom az alját, mert fának egyrészt túl nagyok az öntöttvas tagok közötti rések, másrészt hamar elvonódik a hő a parázstól.

Előzmény: Blue_Sky_007 (20257)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!