Keresés

Részletes keresés

nagysoma Creative Commons License 2011.12.23 0 0 5719

Ugyanez történt, a megállapodás példányát mi sem kaptuk meg, azzal, hogy kiküldik postán. Pedig ez tartalmazta a kapcsolatot az első üd.jog eladása és a második vétele között, számszerűsítve mindent. Ezt hívják csalásnak.

Igazad lehet, írni kell mielőbb a cégvezetésnek. Mivel ott sem minden értékesítő csaló, vannak tisztességesek is, nem lehet érdeke a HCH-nak sem, hogy rossz híre terjedjen.

Most mindenki Karácsonyra készül, de remélem utána többen ránéznek erre a fórumra, és szintén megteszik panaszukat a cégnél. Boldog Karácsonyt!

Előzmény: naivmackó (5717)
petike23 Creative Commons License 2011.12.22 0 0 5718

Hú, de dúrva... négyszer húzták le őket. :-((

Előzmény: Berlusz Móni (5688)
naivmackó Creative Commons License 2011.12.22 0 0 5717

Mi is így jártunk, papírunk sincs róla, mert a megbízás második példánya sem került bele a dossziéba, amit kaptunk. Egyébként is, azt az információt kaptam a fogyasztóvédőktől, hogy azért senkit sem lehet felelőségre vonni, mert nem sikerült értékesítenie egy üdülési jogot.

 

Az alábbiakat javasolnám: az üdülőket fenntartók január elején kiküldik a 2012-es díjbekérőt. Azzal a kéréssel kellene minél többünknek fordulni hozzájuk - nekem az Abbáziához - hogy a számlalevéllel együtt figyelmeztessék az üdülési jog tulajdonosokat a HCH tevékenységére. Szerintem ez nekik is érdekük, mert aki már egy fenntartási díjat sem szívesen fizet, nem biztos, hogy kettővel megbirkózik. Ha nagyobb számban kapnának ilyen levelet, talán lépnének.

Előzmény: nagysoma (5716)
nagysoma Creative Commons License 2011.12.19 0 0 5716

Azok jelentkezését várom, akiket a Club Holiday Hungary (HCH) vert át azzal, hogy meglévő üdülési joguk másodlagos értékesítését ígérték írásban, feltételül viszont egy másik, kisebb értékű üdülési jog megvásárlására bírták rá, és a különbözet visszatérítését ígérték.

Az eladás nem teljesült, a vétel viszont igen, így egy helyett kettő tulajdonosa lett a naív ügyfél. Az értékesítők elzárkóznak, tagadnak, hazudnak.

Összefogás érdekében: hch.becsapottak@gmail.com


(Ami nem azonos a korábbi, már megszűnt hch_becsapottak@hotmail.com címmel)

Berlusz Móni Creative Commons License 2011.12.17 0 0 5715

A múltkor hallgattam egy rádiós beszélgetést az egyik legrégibb (talán gyulai??) társasüdülő főnökével. Szomorkodott, hogy a TS-es szédelgők mennyire hazavágták ezt az üdülőszövetkezet - társasüdülő konstrukciót. :-(

 

Pedig az valódi tulajdonjog, és árban talán még jobb is, mint a TS.

 

Igaz, nem lehet csereberélni... De hát tudjuk, hogy ezek a cserék is "torka véres" kategória nagyon sok esetben.

 

 

Előzmény: GOLAZ111 (5714)
GOLAZ111 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 5714

LOL! Megnyugtató.

 

Sajnos nem az. De tény. Biztos voltatok ilyen bemutatón. Ott elmondták, hogy mennyivel jobb az üdülési jog, mint a saját nyaraló, vagy telek. Nos, éppen azért, mert nincs tulajdonjog semmivel sem jobb. Sőt, a legszuperebb (-nek mondott) hévízi üdülési jog sem ér annyit, mint a legrosszabb vászolyi telek. 

 

 

 

Előzmény: JGab (5713)
JGab Creative Commons License 2011.12.16 0 0 5713

"A tulajdonjog nem veszik el, az üdülési jog fog megszűnni."

 

LOL! Megnyugtató.

 

"AMENNYIBEN SZÜKSÉGES, FELJELENTÉST KELL TENNI.

 

Mégis milyen indokkal?"

 

Amennyiben szükséges, mondjuk csődbüntett ügyében.

Előzmény: GOLAZ111 (5712)
GOLAZ111 Creative Commons License 2011.12.16 0 0 5712

Sziasztok!

 

ÜDÜLÉSI JOGA VAN, AZ VEGYE FEL A KAPCSOLATOT, MERT FELSZÁMOLÁS ALATT VAN A FŐNIX BALATON BT. ÉS A TULAJDONJOGUNK EL FOG VESZNI!!!

 

A tulajdonjog nem veszik el, az üdülési jog fog megszűnni.

 

AMENNYIBEN SZÜKSÉGES, FELJELENTÉST KELL TENNI.

 

Mégis milyen indokkal?

Előzmény: Tititá000 (5698)
sirecharles Creative Commons License 2011.12.15 0 0 5711

Üdv!

Mázlistának mondhatod, magad hogy mindössze százezres veszteséggel megusztad, az itteni fórumozók sajnos 2-3 milliós veszteséget könyvelhetnek el. velem együtt persze. Sajnos eddig még mindig nem tud egyikünk sem azzal dicsekedni, hogy valamit is visszaszerzett a kicsalt pénzéből, de azt mondom összefogásban az erő, keressük egymást, keressük  a lehetőségeket - én is már sok tisztelet kört tettem eredménytlenül- de talán ha elég sok lud lesz itt akkor esetleg győzhetünk a "disznón". De jelenleg az a helyzet, hogy egyetlen sor sincs itt arról, hogy valakinek is sikerült volna visszaperelni a kicsalt pénzét, pedig mindenki ezt keresné itt, ezért muszály összefognunk, sok megkárositott embernek fölhivni a figyelmét, hogy legalább hallassa a hangját, érezze, hogy nem egyedüli balek, mint ahogy érzi magát az ember, több magát tanult embernek gondoló embert vertek át ezek a csalók. Kell , hogy legyen valami megoldás, ennyi embert nem lehet megkárositani büntetlenül.

Előzmény: Cenerentola (5710)
Cenerentola Creative Commons License 2011.12.13 0 0 5710

Ezt annyival egészítem ki, hogy az ezzel való szélhámos kufárkodás csak ÖKÖLJOGÁLLAMBAN virágozhat! Íme egy elrettentő eset: két és fél évvel ezelőtt ránk sózott egy üdülési jogot a Relaxing Center nevű szélhámos maffia. A szerződésben biztosított két héten belül elálltunk a vételtől, de a százezer forint előleget a mai napig sem fizették vissza. Másfél éve feljelentést tettem az illetékes bíróságon, dokumentumokkal bizonyítva a csalás tényét. És mire mentem? A bíróság áttette az ügyet egy végrehajtó iroda hatáskörébe, amely viszont megállapította, hogy a Relaxing Center fizetésképtelen, s ezzel az ügyet és az eljárást lezárta. A tanulság: A bűn (sikkasztás) büntetlenül maradt.

 

Költői kérdésem: Magyarországon a bíróságoknak nem hivatali kötelességük-e a bűn üldözése?

Mert én, naiv lélek mindeddig így hittem. De ezek szerint tévedtem...

Előzmény: boszka11 (5648)
nagysoma Creative Commons License 2011.12.12 0 0 5709

Óvatosság valóban nem árt. Én is gondoltam felhívásra a neten.

A http://www.cylex-tudakozo.hu/ceg-info/holiday-club-hungary-kft--18831.html

cégismertető vélemények rovata is tartalmaz érdekes hozzászólásokat.

Örülök,hogy megélénkülni látszik a fórum. Ez azért islehet, mert a nyári átverések mostanra érnek be.

Ne veszítsük el egymást. Írjunk James Hurtonnak, miután ő megengedte, én már megtettem.

Sokan vagyunk, itt alább is, akiknek "sikerült" egy üdülési jogból kettőt csinálni.

Ha összegyűlnek a pontos történetek, talán összejön belőle valami.

Cenerentola esetére kíváncsi vagyok én is.

Üdv. Mindenkinek.

Előzmény: naivmackó (5705)
James Hurton Creative Commons License 2011.12.12 0 0 5708

CENERENTOLA! Irdd meg PONTOSAN  a történetedet e-mail  cimemre. Értékesitő cég, üzletkötő neve, az ajánlat tartalma, esetleg irásos nyom. Köszönöm.

Előzmény: Cenerentola (5706)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.12 0 0 5707

Ismeri valaki a Global Timeshare Kft-t.

www.globaltimeshareholdays.com veblap szerint sok szállodával áll kapcsolazban, de a telefonos nyomozásunk szerint a szállodák nem tudnak róla.

 

Cenerentola Creative Commons License 2011.12.12 0 0 5706

Persze, gondolom, b...ták eladni az elsőt, mi? Azért kérdezem, mert mi is hasonló cipőben járunk. Futunk a pénzünk után, mint a vesztésben lévő kártyás. Újabban meg hívogatnak innen is, onnan is, hogy eladnák az üdülési jogunkat. Úgyhogy újabb hiénák vetik rá magukat erre az iparággá fejlődött simlisségre.

Előzmény: nagysoma (5702)
naivmackó Creative Commons License 2011.12.12 0 0 5705

Pereskedésnek nem sok értelmét látom. Ma beszéltem a fogyasztóvédőkkel, azért senkit nem lehet felelősségre vonni, mert nem sikerült értékesíteni az üdülési jogot. Az ígéret meg elszáll...

Volt egy kérdése: "Nem magával beszéltem a múlt héten? Pontosan ez történt akkor is."

 

Ha elindítanánk egy figyelmeztetést a neten, biztos terjedne és csatlakoznának hozzá.

A tartalmát megnézetném egy ügyvéddel, nem szeretnék még ezért is fizetni ezeknek a cégeknek. 

Előzmény: nagysoma (5704)
nagysoma Creative Commons License 2011.12.12 0 0 5704

Talán a facebookon keresztül is lehetne terjeszteni. Ha valami jogi fellépés készülne, kérlek írd meg: isoma45@gmail.com. Nekem ez életbevágó, annyi pénzt vesztettem. Ahogy jameshurton írta, bízzunk egymásban, legalább mi. Üdv.

Előzmény: naivmackó (5703)
naivmackó Creative Commons License 2011.12.11 0 0 5703

Meglepően sokan használják a közösségi oldalakat az idősebbek közül is.

Levelezni szinte mindenkinek kell a munkája miatt.

 

Úgy tudom, most is történnek lépések a jogi úton. Néhány nap múlva többet tudhatunk erről.

 

Előzmény: nagysoma (5702)
nagysoma Creative Commons License 2011.12.09 0 0 5702

Kellő számú jelentkező esetén akadna jó ügyvéd,aki felvállalná.

Az a gond,hogy nem internetezik mindenki, aki pórul járt. Ezeket hogy lehet összeszedni?

A másik gond az, hogy többféle panasz-fajta van. Egyszerre csak egyfélét lehet perelni gondolom. Én például azok közé tartozom, akikkel vetettek egy másodikat azzal az ígérettel, hogy eladják az elsőt. Csúnyán megkárosítottak.

Úgy gondolom, mégsem lehet ennyi emberből hülyét csinálni. Nem kis pénzekről van szó.

Előzmény: naivmackó (5680)
nagysoma Creative Commons License 2011.12.09 0 0 5701

Szerencsés vagy

Előzmény: lizi11 (5700)
lizi11 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 5700

Köszönöm a tanácsokat. Vissza is léptünk. Az értékesítő hölgy nagyon dühös volt. Remélem a befizetett összeget visszakapjuk.

naivmackó Creative Commons License 2011.12.08 0 0 5699

Nekünk júliusban tették le a nagy esküt, hogy 6-7 hónap alatt eladják a nemesnépi hetet.

Csak azért kell ennyi idő, mert az RCI-nál lassú az ügyintézés.

Mai ajánlatuk: válság van, az RCI rendszere megváltozott, nincs vevő, mindenki végtörleszt, térjünk vissza a kérdésre áprilisban.

Ne ugorj be!

Előzmény: lizi11 (5693)
Tititá000 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 5698

Sziasztok!

 

FELHÍVNÁM A FIGYELMETEKET, AKINEK HÉVÍZEN A FŐNIX PANZIÓBAN ÜDÜLÉSI JOGA VAN, AZ VEGYE FEL A KAPCSOLATOT, MERT FELSZÁMOLÁS ALATT VAN A FŐNIX BALATON BT. ÉS A TULAJDONJOGUNK EL FOG VESZNI!!!

 

KÉRLEK, HOGY MINÉL SZÉLESEBB KÖRBEN TERJESSZÉTEK, HOGY ELJUSSON A MEGFELELŐ HELYEKRE!!!!

AMENNYIBEN SZÜKSÉGES, FELJELENTÉST KELL TENNI.

 

SEGÍTSETEK!!!

 

 

homaro Creative Commons License 2011.12.06 0 0 5697

Üdülési jog eladó Tenerifén: http://tenerife.medoc.hu

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.06 0 0 5696

Ez a létező legócskább trükk! Azonnal lemondani.

Dobogómajorban van üdülőjogunk. Nagyon szeretjük. Kíváló cserealap!

Előzmény: lizi11 (5693)
James Hurton Creative Commons License 2011.12.06 0 0 5695

Ócska trükk !!! Nagy valószinüséggel be fognak csapni mint azt már tették többünkkel, többen!!!!!! Elöbb adják el, vedd át a pénzt, és vásárolj ha kedved tartja!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: lizi11 (5693)
Pisces72 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 5694

Gyorsul a világ. Ráadásul egyre gyorsabban gyorsul. Aki beleszületik és belenő egy adott tempóba, egyáltalán nem biztos, h 20-40-60 év múlva is boldogulni fog. Sajnos, tudomásul kell vennünk, h ahogy idősödünk, egyre több témában kell majd a  nálunk jóval fiatalabbak véleményére és tapasztalataira (!!!) hagyatkoznunk. Sajnálatos, ha valaki úgy éli/élte le az életét, h idős korára nincs mellette senki egy fiatalabb generációból, akiben megbízina, és ilyen volumenű kérdésekben a döntései előtt kikérné a véleményét. A saját tapasztalatom az, h erről elsősorban nem a fiatalok tehetnek. Nálunk legalábbis nem. (Pedig nálunk lenne megfelelő fiatal(abb), csak az idősebbek feltétel nélkül mindenben okosabbnak és tapasztaltabbanak hiszik magukat. Ergo néha alig győzzük az utólagos kárelhárítást. )

Előzmény: JGab (5692)
lizi11 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 5693

Üdv. Nekünk is van már üdüléei jogunk, amitől nem tudunk szabadulni. A mult héten megkerestek bennünket a Kereknap Kft-től egy ajánlattal. Azt ajánlották, hogy a dobogómajori üdülési jogunkat cseréljük be egy olaszországira, természetesen rá kell fizetni, és ezt majd értékesítik. Még négy napunk van a szerződéstől elállni. A fórumon szeretnék tanácsot kérni, hihetünk-e nekik.

JGab Creative Commons License 2011.12.05 0 0 5692

Persze, ez alap trükk, hogy eladjuk a régit, csak vedd meg az újat. Aztán a második fele valahogy sosem jön össze.

Olvastam egyszer olyanról (idős hölgy, termálos helyen), akinek ugyanabban az szállodában ugyanarra a hétre adtak el egy másik hetet (mert az közelebb van a fürdő részhez), mondván, hogy majd eladják a régit. Persze nem adták el, az áldozatnak meg esélye sem volt, hogy egy időben mindkettőt igénybe vegye.

De azért, hogy a harmadikat is aláírja valaki... Bár talán ilyet is olvastunk már itt. Azt hiszem Keszthely december, Keszthely február, Horvátország november, valami ilyesmi volt a sorrend, mindig egyre drágább, mert az majd jobb lesz, meg úgyis elmegy a régi.

Előzmény: Berlusz Móni (5691)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.12.05 0 0 5691

Néztem a cikk alatti kommenteket, elég sokan az idős embereket kárhoztatják. :-(

 

Nem állítom, hogy nem hibásak...  Sajnos sok ilyen naív ember van... Akik még hisznek az adott szóban...

De akárhogy is tekergetjük, a TS-ügynök(ök) átverési módszerei (a cég, a módszer alapfilozófiája) bicskanyitogatóak.... Firnájszos vigécként ezek pontosan látják, kiszimatolják, hol van gyengeség, alultájékozottság a fogadó fél oldalán, és könyörtelenül lecsapnak. :-(((((

 

De hát egy átverésre épülő biznisznél mit várunk...? :-(

 

 

Előzmény: JGab (5690)
JGab Creative Commons License 2011.12.05 0 0 5690

Azért ahhoz komoly naivitás kell, hogy a harmadikba is így fejest ugorjon valaki.

Előzmény: Berlusz Móni (5688)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!