Keresés

Részletes keresés

Kijo Creative Commons License 2000.04.06 0 0 3400
Hiryu temaja kulon fejezetben: (ha mar igy benne vagyok : )

"A szamurajokat nem szamurajoknak hivtak akkor."

Rendkivul kivancsiva tett,hogy minek lehetet hivni a szamurajt...amikor nem volt szamuraj ...vagyis hogy hat nem annak hivtak oket,hanem valami masnak...
Eloszor megprobalom kitalalni: Szerintem asztronautaknak,ha annak nem,akkor eliannak,hiszen eleg foldonkivulinek tuntek nem csak ma,de akkor is. Azt hiszem ..igen...elian lehetett.
Hiryu legyszives szoljal mar meg,ha nem talaltam el rosszul tudom. Hiszen jellemed minduntalan elarulja "magyarsagod",miszerint elhetnek en a holdon,akkor is csak hulye lehetnek hozzad kepest,merthogy Nick Annelson 64-es asztronaiuta leirta azt mar neked konyvben. : )
Tehat teljesen feleslegesen irnak en a holdrol,ha egyszer megvan mar neked rola minden tudomanyod.
Egeszen kivancsi lettem arra,hogy vajon irhatnak-e japanban elve japanrol olyat,amit te mar ne tudnal,vagy ne tudnad megjobban,esetleg hogy en mennyire rosszul tudom azt. : )
Fight! :)

Tenyleg,hogy hivtak a szamurajokat? Ha nem szamuraj,akkor micsoda? Talan csak nem kerainak,de nem, megsem...,akkor erre a valaszt egyedul Hiryu tudhatja...

--------------------------
Viszont mindenki mastol elnezest kerve: (egy kisse hiryura akaszkodtam,de szerintem o mar ehez roppantul hozza lehet szokva.)

Ugy latom,hogy nemi fogalom zavar tortenik itten.
Tisztazni kivannak nehany aprosagot azokkal,akik a szamuraj vilagba merultek.

--Kinel mit jelent a szamuraj? Es mit jelent a bushi?---

Nekem ugy tunik,hogy ez nem egeszen tiszta es a fejek forognak jobbra-balra.
Szamuraj -- tulajdonkeppen,kik voltak ezek a fenevad hosok?
Bushik--- tulajdonkeppen,kik voltak ezek a harcosok?

A valaszok alapjan konnyebb lesz eldonteni kinel milyen kepet tudott ez festeni (filmek,konyvek buvossege alapjan)

(Lelki szemeim elott latom,ahogy hiryu most vadul forgatni kezdi mindenttudo konyveit...es ott az internet is neki...)

dewa


Kijo Creative Commons License 2000.04.06 0 0 3399
bout nem letezo bibliaja:

Kerlek. Ha neked az elmeleted,miszerint nem letezett a bushik irott "bibliaja",megnyugtato,akkor elj azzal nyugodtan. Ha nem letezett,akkor ugy is mindegy,ha letezett es te nem tudod,akkor sem nyertel vele semmit "ott",ahol ugysem lathatod meg azt. Tehat lenyegtelen.
Had ne en legyek,aki eloveszi a bushik szabalyait es forditgatni kezdi itt neked. (Oda Nobunaga: Bushi ki lehet,hogyan es milyen eletet kell annak elnie...-Bushi torveny 147 ,mikor ez hozzad is eljutott valamilyen modon,akkor valahol ott fogsz jarni,ahol az edzeseket valamikor elkezdted.)
Addig viszont szerintem is jobb,ha nem letezonek veszed,hiszen csak feleslegesen zavarna a fantaziad,valami olyan amit el nem erhetsz es a japanoknak talan meg is van ra az okuk,hogy ne emlegessek elotted.

- A katonas peldazatot sajnos kisse felre ertetted,pedig nem azert irtam,hogy bele eld magad a sajat katonai szolgalatod mikentjebe,hanem pusztan annyi celzata volt,hogy aki volt katona tudja,hogy neki nem kell tudnia mindenrol,mert az a dolga hogy az utasitasokat vegrehajtsa,...aki pedig az utasitasokat (parancsokat) osztogatja a soralomanyu katonanak,annal feltetelezhetove valik,hogy tudja is miert mondja es parancsolja azt. Mig neked,aki vegrejatja azt,...annak vegrehajtasat kovetoen sem minden esetben tudhatod,hogy miert eppen ugy kellett azt neked csinalni,ahogy az az orult fotorzs kerte? ....szoval a szabalyzatot "harcos bibliat" ...,amit "ertettem,es vegrehajtas kulon mellek duma nelkul" ... ott es akkor eppen a fotorzsod csinalja. (Remelem nem azt akarod mondani,hogy katona korodban te sosem kaptal parancsot...,legfeljebb csak a folyoso mosasra?)
Na,mindegy mert meg ujabb visszaemlekezes eroltetes lesz belole csak.
Tehat vegyuk ugy,hogy joindulatuan probalkoztam megegyszer,aztan a tobbi rad tartozik,legyen a te dolgod es ahogy tetszik vagy akarod.
Ha csak vetettel nehany pillantast a soraimra,akkor az azt jelenti kedvet ereztel elolvasasahoz,amit en remelhetek pedig nem tobb,mint hogy talalj is benne idonkent nehany szamodra elfogadhatonak itelt dolgot is. Akkor pedig mi kellhet ennel tobb? Jol elbeszelgetunk,de nem eroltetunk egymasra semmit sem. (Ha csak egy pillanatra jol erezzuk magunkat,akkor a lenyegnel vagyunk ugyis.)

Sama faradt napjara kijo-s tanacs.

Mivel ugy vagyon az,hogy diak csak felkeszulten es (nemileg) kipihenten jelenhet meg az edzesen,ez kellene vonatkozzon arra is,aki az edzest tartsa. De mivel "sajna" teljesen kikeszulve is az edzest tarto jelenlete fontos,igy ha a munkatol hulla faradt akkor is jobb ha ott van az edzesen. Ilyenkor viszont jobb ha az edzest nem o vezeti le! A diakok elott ugysem lehet eltitkolni,hogy az edzonek ki log a toke a gatyabol,mert teljesen felesleges dolgokert baszogat masokat.
- A "szemelyed" az ami fontos lehet a diakoknak,tehat erd be annyival egy ilyen napon,hogy keznel vagy es akinek "magan" gondja van,hozzad meg ilyen napon is nyugodtan fordulhat. Magat az edzest pedig bizd a rangidosre vagy,ha van akkor a segededzodre es ne a diakok,hanem a segededzo hulyesegeit vedd csak eszre. ( Ez annyit jelent,hogy nem kell mindenaron tanitanod!)...,a diakok igy is orulni fognak,hogy lattak teged,kerdeseikkel tovabb faraszthattak...
--Stempi nagyon rosszul teszi,ha ilyenkor a bensore,a szivere hallgat. A maradek eszre kellene,kihagyva az erzeseket.----

Pracle DOJO kerdes:

Mint irtam Magyarorszagon a Dojo szohasznalat annyira elterjedt,hogy azon mar nincs aki valtoztatni tudjon. Magyarorszagi szohasznalata viszont helytelen. Mindez attol van,hogy az elsokkozott tanitok ezzel nem torodtek,feleslegesnek tartottak ilyen aprosagokkal foglalkozni is, es ne felejtsd el akkor mikor az "ipar" gyerek cipoben jart ott,igy nehany friss mesternek szintugy meg csak fogalma sem volt rola,a masikaknak akik pontosan tudtak,azok meg megis ezt kezdtek hasznalni mert jobban hangzott, ugyan ki ismerhette akkor meg ott rajtuk kivul annak helyes jelenteset. Egy kicsit elveztek es visszaeltek sajat tudasukkal. Vagy tenyleg annyira nem tartottak lenyegesnek,hogy "kit erdekel" alapon az elso diakok DOJO-kent torteno szohasznalatot tokeletesen meg is szoktak. Utanuk pedig mar csak a vizozon,mert ha az elso diakok DOJO veruek lettek,akkor a toluk kijott ujabbak,mar el sem fogjak tudni kepzelni,hogy ok rossz helyzetben hasznaljak a DOJO kifejezest. Mondhatnam,hogy beivodott az agyakba. (Azt pedig tudjuk,hogy nincs aki ki tudna mosni. A beivodas mindig vegleges) Hiryu volt,aki DOJO-nak nevezett meg mindent,ahol gyakorol. Ahol vagyok,ott a DOJO..,de aki ezt beveszi az melle fog,mert ez filozofikus,mondhatnam "koltoi" kifejezes,amit nagy mesterek tesznek meg idonkent es azok meg is tehetik. Ha te 8 Danosan,a hazad tetejere mondod,hogy ott a DOJO,akkor mindenki DOJOnak fogja hivni azt...,mert toled el kell,hogy fogadja. De valoszinuleg eppen te leszel az,aki nagyot fog kacagni,amikor ezutan minden haz tettejet DOJOnak kezdik nevezni. : )
A karate edzesek viszont fizikai ertelmuek es nem "koltoiek". Ezert DOJO csak az lehet,amit kifejezetten a Karate edzesei szamara epitettek. Egy DOJO-ban nincs olyan,hogy ott kezilabda es pingpong merkozesek is tortenhetnek! A DOJO az a Karate "Temploma". Egy hivo pedig ugye tudja,hogy miert jar a templomba. Ami attol eltero,azt pedig nem lehet masnak nevezni,mint szentsegtoresnek.

Hiryu szamurajai:

Ha a tekercsek pusztan a te memoriadhoz meretezettek lennenk,akkor szerintem regen rossz volna. Szoval nem hiszem,hogy azert irtak volna meg akkor,hogy Hiryu memoriajat bovitsek vele. Akkor meg csak kifejezetten a szamurajoknak keszultek...es ami abbol megmaradt nem biztos,hogy a te memoriadba beleferhet. (Hiszen nem mutogatjak,mindenkinek. ..-ezt ertsd,hogy nem a kulfoldieknek valonak tartjak.)
Mivel en nem levelekrol beszeltem,hanem kifejezetten a bushik eletvitelet szabalyozo irasokrol,...amit itt Bushi Torvenyeknek neveznek,igy te is engedd meg,hogy ne en legyek,aki a memoriadban zavart kelt. Ertsd: -ami a konyveidben megtalalhato,az legyen neked es annyival erd is be. Az se keves szerintem.
Mivel nalad amugy is arra megy ki a jatek,hogy -na majd te megfogsz engem---,mert kijo nem tudhat ennyit es meg ki tudja mit kepzelsz...jot azt biztosan nem,ezert ennek ismeretet vegekepp rad hagyom. Amit tudsz mar az is rendkivul sok...tobb mint egy atlagos.
"Analfabeta szamuraj:" - Hogy mi tartozott a kikepzesukhoz,remelem szinten jobban tudod nalam.
...-kar,hogy a te konyveidben csak azokrol a szamurajokrol (illetve azokat nevezik meg szamurajoknak),irnak,akiknek az iras es muveltseg is az alapismereteik fontos resze. Mintha szamuraj csak onnantol letezne,amikor mar megtanult irni es olvasni. A muvelt szamuraj...szinten Oda Nobunaga Shogun altak irasba is fektett "Bushi torveny" volt. Tehat innentol lesz a szamuraj szamar "is" a muveltseg kotelezo ervenyu. 1. A te konyveid szerint,akkor Nobunaga elott nem voltak szamurajok! ..amit nagyon furcsalok....,hiszen a Kamakura korszakra esik a szamurajok megjelenese es szamurajkent valo megnevezese. ...Nobunaga pedig meg innen,hol van?! A szamurajoknak akkor pedig meg nem kellet mast tudniuk,mint "olni"! Mert az oles tudamanyaikert alkalmaztak "csupan" oket.
Szoval vannak idoszakok,igy az annak az idoszaknak megfelelo szamurajok is. Nem csak az az "egy" amit te olvasol. ...azonkivul...ahany orszag,annyi szamuraj tipus volt. Te melyik orszag szamurajaira mondod,hogy a szamuraj csak muvelt lehetett es melyik korra? Ha igy jelolod meg,akkor mindjart rendben van a dolog es ertheto lesz allitasod,mitobb helyes is biztosan.
Viszont a legrosszabb szemlelet bizonyiteka a szemelyed. Vagyis az altalad ismertet fogadod el es igy nalad az egyetlen helyes...,a mast allito pedig szerinted csak egy idiota lehet,akkor is,ha az illeto benne van abban es kozvetlen ismerheti azt. Az irigyseg pedig elegge rossz hozzaallasra tudja kesztetni az embert..,mint lathato.
Mivel nem vagyok sem apad sem tanitod,igy nem engem kell zavarjon az,ha nalad pusztan muvelt szamuraj letezik,mert igy tanulhattad valahol.
En leirtam,hogy biz analfabeta szamurajt boven lehetett talalni...,a tobbit pedig nyugodtan oszd be magadnak. Amig pusztan azon torod magad,hogy engem akarj meghazudtolni,addig meghagyom a filmszakadast,mert az eloadas tovabbijara ugysem lehetsz igazan kivancsi,van neked sajat musorod...,amibe ugysem lehet kepes senki tovabbi kockakat bevagni. Foleg nem egy japanba szakadt "viszki - szivartol" ... igazam van?
En legalabbis ugyerzem hozzaallasaidbol,hogy valami ilyesmi (erzelmi alapon) jatszik kozre,es kesztet irasra....,termeszetesen en megertem es hagyom is,hogy kielhesd magad. Ahogy kivanod ugy lesz,es akar az egest is szivesen vallalom...,mert amiert te kuzdesz,az nem mas,mint a "te" megmutatod,hogy en Japanban elve sem tudhatok annyit,mint te ott,vagy hogy ugye milyen rosszul tudom?? Hat nem?
Japannal kapcsolatban en leszek az,aki felrebeszelek...es jossz te,aki leirja helyesen hogy is volt ... ,hat most akkor kotekedjek? Mit gondolsz? : )

kijo



hiryu Creative Commons License 2000.04.05 0 0 3398
Analfabéta szamuráj: elég szégyenletes dolognak számított, főleg hogy az oktatásuknak ez is a része volt.

Tekercsek illetve levelek
Ezek ha jó a memóriám, nem mások mint egy zen pappal folytatott levelezései, ami szerencsére fennmaradt. Magyarul elég jó részletek olvashatók belőle a Szamuráj harci szellem és küzdőművészet című könyvben. /Cím nem 100%-ig biztos/
/akkoriban a szamurájokat se szamurájoknak hívták:-)/

hiryu Creative Commons License 2000.04.05 0 0 3397
Jöttem kötözködni.:-)
Edzéstartás, fáradtan.
Vagy csináld, vagy ne.
Azaz, hogy te, az edző mennyire vagy fáradt, a kutyát se érdekli. Választani, kell mit tartasz fontosnak. Ha az embernek van egy csoportja nem gondolkodhat, a holnapi, jövő heti edzéssel.
Ilyenkor, ha elkezd egy csoporttal foglalkozni,a távlat 3-5 évvel kezdődik. Ennyi idő alatt lehet a tanulóknak az alapokat átadni. Dönteni kell mit, mennyit vállalsz.
Téged az edzőt se fog igazán meghatni, ha a tanítvány mondjuk dolgozatot ír, 3 műszakban dolgozik, stb. Legalábbis az edzés ideje alatt.
Fordítva: a tanuló se azért fizet, hogy az edző fáradtságáért miatt egy "elmaszatolt" edzést kapjon.

Amit javasolni tudok az egy kis délutáni szunyókálás, szieszta.

praclee Creative Commons License 2000.04.05 0 0 3396
Na megyek és felrakok 1-2 dolgot a harc. képekben oldalra.madjo-tól is szedtem és még másoktol is.Nem csak kép,hanem szöveget is lehet.
praclee Creative Commons License 2000.04.05 0 0 3395
Szombaton bicikliztem a szomszéd gyerekkel.Ő szept.-be kezdett ju-jutsu-ra járni.(kérdés:jiu-jitsu,vagy ju-jutsu?)
A tanító Újhelyi istván.Állítolag azért nem kapta meg a fekete övet,mert összeveszett a vizsgáztatóval(Kelemen István).
Megkérdeztem,hogy milyen náluk a tizstelet.
Azt mondta,hogy amikor bemennek meghajlás köszönés,kifelé is.Aztán:leülnek a szőnyegre a mester elé rangsorba.Legelöl a legképzettebb (a fia ifj.Újhelyi István) ül legelöl.Aztán a többiek majd a végén 2 lány akik nemrég álltak be.Ezen ő nevetett.Aztán futnak mindig a legképzetteb elöl.Azt mondta,hogy vmikor megelőzik,és ilyenkor a mester rászol a tanítványokra.Ezt csak felfogja,de nem érti a lényeg jelentőségét.Na szóval leülnek a szőnyegre.Az ifj.Újhelyi köszön,és azt mondja,hogy sensei.
Én csak úgy megkérdeztem tudja-e mit jelent a sensei szó.
Ő azt mondta hogy nem.Én majdnem leestem a bicikliről.
Furcsának tűnik.Ez olyan mintha oroszul azt mondanád,hogy holnap megölhetsz.Másnap jön a pasas és megöl.Te azt kérdezed miért.

Remélem elmegy.

praclí

praclee Creative Commons License 2000.04.05 0 0 3394
Na megint próbálkozom.Ajánlom,hogy ne száljon el.

Kijo
Dojo

a kezemben van a Kelemen István féle Ju-jutsu könyv.Az utolsó oldalán van két kép.Az egyik a soponyai dojo,a másik a Madách I. úti dojo.A kérdés:Te azt mondtad,hogy ne használjuk a dojo kifejezést.Én nagyon tisztellek és nem vonom kétségbe az állításaidat,de akkor hogy van ez,hogy a könyvbe dojo-t írnak.Akkor ez most hogy van?

Kreta Creative Commons License 2000.04.05 0 0 3393
Laja1: ha edzést tartasz akkor Te is beállsz?
Előzmény: Laja1 (3391)
bout Creative Commons License 2000.04.05 0 0 3392
Én onnan szoktam észrevenni, hogy valamelyik tanítóm elfáradt napközben, hogy az edzést több meditációval, légzőgyakorlatokkal, lazítással, nyújtással kezdjük.
Mondjuk nálunk egyébként is viszonylag hosszú "bemelegítő", előkészítő gyakorlás van, az sokszor segít ráhangolni az edzésre. Így ha én (aki tanul) vagyok fáradt, akkor is van alkalmam ellazulni, rákészülni.

Gondolom chigung, vagy taichichuan foglalkozásokon nincs is különbség. Ott mindig lassú, laza mozdulatokkal gyakorolnak.

Na mentem fogorvoshoz. Még benézek...

bout

Laja1 Creative Commons License 2000.04.04 0 0 3391
Sama : Ratapintottal a lenyegre : Igazan tanitani csak ugy lehet, ha az ember mellette nem szakad meg a meloban. en neha annyira elfaradok a melohelyen, hogy mar ahhoz is faradt vagyok, hogy egybol melo utan az edzesen megcsinaljam a bonyolultabb kombinaciokat. Egyszeruen FARADT az agyam, ezen se meditacio, se akaratero se semmi nem segit.
Ha othon eddzek, akkor jobb a helyzet, mert altalaban munka utan es edzes elott le szoktam dolni (neha meg el is szunnyadok) es ez a kis pihi pont eleg ahhoz, hogy az agyam annyira kipihenje magat, hogy JOKEDVVEL kezdjek el edzeni es ne kinszenvedesnek erezzem.

Arra, hogy ilyen faradt allapotban masokat tanitsak nem is gondolok. Max ugy lehetne, ha csak 4-5 orat dolgoznek egy nap es edzes elott pihenhetnek 1 orat. Ellenkezo esetben rossz lesz az az edzes amit a meloban elfaradt ember tart. Az a baj, hogy en szellemi munkat vegzek es az agyam farad el, es ez pl teljesen mas, mintha fizikalisan volnek faradt. Az agyi faradsag eseten az edzes kb abbol allna, hogy beall a csoport valamilyen allasba, es aztan veg nelkul ismetelgetjuk a kihon technikakat :) Ez meg fel is udit. De pl katazni ilyen faradtan mar nagyon nehez. A faradt agy kevesbe tud osszpontositani es e miatt csak egyszerubb dolgokat lehet gyakorolni. pl 1000 utes egyhelyben allva, esetleg egyszeru lepesekkel, meg ilyesmik :) Olyan dolgok, ahol minel kevesebbet kell gondolkodni.

Hiszek benne, hogy nem csak az izom, de a szellem is be tud gorcsolni. Ha edzes elott nincs egy kis szellemi ellazulas, meditalas, rahangolodas, es faradt az ember, akkor nagyon nehez lesz az egesz edzes (altalaban ilyenkor szoktak az emberek seruleseket beszerezni)
Olyan ez, mintha ugy akarnal konnyeden utni, hogy kozben tunusban vannak az izmaid. Elobb el kell lazitani az izmokat, hogy aztan gyorsan meg tudd fesziteni. Az aggyal is ez a helyzet. Elotte el kell lazulni, hogy utann atudj rendesen osszpontositani.

Faradt aggyal semmikeppen nem szabad szerintem tul bonyolult mozdulatsorokat gyakorolni.
Faradtan tanitani se jo dolog, mert az ember ilyenkor turelmetlenebb, ingerultebb es nem tud elegge az edzesvezetesrere koncentralni es ennek a tanitvanyok isszak meg a levet.

.

praclee Creative Commons License 2000.04.04 0 0 3390
Na az már biztos,hogy ma nem írom le amit leírtam.
Megyek.
Holnap remélem sokkal több időm lesz.
)))éhes vagyok)))
Gögy gröüőágy(ez egy igazi praclee gyomorkorgás!)
És még messze van az este.

praclí

praclee Creative Commons License 2000.04.04 0 0 3389
akkorát káromkodnék.Letörölte az írásom!!!!!!4
stempi Creative Commons License 2000.04.04 0 0 3388
Sama!

En tegnap estem le felidoben edzesre a sulibol. Nagyon ki voltam egve es inkabb megneztem, hogy a helyettesem (egyben legidosebb tanitvanyom de inkabb tarsamkent kezelem) milyen munkat szokott vegezni a tavolletemben. Amugy ez nagyon valtozo: elofordulhat olyan eset is, amikor a kimerultsegemet gyengesegnek fogom fel es olyan edzest rittyentek a gyerekek nyakaba (is), hogy laposkuszasban jovunk ki edzesrol. Szoval nagyon valtozo. Van olyan eset is, mikor inkabb kihonozgatok veluk, kozben sokat pontositunk. De semmi esetre sem eroltetem magamra az oktatast. Volt olyan eset es nagyon elszurtam az egesz edzest. Azota azt teszem amit a bensom diktal: a szivemre hallgatok :)))))!

praclee Creative Commons License 2000.04.04 0 0 3387
madjoe
Majd neked is küldök Emilt!
Előzmény: madjoe (3350)
praclee Creative Commons License 2000.04.04 0 0 3386
stempi
Hogy hol van?Hát rámész arra,hogy kultúra aztán fórumok,és oda beírod,hogy Harcművészet képekben.És 3 szor is megjelenik.(elég lenne csak egyxer.
Előzmény: stempi (3356)
praclee Creative Commons License 2000.04.04 0 0 3385
stempi
Most kb. 10 percem van de ha visszajövök küldök Emilt és Hzsoltnak is.
Előzmény: stempi (3356)
praclee Creative Commons License 2000.04.04 0 0 3384
Sumo
Már mondtam,hogy nem tudok úgy feltenni képet,hogyha rákattintasz akkor ott vagy legfeljebb csak ha keresgélek.Elsősorban a ti számotokra hoztam létre.Bárki rakhat(és a hozzáfűzést se kell kihagyni.
Előzmény: Sumo (3358)
praclee Creative Commons License 2000.04.04 0 0 3383
Csodaszarvas
Már itt voltál a kezdésnél,de látom megint visszajöttél.Azóta sok idő eltelt.
Előzmény: Csodaszarvas (3369)
praclee Creative Commons License 2000.04.04 0 0 3382
Látom 3 szor is létrehoztam a Harcművészet képekben oldalt.Azt ajánlo,hogy csak az egyikre rakjátok az anyagot,mert különben nagy kavalkád lesz.Mégpedig arra,amelyiken nekem 2 hozzászólásom van(és dzsó-é az első).

Kösz praclee

STE Creative Commons License 2000.04.04 0 0 3381
Sziasztok!

Remélem nem vagyok offtopic.

Nem tom, hogy az IKO1-es Baján megrendezendő OB-ről szóló korábbi linkemre mindanyiótok rábökött-e, ezért beollózom az anyagot:

A " GODHAND KUPA ", azaz a 2000. évi Felnőtt Férfi-Női Nyílt Súlycsoportos Kyokushin Karate Magyar Bajnokság a JIS-SEN KAIKAN Dojo, - sempai Kern Róbert 2. dan - szervezésében 2000. 04. 08-án (szombat) 13.00 órától a Német Nevelési Központban - BAJA'N - lesz megtartva.


A verseny fővédnöke: Széll Péter, Baja város Polgármestere

A verseny főbírája: shihan Tsutomu Wakiuchi 5. dan

A versenybíróság elnöke:sensei Horváth János 3. dan


A verseny célja: a Magyar Bajnok cím elnyerése, a Kyokushin szellem erősítése, a Kyokushin Karate népszerűsítése.


Jelentkezési határidő 2000. április 03.


A nevezés feltétele az érvényes VERSENYEZHET pecsét és minimum 6. kyu övfokozat.


A verseny programja:



  • 09.00-12.00 mérlegelés, orvosi vizsgálat


  • 12.00-13.00 sorsolás, bírói értekezlet


  • 13.00 ünnepélyes megnyitó


  • kb.: 19.00 eredményhirdetés



Belépőjegyek:



  • felnőtt: 700 Ft


  • diák: 300 Ft / 10-14 éves korig /


  • 10 év alatt ingyenes



További információ: sempai Kern Róbert 2. dan tel.: 06 (30) 928 - 6324

Forrás: JIS-SEN KAIKAN Kyokushin Karate Iskola versenykiírása


Igaz, hogy a jelentkezési határidő már tegnap lejárt, de remélem egy páran megnéznitek.

Üdv Ste

Sama Creative Commons License 2000.04.04 0 0 3380
Hell-o
Lenne egy kerdesem azokhoz, akik oktatnak... bar az olvasok kozott van egy "tanitvany" is, de o most befogja szepen a fulet (/szemet) :))))
Szoval mit csinaltok akkor, amikor egy baromi hosszu is faraszto nap utan, munkabol mentek edzesre, faradt es kedvetlen az ember, de nem akarom, hogy ez az edzesen meglatszodjon?
Szoval mi van ilyenkor? Atadjatok masnak, hogy tartsa meg az edzest, vagy ilyen massal elo sem fordul ilyesmi?

Sama

Sumo Creative Commons License 2000.04.03 0 0 3379
bergman:

versenytanc? hat ezt meg mikor szoltam el magam? azthiszem tenyleg aludni kene... mostanaban valahogy mindent elfelejtek:)

mindjart megy mail

Előzmény: bergman (3378)
bergman Creative Commons License 2000.04.03 0 0 3378
Elnézegetést, kicsit lemaradtam. Pontosan egy hétvégényit:-)
Sumo: Krétának igaza van. Sehogy nem lehet egy nőt rávenni. (Egyébként egy férfit sem.) OFF: És csak szólj nyugodtan, a versenytánc miatt azt hiszem, "rokon lelkek" vagyunk (legalábbis ezen a síkon). ON
stempi: még egy gondolat erejéig visszatérnék a kérdésedre: Az tény, hogy karatézom, nem változtat azon a tényen, hogy nő vagyok. Ez nagyon fontos! Az edzéseken természetesen figyelmbe kell venniük a többieknek bizonyos alkati tényezőket velem kapcsolatban, ugyanúgy, ahogyan nekem is figyelnem kell rájuk, de ezenkívül mást nem várok el tőlük, és mióta látják, hogy nem fakadok sírva, azóta nincs gondunk egymással. Nincs szánakozó tekintet, csúfondáros ajakbiggyesztés, viszont nagyon jó a hangulat. Ha pedig a férfias viccelődésről van szó, 30 évesen két gyermek anyukájaként azt hiszem kevés dolog az, ami zavarba hozhat:-)
Laja1: ha érdekel más is a "margaréta-elv"-en kívül, megírom Neked a könyv címét.
Kreta Creative Commons License 2000.04.03 0 0 3377
Sehogy nem vesz rá. Vagy érdekli annyira hogy csinálja vagy nem. Ha meg nem hát nem.
Előzmény: Sumo (3358)
Stone Creative Commons License 2000.04.03 0 0 3376
Sziasztok,
valamelyik TV adon volt egy musor a Krav Maga nevezetu divatos dilirol.
Iszony primitiv a tevekenyseg, harcmuveszetnek nem nevezheto, semmi szellemi felsobbrenduseg, de a primitiv dolgok tapasztalatom alapjan altalaban a legjobban bevalnak.
Hallott mar valaki rola, vagy probalta mar? Van itthon ilyen foglalkozas?
bout Creative Commons License 2000.04.03 0 0 3375
OFF
Már nem emlékszem az ebédre, de általában megengedhetem magamnak, hogy azt egyek, amit akarok, azaz ami finom. :-)
ON

Így már sokkal pontosabb képet tudtam magamban lefesteni erről a rendszerről, köszi a segítséget. Bár voltam(?) katona, az a hasonlat rajtam nem igen segít, amit leírtál. Az én 7 évvel ezelőtti (hú, sosevolt) egyéves "kiképzésem" nem nagyon foglalt magába olyan dolgokat, amiket te írtál. Elvileg a Szolgálati Szabályzat nevű íromány minden katona számára bármikor hozzáférhető volt és itt a többség tudott olvasni is. Azonkívül a vezetőink - sorállományúak, illetve alulfizetett hivatásosok - csak azzal törődtek, hogy minnél több szabadidejük legyen. A tervekhez tényleg nem fértünk hozzá, talán nem is nagyon voltak, hisz háború sem volt akkoriban...
Mindegy, úgysem ez a lényeg. Most már újra az eredeti elmélet él bennem, miszerint nem létezett szamuráj biblia, vagy kézikönyv sohasem. Azaz egy létezett, de annak a tartalma csak szóban, vagy csak kivonatosan került el a bushikhoz. Szájról-szájra, sokszor történetekben szereplő, példamutató hősök tettein keresztül.

bout

Előzmény: Kijo (3372)
Laja1 Creative Commons License 2000.04.03 0 0 3374
Bergman : Ez a margareta dolog nagyon tetszett.

Szerintem egy csomo dolog eletkorfuggo is ezzel kapcsolatban. Ugy ertem ezt a dolgot csak egy bizonyos eletkor felett tudja aterezni az ember, mikor mar kello elettapasztalata van.

Pl: Neha kerdeznek valamit a gyerekeim, hogy ez meg az miert van igy vagy ugy. Es hat neha egyszeruen lehetetlen ugy elmagyarazni a dolgot, hogy meg is ertse a gyerek. Ilyenkor valami leegyszerusitett valaszt kell adni, amitol megnyugszik (es nem faggatodzik tovabb :). Ez lehet, hogy neha nem teljesen fedi a valosagot, de majd ha eljon az ideje - es kepes lesz felfogni, hogy mirol van szo - akko rel lehet neki teljesen magyarazni a dolgot.

A harcmuveszetek tanitasanal szerintem ugyanez a helyzet. A kezdo meg el se tud kepzelni dolgokat es hiaba is probalna a mester raeroltetni egy kezdore, hogy pl erezze a belso erot, az nem fog menni.(Meg egy kezdonek nem is erre van szuksege, hanem arra, hogy az alaptechnikakat megtanulja :)

Egy regebben latott filmben volt egy reszlet ami nagyon megmaradt bennem :

Az idos mester tanitotta a fiatal tanitvanyt. A fiatal tanulo mar megtanulta az osszes technikat es tokeletesen tudott utni, rugni, vedekezni, mozogni, meg mindent. De a nagy gonosz ellenfel ellen alul maradt a harcban (majdnem bele is halt) Ekkor a tanulo meg tobbet akart eddzeni, mert ugy gondolta, hogy technikailag nem volt eleg kepzett. De a mester azt mondta neki, hogy a technikaja, ereje es gyorsasaga az mar tokeletes, az egyetlen problema, hogy onmagaval nincs kibekulve. Es ahhoz, hogy onmagaval kibekuljon masfajta gyakorlatozas szukseges, mint a technika, ero vagy a gyorsasag fejlesztesehez.Elsosorban meditacio, elmelyules, gondolkodas, a testi dolgok helyett a szelemi oldal tokeletesitese.
Aztan , mikor a vegso osszecsapasban legyozte a gonosz ellenfelet a tanulo, a mester azt mondta neki, hogy mar nincs mit tanitson neki, "mindent" tud. most mar inkabb azzal foglalkozzon, hogy a tudasat atadja masoknak.

Sajat eletembol vett pelda : fiatalabb koromban sokkal jobban szerettem futni, erositeni, zsakolni, kuzdeni, mint katazni vagy kihonozni. Mostanaban futni egyaltalab nem jarok, es erositeni is csak annyit, hogy az edzes vegen meg probara tegyem az akaratomat. Foleg kihonozok egesz edzesen (mar ha magamtol edzek) Megcsinalok egy technikabol 100-at, ketszazat, olykor nem is szamolom, csak az orat nezem es 10-20 percig csinalok egy adott utest vagy rugast. Neha csak az egyik kezzel/labbal dolgozom abbol is egy csomot.
es eszrevettem, hogy sokkal erosebbet es gyorsabbat tudok utni vagy rugni, mintha fekvotamaszoznek. Ezt azonban 10 evvel ezelott hiaba akarta volna valaki bemeselni, akkoriban egyszeruen fontosabb volt, hogy legyenek jo kis izmok rajtam es a technika tokeletesitesevel keveset torodtem (Abban a hitben eltem, hogy az izomero novelesevel majd nagyobbat lehet utni/rugni)
Most a kihon es a kata a kedvencem, de sajnos a "belso ero" fejlesztesevel most meg nem toltok sok idot. egyszeruen most ebben a korszakban vagyok es hiaba minden igyekezet, ugy erzem, hogy most ezt kell cinalnom. de valoszinuleg 10 ev mulva mar sokkal tobb idot fogok aldozni a belso ero fejlesztesere, mivel kb addigra leszek igazan erett a dologra. Most hiaba probalnam, nem igazan hiszek benne (most a tokeletes technikaban hiszek :) es a meggyozodes nelkuli gyakorlatozas az mindennel rosszabb.

Szerintem az egyaltalan nem baj, ha valaki fiatal koraban az izmait eddzi inkabb (ezzel megalapozhatja a kesobbi gyakorlashoz szukseges testi eronletet) De egy ido utan szerintem mindenki "kino" ebbol a sulyzos/ futos edzesbol es masra fog vagyni. (Pl kihonra) Es mikor mar tokeletes a tehnika, akkor mar kezdhet az ember az igazi ero (a belso ero) fejlesztesevel is foglalkozni.(Persze a belso ero kozben is folyamatosan fejlodik, csak kesobb mar erre sokkal tobb ido marad, mivel a technikak mar tokeletesen mennek)
Talan az ember eletkoranak az elorehaladtaval is kapcsolatos ez. Miszerint idosebb korban mar nem az izomerore pit az ember, hanem a technikai tokeletessegre , meg idosebb korban pedig mar szinte a szellemevel legyozi az ellenfelt anelkul, hogy egy komolyabb mozdulatot kellene tennie. Ez olyan mint egy haz. Le kell rakni szilardan az alapokat, utanna szilard falat kell felhuzni, es csak utanna lehet a tetot ratenni. Ha az alapok, vagy a fal tokeletlen, akkor osszedol a haz...

Stempi : egyebkent a versenyzessel kapcsolatban : Regebben altalaban a technikakat figyeltem, ki hogy szokdel, hogy ut, rug, stb. Mostanaban inkabb azt nezem, ki hogy keszul fel a kuzdelemre kozben hogy reagal, s azon elmelkedem,hogy vajon mi jatszodhat le ott belul.
Pl sok esetben az ember arcara kiul a magabiztossag, vagy a panik. Es az ember mozgasa is arulkodo lehet : laza puha harmonikus mozdulatok, vagy darabos gorcsos kapalozas.Ez is tukrozi, hogy ki mit el at ott belul.A versenyzesben elsosorban azt szeretem, hogy akaratlanul is kiderul, hogy ki mennyire tud urra lenni magan.

Laja1 Creative Commons License 2000.04.02 0 0 3373
Hzsolt : Orulok, hogy ujra hozza tudsz szolni :)

Szoval , ok, hogy a vietnami figurak kegyetlenek lettek, de mint tudjuk a nehez eletkorulmenyek a legjobb tanito egy ember szamara. Pl a profi boxban( hogy ne menjek tul messzire) a versenyzok zome szegeny negyedekben, gettokban nott fel es allandoan eheztek, szukolkodtek.Sok kozuluk fiatalon megjarta a bortont, javitointezetet. De ez meg sok olyan orszagra igaz, ahol nagyon magas szinten uzik a harcmuveszetet, viszont gazdasagilag eleg rossz korulmenyek vannak az orszagban. Az igazan jo emberek altalaban nem a gazdag urfik akiknek minden az olebe hull mar szuletesuktol kezdve.

A masik meg : mi az, hogy kegyetlen ? Lehet, hogy ez csak egy olyan ember szamara tunik kegyetlennek aki nem el abban a helyzetben. Ha ott elne, neki is szokvanyosnak tunne amit azok a vietnamiak csinaltak.A szukseg es a kenyszer nagy ur. Es olyanokra is raveszi az embert amirol almaban se gondolta volna, hogy megteszi.Nezd meg a haborukban a tok atlagos civilekbol milyen veresszaju halalosztok valhatnak.

Viszont : ha nem vegzel semmifele lelki gyakorlatot es az elet se tesz probara, akkor "elpuhul" a lelked. A lelket ugyanugy kell edzeni mint az izmokat, kulonben elsatnyul.Akit az elet kelloen probara tesz annak mar semmi szuksege kulonfele lelki gyakorlatok elvegzesere, mivel a megtortent esemenyek azok amelyek a lelket csiszoljak.

Abban viszont hiszek, hogy anelkul is lehet a lelket fejleszteni hogy az elet igen kemenyen probara tegyen. De ez legalabb olyan nehez (hacsak nem meg nehezebb) mint az izmok fejlesztese : allando erolkodest igenyel a tanulo reszerol.
Egyebkent meg, ha valakit csak a viszontagsagok erik az eletben es nem foglalkozik a szellem csiszolasaval esetleg egy kegyetlen harci gep valhat ugyan belole, de egy ilyen kegyetlen harcosnak egy igazi harcmuvesz mesterrel szemben semmi eselye sem lesz egy eles kuzdelemben, mert az elszantsag es a szilard lelek meg nem eleg. A harmonia a lenyeg, az meg egy ilyen emberbol valoszinuleg hianyozni fog. Es ezert veszit majd.

Előzmény: Hzsolt (3349)
Kijo Creative Commons License 2000.04.01 0 0 3372
Bout! (Iztelen ebeded lehetett... : )

Iratlan szabaly es megis irott,zarandoklo szamurajok...miegyeb...hogy lehet ez?
De mokas vagy. Hat te nem voltal meg katona?
Akkor tudhatnad,hogy amit a legfelsobb katonai vezeto papirra vet,mint betartando szabalyokat...azt a kozvetlen vezerkar bevagja mint a szent miset...,ha pedig te egy szamuraj vagy ,akkor a vezered az aki megszabja tetteidet es ha nem aszerint vegzed a dolgodat,akkor veged.
...A szamuraj harcosok reszerol...igy esett meg,hogy naluk es szerintuk a Bushi "kodex" szajrol szajra terjedt...egymasnak adtak at...,de inkabb mutattak..,mert akkor nem beszelni volt szokas,hanem mutatni...,hogy viselkedik egy harcos...,hogyan varjak el toluk a vezerek. Egy bushinak nem kell tudni,mi van azokon a tekercseken,mert neki a vezeret kell vakon kovetnie...es nem papirra vetett betuket! A vezer pedig olvasta a betuket...ezert tudta mit kerjen az alarendelt bushiktol es mire tanitsa meg oket.
-No,szoval,ha voltal mar katona,akkor tudod,hogy olyan baka nincsen,aki zarandoklast vegezhet a vezerkar altal keszitett tervek olvasgatasahoz...,megis tudja mit akar a vezerkar...,mert van neki ormestere es szazad parancsnoka is...,- boven eleg,ha ok tudjak es verik bele a bakaba hogyan eljen es viselkedjen stb....
A szamurajok is tudtak hat a dolgukat es tenni valojukat...,legy benne biztos....pedig volt am kozottuk jo par olyan,aki meg olvasni se tudott...hiaba is zarandokolt volna a tekercsekig : )

dewa

Előzmény: bout (3339)
mami nyanya Creative Commons License 2000.04.01 0 0 3371
Senki nincs itt??? , pedig most egy kicsit több az időm... Család széthullva, mert mindenki dolgozik, ill. az "ördögök" minimaxot néznek. Csupa öröm az élet. :(

Előzmény: Bandi-T (3370)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!