Keresés

Részletes keresés

s-ombre-ro Creative Commons License 2016.04.03 0 0 43850

Kérlek, bocsáss meg Syssy!

Nem vezettelek félre, de a valóság nem oly rózsás.

Két napja megint csak a nyírfa!

Az orvosok vagy nem tudnak gyógyítani (azt a keveset is elfelejtették), vagy nem is akarnak!

Utolsó értesülésem, hogy pénzért van minden.

Ez sem teljesen igaz, mert két hasonló műtétem volt.

Egyiknél fizettem, a másiknál nem.

Az eredmény ugyanolyan szánalmas lett.

Mostanában egy román kislány lett az én példaképem (és egy brazil és és lehetne folytatni!).

Nekik még van erejük és fiatalságuk küzdeni!

Az igaz, hogy nem az egészségükről van szó!

Azt senki nem meri kockáztatni.

Sajnálom, szomorú voltam, de a napfény és a trillák odakint, én idebent.

Még sok lenne a feladatom!

A bátorságom pedig kevés.

Gyáva ország vagyunk.

Korruptak és semmirevalók.

Megérdemeljük a sorsunkat!

Ha nagy volt az off, kérlek bocsássátok meg!

Nagy az én bajom, magam sem tudom, hogyan érek a végére!?

Panaszaimra eddig még soha nem kaptam megfelelő választ.

Újabban választ sem kapok.

Nem engem minősít!

Előzmény: syssy48 (43843)
comad2 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 43849

Visszajött a melóhelyem az egyik állandó lakója is pár napja, de csak most sikerült úgy-ahogy lekapnom.

anlu2 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 43848

Eddig is mindig igy etettem, csökkent az adag azáltal, hogy egyre kevesebben jöttek enni, egyre kevesebbet kellet utánatölteni, mig egyszer csak teljesen kimaradtak a madarak. Évek óta etetek és ez igy mindig jól funtionált. Meggyvágók idén vannak elöször itt nálam. Tegnap 12 db-t számoltam. Ezek zabállnak mint az õrült, mintha nem telnének meg sohasem. Mivel még van szotyi eletetem, naponta csak 1x töltöm fel az etetöt, téli hidegben 2x szoktam. De ha elfogy a kaja biztos, hogy hülyén fognak nézni a mothos meggyvágók :)

Sajnálnám ha akkor meg éhenhallnak, mert csak az etetöt ismerik, és nem egyéb élelemforrásokból élnek, mint egyéb más madarak akik épphogy még csak vannak.

 

Előzmény: Nobody1 (43845)
comad2 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 43847

Ma láttam az első (füsti)fecskét!

Nobody1 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 43846

Ma délben itt volt az idei első búbos bankám. Kicsit kutatott a kertben és a legelőn, de csak egy gilisztát láttam kihúzni a földből. Pedig van lóbogaram is - sajnos. Nem bánnám ha maradnának költeni, bár nagyon félénkek voltak 2 éve mikor próbálkoztak és néhány nap után a zavarás miatt elmentek máshová... :(

Nobody1 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 43845

Már kicsit korábban csökkentened kellett volna a napi "fejadagot" és akkor nem hirtelen szűnne meg az etetés. Persze még most is megteheted, hogy naponta egyre kevesebbet adsz nekik és így elhúzhatod a 3 napi adaggal akár egy hétig is...

A gombaölő permetezésnek (normális dózisban) elvileg nincs hatása a rovar/kajá/ra, főleg ha napnyugta táján történik (méhkímélő permetezés). Az etetőben lévő magot meg gondolom nem akarod lepermetezni...

Előzmény: anlu2 (43844)
anlu2 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 43844

Még van kb 2 kg napr.magom. Eletetem, mert nem akarom elrakni, hogy nyár közepén megkukacosodjon. Talán 3 nap még és elfogyott. Viszont az tünt fel nekem, hogy most megbolondúltak a meggyvágók, egész nap az etető körül verekednek. Néhány zöldike és stiglic is van még. Úgy esznek, mintha tél közeledne. Gondolom kell nekik a táplálék most, hogy keltenek. 

Nem lesz nekik az probléma, ha egyik napról a másikra abbahagyom az etetést ha elfogy a szotyi? Mivel nagyon rájárnak most.

Ugyanakkor szeretném lepermetezni a körtefát mert már kezd hajtani és állítólag ilyenkor kell permetezni körterozsda ellen. Tavaly csúnya lett nagyon a fa ezért idén le kell permetezni rozsda ellen. 

Nem szeretném ha éhenhallna a meggyes-csapat.

syssy48 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 43843

Nyírfa, encián.........így könnyű:DDDDDDD

Én is bot nélkül, de nem járok, csak bicebócáskodok. De az etetőhöz már le tudtam menni. A legnagyobb bánatom, hogy makrózni nem tudom a földön lévő rengeteg gyönyörű kis virágot, mert nem tudok legugolni. Az egész kertünket beteríti a rengeteg ibolya, krokusz, fürtöske, stb. Ez a pozitívum, hogy tavaly a kertben nem tudtam semmit csinálni:):):)

Előzmény: s-ombre-ro (43841)
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.03.31 0 0 43842

A miénk létező pár volt!
Boldogság volt látni őket.

Talán lesz majd fecske is, meg gyurgyalag, és így tovább...

A talánt csak azért írtam, mert a napokban volt hír, hogy elpusztult 150.000 pingvin.

Ekkora tragédiát okozhat egy termetes jéghegy!

Mondanám, hogy nem mi voltunk, hanem a jéghegy, a dolog azonban nem ilyen egyszerű!

Sajnos! :(

Előzmény: flybird (43832)
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.03.31 0 0 43841

Nekem most is megvan a hatalmas nyírfa, ami engedte látni a kicsiket, mert nagyon magas.

Az ablakban pedig az encián, ami a kék virágaival tartotta bennem a lelket.

A kék szín lelki nyugtatószer!

Ma már bot nélkül járok és egész délután dolgoztam a birtokon.

Nagyon-nagyon sok trillával aláfestve! :)

(közben elment húsz évem, de én még a szerencsések közé tartozom!!!)

Előzmény: syssy48 (43837)
Nobody1 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 43840

Miért ne láthattál volna fecskét? Bő 30 éves adataim szerint az elsőket mindig április 1-5 között láttam. Most meg minden legalább 1-2 héttel korábban van. Estefelé itt annyi szúnyog volt, mint máskor májusban és már az áprilisi cserebogarak is repkednek. Megbolondult minden...

 

Nézegessétek az év természetfotóit:

 

http://www.agraroldal.hu/ev-termeszetfotoi.html

 

Lentebb görgetve találtok pár érdekes képes cikket is...

Előzmény: flybird (43833)
flybird Creative Commons License 2016.03.31 0 0 43839

Denevérrel. :)

Előzmény: comad2 (43836)
syssy48 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 43838

Nagyon nagyon egyszerű. Ha írsz nekem egy emailt, leírom pontosan, hogy mit és hogyan. Tényleg egyszerű, és könnyű megosztani is.

Hová teszed a kamerát, nem félsz, hogy........történik vele valami? Madár, macska, szél, eső, por, stb. re gondolok.

Előzmény: Törölt nick (43834)
syssy48 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 43837

Igen, a tehetetlenség miatti hisztimet én is a természetben vesztettem el, igaz nekem akkor a természet a nagy teraszom volt csak egy székben csücsülve. Néztem, hogy nőnek, bimbóznak, repülnek, másznak, kúsznak a körülöttem pár méteres körzetben lévő élőlények. Addigra sajnos a madarak már nem jártak enni, bár ez az ő szerencséjük is, mert nem nagyon kaptak volna.

Most a nyitott ablaknál hallgatom a különféle madárdalokat és füttyöket, és ilyenkor mindig fülig ér a szám:)

Előzmény: s-ombre-ro (43831)
comad2 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 43836

Fecskét összetéveszteni? Mégis mivel?

Előzmény: flybird (43833)
apaf3j Creative Commons License 2016.03.31 0 0 43835

Szia! Igen, többfelé is láttak már fecskéket. 

Előzmény: flybird (43833)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.31 0 0 43834

Nagyonegyszerű...

 sose használtam és mint szinte minden öregember, meglehetősen fafejű vagyok. 

Kellene valaki, aki segít az indulásban...  Eddig a Picasaweb-et használtam, de a melévő fiókot szinte az utolsó KB-ig betöltöttem, újat meg a gugli nem enged nyitni. :( Asszongya, használjam az üvét...

De azért hadd dicsekedjek! Tegnap kitettem a kamerát leskelődni.

Igaz, mást szinte semmit, de láttam egy meggyvágó aput strandolni.

Persze, nem az egész 10p 8 mp-t töltötte a vízben, de rendesen megtisztálkodott...

 

Előzmény: syssy48 (43825)
flybird Creative Commons License 2016.03.31 0 0 43833

Láthattam én fecskét tegnap? Vagy összetévesztettem egy másik madárral?

flybird Creative Commons License 2016.03.31 0 0 43832

Én is várom őket, de ide aztán nem jönnek. Illetve, egyszer láttam egyet átrepülni az udvaron, de az csak egy másodperc volt. :(

Előzmény: s-ombre-ro (43828)
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.03.31 0 0 43831

Köszönöm az együttérzésedet!

Sajnos sokszor átéltem hasonlót én is, "baj-társak" vagyunk!?

Jól reagálok a kezelésekre és ez nagy szerencse.

Amikor kint vagyok a természetben, "természet-szerűleg" megnyugszom.

És csodálattal tekintek mindenre, ami él és mozog!

Ezért vagyok itt is! :)

Előzmény: syssy48 (43830)
syssy48 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 43830

Na akkor szerencsésen átvészelted? Jót tett?

Akkor most külön öröm lehet a természet:) Emlékszem egy éve alig vártam, hogy a betegszállító vigyen kontrollra, mert akkor láthattam, hogyan tavaszodik mindenfelé.

Előzmény: s-ombre-ro (43829)
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.03.30 0 0 43829

Nem tudom, szerencsések vagyunk-e, de gólyákat láttunk párban.

Az igaz, hogy öt hétig reparáltak, csak mostanában szabadultam ki a természetbe.

"Egy újszülöttnek minden vicc új!" :D

Előzmény: s-ombre-ro (43828)
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.03.30 0 0 43828

Nagyon várom őket!

A gyurgyalag színpompás, de a búbos bankában van valami elegáns!

Nagyon jó ízléssel öltözködik! :)

Előzmény: flybird (43812)
syssy48 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 43827

Kaja, minden nélkül? Tavaly is ki ki repültek, vagy a férj vitt kaját a kotló(s)nak. De most eltüntek.

Előzmény: Ladybee (43826)
Ladybee Creative Commons License 2016.03.30 0 0 43826

Valószínűleg kotlanak. :-)

 

Előzmény: syssy48 (43825)
syssy48 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 43825

Bocsi, hogy beleszólok, de miért nem a one drive-t használod feltöltésre? Sokkal gyorsabb és nem kell letölteni, csak megnézni.

 

Más. Hozzám még mindig járnak enni. Ha nem teszek ki kaját, ott ülnek a fügefán és várnak.

 

Egy őszapó pár fészket rakott idén is a fenyőfánkon. De idén sokáig felváltva jártak a fészekhez, majd eltüntek. A fészek készen van, hibátlan, mégsem jönnek! A rossz idő miatt lehetett gond?

Előzmény: Törölt nick (43816)
neduddgi(én) Creative Commons License 2016.03.30 0 0 43824

Én sem szoktam nekik odút kihelyezni, bőséggel találnak helyet maguknak. Nálunk is a melléképületek kúpcserepe az egyes számú kedvenc.

Egyszer meg egy lefordított üres műanyag balkonláda alá fészkeltek be. Ki volt téve egy asztalféleségre úgy, hogy egy kicsit túllógott a szélén. Alulról kellett valahogy bejutniuk, ami nem tudom, mennyire szokványos a rozsdafarkúaknál. Nem volt magasabban egy méternél, ami a környéken hemzsegő macskák (meg görények, nyestek, menyétek, mókusok) miatt nem egy életbiztosítás.

A szomszédban az alagsorban lévő, folyamatosan használt ebédlő-konyha nyitott lejárójának a falán lévő kapcsolószekrényben költöttek, és sikeresen ki is reptettek. A kapcsolószekrény állandóan félig nyitva szokott lenni, mert minden nap itt kapcsolják be/ki a riasztót, meg a biztonsági világítást! 

 

Odút 1,5 méter alá én sem raknék, elsősorban a macskák miatt. De az sem szerencsés, ha a kutya érdeklődését kelti fel egy túl alacsonyan lévő fészek.

 

Nálunk egyetlen C odú van kint, általában verebek lakják, illetve egysze-kétszer széncinkék költöttek benne. (Kb. 15 éve raktam ki.)

Előzmény: Nobody1 (43822)
neduddgi(én) Creative Commons License 2016.03.30 0 0 43823

:o)

Járt már barátcinke is az etetőn, de barátposzáta is. Tény, hogy nem számítanak rendszeres kosztosnak. Szerintem náluk is beindult az átállás, mint ahogy a fekete rigók is költözők voltak még jópár évtizeddel ezelőtt.

Sajna már nem készítek jegyzeteket, így nem tudom megmondani, hogy pontosan mely években, és a tél melyik szakaszában láttam az etetetőn barátposzátát.

 

A "ráadásul rovarevő"-t nyilván nem gondoltad végig... :o) A legtöbben éppen a rovarevők kedvéért etetnek télen. A cinegék teljesen, a rigófélék meg elsősorban rovarokkal táplálkoznak a vegetációs időszakban, télen meg a szűkös rovartáplálék mellett ráfanyalodnak az etetőinkben felkínált olajos magvakra, zsiradékokra, gyümölcsökre.

Előzmény: Nobody1 (43818)
Nobody1 Creative Commons License 2016.03.29 0 0 43822

Nálam mindig úgy 1,7 és 3 méter közötti magasságban raktak fészket gerendákra, reflektorra, mikor mire. Odut még soha nem raktam ki nekik. Mindig találnak valami zugot itt a tanyán. Tavaly épp a garázsbejárat előtetejének keresztgerendája volt a legszimpatikusabb nekik szemmagasságban. Előző évben onnan egy méternyire egy horogfa mögé dugott deszkán találtak még akkora helyet, ahová építkezhettek. De volt már fészkük a kukoricagóré dudacserepe alatt, a takarmánytároló hullámpalája alatti gerendán, az udvari "hajólámpán" és a kinti mozgásérzékelős reflektoron is párszor. Érdekes, hogy nem zavarta a fel-felgyulladó erős fény, (csak engem evett a fene, nehogy kigyulladjon a fészek a forró reflektorháztól).  :)

Szerintem az 1 méter kicsit alacsony lesz (főleg ha macska is jár a környéken), de ki tudja. Talán megtetszik nekik. Onnan legalább nem esnek nagyot a kiugráló még röpképtelen fiókák...

Előzmény: konig1976 (43817)
flybird Creative Commons License 2016.03.29 0 0 43821

Mintha valahol olvastam volna, hogy ha enyhe a tél ők is áttelelnek a seregélyekhez hasonlóan.

Előzmény: Nobody1 (43818)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!