Keresés

Részletes keresés

ficere50 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 62087

Majdnem elfelejtettem: én az ~5600 °K-re szavaznék, mint (közel) ideális színhőmérséklet, munkahelyeken...

Előzmény: ficere50 (62084)
pajaci Creative Commons License 2015.03.06 0 0 62086

Szerintem meg nem!

Előzmény: GTI100 (62083)
ficere50 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 62085

Ezt is érdemes lehet átolvasni:http://mek.oszk.hu/00500/00572/html/viltech1.htm

 

Előzmény: ficere50 (62084)
ficere50 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 62084

Ezt a hideg-meleg fény témát rendesen sikerült kitárgyalni.

Én, bár már "öreg motoros" vagyok a szakmában, még úgy tanultam, hogy a jó munkahelyi (egyéb) megvilágításnál törekedni kell a természetes fény színhőmérsékletére: tehát keverni, vagy használni kell az összetevőket úgy hogy ez valósuljon meg. Ugyanis minden ettől eltérő színhőmérséklet használata torzítást/ színtévesztést, okoz.

Munkahely = minden olyan helyszín, ahol munkavégzés zajlik...(akár konyha  is)

A fentiek nem vonatkoznak minden esetre, mert például a járművek világításánál lehetnek meleg-fényű reflektorok, amik az időjárásból fakadó látáskorlátozást kívánják kompenzálni, stb.

De, gondolom, ezzel semmi újat nem írtam, vagy mégis...?

GTI100 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 62083

Egyetértünk.

 

nem alkalmazok hidegfehér fényt lehetőleg sehol (kivéve ipari/munka környezet: garázs/műhely/munkahely/stb ahol kell a hatalmas fényerő.

 

Konyhai felső szekrény aljára szerelt LED a szalag a munkalapot= munkahelyet=munka környezetet  világítja meg ahol kell a hatalmas fényerő. Ide szerintem is hideg fehér fény kell.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (62081)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.03.06 0 0 62082

Csak azt lehet pártatlan szakértőnek tekinteni, akiről feltételezhető, hogy nem jár számára SEMMI anyagi előnnyel az, ha egyik vagy másik oldal számára kedvező a véleménye.

Én pl minden esetben előre közlöm, hogy a szakvéleményen túl semmilen egyéb üzleti kapcsolatunk nem lesz, tehát száz százalék, hogy az általa ajánlott munkát/terméket nem tőle/haverjától fogom megrendelni, pont amiatt, hogy valóban pártalan véleményt kaphassak.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (62081)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.03.06 0 0 62081

"de a profik szerint is hideg fehér"

 

A LED gyártás jelenlegi technológiájával olcsóbban lehet azonos fényerejű hidegfehér led-et gyártani.

Tehát a hidegfehér LED-en nagyobb a nyereség.

Tehát a hidegfehér LED-eket kell reklámozni bármilyen módon, akár parasztvakítással is.

 

És mióta számít szakértő profinak olyan valaki, akinek anyagi érdeke lehet egyik vagy másik termék felé részrehajlónak lenni?

Óriási amatőrség pártatlan szakértőnek tekinteni egy termék gyártóját vagy egy kereskedőt.

Még a független (cégtől független és részrehajlástól mentes) szakértők véleményéről is látszik nagyon sokszor, hogy "le lett zsírozva" az a szakvélemény.

 

Egyébként az emberiség az elmúlt egy millió évet beltérben és napnyugta után MELEGfehér megvilágításban töltötte (1500-3500K színhőmérséklet), ez a színvilág rögzült benne pszichológiailag, ilyen fényben látta a kajáját és embertársait. A 6000 K és feletti színhőmérsékletű környezet csak szabad térben és napközben fordulhatott elő. Nem vagyok pszichológus ezért nem tudom, hogy mennyire zavaró tudat alatt, ha valaki benn a "barlangjában" a megszokotthoz képest kékes-zöldes árnyalatú bőrrel látja családtagjait és a kajáját .

Én mindenesetre nem alkalmazok hidegfehér fényt lehetőleg sehol (kivéve ipari/munka környezet: garázs/műhely/munkahely/stb ahol kell a hatalmas fényerő, ráadásul pszichológiailag hasznos lehet a "fényes nappal van" tudatalatti üzenet közvetítése az agy felé).

Előzmény: GTI100 (62069)
pajaci Creative Commons License 2015.03.06 0 0 62080

Feltalálták az rgb ledet is, azóta könnyű az élet.

 

ívfény Creative Commons License 2015.03.05 0 0 62079

Szia!

Az elosztót még a Fater rakta rá, anno, mikor még 2 boyler volt,h  ellehessen osztani a delejt a cekaszoknak, de mostanra nincsen használatban már évek ota, meg is akarom szüntetni, de amíg van az a probléma nem nyulok hozzá. Képet nem tudok jelenleg csinálni, a fényképezőm is kakukk. De mit nézzek meg az elosztón? Csak biztitábla van, A biztik3 db van.  a Konnektoroké és éccakai áram és világításé. Ha a világítás biztit lekapcsolom, akkor szűnik meg a parázslás az említett elosztón. Az elosztó fixen van kötve  a kábelre, nem kihúzható.

Előzmény: ha4nz (62077)
pajaci Creative Commons License 2015.03.05 0 0 62078

Hááát....

 

 

A műhelyemben két dupla fénycsöves armatúra van, mindkettőben van hideg és meleg fénycső. Igen jól kiegészítik így egymást.

Előzmény: Degeczi (62075)
ha4nz Creative Commons License 2015.03.05 0 0 62077

Ez már onnantól izgalmas, hogyan lehet a vezérelt körödön dugalj amibe a hosszabbítót bedugod? A lakáselosztóról rakj be egy képet légyszi!

Előzmény: ívfény (62074)
GTI100 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 62076

Szirty__ 2014.11.28

Szerintem több tárgyilagosság és kevesebb személyeskedés jobban viszi a szekeret...

 

Szerintem is.

Előzmény: Szirty__ (62073)
Degeczi Creative Commons License 2015.03.05 0 0 62075

Mondjuk a Nap fénye szerintem nevezhető természetesnek, és az pont hidegfehér... (leszámítva a naplementét és keltét)

 

Más kérdés, h beltérben, mesterséges fényből valóban a melegfehér kellemesebb hatású nekem is, megszokottabb (talán mert a tűzhöz közelebb áll, vagy mert az izzólámpák is ilyenek - fene tudja)

Előzmény: Szirty__ (62073)
ívfény Creative Commons License 2015.03.05 0 0 62074

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok? Lenne egy problémám. Adott egy családi ház és egy fázis van! Az éjszakai áram rá van víve egy kapcsolós, glimlámpás elosztóra, de nincsen semmi beledugva, használva róla. Amikor nincsen éjszakai kapcsolt áram, akkor a glimm gyengén parázslik, amikor megjön a delej, rendesen virít, ahogy kell! Mikor, gyengén parázslik és, lekapcsoljuk a világítás biztijét, elmúlik a parázslás a glimmen. Amikor parázslik, mérhető, 65-70 volt a fázis és a 0 között! nefh nincsen! földelés viszont igen. Merre keresgéljek? Mert hirtelen nincs 5-letem.

Szirty__ Creative Commons License 2015.03.05 0 0 62073

Helló GTI100!

 

"Hát persze. Nehogy reklám legyen kihúztam az oldal nevét, de a profik szerint is hideg fehér"

 

Most leírhatnám, hogy a meleg fehér áll közelebb a természetes fényhez, stb, de  tudjuk milyen a segglyuk.

Szubjektív dolgokról nem sok értelme van vitázni.

 

De hogy a hideg fehér védelmében egy meleg fehér fénnyel megvilágított helyet mutatsz alátámasztásképpen, az már "horzsolja" a vicces kategóriát.

De lehet hogy csak a kép készítője állította be rosszul a fehér egyensúlyt, vagy mellényúlt a képszerkesztőben...

 

De ne ragadjunk le itt! Mi van a buzirózsaszínre állított RGB LED-es hálószobával? :-)

 

Előzmény: GTI100 (62069)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.05 0 0 62072

Vallatólámpa

Előzmény: pajaci (62071)
pajaci Creative Commons License 2015.03.05 0 0 62071

Rothadó színű hús, csótányok elbújva, halottasház fíling.....

Előzmény: Törölt nick (62070)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.05 0 0 62070

A képen látható, szoklivonali világítás is értelmes dolog. Ember nem gondolná direkte, pedig zseniálisan működik - mint csótányelzavaró. Igen, ki.assza a szemüket az erős fény, és inkább elmennek onnan.

Előzmény: GTI100 (62069)
GTI100 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 62069

Hát persze. Nehogy reklám legyen kihúztam az oldal nevét, de a profik szerint is hideg fehér

 

Előzmény: King_of_Giants (62068)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.03.05 0 0 62068

A haver újonan elkészült műhelyében mi volt az első munka?

3db. hullaszállító polirozása. Nem halottszállító, mert ugye az "kultúrált" jármű

És amúgyis  kissé hipo vagyok :)

 

Azért a hidegfehér nekem is jobban bejön

Előzmény: Téli nap (62044)
Prefetto Creative Commons License 2015.03.04 -1 0 62067

Egéren szocializálódott. Tesóm is rendelt valamit az íbéjen egy csajhaverjának, a BT/MP3/istentuggyami autórádióból csak a BT hiányzik. Gyönyörűen rá van vésve az előlapjára a mic meg a piros/zöld telefongomb, csak épp a menüben nincs sehol semmi. Egy 5X15 centis nyák az előlap mögött, meg hátul egy végfok IC. Szal papíron minden egyszerű és gazdaságos lett.

 

Emiatt egyáltalán nem reagálok emiles megkeresésekre. Aki elvégeztetne valamit, az vegye a fáradságot és emelje fel a telefont. Én meg veszem a fáradságot és felmérem a munkát. 

Előzmény: boldog Bulldog (62056)
pajaci Creative Commons License 2015.03.04 0 0 62066
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2015.03.04 0 0 62065

De most, hogy erre rávilágítottál forgatom az agyamat ezen a dolgon... Mikor a házat vettük egy félig kész, összetákolt rendszer volt benne. Hívtam egy nagyon komoly idősebb szakit, aki érintésvédelmi szakértő is meg minden más efféle. Járt hozzánk több alkalommal pár órákra, a lakás részt teljesen áthúztuk mi ketten az órától kezdve. Beépített fi relét, normális biztosítéktáblát meg miegymást, a végére úgy nézett ki mint ami tisztességgel ki van építve.

Rendes volt nagyon,  olyan olcsón dolgozott hogy én szégyelltem kifizetni, de örültem neki mert nem nagyon volt felesleges mani (és ez nem is változott :-( )... közben még tanított is nekem ezt azt, nem állítom hogy mindent értettem amit mesélt, de az ellesett fogásoknak hasznát láttam már azóta párszor.
A pince egyben lévőnek tűnt, ahhoz nem nyúltunk akkor, azóta én a dobozokat átkötöttem ott is a szigszalagos eredeti megoldásról wagósra.

 

Na, de miért is mesélem ezt? Mikor készen voltunk a kecóban felnyomtuk a biztiket, az egyik kismegszakítón  nem volt áram. Villanyóránál megvolt, fent a kecóban nem. Aztán egyszer csak megjelent anélkül, hogy bármit tettünk volna...  Az öreg eltöltött még fél napot átnézte újra az összes dobozt, a végén kijelentette hogy nem tudja mi történt, nyugtalanítja kicsit a dolog, de nem talál semmi hibát, így részéről jó minden ahogy van. Azóta sem volt soha semmi gond, de talán valami ilyesmi lehetett, nem tudom.

A pinyóban észrevettem az átkötésnél, hogy két fázist osztanak el két irányba, de egy szakaszon csak egy nulla megy a két fázissal együtt, rá is kérdeztem itt akkor, de engem a keresztmetszete aggasztott, hogy nem kéne-e dupla legyen. Akkor abban maradtunk hogy nem, mert 0 - max 16A megy rajta.

Viszont amit írtál evvel kapcsolatban, ilyen szempontból nem néztem sose az egész rendszert, hogy akkor tulképpen jól van-e elosztva, vezetékezve. Lehet, hogy nem is jó...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (62063)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2015.03.04 0 0 62064

Értem, köszönöm szépen. Újragondolom a dolgot, úgysem tudok már hozzákezdeni csak hétvégén.
Szerencsére - bár szidtam magam amikor vésni kellet - jó vastag csöveket és nagy dobozokat véstem be, elfér benne több vezeték is.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (62063)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.03.04 0 0 62063

"Mi a helyzet a 3f esetén, ha mondjuk az ember véletlenül elköt egy fázist rá egy másik fázisra?"

 

Eszt hívják fázis-fázis zárlatnak (= különböző fázisok közötti zárlat). Abban a pillanatban leold valamelyik biztosíték.

 

Több fázisú szerelés esetén egy dologra kell fokozottan odafigyelni: ha a gerincvezeték nullája bárhol kötési hibás lesz, vagy teljesen megszakad akkor a hibás pont után lévő 230 voltos fogyasztók attól kezdve nulla és 400 volt között bármennyi feszültséget kaphatnak, ami komoly anyagi károkat is okozhat (sőt, akár életveszélyt is).

Egy fázis esetén nem fordulhat elő túlfeszültség,

ezért csökkenti az ilyen hibák előfordulását, ha egy-egy gerincen (irányban) csak egy fázist vezetsz végig (ha esetleg van külön biztosított dugalj és világítási fázisvezetőd, a központi elosztóban azok is ugyanarra a fázisra legyenek kötve) és minden egyes ilyen fázis-gerincnek legyen egy külön saját nullvezetője, amelyek csak a központi elosztóban vannak közösítve. Ekkor (a központi elosztó kivételével) akárhol is lesz nulla hibád/szakadásod, az az utáni pontokon csak feszültség csökkenés/hiány fordulhat elő, túlfeszültség soha.

Előzmény: Mindenváró Ádám (62045)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2015.03.04 0 0 62062

Mire gondolsz a kerülendő alatt? Okosíts ki, még nem kezdtem el... :-)

Előzmény: Lacivill (62053)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2015.03.04 0 0 62061

Köszi, nem szoktam összekeverni a dolgokat, de sose lehet tudni. Majd kiméregetem mielőtt beélesíteném, ott kiderül ha valami nem oké.

Előzmény: Zs:) (62050)
davidabc Creative Commons License 2015.03.04 0 0 62060

Az a jó hogy mindkettő kapható, mindenki olyat vesz amelyik a személyes preferenciájának megfelel :-).

Előzmény: Zs:) (62052)
yushchenko Creative Commons License 2015.03.04 0 0 62059

Bocsánat, Budapest XI.

Előzmény: Peter atyuska (62055)
GTI100 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 62058

Hát ez az pont ezt mondtam én is:

2.szerintem erősebben világít, mint a meleg fehér

Előzmény: davidabc (62051)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!