Keresés

Részletes keresés

neofrix baszmacs Creative Commons License 2005.08.17 0 0 17114
felszállótömeg > 5700 kg
Előzmény: neofrix baszmacs (17110)
b737 Creative Commons License 2005.08.17 0 0 17113
Ezt köteléknek hívják és kötelékrepülő kiképzésben kell hozzá részesülni hatóságilag engedélyezett kiképző szervezetnél (repülőiskolánál), ugyancsak hatóságilag engedélyezett elméleti és gyakorlati tematika alapján.
Előzmény: HA-GAB (17107)
ohrana Creative Commons License 2005.08.17 0 0 17112
Persze, a légkondi lehet tényleg rosszul beállítva, és +/- 1-2 fokkal eltérhet, egy ideális 20 (21) foktól. Én ugyan nem repültem végtelenszer, de úgy vettem észre. hogy általában nem abszolút értelemben van meleg, vagy hideg a gépen, hanem valaki(k) érzik úgy. Gondolom, a pilótafülkébe úgy jut el, hogy fáznak az utasok, pedig többnyire két hisztis picsának van hidege, mert 42 fokból jöttek. Az utasok többsége szvsz le sem szarja, ha 19-24 fok között van, alig várja, hogy megérkezzen, és kiszállhasson a rabszolgahajóból, hogy végre mozdíthassa tagjait.

o
Előzmény: wilard (17109)
heliosair Creative Commons License 2005.08.17 0 0 17111
Ha vegig olvasod a cikket akkor ellentmondasos...ugyanis volt egy kapitany a gepen egy masodpilota es akkor Andreas Prodromou miertt ment volna pilotakent...raadasul azert ti sem gondoljatok komolyan hogy ez igaz lehet?

Egyebkent a Budapesti jaratunknak valoszinu vagy egy szep kis kesese ugyhogy most itthon ulok es varok...
Előzmény: Törölt nick (17094)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2005.08.17 0 0 17110
Igaz, ebben a a PPL - 737-ben volt egy kis újságírós túlzás: azt akartam illusztrálni vele, hogy a *PL-ek nem a méretről szólnak. Kicsit konkrétabban: PPL-hez szerezhető például C kategória (felszállótömeg < 5700 kg, ill. többhajtóműves, gázturbinás), szóval elég méretes repülőgépeket lehet PPL-lel is vezetni, még ha nem is 737-et.
Előzmény: navati (17098)
wilard Creative Commons License 2005.08.17 0 0 17109
Számunkra nem. Van aki be tudja állítani rendesen a hőmérsékletet, van akinél percenként ugrálok be, mint egy hisztis szőke, hogy lécci-lécci most egy kis meleget, most egy kis hideget...
És van úgy, hogy az eleje megsül, a vége megfagy vagy fordítva..
A franc sem érti, hogyan működnek a dolgok. Erről talán egy csíkos többe tudna mondani.
Előzmény: heliosair (16791)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.17 0 0 17108

A ciprusi gépről elég összevissza írnak. Most éppen Reuterst olvasok.

 

- Az üzemanyag elfogyott.

- Felszállás után egy órával szünt meg a rádióösszeköttetés.

 

Ha jól értem, akkor a fekete dobozok 30 percet tárolnak. Ha meg is van, akkor is mi lesz azokon? Ha matattak mégis, akkor esetleg annak a nyoma.

 

A pilótafülkében matatókat a Reuters is lehozta (F16-os pilótáktól, légierő?). Heliosair beírását keressétek vissza, nekem itt ő autentikus, és cáfolt egyes információkat.

HA-GAB Creative Commons License 2005.08.16 0 0 17107
Ki tudja, hogy milyen külön engedély kell ahhoz hogy két gép adott útvonalon egy leadott plane-el, az első transponderével és kommunikációja mellett repüljön? A normál PPL mellett milyen kiegészítő vizsga kell? Ezt a formációt hogy hívja a szakzsargon?
t-bird Creative Commons License 2005.08.16 0 0 17106

Azért biztos lenne harmadik vagy negyedik magyarázat is.

Meg macerás lenne az összes szemtanút is elhallgattatni. Talán egy kicsit komplikált fényes nappal egy elég forgalmas légtérben titokban lelőni egy gépet. Nem is beszélve a földeken kapáló parasztokról és a többiekről.

Előzmény: Törölt nick (17105)
t-bird Creative Commons License 2005.08.16 0 0 17104
Nem mondom, hogy meglepő fordulat.
Előzmény: Törölt nick (17103)
t-bird Creative Commons License 2005.08.16 0 0 17102
 Azt mondták. Majd a labor kivarázsolja belőle, amit lehet. Ha eljut odáig. Még ki sem hűlt a gép, már bejelentették, hogy a hangrögzítő tönkrement...
Előzmény: rali (17101)
rali Creative Commons License 2005.08.16 0 0 17101
Szétsakadt a hangrögzítő, használhatatlan.
Előzmény: t-bird (17099)
Gregor83 Creative Commons License 2005.08.16 0 0 17100
Nem ugrik be...
Előzmény: kerkira53 (17086)
t-bird Creative Commons License 2005.08.16 0 0 17099
De ha ez igaz, legalább a hangrögzítőn lesz valami.
Előzmény: rali (17097)
navati Creative Commons License 2005.08.16 0 0 17098

Szia!

 

Bocs egy kis kiegészítés PPL-lel nem vezethetsz 737-est minimum kell hozzá a CRM (Crew Resource Managment) és CPL, ugyan is méreténél fogva multicrew rendszerű illetve típusjogosított, ezáltal közforgalmú repülésnek minősül. Illetve az említett Debrecen járatnál csak a kapitánynak kell ATPL. De ha nem mentrendszerű, de fizetős akkor mindkét tagnak elég a CPL ha nem típusjogosított, akkor meg még nem is multicrew, tehát egy pilótás.

Jogilag hézagos, amit írtam, de tömören tudtommal ennyi a lényege a jogszabálynak.

 

Üdv: Attila

Előzmény: neofrix baszmacs (17093)
rali Creative Commons License 2005.08.16 0 0 17097
Talán sose tudjuk meg, mi történt azon a gépen....
Előzmény: Törölt nick (17094)
tfrici Creative Commons License 2005.08.16 0 0 17096

 

Szevasz B737!

 

Kétfajta pilóta létezik. Aki már egyszer-kétszer eltévedt, és aki elfog tévedni. Nálunk az eltévedés esetére is oktassák a pilótákat, hogy mit kellene olyankor tenni. De sajnos ez zárt felhőzet felett nem működik. Néha jó látási viszonyok között se. 
Logikusnak hangzik a – „…..a kiindulási és a célrepülőtéren az időjárás megfelel a VFR-ben való le és felszállásnak az útvonalon minden további nélkül lehet zárt felhőzet fölött repülni” – indoklásod. De mi van akkor, ha pont zárt felhőzet felett leszel rosszul, vagy füstöt szimatolsz a kabinban és biztonsági leszállást akarsz csinálni? Hogyan keresel magadnak erre megfelelő helyet? Mi van akkor ha leáll a motor vagy csak simán leesik az olajnyomás és kényszerleszállást csinálsz? Zárt felhőn keresztül?! Vagy ha a zárt felhők felett további felhők gyülekeznek. Netalántán zivatar!

       Srácok, akik IFR-t repülnek, azoknak ez könnyebben megoldható.. Habár ?!?! Láttam én már 154-es pilótát Trénerrel kinyírni magát.  A sima PPL-sek évi 20 óra repüléssel? Belegondolni is rossz. Pedig, ha szabályzat engedi, akkor nálatok a frissen végzett pilóta a maga 46 órájával elmehet a 142-el felhőt nézni. Csak nehogy háton vagy dugóval jöjjön ki belőle!!! A szabályok alkotói ilyenre is gondoltak? Nálunk nem oktassák a GPS használatát. Azt mindenki nagyon gyorsan megtanulja maga. A VOR, NDB-t tanítják, de csak ott van értelme ahol a gép tartozéka. Természetesen használhatod, de a térképet és az alaposan kidolgozott – térképre rajzolt útvonal tervet pontos repülési időbeosztással nem helyettesíti. Ha pedig eltévedsz, kényszerleszállsz vagy balesetet szenvedsz és hiányos vagy nincsen kidolgozott útvonalterved - az nagy BIBI.
Most már én is kezdek kíváncsi lenni, hogy mi minden hiányozhatott a horvátországi „kaland” résztvevőinek. 

 

Üdv.
Tfrici

Előzmény: b737 (17066)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2005.08.16 0 0 17093
Nem tartozik szorosan a lényeghez, de mert sok hozzászólásban a PPL-t a kisgépes, az ATPL-t a nagygépes repüléssel azonosítják, azt hiszem, nem árt róla pár szót szólni.

A PPL - CPL - ATPL sor nem a vezethető repülőgép méretéről, hanem a repülés céljáról szól. Rendre: magán, üzleti és közforgalmi célú repüléseket lehet velük végezni. A CPL - ATPL között nincs akkora "elkülönítés", mint a PPL - CPL között. Sok első tiszt kezdi a közforgalmi karrierjét CPL-lel, később aztán várhatóan megszerzi az ATPL-t.

Természetesen PPL-lel általában kisgépeket vezetnek, de ez nem szükségszerű. PPL-lel elvileg lehetne 737-est vezetni, persze csak ha nem viszel fizető utast.

A fordítottja: ATPL-lel általában nagy gépeket hajtanak, de ha mondjuk lenne egy menetrendszerű Budapest - Debrecen járat valami apró géppel, akkor ahhoz indokolt lenne az ATPL.
Előzmény: heliosair (17084)
fscent Creative Commons License 2005.08.16 0 0 17092

Ja.....

 

Én meg már eltettem szegényt szabvány idiótának.....

 

Kicsit gáz....

 

Majd legközelebb.....

Előzmény: Mbazsika (17069)
fscent Creative Commons License 2005.08.16 0 0 17091

Köszi, és bocs!

 

Kissé letaglózó volt, amikor rájöttem, hogy tök feleslegesen fordítottam fel a lakást, hogy megkeressem a vonatkozó cuccokat....

 

(Egy pillanatig majdnem visszaszoktam a cigire is... )

 

Végül is nem mindegy, hogy milyen vonatkozási rendszerben dolgozunk......

 

Azért erre majd térjünk vissza, egy kicsit átkoncepcionálva..... :-)

 

 

Előzmény: tfrici (17062)
heliosair Creative Commons License 2005.08.16 0 0 17090
Jo ejt utolso bejegyzes mara... holnap 9:50kor szallunk le es 10:40kor indulunk...
Előzmény: LHR (17089)
LHR Creative Commons License 2005.08.16 0 0 17089

Szia Helios!

 

Igy mindjárt hihető. Az oroszoknál vagy Afrika sűrűjében talán megtörténhetne. Mikor jössz holnap? Jó utat és jó éjszakát!

Előzmény: heliosair (17084)
borfoci Creative Commons License 2005.08.16 0 0 17088
Köszönöm a választ!
Előzmény: IDE (16720)
borfoci Creative Commons License 2005.08.16 0 0 17087
Köszönöm Jazzman neked is!
Előzmény: Jazzman (16725)
kerkira53 Creative Commons License 2005.08.16 0 0 17086

Elnézést Fórumozók!

 

Bocsánat, hogy tudatlanul ilyen szakmai fórumba csöppentem. Én "csak" földi halandóként írtam le gondolataimat a repülőszerencsétlenséről. De a sok olvasás nekem is hozott egy gondolatot, hogy mi is okozhatta a szerencsétlenséget. Nem merem leírni. Gregor: nem véletlenül a te hozzászólásodra álltam be. (Nem ismerős az Erdősor?)

Előzmény: Gregor83 (16806)
t-bird Creative Commons License 2005.08.16 0 0 17085
Na, bejött a pótpilóta-elmélet?
Előzmény: rali (17076)
heliosair Creative Commons License 2005.08.16 0 0 17084
Hat nem tudtam meg elaludni ennyit kuldtem el nekik erre a cikkre! Origo + MTI...mert a forras onnan van!

Egy ket infot szeretnek kozolni

-Egy pilóta képesítéssel rendelkező, ám utaskísérőként dolgozó férfi és a barátnője próbálta megmenteni a lezuhanástól a ciprusi utasszállító gépet, amely vasárnap csapódott egy dombnak a görög főváros közelében. -

Andreas Prodromou-t ertesuleseink szerint meg meg sem talatak vagy nem is azonositottak. Andreas Prodromou igen legiutaskiserokent szolgalt, de csak kis gepes kepesitese volt(PPL) es nem nagygepre(ATPL)

-Tragikus fordulatként éppen vasárnap ülhetett be a pilótafülkébe, miután a Boeingra kijelölt pilóta, kellő kiképzés híján, nem szállhatott fel. -

O egy masik legiutaskisero helyere ugrott be, reggel hivtak a jaratra. A veget nem is ertem hogy egy legiutaskisero hogy ulhetne be pilotaken a jaratra ha a pilotanak nem volt megfelelo kikepzese... Andreasnak meg annyira nem vol... a masik hogy mind a ket pilota Hans-Jurgen Merten es Pampos Charalambos arra a jaratra volt kijelolve ok nem beugrottak! Csak a vezeto legiutaskisero Louiza Vouteri es Andreas Prodromou-t hivtak be hogy repuljenek aznap mert kollegaik beteget jelentettek.

csak ennyit szerettem volna helyesbiteni
Előzmény: LHR (17083)
LHR Creative Commons License 2005.08.16 0 0 17083

Az mit jelent vajon, hogy kiképzett pilóta? Típusjogosítása volt-e vajon? Kötve hiszem. Ha lett volna neki, talált volna munkát magának. Ha ez igaz, nem lenne nagy csoda , ha igaz lenne amit a 16605-ben írtam.

Előzmény: rali (17076)
viricsi Creative Commons License 2005.08.16 0 0 17082
Ha ez a történet nem tragédia lenne, azt írnám, hogy bohózat.
Tényleg kezd amerikai filmrágógumivá kerekedni a sztori.
Előzmény: rali (17076)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.16 0 0 17081

Na ezt az ujságírót is aki ezt a cikket írta vissza kellene küldeni az iskolapadba fogalmazást tanulni.

 

 

Most akkor a kijelölt pilóta nem szállhatott fel a géppel és emiatt az utaskisérőnek kellett beülnie a pilótafülkébe? Vagy utaskisérőként kellett beugrani és így került a pilótafülkébe? Totál zavaros az egész megfogalmazása.

Előzmény: rali (17076)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!