Keresés

Részletes keresés

Wazull Creative Commons License 2000.05.01 0 0 3619
madjoe,

off
szoval ismered a Frankie-t, hat ez nagyszeru!!!
Es a McKoi-t?
Oket csak azert ismerem, mert van (volt) kendos multjuk...
off konyec

madjoe Creative Commons License 2000.04.30 0 0 3618
:)
De hat hogyne.. soot a kutyajukat is, bar a dogot csak latasbol... meg a Mako Budo Klub tagjainak joreszet, meg azert nehany embert Szegedrol is. (nem a Kendos reszleget)
byte
madjoe
Előzmény: Wazull (3617)
Wazull Creative Commons License 2000.04.30 0 0 3617
Madjoe,

most kattant be, van egy kivalo baratom, akit ismerned kell, ha makoi vagy, es aikidozol. O is (hogy finoman fogalmazzak) soviniszta makoi hagyma ugyben. Igen, a Frankie az :-))))

Előzmény: madjoe (3611)
Wazull Creative Commons License 2000.04.30 0 0 3616
Madjoe,

Bostonban vagyok.

Előzmény: madjoe (3614)
Wazull Creative Commons License 2000.04.30 0 0 3615
Kedves Joruto,

Az alabbi valaszod kisse duhos hangunak tunt szamomra. Nem vilagos szamomra, hogy provokacionak szantad-e, vagy csak igy sikerult. Itt igen eros felreertes esete forog fent, es a hiba a Te keszulekedben van...
Esetleg osszekeveredhettek a soraim kiotoi bevasarlas kozben a Gua altal irottakkal...
Azert nem tartom szuksegesnek, hogy visszasertegesselek, mert:
1. Egyreszt nagyon kisstilu dolog lenne, barmi ertelem nelkul.
2. Attol a fold meg ugyanabba az iranyba forogna, ha minkettonk Edesanyja szoba kerulne itt a forumon nehany cifra jelzo kisereteben.
3. O, kerlek Joruto, ugyan olvasd mar el meg egyszer amit irtam (ha a nyaralas kozben tudsz egy kis idot szakitani, akkor az elobbieket is, kerlek...)! Remelem, megvilagosodsz, a fejedhez kapsz, hiszen UGYANARROL a dologrol koptatjuk a szankat, es UGYANAZ a velemenyunk, meg ha Te nem is akarod megerteni...

A hozzaszolasaim azert olyan hosszuak, mert csalok. Mindig bevagom azokat a gondolatokat, amire reflektalni probalok, igy erzem erthetonek, kereknek. Kiragadott felmondatokkal a dolgok ellenkezojet is kivaloan demonstralni lehet. De hogy tobb oldalnyi szovegnel is fent alljon ez!!! Talan a tul hosszu kormondatok kozott elvesz az ertelem. Ezert az altalad kifogasolt sorokat bevagom meg egyszer. Kerlek, olvasd el FIGYELMESEN. Ha ezek utan is ugy erzed, van miert duhosnek lenned, kerlek, ne fogd vissza magad...

Ezt irta Gua:
"Ezzel a " feltétel nélkül elfogadom a mester és a tanítást" szöveggel viszont bajban vagyok."

Ezt valaszoltam en:
"Abban a pillanatban, amikor ez bennem felmerulne, BIZTOSAN abbahagynam a Kendo (barki szabadon behelyettesitheti az altala uzott harcmuveszet nevet) gyakorlasat."

Ezt irtad Te:
"Figyusz ko'ma! Ha nem tudod feltetel nelkul elfogadni a mester es annak tanitasait,akkor...egyaltalan minek kezdted el?
A harcmuveszet addig tart,ameddig azt tanulni vagy keopes. A tanulashoz a tanar jelenti az iranyt,amit ha csak feltetelhez kototten vagy kepes elfogadni,..akkor mehetsz maris a fenebe! Ez van baratom,akkor is,ha te maskeppen ertekeled."

Mire en, meg egyszer, magyarul: Abban a pillanatban, amikor bennem ketely merulne fel, hogy feltetel nelkul elfogadjam-e a Mesterem tanitasait, abban a pillanatban BIZTOSAN abbahagynam a Kendo gyakorlasat. Ennel vilagosabban nem tudom leirni.
Meg erthetobben: Szamomra a Mester maga a Joisten. Ha O azt mondja, hogy valami igy van, akkor annak BIZTOSAN UGY KELL LENNIE. Ha ebben ketelkednek, akkor ott, azonnal abbahagynam amit csinalok. Ezert kell az embernek megtalalnia a Mestert, mert nem mindegy, kiben bizik meg feltetel nelkul. En megtalaltam.
Igy mar ertheto, kedves Joruto?

Ezt irta Gua:
"Gondold át: az új harcművészetek alapítói mind megtagadták egykori mestereik tanításait részben). Azt hiszem kell lenni egy egészséges kritikának kifelé és magadfelé egyaránt."

Ezt valaszoltam en:
"Almomban sem jutna eszembe, hogy uj Kendo stilust alapitsak. Az utobbi 1-200 evben mas sem tette ezt. A cel a Kendo "megtanulasa" (ami persze lehetetlen...)."

Ezt irtad Te:
"Csak gondolj bele: A nagy mesterek is megtagadtak stilusukat...- ezt te mondod es meg elis hiszed?! Ebben az a legrosszabb,hogy ezt helybol magadra mered ertelmezni,a szarhazi senkihazi,semmit se tanult,galacsinturo bogar...,mig az a nagymester ki megtagadta szerinted a tanitasokat,tul nottek am galacsinturason...,mire a megtagadasig ertek! Nem tudomm eszreveszed-e kulonbsefget. No szoval,ha te mar 5-6-7-8 Dan-os mester lettel es ugy hozza kedved,hogy megetagadod a mestered,akkor ...azt minden tovabbi nelkul is meg is teheted. Ez csak a te galacsinturasodbol szarmazoan abbeli felfogasbol gondolhatod a mester es stilus megtagadasanak!
- No szoval..(ha mar elg idegbajt hoztam rad: ) ameddig el nem erted a tanulast,tetszik nem tetszik feltetel nelkul vagy kenytelen elfogadni...,kulonben seggfejvagy es nem kuzdosport tanulo! Viszont ha megtanultad amit megtanulhattal,es ugy dontesz innentol a sajat utjan folytatod az nem megtagadas,hanem az ut tovabb jarasa!
Sajnos osszekeverted a hulyeseged a kuzdosportokkal!"

Mire en ezt valaszolom:
Ha nem a Harcmuveszetek forumon lennenk, hanem a Politika valamelyik foruman, akkor erre azt irnak az emberek, hogy ha majd kijozanodtal, legy oly szives olvasd el meg egyszer amit irtam, es mit valaszoltal Te erre. De mivel nem ott vagyunk, ezert nem irok ilyet. Ha nem lennek biztos benne, hogy felreertes tortent, akkor azt irnam, dugd fel magadnak a laptopod, a kiotoi aruhaz kellos kozepen, kedves Joruto! De mivel biztos vagyok benne, hogy az atteteleken keresztul felreertettel, igy ilyen nem irok...
Azt hiszem, Te irtad, hogy kulonbozo stilusokat muvelo embereknek illene tiszteletben tartani egymast. Ezert nem tudok igazan mit kezdeni azzal a nehany becsmerlo szoval, amit nekem cimeztel. Foleg tudvan, hogy ugyanarrol a dologrol mindketten ugyanazt a velemenyt irjuk, csak Te ezt nem fogtad fel. Sajnalom...
Tehat meg erthetobben:
A Kendoban egyetlen nagy mester sem vette maganak a batorsagot, hogy "uj Kendot" talaljon ki, es azt tanitsa. A dolog arrol szol, hogy az ember probal minel tobbet megtanulni belole rovid elete soran. Nem egyenieskedik, mert ezzel megtagadna sajat magat, a Mesteret, a Mesterenek a Mestereit, mindent...
Megtanulja amit meg lehet tanulni, es azt sajat kepere formalja, hiszen onmaga beklyoitol nem tud megszabadulni, nem lepheti at onmaga arnyekat, de amit csinal, abban benne van a Mestere, a Mesterenek a Mestere, azok tudasa, tobb szaz ev.
Korabban mar irtam, egy utos-rugos harcmuvesz "megtanul" 2-3-4 stilust, abbol csinal egy otodiket, elnevezi magarol, es tanitani fogja.
Ez engem nem erdekel, mert en nem ezt tanulom, Kendo-bol csak egy van...
Dereng-e mar valami, kedves Joruto?

Ezt irtad Te:
": ) Mosolyogj...meg nem is voltam szigoru..."
Mire en ezt valaszolom:
Nem, valoban nem voltal szigoru velem szemben. Ezt maskeppen hivjak magyarul...

Ezt irtad:
"Eljen a nyar! "
Mire en ezt valaszolom:
Eljen a nyar! Majd ha itt is az lesz...

madjoe Creative Commons License 2000.04.30 0 0 3614
:)
Ha minden igaz, sajna mar nem fogja. (Legalabbis penteken meg ezt irta nekem). Amit en tudok: Maj.1. 13:00(a beigert idopont) Es be fogjak mondani elotte (legalabbis eddig meg mindig megtettek). Csoda, ha nem fogjatok megtalalni.
byte
madjoe
ps.: tengerpart itt is van... meg havaseso is.. Wazull, te hol is vagy?
Előzmény: druss42 (3613)
druss42 Creative Commons License 2000.04.30 0 0 3613
sziasztok

bout
Nem tudom olvasod -e hetfo elott , ha igen ird mar meg a pontos helyszint (hetfoi aikido bemutatorol) mert cak annyit tudok , hogy a polus center elott valami fuves helyen .A baratnom reszerol (o aikidozik) en is ott leszek, csak jo lenne tudni a pontos helyet :)

druss42

Wazull Creative Commons License 2000.04.30 0 0 3612
Joruto,

"Wazul es az irigykedes:

Praclee Wazulra irifgykedni nem olyen konnyu,hiszen eppen annak lehet orulni,hogy van aki nalam sokkal aktivabb tud lenni. Nem is ertem minek hallgatott eddig."
Egyszeru a valasz: a munkam miatt nem ertem ra a Harcmuveszetek forumot olvasni...

"Ezutan pedig mindenki csak hosszabb lehet nalam. Itt a jo ido!! Ki a fene fogja akkor a monitort bamulni nap hosszat mi?! Olvasni meg ellehet benneteket a tengerparton is,de a fenyviszonyok miatt mar bolond aki a tengerpartrol fog levelekert irni.
Igaz?
Most peldaul egy aruhazbol irok (Kyoto-bol).Az asszony bevetette magat a vasarlasba,igy unalmamban,amig a csaladot varom,gondoltam beletek nezek. : ) (Addig fog tartani amig az asszony vissza nem ert...,tudja hol kell keresni ugy is. : )"
Ezert komolyan irigyellek kedves Joruto!
Tengerpart itt is van, kb. 500 meterre ide, de az ido meg nem havaj-napfeny (het elejen meg egy kis havas eso is esett...). Bar ha havaj-napfeny lenne, akkor sem csokibarnara sulve szorfoznek, merthogy dolgoznom kell, itt bent pedig legkondi nyomja a 20 fokot...
Mivel nekem sem asszony, sem laptop, sem vasarolni valo penzem nincs... :-((((

madjoe Creative Commons License 2000.04.30 0 0 3611
:)
En meg nagyon szereny vagyok :-))))))))))
Jar az agyam, jar az agyam.. csak nem a kornyekrol?
Azt hittem, Mako csak a hagymatol budos ;-)))
Fogalmazzunk ugy, attol is:). Bar legutobb decemberben amikor lenn voltunk (azaz voltam, mert ugye akik otthon vannak, mostanaban is voltak parszor) akkor a hagyma epp nem, de a melegvizes punnyasztonak igen jo illata volt. Kedvenc idotoltesem az esti edzes utan beulni a melegvizes medencebe azni egy oracskat... adiszvacsi meg a Godorbuli is jobban megy utana.
byte
madjoe
Előzmény: Wazull (3607)
Kijo Creative Commons License 2000.04.30 0 0 3610
Praclee kivansaga!

* Rendben,nehogy osszevessz mar valakivel:

- Legalabb is te nem vagy agalacsinturo bogar! Eskuszom! -

- Te praclee vagy,aki kikerte ezt maganak es en kijo,aki megadta ezt a jogot neked.

Akkor ugye hogy nem vesztel ossze senkivel?

Eljen a nyar! (Egyre kozelebb jon...,aaa,ez nem a nyar...ez az asszony! )

Vizslat,Dewa,Jane,Sayonara,Matane

A kovetkezo hetvegeig jo szorakozast.
(Masoknak sok-sok,es kifogyhatatlan idegbajt,haragot, ... van mindig mire es kire...,nem szeretnem,ha ez megszunne... : )

KIJO

Előzmény: praclee (3581)
Kijo Creative Commons License 2000.04.30 0 0 3609
Wazul tanitas hianya!

Figyusz ko'ma! Ha nem tudod feltetel nelkul elfogadni a mester es annak tanitasait,akkor...egyaltalan minek kezdted el?
A harcmuveszet addig tart,ameddig azt tanulni vagy keopes. A tanulashoz a tanar jelenti az iranyt,amit ha csak feltetelhez kototten vagy kepes elfogadni,..akkor mehetsz maris a fenebe! Ez van baratom,akkor is,ha te maskeppen ertekeled.

Csak gondolj bele: A nagy mesterek is megtagadtak stilusukat...- ezt te mondod es meg elis hiszed?! Ebben az a legrosszabb,hogy ezt helybol magadra mered ertelmezni,a szarhazi senkihazi,semmit se tanult,galacsinturo bogar...,mig az a nagymester ki megtagadta szerinted a tanitasokat,tul nottek am galacsinturason...,mire a megtagadasig ertek! Nem tudomm eszreveszed-e kulonbsefget. No szoval,ha te mar 5-6-7-8 Dan-os mester lettel es ugy hozza kedved,hogy megetagadod a mestered,akkor ...azt minden tovabbi nelkul is meg is teheted. Ez csak a te galacsinturasodbol szarmazoan abbeli felfogasbol gondolhatod a mester es stilus megtagadasanak!
- No szoval..(ha mar elg idegbajt hoztam rad: ) ameddig el nem erted a tanulast,tetszik nem tetszik feltetel nelkul vagy kenytelen elfogadni...,kulonben seggfejvagy es nem kuzdosport tanulo! Viszont ha megtanultad amit megtanulhattal,es ugy dontesz innentol a sajat utjan folytatod az nem megtagadas,hanem az ut tovabb jarasa!
Sajnos osszekeverted a hulyeseged a kuzdosportokkal!

: ) Mosolyogj...meg nem is voltam szigoru...

Eljen a nyar!

kijo

Előzmény: Wazull (3606)
Kijo Creative Commons License 2000.04.30 0 0 3608
Wazul es az irigykedes:

Praclee Wazulra irifgykedni nem olyen konnyu,hiszen eppen annak lehet orulni,hogy van aki nalam sokkal aktivabb tud lenni. Nem is ertem minek hallgatott eddig.
Ezutan pedig mindenki csak hosszabb lehet nalam. Itt a jo ido!! Ki a fene fogja akkor a monitort bamulni nap hosszat mi?! Olvasni meg ellehet benneteket a tengerparton is,de a fenyviszonyok miatt mar bolond aki a tengerpartrol fog levelekert irni. Igaz?
Most peldaul egy aruhazbol irok (Kyoto-bol).Az asszony bevetette magat a vasarlasba,igy unalmamban,amig a csaladot varom,gondoltam beletek nezek. : ) (Addig fog tartani amig az asszony vissza nem ert...,tudja hol kell keresni ugy is. : )

*DEWA jelentese "AKKOR" es nem mas,igy nem ertelmezheted "ennyi"-nek.
Szoval a lenyeg,hogy nem kell mindent magyarul atkepezni es fogalmazni,kulonben nem lesz a japanban egy budos szo sem,aminek latnad ertelmet.
DEWA...ezt hasznaljak a Bye,Chiao,AstalaVista,Szia,.... Nalad is ennyit jelent..akkor boven eleg nem?
Ha magyarul gondolkozol akkor neked minden japan szo hulyen fog hangzani! : )
- Ne gondolkozz,csak fogadd el,es maris milyen konnyu lett az elet ugye?

Előzmény: praclee (3550)
Wazull Creative Commons License 2000.04.30 0 0 3607
madjoe,

"Mako-Tokio: csak tajekoztato jelleggel: Makora az elmult evben tobb mester jott latogatoba, mint Magyarorszag tobbi reszere osszesen(foleg Aikido, de Iaido, Battodo, Jodo is), ezenkivul Makon van az egyik "legBUDOsabb" tarsasag. Csak ugy benyogtem."
En meg nagyon szereny vagyok :-))))))))))
Azt hittem, Mako csak a hagymatol budos ;-)))

Előzmény: madjoe (3583)
Wazull Creative Commons License 2000.04.30 0 0 3606
Gua,

"Tökéletesen igazad van abban,hogy itthon főleg csak a technikázás megy az edzéseken, a budo ennél nehezebb dolog, s nekünk magyaroknak ez nincs a génjeinkben."
Kedves Gua! En nem ezt irtam, hogy nalunk Magyarorszagon csak technikazas megy edzesen. Sajnalom, ha ezt olvastad ki belole...

"Azt irod: csak az a tanítás marad meg amit hagyunk."
Ugy latom, arnyaltabban kell fogalmaznom. Lehet, hogy a "sok beszednek sok az alja" alapjan keves ertelem lakozik a hozzaszolasaimban. Igyekszem javitani rajta. Tehat: nem az amit "hagyunk". Ugy gondolom, a harcmuveszetek nagyon sokretu tudomanyok, amikbol mindenki csak a sajat szintjenek megfelelo dolgokat kepes megerteni, felfogni, magaeva tenni. Arra probaltam celozni, hogy nekunk magyaroknak egesz mas multunk, kulturank, gondolkodasunk van, mint a japan embereknek. Ennek megfeleloen a budo-bol, a harcmuveszetek filozofiajabol csak nagyon apro lepesenkent vagyunk kepesek felfogni a tanitasok ertelmet, ezert azok nagy resze "lepereg" rolunk, nem tudjuk integralni onmagunkba. Sok-sok ev gyakorlas szukseges ahhoz, hogy megertsunk dolgokat. Ami a felreertes oka lehet az elozo irasomban: nem torekszem arra, hogy mindent magameva tegyek, hiszen tudom, hogy nem lehetseges...

"Ezzel a " feltétel nélkül elfogadom a mester és a tanítást" szöveggel viszont bajban vagyok."
Abban a pillanatban, amikor ez bennem felmerulne, BIZTOSAN abbahagynam a Kendo (barki szabadon behelyettesitheti az altala uzott harcmuveszet nevet) gyakorlasat.

"Gondold át: az új harcművészetek alapítói mind megtagadták egykori mestereik tanításait részben). Azt hiszem kell lenni egy egészséges kritikának kifelé és magadfelé egyaránt."
1. Almomban sem jutna eszembe, hogy uj Kendo stilust alapitsak. Az utobbi 1-200 evben mas sem tette ezt. A cel a Kendo "megtanulasa" (ami persze lehetetlen...). Persze mindig napvilagot latnak a technikak, katak ujabb ertelmezesei, de ezek a lenyegen nem valtoztatnak semmit. Az egyes Kendo-iskolak kozotti kulonbsegek inkabb abbol fakadnak, hogy nagyon regi iskolak apoljak a tradiciokat, nem pedig "uj" stilusok latnak napvilagot...
A Kendo nem arrol szol, hogy megismerkedek 3-4 utos-rugos stilussal, aztan ezekbol csinalok egy otodiket, amit sajat magamrol nevezek el...
2. Az uj harcmuveszeti stilusok alapitoi eloszor mestereive valtak egy-ket "regi" stilusnak, aztan alapitottak meg a sajatjukat. Itt a hangsuly a "mestereive valtak"-on van. Ez az en ertelmezesem szerint nem ugyanaz, mintha ma valaki szerez 1-2-3. dant (vagy ezekkel ekvivalens fokozatot) valamilyen szakagban...

"Egy taichi mester írta: inkább keress tíz évig egy igazi mestert, minthogy egy rossznál gyakorolj ugyanennyit."
Ennek a taichi mesternek u:berelhetetlenul igaza volt...
Nekem meg szerencsem...

"Mit tennél pl ha a klubodnak ingyért megszereznél egy elismert külföldi instruktort és lehetőséget egy itthon új irányzat gyakorlására, s ezután nap mint nap neked kell az edzéseken korrigálnod a saját mesteredet, mert egy 3 mozdulatos bokken katát nem képes (nem hajlandó) megjegyezni."
Ez nem vilagos teljesen szamomra. Egy ilyen, altalad leirt ember nem mester, hanem kokler, ennek megfeleloen kell vele banni. Regen rossz lenne ha a sajat Mesterem technikajat nekem kellene kijavitanom, illetve hibat velnek benne felfedezni.

"Kit, milyen mestert követhetek egyedül?
:Egyszóval azért vannak ilyen szituk is."
Ez mar felvetodott itt a forumon, ha nem is ugyanilyen formaban. Valaki leirta, hogy a Japanbol jott szakagak mestereit konnyu "lekaderezni", mert rendesen nyilvantartott stilusokat uznek. Tudod, ki o, milyen fokozata van, hol tanulta, ki volt a mestere. Ezt a Kendoval en is igy tapasztaltam. Az Aikidot, annak a nemzetkozi szervezetet nem ismerem, ezert nem tudok mit mondani ra...

"Na persze ez elég egyedi eset, én is láttam a NG csatornán azt a kendos filmet amiről már beszéltetek."
En csak hivatkoztam masok altal a filmrol leirtakra, mert en NEM lattam a filmet...

"Nálatok vszínü nincsennek kokler edzők,"
Ova intelek attol, hogy edzo es a Mester koze egyenlosegjelet tegyel. Edzo az, aki a futballistaknak tart edzest. Sempai az, aki a stilusodban elorebb tart, mint Te, de meg nem mester. A mester az, akinek meg van a megfelelo fokozata. A Mester pedig az, akinek megvan a megfelelo fokozata, es Te elfogadod ot feltetel nelkul mint Tanitot es mint Embert a szakmai tudasa es embersege miatt. Ez az en sajatbejaratu definiciogyujtemenyem...

"különbenis a budos lélek gondolom előnyöket jelent a versenyeken is (szólj ha nem!)"
Ezt megint nem ertem. Az Aikido is resze a Budo-nak nem? A versenyrol mar tobb szakasz szolt ebben a forumban, nem akarom magamat es masokat ismetelni...

"Igazán jó érzés lehet felnézni egy mesterre nap mint nap nem csak az éves edzőtáboron az instruktorra."
Erre csak egy dolgot tudok irni: igen.

"Valóban nincsennek stílusok csak budo létezik. A kendo EB-n pl ott voltam Miskolcon."
En is. Kis hijan a csapatban...

"Apropó nem tudod véletlenül, hoy van e arra felé kendo klub: őszintén érdekelne."
Miutan az elmult evemet, es a jelenlegit is kulfoldon toltom, igy nincsenek naprakesz informacioim. 5 eve meg biztosan volt Miskolcon Kendo Klub. Hogy jelenleg van-e, azt nem tudom, de megprobalok utananezni. Debrecenben, Hajdunanason, Salgotarjanban biztosan van, es ezek mukodnek is...

Előzmény: gua (3558)
DLala Creative Commons License 2000.04.29 0 0 3605
Ezt nézzétek meg

Nos, ideírom a véleményem a dologról. Zaftos.
Az indiaiak is rájöttek, hogy a száhibok kajálják a kultúrájukat, ebbol pénzt lehet csinálni, nosza vakítsuk a nagyorrúakat, ha éppen ezt akarják. És beálltak a sorba, nehogy már csak kínaiak/japánok/koreaiak stb. legyenek a menok Nyugaton. És nagylelkuen a hóna alá nyúlnak annak a pár sültbolondnak, aki a saját kultúrája helyett az egzotikumot keresi.

Remélem nem fog olyan elofordulni, hogy a koreai nagykövet vagy a felesége adományozza majd a Danokat. De ha mégis, nekem pl. ott befejezodne az adott szervezettel való kapcsolatom.
Egyébként sajnos van olyan világszervezet, amelyet nem nagymesterek, hanem karrierdiplomaták vezetnek és gyakorlatilag teljes kormánybefolyás alatt áll (igen finom voltam). Úgyhogy a dolog veszélye megvan.
Megy a parasztvakítás nagyüzemben, mindenki láthassa.

Ja igen, a cikk viszont egész tárgyilagos volt és a szerzoje érezte, hogy itt mi a bibi. Kész csoda, hogy lehozta a zújság.

madjoe Creative Commons License 2000.04.29 0 0 3604
:)

Velemenyek?

Aikidos kontra karates.. :):):)
(meg akar igazad is van, csak vicces, ahogy megmagyarazod, meg ahogy kulonbseget teszel a jitsu es a do kozott, tenyleg erdekelne, szerinted (szerintetek) mi a kulonbseg a konkret gyakorlasban (nem a celok, stb, hanem csak a konkret jo oreg fizikai gyakorlasban), no, hosszabb lett, mint akartam

madjoe

hiryu Creative Commons License 2000.04.29 0 0 3603
Na szóval. Nem tudom, láttatok-e már olyan embert, aki valóban karatét csinál. Én igen. 3-4 méterről, mire az ellenfél megmozdult, már ült az ütés és a rúgás is. Nem külön technikáknak látszotak. Ehhez nem kell titokzatos nagymesternek lenni, ha valaki a tavalyi jubileumi shotokanos edzőtáborban látta a japán főiskolásokat, tudja miről beszélek. Ez bárki által elsajátítható.
Ne értsetek félre, nem akarom a saját mellemet döngetni, de ezzel szemben egy hasonló ideje gyakorló aikidos nem biztos hogy megállná a helyét.
Vélemény.
A, az aikido mozgásanyaga sokkal nehezebben elsajátítható. Sokkal nehezebb a szervezetbe ezeket a mozdulatokat úgy bevésni, hogy azt vészhelyzetben alkalmazni tudja.

B, aikido edzéseken a támadás "szimulált" lassabb, jelképes. /amit eddig láttam/
a támadás közelről indul, ez a távolság az embert automatikusan "harckész" állapotba hozza.
a messzebbrő indított támadások pedig viszonylag lassunak tűntek, nekem úgy tünt, léptek, és nem a súlypontjukkal mentek előre.
A gyakorlások során a támadás nagyon sokáig pontosan kiszámítható. "tudom mi jön"
Persze ennek is megvannak a jogos, természetes okai.

/Aikidoról beszélek, nem aiki-jutsurol!/
Na, a kérdés szigoruan elméleti, ha egy karateka, vagy aikidoka azzal akarná igazságát bizóonyítani, hogy "beleveri" a másikba, ott komoly baj van a fejekben.
Osu!

Előzmény: gua (3601)
madjoe Creative Commons License 2000.04.28 0 0 3602
:)
Igazabul be kell valljam, orulok, hogy sokan vannak a listan olyanok, akik nehany evnyi gyakorlas utan ily szeles ismeretekkel, es hatarozott velemennyel rendelkeznek a harcmuveszetekrol, sajat, es masok stilusarol.
Tovabbi jo munkat:
madjoe
gua Creative Commons License 2000.04.28 0 0 3601
bout,

Gondolom ez a Saito-s kérdés nekem szólt (lévén 1db iwama ryu dojo itthon).
Röviden: hombu-stílusú dojoban kaptam ízelítőt, elköltöztem: szervezet nélküli (de fegyver centrikus) dojoban sajátítottam el az alapokat. Internet-email: német mester által elkezdtük az iwama ryu-t. Azóta voltunk Németben, ahol egy 6. danos olasz Saito uchideshi tartott edzőtábort: ENGEM MEGGYŐZÖTT! A csuklóm egy hétig viszont nem működött. Sajnos még nem vagyunk Iwama kompatibilisek. Én személy szerint szeretném még élőben látni Saito senseit (pl. a nyáron Párizsban, ha nyerek a lottón) Csak 2,5 éve csinálom és 4.kyu-s vagyok.
A Seagal-technika kritikájára: az aikido az ellenfél tökéletes követésére épül (persze te irányítasz), ha sz. volt az ütés és a rúgás akkor az a technika is elég volt amit csinált. A triplaszaltó pl. látványos, de fárasztó. Az aikidosok, a Seagal meg főleg elég lusta emberek: ami a bravúros gyakorlatokat illeti.
G

Előzmény: bout (3599)
bout Creative Commons License 2000.04.28 0 0 3600
Persze Saotome helyett Saito-t akartam írni, de én meg két napja folyamatosan alszom. :-)

bout

Előzmény: bout (3599)
bout Creative Commons License 2000.04.28 0 0 3599
Oké, akkor biztos csak én vagyok fanatikus. :-)
Mert nekem úgy tűnt, az a rúgás és az ütés nem egyidőben történik és aza technika is elég hatásos és valóságos volt számomra. Persze, ha a partner pont a saját tanítványa és a dojo-jának vezetője...
Akkor én is kaszkadőrképzőbe járok!!!!
Vigyázz Jackie, itt jövök én! :-)

G: Miért kellett máshol edzened, mint Saotome sensei-nél? Tényleg, mióta tanulsz nála? Milyen gyakran találkoztok (edzőtáborok, szemináriumok, stb.)? Vagy "csak" a mestered tanult nála?

bout

Előzmény: hiryu (3598)
hiryu Creative Commons License 2000.04.28 0 0 3598
Épp ezt írtam a partnerről.
Hhmm, a rúgás elég gyenge,ütés is. Komoly karatés katapultálta volna. Na meg egyszere üt és rúg. Ezt védd ki, Segal. Max jutsuval. Szóval film.

Dojo: család.
Gyermek pedig a szülő karikatúrája.

Ui. nézd meg japán mester arcát, /ne európába küldött instruktort, neki az a dolga hogy a nagyorrúaknak eladja/ ha magyarul számolsz. Nem fog komolyan venni.
Hozzáállásuk: fehér gyerekek. Hát bizonyítsák be, hogy komolyan gondolják...
Tőmondatok oka: kettő napja nem alszok.

Előzmény: bout (3596)
hiryu Creative Commons License 2000.04.28 0 0 3597
Épp ezt írtam a partnerről.
Hhmm, a rúgás elég gyenge,ütés is. Komoly karatés katapultálta volna. Na meg egyszere üt és rúg. Ezt védd ki, Segal. Max jutsuval. Szóval film.

Dojo: család.
Gyermek pedig a szülő karikatúrája.

Ui. nézd meg japán mester arcát, /ne európába küldött instruktort, neki az a dolga hogy a nagyorrúaknak eladja/ ha magyarul számolsz. Nem fog komolyan venni.
Hozzáállásuk: fehér gyerekek. Hát bizonyítsák be, hogy komolyan gondolják...
Tőmondatok oka: kettő napja nem alszok.

Előzmény: bout (3596)
bout Creative Commons License 2000.04.28 0 0 3596
Akkor nem láttad a film legelejét 2. Egy edzésrészlet van rajta, nem éppen finomkodó technikákkal. Teljesen olyan, mint egy normál aikido edzés, csak a Seagal tartja és kicsit brutálabb. :-)
Kering a körökben egy Master of Harmony c. video is. Ez egy Seagal szemináriumon készült home-video. Ott is van néhány érdekes dolog.

Ukemi: én nem tudom, hogy nálatok, vagy az általad ismert aikidosoknál ez hogy van, de mi nem szeretünk homokzsákot játszani. Ritkán is fordul elő ilyesmi.
Ha az embert rángatom, taszítom, dobálom, lökdösöm, ő meg csak leng, mint a győzelmi zászló és passzívan tűri az eseményeket, vagy ordít, hogy "Hagyd abba!", akkor az a jitsu, ez oké.
Akkor lesz do, amikor vele dolgozok. Az aikido nem egy ember élete, vagy cselekedete, hőstettei, hanem minden és mindenki kapcsolata, harmóniája. (Na, ez jó szentimentálisra sikeredett)

Kicsi támadás, kicsi technika, nagy támadás, nagy esés, nincs támadás, mosoly van. Ez az aikido technika jól csinálva. Nem odamegyek, azt jól hasbarúgom, aztán kitöröm a vállát és ledobom a földre, aztán rálépek a torkára. Félreértés ne essék, nem ítélem el a jitsu-t. Az önvédelem egyik legjobb formája. Ha a VIII. ker.-ben laknék, minden aikido technikában ezt keresném, hiszen mindben benne van több helyen is a lehetőség, hogy öljünk, vagy sérülést okozzunk vele.

Láttam egy-két videót Saito sensei-el. Ha az uke nem támad, nem ad őszinte agressziót, akkor abból nem lettek volna olyan nagy, látványos repülések, csak kis "semmik".

Saotome sensei, Tamura sensei, Jaff Raji, stb. Mind külön hangsúlyt fektetnek az ukemi-re és a muszubi-ra (hogy legyen mit olvasni) és annak fontosságára.

Nincs tori uke nélkül. Ezt nem lehet egyedül csinálni, mint egy fegyveres, vagy egy karate kata-t.
Ehhez kapcsolat kell egy másik emberrel.

Egyébként én is láttam embereket furcsán viselkedni edzőtáborokon, de nem lennék olyan meggondolatlan, hogy az adott mester vonalához tartozóknak tartsam őket és rajtuk keresztül elítéljem az egész közösséget. Főleg, ha tudom, hogy engem is beengedtek oda, azaz más "külsősöket" is szívesen láthattak.

Ha nekem a mesterem, vagy az edzés vezetője azt mondja, hogy magyarul számoljak, akkor én magyarul számolok. Ha azt mondja, farmerban jöjjek edzésre, akkor farmerban jövök. Ha azt mondja, "most kimegyünk a tóra és a vízben fogunk gyakorolni, ruhában, a strandolók előtt", akkor megyek utána. Bízhatom benne, mert ő is bízik bennem. Egyikőnk sem fogja feleslegesen szégyenbe hozni a másikat. És ettől szerintem budo-bb lesz a budo, mint a törvények biflázásától és az OSU-októl.
Joruto írt arról, hogy mennyire megszégyenítjük szerinte a dojo kifejezést, amikor a gyakorlóhelyünket annak hívjuk, pedig az legtöbbször csak egy tornaterem. Ez nem probléma? "Nem, hiszen mi japánul számolunk." Hát persze. :-)

Feloldásképpen van egy jó sztorim. Az a bizonyos mester, akiről sokat írok mostanában korábban egy másik mesternél tanult (milyen érdekes). És bizony fiatalabb korában még u.n. egészségtelen életet élt: cigizett. Épp a barátnőjével ácsorogtak valahol és szívták a bagót, miközben beszélgettek, amikor egyszercsak valaki kilépett a tömegből és hasbarúgta az ifjút, hogy az helyben összeroskadt, majd továbbment, mintha ott sem lett volna. "Ki volt ez?"-kérdezte megrökönyödve a barátnő. "Á, csak az edzőm."-szólt lentről a válasz. És a fáma szerint a tanítvány nem gyújtott rá soha többé.

bout

Előzmény: hiryu (3588)
hiryu Creative Commons License 2000.04.28 0 0 3595
Nem. Hiba az oktatóban van, aki megengedte, hogy ez a lenézős stílus kialakuljon. Szóval mennyen vissza tanulni...
Előzmény: gua (3594)
gua Creative Commons License 2000.04.28 0 0 3594
hiryu,

Igazad van, az egyén saját hibája. Lehet, hogy mély nyomot hagyott bennem az egy ilyen-stílusú dojoban töltött két hónapom, ahol azért nem tanultam sz. sem, mert leblokkoltam, ha a haladók arogánsak voltak velem. Ez tényleg nem a stílus hibája, de azért én már csak iwama ryu-s maradok.

G

Előzmény: hiryu (3591)
hiryu Creative Commons License 2000.04.28 0 0 3593
Gratulésön, szándékosan teszteltelek, ugrasz-e acsarogva. Bocs, nem volt szép, dolog.
na mentem.
Osu!
Előzmény: gua (3592)
gua Creative Commons License 2000.04.28 0 0 3592
hiryu,

A Seagal lelki hozzáállása valóban megkérdőjelezhető. Ezért megdöbbentő, hogy első danját Tohei senseinél szerezte, aki az egyik leglágyabban dolgozó sihan. Német mesterünk mesélte, hogy Seagal Frankfurtban tartott egy edzőtábort: kész életveszély a nyakkaszáló alkarcsapásával.

A bambuszkardos dolgot inkább felejtd el, rossz példa volt. A kendo-t is hagyhatjuk hacsak nem tudja vki VAN-E MISKOLCON KENDO KLUB???

G

Előzmény: hiryu (3588)
hiryu Creative Commons License 2000.04.28 0 0 3591
Hmmm, és kinek a hibája, ha X% elszállt magától...
Előzmény: gua (3590)
gua Creative Commons License 2000.04.28 0 0 3590
madjoe,

Nem nézem le a stílusotokat, sőt! Csak annyit állítok, hogy van cirka 5%, aki elszállt magától. Az igazán jó mesterek mind aikido-t űznek. A Tamura táboron pl. szimpi volt az a török származású 5.danos mester (mi is a neve?)

Ez a rosszfiúkat megneveljük szöveg tökéletesen igaz. Nekem nem is a kezdőkkel van bajom, hanem az övfokozatban felettem álló eltévelyedettekkel.

MÁS:
már kezdjük keverni az aikido-t és a kendo-t, azt hiszenm én kavartam be, bocs!

G

Előzmény: madjoe (3583)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!