Keresés

Részletes keresés

ksanci Creative Commons License 2013.02.16 0 0 467

Ki lett pucolva és olajozva. Szépen, könnyen jár, kivéve néha egy ponton. Akkor meg is akad. De lehet, hogy járatni kell. Most 23 órakor szépen lekakukkolta az időt :) Majd holnap megnézem megint, lesz időm.

A Clement gát nem izgatott különösebben, csináltam másikat. Nem árt gyakorolni ezt sem :D.

Egyébként ahogy írtam, csak az inga nélküli járathoz kell dönteni a mechanikát. Ingával jól működik, egész nap probléma nélkül ment.

Hiába hajlítod a drótot, ez a különbség mindenhogyan megmarad. Ha inga nélkül belövöd középre, akkor meg ingával nem megy, csak ha megdöntöd annyival amennyivel hajlítottad a drótot.

Egyszerűen máshogy van a fogak kialakítása, mint a Majaknál. Ez ilyen. Elég sokat kísérleteztem vele. Mindenesetre a Clement gát működését most már kenem-vágom :D

 

 

Előzmény: örihari (466)
örihari Creative Commons License 2013.02.16 0 0 466

A fogasíves szerkezetek gyorsan kakukkolnak,a németek különösen.A szerkezetet ki kell mosni és olajozni,más nagy baja nem hiszem,hogy van.

Előzmény: ksanci (464)
örihari Creative Commons License 2013.02.16 0 0 465

Írhattál volna előbb is,mielőtt eltöröd a gátat.Ahogy kijön a gát tengelyéből a drót,ami hajtja az ingaszálat felül egy fogóval meg kell fogni,egy másikkal pedig lehet hajlítani.Ha hátulról nézzük,a drótot arra kell hajlítani,amerre az óra dől járás közben.

Előzmény: ksanci (464)
ksanci Creative Commons License 2013.02.16 0 0 464

A műanyagot én sem szeretem. Túl merev, bármi történik, törik minta ropi. Ha ebben a mostani órában is ilyenek lennének, pár fogat már letörtem volna...

Na, megint gyűjtöttem néhény tapasztalatot. :) Például, hogy az igaz, hogy akkor jó a Clement cucc, ha inga nélkül súllyal megy magától, de nem biztos, hogy függőleges állásban! A Majaknál ez igaz, de ennél az óránál nem. Jó 30 fokkal meg kell dönteni, hogy menjen. De én ugye mindenképpen középre akartam hozni, úgyhogy gyártanom kellett ebbe is egy gátat, mivel eltörtem az eredetit :). Sok szenvedés után eljutottam a kiindulási pontra, jól megdöntve jár üresben. Viszont ha ráteszem az ingát, akkor pont függőlegesen jó :D Talán ha a legelején megpróbálom, akkor fél nap melót megspórolok :D Nem baj, megint okosabb lettem.

Szóval az ingajárat most tökéletes, viszont a kakukk... Megakad a kakukkolás elején. Néztem működés közben és valóban van egy pont, ahol megakad néha, de sem a fogak nem görbék, sem akadály nincs, egyszerűen nem látom, miért. Viszont egy-két tengely azért lötyög már, szóval lehet az is a ludas. Illetve van tippem még, de már nincs kedvem szétszedni. Járatom így aztán meglátjuk.

Kicsit meg kell húzni a súlyt és akkor megy tovább, magától. Egyébként a súly el van vágva eredetileg, mert teljes súllyal túl gyorsan kakukkol :)

Szóval most ilyen:

 

 

Pucolás közben lejött a tetőből egy pici darab. Ma reggel még megvolt :( Remélem, előkerül...


örihari Creative Commons License 2013.02.15 0 0 463

Üdv.

Frászt kapok amikor műanyag fogaskerekeket találok a szerkezetekben.Voltak már velük problémáim.

Előzmény: KaQukk 1 (462)
KaQukk 1 Creative Commons License 2013.02.15 0 0 462

Üdv!

 

Ime egy Orosz (Szovjet) szerkezet!

Igen nagy a hasonlóság. Van itt egy pár ujjitás is!

 

 

Az egyedien kialakitott kakukk tartó tengely alsó része!

 

 

Szakitás a hagyományokkal ?

 

Újabb műanyag megoldások.

 

 

És megint ez a kakukktartó szerkezet.

 

 

Előzmény: ksanci (461)
ksanci Creative Commons License 2013.02.15 0 0 461

Köszi!

 

Rájöttem, hogyan is működik a mecha. Az zavart meg, hogy a kép jobb oldalán látható kar belső vége kiugrott a helyéről, de visszatettem plusz visszahajlítottam a helyére, így már frankó. Ez mozgatja a kakukkot.

Ha jó sejtem, ez lenne a fogasíves megoldás, ugye? A másik meg a tapintótárcsás.

Mindig rácsodálkozom, hogyan tudnak ilyeneket kitalálni. Zseniális :D

 

 

 

Előzmény: örihari (460)
örihari Creative Commons License 2013.02.15 0 0 460

Gratulálok,ügyes!

Előzmény: ksanci (458)
Bolbitius Creative Commons License 2013.02.15 0 0 459

Nekem pont olyan kéne, aki szétszedi, kotyvában megfürdeti meg ilyesmi.

Előzmény: ksanci (457)
ksanci Creative Commons License 2013.02.14 0 0 458

Na, bejött a tippem, az előlap jön le, négy kis vékony szög tartja:

 

 

És a mechanika másik oldala:

 

 

Hazudnék, ha azt mondanám, első ránézésre értem, hogyan működik :)

De majd glancolás után kiderül. Ötlet valakinek, kik gyártottak ilyet?

A sípokon a bőr meg ilyen érdekes velúrszerű valami.

 

ksanci Creative Commons License 2013.02.14 0 0 457

Üdv!

 

Én ha nagyon dzsuvás a mechanika akkor átecsetelem, megszárítom, kifúvatom aztán olajozom és kész.

Rozsdás mecha  részemről mehet a hulladékszigetre vagy odaadom, akinek kell.

Nem mintha gyakran foglalkoznék ilyenekkel, de így csinálnám :D

 

De hogy szétszedni alkatrészeire és kiglancolni, csak hogy szép fényes legyen, na azt nem :)

De valaki biztosan elvállalja itt :)

Előzmény: Bolbitius (456)
Bolbitius Creative Commons License 2013.02.14 0 0 456

Üdv!

Van egy pár majak-om.

Keresek valakit, aki vállalja a szerkezetek megtisztítását patyolat fényesre!

ksanci Creative Commons License 2013.02.13 0 0 455

Áh, igen, ez az! Köszi!

 

Legalább látom, hol vannak a felső rögzítő csavarok, mert beszerelve sehogyan sem látni. Az alsó kettőhöz még hozzáférek, de a felsőkhöz teljesen esélytelen a sípok kiszedése nélkül.

Azokat meg nem tudom kiszedni úgy, hogy ne barmoljam szét, a belső oldalon is vastagon érződik a ragasztó, ha benyúlok.

Viszont az előlap a tetőhöz nincs rögzítve, csak az oldal- és alsó laphoz. Azt jó eséllyel le tudom szedni szépen, körben elég jó rés van, nem sok tartja. De még nem most próbálkozom vele :)

Előzmény: örihari (454)
örihari Creative Commons License 2013.02.13 0 0 454

Találtam egy fényképet egy ui szerkezetről,hátha valaki többet tud róla.

Előzmény: ksanci (453)
ksanci Creative Commons License 2013.02.13 0 0 453

Köszi megint!

 

Na itt a problémám, ugyanis kívül semmilyen rögzítés nincs, csak a sima, homogén fa felület. Csak ragasztva van belül, de az rendesen és nem enyvvel sajnos. Szóval ha azokat kell majd  kioperálni.... Mindenesetre egy biztos: ezt az órát a gyártás óta még nem szedték szét :)

Próbáltam ilyen órát keresni, de csak nagyjából hasonlóak vannak. Illetve még reggel találtam egyetlen fotót (ezt keresem félórája, de nincs meg), amin a csapágylemez hátulról pont ugyanígy néz ki, azonban az az óra egy kétajtós-kakukkos és elölröl egyébként sincs köszönőviszonyban ezzel.

Ennek a mutatója is tömör, holott minden hasonló órának lyukas mutatói vannak.

Biztosan valami koppintás szerűség, de érdekelne, hol csinálták.

 

Előzmény: örihari (452)
örihari Creative Commons License 2013.02.13 0 0 452

Hello!

Az előlaphoz nem szabad nyúlni.A sípokat kívülről a ház oldalán szokták biztosítani az orosz és a német órákon is például.A német órákon csavar,vékony szeg,tűzőgépkapocs és még ragasztani is szokták.Az orosz órákban nem ragasztják fel a sípokat csak csavarral rögzítik.Az óra elejét nézve elbizonytalanodtam a származását illetően.Akár német is lehet.

Előzmény: ksanci (451)
ksanci Creative Commons License 2013.02.13 0 0 451

Román? Szóval erdélyi? :)

Akkor majdnem biztos, mert az óra Gyula mellől származik.

Köszi a választ!

 

Ööö, az nem tiszta, hol kéne néznem a szeget/csavart/kapcsot? Az előlapot tudom leszedni így?

 

Ez az eleje:

 

Előzmény: örihari (450)
örihari Creative Commons License 2013.02.13 0 0 450

Jó lenne látni az óra elejét,de mintha egy román óra lenne.

Előzmény: ksanci (448)
örihari Creative Commons License 2013.02.13 0 0 449

Nem egyet szétszedtem már. A pozicionáló szeget,csavart,vagy tűzőgép kapcsot ki kell szedni. Utána egy keskeny pengéjű pl. késsel óvatosan le kell választani.Több helyen alul, felül lassan kell feszegetni és megindul.

Előzmény: ksanci (448)
ksanci Creative Commons License 2013.02.12 0 0 448

Tetvek mindig voltak, vannak és lesznek is. Csak mostanában többen :(

Nem hiszem, hogy sokan "nem merjük" belevágni azt a baltát... Régen előfordult, hogy úgy vágtam földhöz valamit, hogy szétszállt, de leszoktam róla. Előnye volt, hogy legalább tudtam, hogy mitől nem működik onnantól :D. De a hátránya nagyobb volt.

Ha valami nagyon felhúz, arréb teszem és visszatérek rá egy, két, x hét múlva. Vagy viszem a hulladékszigetre....

Na, de hogy kérdezzek is, erről a mechanikáról tud valaki valamit?

 

És arra sem jöttem rá még, hogyan lehet kioperálni. A sípok be vannak ragasztva két oldalra és az előlap is fixnek tűnik...

Előzmény: jó hír (447)
jó hír Creative Commons License 2013.02.11 0 0 447

ééértem ééén kérem szépen tisztelettel... de amikor hónapkig bíbelődöm, szeretgettem, mosom ebben, mosom abban, tizenhetedszer rakom össze, itt ragaszt, ott ragaszt, nem jó az a qrva fújtató, aztán a kalincs ugrik át, nem húzza a súly a kereket, újból szét, azán...na neeem.. elég. mentségemre legyen mondva, majdnem olyan jó érzés volt amikor kidobtam a kukába, mint egy magömlés.. persze csak majdnem.

 

és most nyugodt vagyok...

 

 

bááár... van egy orosz felhúzós ingaórám(is).. már csak egy napig jár az eredeti nyolc helyett egy felhúzással, mert a rugó már valamiért nem viszi...biztos, ami biztos, a szekercét odakészítettem a konyhába... ha a nejem egy kicsit hosszabb időre elmegy, akkor belevégom a számlapba, majd módszeresen felaprítom...

 

 

én azok helyett vágom bele az órába a baltát, akik nem merik, mert régi emlék... nem jár, hogy rohaggyon meg, de olyan jól mutat a falon.    nekem ebből elég...     több millió embertársam, akik ilyennel szenvedtek, megteszem helyettetek azt, amire régóta vágytok titokban.

 

úgy negyven évvel ezelőtt anyám egyedül volt otthon... csöngetett két nő, és vizet kértek, meg ha megengedné leülnének egy kicsinykét ott a fa alá, amíg megisszák azt a jó kis hideg vizet... áldott legyen az a jó szíve naccsasszonynak...jaj, millen szép a kertje, egy szem paradicsomot ha adna, aztán megyünk is...

 

nna... azóta nincs meg az a gyönyörű, ezernyolcszázas évek végéről származó háromsúlyos ingaóra...pontos volt, szép volt, gyönyörű hangja(i) voltak...

 

itt abbahagyom, mert párásodik a szemem...

KaQukk 1 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 446

Üdv!

Bocs a szó viccért, de ez egy, nem igazán "jó hir"!

 

Előzmény: jó hír (444)
örihari Creative Commons License 2013.02.11 0 0 445

Az ilyesmit nem szabad kidobni! ALKATRÉSZ

Előzmény: jó hír (444)
jó hír Creative Commons License 2013.02.10 0 0 444

a pofám leszakad! az egyik kakukkos órám leesett, ripityára tört... összeragasztgattam, nem is rosszul, csak a légfúvókat  nem sikerült..     az óra valamiért nem működött rendesen az újabb összerakás óta...

 

na jó, ebből elég, irány a kuka! felül újságok, rajta az óra komplett, és óóó borzalom!.. a hajnali kukaátnézők nem vitték el! Irány Pusztazámor!

 

 

 

 

sic transit gloria mundi!

ksanci Creative Commons License 2013.02.02 0 0 443

Mennyiért vetted ezt az órát? Jó, költői kérdés, tudom :)

5000-ért Neked odaadtam volna a 426-os hozzászólásomban lévőt :)

És az  tuti rendben van :)

Most már két tökéletes bakelites Majakom van :)

Otthon felvetettem, hogy mi lenne, ha felraknám őket egymás mellé szépen...

Rövid, tömör és elutasító volt a válasz :D

Előzmény: nx10521 (440)
jó hír Creative Commons License 2013.02.01 0 0 441

baja nem is lesz, nem rossz az a szer, csak ahogy már valaki írta, szöszösödik...mertugye egy lakásban azért akad...

Előzmény: nx10521 (440)
jó hír Creative Commons License 2013.02.01 0 0 441

baja nem is lesz, nem rossz az a szer, csak ahogy már valaki írta, szöszösödik...mertugye egy lakásban azért akad...

Előzmény: nx10521 (440)
nx10521 Creative Commons License 2013.01.31 0 0 440

 Az enyémnek semmi baja tőle..egyelőre legalábbis.

Előzmény: jó hír (439)
jó hír Creative Commons License 2013.01.31 0 0 439

khm.. a wd40-et fegyvertisztításra találták fel... kipróbáltam, hátha..moshattam újra.(amelyik tök szárazon fut, az még ketyeg)

 

bocs.

nx10521 Creative Commons License 2013.01.31 0 0 438

Nem marad benne sokáig, hétvégén nekiállok rendbetenni. A kerregés egyébként kezd alábbhagyni, annak is csak bejárás kellett

úgy tűnik.

 

Az enyém lehet valami más széria, az előlapja inkább ilyen barnás-vöröses színű a sötétbarna helyett.

Előzmény: ksanci (437)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!