Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 7106

Garancia van még?

Előzmény: VA92 (7105)
VA92 Creative Commons License 2016.03.23 0 0 7105

Hello mindenkinek :)

Egy nagyon jó barátom nemsokára haza jön a "közeli" Ausztráliából.Még amikor kiment(munka) kértem, hogy ha talál valahol egy jó árban lévő gépet, vegye meg nekem.Most talált egy MINELAB GPX 4500-at.Alig használt szép állapotban van 10/9. A gépre még fél év garancia van.3 fej lenne hozzá ,terepszinű védő,gyári  KOSS füles,Autós töltő.Nekem biztosan nincs rá szükségem mert ez túl profi és drága nekem (sajnos ) :( Érdekelhet valakit? Kb.550-600 ezer Ft. az ára.Egyébként van ezeknek itthon piaca?

 


GPX4500
Akkumulátor és hám
tápvezeték
12v töltő / hálózati töltő (UK / aus)
fejhallgató
Használati utasítás
vásárlási nyugta

3x tekercsek
11 "DD GP sorozat (normál tekercs) S / N-40468601278
14 "x 9" félig elliptikus mono Nugget Finder S / N NF12293
15 "x 12"  mono S / N 4046260022

Dáávid444 Creative Commons License 2016.03.23 0 0 7104

Sziasztok! :)

 

Eladó 2 fémdetektorom és 1 pointerem.

 

1, XP Deus távirányítóval+övre rakható tokkal, kis fejjel, koptatóval, 3-as töltővel, dobozában, hibátlan. 280ezer Ft

 

2, Garrett AT Gold gyári fejjel,koptatóval, fülhallgatóval, kartámasza javítva van,ezt leszámítva hibátlan. 170ezer Ft

 

3, Garrett PRO Pointer, övre rakható tokkal, hibátlanul működik, csak akkor eladó ha a gépek elkelnek,vagy valamelyik géphez. 25ezer Ft

 

Érdeklődni tudtok ezen a címen: daavid444@citromail.hu

SántaLászló Creative Commons License 2016.03.22 0 0 7103

Hallottam én is a hírekben. Az ötlet maga nem rossz. A gond csak az, hogy máshogy nem lehet menni keresőzni. Illetve exrtém körülményes. Sokkal előrébb lenne mindenki ha megengedőbb lenne a szabályozás keresőzésre. Ha már a múzeumoknak nincsen, sem anyagi, sem emberi kapacitásuk ilyesmire. Szerintem jobb szabályozással mindenki jobban járna. 

Előzmény: SKYLINEWORLD (7102)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2016.03.21 0 0 7102

Éhez nekem csak annyi a hozzáfűzni valóm hogy ez egy hobbi amit nem a múzeumokkal karöltve szeretném csinálni és hogy minden lépésemet figyeljék! Érdekes máshol más országban békén hadják a fémkeresősöket persze azokat nem akik lopni mennek egy egy olyan helyszínre ahol történelmi helyszínek minősül !De nem akarnak pórázt dugni a segü...be! Szóval a kezdeményezés érdekes és felettébb idegesítő egy szere! Kíváncsi vagyok hány engedélyt adtak ki ere a tevékenységre és butaság az egész ! Így akarják illegálissá tenni egy sima egyszerű hobbit! Ernyi erővel az otthoni alkohol fogyasztást is szabályozhatnák vagy bármi mást ez csak a csókosok érdekeit kiszolgáló módszerek alkalmazása semmi más ! 

Előzmény: pablito8 (7101)
pablito8 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 7101

Üdv mindenkinek!

 

Találtam egy tök jó cikket, ami egy értelmes kezdeményezésnek tűnik. 

 

Ha van egy kis időtök, olvassátok el. Mi a véleményetek erről?

 

http://faktor.hu/faktor-femkeresokkel-kutattak-a-mohacsi-csata-helyszinet-rengeteg-leletet-talaltakhttp://faktor.hu/faktor-femkeresokkel-kutattak-a-mohacsi-csata-helyszinet-rengeteg-leletet-talaltak

PéterKV Creative Commons License 2016.03.20 0 0 7100

ELKELT!

Előzmény: M'XT (7051)
SántaLászló Creative Commons License 2016.03.20 0 0 7099

nekem még "buta" telefonom van! :) 

Kimaradt, hogy ahol a bombákat találtuk a ház mellett, ott szoktuk régebben elégetni a dirb-darab zsaluanyagot, papírzsákot...
Kész mázli hogy nem lett baj. 
Ha egyszer fém keresőzök, jobb szeretnék patkókat, és hasonló dolgokat találni. De nekem már csak a fenti dolog miatt is megérné.

Előzmény: Törölt nick (7096)
maradok tisztelettel: Creative Commons License 2016.03.19 0 0 7098

Hali Sky!

Lehetetlent kérsz tőle  :)

Pedig tudhatná, hogy a rossz hírhozót mennyire szeretik  :)

Előzmény: SKYLINEWORLD (7097)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2016.03.19 0 0 7097

Na jól van Orák Áj le!!! Hülyeségeket cseréld fel normális gondolkodásra!

Előzmény: Törölt nick (7096)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.19 0 0 7096

Szerinted ki nem sz@rja le a bombákat? Ki van adva, hogy a favágóktól a vadászokon át a gyepmestertől kezdve a kéményseprőkig a gazdákat is beleértve, hogy aki ezt a tevékenységet észleli azonnal jelentse a helyi őrsön illetve polgárőröknél.

És ma a rőzsehordó anyókáknál is van okostelefon.

Kb hetente hallok elfogásokat, házkutatással és rabosítással körítve.

És már itt a még szigorúbb törvény!

Előzmény: SántaLászló (7095)
SántaLászló Creative Commons License 2016.03.15 0 0 7095

Nem Felcsút felett készülök drónozni! :) 
Szerintem manapság oda koncentrálják a rendvédelmi szervek 99.5%-át. :D

Amúgy meg építkezéskor találtam több bombát is... Voltak kint a tűzszerészek, de a detektoruk folyton begerjedt minden szögre. :D

10 perc után feladták, és kijelentették hogy ezt a területet hetekbe tellene mentesíteni. Rá egy hétre kb 1 m-re a korábbi bombától találtam még egyet, még ki is lógott a vége, földből, de sem ők, sem én nem vettük észre akkor. Még fotóm is van róla hogy megvan az első, és a képen látszik a másik bomba szárnya is. 

Szerintem az államnak nem érdeke hogy ez a sok veszélyes "anyag" a talpam alatt legyen. - tök sok adótól elesnének. :) 



Előzmény: Törölt nick (7093)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.15 0 0 7094

/Csak úgy halkan megjegyezném, legnagyobb vamzerek a sárkányrepülősök./

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.15 0 0 7093

Most lesz egy új még keményebb szabályozás. Strand dolog? :) Az autódban vagy sétaközben a kezedben sem lehet gép. Nem hallomásból írom ezt hanem megtapasztalásból!!!

Előzmény: SántaLászló (7085)
mazsolabab Creative Commons License 2016.03.14 0 0 7092

Holnap meg is nèzetem a potit kösz a tanácsot

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2016.03.13 0 0 7091

Lehet potméter gondja van nézesd meg egy elektronikai szerelővel ő kitudja mérni hogy jó e !

Előzmény: mazsolabab (7090)
mazsolabab Creative Commons License 2016.03.12 0 0 7090

Van egy whites 3900 pro plusz gèpem kiderült 4 álás fölöt nem reagál mi baja lehet vagy tudok valkai jo szerelöt elöre is kösz .jöt vevö az monta nem jo müködik  a gèpem. sajnos nem vágtam ezt a gèpet átvertek vele ,èn igy nem akrom átverni mást vele mit a kedves elözö.....

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2016.03.11 0 0 7089

Hát igen ! Én még nem találkoztam rossz dolgokkal a fémkeresős pályafutásom során értem itt a feljelentgetésekre illetve cseszegetésekre de máshol megint más emberek vannak más a megye mások a gyakorlati szabályok ! Nehéz ki igazodni mi a fenének szabályozzák szinte GPS szerűen az egészet! Ez egy hobbi nem lopni megyek más vagyonát elkobozni de szerintem a régi motorosok tudják a választ mi miért van és utálom ha csak az egyik szava döntő gondolok itt a szabályozás támogatóira!

Előzmény: SántaLászló (7088)
SántaLászló Creative Commons License 2016.03.11 0 0 7088

Elég szomorú, hogy ez van itthon. :(
Lehetne ezt ésszerűen is szabályozni. 
A legjobb dolgok amúgy is törvénytelenek. Maga a detektorozás/"kincskeresés" inkább hobbi/élvezet/kaland, mintsem megélhetés. Azt meg nem is mondom hogy meggazdagodás. 
Talán nem is attól kell félni hogy egy hatósági valaki észrevesz a tilosban, hanem attól hogy egy túlbuzgó "polgártárs" bejelentést tesz. Gondolom ilyenkor koboznak amit bírnak. Ez elég komoly visszatartó erő. + Gyakorlatilag tolvajnak állítanának be. :( 

Fémkereső nélkül is már találtam sok mindent, régi kovácsolt patkó, szög, kulcs..., lőszer, bomba... Mindent élvezettel kapirgáltam ki a földből! :) 
Mi lenne ha még fémkereső akadna a kezembe! :D

Előzmény: SKYLINEWORLD (7087)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2016.03.11 0 0 7087

Mert ez már lassan másról nem fog szólni ez a hobbi mint papírmunkáról vagy adminisztratív dolgokról!

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2016.03.11 0 0 7086

Majd valaki szóljon ha hozzájutott az élete bármely részében az engedélyhez mert akkor bekeretezhetné  mert ritka dolog lesz!Ja és mutassa be ne a kérelmét hanem azt hogy megkapta és azt is csatolja hozzá mit kellet fizetni érte illetve hány év be telt neki!

Előzmény: SántaLászló (7085)
SántaLászló Creative Commons License 2016.03.11 0 0 7085

Üdv!

Szoktam olvasgatni a topikot, ez a strand... dolog is engedély köteles ugye?

Előzmény: Fefe90 (7081)
Fefe90 Creative Commons License 2016.03.11 0 0 7084

Hát köszönöm, kíváncsi leszek nagyon, ma megrendeltem. Bízok benne, hogy azért ezek a cuccok is kimutatják azt amit kell :D

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2016.03.11 0 0 7083

Most én meg lehet hülyeséget írok mert ilyen gépet még nem láttam vagy is nem is nézegettem de én úgy tudom a fej a kábel az elektronikáig vízálló ha van elég kábeled szereld le az elektronikát és kösd a nyakadba úgy nem lehet vizes ha csak nem dobsz egy hátast a vízbe! De erre a legalkalmasabb gép GARRETT AT PRO illetve a GOLD de kis furfanggal lehet minden gépet vízben használni de csak az elektronikáig ! De nézd meg a leírásába hogy a keresőfej vízálló e mert ez agya az alapját de elvileg mindegyik az de kínainál ki tudja logikusnak gondolom hogy az mert akkor nedves fűbe is beázna! De ennyi erővel vetsz egy GARRETT 250 vagy ilyesmit! Megbízható és jobban szelektál és a használt ára sem rossz nem tudom én személy szerint kínait nem vennék!

Előzmény: Fefe90 (7081)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2016.03.11 0 0 7082

Egy kezdőnek  fontos lehet de ez attól is függ menyire áll rá az ember halása a gép hangjára ugyan is minden gépel ősze kell szokni ez olyan mint a kutya meg a gazdája ! A kijelzés ad infókat tárgy jelegére utalva de még is a hang az igazán meghatározó én nekem Deusom van de én már nem nézegetem a kijelzőt hanem hang alapján ítélek! De mindenki eljut ebe a státuszba hogy hang alapján fog megásni dolgokat és nem az alapján mit jelez a képernyő ugyan is sok a fals jelzés de a hang ritkában téved persze ez sem száz százalék de jóval megbízhatóbb ! Ez egy érdekes dolog majd ha már használod a  gépedet jó ideje megérted miről beszélek mert ez leírva nehéznek tűnik de abszolúte egyszerű!

Előzmény: VA92 (7080)
Fefe90 Creative Commons License 2016.03.10 0 0 7081

Sziasztok! lehet, hogy hülyeségeket fogok kérdezni, de nem túl nagy a keret. Egy md3010II. gondolkodom (ami tudom, hogy kínai és nem túl jó a szelektáló képessége), amivel strandokon, vízben tervezek elveszett dolgok után kutakodni. Esetleg arra van lehetőség, hogy egy ilyen készüléket egy kis vízálló sziloplaszttal, olyanmértékben vízállóvá tegyek, hogy 40-50 cm-s vízben lengetni tudjak vele? Vagy ehhez már egy komolyabb gépre lenne szükségem?

VA92 Creative Commons License 2016.03.10 0 0 7080

Köszönöm a választ.Még annyi lenne a kérdésem, hogy mennyire lehet fontos a vizuális észlelés,gondolok itt arra hogy a digitális kijelző mennyire fontos?Vagy így is úgy is a hangokra figyel az ember?

Előzmény: SKYLINEWORLD (7079)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2016.03.09 0 0 7079

 C-Scope se rossz gép sőt  nagyon jó csak mindenek van előnye hátránya a AT Pro tejesen vízálló és lehet vele vízbe keresőzni mind PL: Balaton nem egy mélységbajnok olyan közép osztályú mélységet tud!A  C-Scope 17 KHz-es elvileg nem lát olyan mélyre persze csak a KHz-ből gondolom de minden pici apró fémtárgyat kiszúr ezen a frekvencián olyan aranykereső jelegű nagyon érzékeny de nem vízálló!!! Nehéz a döntés én mindkettő megvenném :)  attól is függ mit szeretnél inkább találni jobban mondva menyire aprókat akarsz találni! Mindkettőhöz lehet nagyobb fejet kapni ! Ezek is hobbi gépek és nagyon szép találatokat lehet elérni de még a kínaival is lehet találni na persze nem olyan nagy sikerrel de lehet ! 

Előzmény: VA92 (7078)
VA92 Creative Commons License 2016.03.09 0 0 7078

Sziasztok.Teljesen kezdőként kérdezném.Már jó ideje olvasgatok a keresőkről.Sajnos mint mindenben ezen a területen is ugyebár a pénztárca szab határt.Nem szeretnék szart venni ,mert nincs kedvem aztán fél év múlva lecserélni.Nekem nagyon bejönne pl.egy AT pro ,de ezt most nem engethetem meg magamnak.Mi a vélemény a C-Scope 3 MXI-ről?Mit ajánlanátok?előre is köszi

mazsolabab Creative Commons License 2016.03.07 0 0 7077

Whites 3900 pro plusz jo álapotu  50 e eladó nics rá idöm kijárni ujonan 149000 ft 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!