Keresés

Részletes keresés

kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49045

Miért lennék figyelmetlen?Nagy szelet is mondtak,ami hófúvással jár.

De az előző hsz-re,amit írtam,miért nem válaszoltál? Csak nem figyelmetlen voltál?:))

Előzmény: Szepi bá (49044)
Szepi bá Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49044

Tudom figyelmetlen vagy ! A hó és a hófuvás közt sem tudsz külömbséget tenni .

Előzmény: kriseva (49043)
kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49043

Elírtam a számot bocsi,40034 helyett 49034-es hsz.

Előzmény: Szepi bá (49041)
kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49042

Ezt olvastam,váaszoltam is rá.Mondjuk hófúvásban még a kertebe sem vinné ki kiskutyát,én még nagyot se.

De én erről beszélek:

 

"Nem árt neki sem a nagy hó sem az ha idegen kutyákkal fog találkozni sőt most kell neki találkozni idegen állatokkal és emberekkel ha nem akarod , hogy alul szocializált kutyád legyen . A beteg és agreszív kutyák társaságát kerűld !!!  Az idegen embereket kérd meg ,hogy dicsérjék meg vagy adjanak neki jutlom simogatást"

 

Ezt Te írtad.Én nem vitázni szeretnék,csak ezzel nem értek egyet.Ez azt sugallja,hogy 2 oltás után viheti kutyák közé,csak....

Szocializálódni ráér 4 oltás után is.

Előzmény: Szepi bá (49041)
Szepi bá Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49041

Ezt  a Hszt . olvasd vissza . (49023)

Előzmény: kriseva (49040)
kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49040

Ha tudnád milyen sokan vannak,akik bizony nem tudják.Sok elsőkutyás van,és az nem elitélendő,ha nincs tapasztalata kutyák terén.

Egyébként olvasd vissza a 40034-es hsz-ed,hogy mit írtál.Egyáltalán nem jellemző arra,hogy elviszi kertes házba anyóshoz a kutyát.Nem tudom hol lakik,de gondolom nem kertes házban,mert ott már kivihette volna pár perces pisire,kakira,hátha összejön.

Én kertes házban lakom,én is kitettem már a 8-9 hetes kutyát 5 percre,kaja után,és szépen kakilt,pisilt.De az utcák sajnos mindenhol sz@rosak,Pesten pláne,vidéken meg sajnos a kutyák fele oltva sincs,és tele van önsétáltaó kutyákkal.Akik lehetnek betegek,és pláne agresszívak.Mire észbekap,szétszedik a kutyát.Vot erre már precedens,másik topicban olvashatod.

Előzmény: Szepi bá (49039)
Szepi bá Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49039

Hát aki nem tudja megkülömböztetni a beteg és agreszív kutyát az egészséges és játékra hívó kutyától az valóban jobban teszi ha otthon marad .

Egyébként nem azt írtam hogy sétáltassa Budapest kutyaszaros utcáin .

Arról volt szó ,hogy rokonokhoz megy , kertes házba .

Előzmény: kriseva (49038)
kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49038

Azt honnan lehet tudni előre az utcán,hogy egy kutya beteg-e,vagy agresszív-e?Nyilván ez csak akkor derül ki,ha véletlen összeszed valami betegséget,vagy éppen nekiment a kiskutyának.Azért az más dolog,ha valaki tenyésztő,és sok kutyája van otthon,akikről TUDJA,hogy se nem beteg,se nem agresszív.Nálam is amior a saját kutyáim mellé kölyköket fogadtam be,simán összeengedtem őket már a 2-ik oltás után,mert róluk tudtam,hogy oltottak,és nyugodtak.

Ha az utcán egy csöpp kutya összeakad egy agresszív kutyával,akiben a rossz idegrendszere miatt nincs meg a blokkolás,hogy kölyköt nem bántunk,és nekimegy a kicsinek,egy életre elszúrja a kutyát,félni fog a kutyáktól.Azt meg nagyon nehéz kinevelni belőle.

De ez csak az én véleményem,aki 43 éve kutyázom,alapból 5-6 saját kutyával,és a melléjük befogadott 8-10 pici kölykökkel,állatvédő lévén.Én általában elmondom a véleményem,aztán mindenki úgy tesz,ahogy jónak látja,az már a saját felelőssége.

Előzmény: Szepi bá (49034)
kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49037

Az hülyeség,hogy fél év.Addig nem szoktunk kiskutyát a többiek közé vinni,tehát sétáni,utcára,míg a 4 oltását meg nem kapta.Addig ugyanis nem védett teljesen a betegségek ellen,és nem tudhatod,hogy az utcán hány beteg,vagy oltatlan kutya sétál,ürit,ami fertőző.Pesze ki lehet vinni,de ez nagy rizió,és szerintem nem érdemes kockáztatni pár hét miatt.Normális állatorvos ezt így el is mondja.Ha megvan a 4 oltása,(vagy 3,mert  nem minden orvos egyformán olt)akor már mehet kutyák közé,viheted sétálni.Normál esetben ez 12 hetes kor,semmi baja nem lesz a szocializációval,ha akkor kezded el.

Az egészsége biztonsága mindennél fontosabb szerintem.

Előzmény: Törölt nick (49029)
Szepi bá Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49036

Ez a kép már pár héttel ezelött készűlt most nálunk sincs hó de ha minden igaz hétvégére jön rendesen .

 

http://www.labradorok.extra.hu/

Előzmény: Mentol frász (49035)
Mentol frász Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49035

Szia,

 

Merrefelé van ilyen hó? Nagyon aranyosak!

Előzmény: Szepi bá (49026)
Szepi bá Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49034

Szia . Nem árt neki sem a nagy hó sem az ha idegen kutyákkal fog találkozni sőt most kell neki találkozni idegen állatokkal és emberekkel ha nem akarod , hogy alul szocializált kutyád legyen . A beteg és agreszív kutyák társaságát kerűld !!!  Az idegen embereket kérd meg ,hogy dicsérjék meg vagy adjanak neki jutlom simogatást .  A kutyáddal szemben mindig maradj következetes . Ha parancsot kap a kutya azt addig kell gyakorolni még vére nem hajtotta , ne adj neki olyan parancsot amit még nem tud megérteni és végrehajtani . Minden feledatot lépésről lépésre tanics meg neki .  Sok sikert és ne parázd túl a dolgokat .

Néha gondolj a vadon élő rokonaira és akkor talán könnyeben megérted .  Soha ne feledd a kutya nem ember !!!

Előzmény: Törölt nick (49029)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49033

Igen, Jancsi meg János, de itt az a kérdés, h komolyan kell-e venni vmi olyasminek a tanítását, amit 1-2 héten belül úgyis megváltoztatnának. Sztem nem, sőt az ilyen "vissza"-tanításhoz kifejezetten fiatalnak tarom. A mi értelmes, fejlett, felnőtt kutyánknál is bő 1 évbe telt egy elrontott tudás kinevelése, ez szobatisztaság kérdésben sztem nem fér bele.

Előzmény: Gabiiiiii (49027)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49032

Mienk az "ajtót" mindig leszedte, amikor melege volt. Most először maradt fenn. :)

Az étkeztetését lehet kicsit bővebbre szabni, mert ilyenkor több energiát használnak fel fűtésre, azt vhogyan oda kell  nekik adni. A mozgatást meg kell tartani, de az izületeire vigyázni kell. Most ne ugráljon nagyokat, inkább fusson. Ha sóznak, vagy jön a jegesedés, a talpára vigyázzatok.

Előzmény: Lego75 (49030)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49031

Sztem az 50centis hóba nem menne bele. (Elsőre legalábbis.) Ha nem látott még olyat, akkor óvatos lesz. 5 perc sztem belefér, de utána mindig alaposan szárítsátok meg, mert hogy vizes lesz a hasa, az biztos.

Előzmény: Törölt nick (49029)
Lego75 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49030

A mi labink 10 hónapos és a kezdetektől fogva az udvaron lakik. Van saját házikója, amit kibéleltünk szalmával - amit feleslegesnek érez, azt kihordja belőle. Nem tapasztalom, hogy fázna, ő meg ugye nem tudja mondani. Az biztos, hogy a jeges vízbe is gond nélkül belemenne, de most már persze nem engedem. Érdemes-e a kutyaház "ajtajára" valamit rongyot tenni? Lehet, hogy akkor kicsit jobb idő lenne bent, de attól félek, hogy akkor nem megy be. Kajában ilyenkor - minőségben és mennyiségben - érdemes vagy kell-e valamit változtani? És a mozgásban? Egyelőre hó még nincs, de nagyon azt mondják, hogy jön - akkor még ráadásul a bundája is vizes lesz és még keményebb mínuszokat jósolnak. Szóval a garázst már nézegetem, hogy lehetne esetleg oda beengedni... Várom a tapasztalatokat!

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49029

Sziasztok! Nem, nincs kutyája évek óta. Én csak úgy gondoltam, hogy amíg esetleg pisil egyet, aztán beviszem. De a ház körbe van véve járdával és ott nem lesz nagy hó. Szoval eltűnni nem fog :D

Sétával kapcsolatban, most kapott egy oltást, a másodikat, és 2 hét múlva is. Meddig nem találkozhat kutyákkal?  Csak mert olyan állatorvos is van, aki azt mondta egy ismerősömnek, hogy fél évig nem mehet ki, míg az összes oltást meg nem kapta :O

kriseva Creative Commons License 2012.02.01 0 0 49028

Szerintem az 50 cm.-es hóban,amit mondanak,eltűnik a picur:)))))Az nem ugyanaz,mint egy állandóan takarított kennel,vagy olyan rész,ahol van hova bebújni egy hóviharban.

Előzmény: Szepi bá (49026)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.02.01 0 0 49027

ige,azt hiszem neked is es krisevanak is igazsaga lehet,kesobb ez valoban inkabb celravezeto lehet,mint most meg,tul picike..

de ugye van a mondas,miszerint,amit nem tanul meg Jancsi,nem tudja azt Janos sem,soha nem eleg korai elkezdeni,a modszeren lehet vitatkozni....

Előzmény: Pisces72 (49019)
Szepi bá Creative Commons License 2012.02.01 0 0 49026

Viheted bátran nem fog megfázni .

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (49023)
kriseva Creative Commons License 2012.02.01 0 0 49025

Ha nagyon hideg van,ne vidd ki.Pláne nagy havat is mondtak.

Anyósodnál nincs kutya?Mert ha van,akkor rizikós elvinni hozzá,összeszedhet valamit.

Előzmény: Törölt nick (49023)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.01 0 0 49024

Ez lemaradt...

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.01 0 0 49023

Szerintem is még nagyon kicsike. De már alig várjuk, hogy sétálhasson. Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek. Anyósom még nem tudja  a kutyát. És hétvégén ki akarunk menni a kutyival együtt, hogy ott lássa meg, nem szólunk előre. Ez kertes ház, de ott is nyilván bent lenne. De... mivel kertes, gondoltam kivinném párszor csak annyi időre, hogy hátha egy-két pisit kakit oda végezne. Viszont, azt is olvastam, hogy hétvégén nagyon cudar idő lesz. Szerintetek egy ekkora kölyöknek lehet baja attól, hogy mínusz 10 fokban kiviszem párszor 5 percre?

 

kriseva Creative Commons License 2012.02.01 0 0 49022

Nem is.Az én labim is simán beugrott a Kőrösbe még november végén is:))És ha hagynám,most is belemenne.De már nem hagyom,9,5 éves,már féltem az izületeit.Bemennek ezek még a jégdarabokkal teli vízbe is,volt már ilyen esetem,fiatalabb korában:))

Előzmény: Abrash (49014)
kriseva Creative Commons License 2012.02.01 0 0 49021

Nem szúrtátok el,3 nap még nem idő,és még nem annyira szokta meg a helyet,ahova került.Ha van saját doboza,akkor nyugodtan audhat még a szobában veletek,nagyon kicsike még.Ráértek még kirakni,úgyis a dobozhoz ragaszkodik majd,amibe tettétek először.Később majd megy utána.Akkor szúrtátok volna el,ha fevettétek volna az ágyba,mert onnan rohadt nehéz leszoktatni.

Előzmény: Törölt nick (49017)
kriseva Creative Commons License 2012.02.01 0 0 49020

Szerintem a hari tánc,nagy dicséret egy ilyen kicsi kutyánál célravezető,de csak abban az esetben,ha a kijelölt helyre végzi a dolgát.Ha máshova megy,akkor a legjobb megoldás szó nélkül feltakarítani.Ha iyenkor odavisted,és megszidod,negatív élmények fogják érni.Persze hogy van a kutyának hoszú távú memóriája,de ez a kutya annyira kicsi,hogy még nincs hosszú táv:)))Azt sem tudja még felfogni,mirő beszélsz.A harci táncot érti,ha a heyére végzi a dolgát,mert látja hogy AZÉRT örülsz.

Előzmény: Gabiiiiii (49013)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 49019

Részben egyetértek veled, részben nem. Sztem ahhoz, h a megszidásnak értelme legyen -értsd: eljusson a kutyáig, h amit csinált, az neked nem tetszik-, ahhoz előbb meg kell neki tanítani, h mi az, amit az adott szituban te szeretnél tőle. Amíg nem tudja, mi a "jó", nem fogja megérteni a szidást sem. Sztem ehhez Pepproniék kutyuja még kicsi. És amíg még az oltások miatt el sem kezdték a valódi szobatisztaságra nevelést, pláne nincs értelme ennek a tanításnak, mert ha vmit félreért, azt sokkal nehezebb lesz kinevelni, mint kiböjtölni a hátralévő időt. Később, ha már tudja, h hol a miadolga-helye, már oké. :)

Előzmény: Gabiiiiii (49013)
kriseva Creative Commons License 2012.02.01 0 0 49018

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.31 0 0 49017

Sziasztok, hát köszi mindenkinek a véleményezést. Megjártuk a dokit, azt mondta, labi kölyöknek néz ki, és ahhoz képest, oy szuka, milyen jó formás -mondjuk ezt nem annyira értettem, de mindegy. Komoly, hogy heti másfél-két kilót hízhat? :o

Még amit szerettem volna kérdezni, hogy szerintetek ha azt szeretnénk, hogy az előszobában aludjon éjjel, de eddig (3 nap) a szobánkban aludt, akkor azt már most elszúrtuk, vagy még könnyen átszoktatható? Mert azért aludt eddig a szobában, hogy megszokja a dobozát, takaróját, meg hogy ne legyen egyedül így frissen, ahogy elhoztuk, értitek. Gondoltuk, ha már biztos megszokta a takaróját és a helyét, akkor kivinnénk a dobozát és ott aludna az előszobában. Most már ha aludni akar, mindig a dobozba megy. De lehet, csak azért, mert mindenütt máshol csak a parketta van....

nettomazsola Creative Commons License 2012.01.31 0 0 49016

Max Ex Illatos Út
Tudja valaki hol a kutya? A Fresiből elvitte valaki, nem írták fel ki... Keresi a gazdija! Tel: 06-20/326-4756
"2012.01.28 Találtak egy 2-4 év közötti, fekete, labradornak mondott kan kutyát és kb. negyed órája az Újpesti Fressnapfba vitték be.
Sürgősen keresik eredeti gazdáját vagy befogadóját, mert az áruházat kb. 1 óra múlva bezárják.
A kutyán két nyakörv van, azonosítót még nem találtak benne, megpróbálnak átmenni egy állatorvoshoz chipet nézetni.
Pártfogója: 30/641-0882"

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!