Keresés

Részletes keresés

Kijo Creative Commons License 2000.04.12 0 0 3475
MTSZ karmaja:

A karma nalam valami olyasmit jelent: Agyilag magukba borultak imaja. : )
-Tehat ilyesmivel en nem foglalkozom. (Nem is tudok rola tobbet,mint amennyit a "konyvekbol" ellehet rola olvasni. Olvasni legalabb erdekes...nagyon jol alszom utana. : )

Minden dontes a pillanatnyi erzesek kovetkezmenye.
Jelen pillanatban eros az az erzesem,hogy ha a kovetkezo vizsgam is ennyire fajdalmas es majdhogy nem elviselhetetlen lesz...,akkor inkabb lemondok rola. (Pedig nekem alltak a hatam mogott ...olyan mesterek is akikrol azt sem tudtam kicsodak,eloszor lattam oket....,ok viszont ugy viselkedtek,mintha mar regota ismernenek.Biztatasban es vigasztalasban volt reszem boven.)
-De ez a dontesem "sajnos" azt jelenti,hogy ismerem magam. A 6 Dan-hoz nekem a jelenlegi eletemen rengeteget kellene valtoztatni. -Akarmilyen kemenyek legyenek is az edzesek,vegulis kenyelmes eletet elek. A 6 Dan-hoz ez nem passzol. Regebben sosem izgatott sem fajdalom,semmi a vilagon,mert a lenyeg,hogy Karatezhatom. (Plane amiota megismertem a mesterem,akivel mara mar joval tobb mint tanar es diak kapcsolat alakult ki a 9 ev alatt.)
Tehat eddig a Karate volt kozepen es mellekesnek tartottam,amit ugy egyebkent mellette csinaltam...,mint munka meg magan elet. Ma mar a fiamat (aki most lesz 3 eves) latom kozepen,akivel ha egyutt lehetek,akkor is lemondok a "mai" edzesrol,ha kulonben arra ugy erzem,hogy tokeletesen fel vagyok keszulve. Ez meg ugye annyit jelent,hogy amikor ugy adodik,hogy dontenem kell,hogy a fiam vagy a karate,akkor feltetlen a fiamat valasztom.
Ezen kivul "gondolom" azert ereztem ennyire elviselhetetlennek es fajdalmasnak a mostani vizsgamat,mert mar jo nehany ev eletelt azota amiota utoljara vizsgaztam. (A 3 Dan volt az utolso ilyen jellegu vizsgam. A 4 Dan "szerintem konnyen jott ajandek,ami raadasul 1 evvel hamarabb erkezett,mint kulonben lett volna ra az eloirt vizsgaideje.) 3 Dan vizsganal pedig en meg nem csinaltam mast,mint karateztam. Reggeltol estig a Dojoban teblaboltam,mert sajnaltam minden percet amit a mestertol tavol kell toltenem. Nem volt gyerek,konnyen tehettem es 78 kiloval olyan lehettem,mint egy puma. Azota sok minden valtozott...,a munkam is sikerult es a fiam is jol sikerult,amiket egyszeruen nem voltam kepes a karata moge tenni. Tehat a karatetol kellett elvenni,hogy mindezekhez is egyforman jusson. Hogy a boldogsagtol mennyire elkenyelmesedtem pedig mutatta a jelenlegi "kegyetlen" vizsga. A sulyfelesleg miatt azt hittem,hogy ki is purcanok. Hiszen nem csak oregebb lettem,de 15 kiloval nehezebb is. Marpedig,ha igy folytatom,akkor elegge bekepzeltnek kell lennei,hogy a 6 Danrol is almodni mernek. Ez csak a jelenlegi eletem (ujboli) gyokeres valtoztatasaval lehetseges.
-Viszont mikor latom a fiamat a karate edzesen,ahogy a mesterem foglalkozik vele....,hat nem ma fogok a jelenlegi eletunkon valtoztatni..ugy erzem. (Ram nezve ugy tunik rossz,de a fiamra nezve pedig ugy tunik,hogy "neki" jo.) ...ilyenkor erzem ugy,hogy ... egy gyerek elete nagyon fugg attol,hogy a szulei mit es mennyit kepesek lemondani erte! (Remelem o eljut a 6 Dan-ig,...meg eskuvo elott,hehe.)
---------------------------------
bout sarkitott konyvei:

-- Vigyaznom majd akkor kell,ha tenyleg sarkitok. Valoban sokan irnak ugy konyvet,hogy listaba lehet szedni azon mas konyveket,amelyekbol szarmaznak. De ugy tunt,hogy amikrol en irtam...,ezekrol a konyvekrol szoltak?

- Hiszen egyfolytaban annak adtam eddig hangot,hogy teljesen mindegy honnan szerzi az ember tudasat es tapasztalatait...akinek nincs masra mod,az konyvekbol tanul,ez csak termeszetes. Nem allhat mindenki mellett egy kung fu ce. : ) A lenyeg es erteke megis csak annak lehet,amit onalloan old meg valaki. A tanultak es a tapasztalatai alapjan (nem minduntalan masokra hivatkozva...) onalloan ir meg egy konyvet,onalloan oldja meg gondjait,sajat gondolataival fejezi ki magat (masok utanzasa helyett),tehat tanult mar abbol amit eddig olvasott es atelt!...es ezutan csupan onmagat adja,mert a masok konyvei es tapasztalatai az az ovek! Ok azert irjak es tanitjak,mert van meg aki nem tudja. Meg csak most szerzi a tudast es talan tapasztalatrol nem is beszelhet. (Mint hiryu...pontosan ennek a jelkepe itt. Ha hiryu irna egy karate konyvet az valoszinuleg abbol allna,hogy vegen hosszan,de igazan hosszan lenne felsorova milyen konyvek lapozgatasa alapjan irta es mikor kinek a konyvebol idezett bele sorokat.De az ilyen konyvek es,mint ahogy te is irtad sok ilyen konyv van...,pusztan okoskodast,a kitunni vagyast,onmutogatast jelent.) Aki viszont tenyleg sok tapasztalatot szerzett es tenyleg tudja (megtanulta) mar azt a sok konyvet...,annak viszont kialakult mar a sajat vilagrol alkotott kepe. Az ilyennek pedig mar inkabb valamilyen foku szegyennek tekintheto,ha meg mindig arrol beszelne,hogy Funakoshi hogyan mondta vagy csinalta... (mert ez valo minden hiryunak es kezdonek ). Viszont tudjuk jol,hogy miert irnak a "kezdok" is konyvet,ami megint csak erthetoen nem allhat masbol,mint masok majmolasabol,hiszen az ilyen kezdoknek meg nincsen egyetlen sajat szavuk se,ezert nem is lehetne kepes masra,mint konyv hegyek tartalmaibol allitani ossze egy ujabb konyvet. Itt viszont csak a "konyvon" van a hangsuly es nem a tartalmon es foleg nem az iron.Mert az ironak maganak semmi erteke...nyugottan mondhatom,hogy jelentektelen figura,aki nem konyvet ir,hanem konyv valogatasokat. Ehez ugyanis nem kell tudas, (legfeljebb annyi,mint hiryunak),nem kell magas foku ismeret,legfokeppen nem kell hozza tapasztalat....ehez csak rengeteg konyv kell...igy az ilyen iro konyvebol nem is lehet megtudni semmit...azon kivul,hogy lathatova valik,hogy az illeto milyen konyveket olvas. Ezert az ilyen iro irjon akarmennyi "Funakoshi es Louis" idezetet, onmagarol ir es nem a karaterol.
Es latod rendszerint az ilyenek ugy erzik,hogy mert nekik sok konyvuk van (amiket nagyon szeret),talan nincs meg mindenkinek es hasznosnak erzi mar azt is,ha a gyujtemenyebol a neki teszokbol valogatast csinal,hogy atadja azoknak,akik esetleg nem olvastak mindazt amit o!
Eddig meg csak elmenne valahogy.A gond akkor kezdodik igazan,amikor ezek a jelentektelen figurak mindezt ugy igyekszenek beallitani,mintha az az o tudasuk lenne. En pedig azt nem fogom megerteni toluk,hogy miert szegyenlik ennyire a sajat tudasukat? Mert az alatta marad Funakoshinak? Ha a tizedeig sem erhet annak,akkor is magadat add es csak annyit amennyit "eppen" tudsz "a mar eddig tanultakbol"...,lehet nem ersz vele annyit,mint Funkashi es a tobbi nagy mester szep konyvei,de mindenkeppen tobbet ersz azoktol,akik csak masokat ismernek es utanoznak,onmagukat nem ismerik es magukra nem is kivancsiak...(hiszen nekik a nagy isteneken van a szemuk). Lehet,hogy nem lehetsz olyan pontos es nem is tudhatsz annyit,mint a konyvek hegyei mogul kibamulo majmok,viszont erteked nem a majomhoz,hanem az emberhez melto lesz. "Mar pedig maradj ember,akkor is,ha nem lehetsz olyan ugyes,mint egy majom." Marpedig egy majom ugye tudjuk,hogy bemagol,idomitott,..azert nyomja meg a gombot mert "Funakoshi" azt mondta nyomja meg.
Egy ilyen viszont a mi szemunkbol nezve...valoban csak a meg idomitatlan es utanozni meg nem eleg ugyesen tudo kezdo cirkuszi majmokhoz kepest lathato ugyesnek es okosnak.
Akiknek viszont fontos a sajat egyinisege,az ...nem idezget masoktol...,hanem idezgeti magat a sajat gondolataibol es ismereteibol.
-Mar pedig ha van neked amit tudsz,akkor inkabb ahoz fogsz hozzaszolni mert akkor olyanrol beszelhetsz amit legalabb ismersz....,minden mashoz ugyanis majomma kell valni....nyomkodni a gombokat..amit mutatnak masok hogyan kell es lapozni a konyveket...kulonben kiderulne,hogy olyanhoz szolsz hozza,amit ezek nelkul nem tudod.

dewa

kijo

Zer Creative Commons License 2000.04.12 0 0 3474
Szia!
Olvastam regebben, hogy te sokaig nem talaltad meg azt, ami neked valo, es sokat valogattal, etc...
Sikerult mar megtalalni a neked megfelelot? Hogyan dontottel, ilyesmik, miert csinalod azt, amit csinalsz?
Ilyen dolgokra lennek kivancsi:)

Előzmény: Fődhözragatt (3469)
Laja1 Creative Commons License 2000.04.11 0 0 3473
Elozo hozzaszolasomhoz meg egy kis adalek :

sokszor elofordul, hogy egyutt van a mester es a tanitvanya.

A tanitvany, nagy, eros, gyors, teljesitokepessegenek a csucsan van, hatalmas izomember, olimpiai bajnok, kemeny, stb stb...
A mester : kis oreg, hajlott hata van, a labat mar csak a derekaig tudja felemelni, kis pocakja is ereszkedett mar, teljesen atlagos kis oregnek nez ki.

Aztan, mikor "intezkedni" kell, a mester megragadja az alkalmat, mindig tudja mikor mit kell tenni. Milyen helyzetben mi a legjobb megoldas, es mire a tanitvany eszreveszi, hogy "helyzet" van, a mester mar meg is oldotta a feladatot latszolag erolkodes es mindenfele erofeszites nelkul...A nagy es eros tanitvany meg fel se fogta, hogy mibe csoppentek, es a mester mar ki is vagta magat a csavabol.

A nagy ember meghajol a kicsi fele, es mesternek szolitja. Aki nem ismeri oket, az furcsallja, hogy minek hajlong az a nagydarab ficko az elott a kis oreg elott ? Ez lenne a mester ? Ugyan! De nezd a tanitvanyt.. azzal se szolalkoznek ossze...- altalaban egy kivulallonak ez a velemenye.

Valaki egyszer felhozta a csillgok haborujat. Iszonyu sok alaptezis van abban a filmben. Igaz, kicsit meseszeru korulmenyek koze van teve, de ettol meg sok minden igaz abbol ami ott elhangzik. Es a matrixban is vannak alapigazsagok ezzel kapcsolatban. Ezek persze csak filmek, de a lenyeget kell megerteni, hogy mi a mogottes mondanivaloja mindkettonek.

Egy masik filmbol is ideznek egyet : a Conan a Barbarbol :
A kigyos fopap elott ott van Conan (Swarzenegger , kigyurva mint az allat :) es az erorol beszelgetnek. (Nem pontos idezes kovetkezik) A fopap mondja conan-nak : Ugye erosnek kepzeled magad ? Mire Conan : Igen, eros vagyok. Erre a fopap : Gyere, megmutatom neked mi az igazi ero : Egy magas sziklan tobb szep es fiatal lany all. A fopap int az egyiknek, hogy jojjon, ugorjon le. A lany gondolkozas nelkul leugrik, es szornyet hal. Erre a fopap : Latod fiam, ez az igazi ero.

no, jol elfilozofalgattam....

Joejt!

Laja1 Creative Commons License 2000.04.11 0 0 3472
OFF:
Ez itt a reklam helye :
http://w3.swi.hu/fight/iko1/iko1-2000-mb.html
A hetvegi Iko1 magyar bajnoksagrol csinaltam egy kis osszeallitast, ha erdekelne valakit, kukkantson be,
ON.

...
Irtam egy jo hosszu levelet, de aztan kitoroltem :)

Egy kis peldaval jovok inkabb elo :

A hetvegi versenyen volt a kovetkezo szituacio :
A versenyzo a verhetetlen bajnok, a nagyobb az erosebb egyertelmuen az eselyesebb.
B versenyzo pedig aki nem is keszult eleget, becsuletbol eljott, de o maga sem jitt igazan a gyozelmeben.

B versenyzo mogott nem ult senki. (Mivel az edzo se hitt abban, hogy itt meg lehet valami)

Elkezdodik a merkozes, B probalkozik, megteszi a tole telhetot (a felenel elokerul az edzo is es elkezdi biztatni :) de a meccset A nyeri nemi folennyel.

B nem tamadott elegge agressziven, nem voltak elegge meggyozoek a technikai , ennek az lehet az oka, hogy maga sem hitt a gyozelemben (ez az eset mar velem is joparszor elofordult es ismerem azt az erzest, hogy ilyenkor mit erez az ember...)

Aki elerte a margareta allapotot, az azert legyozhetetlen, mert az elmeje felulemelkedik a gyozelem es a vereseg kerdesen, es nem is foglalkozik azzal, hogy ki lesz a gyoztes vagy a vesztes. Kidolgoz egy strategiat s azt veghez viszi habozas nelkul. Vagy egyszeruen csak egy reflexszeru villamgyors technikaval kiuti az ellenfelet.(Aki a gyozelemre vagy a veresegre gondol, az ilyen dolgokra nem kepes)

A karate edzesek celja - nalam - hogy ennek az allapotnak az elereset hozzam mindig egy kicsit kozelebb.(Ezert nem sulyzozom, hanem inkabb veg nelkul csinalom a technikakat)

Ugyanis hiaba a gyorsasag, az ugyesseg, az elsorangu technikai tudas, ha a szellem cserbenhagyja az embert a kello pillanatban, akkor az elobbi dolgok onmagukban mit se ernek.

Aki tokeletesen el tudja erni ezt az allpotot, az ellen mar fegyverrel is tehetetlen lesz esetleg a tamado.

Egy vilagbajnoksagot megnyerni, vagy embereket legyozni sokkal konnyebb azonban, mint ezt a szellemi allapotot elerni.Ha valaki celiranyosan versenyez az kozelebb vihet a celhoz. De ha valaki nem ismeri a celt, akkor akar versenyez akar nem, ugyanolyan messze lesz a celtol mint az aki otthon ul es a TV-t nezi edzesek helyett...

A harcmuveszetek gyakorlasaval talan epp azt eri el az ember amit kituzott maga ele celul. Ha a belso harmoniat tuzi ki valaki, akkor egyszer el is eri azt. Ha valaki borzaszto eros akar lenni, akkor az is lesz egy ido mulva. Kerdes, hogy a ketto kozul melyiktol lesz boldogabb az ember elete...

madjoe Creative Commons License 2000.04.11 0 0 3471
:)
A holnap majd gondoskodik magarol.

Abahagyni nem abbahagyni.. lattam mar embert elmenni ket edzes utan, es volt olyan aki nidannal hagyta abba. Erolkodve nem jo csinalni, ha nincs kedvem nem megyek edzesre; 1, mert felesleges, hisz ugysem tudok figyelni, 2, balesetveszelyes, hisz nem tudok figyelni, inkabb egy jo mozizas, vagy egy sor, de ilyen nagyon ritkan van, egyszeruen azert, mert szeretem csinalni... jo erzes ott lenni. Van (es raadasul sempai is :) ) aki maskepp velekedik. Neki ugy, nekem igy. Visoznt en nem vagyok "profi" aikidos, azaz ez "csak" egy hobbi... egy eletre szolo hobbi, de akkor sincs lehetosegem ezzel foglalkozni elsosorban (mert ugye az a franya pizkereset). (Az ilyen "hobbiaikidosok" sok gondot okoznak, ugyanis japanban, ha nagyven eve jarsz heti egy edzesre a kozponti dojoba, vegul megkapod a hatodik dant, amit a heti het nap edzo ott lako fiatalnak mondjuk 40 evesen sikerul majd megszereznie, pedig... .) Nem igazan ertem, minek rafogni valamire, asszem senki nem fogja szamonkerni rajtad. (Egyszer az akkori vezeto sempaiom egy kifakadasom utan ("na, ez meg minek gyutt ide" , egy borzalmas alakra) megfeddett: " Nem a te dolgod eldonteni, aikidozzon-e vagy sem", es milyen meglepo, igaza volt. Tevedtem mar nehany nagyot, van olyan, akibol azt nem neztem volna ki, hogy a masodik edzesre eljon, es jart evekig, mas nagyremenyu kezdok, pedig egy ket honap alatt kikoptak... mindenkinek a sajat dolga donteni.)
Huu, de hosszu voltam :)
byte

madjoe

Előzmény: Mtsz (3467)
hiryu Creative Commons License 2000.04.11 0 0 3470
Mindenkinek igaza van, és senkinek sincs....
Ha más japántól tanulok, lehet Kijonak adnék igazat.
Ha ő tanul mástól, lehet, ő adna nekem, /lehet az arcomra.:-)/
affene tudja.
Mindegy én írom azt, amit én hiszek igaznak, más azt amit ő. Egymás véleményét ugyse fogjuk megváltoztatni.
Részemről ezentúl írom, hol találtam az adott részt, aki akarja, majd utánanéz részletesen.
Magam részéről büszke vagyok a kis könytáramra.

Búcsuzom egy japán mondással:
"Vizsgáld meg a pajzs mindkét oldalát!"

Ui. nem vitatkozom, kumitézgetek az interneten.:-)

Fődhözragatt Creative Commons License 2000.04.11 0 0 3469
bout
"Szóval, ha úgy érzed, nem ezt kell csinálnod, akkor ne ezt csináld, hanem amit szeretsz csinálni. Ez olyan mint az ideális társ. Előbb-utóbb megtalálod az igazit."
Erről van szó! Van, aki elsőre rátalál, és van, aki csak sokadszorra. Szerencse dolga. Az a lényeg, hogy aki nem talált rá elsőre, másodszorra, akárhányadszorra, annak ne menjen el a kedve a harcművészetektől általában, hanem keressen tovább. Érdemes!
Aki viszont ottmarad egy reménytelenül nem neki való helyen, az:
1. kiszúr saját magával, mert reménytelen erõlködésre pazarolja a drága idejét és energiáját, amivel máshol, egy neki való helyen szépen fejlõdhetne,
2. kiszúr a mesterével, aki egy szépen fejlõdõ, lelkes tanítvány helyett egy fejlõdésképtelen, egyhelyben toporgó, fásult, reményvesztett emberrel kell hogy kínlódjon,
3. és kiszúr azzal, akinek éppen ez kellene, ha bekerülhetne ehhez a mesterhez, ezt a stílust tanulni, de a mester nem veszi fel, mert nincs üres hely.
Tehát mindenki rosszul jár. Akkor jár jól mindenki, ha az emberünk veszi a motyóját, és tovább keresi a neki való harcmûvészetet. Elõbb-utóbb megtalálja. A régi mestere pedig fölveheti a helyére az odavaló tanítványt.
És hogy kinek melyik harcművészet "az igazi"? Azt ugyanúgy megérzi az ember, ha rátalált, mint az ideális társ esetében. Amikor az ember úgy várja az edzést, mint a randevút.
Előzmény: bout (3468)
bout Creative Commons License 2000.04.11 0 0 3468
Háááát, megfogtál. :-) Ezért mertem csak zárójelbe írni. Karmán én azt értem, hogy múltbéli és jelenlegi cselekedeteink, döntéseink befolyásolják a jövőnket. Ilyen egyszerű az egész.
Szerintem, ha folytatod, az karma, ha nem az is. De ezt nem kell túlmisztifikálni. Ne is erőltessük inkább!

Az, hogy nincs kedved elmenni az edzésre, az a te érzésed. Az, hogy te mégis elmész, az a te döntésed. A körülmények építik a színpadot, a díszleteket, de te játszol rajta, közöttük.
Ha jól érzed magad edzés nélkül is, akkor nincs semmi baj. Ha lustának tartod ezért magad és lelkiismeret-furdalásod (hogy írják ezt?) van, az baj. Neked. Akkor tudod, hogy mit kéne tenned.
Nem jó a dolgokat ráfogni semmire. (karma, lustaság, makacsság, stb.)

Sokszor jó edzeni menni, amikor nincs kedved. Sokszor jó otthon maradni a gyerekkel. Ha úgy érzed, a gyerekednek szüksége van rád, akkor legyél vele. Ha úgy érzed, neked van szükséged a gyerekedre, akkor is. Csak figyeld meg, hogy mit miért teszel! Mik a szándékaid vele? Időtöltés? Fáradtság? Szeretethiány?

Szóval, ha úgy érzed, nem ezt kell csinálnod, akkor ne ezt csináld, hanem amit szeretsz csinálni. Ez olyan mint az ideális társ. Előbb-utóbb megtalálod az igazit. :-)

Csuang-Ce-k, Konfuciuszok, Takuan Soho-k! Ki tudnátok segíteni?

bout

Előzmény: Mtsz (3467)
Mtsz Creative Commons License 2000.04.11 0 0 3467
Sziasztok!

bout:
De lehet, hogy elmúlik a versenyezhetnék és marad az aikido. Vagy pont fordítva. Vagy valami egész más jön. Tőled
és a környezetedben történő folyamatoktól függ (karma?).

Karma? Nem ertem. Azaz ertem, nagyobol, leirasbol, konyvekbol, nem erzem.

Erezte mar valaki?
En arra vagyok kivancsi, hogy amikor faj, amikor nincs kedved edzeni, hanem a gyermekeddel lenni, számítógépezni, stb.
Akkor azt mondod, hogy ez karma, hogy ma ne menj. Persze, hogy nem. Ez lustasag.
De mikor modod azt, hogy karma?
Ha egy hetig nem akarsz edzeni? Vagy egy honapig? Es megis folytatod. Ez mar akkor makacssag? MIkor lehet a "karmara fogni" (ertsd jol) es mikor emberi mulasztas, lustasag?

REngeteg mident kiprobaltam, sportot satobbi. De eddig mindegyiket abba hagytam (legalabb is profi szinten nem csinalom tovabb). Ez most akkor:
a. Lusta vagyok, nem kitarto, fuj, csunya MtSz
b. Karma, nem nekem valo, en masra vagyok hivatott

Kijo, karma az, hogy nem akarod a 6. dant? Vagy csak a test nem akarja, nem birja?
Vagy esetleg lustasag, lelkileg nem akarod?
El lehet-e ezt egyaltalan donteni?

Elenezest, ha nem volt vilagos mirol is kerdezek, es persze NEM SZAMSZERU valaszt kerek, mert gondolom nem is lehet, inkabb erzesre, mikor erezted egyiket-masikat?

Elore is thx

Előzmény: bout (3451)
bout Creative Commons License 2000.04.11 0 0 3466
Joruto:
Szerintem vigyázni kellene ezzel a sok sarkítással. Nagyon sok könyv -, ami harcművészetről szól és magyar ember írta - végén található egy lista, amiben szerepel hogy az író milyen más könyvekből merítette tudását, melyet a könyvében felhasznált. És a legtöbb ilyen jegyzékben "nemjapán" és "nemmagyar" írók könyvei szerepelnek javarészt. Sajnos, ha ennyire félre tudnak magyarázni dolgokat egyes szerzők, akkor már nem elég megnézni, hogy a könyvet japán, vagy magyar ember írta-e. Most már azt is meg kell nézni, milyen más íróktól vette át a leírtakat.

A magyar nyelvtudásod egyébként jóval nagyobb a megfelelőnél. Sőt! Ahogy én észrevettem, amióta ide írsz, sokat javult a szóhasználat és a helyesírás. De az utóbbi hiányosságait szerintem mindenki elnézhetné mindenkinek. Kevesen vannak, akik nem hibáznak sohasem. Ez az internet. Ezek nem cikkek, esszék, hanem hozzászólások. Biztos mindenki átnézi, amit írt és igyekszik kijavítani az általa felismert hibákat.

mami nyanya:
Azért nem írtam tovább, mert már nem kapcsolódott szorosan a témához és mert úgy gondoltam, a technika nélküli technika fogalmát már ti is ismeritek. Én még csak nagyon ritkán tapasztalom magamon, ezért igazából nem tudok róla érthetően magyarázni. De ha mégegyszer körülnézel a honlapomon, akkor ott van egy idézet, amit nagyon szeretek és erről is szól.

bout

TLM Creative Commons License 2000.04.11 0 0 3465
Szervusz Sama!!! :-)

Reg hallottam rolad, mi ujsag veled?

Tonglong

Előzmény: Sama (3464)
Sama Creative Commons License 2000.04.11 0 0 3464
TLM en ismerek egy Zoli-t, aki deli mantis-t csinal es a nickje TongLong szokott volt lenni.... te vagy vagy nem te vagy? :))

Sama

mami nyanya Creative Commons License 2000.04.10 0 0 3463
Sziasztok!

Mire az ember vigégolvassa a hozzászólásokat, addigra a gondolatok csak úgy cikáznak. Mert bizony sok kérdés felmerült és még véleményem is van.:-) (Boccs, nem hagyhattam ki)

Bout
eszmefuttatása lenyűgözött. Kár, hogy abbahagyta. Miért lenne baj, ha egy kicsit hosszabb az a hozzászólás. Csak nem vagy szégyenlős?

A tanár problémát meg valószinűleg csak az érintett oldhatja meg, ugyanis ő a legtájékozottabb, mert ott volt. Egyszerű félreértés is lehet, én annak lennék a hive, amit PINGYI javasolt, hogy kérdezd meg, ha azok után is csak ellenszenvet vált ki a viselkedése, valószinűleg változtatni kell, és mivel Te vagy a felnőtt, Neked kell lépned. Viszont a félreértéseknek az a legjobb tisztázási módja, hogy szóba állunk egymással.

Kijo

dojo-"problémánkra" meg valószinűnek tartom, hogy mamut találta meg a megoldást. A nyelvünk kissé elferdithette a dojo-igazi jelentését. Ezért feltételezem, hogy akár mind a sok embernek igaza lehet, aki hozzászólt. Kijo csak kiegészitheti ismereteinket, és azt szerintem mindenki megköszöni neki. Az elferditett jelentést pedig komolyan gondolom, mert a magyar nyelv az ilyen. Bár nem vagyok nyelvész, de vannak emlékeim az iskolából egy-két hasonló idegenből származó szóra.

PINGYInek
is köszönöm, hogy elsőként reagált az én "problémámra". Egyébként én is nőnemű lény vagyok, a nevemmel is próbáltam ezt kifejezni, valamint szintén 30 éves és két gyerekem van (ezért vagyok én mami nyanya), akik szintén járnak edzésre, sőt már életem párja is beállt közénk. Az egész család meg van fertőzve... De jó nekünk.

Hzsolt Creative Commons License 2000.04.10 0 0 3462
Szépjónapot !

Bergman, Praclee:
Köszönöm

Ha minden jól megy akkor ma lesz egy bemutatónk Tatabányán és ha egész jól haladok a munkámmal akkor oda is fogok érni. A hétvégén volt egy szeminárium is és sikerült újabb fokozatot szereznem :)

Mindenkinek jó edzést és jó egészséget

Hzsolt

TLM Creative Commons License 2000.04.10 0 0 3461
En is mar csak par percig leszek, mert utana edzesre megyek es valoszinuleg mar csak holnap jovok be ismet, ugyhogy udv mindenkinek es tovabbi kellemes napot.
Előzmény: praclee (3459)
praclee Creative Commons License 2000.04.10 0 0 3460
TLM
Át kell adjam a terepet,de majd visszajövök.

praclí

praclee Creative Commons License 2000.04.10 0 0 3459
TLM
Át kell adjam a terepet,de majd visszajövök.

praclí

TLM Creative Commons License 2000.04.10 0 0 3458
Mi tagadas itt vagyok. Miert?
Előzmény: praclee (3457)
praclee Creative Commons License 2000.04.10 0 0 3457
TLM
te most itt vagy?Igen drusza vagy mi a szösz.
Én is itt vagyok.keresek egy két linket.
Előzmény: TLM (3456)
TLM Creative Commons License 2000.04.10 0 0 3456
Akkor druszak lennenk hiryuval, vagy mi a szosz. :-)
Sok mas kozos dolgot nem latok, o a japan vonal hive, en a kinaie.Mindenki jarja a maga utjat, remelhetoleg elegedetten.

Udv : Zoli

Előzmény: praclee (3453)
praclee Creative Commons License 2000.04.10 0 0 3455
Hzsolt
csatlakozom bergman-hoz.
Na már nem tudom kinek küldtem emilt és kinek nem.Egyáltalán akinek küldtem annak megérkezett?

Hol a fejem?)))

Előzmény: bergman (3441)
praclee Creative Commons License 2000.04.10 0 0 3454
Aha az az.Szarvasnyomon!
Foci?Szoktál?Én amikor az időm engedi hétvégenként kinn vagyok az Egyetem mögötti focipályán!Tényleg?Nem találkoztunk már??Régebben voltál kinn focizni?Valamikor találkozhatnánk.
A foci miért lenne szentségtörés?
OFFOFFOFFOFF
Na akkor már az egészet leközlöm:
ÁPR.15-16
Este19:00-tól(jegyek a helyszínen vagy még vhol másutt is azt majd megtudom)
Az biztos,hogy ezen.Tényleg tav.szün.Hétfőn itt vagy?Akkor mehetnénk focizni!
Előzmény: Mtsz (3449)
praclee Creative Commons License 2000.04.10 0 0 3453
TLM
Mi a manó.hiryu is Zoli.

Előzmény: TLM (3447)
Mamut Creative Commons License 2000.04.10 0 0 3452
Kijo,

bout egyik hozzaszolasa inditott arra, hogy egy kicsit belekotyogjak, a szamuraj, dojo szavak hasznalataba. Mivel nem tudok japanul ezert egyikotoknek sem akarok igazat adni. Ket dolog van az egyik, hogy te ott elsz, ezzel foglalkozol stb. ezert nagyon valoszinu, hogy jobban tudod. De meg velem is elofordul, hogy tevedek olyan dolgokban, amirol azt gondolom, hogy annak en vagyok az egyik szakertoje. Szerintem sok esetben ugyan arrol beszeltek, csak egyikotok se akarja megerteni mit is akar irni a masik. Az elefantos pelda is elhangzott itt mar ez kb. olyan lehet. ( Amikor tobben korulallnak egy elefantot es mindenkinek az alapjan kell leirnia az allatot, amit lat belole. Mindenki mast mond megis ugyanarrol beszelnek ).
Ugyanakkor olyan nyelvi finomsagokat - raadasul japanul - varsz el masoktol, amit magaddal kapcsolatban se tartassz be kovetkezetesen. ( lasd regebben : kung fu =/= wu shu hozzaszoolasomat ) A magyar ember fejebol kiverni a DOJO szot ugyanannyira lehetetlen, mint mondjuk a legtobb ember fejebol a kung fu-t ( mint kinai harcmuveszet ), de ezt irtad te is.
Leirtad, hogy mit jelent a DOJO.. tobbet mint amit mi egyszeru halandok hozza tarsitunk. Ezert koszonet jar neked. De nem varhatod el, hogy egy rossz berogzodest helyesen hasznaljon mindenki. Nem fog raallni a "szank". :o) Ezentul en sem fogom elvarni toled, hogy pl. a kung fu szot helyesen hasznald, es igy utolag is elnezest, hogy akkor kijavitottalak.
Ami pedig a konyveket illeti, meg eredeti nyelven olvasva is erhetnek meglepetesek....
Pelda:
A Tao-t ugye leforditottak magyarra, gondolom angolbol. De ezert en nem kissebbitenem Weöres Sándor erdemeit egy jottanyit se. De megis hol van ez attol az embertol, aki kinai, kalligrafiaval foglalkozik, es az irasjegyek ertelmezesevel " olvassa" az "eredeit" Tao-t.
Na most hol az igazsag ?

bout Creative Commons License 2000.04.10 0 0 3451
Szerintem ezt nyugodtan rábízhatod.....
magadra. :-)

Ha bírod energiával, erővel, idővel akkor csinálni fogod mind a kettőt párhuzamosan. Nekem van olyan klubtársam, aki versenyszerűen (NB 2, vagy mi) kosarazik 1. danos létére. Mások úsznak (Balcsi), meg maratont futnak. Van egy srác, aki ökölvívó, meg mindent bevállal, ami neki elég nagy próba (szupermaraton, túlélőtúrák, 24 órás kosárlabda, stb). Volt vizilabdázónk is elég sokáig. A foci meg mindenki mániája. Ha edzőtábor alatt meccs van, akkor különterem a tv-nek és akkor majdnem biztos, hogy nincs más program. De minden edzőtáborban vannak dojoközi meccsek is. Ha jössz te is Pestre május végén a Márton Imre kurzusra, akkor nem úszod meg a foci, kosár, kézilabda meccseket. :-)

De lehet, hogy elmúlik a versenyezhetnék és marad az aikido. Vagy pont fordítva. Vagy valami egész más jön. Tőled és a környezetedben történő folyamatoktól függ (karma?).

Na, most mennem kell. Ha még érdekel valakit, majd írok.

bout

Előzmény: Mtsz (3449)
bout Creative Commons License 2000.04.10 0 0 3450
Asszem összekeversz valakivel. Nem Alexfux volt, aki az istállós dojo példát hozta?

Egyébként én is össze-vissza fordításokat olvastam a dojo-szóra. Pl.: "az út (keresésének a)helye", undojo = "tornaterem", stb. Mi dojo-nak hívjuk a termet, ahova gyakorolni járunk, más nevet eddig nem ismertünk és eltartana egy ideig, amíg azt elterjesztenénk.
Joruto-nak igazat kell adni, mert ő tényleg ért, beszél, ír és olvas japánul, mi meg nem.
Annak, hogy mi dojo-nak hívunk minden termet, ahol edzünk hasonló okai lehetnek, mint annak, hogy mi csak szamurájnak hívunk minden japán kardvívót és harcost: ennyire fontos ez a számunkra, illetve ennyire volt fontos annak, aki ezeket a szavakat megtanította nekünk. Pedig milyen széles a skála és mennyiféle neve van látszólag ugyanannak a dolognak. A kard-nak is mennyi japán neve van (ken, katana, tachi, stb.) és ahány ember, annyiféleképpen magyarázza a különböző neveit különválasztva őket mindenféle szempontok szerint.
De ez ugyanígy igaz a technikákra is. Gondolom mindenhol van olyan kezdő, aki megkérdezi, hogy hány technika van az adott ágban.
Rengeteg aikido mester van, aki eleinte 1000, meg 600, meg hasonló számot mondott, aztán ahogy fejlődtek, egyre kevesebb lett ez a szám (10-6-1). Többször előfordult edzésen, hogy ugyanaz a mozdulat a végrehajtó részéről két-három-sok különböző technikát eredményez függően a támadás milyenségétől. De olyan is van, hogy apró változtatással (kevesebb, több légzés/csípő/süllyesztés) máris más és más technika lesz a végeredmény. Vagy hogy egy technikának nem tudjuk a nevét, mert erre is hasonlít, meg arra is. :-)
Egy kezdőnek ez bizony fontos. Tudjon mindent a nevén nevezni. Egy mester még ugyan tudja a nevét, de már nem technikákban gondolkodik.
...

Na elvitt a lendület, pedig erről már ti is bizonyára sokat tudtok.

bout

Előzmény: praclee (3448)
Mtsz Creative Commons License 2000.04.10 0 0 3449
Hello!

Aikido kerdes:
Marpedzegettem, hogy egy versenyzos tipus vagyok. Viszont nagyon tetszik,illetve nem is ez a jo kifejezes, hogy nagyon tetszik, hanem inkabb ez az eletelvem (felfogasom, bar 23 evesen ki lehet ilyet jelenteni, bar ez mar a 3. 7 ev).Bar meg nem erthetemn mirol szol az aikido, de eddig amit felfogtam irasokbol, mester szavibol, az mind az bizonyitotta, hogy ez valo nekem.
Viszont a versenyzes hianyzik. Nem ugy hogy elverjem a masikat, hanem inkabb az ellenkezoje, hogy nem tudnak megutni. Illetve nem fognak tudni megtuni.
Ki fog halni ez az erzes? vagy majd megertem, hogy nem errol szol es megertem, miert vagyok most keves?

Mas: Mivel meg regebben elkoteleztem magam (sajnos ki kell mondanom, hogy kispalyas foci, ami biztos szentsegtores ebben a topicban.). Es most mivel, hogy egyel tobb edzes lesz az pont egybeesik egy-egy meccsel.
Sajnos megigertem, hogy ott leszek (illetve nem is sajnos mert szeretem azt is).
Most mit csinaljak?

OFF:
praclee, erdekel minden.
A szarvasnyomon is (marmint az eloadas sorozat) es koncert is.
Esetleg maganban, mert biztos nagyon unjak mar a tobbiek
ON.

Bocs, MtSz

Előzmény: praclee (3439)
praclee Creative Commons License 2000.04.10 0 0 3448
PINGYI
Hmm hogy is kezdjem.Még mindig nem érkezett meg az a levél amit küldeni akartam.de ezt most máris bepótolom.

bocso,PINGYI

verseny.Azt hiszem a jádengyűrű lépéses mandarinkacsa rugás c. könyvbe olvastam.(Most lehet hogy Kijo felszisszen{nem szereti,ha könyvből idéznek})A versennyel a harcművészet elveszti igazi értelmét.-Gondoljunk bele.Persze kellenek versenyek,DE:Imádkozol,hogy a gyereked nyerjen,igen ám de a másik anyuka is imádkozik,hogy az ő gyereke nyerjen.Ha a tied nyer örülsz a másik szomorú és fordítva.Szóval bonyolult.

Hogy a hozzászólásaid hosssssszúúúak????
Néz meg Kijo-ét!Hát!?

Kijo
azt hiszem lemaradtam.Amikor beléptem nem tudom ki de vki megállapította,hogy te nő vagy.(ha-ha)Ez jó!
bout-tal kapcsolatosan.
Na most kinek van igaza.Kijo nem akarok veled összeveszni.(tényleg Kijo!Mi a csillagjegyed??)
Az istálloval kapcsolatban azért valahol igaza van bout-nak.Igaz,hogy az nem szentély,de benne megvan az akarat,és hittel csinálja egy istállóban.Mert neki nem adatott meg az a lehetőség mint neked,hogy egy igazi DOJO-ba járjon.Különben is az istálló nagyon csendes.Én jól érzem ott magam.(ne érts félre nem lakom istállóba.)
Még folytatnám,csak mennem kell.Azért még PINGYINEK írok.

Előzmény: PINGYI (3438)
TLM Creative Commons License 2000.04.10 0 0 3447
Szia Praclee

TLM : Tong Long {Southern Praying} Mantis, a TLSPM kicsit hosszu es eroltetett lett volna.Sajnos minden felhasznalonev amit a regisztracio kezdetekor probaltam mar foglalt volt es meg ez a dolog volt az ami kozel allt hozzam, de kiirva egy kicsitt hosszu lett volna, igyhat ez lett belole.
Valoban most szoltam hozza eloszor a forumhoz (illetve ez mostmar a harmadik), de amikor indult a forum akkor egy darabig figyelemmel kisertem az esemenyeket, de hosszu ido utan ma eloszor neztem be ismet.

Udv : Zoli

Előzmény: praclee (3445)
TLM Creative Commons License 2000.04.10 0 0 3446
Nem ismerem az illetot, valoban eros amit mondtam, de a tett is eros volt amit az oktato elkovetett egy gyerekkel szemben aki tortenetesen a tanitvanya, es akivel elvileg folgalkoznia kellene meghozza felelosseggel.Aki raadasul valoszinuleg sovargott azutan, hogy legalabb egy-ket batorito vagy segito szot kapjon az eset utan de a "mester" nem tartotta meltonak arra a vereseget szenvedett ifju tanitvanyat, hogy akar egy szot is szoljon hozza, ami gyanithatoan eleg mely nyomott hagyott a sracban.
Ami a nyilatkozatot illeti:
szerintem barmikor nyilatkozhatok ilyet amennyiben magamenak erzem a gondolatot vagy az erzest ami kivaltotta belolem a gondolatot, vagy a reakciot, vagy az igenyt a megnyilatkozasra, legfeljebb az megeshet velem, hogy nincs igazam.Ezt a dolgot a jelen kerdesben is felvallalom, es inkabb azt ereznem helytelennek, hogy nem mondom ki azt ami feszit belulrol amikor az a meggyozodesem.Tevedni persze tevedhetek ez igaz, de akkor is kimondtam amit gondolok felvallalva a tevedes kockazatat.Amennyiben barki meg tud gyozi a tevedesemrol ami irant nyitott vagyok (mert lehet, hogy a "mester"-nek rossz napja volt eppen), akkor keszseggel beismerem a tevedesem, de addig ez a velemenyem a dologrol.
Azt hiszem ugyanitt hallottam egy hasonlo bar ennel joval durvabbb tortenetet valakitol aki ezt szemelyesen elte meg, ammi egy hasonlo versenyrol szolt csak kicsit idosebb korosztaly reszvetelevel, amelyen az illeto vereseget szenvedett meghozza valamilyen komolyabb serules kisereteben.Felepulese utan visszament "mester"-ehez aki azt mondta neki, hogy nem tanitja tobbet mert nem erdemli meg, mert vereseget szenvedett.Nos a kisfiu tortenetet erzesem szerint csak egy-ket lepes valasztja el ennek a dilettans "mester"-nek a tortenetetol.

Minden jot : Zoli

Előzmény: DLala (3444)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!