Keresés

Részletes keresés

creation of believers Creative Commons License 2020.05.28 -3 1 150624

A pápa egy vacak vallás vacak vezetője. 

 

A "vacak" nem jó jelző.

Előzmény: jé0123456 (150620)
diamandula Creative Commons License 2020.05.28 -1 1 150623

" Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket;"

 

El is szégyelték magukat a bölcsek, hogy a bolondok istenének hittek ők is, amíg ostobák voltak.

Előzmény: creation of believers (150613)
kitadimanta Creative Commons License 2020.05.28 -1 0 150622

"köszönöm ezt (is)"

Máskor is...

Előzmény: Törölt nick (150610)
jé0123456 Creative Commons License 2020.05.28 -3 0 150621

Nem. Evolúció, katolicizmus......hinduizmus.....buddha.....

Előzmény: Nemhivő (150612)
jé0123456 Creative Commons License 2020.05.28 -3 0 150620

Már egy ideje le vagy tiltva, mégis jössz hőzöngeni. A pápa egy vacak vallás vacak vezetője. A gyümölcseikről ismerni meg a fát.

 

Ahol a férfifertőztetés, pulyaság, homoszekszualitás, apácákkal való paráznaság, és pedofil papok melegágya van, az nem kapcsolható Istenhez. De ezt leírtam már.

 

Csak nem olvasol.

 

 

Isten nem ilyen.

 

Nagyon nem.

 

 

 

 

 

 

 

:(((((((

Előzmény: kitadimanta (150617)
No-religion Creative Commons License 2020.05.28 -1 1 150619

Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket;

_________

 

Akkor te most egy kiválasztott vagy, netalán bölcs??? :-)))

Előzmény: creation of believers (150613)
jé0123456 Creative Commons License 2020.05.28 -4 0 150618

Engem, amit írsz hidegen hagy, hiszen az is egy buta vallás. A lényeg: Istenben nem hiszel, de a nevedben benne van az ördög. Ezt egy igaz hívő ember nem tenné sosem. Ez téged minősít. Ócska dolog.

 

Nem azért mert félünk a gonosztól.

 

 

Azért, mert vele, és a nevével soha, de soha nem közösködünk! :((((((

Előzmény: Elminster Aumar (150614)
kitadimanta Creative Commons License 2020.05.28 -1 1 150617

"Bizonyítva nincs, de hőbörögtök itt."

Ti hőbörögtök  és hazugoztok egyfolytában...

 

"Még senki nem gondolt bele abba, hogy minden evós Istent tagadó?"

A pápa is?

Előzmény: jé0123456 (150605)
kitadimanta Creative Commons License 2020.05.28 -1 1 150616

"Egyébként, ha a te Biblia-értelmezésednek adunk helyt, miszerint semmit sem tehetünk magunkért, valójában nincs is szabad akaratunk"

Ok, de akkor mi van a szabad akarattal, és mi van a bűnbeeséssel, ha nincs szabad akarat?

Most jön a végeláthatatlan magyarázkodás...

Előzmény: advocatusdiaboli (150604)
kitadimanta Creative Commons License 2020.05.28 -1 1 150615

"Ebben az esetben találtál egy ellentmondást. És mivel az ellentmondás másik részéről nem veszel tudomást elköveted a szövegkörnyezetből kiragadást/cherrypicking-et."

Nem egy ellentmondást találtam, hanem tucatszám...

A másik részéről is tudomást veszek, sőt mérlegelem is, de az a baj velük, hogy sehogyan sem illeszthetők - jelen esetben - Jézus szerepéhez.

Ti, ha Jézus a törvény mellett tört volna lándzsát, akkor betartotta volna minden betűjét, s akkor nem másította volna meg - többek közt - a Hegyi beszédben, s nem lett volna más Istene, akkor ugyanúgy az Anyaisten ellen lenne, mint a héberek (Mózes/Pál), stb...

 

Ez így kerek, így alkot egy teljes egységet, és lesz értelme Jézus föllépésének, egyébként tök fölösleges lett volna akár egy betűt is írni Róla.

Ha csak egy zsidó szekta képviselője lett volna - amiből tucatnyi volt akkoriban - akkor a lőtéri kutyát sem érdekelné a személye, ahogy a többi szektások személye nem érdekli sem az akkoriakat, sem a maiakat...

És ehhez hozzájön még a történelmi-politikai háttér is, amely szintén meghatározó az események alakulásában, s amiből mindenképp ki kell indulni. Egy zsidó szekta vezetője nem fog a lenézett, gyűlölt kánaániak/izraeliek élére állni, arra mérget lehet venni...

Elég ha csak messiásságára gondolunk: Ugye a zsidók sem akkor, sem azóta nem fogadják el, viszont világosan le van írva, hogy a kánaániak/izraeliek várták, és meg is kapták. Az egész messiási útja benne van az evangéliumokban, kezdve az ősi rítus szerinti felkenésétől az esküvőjén, vérszerződésen keresztül a  királyságáig.

 

"Mint mondtam, a Törvény-ÉRTELMEZÉSÜKKEL szállt vitába."

Ez egy sanda kibúvó, ami egyszerűen nem igaz. Világosan fogalmaz az írás: Emberi kitaláció! Az apokrifekben is kimondja: Ne az írásban (Tórában) keresd a törvényt...

Az is világosan le van írva, hogy a jézusi törvény "kezdettől fogva való", tehát Mózes előtti, ami szintén összecseng Jézus Mózes előtti - azaz kánaáni - vallásával.

Mindez összhangban van Jézus utolsó szavaival, amit Élhez, a kánaáni Istenhez intézett és nem Jahvéhoz... Vajon miért???

 

Sem Te, sem a keresztény teológia nem tud ilyen kerek egészet összehozni anélkül, hogy ne ütközne minduntalan feloldhatatlan ellentmondásokba. Ezért aztán a kényes kérdéseket csak a szőnyeg alá tudja söpörni, mélyen hallgatva ezekről a részletekről. Ha meg szóba kerül, se vége, se hossza az izzadságszagú, eszement kimagyarázkodásoknak, vagy konkrétan letagadják. Mint a Szentháromságban ... Inkább kitalálják, hogy az Atya szüli a Fiút... Ők ketten meg az Anyát.... Jó mi?

 

"Itt a két állításnak nincs köze egymáshoz."

Erről beszéltem az imént...

 

Amúgy angolosan felejtettél el reagálni a többi igen lényeges dologra:

- Jézus és Mózes szellemiségének különbségére...

- a körülmetélés tagadására....

- a(z eredendő) bűnösség tagadására...

- a vérszerződésre...

- az Anyaisten jézusi tiszteletére...

- az ember-Isten egységére,...

- a hit tagadására...

 

 

 

Előzmény: 0101011 (150603)
Elminster Aumar Creative Commons License 2020.05.28 -1 2 150614

"Ráadásul a nevedben ott van a gonosz neve. A szétdobáló. Innentől te nekem ne hadoválj! Hiszen az a személy találta ki az evolúciót!"

 

Látom, nem tudsz róla, ezért kénytelen vagyok én agnosztikus ateistaként felvilágosítani, hogy az

 

advocatus diaboli (lat. 'az ördög ügyvédje'): a boldoggá és szentté avatási perek egyik ügyvédjének népies neve. - Valójában a promotor fidei, kinek az a feladata, hogy az eljárás alapossága érdekében minden lehetséges ellenvetést fölhozzon a boldoggá v. sztté avatás ellen. Vele szemben áll az advocatus Dei, 'Isten ügyvédje', aki a kérelmezőt képviseli és elő akarja mozdítani az ügyet.

(http://lexikon.katolikus.hu/A/advocatus%20diaboli.html)

Előzmény: jé0123456 (150606)
creation of believers Creative Commons License 2020.05.28 -3 1 150613

 Aki imádkozik, az Istenhez beszél, akihez Isten beszél az bolond.

 

 

I. Korintus levél:1:27Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Előzmény: diamandula (150608)
Nemhivő Creative Commons License 2020.05.28 -1 2 150612

Az evolúció épp olyan vallás, mint a többi!!!!

_________

 

Melyik az a többi ?

 

Matek, fizika, kémia ..... ?? 

 

Mert a biológia ezekkel van egy csoportban.

Előzmény: jé0123456 (150605)
Mustkeatly Creative Commons License 2020.05.28 -1 1 150611

Tömeges mivolta miatt, még szégyelniük sem kell, mivé váltak egy hagymázos elképzelés hatására.

Előzmény: diamandula (150608)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.28 -1 0 150610

ez kemény volt!

ezzel összefoglaltad az egész keresztény hit eszenciáját....

s az egyházak bűnét...

 

köszönöm ezt (is)

Előzmény: kitadimanta (150599)
Mustkeatly Creative Commons License 2020.05.28 -1 0 150609

Hihetetlen lenne, ha nem tapasztalnám itt, nap mint nap, egyesek mennyire a hatása alá kerültek egy mitológiai műnek!

Teljesen képtelenek annak észlelésére, milyen alaptalan és felesleges elképzelés rabjaivá lettek!

Előzmény: advocatusdiaboli (150604)
diamandula Creative Commons License 2020.05.28 -1 2 150608

" én nem kerestem Isten, hanem Ő keresett engem. "

 

Amikor tegnap este eme hsz-edet olvastam,, sejtettem, hogy milyen válaszokat fogsz kapni. Nem is tévedtem, mert "Advocatusdiaboli" és "Mustkeatly" is megállapította a diagnózist.
Ami általam közölve így hangzik:

 

" Aki imádkozik, az Istenhez beszél, akihez Isten beszél az bolond. "


Műszaki ember vagyok, halvány gőzöm sincs az idegbetegségekhez, ezért javaslom mielőtt megint felkeres az Isten, keress fel egy ideggyógyászt!

Előzmény: Törölt nick (150600)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2020.05.28 -1 3 150607

Beszéld meg inkább kezelőorvosoddal, gyógyszerészeddel...

 

Lesz javaslatuk bőven, bár szerintem már elég reménytelen az eseted...

Előzmény: jé0123456 (150606)
jé0123456 Creative Commons License 2020.05.28 -4 0 150606

Ráadásul a nevedben ott van a gonosz neve. A szétdobáló. Innentől te nekem ne hadoválj! Hiszen az a személy találta ki az evolúciót!

 

:((((

 

Sötétség van a fejedben. Sajnálom. :(((((

Előzmény: advocatusdiaboli (150604)
jé0123456 Creative Commons License 2020.05.28 -3 0 150605

Butaság, és hazugság tömkellege. Te vagy a dróton rángatott. rosszindulat.

Az evolúció épp olyan vallás, mint a többi!!!!

 

Bizonyítva nincs, de hőbörögtök itt.

 

Még senki nem gondolt bele abba, hogy minden evós Istent tagadó?

El kellene kezdeni.

Előzmény: advocatusdiaboli (150604)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2020.05.28 0 3 150604

A vallásosak fantáziája az, ami szegényes és földhözragadt - hiszen ti jól láthatóan egyetlen egy alternatívát sem tudtok elképzelni - az amúgy emberek által, és ősrégen kitalált vallási mesékhez képest..

Más meg el tud, és annak a belátására is képes, hogy ezek a régi mesék bizony csak mesék, érdemi valóságalap nélkül...

 

Egyébként, ha a te Biblia-értelmezésednek adunk helyt, miszerint semmit sem tehetünk magunkért, valójában nincs is szabad akaratunk és úgyis Isten kénye-kedve szerint alakul a sorsunk - akkor pont ez szólna arról, hogy a létezésünk teljesen értelmetlen, haszontalan és céltalan, csak egy felsőbb hatalom öncélú szórakozásának játékszerei vagyunk...

 

Ha te jól érzed magad attól, hogy egy dróton rángatott marionettnek gondolod önmagad - hát, egészségedre... De szerintem simán csak mentálisan sérült vagy.

Előzmény: Törölt nick (150596)
0101011 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 150603

Mondom én hogy Pisa Test Failure vagy.

 

1) Lk 16:16. „A törvény és a próféták Keresztelő Jánosig valának: az időtől fogva az Istennek országa hirdettetik

 

Meg se nézem miről van szó, egyszerűen feltételezem hogy az ott úgy. Ebben az esetben találtál egy ellentmondást. És mivel az ellentmondás másik részéről nem veszel tudomást elköveted a szövegkörnyezetből kiragadást/cherrypicking-et.

 

2)  „…a farizeusok és sadduczeusok tudományától őrizkedjenek.

 

Mint mondtam, a Törvény-ÉRTELMEZÉSÜKKEL szállt vitába. Meg hogy nem tartják magukat az értelmezéshez (pl. sajnálkozott egy ponton hogy nem kövezik halálra az engedetlen gyerekeket).

 

3) 

"Jézus tagadta az áldozatot? Embör, az megvan hogy Jézus egész figurája nem más mint a Bűnbak Rítusa?"

Persze, Pálnál, aki echte Mózes-hitű volt.

Mt 9:13. "Elmenvén pedig tanuljátok meg, mi az: Irgalmasságot akarok és nem áldozatot." - Mondta Jézus...

 

Itt a két állításnak nincs köze egymáshoz.

 

Ennyit érsz.

Előzmény: kitadimanta (150599)
Mustkeatly Creative Commons License 2020.05.27 0 0 150602

Igen.

Én kifejezetten élénk fantáziával bírok, de az nem jelenti azt, hogy holmi ókori hagymázos fantaszták elképzeléseit teszem magamévá!

Ahogy azt sem jelenti, hogy ne tudnám ma, itt  túlgondolni, amit ők nekiszaladva a lehetetlennek, képtelenségek árán létrehoztak.

Pont az az érdekes, amikor kortársaink tömegesen benyalnak, egy napjainkra nem igen bizonyított hipotézist, ami mögött gyakorlatilag semmi konkrétum nincs.

És az is megfeküdt anno, mivel dogmává merevedett.

De aki képtelen azokon felülemelkedni, az számukra "ateista", ami vicces mert más régi hipotéziseket benyalókat is így odasorolják.

Ezért mondom ÉN NORMÁLIS vagyok, de ha akarják, demonstrálom, hogy még képtelenebb dolgokat ötlök ki, mint a régiek.

 

Előzmény: Elminster Aumar (150598)
Mustkeatly Creative Commons License 2020.05.27 0 0 150601

Igen, csak ő felnőtt fejjel, komolyan gondolja, hogy az irodalmi mű főhőse valós:-(

Hogy mitől rogyott bele, az a személyes problémája.

És hajlamos kifelé mutogatni, hogy nem az eszével van a baj, hanem Ő/ŐK "lelki emberek" :-)

Ami pedig jól láthatóan, a sík hülyeségek tárházát nyitja meg náluk!

Szép kis paletta, Propurtól Szarionig át, Kútásóig....

Tán eme színvonalra döbbenve tűnt el Jablonka, aki nem annyira ikulájt, csak a katolikus neveltetése okán, szanáládot agyának az a része, ami a hitbéli de alaptalan hipotézisekre cuppanását eredményzte. Noha tisztában van hitének észérvekkel történő bizonyíthatatlanságával. 

Ő csak ringatja magát, ezek meg bedőltek bölcsőstől, bölcsességestül.

Végül is csapat, csak ugye a súlyosság...

Előzmény: diamandula (150595)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.27 -2 1 150600

"a körülményektől, neveléstől stb.-től függően"

 

 

Ez jelen esetemben nem igaz. Én nem kaptam vallásos nevelést, a környezetemben nem volt senki vallásos, és én nem kerestem Isten, hanem Ő keresett engem.

Előzmény: diamandula (150597)
kitadimanta Creative Commons License 2020.05.27 -1 2 150599

"Ne hazudozz már."

Látom nálad is feltört a kultúra... Úgy látszik, ez ragályos...

 

"A Törvényt MEGERŐSÍTETTE, nem pedig tagadta."

Nagy ívben dobta a kukába, tagadta, és be sem tartotta.

Eleve Ker. Jánosig van csak a mózesi törvény, utána jön Jézus...:

Lk 16:16. „A törvény és a próféták Keresztelő Jánosig valának: az időtől fogva az Istennek országa hirdettetik"

 

Esszénus Béke ev.:

"- Mi mindannyian megtartjuk Mózesnak, a mi törvényhozónknak törvényeit, amint azok írva vannak a szentírásban.

És Jézus válaszolt:

- Ne a szentírásokban keressétek a Törvényt, mert a Törvény az Élet, [létezés] az írás pedig halott. (…)

Mindenben, ami él, bele vagyon írva a Törvény.

- Megtaláljátok azt a fűben, a fában, a folyóban, a hegyekben, az ég madaraiban, a tenger halaiban; de mindenekelőtt önmagatokban keressétek azt. Ezért, bizony mondom néktek, hogy az összes élő dolgok közelebb vannak Istenhez, mint az írások, amelyek élet nélküliek."

 

"Nem másította meg a törvényt, csak tisztázott pár értelmezést"

Teljesen megváltoztatta, teljesen más alapokra helyezte a törvényt.

Mt15:9 „Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat [Törvényt] tanítanak, a melyek embereknek parancsolatai.” - Lásd még Hegyi beszéd.

Tit 1:14. „Nem ügyelvén zsidó mesékre, és az igazságot megvető emberek parancsolataira.” - Ld még fönt a törvény tagadásánál.

Vesd össze Mózesés Jézus törvényét:

 

"A fogat-fogért elvet a lófaszt tagadta, dobok egy hátast ha hozol rá passzust!"

Mózes törvénye a megtorlás (talio) elvére épült, valószínűleg Hammurappit is követve. Jahve mindig megtorlással, bosszúval fenyegetett.

3 M 20:5 „Akkor én ontom ki haragomat arra az emberre és annak házanépére, és kiirtom azt…”

27. „És akár férfi, akár asszony, hogyha ígéző vagy jövendőmondó lesz közöttök, halállal lakoljanak; kővel kövezzétek azokat agyon;…”

26:23. „És ha ezek által sem jobbultok meg, hanem ellenemre jártok:”

25.”És hozok reátok bosszuló fegyvert, a mely bosszút álljon a szövetség megrontásáért. Ha városaitokba gyülekeztek össze, akkor döghalált bocsátok reátok, és az ellenség kezébe adattok.”

26:30. „És lerontom a ti magaslataitokat, és kiirtom a ti nap-oszlopaitokat, és a ti holttesteiteket bálványaitok holttetemeire hányatom, és megútál titeket az én lelkem.”

46. „Ezek a rendelések, a végzések és a törvények, a melyeket szerzett az Úr

5M 28:15-18. „Ha pedig nem hallgatsz az Úrnak, a te Istenednek szavára, hogy megtartsad és teljesítsed minden parancsolatát és rendelését, (…) Átkozott lesz a te méhednek gyümölcse és a te földednek gyümölcse, a te teheneidnek fajzása és a te juhaidnak ellése.”

 

A mózesi törvénykezés summázata:

5Móz 19,21 Ne nézz reá szánalommal; lelket lélekért, szemet szemért, fogat fogért, kezet kézért, lábat lábért."

Zsolt 58:11-12.Örül az igaz, mikor látja a bosszúállást; lábait mossa a gonosznak vérében. …bizony van ítélő Isten”

 

Mindezeket vesd össze Jézus tisztelet-szeretet, megértés, megbocsájtás elvű nézeteivel:

Mt5:38-45. "Hallottátok, hogy megmondatott: Szemet szemért és fogat fogért. 

Én pedig azt mondom néktek: Ne álljatok ellene a gonosznak, hanem a ki arczul üt téged jobb felől, fordítsd felé a másik orczádat is.
És a ki törvénykezni akar veled és elvenni a te alsó ruhádat, engedd oda néki a felsőt is.
És a ki téged egy mértföldútra kényszerít, menj el vele kettőre.
A ki tőled kér, adj néki; és a ki tőled kölcsön akar kérni, el ne fordulj attól.
Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.
Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket."

Lk 6:37. "Ne ítéljetek és nem ítéltettek; ne kárhoztassatok és nem kárhoztattok; megbocsássatok, néktek is megbocsáttatik;"

 

Az albbi versek a jézusi tanítás összegzése.

"Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, a ki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak."

Mt 7:12. "A mit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal;"

Ez utóbbiban a törvény tagadása is benne van, hiszen nem a törvényre, hanem az ember természetes erkölcsi értékrendjére támaszkodik.

 

Remélem átment, hogy van némi különbség a kettő között.

 

"SOHA nem óvta híveit a Tórától, mi több KÖTELEZŐVÉ TETTE számukra."

Jaj, ne nevettess már!

Mt 16:12. „…a farizeusok és sadduczeusok tudományától őrizkedjenek.”- Ugyan mi lehetett az ő tudományuk, ha nem a Tóra?

Ld még fönt a törvény tagadásánál.

Egy igen fontos részlet, a körülmetélés, mint a szövetség tagadása is olvasható:

Jn7:22 „Azért Mózes adta néktek a körülmetélkedést… (nem mintha Mózestől való volna, hanem az atyáktól):

 

"Szintén nem tudok passzust rá hogy tagadta volna az eredendő bűnösséget. Abban se vagyok biztos hirtelen, a Biblia bárhol beszél-e eredendő bűnösségről."

Miután az Újszövetséget is elég rendesen többször is átírták, így nagyon kevés nyoma maradt, de azért föllelhető néhány vers:

 

1Jn 5:18 „Tudjuk, hogy valaki Istentől született, nem vétkezik: hanem a ki Istentől született, megőrzi magát, és a gonosz nem illeti őt."

Az ember Istentől született. Jézus az első teremtéstörténetet vallja, s nem a másodikat!:

Mk 10:6. „De a teremtés kezdete óta férfiúvá és asszonnyá teremté őket az Isten.”

Így közvetve az eredendő bűnösséget tagadja, miután a a nőt a férfi egyenrangú partnerévé helyezi vissza.

 

Az apokrifekben konkrétabb verseket találsz rá :

Mária Magdolna Evangéliuma: 4.26.) A Megváltó így szólt: „Nem létezik bűn, azonban ti vagytok azok, akik a bűnt megteremtik, amikor olyan dolgokat tesztek, mint a házasságtörés, melyet bűnnek neveznek.

 

"De hogy vérszerződést kötött volna? Nem emlékszem ilyesmire."

Csak el kellett volna olvasnod (FIGYELMESEN) a Bibliát, ott szépen le van írva az Utolsó vacsoránál:

Mk14:23-24 „És vévén a poharat, és hálákat adván, adá nékik; és ivának abból mindnyájan;

És monda nékik: Ez az én vérem, az új szövetség vére,...”

 

"Ha úgy tett volna, akkor viszont egyik öncsonkítást cserélte volna egy másikra,"

Milyen öncsonkításra gondolsz? Erről semmit sem olvastam.

 

"Hogy tagadta volna Jehovát, ha egyszer Elohim az Atya?"

Ajjaj...

1./ Elohim az Anyaisten, aki teremtette az embert.... Itt kezdődik.

2./ Elohim értelemszerűen Él ragozott-képzett alakja, annak nőnemű változata.

3./ Jézus Istene nem a farizeusok Istene volt, így nem lehetett Jahve.

Jn 7:28 „... de igaz az, a ki engem elküldött, a kit ti nem ismertek.”

Jn 15:24. „...de most láttak is, gyűlöltek is, mind engem, mind az én Atyámat.”

Jn 8:44. „Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja.”

 

"Tagadta a papság közvetítő szerepét? Ha úgy is lett volna (nem emlékszek hogy volt), nem feltétlen jelent sokat az apostolokkal, evangélistákkal, meg a levelek miatt."

Nagyon is sokat jelentett, hiszen ezek után semmi szükség a papságra. Mit gondolsz, a legvagyonosabb réteg milyen szemmel nézett ennek elébe?

Egyébként keményen tagadta, hiszen, ha nem volt szükség áldozatra, sem a bűnök isteni eltörlésére, kegyelemre, ha nincs szükség templomra,akkor minek a papság? Mert ugye, Jézus az olajfák hegyére járt imádkozni...És a templomot Ő 3 nap alatt fölépítette... no, nem kőből, fából, hanem az ember lelkében.

Ilyenformán visszaállította az ember és Isten egységét, ami szintén szükségtelenné teszi a papságot...

Lk 17:21. „Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa ti bennetek van.”

 

"Jézus tagadta az áldozatot? Embör, az megvan hogy Jézus egész figurája nem más mint a Bűnbak Rítusa?"

Persze, Pálnál, aki echte Mózes-hitű volt.

Mt 9:13. "Elmenvén pedig tanuljátok meg, mi az: Irgalmasságot akarok és nem áldozatot." - Mondta Jézus...

 

"Tagadta a hitet? Ezzel még önmagának is ellentmondasz."

Dehogy mondok... Jézust nem érdekelte a hit (csak Pált), Ő a cselekedet szerint ítélt, a cselekedetet tartotta fontosnak, nem a hitet:

Jn 12:47 "És ha valaki hallja az én beszédeimet és nem hisz, én nem kárhoztatom azt:"

Mt7:24 „Valaki azért hallja én tőlem e beszédeket, és megcselekszi azokat, hasonlítom azt a bölcs emberhez, a ki a kősziklára építette az ő házát:”

Mt 7:21 "Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát."

Mt 16:27 „Mert az embernek Fia eljő az ő Atyjának dicsőségében, az ő angyalaival; és akkor megfizet mindenkinek az ő cselekedete szerint.”

Mt5:19 „…valaki pedig cselekszi és úgy tanít, az a mennyeknek országában nagy lészen.”

 

Jn 10:37 „Ha az én Atyám dolgait nem cselekszem, ne higyjetek nékem;”

Jn 10:38 „Ha pedig azokat cselekszem, ha nékem nem hisztek is, higyjetek a cselekedeteknek:"

Jak 2:13-14. "Mert az ítélet irgalmatlan az iránt, a ki nem cselekszik irgalmasságot; és dicsekedik az irgalmasság az ítélet ellen. Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek?"

Lásd még a Szamaritánus Lk 10:31-33. Lk  és a tíz bélpoklos Lk 17:12-18.esetét.

 

 

Előzmény: 0101011 (150584)
Elminster Aumar Creative Commons License 2020.05.27 0 1 150598

"Másodszor pedig az ember fantáziája nagyon szegényes és földhözragadt. Csak azt hiszi amit lát és amit bizonyítani tud. Ez nem vall minden határon túli fantáziára."

 

Egyesek pedig olyan korlátolt fantáziával és képzelőerővel rendelkeznek, hogy el sem tudják képzelni azt, hogy mások sokkal de sokkal élénkebb fantáziájúak. Azt hiszik, hogy mindenki pont ugyanolyan tompa majomember, mint ők maguk.

Előzmény: Törölt nick (150596)
diamandula Creative Commons License 2020.05.27 0 2 150597

" Másodszor pedig az ember fantáziája nagyon szegényes és földhözragadt. Csak azt hiszi amit lát és amit bizonyítani tud. Ez nem vall minden határon túli fantáziára. "

 

Az emberiség, illetve az emberiséget kitevő egyedi emberek nem "egy-kaptafára készültek", hanem a körülményektől, neveléstől stb.-től függően nagyon különbözőek mind kívül, mind "belül".

 

Például:

 

a./ egy részére az jellemző, hogy  "fantáziája nagyon szegényes és földhözragadt"

b./ egy részére az jellemző, hogy  "Csak azt hiszi amit lát és amit bizonyítani tud. "

c./ egy részére az jellemző, hogy élénk fantáziával nem létező "élő-lényeket" talál ki

d./ egy részére az jellemző, hogy gyenge itélőképessége miatt minden bárgyúságot elhisz

e./ egy részére az jellemző, hogy nagyon kritikus és nehezen meggyőzhető

f./ egy részére az jellemző, hogy szívesen kihasználja a nála ostobábbakat

 

Ha minden emberre az lenne a jellemző, " fantáziája nagyon szegényes és földhözragadt " ,

nos akkor nem lennének vallások, művészet tudomány stb..

Előzmény: Törölt nick (150596)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.27 -2 2 150596

" Isten mindenható, " mert az emberek fantáziája mindenhatáron túl nő!"

 

 

Egyáltalán nem. Sőt!

 

Először is a Biblia fő üzenete, hogy az ember semmit sem tehet a megmeneküléséért. Teljesen elveszett, és sem jócselekedetekkel, sem vallásos élettel, sem semmi mással nem tudja megmenteni önmagát. Azaz mindent Istent tett meg az emberéért.

 

Tehát az ember fantáziájának ez szöges ellentéte. Ugyanis az ember abban a mesében hisz, hogy megtudja menteni önmagát, mint Münchausen báró, aki önmagát a saját hajánál fogva húzta ki lovastól a mocsárból.

 

Másodszor pedig az ember fantáziája nagyon szegényes és földhözragadt. Csak azt hiszi amit lát és amit bizonyítani tud. Ez nem vall minden határon túli fantáziára.

Előzmény: diamandula (150595)
diamandula Creative Commons License 2020.05.27 -2 0 150595

" Isten mindenható, " mert az emberek fantáziája mindenhatáron túl nő!

Előzmény: Törölt nick (150594)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!