Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.23 0 0 23520

Szerintem meg aki hosszú távon gondolkodik az nem kóklerral csináltat kutat így homokolási problémái sem lesznek :)

Előzmény: Kapocska (23519)
Kapocska Creative Commons License 2015.04.23 0 0 23519

 

Üdv !

 

Szerintem,ha hosszútávban gondolkodunk, akkor olyan szivattyút tennék le, aminek van

homoktűrése.

Az IBO-nak az a típusa nem homoktűrő, inkább ezek:

http://www.ibo-szivattyu.hu/98.4sdm-3-14.csokut-szivattyu.html

1100W-os 1m kábel        7baron  50l/p      80eFt

 http://www.ibo-szivattyu.hu/253.3sdm33.csokut-szivattyu.html

1100W-os és csak 1m kábel van hozzá    7 baron 44 l/p  85eFt

(Az egyel kisebb az 750W de 7 baron  20l/p 80eFt  kicsi és nincs tartaléka )

A Pedrollo  750W-os    7 baron  30l/p    100100 Ft

Ha a kábelt és a toldást hozzáadjuk az IBO sziv.-hoz  + a Wattokat akkor a különbség

elhanyagolható és van egy minőség.

 

SQIBO-0,75 Csavarszivattyú                   7baron      10l/p meg amúgy sem.

 

A jelenlegi szivattyúról nincs infó,hogy milyen mennyiséget tud ezen a szinten

mert,ha nagyobb lesz a kitermelés minimális homok is megjelenhet.

Előzmény: CsúcsHeg (23517)
zoliee81 Creative Commons License 2015.04.23 0 0 23518

Csak laikusként, de +1 a Pedrollo-ra.

Voltam kint a Construma-n, segítőkész, szimpatikus társaság, mikor elmondtam hogy biza nekem ZDS-em van, akkor sem hajtott el, normális volt... Kiépített szervízhálózat, minden van a polcról. 

Előzmény: CsúcsHeg (23517)
CsúcsHeg Creative Commons License 2015.04.23 0 0 23517

Tisztelt szakemberek!

Köszönöm a válaszukat. A következő típusokra gondoltam:

Pedrollo 4Blockm 2/13 búvárszivattyú 100 900 ft

IBO 3ti27 Csőkút szivattyú 76 000ft

SQIBO-0,75 Csavarszivattyú 64 000ft

Arra hogy mennyire tiszta a víz, azt kel mondanom, hogy a WC tartályban vannak ülepedések. Régebben töltöttem egy pohárban vizet és egy fél nap után nem láttam semmi szilárd anyagot a fenekén, vagy bármi mást. A kút két éves és ez az egyetlen víz forrásunk. Lehet, hogy az ülepedések még a kút „fiatalkorából” származnak, mivelhogy, amikor a kút kész lett rácsatlakoztattuk a vízrendszerre. A vízrendszerünknek az a sajátossága, hogy van egy 100l gumis puffer tartály. A kutat locsolásra, csak nagyon ritkán használjuk.

Szombaton kiakarom kicserélni a jelenlegi szivattyút.

 

Előre is köszönöm a válaszukat.

 

Üdvözlettel.

 

p.i.m.p. Creative Commons License 2015.04.23 0 0 23516

Üdv,

 

Köszönöm az infót, 12 méterig képben vagyok.

A múlt héten a Te e-mail címedre is küldtem ajánlatkérést, nem ért célba?

 

Előzmény: köszörűs XXI Che (23515)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2015.04.22 0 0 23515

Üdv

Az akácfa utcában 25m mélyen cementált kavics alatta kavics a vízhozam 3m3/óra 

ahol kéred ott nincs infóm sajnos  a szlovák úttól a nullás felé eső részen az új lakóparkban  a talpmélység 63 m homokos iszapos a vízadó végig sok kavicsolással (durva homok) inkább jó homokmentes kutat lehet ott csinálni vízhozam 5m3/óra.

felétek is ilyen iszapos homokos  lehet a talaj viszont sokkal alacsonyabban vagytok 30-40 m lehet a vége de ez csak tipp a szó legszorosabb értelmében.

 

www.kutfuro-csepel.hu 

 

www.kut.guth1640.hu 

Előzmény: p.i.m.p. (23507)
P.toma Creative Commons License 2015.04.22 0 0 23514

Üdv CsúcsHeg!!!

 

Lalibatyonál a pont!!!

 

Nem biztos,hogy az a Pedrolló mindent überel! Tudok én is sorolni jó pár kutat ahol az ilyen Nimbuszosok meg több úgymond neve sincs szivattyú tökéletesen működik jó pár éve!!!

 

Jószerencsét!!!

Előzmény: CsúcsHeg (23508)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2015.04.22 0 0 23513

köszi

helló

Előzmény: Törölt nick (23500)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 0 23512

A más olcsóbb kategórián nem a Józsefvárosi piacot értem :)

Előzmény: Törölt nick (23511)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 0 23511

Alapvetően ha tiszta a víz akkor nem lesz bajod az ibo-val és általában más olcsóbb kategóriával sem. Van egy cég akiknél melóztunk, IBO szivattyú lát el egy üzemet 2 éve hibátlanul, ráadásul úgy hogy áramláskapcsoló vezérli tartály nélkül. Kb percenként indul a szivattyú és bírja :)

Még egy konkrétum, csináltunk egy rendszert ahol a kis hozamú kút vizét egy Nimbusz csavarszivattyú tölti egy ciszternába ahonnan egy Pedrollo (dupla tengelytömítés közte olaj stb. ) ásott kút szivattyú nyomja az öntöző rendszerbe. Most kellett csapágyazni a Pedrollót mert a tömítései beengedték a vizet a motorba, de a Nimbusz még mindig bírja :)

Mindenki szarozza pl az Umbra Eurojet szivattyút, az enyém lassan 10 éve megy hiba nélkül .. kopp-kopp :)

Előzmény: CsúcsHeg (23508)
Kútfúrás engedéllyel Creative Commons License 2015.04.22 0 0 23510

Spórolj, vegyél pedrollót! :-)

 

jó szerencsét: Balog Gyuri www.primakut.hu 

Előzmény: CsúcsHeg (23508)
Kapocska Creative Commons License 2015.04.22 0 0 23509

 

  Üdv !

 

Melyikből melyiket nézted?

Előzmény: CsúcsHeg (23508)
CsúcsHeg Creative Commons License 2015.04.22 0 0 23508

Tisztelt szakemberek!

 

Az lenne a kérdésem, hogy az IBO csőszivattyúkról mi a véleményük? Spóroljak 25000 és vegyek IBO szivattyút vagy vegyem meg a Pedrolo szivattyút? Fúrt kút 48 m mély, 21m vízoszlop, 12cm átmérőjű. Előre is köszönöm a válaszukat.

 

Üdvözlettel.

p.i.m.p. Creative Commons License 2015.04.22 0 0 23507

Szia Vizeslaci,

 

Ez a Vörösmarty u.

János utca - György utca - Csömöri út - Zebra lakópark környéke.

Talajvízzel nagyon jól állunk itt (-4-5 m-től rengeteg van), és az alföldi kutak is jól működnek a környéken. De sajnos homokkal is el vagyunk látva rendesen.

Előzmény: vizeslaci (23506)
vizeslaci Creative Commons License 2015.04.22 0 0 23506

Helló p.i.m.p.!

 

Konkrétan melyik utcáról lenne szó?

 

Üdv:vizeslaci

Előzmény: p.i.m.p. (23505)
p.i.m.p. Creative Commons License 2015.04.22 0 0 23505

Saját kezűleg én még nem fúrtam. Elméletben menne, és kedvem is lenne, de nyuszi vagyok hozzá, és felszerelésem sincs. És ami még rosszabb: nem nagyon érek rá. Bár amennyi időt eddig elb.tam a kutakra...

 

Megörököltem egy régi (OFF) ásott kutat, ami két tisztítás után sem ad elég vizet. Fosóhomok van az alján, elmozdultak a gyűrűi, felül pedig téglával van kirakva, ami összeszűkül, nehogy mélyíteni lehessen. Két kútásó brigádnak kifizettem két tiszítást, de nem tudtak (mertek) érdemben mélyebbre menni. Közben összeraktam egy takarékos kis automata öntözőrendszert, ami úgy-ahogy működik, de szárazabb időszakban már nem elegendő a víz.

 

Innentől nagyjából a szokásos a sztori, nem lesz benne sok újdonság.

 

Így tavaly kerestem egy környékbeli "kútfúrót", akivel megállapodtam (ne gondoljátok, hogy olcsón). Az első próbálkozása nem sikerült, mert ugyan alapvetően homokos a talaj, de van egy pár aprókavicsos réteg, ami a PVC csöves - Hidroszeres - felszerelést eléggé próbára tette. Lent is maradt egy fúrófej. A következő próbálkozás túl közel volt az előzőhöz, elfolyt az öblítővíz. Aztán egy kicsit arrább sikerült lejutni 12 méterig, és be is csövezte. Hosszas szivattyúzás után letisztult a víz, örültem mint majom a farkának, és kifizettem a csókát, a viszontlátásra. Igen ám, de amikor újra elindítottam - immár saját szivattyúval és öntözőrendszerrel - , indítás után megint telefosott mindent homokkal, és mindig ez történt, amikor megrántotta a vízoszlopot. Szerintem nem volt elég a szűrőkavics, és a központosítással sem foglalkozott a mester.

 

Hívogattam a csókát, ígérgetett hogy majd hoz egy nagyobb szivattyút stb. Aztán meguntam, és vettem egy ócska használt szivornyát a tisztításhoz. Több száz (!) köbmétert kifolyattam pár hét alatt, szakaszosan kapcsolgatva a cuccot, de az indításkori homokolás nem szűnt meg még 12 liter / percnél sem.

 

Szó szerint feneketlen kútba öntöttem most már több százezer Ft-ot, és rengeteg időm elment a kísérletezésre és a hibák elhárítására. Most megint kútfúrót keresek, mert az ásott kút egyre rosszabb a fosóhomok miatt.

 

Itt tart a történet, a tanulságokat szerintem mindenki látja...

Előzmény: Bolo1 (23504)
Bolo1 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 23504

Nyugodtan sztorizzál,szivesen olvasok mindent a témával kapcsolatban. Másra nem is,elrettentő példának jók a sikertelen próbálkozások. Neki álltam kútfúrásnak magam is,és addig jutottam hogy van a kertben egy 11méteres lyuk,de sehogy sem tudok lejjebb menni. Jópárszor elfáradtam,mire kézzel kiszedegettem. Most ott tartok,hogy jövő héten jön a kútfúró.       Szeretném megköszönni mindenkinek,aki időt és fáradtságot nem kimélve árajánlatot küldött.

Előzmény: p.i.m.p. (23502)
Kútfúrás engedéllyel Creative Commons License 2015.04.22 0 0 23503

Szia! Az alföldi tipusú kút nem éppen a technika csúcsa, de szívesen segítek, keressél.

 

jó szerencsét: Balog Gyuri www.primakut.hu 

Előzmény: p.i.m.p. (23502)
p.i.m.p. Creative Commons License 2015.04.22 0 0 23502

Üdv Szakik!

 

A 16. kerület mélyebb részén szeretnék egy alföldi kutat furatni (a hely adottságai és az én igényeim is ezt indokolják).

Kóklerekkel már többször befürödtem, ezért csak homokmentesen átadott kút érdekel, némi garanciával.

(Annyit kínlódtam a témával, hogy már-már magamnak is megfúrnám, ha lenne felszerelésem...)

Nem untatnám a fórumozókat a sztorimmal, de privátban szívesen megírok mindent, ha valakit érdekelne a munka.

 

Köszönöm!

P.toma Creative Commons License 2015.04.21 0 0 23501

Üdv Freddy4!!!

 

Való igaz van azon a részen ez a bazaltos formáció sőt még /szentantalfán/a Balázs-hegyen is azt fúrtuk!Viszont Óbudavár alatt a Bád-hegyen már vannak márgás és mészköves betelepülések is!!!Vászolyon ahogy az út kanyarodik Udvari felé egy nagyon szép telek van jelenleg svájciaké ott fúrtunk pozitív kutat de talajszerkezetileg mészmárga volt!!

Előzmény: Freddy4 (23497)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.21 0 0 23500

Hello

Hát az orbánbánya közelségében dolomitnak kéne lenni. Meg az is lesz, a kérdés az hogy mennyire repedezett ill mennyi a talajréteg felette, de nem hinném hogy 120 méter :) Inkább levegős gépnek való az szerintem és aki meg tudja csinálni az 2 millát kér is érte legalább. Lehet megduplázza a telek értékét a tulaj ha lesz kútja.

Előzmény: köszörűs XXI Che (23499)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2015.04.21 0 0 23499

helló

Ott milyen a talaj?

Előzmény: Törölt nick (23498)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.21 0 0 23498

Kemény "világ" lesz az :)

Előzmény: lipcsikg (23496)
Freddy4 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 23497

Üdv. P.toma !                      Mi ezt a bazaltos  "formációt"  annó, a Dörgicse - Mencshely és az 

Óbudavári oldalon fúrtuk a Halom hegyen  1 erdészháznál. Előtte Vászolyon dolgoztunk, ahol 

pedig már szinte a felszintől dolomit volt.  Ennek is az érdekessége, hogy a kút pozitiv lett  :-)

Előzmény: P.toma (23495)
lipcsikg Creative Commons License 2015.04.20 0 0 23496

Sziasztok!

 

Megkeresett ma valaki Csákvár kotlóhegy-ről, de sajnos nem tudom vállalni, mert nekem túl mély.

100-130M között kell fúrni. Ha valakit érdekel a munka nálam jelentkezzen.

 

Üdv!

P.toma Creative Commons License 2015.04.20 0 0 23495

Üdv Freddy4!!!

 

Valóban,a Halom hegyen már tényleg teljesen más a geológia!Kb. 30-35m agyag utána pedig márga erősen repedezett keményebb betelepüléseiben van használható víz 30l/perc és kb.50m környékén!!!Az agyag a tetején viszont elég erősen duzzadós!!De a Halom-hegy déli részén a műút mellett már ugyan azt a talajt fúrtuk,mint a Becce hegyen és szint úgy nagyon kevés víz lett!!Talajilag sem kaptuk már meg a márgás részeket hanem az agyagot és a görgeteg dolomitot!             Üdv!!!!!!!

 

Jószerencsét!!!!!! 

Előzmény: Freddy4 (23494)
Freddy4 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 23494

Üdv. Innodrill !                                   Dörgicse Szőlőhegy vizfőldtani infóit P.toma kolléga nagyon 

pontosan már leirta. Azonban a település északi oldalán, a Halom -- hegyen már teljesen más a 

geológiai képlet.    Ott viszonylag már sekély mélységben vulkanikus eredetű bazalt található. 

 

Amely kőzet felett jelentős bazalt-törmelék, valamint tufák is vannak.  Ezek nagyon jó vizvezető 

képességgel rendelkeznek. Éppen ezért régebben itt - ott még források is voltak, túlnyomásos 

rétegek esetén.  Tehát vizbeszerzési szemszögből itt már jóval kedvezőbbek a lehetőségek  :-)

Előzmény: Innodrill (23491)
P.toma Creative Commons License 2015.04.19 0 0 23493

Üdv Innodrill!!!

 

Az a rész a Becce-hegy lesz!!Agyag és görgeteges dolomit váltakozása található azon a részen!Sajnos a 2l/percnél nem ad többet ez a tapasztalat!Volt olyan kút amelyet 100-ig fúrtuk de talajilag ugyan az,meg vízet sem adott többet!Viszont volt olyan is ,hogy abszolút semmi vizet nem adott!Sajnos szegényes vízben az a rész!!!

 

Üdv!!!!!!!

Előzmény: Innodrill (23491)
kútmester Creative Commons License 2015.04.19 0 0 23492

Kútcsőre van szükséged jó áron? Dunántúliak figyelmébe ajánlom.

http://profikutfuras.hu/kutcso

Innodrill Creative Commons License 2015.04.19 0 0 23491

Üdv Mindenkinek.

Szeretném megkérdezni,hogy van e valakinek fúrási és vízbeszerzési információja Dörgicse szőlőhegy-ről/Falut elhagyod,baloldalt/

Köszönettel:  NT

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!