Keresés

Részletes keresés

Kard Creative Commons License 2018.09.17 0 0 25379

Beállítható mindegyiken mikor regeneráljon. Ehhez nem kell olyan nagy automatika mert könnyű olyan időablakot találni amikor biztos nem használod a vizet (pl. hajnali 4 óra). De köszi.

Előzmény: zsigusz83 (25377)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.17 0 0 25378

Küldhetnél egy linket arról, hogy hol vetted, mert még árat sem találtam...

Előzmény: zsigusz83 (25377)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.09.17 0 0 25377

Amennyit utána tudtam olvasgatni a témában nem mindegy a benne lévő gyanta minősége és a szerkezet modulálása, mivel ezek regenerálásokat végznek amikor elhasználódik a gyanta felülete. Ilyenekkel spórol pénzt egy drágább vízlágyító pl követi a vízfelhasználást és úgy/akkor regenerál amikor te nem használod és kevesebb sófelhasználással, mert tényleg drága ez a só kapszula...

 

Nálunk 3 pici van/lesz és ezen nem spóroltam (mint az autógumin, de ez már tényleg nagyon OFF). Én olyat választottam amiben biztos élelmiszer minősítésű gyanta van és "ultraszuper" gazdaságos ( :) ) ez az EcoWater eVolution, remélem tényleg úgy lesz, mert még nem üzemeltem be, így még nem tudok róla beszámolni milyen gazdaságos.

 

Nem feltétlen kell ilyen drágát venni, szerintem csak a gyanta minősége a kritikus, a többit megoldja garancia, ha kell esetleg szervíz.

Előzmény: Kard (25368)
Kard Creative Commons License 2018.09.16 0 0 25376

Köszi. A havi 1-2e forint az nem olyan sok (nálunk úgyis olyan 6 m3 víz fogy). Teljesen elfogadható azért, hogy ne kelljen állandóan sikálni a csapokat meg a zuhanyt.

Előzmény: iszp (25374)
Nikolas Pe Creative Commons License 2018.09.16 0 0 25375

Mi másfél két havonta öntünk bele egy 25kg-os zsák sót, 17m3 körül alakul a havi vízfogyasztás, szerintem messze nem vészes, és sehol egy vízkő:)

Előzmény: Kard (25373)
iszp Creative Commons License 2018.09.15 0 0 25374

A szomszédé 8 éve üzemel..

a sófogyasztás a vizkeménységtől és a használt mennyiségtől függ. nekem 11m3 fogy egy hónapban és 23NK a keménység. így 2 hetente kell lágyítani, az egy fél zacskó a 25kg-os sóból, azaz 1000 ft. nem olcsó de drága. viszont nem mennek tönkre a cuccaim...

Előzmény: Kard (25373)
Kard Creative Commons License 2018.09.15 0 0 25373

Köszi. Én ezt néztem: https://vizlagyito-berendezes.arukereso.hu/euro-clear/bluesoft-k100-vr34-p354885681/

csak egy-két fórumban riogattak, hogy hamar tönkremennek az olcsóbbak. Ezek szerint nem. Amúgy kb. mennyi időnként/m3-enként kell benne sót cserélni?

Előzmény: iszp (25369)
Nikolas Pe Creative Commons License 2018.09.15 0 0 25372

Lehetséges, mindenesetre nagyon hasonló:)

Azért már nem reklamálom meg:P

Előzmény: iszp (25371)
iszp Creative Commons License 2018.09.15 0 0 25371

ahogy nézem, ez egy bluesoft..jelentős felárral: http://westland.hu/index.php?route=product/product&path=20_69&product_id=149

Előzmény: Nikolas Pe (25370)
Nikolas Pe Creative Commons License 2018.09.14 0 0 25370

Mi ezt vettük:

brilliancy-vizlagyito.hu/spl/806013/Brilliancy-Basic-25-1-vizlagyito

 

Teszi a dolgát.

 

 

Előzmény: Kard (25368)
iszp Creative Commons License 2018.09.14 0 0 25369

a bluesoft bevált, 6 éve üzemel. a havernak meg a bwt vált be csak az drágább. az ár elsősorban az átfolyt vizmennyiségtől, illetve a kényelmi extráktól (manuális/automata fej) függ - a nagyobb gépek értelemszerűen drágábbak. de ahol kemény a víz, ott kell.

Előzmény: Kard (25368)
Kard Creative Commons License 2018.09.14 0 0 25368

Kicsit offtopic bár itt beszéltünk már róla.

Akarunk ilyen vízlágyítót a házba. A csövezés meg van neki, a gépész direkt rakott három csapot amivel egy hurkot lehet csinálni. A kérdésem milyen berendezést érdemes venni? Mitől függ ezeknek az ára?

Guillaume- Creative Commons License 2018.09.12 0 0 25367

Köszönöm Mindkettőtök válaszát. Én is belátom, hogy ez felejtős ház, és a dorozsmai ingatlanos még adja is alá a lovat, hogy miért nem 20 millióért hirdeti az ingatlant... Szánalmas!

Zsigusz: nekünk nem fog telni erre, mert ha még jó helyen is sikerülne telket vennünk, max 20-21 milliónk maradna, abból nem jönne ki egy 90m2-es ház (nekünk elég lenne).

Janus: az a ház nekünk is tetszene, csak ezt meg ingatlanos árulja és képtelen 25 millió alatt eladni..

zsigusz83 Creative Commons License 2018.09.12 0 0 25366

Én kíváncsi lennék miből van az aljzat, ha annyira lejt... Ismerek olyan '70-es évek végén épült házat, ahol földre van rakva a padlószőnyeg!! Azért is vizesedhet a válaszfal.

 

Iszonyat jó helyen kell lennie szép környéken hogy én ennyit költsek rá...

A miénk kb ennyi lesz, de új építés majd passzívház szigeteléssel, vízlágyító, elektromos aluredőny, napkollektor, napelem (7-8 kWp) stb...

Előzmény: Guillaume- (25364)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.12 0 0 25365

Én nem a dorozsmai házról írtam tegnap este, hanem a Május 1 útiról. Ezt a dorozsmait el kellene felejteni. Talán nem is a pénz miatt, hogy sokba kerül a felújítás, hanem egyszerűen egy toldozott, foltozott valami lesz belőle. Sose lesz kész, megőrülsz bele...

 

A másik ház drágább, de legalább jobban egyben van és  kevesebbe kerülne így ránézésre a felújítás. Meg a végeredmény nem kis lukakból álló ház lenne, hanem lennének tágas terek. Persze, lehet, hogy az meg nem jó helyen van.

 

Sokat kell nézelődni a neten, fogsz találni jobbat is.

Előzmény: Guillaume- (25364)
Guillaume- Creative Commons License 2018.09.11 0 0 25364

Sajnos nem olyan jó, mint, ahogy írod. Amit nem értek: a konyha és tárolónak nevezett helyiség ablakos falára miért húztak egy újabb falat, amit aztán egy műanyag tetővel beborítottak. Ha elbontanám a "veranda" falát nem tudom, hogy megfelelő lenne-e főfalnak, az eredetileg megépített melléképület fala, ami egyébként 25-30 centi vastag. Ez a kisebbik gond, mivel van egy "tároló"-nak nevezett helyiség, ami nem ebben a szintben épült meg, mégis egyben van a egykor épült a melléképülettel. Más a belmagasság is. Nagyon jót elmélkedtem rajta, hogy egybe kellene nyitni a konyhával és akkor egy szuper étkező is lenne. De ennek még a födémje is olyan rossz állapotban volt, örültem, hogy élve kijutottam. Nincs ötletem, hogyan lehetne azt rendezni...

Említetted a wc-t.....csakhogy nincs.. Az nagymama annak idején egybenyílós szobákat akart, a nagyapa meg nem akart xarni a házban ezért a telek közepére csinált egy automata wc-t... Igazi paraszt Toi-toi... Szóval a wc-t csak nyáron érdemes használni kint, "R" betűs hónapban már jó lenne bent.. Egyébként a kamrát kellene egybenyitni a fürdővel, ahol lehet elférne a gázkazán és egy wc is, meg talán egy tuskabin. Sajnos a födém nem beton csak vályog, gondolom ez nem zárja ki a kondis kazán kéményének kivezetését. Padlófűtést szerettem volna az előtérbe, fürdőbe, wc-be, és a konyhába. A gerandák jó állapotban vannak, nincs értelme hozzányúlni sem a cseréphez, sem a lécekhez. A szobákat pedig teljesen külön bejáratúnak csináltatnám, azok egész élhető méretűek. Nagy vonalakban....

 

Minderre lenne kb. 13-14 milliós keretünk, míg így is, hogy 15 alatt nem akarja odaadni.

Előzmény: Törölt nick (25363)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.11 0 1 25363

Szerintem, ez még nem olyan veszélyes, ha így is marad. ( Vagyis nem kap ennél komolyabb vizesedést, ah a egyáltalán a víztől lett ilyen, nem pedig mondjuk attól, hogy ezt-azt kispóroltak a vakolatból.) Leverik a vakolatot mondjuk fél méter magasan és újravakolják valami falszárító vakolattal. Ennél sokkal nagyobb baj, hogy mindent fel kell újítani. Ez a rahedli cső például a fürdőszobában...  És az a baj, hogy jön a vizes és beteszi a falba, akkor nekiáll a vésőgéppel és megbontja a régi vakolatot, ami azért tartana még vagy 20 évig. A sok ütéstől viszont szépen kezd elválnia vakolat, tehát majdnem biztos, hogy jó nagy területeket újra kell vakolni. ( Így jártam én is... )

 

Ha a szegélyezés kong az ürességtől, az még nem olyan nagy baj, leverik, újrarakják, ez még nem egy nagy munka. Egyébként is , gondolom más lesz a burkolat, tehát a szegélycsempék is mások lesznek. Ha viszont a nagyobb, vízszintes felületeken is kong az egész, akkor fel kell verni az egészet és az már nagy munka.

 

Egyébként, ez egy egész jó házikó, én egybenyitnám a konyhát, a kamrát és az előszobát. Így lenne egy terjedelmesebb nappali, amerikai konyhával. Végül is ott zajlik a családi élet. A bejárathoz építenék valami szélfogó félét, kabátoknak, cipőknek legyen helyük, stb. A WC falait lebontanám, egyből nagyobb lesz a fürdőszoba. A WC csésze legyen mély öblítésű, az mégiscsak barátságosabb a szagok szempontjából. De lehet szellőzést csinálni a padlás felé is, sokat számít. Ha mégiscsak külön akarod, akkor legalább ne az új nappali felől legyen a bejárat, hanem a fürdőszobából. 

 

Valószínű, hogy a főfal az épület közepén húzódik, legalábbis a képekről úgy tűnik, hogy a két nagyszoba ajtaja beljebb van, tehát ott egy vastagabb fal van. Azért nem ártana megnézni valahogyan, hogy hogyan van gerendázva a házikó. Nézze meg egy statikus, aztán mondjon valami okosat, de szerintem ez utóbbi fal kivételével akár az összeset lebonthatod.

 

És ehhez a felújításhoz nem kell sok-sok millió, ha a födém és a tető rendben van. Persze egy felújításnál határ a csillagos ég... különösen, ha kitalálod, hogy kevés az ablak, meg egyébként is ki kellene cserélni a régi ablakokat... Szóval, nem egyszerű. Azt viszont tudnod kell, hogy amit egy felújításnál nem csinálsz, csináltatsz meg, annak nagy esélye van, hogy sosem lesz megcsinálva... ( szintén tapasztalat... : )   )

Előzmény: Guillaume- (25362)
Guillaume- Creative Commons License 2018.09.11 0 0 25362

https://ingatlan.jofogas.hu/csongrad/Kiskundorozsmai_csaladi_haz_elado_83537364.htm

 

A 3. képen lehet látni ezeket a csodaszép lábazati köveket. Mind üregesen kopogott. Az 5. képen elhúzta a mammer a vasújság-tartót és ott szintén le volt válva foltokban a vakolat. Sajnos ezt a kép nem mutatja, én meg nem tudok jól magyarázni. Valami ilyesmit láthattam, mint ezen a képen jobb és bal oldalon a lábazaton. https://ving.hu/ingatlan/csaladi-haz-a-majus-1-utcaban#lg=1&slide=2. Az ilyeneket messziről el kell kerülni?

 

Előzmény: Törölt nick (25361)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.11 0 0 25361

 Ha csak foltokban van vizesedés, akkor az más a helyzet. Csak te azt írtad, hogy a válaszfalak is vizesek...

 

Hát, ha ez a kockakő stabilan áll, akkor nem kell felszedni. Tapadóhíd rá és lehet csempézni. 

 

De azért furcsa, hogy folyik a homok... nem misungba rakták a metlachit? Ha nem, akkor az egészet fel kell szedni, beton rá és mehet a burkolás. Az, hogy nem vízszintes a padló, már alapjában elég nagy baj...

Előzmény: Guillaume- (25358)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.11 0 0 25360

Mondjuk nincs rendes szigetelés és ehhez jön a magas talajvízszint. De lehet attól is, hogy nagy esőzéseknél kívülről ázik a fal. Az alapszabály az, hogy a vizet, messze el kell vezetni a háztól. Ne tudjon akárhonnan odafolyni.

 

Amit én láttam az egyértelműen talajvíz volt, mert az összes válaszfalon meglátszott a víz nyoma. Az lehet, hogy néha kiszárad, de a nyoma ott marad. Ezekkel nem érdemes kísérletezni.

Előzmény: Kard (25357)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.11 0 0 25359

Hogy most hogyan csinálják, azt nem tudom, de 2002-ben acéllemezeket sajtoltak bele a téglaközi fugákba. Kívül ( külső falon )  leverték a vakolatot, meg gondolom belül is, aztán valami gép belekalapálta. Ez akkoriban errefelé 7500,- Ft/fm volt. Ettől még a padló a vízben áll, úgyhogy ennyire nem egyszerű. Ezzel inkább kínlódjon más, sosem lesz igazán jó. És volt ilyen még Gödöllő szinte legmagasabb pontján is. ( Tátra utca )

Előzmény: Guillaume- (25356)
Guillaume- Creative Commons License 2018.09.11 0 0 25358

Erre kiváncsi lennék én is. Ebben az esetben a közvetlenül a parketta felett válik le a vakolat és szinte a tégla látszódik. A konyhában pedig leszedtük alul ezt a gyönyörű 20x20x2 kockakövet és szinte homok folyt.

Előzmény: Kard (25357)
Kard Creative Commons License 2018.09.11 0 0 25357

Csak úgy érdeklődésképpen mitől lesz fal vizes? A ház alá folyik a víz és nincs rendesen leszigetelve és felkapja?

Előzmény: Törölt nick (25354)
Guillaume- Creative Commons License 2018.09.11 0 0 25356

Milyen megoldás lenne erre?

Előzmény: Törölt nick (25354)
Guillaume- Creative Commons License 2018.09.11 0 0 25355

Az említett főfal 120 cm, falsíktól az ajtó széléig.

Előzmény: Töck Jenő (25347)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.11 0 0 25354

Ezt gyorsan felejtsd el. Ha még a válaszfalak is vizesek, akkor inkább ne foglalkozz vele. Azért, mert egy ház régi, vagy kádárkocka, csont száraznak kellene lennie. Én 2002-ben találtam egy házat, ami inkább kisebb villa volt, valami álomszép kerttel, udvarral. Csak épp még a válaszfalak is vizesek voltak, mondjuk 1 m magasságig. 

 

Természetesen, erre is van megoldás. De azt biztosan nem tudnád megfizetni.

Előzmény: Guillaume- (25353)
Guillaume- Creative Commons License 2018.09.11 0 0 25353

Megnéztük belülről. Hát....nem tudom... A végén csak az lesz, hogy mindent le kell gyalulni, mivel elég sok válaszfal alá van vizesedve. Nem is értem, hogy lehet az, hogy kívül megcsinálnak valamit bomba biztosra, de a válaszfalakra nem gondolnak.. Az egyik szobában a parketta szabályosan lejt, és rettenetesen le van amortizálva az összes részen. Szóval azt is fel kell szedni. Ilyenkor totálisan felszednek mindent le kátrány papírozzák a válaszfalakkal együtt? Érdemes-e innentől kezdve vele foglalkozni?

Guillaume- Creative Commons License 2018.09.11 0 0 25352

Eszem ágában sincs egy kádárkockára a tetőteret kialakítani. Erre max egy új sátortető kellene, jól kilógatva és nem betoncseréppel, de első ránézésre nem kell, mert ez a fajta cserép nagyon egyben van, igaz a gerendákat még nem láttam. Miért kellene szétverni? Magát a főépületet szerintem teljesen felesleges volna, a hozzátoldott részt, ami egyébként egy időben épült kell szétverni, mert beépítették ezzel a zárt verandával. Így nagyon szép két ablakosra sikerült a konyha...

Töck Jenő Creative Commons License 2018.09.11 0 0 25351

Nem mondtam, hogy padláson.

Előzmény: Töck Jenő (25350)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.09.11 0 0 25350

Emeleten.

Előzmény: Lá Kreacione (25348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!