Keresés

Részletes keresés

joy Creative Commons License 2009.09.29 0 0 1859
Tudom, de az alja is nemro. Igaz, láthatóan más anyagból van.
Előzmény: cumpika (1854)
joy Creative Commons License 2009.09.29 0 0 1858

Gratulálok ehhez a magasszintű építő jellegű hozzászólásodhoz.

 

 

Hagyd abba, ne égesd tovább MLM-es kollegáidat, így is kapnak hideget-meleget lajtoskocsiszám!

Előzmény: Nika cica (1844)
joy Creative Commons License 2009.09.29 0 0 1857

Tótotttttó!

Nem minden MLM ügynök agymosott!

Ismerek közöttük normlisat is.

/Habár ammennyit az a lüke gürizik, már nem normális./

Előzmény: Otto Normalverbraucher (1841)
joy Creative Commons License 2009.09.29 0 0 1856

Fizika?

Olyant nem forgalmaz a Zepter.

Előzmény: Nadzsi (1840)
joy Creative Commons License 2009.09.29 0 0 1855

Nem a márkát szólta le, hanem téged.

Gázrezsónak is van indukciós főzőlapja?

 

Sajnos te vagy a legkevésbbé tájékozott a konyhában!

 

Nem az a modern, amit flancos sznobék évente 1* használnak, hanem az, amiben seperc alatt mindent el lehet készíteni energia és anyagtakarékosan, kevés kézimunkával, mégkevesebb hulladékkal.

Nem zacsilevesről, mikrogulyásról beszélek.

Előzmény: Nika cica (1839)
cumpika Creative Commons License 2009.09.29 0 0 1854
de pölö a födőkhöz nem.

Merthogy a rozsdamentes acél, nem mágnesezhető.
Előzmény: joy (1852)
joy Creative Commons License 2009.09.29 0 0 1853

Való igaz, ha forró edénybe teszed a húst, nem lefő, hanem lesül, azaz a hő összerántja a rostokat, ezért amikor megpirult elengedi a kotlát, míg a lassan fölmelegedőnél szétesnek a sejtfalak, és kifolyik a rengeteg sejtnedves anyag, leragad-leég.

A bográcsos kajákhoz is a bográcsot tűz fölé tesszük, szalonnát olvasztunk, és a már forró edénybe szórjuk a megbográcsolandót, különben leragad, éa utána már rendkívül nehéz gy fölkavarni, hogy forgatni lehessen az ételt, hogy ne égjen le, és ne is törjön össze.

Az öntöttvas edényeknél is elő kell hevíteni az edényt sültek készítéséhez.

Sőt a teflonoknál is! A Tefal-ok ban azért van az a piros-körös pötty a közepén a "Hot pot"-oknak. Amikor egyszínűvé válik, elég forró a sütéshez.

csodalámpa.

Tényleg.

Nem rendeznek hajítóversenyt a mobilkéhoz hasonlóan?

 

Előzmény: Nadzsi (1838)
joy Creative Commons License 2009.09.29 0 0 1852

Pontosan!

Ezért műxik az én kerámiabetétesemmel is. Most próbáltam, az aljához tapad a mágnes, de pölö a födőkhöz nem.

Fura.

Egyébként még jóval drágább árammal sütni-főzni, mint gázzal.

 

Mindamellett a Zepter kotláinak nagyrésze szendvicstalpú, épp azzal reklámozza magát, hogy hőtartós, azért takarékosbban lehet benne főzni.

 

Na, most akkor hőtartós, vagy gyorsan lehülős?

:o*

Előzmény: John Zero (1837)
Nadzsi Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1851
Nu és a mikró?
Előzmény: Nika cica (1850)
Nika cica Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1850
A mágneses hullámok hatására melegszik az edény.
Ezt a hőt átadja a benne lévő kajának.
Ami szuper benne, hogy pl a főzőfelület nem lesz nagyon meleg, nem éget.
Csak addig működik, amíg rajta van az edény.
Egyébként minden főzési móddal az edényt melegíted fel először.
Mindegy, én imádom és kész!
Előzmény: Nadzsi (1849)
Nadzsi Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1849
Miért előny az, hogy "nem a kaját melegíti, hanem az edényt"? Mit akarsz csinálni a konyhában, főzni, vagy edényt melegíteni?
Előzmény: Nika cica (1848)
Nika cica Creative Commons License 2009.09.27 0 0 1848
Szia!

Mi volt a badarság?
Előzmény: Nadzsi (1847)
Nadzsi Creative Commons License 2009.09.27 0 0 1847
Nem a tűzhely gyártók hülyék, csak ne írkálj badarságokat.
Előzmény: Nika cica (1844)
Nika cica Creative Commons License 2009.09.25 0 0 1846
Szia!

Létezik, ha érdekel privátban szívesen segítek!

Üdv
Előzmény: Manita75 (1845)
Manita75 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 1845
Sziasztok! Én egy Zepter értékesítőt keresnék, aki informálni tudna, hogy kapható-e még a Top Szett aminek TF-1001-C. volt a száma. Ha kapható tájékoztatna annak a jelenlegi áráról? Előre is köszönöm a válaszát! Üdv. A.
Nika cica Creative Commons License 2009.09.25 0 0 1844
Most nem a Zepter edényről volt szó, hanem a bármilyen márkájú indukciós főzőlapokról.
Tehát már minden tűzhelygyártó hülye, csak ti vagytok okosok.
Előzmény: Nadzsi (1840)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.09.23 0 0 1843

Pl. buyer kolléga itt elég jól levezette:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=42076577&t=9027323

 

No de lovakkal sakkozni elég nehéz, ugyebár..... :-)

 

 

Előzmény: Otto Normalverbraucher (1842)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.09.23 0 0 1842
Még valamikor a topik elején megpróbáltuk megvilágítani az elméjüket pl. arról, hogy energia nem keletkezik a semmiből. Azaz: azért tartja tovább a hőt a vastag szendvicstalp (persze nemcsak a Zepter edényeké!!!), mert eleve tovább tart annak a felmelegítése is. És hasonló gyöngyszemek voltak akkor is.... :-)
Előzmény: Nadzsi (1840)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.09.23 0 0 1841

Hagyd, nem érdemes...

Az ecceri MLM-ügynök agyát úgy átmosták, hogy simán elhiszi, hogy a két-három hétvégi tanfolyamon többet tanult, mint egy ELTE-t végzett fizikus. Ez már itt és a többi MLM topikon is többször bebizonyosodott. :-D

Előzmény: Nadzsi (1840)
Nadzsi Creative Commons License 2009.09.23 0 0 1840
Hallottál olyanról, hogy fizika?
Előzmény: Nika cica (1839)
Nika cica Creative Commons License 2009.09.22 0 0 1839
Mielőtt valamit leszólsz, azért utána lehetne nézni:
A legtöbb nagy márkának van indukciós főzőlapja.
Ha ennyire nem tudsz róla semmit, akkor talán nem kellene beleszólni.
Nézd meg a következőt!

http://www.epulettar.hu/cikk/21175.aspx

Utána lehet tovább mocskolódni, és fitogtatni a tájékozottságodat a modern konyhában.
Előzmény: Nadzsi (1838)
Nadzsi Creative Commons License 2009.09.22 0 0 1838
Elképesztő butaságok. Nem azért főz az ember, hogy az edény meleg legyen. A benne lévőt óhajtja hevíteni. Egy forró edényre miért nem ég rá semmi? Mit értesz fölösleges hőleadásnak? A forró edény hőt ad át a környezetének. Az indukciós tűzhely csak a felületi hőátadást iktatja ki az edény és a főzőfelület között, egyébként ugyanúgy működik, mint egy gázrezsó. Maradj inkább a csodalámpánál, azt lehet dörzsölgetni, mint Aladin.
Előzmény: Nika cica (1836)
John Zero Creative Commons License 2009.09.22 0 0 1837
"Indukciós lap, csak a mágnesezhető edényekkel működik, mert mágneses elvű."

Magyarul bármilyen vas edény illetve sok acél edény jó rá (de nem minden acél, valóban csak a mágnesezhető).
Igazából az a lényeg, hogy a talpában (akár belül) legyen mágnesezhető anyag, pl. vas, és kész. Lehet szendvicsszerkezetű is (belül mágnesezhető acél, középen aluminíum, hogy egyenletesen eloszoljon a hő, alul pedig szintén lehet acél.

Előzmény: Nika cica (1836)
Nika cica Creative Commons License 2009.09.22 0 0 1836
Szia!

Indukciós lap, csak a mágnesezhető edényekkel működik, mert mágneses elvű.
Ugyanakkora, mint egy normál kerámialapos tűzhely, viszont kevésbé melegszik.
Ennek az oka, hogy nem a kaját melegíti, hanem az edényt, ezért nem ég rá semmi, és ahogy leveszem az edényt, máris hűl.
Nincs fölösleges hőleadása, tehát energiatakarékos.
Általában a porcelánbetétes edények nem mágnesesek.
Én úgy vásárolok, hogy viszek magammal egy pici mágnest, és akkor veszem meg az edényt, ha tapad rá.
Így vettem a zeptereseket is.
Előzmény: nati69 (1835)
nati69 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 1835
Azért megnézném a háztartásod, ha még a tűzhelyed sem műxik. Azon a kis szerencsétlen indukciós lapon mire megfőznél egy öttagú családnak egy valamire való kaját (a mennyiségre is értve) azt hiszem a .... is folyna a víz. Én 20 éve vezetek háztartás, nekem is vannak zepteres dolgaim, de azért a tavaly a barátnőimtől ajándékba kapott edénykészletet nem cserelném el zepteres kotlákra.
Előzmény: Nika cica (1828)
joy Creative Commons License 2009.09.19 0 0 1834

Keziccsókolom.

Egy ágytálhordozó ápolőnőnek 4 évig kell tanilnia.

az öt alkalom max annyira elég, hogy megtudja különböztetni a dugót és a konnektort.

:o(

 

Gratulálok mtökéletes ismereteidhez!

Azt áruld el, hogy akkor miért műxik tökéletesel leányom indukciós platniján?

 

Bravó. Én 40 éve vezetek önálló háztartást, 32 éve nejjel közösen.

 

Hűtő. Aki fizet az ámításért, megérdemli.

Nálam tökéletes a saját módszerem.

Felvágottat pölö max másnapig tárolom. Már azt sem veszem meg ami a boltban fölszeletelve órákat állt, és megsápadt.

Zöldség: Városunkban hetente 2* van hetipiac, de ünnepnap kivételével bármikor vehetek nekem tetsző friss zöldséget. Tárolása? A hűtő aljában levő arra szolgáló dobozban akár 1 hétig is, bár nem szokásom. Fölösleges. Amit 2-3 hétre készítek az a saját "frisss vegetám".

Mivel a hűtő, és a fagyasztóm is emberes méretű, van bennük hely mindennek bőven.

 

Az arcüreg gyulladásom kezelésének módozatáról gőzöd sincs. Mivel látatlanul, ismeretek nélkül ítész meg, kénytelen vagyok veled azonos mélységbe süllyedve drasztikusan fogalmazni:

Léccccci ne hazudozz tovább vele kapcsolatban!

Szakorvost kérdeztem meg róla, ő közölte azt, amit magam is tapasztaltam. Az arcüreg gyulladás mélyen a csontokon belüli üregekben tombol. Ahhoz, hogy azon ilyen fényezés segítsen több napig-hétig tartó kúra kell-ene, ha valaki kibírná azt a kínt addig!

Hogy mennyire nem vagy tisztában a gyógyítással, sőt olvasni-értelmezni sem tudsz mutatja a lükeség, amit írtál a melegítés-begyulladásról.

Mi a búst gondolsz, a forró-gőzölgő kamilla-mentatea talán hűt?

A gyulladásos betegségeknél épp az a cél, mihamarabb átvezetni a krízisen a beteg szervezetét, fölszabadítani a gyulladásos gócot!

Ehhez vagy antibiotikumok, vagy a gyulladás lefolyásának gyorsítása szükséges.

 

Jobb lenne, ha a sarlatánkodás helyett vennél pár hónapnyi vöröskeresztes-elsősegélynyújtó tanfolyamot legalább, hamár beleártod magad az egészségügybe!

Előzmény: Nika cica (1828)
joy Creative Commons License 2009.09.19 0 0 1833

Nagyjából ismerem az első éveket, azzal nem voltam tisztában, hogy a zepter nem 1*űen lenyúlta, hanem megvette a feltalálónővel együt találmányát.

Vajon miért kellett megváltoztatniok az eredeti nevet???

 

A lényeg ott van soraidban.

Lehet dörzsölni, fényezni a bioptron lámpást, a dzsinn nem ugrik elő belőle. Nekem is csak a szemeim akartak kiugrani. Amikor kellett úgy hagyott cserben, ahogyan leírtam.

Bőrgyógyászatra, felületi kezelésre alkalmas, másra nem. Humbug amit róla állítanak.

Ráadásul szakember kezében műxik, amatőrökéban annyit ér, mint a 60-as wolframszálas ízzó: világít.

Előzmény: nati69 (1826)
Zitka Creative Commons License 2009.09.19 0 0 1832

Utánanéztem, már itt is szerepelt ez az információ korábban:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=60210354&t=9027323

 

 

Előzmény: Zitka (1831)
Zitka Creative Commons License 2009.09.19 0 0 1831
A NLC fórumon többször "összefutottam" egy ottani fórumozóval, aki - még gyerekként - részt vett az evolite klinikai kísérleteiben, mert az édesanyja abban a kórházban dolgozott. Kizárólag a felületi bőrkezelésekre lehet hatásos a lámpa, az összes többi "csodahatás" humbug, a Zepter marketingeseinek kitalálmánya. :-(
Előzmény: joy (1825)
Nika cica Creative Commons License 2009.09.19 0 0 1830
Szia!

Ez az újdonság erejével hatott rám!
Mármint a cím!
Tudod a Zepter a Váci u. 189-191-ben van.
Legalább a munkahelyed címét érdemes tudni, hogy odatalálj.
A képzések nem kötelezőek, és ha olyan menedzsered volt, aki nem szólt róla, az elég szomorú!
Bár nálunk, hangsúlyozom vidéki régió vagyunk, a nagycsoportos értekezleten mindig elhangzottak ezek, sőt tanfolyami naplónk is van.
Én is járok Pestre ügyintézni, és látom, hogy ott éppen a nagy létszám miatt valahogy máshogy mennek a dolgok.
A mi régiónk vezetője pl. személyesen elbeszélget minden kollégával, pedig 3 megyéje van, és mindenkit személyre szabottan próbál segíteni.11 év gyakorlatából, illetve főiskolai oktatási anyagokból tart képzéseket. Rendezvényeket szervez, jótékonykodik, stb.
Arroganciát nem tapasztalhat nálunk senki, mert nagyon jó csapat vagyunk, segítjük egymást, és örülünk a másik sikereinek is.
Kinek a csapatába tartoztál?
Csáti, Máté, Dudás?
Előzmény: nati69 (1829)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!