Keresés

Részletes keresés

nixon70 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 20526

Az első a méret(25=1") a második az emelőmagasság(Wilónál pld /6 az 6 méter,a Gf-nál -60 a 6 méter)

Előzmény: oldember (20525)
oldember Creative Commons License 2011.05.15 0 0 20525

A hozzáértők jót nevetnek majd, de mivel nem találtam információt sehol ezért megkérdezem!

Biztosan tud valaki válaszolni arra, hogy mit jelent:

Például a Grundfosnál a UPS 25-40, 25-50, 15-50,60, stb., vagy a Wilo-nál a 25/1,2,3,4 stb. számok?

 

Köszi az infót! 

pocmokpapa Creative Commons License 2011.05.13 0 0 20524

Az nekem Nagyon jó, mert puffertartályt fűtök, akkor lehet, hogy napi fél órát is nyerek vele.

Előzmény: lakol3 (20523)
lakol3 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 20523

Kb. fele a sűrűsége a keményfának, vagyis 'levegősebb', gyorsabban leég nagyobb hőfokon.

Szerintem egy kb. 2/3 puhafa (nyár pl.), 1/3 keményfa egy jó arány (ha száraz). Felfűtesz a puhafával, a végén pedig csak  a hőt kell tartani, akkor teszed rá a keményfát. Vagy ha tudsz nagy puhafa darabot rátenni a végén mert nagy a tűztered, az is képes hosszan elpöfögni.

Persze függ attól, milyen fűtéstechnikád van, etc., de nálam kandalló+cserépkányha kombinációban ez volt eddig a legjobb.

Előzmény: pocmokpapa (20520)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.11 0 0 20522

Nyugodtan fűts véle. Nagymamám, a Hortobágyon élt, és ott ezzel fűtött évtizedeken át. Saját maga samottozta a kályhályát, ha ártott néki a fa. :))

Valóban lehet vele fűteni. Nem tudok semmiféle hátrányról.

(kátrányról sem)

Előzmény: pocmokpapa (20520)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.11 0 0 20521

Ahogy ma a kémény dolgok állnak, ez két kémény felújítást jelent. Szándékosan nem említek bélelést, mert a tök tudja ki, mikor, hol, hogyan képviseli a szabályokat.

Előzmény: Menike (20519)
pocmokpapa Creative Commons License 2011.05.11 0 0 20520

Sziasztok!

 

Csak nyárfával fűtött már valaki? 

 Fele annyiba kerül, mint a bükk v. akác, táblázatok szerint pedig majdnem annyi a fűtőértéke -attól függően, hogy melyik táblázatot nézzük -.

Menike Creative Commons License 2011.05.11 0 0 20519

Nem nincs nem is volt harag. :)

 

 

Viszont újabb kérdés van hogy a fehér foltokat eltüntessem:

 

Gázkazán most egy kisméretű téglából épült kéménybe megy be. Benne van egy szigetelt alumínium kémény a gáznak.

A kazánt lecserélem akkor a mostani kéményt kidobjam? Mármint a bélést? A téglakémény amúgy nem kátrányos nem szelel sehol csak a lukon. Régen totya volt ott.

 

 

üdv

 

szép napot :)

Előzmény: gmkiev (20518)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.11 0 0 20518

Nem volt szándékos, még ha úgy érezeted is.

A bálás kazán egy olyan berendezés, ami fittyet hány a mai kor tüzeléstechnikai elvárásainak. Arra van kitalálva, hogy a mezőgazdasági hulladék ne a föld végében, hanem hasznosítva legyen elégetve. Ha nem a saját báládat égeted, abban az esetben nem megtérülő beruházás. A paraszt ember abban a pillanatban mikor megkérded mennyi a bála forintosítva, azt sem tudja mit kérjen érte. De elrohadni kazalszám, évek óta, azt nem sajnálja. Ilyenek vagyunk.:))))

A kátrányosodás annyiban igaz lehet, hogy szalmát kényszer levegős szabályozás nélkül csak sz@rul lehet égetni. No ez már okozhat gondot.

A PVC cső. Ott az okostojás dolgot a "tudmányos" gépészre exponáltam, mert a fél értesülés, és annak tudatlan osztója az egyik leg veszélyesebbb propaganda.

Megjegyzem, az élet minden területén.

Remélem szent a béke.

Jó reggelt!

Előzmény: Menike (20514)
fázunk Creative Commons License 2011.05.10 0 0 20517

Köszi!!

Előzmény: WendelkeS (20516)
WendelkeS Creative Commons License 2011.05.10 0 0 20516

Mint írtam a két kazán teljesen azonos. A Sárkány kazánt a Heg-For Kft gyártja Kaposváron, ez a saját terméknevük. A Hajdú kazán a színében tér el a Sárkány kazántól, meg az ajtónyitó fogantyúban( kicsit máskép néz ki), és ezt is ők gyártották. Én most februárban vettem a Heg-For-tól a kazánt, és ezt az infót tőlük tudom.

 

A kazán még nincs beüzemelve, most kezdek neki a beépítésnek. Csak most jött össze a pénz a pufferra, meg a többi cuccra. Remélem meg leszek vele majd elégedve.:))

 

Véleményt még nem tudok róla mondani, de kialakításában, a gyártás minőségében, szerintem jobb pár hazai gyártású lemezkazánnál. Jó párat megnéztem élőben is, mire ez mellett döntöttem. Itt a fórumon felvettem a kapcsolatot egy Hajdú kazán tulajdonossal, aki elégedett volt vele.

 

A tűztere 45 cm mély, 40 cm széles és 40 cm magas. A kazán elég magas kialakítású, magasabb mint a hasonló 30 kW-os lemezkazánok.A hőcserélőknek is nagyobb a tere, így talán a hőledása is jobb lehet. A Sárkánykazán honlapján van fent róla egy hivatalos teszt is, amit érdemes elolvasni, de hogy elhiggyem-e, vagy nem, azt nem tudom. Amit itt a fórumon olvastam a vegyestüzelésű kazánokról, ahoz képest kicsit hihetetlen.

 

http://www.sarkanykazan.hu/index.php?lap=hirek

 

A kérdés, hogy a biztonsági hőcserélőst nézted, vagy a biztonsági víztérrel rendelkezőt?

A kettő nem ugyanaz. Nekem olyan van, amiben biztonsági víztér van, ami a gyártó szerint ugyanazt a funkciót látja el mint a biztonsági hőcserélő. Az persze kérdéses, hogy ugyanolyan hatékony-e. Arra majd én is kíváncsi leszek.

 

A kettő megoldás között meg ha jól emlékszem van 30-35.000 Ft különbség, ezért is vettem meg az olcsóbb verziót.

 

A biztonsági vízteret egyébként úgy kell elképzelni, hogy a kazán felső része egy külön 10 l-es víztér, amin keresztül átmegy függőleges irányban az előremenő csonk. Ennek a víztérnek van egy bemenő csonkja az előremenő csonkkal szemben, illetve a kazán tetején egy másik csonk amin a "hűtővíz" távozhat a biztonsági víztérből. A termikus elfolyószelepnek a kazán vízterében ki van alakítva az érzékelő helye C9 (tartalék csonk)

 

Most éppen ráértem, így berajzoltam pirossal. Az persze külön jó, hogy a szerkezeti rajzukból ez nem jön le, csak, ha élőben megnézi az ember a kazánt.

 

Amikor vettem a kazánt akkor az eladó azt mondta, hogy a C4-en hűtővíz be, majd a C5-n pedig hűtővíz el. Még azon gondolkodom erősen, hogy ezt a gyakorlatban hogyan valósítsam meg. A TS 130-s termikus elfolyószelepet már megvettem, csak azon gondolkodom, hogy ez miként legyen megoldva.

 

Kicsit hosszú lett, remélem tudtam valamit segíteni.

Előzmény: fázunk (20513)
kicsizs Creative Commons License 2011.05.10 0 0 20515

A kb. 12 cm-es narancs színű csövet 125ösnek hívják...

A 12es max vízcsőnek lenne jó!

Előzmény: Menike (20514)
Menike Creative Commons License 2011.05.10 0 0 20514

Elsőre kicsit lekezelőnek éreztem a leveled aztán elaltattam a gyereket megint elolvastam és így már nem annyira. De azért elhiszed ugye hogy szerény épületgépészeti tudásom ellenére felismerek egy narancssárga PVC csövet ami 12 cm átmérőjű.

 

Nem akarom kiépíteni a rendszerét de mint írtam valami derengett a bálás kazánokkal kapcsolatban. Mindegy erre érdemben már válaszoltak...

Előzmény: gmkiev (20512)
fázunk Creative Commons License 2011.05.10 0 0 20513

A hajduban van biztonsági hőcserélő,van a sárkányban is?Hogy vagy vele megelégedve,mekkora fákat tüzelsz vele,ha raksz rá nem füstöl vissza?

Előzmény: WendelkeS (20507)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.10 0 0 20512

1. Ismerősöm házfelújítást végez. Fűtést is teljesen átalakítja. A pincéből vitt fel egy 12-es PVC csövet (fűtésszerelője tanácsára). Bizonyára 210 mm.-es csövet. Kérdem tőle minek az? Azt mondta hogy ott lesz fölötte a kandalló és hogy a pince hideg levegője a  Venturi elv miatt segíti a meleg levegő leválását az oldalfalakról és így jobban melegít, gyorsabban leadja a meleget. Ez így nem egészen jó megállapítás, illetve magyarázat. Kicsit túl fontoskodta a külső légellátás pincéből való bevezetését. Ennyi az egész. Kérdem a szakikat hogy jön ide a Venturi elv? És mi ennek az értelme? Én nem tudtam megcáfolni de valami sántít. A magyarázata mint mondottam, a tudatlanság teljes nyugalmával, illetve magabiztosságával született.

 

2. Másik ismerősöm bele van zúgva azokba a piros kazánokba amikbe kis bála belefér. Kb mini krematóriumra hasonlítanak... mintha olvastam volna hátrányát itt a fórumon. Mit tudtok róla mondani néhány szóban? Lebeszéljem róla? Szerinetm ezzel a tájékozottsággal, ami neked rendelkezésedre áll, ne javasolj semmit. Ebből nem lehet baj.

Előzmény: Menike (20509)
t.zsolti Creative Commons License 2011.05.10 0 0 20511

a pince rendesen ki lessz szellőztetve, a téli zöldség meg fog száradni az tuti

Előzmény: Csavarhúzós (20510)
Csavarhúzós Creative Commons License 2011.05.10 0 0 20510

>Kérdem a szakikat hogy jön ide a Venturi elv?

-Ez szerintem is hülyeség. A csőnek viszont lehet értelme, mert így az égési levegőt a pincéből szívja, tehát a földhő is segít előmelegíteni, legalábbis a mínuszos napok idején.

 

-A bála  füstöl, főleg ha nincs puffertartály, és visszafogja a levegőt a felforrás elkerülésére. De amúgy is füstöl, csak nem annyira.

Előzmény: Menike (20509)
Menike Creative Commons License 2011.05.09 0 0 20509

Sziasztok!

 

 

 

Több dologgal kapcsolatban írok most.

 

1. Ismerősöm házfelújítást végez. Fűtést is teljesen átalakítja. A pincéből vitt fel egy 12-es PVC csövet (fűtésszerelője tanácsára). Kérdem tőle minek az? Azt mondta hogy ott lesz fölötte a kandalló és hogy a pince hideg levegője a  Venturi elv miatt segíti a meleg levegő leválását az oldalfalakról és így jobban melegít, gyorsabban leadja a meleget. Kérdem a szakikat hogy jön ide a Venturi elv? És mi ennek az értelme? Én nem tudtam megcáfolni de valami sántít.

 

2. Másik ismerősöm bele van zúgva azokba a piros kazánokba amikbe kis bála belefér. Kb mini krematóriumra hasonlítanak... mintha olvastam volna hátrányát itt a fórumon. Mit tudtok róla mondani néhány szóban? Lebeszéljem róla?

 

Köszi előre is a válaszokat!

kormi07 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 20508

Igen, légyszi mondd neki többször:-)

Előzmény: pavarotti (20504)
WendelkeS Creative Commons License 2011.05.09 0 0 20507
Én írtam korábban, hogy ua. mert nekem a Sárkány VTK 30 van, és teljesen azonosak, mivel egy cég csinálja, csak más a színe és a felirata.
Előzmény: joevagyok68 (20506)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 20506
Előzmény: fázunk (20505)
fázunk Creative Commons License 2011.05.09 0 0 20505

Hajdu hvk 30 vegyestüzelésűt ismeri valaki??

pavarotti Creative Commons License 2011.05.09 0 0 20504

én mondtam neki, de lesz*rta:)

Segíthetek még valamit?:)

Előzmény: kormi07 (20502)
ja nyugi Creative Commons License 2011.05.09 0 0 20503

Köszi, igazad van!

Nem néztem meg figyelmessen az elejét, csak a végét, egyszer és jót röhögtem.

Most megnéztem az elejét is, tényleg meredek a dőlése.

Üdv:

Józsi

Előzmény: kicsizs (20501)
kormi07 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 20502

Na emberek, mai begyújtás is megvolt:-(, közölje már valaki a téllel, hogy elmehet, nem kíváncsi rá már senki.

kicsizs Creative Commons License 2011.05.08 0 0 20501

Azt nem mondod komolyan, hogy egy olyan pártonnás fát, ami kb. ellekező irányba dől, majd 3 ember fog elhúzni... Azért azt megnézném...

Nekünk régebben a katonaságnál ez csak egy urallal sikerült :P

Előzmény: ja nyugi (20500)
ja nyugi Creative Commons License 2011.05.08 0 0 20500

Szerintem, pedig nem fűrészelték be ék alakban a döntés irányba. Akár egy asszony is ha jó helyre van felkötve a kötél, és megfelelő ütemérzéssel   rendelkezik, elegendő lehet.

Üdv:

Józsi

Előzmény: csiba00 (20499)
csiba00 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 20499

Önbizalom a lényeg:)

 

Én mikor pakoltam méteres farönköket, akkor a 30-40cm átmérőjű, friss vágású alatt majdnem besz.rtam. Ezek meg egy egész fát akartak elhúzni hárman:)

Előzmény: kormi07 (20498)
kormi07 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 20498

:-D, ész annyi, mint a semennyi:-)

Előzmény: csiba00 (20496)
mediterro Creative Commons License 2011.05.05 0 0 20497

röviden: fasza

bővebben: nagyon fasza

 

kicsit lassú, de nem fáradsz el, és nem 4be hasít, csak 2be, 5tonnás

néha még a 40cm átmérőt is viszi

Előzmény: Zs:) (20495)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!