Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49029

Sziasztok! Nem, nincs kutyája évek óta. Én csak úgy gondoltam, hogy amíg esetleg pisil egyet, aztán beviszem. De a ház körbe van véve járdával és ott nem lesz nagy hó. Szoval eltűnni nem fog :D

Sétával kapcsolatban, most kapott egy oltást, a másodikat, és 2 hét múlva is. Meddig nem találkozhat kutyákkal?  Csak mert olyan állatorvos is van, aki azt mondta egy ismerősömnek, hogy fél évig nem mehet ki, míg az összes oltást meg nem kapta :O

kriseva Creative Commons License 2012.02.01 0 0 49028

Szerintem az 50 cm.-es hóban,amit mondanak,eltűnik a picur:)))))Az nem ugyanaz,mint egy állandóan takarított kennel,vagy olyan rész,ahol van hova bebújni egy hóviharban.

Előzmény: Szepi bá (49026)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.02.01 0 0 49027

ige,azt hiszem neked is es krisevanak is igazsaga lehet,kesobb ez valoban inkabb celravezeto lehet,mint most meg,tul picike..

de ugye van a mondas,miszerint,amit nem tanul meg Jancsi,nem tudja azt Janos sem,soha nem eleg korai elkezdeni,a modszeren lehet vitatkozni....

Előzmény: Pisces72 (49019)
Szepi bá Creative Commons License 2012.02.01 0 0 49026

Viheted bátran nem fog megfázni .

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (49023)
kriseva Creative Commons License 2012.02.01 0 0 49025

Ha nagyon hideg van,ne vidd ki.Pláne nagy havat is mondtak.

Anyósodnál nincs kutya?Mert ha van,akkor rizikós elvinni hozzá,összeszedhet valamit.

Előzmény: Törölt nick (49023)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.01 0 0 49024

Ez lemaradt...

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.01 0 0 49023

Szerintem is még nagyon kicsike. De már alig várjuk, hogy sétálhasson. Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek. Anyósom még nem tudja  a kutyát. És hétvégén ki akarunk menni a kutyival együtt, hogy ott lássa meg, nem szólunk előre. Ez kertes ház, de ott is nyilván bent lenne. De... mivel kertes, gondoltam kivinném párszor csak annyi időre, hogy hátha egy-két pisit kakit oda végezne. Viszont, azt is olvastam, hogy hétvégén nagyon cudar idő lesz. Szerintetek egy ekkora kölyöknek lehet baja attól, hogy mínusz 10 fokban kiviszem párszor 5 percre?

 

kriseva Creative Commons License 2012.02.01 0 0 49022

Nem is.Az én labim is simán beugrott a Kőrösbe még november végén is:))És ha hagynám,most is belemenne.De már nem hagyom,9,5 éves,már féltem az izületeit.Bemennek ezek még a jégdarabokkal teli vízbe is,volt már ilyen esetem,fiatalabb korában:))

Előzmény: Abrash (49014)
kriseva Creative Commons License 2012.02.01 0 0 49021

Nem szúrtátok el,3 nap még nem idő,és még nem annyira szokta meg a helyet,ahova került.Ha van saját doboza,akkor nyugodtan audhat még a szobában veletek,nagyon kicsike még.Ráértek még kirakni,úgyis a dobozhoz ragaszkodik majd,amibe tettétek először.Később majd megy utána.Akkor szúrtátok volna el,ha fevettétek volna az ágyba,mert onnan rohadt nehéz leszoktatni.

Előzmény: Törölt nick (49017)
kriseva Creative Commons License 2012.02.01 0 0 49020

Szerintem a hari tánc,nagy dicséret egy ilyen kicsi kutyánál célravezető,de csak abban az esetben,ha a kijelölt helyre végzi a dolgát.Ha máshova megy,akkor a legjobb megoldás szó nélkül feltakarítani.Ha iyenkor odavisted,és megszidod,negatív élmények fogják érni.Persze hogy van a kutyának hoszú távú memóriája,de ez a kutya annyira kicsi,hogy még nincs hosszú táv:)))Azt sem tudja még felfogni,mirő beszélsz.A harci táncot érti,ha a heyére végzi a dolgát,mert látja hogy AZÉRT örülsz.

Előzmény: Gabiiiiii (49013)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 49019

Részben egyetértek veled, részben nem. Sztem ahhoz, h a megszidásnak értelme legyen -értsd: eljusson a kutyáig, h amit csinált, az neked nem tetszik-, ahhoz előbb meg kell neki tanítani, h mi az, amit az adott szituban te szeretnél tőle. Amíg nem tudja, mi a "jó", nem fogja megérteni a szidást sem. Sztem ehhez Pepproniék kutyuja még kicsi. És amíg még az oltások miatt el sem kezdték a valódi szobatisztaságra nevelést, pláne nincs értelme ennek a tanításnak, mert ha vmit félreért, azt sokkal nehezebb lesz kinevelni, mint kiböjtölni a hátralévő időt. Később, ha már tudja, h hol a miadolga-helye, már oké. :)

Előzmény: Gabiiiiii (49013)
kriseva Creative Commons License 2012.02.01 0 0 49018

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.31 0 0 49017

Sziasztok, hát köszi mindenkinek a véleményezést. Megjártuk a dokit, azt mondta, labi kölyöknek néz ki, és ahhoz képest, oy szuka, milyen jó formás -mondjuk ezt nem annyira értettem, de mindegy. Komoly, hogy heti másfél-két kilót hízhat? :o

Még amit szerettem volna kérdezni, hogy szerintetek ha azt szeretnénk, hogy az előszobában aludjon éjjel, de eddig (3 nap) a szobánkban aludt, akkor azt már most elszúrtuk, vagy még könnyen átszoktatható? Mert azért aludt eddig a szobában, hogy megszokja a dobozát, takaróját, meg hogy ne legyen egyedül így frissen, ahogy elhoztuk, értitek. Gondoltuk, ha már biztos megszokta a takaróját és a helyét, akkor kivinnénk a dobozát és ott aludna az előszobában. Most már ha aludni akar, mindig a dobozba megy. De lehet, csak azért, mert mindenütt máshol csak a parketta van....

nettomazsola Creative Commons License 2012.01.31 0 0 49016

Max Ex Illatos Út
Tudja valaki hol a kutya? A Fresiből elvitte valaki, nem írták fel ki... Keresi a gazdija! Tel: 06-20/326-4756
"2012.01.28 Találtak egy 2-4 év közötti, fekete, labradornak mondott kan kutyát és kb. negyed órája az Újpesti Fressnapfba vitték be.
Sürgősen keresik eredeti gazdáját vagy befogadóját, mert az áruházat kb. 1 óra múlva bezárják.
A kutyán két nyakörv van, azonosítót még nem találtak benne, megpróbálnak átmenni egy állatorvoshoz chipet nézetni.
Pártfogója: 30/641-0882"

lustica Creative Commons License 2012.01.31 0 0 49015

Mentol frásznak szánt válaszom végére odaírtam most a választ :-)

 

Aranyos nagyon a kölyök. Sok sikert hozzá!

Előzmény: Törölt nick (49005)
Abrash Creative Commons License 2012.01.31 0 0 49014

nyugi, 

menhelyi kutya, szerinted a törzskönyve miatt vettem? (igen, vettem, egy zsák tápért :) )

csak nézegetem a labikat a környéken, és keresem a közös nevezőt :D , de a faroktól függetlenül imádok vele kutyasulizni meg mezőn egereket kergetni. (a farka hosszát pont egy törzskönyves, de cingárfarkú mentőkutya tulaja vélelmezte)

a labradorság meg annyiban fontos, hogy tegnap úszott egyet a dunában (némileg neki is váratlanul), de jelét sem adta ijedtségnek vagy fázásnak.

Előzmény: Mentol frász (49002)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.01.31 0 0 49013

figyu...en nem vagyok szakerto,elsokutyas vagyok es az enyem raadasul labi keverek...de azt biztosan allithatom,hogy nem igaz,hogy nincs hosszutavu memoriajuk

 

ha hazamegyek,nyitom az ajtot,es spurizik az agy ala,akkor biztos lehetek benne,hogy delelott megzabalta a csukamat..Nem azert,mert megszidtam,vagy kiabaltam,hiszen meg eszre sem vettem...Tudja,hogy rosszat csinalt es ennyi idore siman visszaemlekszik.

 

Tudja,ha bekanyarodunk a telekre vezeto foldutra,hogy oda tartunk akkor is,ha osszel voltunk kint utoljara,siman emlekszik

 

tehat a pozitiv megerosites valoban hasznosabb es celravezetobb,de igenis emlekezni fog ra,ha emlekezteted,hogy a szonyegre pisilni nem valami okos kiskutyas dolog....

olyasmi mindenkeppen kerulendo,amiket hallok,hogy beledugjak az orrat,vagy barmilyen eroszakos dolgot tesznek vele,eleg neki megmutatni es valami olyasmit mondani,hogy NEM SZABAD,vagy MIT CSINALTAL?,ilyesmit....ha meg sikerul a helyere,indian harci tanc,nagy dicseret,stb,stb:)))

Előzmény: Törölt nick (49010)
lustica Creative Commons License 2012.01.31 0 0 49012

Nem kell megvárni a tavaszt, de ne ebbe a mínuszos időben csináljátok! Várjatok még picit.

14 nap a varratszedés, addig kell rá a lavór. Első pár napban mindenképp zárt hely kell, ahol tisztaság van, nem tudja összekoszolni a sebét. Erre elég egy viszonylag tiszta garázs is.

 

Hogy mennyire hisztizik és mennyire kell rá vigyázni, az az adott ebtől függ :-)

Szukáinknál első 2 napban kissé kókadtak voltak még az altatástól, de utána ők teljesen jól viselték, gallérral szétverték volna a lakást, így nem is próbálkoztam vele, kaptak pólót, de ők nem bántották.

Kanok hisztisebbek általában... Meg lehet próbálni, ha felügyelet alatt van, levenni róla, de ha csak ránézne, vissza kell tenni a gallért! Nem érdemes vele kockáztatni, mert ha befertőződik, csak annál nehezebb lesz.

Előzmény: donci2 (49007)
lustica Creative Commons License 2012.01.31 0 0 49011

Minden fajtánál van egy standard, amit anno felállítottak, mint elképzelést. Ettől golden a golden és labrador a labrador. (a temperamentumról nem szól, ez igaz, de ebbe a részébe ne menjünk most bele :-))

 

Sarkítva, de:

lehet hogy egy hobbista, kutyáját szerető embernek mindegy, hogy 5 centivel rövidebb-e a farok vagy sem. De 2 ilyet összerakva már lehet 20cm-rel rövidebb farok. És ezt a tenyésztőknek tudni kell. Ahogy azt is, hogy ez lehet hogy azt mutatja, hogy van más is az adott kutyában.

Hobbi kutyák jó esetben ivartalanítódnak, és nem viszik tovább az adott hibákat. Tenyésztésnek meg szigorú feltételei kell(ene) hogy legyenek, ami semmi ilyesmit nem enged meg.

 

Kiállítani az ilyen kutyákat nem lehet. A te szavaiddal élve "selejt". (ezen kívül hiába akart kiállítani a gazda, attól függetlenül ez a kutya még az ő szeme fénye lesz, ha nem is kiállítási darab)

Tenyésztésből az adott példány kizáródik. Tehát ilyen szempontból is "értéktelen". Természetesen a kölyköknél meg kell nézni az adott hiba súlyosságát. Ha van egy ilyen korban is látszódó harapáshiba, vagy épp törött farok, akkor azokat önköltségi áron oda szokták adni (erre most értem az adott kölyök addigi oltásait, chipjét, etetését, 20-30e ft-ért. Ahol bár a genetika ugyanaz és van egy szép és egészséges kutya, ugyanazt kapta meg, mint a testvérei, mégse lehet vele soha tenyészteni, vagy kiállítani, esztétikai hibával rendelkezik)

 

Az adott kölyköt nézve - ha golden lenne - azt mondanám van benne valami más is már. Nem feltétlen a szülőknél, inkább visszamenőleg. Mert bár megengedettek a világosabb foltok, de ez goldennél kizárólag fejen és mellkason szokott előjönni, és itt is 6-8 hetesen általában eltűnik. Így csak a nagyon sötét kutyáknál látszik. De ez nem is számít hibának, egyszerűen csak tudjuk, hogy van a kölyköknél egy bizonyos életkorig.

 

Lábon még sosem láttam fehér zoknit, nem tudom labradornál előfordult-e már, vagy kell hozzá más "segítség" is.

De ezt leszámítva nekem labardornak tűnik a felépítése alapján :-)

 

Remélem ezzel nem bántottam meg senkit se. Számomra ugyanazt az értéket képviseli a kiállítási goldenem, mint az ivartalanított border collienk.

De a tenyésztés szempontjából muszáj különválasztania az embernek, ha minőségi és lelkiismeretes munkát akar végezni.

Előzmény: Mentol frász (49004)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.31 0 0 49010

Értem és köszi! Most kapja a második oltását. Még nem mehet ki sétálni. Emiatt ugyebár még újságra pisil és a kaka ugye hol itt, hol ott. Én azt olvastam, hogy akkor kell megdícsérni, ha véletlen oda csinál, ahol van a kijelölt hely. És ha épp akkor rajtakapom, amikor kakil-pisil és nem oda, akkor odaviszem és magyarázok. Ha csak a csomagot látom meg, akkor viszont felesleges bármit mondani, tenni. A férjem szerint meg akkor is oda kell vinni és mutatni a kakára, hogy nem szabad stb. Szerintem nem így kell... vélemény?

Előzmény: Pisces72 (49009)
Pisces72 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 49009

Figyu, van köztünk 2 tenyésztő, egyikük már válaszolt. Mindenki más "csak" szereti a fajtát, és a testi standardok helyett inkább a viselkedésével és a képességeivel foglalkozik. Ki szakmai szinten, ki lelkes amatőrként. Ha majd felnőtt, kifejlett ebzet lesz, véleményezzük, mert arról már van vmi fogalmunk, de addig csak belepof lenne.

Ha viszont elakadtál a nevelésével, vagy "furán" viselkedik, arra a kérdésedre azonnal kapnál választ. :)

Előzmény: Törölt nick (49005)
Szepi bá Creative Commons License 2012.01.31 0 0 49008

szerintem akkor jársz a legjobban ha őket kérdezed : http://mancsok.hu/munkatarsak.htm#CsK

Előzmény: donci2 (49007)
donci2 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 49007

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretnémkérni. Ivartalanítását tervezzük a 1,5 éves kan kutyámnak. Kinti kutyáról van szó. Jól szigetelt ugyan a háza, de azért mégis csak kint van. Mikor a legjobb ezt megejteni most a hidegben vagy várjuk meg a tavaszt?

Mennyi ideig van a fején a lavor? Mennyi idő után nem foglalkozik a sebbel?

Köszönettel

donci2

Szepi bá Creative Commons License 2012.01.31 0 0 49006

Ne haragudj , hogy nem válaszoltunk és ne érezd magad átverve de azért vannak kérdőjelek : Fehér mancsok ( nem fajta jelleg ) Ennek okát talán az anyakutya és az apakutya  törzskönyvéből lehetne kideríteni . A hátvonal is lehetne egyenesebb de ez is lehet ,hogy csak beállítási probléma . Talán csak ezek az okok és az ezzel kapcsolatos gondolatok miatt nem szívesen vallalnak vélemény nyílvánítást .

 

Én  egyébként az ivartalanítását javasolnám , már csak a fehér mancsok miatt is mert ez nagy valószínűséggel öröklődni fog .

 

http://www.mancsok.hu/akciok.htm#%C3%A1r1

Előzmény: Törölt nick (49005)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.31 0 0 49005

Szerintem itt arról van szó, hogy néhányan kíváncsiak arra, hogy a kutyájuk normál kinézetű-e a fajtáján belül. Ez szerintem nem olyan nagy bűn. Pl én is arra, hogy mi a véleményetek a feltett képről, ha már törzskönyv nélkül vettem, kíváncsi volnék azért, hogy tényleg a kép alapján lehetséges-e, hogy fajtatiszta, vagy pedig átvertek. Dehát senki nem válaszol :DDD és mielőtt belém akasztana valaki, akkor sem adok túl rajta, ha keverék. De azért uram bocsá, érdekelne a véleményetek.

Mentol frász Creative Commons License 2012.01.31 0 0 49004

Értem, és tényleg nem vagyok tenyésztő/kiállító.

 

Na de, a fenti kategóriájú illetőknek mit jelent mindez? Ha nem fér bele valamelyik paramétere a tárgynak (mert akkor már nem kutya az), akkor mi a következő lépés?

Tenyésztőnél: méretarányosan olcsóbb az adott termék?

Kiállítónál: selejt az adott termék?

 

Tényleg érdekel!

Előzmény: Szepi bá (49003)
Szepi bá Creative Commons License 2012.01.31 0 0 49003

Nincs ebben semmi borzalmas . Megkérdezték mi a jó farok hossz . Ha te nem vagy tenyésztő és nem jársz a kutyáddal kiállításokra és nincsenek igényeid a fajtajelleggel kapcsolatban akkor semmi jelentősége nincs a dolognak .

Előzmény: Mentol frász (49002)
Mentol frász Creative Commons License 2012.01.31 0 0 49002

Már elnézést, de mi a frász van akkor, ha szegény állat farka nem a csánkig ér? Ha mondjuk, 5 cm-vel rövidebb/hosszabb, akkor az mit jelent? Ez borzalmas!

Abrash Creative Commons License 2012.01.30 0 0 49001

egy kis jóindulattal rendes farkunk van :)

 

a csánkig ér a farkon belüli porcos/csontos rész tapintható vége. pár centi szőr túllóg.

Abrash Creative Commons License 2012.01.29 0 0 49000

köszönöm, holnap odamérjük azt a farkat

Előzmény: Szepi bá (48999)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!