Keresés

Részletes keresés

gmkiev Creative Commons License 2011.05.19 0 0 9163

http://gmbsz.hu/?q=node/79

 

Ezt is érdemes átolvasni.

 

gmkiev Creative Commons License 2011.05.19 0 0 9162

"Érdemes megnézni az a együtt-tanúsítás feltételeit, "

Erre ne hívatkozz, mert nem erről írtam.

"A mérőcsonkok, reviziós idomok, amúgy a használatuknak megfelelő módon tőrténő nyitásához miért kéne fényképes gyázszerelői igazolvány?"

Mert ah együtt vannak tanúsítva, akkor az a gázberendezés szerves része, és neked ahhoz közöd, mint kéményseprőnek nincs. Illetve nem lehetne.

"Gondolom a Junkersemen is tréfából van kéményseprő gomb ..."

Ilyen elnevezés nincs a haszutban!:))) Szerintem ez csak kéményes zsargon.

"Vagy garanciavesztés ha a Beretta alján elhelyezett rendszerfeltöltö csapot a tulaj megnyitja?"

Megint mást említessz mint amiről beszélünk. Most a kéményseprő a téma. Később ráfordulhatunk a fogyasztókra is.

"Nyilván, hogy kia akrják a seprőket rekeszteni ebbő ... mondok egy tanácsot: a 27/1996 (X.30.) BM rendelet módoításáért tessenek lobbizni ... oda beszúrni, hogy a seprőnek nem hatásköre a C1....9 típusú gáztüzelő berendezések égéstermék elvezető rendszere, oszt ennyi."

Természetesen ki. És meg is tesznek érte a gázszerelők mindent.

"Amúgy minálunk csak 3.000.- ez a mérés."

És ki dönti el a szükségességét a mérésnek. Mert a GMBSZ szerint ezt elég 5 évente!(ha a berendezés szerves együtt tanúsított része)

Érdekes módon Ti évente teszitek.(persze nem mindenhol, metrt ennyi műszerre azért nem sikerült beruházni) Kérdés: hiteles a műszer, van e méréshez vizsga stb....!

Nem bántás képpen, de ez a kéményesdi nagyon sokba kerül annak aki semmit sem kap. Nagyon nem szolgálja azt sem aki használja a kéményét. Tehát kicsit kellene csak emberibbé tenni.

Előzmény: pjotrkolja (9161)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.19 0 0 9161

Érdemes megnézni az a együtt-tanúsítás feltételeit,  ... láttam egynéhány kivitelezést de az együtt-tanúsítás feltételeinek megfelelő teljes rendszerrel csak nagyon kevés esetben találkoztam ... biztosan az én tudom rosszul, de ugyan az a jelöletlen, beazonosíthatatlan koax rendszer két különböző gyártótól származó kazánon nem tekinthető együtt tanúsított gyári szettnek ... a gázszerelő mester szerint ezek azok, mert egyszerre vette a őket a kazánnal ... telepítési utasításában nincs is nevesítve a cső (pl.:azonosító szám, rendelési szám ...)

A mérőcsonkok, reviziós idomok, amúgy a használatuknak megfelelő módon tőrténő nyitásához miért kéne fényképes gyázszerelői igazolvány? Gondolom a Junkersemen is tréfából van kéményseprő gomb ... Vagy garanciavesztés ha a Beretta alján elhelyezett rendszerfeltöltö csapot a tulaj megnyitja? ...Nyilván, hogy kia akrják a seprőket rekeszteni ebbő ... mondok egy tanácsot: a 27/1996 (X.30.) BM rendelet módoításáért tessenek lobbizni ... oda beszúrni, hogy a seprőnek nem hatásköre a C1....9 típusú gáztüzelő berendezések égéstermék elvezető rendszere, oszt ennyi.

Amúgy minálunk csak 3.000.- ez a mérés.

 

Előzmény: gmkiev (9158)
Zöldár Creative Commons License 2011.05.19 0 0 9160

 Jogilag egyáltalán hozzányulhat a kéményseprő a tulaj engedélye nélkül egy gázkazánhoz ??

 Tény előírják a kötelező kéményseprő ipari szolgáltatást  - kevés olyan vállakozás van amelyik ennyire érvényesíteni tudná az érdekeit (nem a lakosság érdekét, az egy hazug lózung, nem több ).

Tehát az érdekeik  fix versenymentes piac, a felelőség gyakorlatilag nulla ).

 

 tehát  most konkrétan a zárt égésterű kazánról van szó : leszedheti e  a mérőnyilását a tulaj engedélye nélkül ?

 természetesen tőlem igen , de előtte ha megkérdem  az ellenőrzéskor, felelőséget vállal é  a biztonságos üzemért.

Akkor hogy is van ez a szabályozás : szerintem a lakos tűrni  köteles  a kémény ellenőrzés - igénybe köteles venni a  monopol helyzetű szolgáltató ténykedését , ez ok. de hol a határ.

 és mi van ha nem írjuk alá    a papírjukat  (tudom mindenki aláírja , mivel a seprők bosszúálló képessége elég hatékony,  az életveszély általános  bűvszó segítségével bárkinek nagy kárt képesek tenni )

 na mindegy kifizetem azt az évi 6500 ft ot és örülök , hogy megszabadulok tőlük.

 Amúgy a kémény tényleg veszélyes üzem, de koránt sem annyira, mint hirdetik.

Előzmény: gmkiev (9158)
Zöldár Creative Commons License 2011.05.19 0 0 9159

 Helló !

 

  Mint írtad  2x 90 m2 -es a ház (ha jól olvastam ), így az az 350 eft ha nem is kevés , de nem kirívóan magas. Sajnos a fűtési költségek mindenütt magasak.

 Mielőtt szét szednéd a fűtési rendszered talán a hőszigetelést is megkéné vizsgálni.

 Természetesen a kazán gyakori meghibásodását ki kell vizsgálni .
 üdv 

Z.

Előzmény: 3szilvi (9152)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.19 0 0 9158

Érdekesség képpen.

Hétfő-kedd volt az arcképes gázszrelői, illetve minősítő biztonsági felülvizsgáló igazolványaink meghosszabbításához a tanfolyás, és vizsga. Ott simán azt tanítják, amit mi is támogatunk, hogy a zárt égésterű berendezésekhez ahol az égéstermék elvezető rendszer a berendezéssel együtt minősített, nem kell kéményseprő. Nagy kár, mondottuk az előadónak, hogy a kéményseprőknek még nem szólt senki. Arról sem, hogy elméletileg a

 

 

mérőhely, csavarját, illetve a tisztító nyílás fedelét sem bonthatná meg. Jogosítvány híjján!

Az egyik kedvencem!

Előzmény: pjotrkolja (9157)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.18 0 0 9157

Van az országnak olyan része ahol úgyneveztt "kisközponti" (ilyen nincs) kéményként tartják nyilván a központi fűtési rendszer (átlagában 20-35kW-os berendezések) kéményét. Gondolom eltérő áron ... Nem ártana némi egységesítés!

Előzmény: kod1111 (9156)
kod1111 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 9156

Ezt a tényt, hogy kéményed központira lett átírva, elég lazán közölted itt velünk, pedig közel 10-szeres a szorzó. 1940ft és 18775ft    

Központi akkor lehet ha rákötött tüzelőberendezés 60kw-nál nagyobb teljesítményű.

Előzmény: Törölt nick (9131)
Zs:) Creative Commons License 2011.05.17 0 0 9155

ha akarod, te is megmondhatod :)

de mint látod, nem tőled kérdeztem ;)

 

Előzmény: ép-it-ész (9154)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.05.17 0 0 9154

ÉN ?...

Előzmény: Zs:) (9153)
Zs:) Creative Commons License 2011.05.17 0 0 9153

Az ország mely részén laksz?

Előzmény: 3szilvi (9152)
3szilvi Creative Commons License 2011.05.16 0 0 9152

Üdv. Mindenkinek!

 

Köszönöm szépen, hogy próbáltok segíteni. Megnéztem a ház tervrajzát, ezen a kémény teljes magassága 7 m az alapjától a tetejéig. A kazán kb. 1,80-1,85 m magasan csatlakozik bele a kéménybe.

Van egy ismerősöm, aki a Schiedelnél dolgozik Őt már megkértem, hogy próbáljon utánanézn, hogy ebbe a típusú kéménybe be lehet-e kötni vegyes tüzelésű kazánti.

Egyébként a kéményseprőkkel is próbáltam felvenni a kapcsolatot, de a műszakis szakértőt aki ezzel foglalkozik egy hete nem sikerül elérnem, állítólag holnap bent lesz a munkahelyén.

Nagyon örülnék neki, ha végre pontosan megtudnánk, hogy egyáltalán mit lehet változtatni. 

Az idei telünk kb. 350.000.- Ft-ba került, 260.000.- Ft volt a gáz + a öntött van kályhába a fa 100.000.- Ft (ennek csak kb. 85%-át tüzeltük el). A másik Schiedel SIH20 kéménybe bekötött öntött vas kályhával csak az alsó szint , valamint a felső szint nappalijának (ide ér fel a lépcső) hőfokán tudunk csak javítani, rácsatlakoztatni nem tudjuk a fűtési rendszerre, mert a nappali közepén van a gázkazán pedig a mosókonyhában. A csövek a padlóban vannak és az oldalfalból csatlakoznak a radiátorokba. Egész télen a termosztátunk 19-20 C fokra volt állítva, tehát nem volt szauna. Az egész fütési rendszer iszonyú szarul van megtervezve. Az anomáliák közül a termosztát elhelyezése viszi a primet, (mert kvázi egy légtér:  egy kis közlekedő folyosó + étkező + nappali), a közlekedő folyosóra belépve az ajtó mellett van a termosztát, és a termosztáttól kb. 7-8 méterre a kályha. Ha fűtünk a kályhában akkor a termosztát nem érzékeli a hővesztést (az alsó szinten  22-23  C fok körül van), ezáltal a kazán nem kapcsol be és a felső szint a nappali kivételével hideg (16-17 fok).

 

Részint a meglévő gázkazánunk sűrű meghibásodásai miatt, részint a fent leírt fűtési költség csökkentése miatt szeretnénk korszerűsíteni.  Már futom a köröket épületgépész keresése miatt. Még tanácstalanok vagyunk, amíg a kéményseprők nem adnak véleményt, valamint nincs épületgépészünk. A kazánunkat mindenképpen cserélni szeretnénk, már elegünk van belőle 8 év alatt átlag 2 évente valami elromlik, a 8 év alatt 200.000.- Ft-nál járunk javítási költségben + a kötelező évi karbantartásokat is megcsináltattuk.

A melegvíz szolgáltatása is problémás, 11-12 liter folyik ki a csapból, mire jön a melegvíz.

Persze szeretnénk, ha megtérülne a befektetésünk idővel, de elsődleges szempont az, hogy a téli fűtésszámla ne havi 50.000. Ft - 72.000.- Ft legyen. Nagy dilemma ! HMV tároló?  vagy beépített tárolós gázkazán, vagy kondenzációs kazán beépített  tárolóval? vagy még vegyes tüzelésű kazán?

 

Szeretnék még kérdezni. Úgy hallottam, hogy állítólag újra engedélyezik már a parapetes fűtőkészülékek falon történő kivezetését. Igaz ez?

 

pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.16 0 0 9151

Ahhh ... fáradt vagyok (ja béna) ... diagramm és hatásos ...

:)

Jó éjt!

Előzmény: pjotrkolja (9150)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.16 0 0 9150

A diagram az MSZ EN 13384-1,3 szabványok alapján készült, amikben a bekötéstől számolják a hatzásos magasságot.

Előzmény: cseik (9149)
cseik Creative Commons License 2011.05.16 0 0 9149

tudtommal a hatásos magasságot nem a bekötéstől számoljuk, hanem a legalsó légbevezetés magasságától.

ok, a könyököt nem számoltam le belőle

 

Előzmény: pjotrkolja (9148)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.16 0 0 9148

Azért ez így nem teljesen tuti ... :)

Eredetileg fali gázkazán kéménye, úgyhogy a becsatlakozási magasság valszeg úgy padlótól 2 méteren lehet ... ha ez a 7 méter nem ettől felfelé van akkor már csak 5 méterről beszélünk. pont ez miatt sanszos, hogy kelleni fog a 2m füstcső két 90°-os könyökkel, de a légellátáson így is lehet még fogni 3Pa-t. Gazdaságossági megfontolásból lesz csere, gondolom átlagos kazánt alapul véve 0,2-0,3mbar huzatigénnyel, ne legyünk szőrös szívűek számoljunk csak 20Pa huzatigénnyel. A légellátást ráccsal / zsaluval (ha megoldható) 1Pa-ból letudjuk, úgyhogy a táblázatnál minimum 17Pa huzatigénynél és 5m hatásos magasságnál húznám meg a határt ami igencsak DN180-200 között van.

Mielőtt bárminemű készüléket megvesz vegye fel a kapcsolatot épületgépész-tervezővel, készítsenek ellenőrző méretezést aztán majd kiderül, hogy mik a lehetőségek.

Előzmény: cseik (9147)
cseik Creative Commons License 2011.05.16 0 0 9147

kb. 28kW kazánteljesítményig igen, ha a kazán füstcsonkja is 160-as (vagy kisebb)

 

 

http://www.schiedel.hu/fileadmin/data/hungary/pdf/UNI%20Plus%20diagrammok%20%5BRead-Only%5D.pdf

Előzmény: 3szilvi (9140)
cseik Creative Commons License 2011.05.16 0 0 9146

átveszi

Előzmény: maszibmw (9142)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.05.16 0 0 9145

Hali

Javaslom, hogy a helyi menő gengszter kéményseprővel vedd fel a kapcsolatot .Nagyon ,, szomorúak ,, lesznek ha kihagyod őket .Egyrészt .

Másrészt pedig ez sajna előírás .Adjanak Ők szakvéleményt mert politikusan gondolkodva kevesebb a kifogásolható eredmény mértéke .

 

 

Területi képviselőt meg rángasd ki oda valahogy . Az is egy biztos pont .

Ne halgass a kiviteleződre !! Előbb szerezz infót !

cs

Előzmény: 3szilvi (9140)
maszibmw Creative Commons License 2011.05.16 0 0 9144

Lesz terv, és hivatalos kémény átvétel is. Mindössze bújtam a Vaillant füstgázelvezetés leírását, és hasonlítottam az árakat is. A minőségbeli különbség érdekelne igazán, hogy érdemes e gyári szerelvénnyel dolgozni vagy jó a Tricox is.

Előzmény: SolnesMM (9143)
SolnesMM Creative Commons License 2011.05.16 0 0 9143

 Figyú !

 egy kondenzációs kazánt csak tervekkel szabad felrakni - a tervezőnek meg illenek ezekre a kérdéseidre válaszolni tudni !!

 Ha nem tud, nem jó tervező el kell csapni !

Előzmény: maszibmw (9142)
maszibmw Creative Commons License 2011.05.16 0 0 9142

Sziasztok !

 

Lenne egy kérdésem:

 

Régi FÉG nyílt cirkó csere történik nálunk, az új kazán kondenzációs kombi Vaillant. A füstelvezetés 80-as műanyag felxi csövön fog történni a kéményaknában, a friss levegő szintén a régi kéményaknából lesz. ( C53 ) Van e különbség a gyári Vaillant füstgázelvezetők és a Trikox rendszerelemek között, mert az árban hihetetlen nagy az árrés ? Átveszi a kéményseprő, ha Trikoxal készül a rendszer ? Amit első körben látok, hogy pl a Trikoxnak a kivezető sapkán nincs fedele eső ellen, a Vaillantnak pedig van.

 

Köszönettel, Jani

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.14 0 0 9141

Fára 29kw-t ír.Nem vitatkoztam vele(főleg,mert fog. sincs a dologról),logikusnak hangzott,mivel onnan megy mindenhova a fűtés.

Előzmény: pjotrkolja (9133)
3szilvi Creative Commons License 2011.05.13 0 0 9140

Sziasztok !

 

Schiedel SIH 16 kéménnyel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.

 

Fűtési rendszerünket korszerűsíteni szeretnénk. Kétszintes tetőteres családi házunk van (90 m2 alapterület).

Kérdésem az lenne, hogy Schiedel SIH 16 kéménybe be lehet-e kötni vegyes tüzelésű kazánt?

Nem szeretnénk új kéményt építeni.

Ez a kéményünk kb. 7 m magas, jelenleg ebbe van bekötve a kombi gázkazánunk Colibri 24 KW. Ezt a kazánt szeretnénk kicserélni, mert évente van vele probléma.  Fűtési költségeink csökkentésére egyrészt turbós kondenzációs kazánt, másrészt (lehetőség esetén a felszabaduló kéménybe) vegyes tüzelésű kazánt szeretnénk.  

Nem sikerül utolérnem sem a kéményseprő ismerősünket, sem a ház tervezőjét. A Schiedel területi kapcsolattartójával sem tudtam felvenni a kapcsolatot.

Segítő tanácsotokat előre is köszönöm szépen.

Üdv:

SolnesMM Creative Commons License 2011.05.13 0 0 9139

 Z. Ba 'átom írta, hogy nincs jelentősége a Meidinger-féle tárcsának.

 

 Valahogy így lehet. A kémények zöménél még ma sincs. Monják egyesek, hogy bele esik az eső.

 

 Hát kérem az az eső függőlegesen soha sem esik.

Az az eső esik jobbra , esik balra, a kémény falat néha jól el tudja áztatni főleg, kivülről - néha belülről is , de csak úgy 1 -1,5 méteren. Na ezért kell a kéményeket jó téglából építeni. Azaz fagyálló, megfelelő szilárdságú téglából, megfelelő cementes habarccsal, hogy ha már az a fránya eső eláztatta  - a fagy azért kárt ne csináljon benne.

 Van  9 kéményem  - meidingerféle tárcsa egyiken sincs , az eső mégse esik beléje.

 A bélelt gázkéményeken ugyanmár mindegyiken van, de az ott csak divat (Igaz nehány fontoskodó találhat magyarázatot rá ).

SolnesMM Creative Commons License 2011.05.13 0 0 9138

 Helló !

 Elvileg ilyenkor nincs jelentősége, mivel a turbós készülékeknek eleve ventillátor fújja kifelé az égéstermékét.

 

 

 De :  egytúrbós kazán feltétele csak tervvel lehetséges/engedélyezett (fel lehet tenni anélkül is de ha elkapnak kikapcsolják a gázt ).

 A tervezőnek ezt pédig tudnia kell !

Előzmény: maszibmw (9136)
maszibmw Creative Commons License 2011.05.13 0 0 9137

Azt még hozzáteszem, hogy ez a kémyény nálunk a tetőgerinc síkjától több mint két méterre van.

Előzmény: maszibmw (9136)
maszibmw Creative Commons License 2011.05.12 0 0 9136

Sziasztok !

 

A kérdésem a következő lenne:

 

A jelenlegi régi FÉG cirkónk egy még béleletlen kéményben üzemel. Ez a kémény nem éri el a tetőgerincet. Kérdésem az, ha most kicseréljük egy turbós kazánra, akkor  elegendő a jelenlegi kéményhossz, vagy turbós esetén is kötelező a gerinc fölé vinni a csövet ? ( a turbós kazán 80-as csöve a jelenlegi kéményben fitna fel a kémény tetejéig, és ott kapna egy sapkát. A frisslevegő pedig a kéményaknáben jönne, C52-es megoldás )

 

Köszi Jani

icrup Creative Commons License 2011.05.12 0 0 9135

Végülis még ez is elfogadható:-)

 

+ pénz meg ezt is engedélyeztetni kell nem?

na meg elég csunya.

Előzmény: cseik (9134)
cseik Creative Commons License 2011.05.11 0 0 9134

köteleznek, hogy vigyed tető fölé.

 

ez nem megoldható most? sokkal egyszerűbb lenne. egy földszintes házon + 1,5 m cső és egy tetőátvezető elem. tudom az is pénz, de legalább nyugi lesz.

Előzmény: icrup (9128)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!