Keresés

Részletes keresés

pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.25 0 0 9205

Hát ha nincs tárgya az eljárásnak akkor gondolom nincs eljárás sem ...

Ellenben akkor lesz egy használaton kívüli kéményed, amit újbóli használatba már csak jelenlegi eljárásrend, jogszabály és szabvány alapján vehetsz!

Előzmény: kissbg (9203)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.25 0 0 9204

Mi a tök köze van ehhez a tűzoltónak?

Vagy ha a kéményseprő nem seper, akkor őt is bünteti?

 

Előzmény: pjotrkolja (9197)
kissbg Creative Commons License 2011.05.25 0 0 9203

Gondolom, ha a belengetett bírságra válaszul megszűntetem a kéményt és a pótfűtést, akkor nincs sem eljárás sem bírság.

Előzmény: pjotrkolja (9202)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.25 0 0 9202

Előferdülhet ... 60.000 - 600.000.- Ft bírság lehetőségét szokták mifelénk első körben szóba hozni a tűzrendészeti hatósági eljárás megkezdésekor. Papírok beszerzését, pótlását írják elő határidőre. Ha beszerzed, megszüntető határozat , ha nem akkor bírsághatározat. 

Előzmény: kissbg (9201)
kissbg Creative Commons License 2011.05.25 0 0 9201

Ok, köszi.

 

Tehát ha most nem fogok rohangálni semmi papírét, tízerseket sem fogok perkálni, sőt, az éves díjat sem fogom megfizetni, akkor csak a tűzoltók büntethetnek meg?

 

Előzmény: pjotrkolja (9200)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.25 0 0 9200

Igen, engedélyeztetni kell! De mindettől függetlenül, "át kellett volna vetetni" a kéményseprővel.

Előzmény: kissbg (9199)
kissbg Creative Commons License 2011.05.25 0 0 9199

Ja, és persze nem gáz, hanem pellet.

Előzmény: pjotrkolja (9197)
kissbg Creative Commons License 2011.05.25 0 0 9198

Igazából pont ebben az intervallumban keletkezett, papírom is van róla. Különben azóta megint engedélyeztetni kell egy külső szerelt kéményt az oldalfalon?

Előzmény: pjotrkolja (9197)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.25 0 0 9197

Pótfűtésre? Ha gáztüzelő berendezésé akkor nagy a kvász, ha nem az, akkor éphatósági szemponból nem túl problémás amennyiben 2007.XII.13. -és 2009.10.01. között "keletkezett", ha nem ekkor akkor probléma, tűzoltó szempontból viszont ígyis úgyis szopás mert  "a jogszabály szerinti vizsgálatot és tisztítást nem végezték el" a kéményen.

A fentiek figyelembe vételével: igen akár büntethető is.

De, ez is építési engedély köteles, kivétel a fenti időintervallumban "képződött" kémények!

Nem, a kéményseprő nem büntethet, csak a hatóságoknak van ehhez joguk (szerencsére)! 

Magasabb borravaló kevesebb gond!

:)

Előzmény: kissbg (9196)
kissbg Creative Commons License 2011.05.25 0 0 9196

A szakértő urak tanácsát kérném, hogy mi lehet számomra a legkedvezőtlenebb kimenetele annak, hogy az aktuális kéménysepréskor találtak egy pótfűtésre használt szerelt kéményt:) Ezt most kifogásolták. Tehát meg tudnak büntetni? Ugye ez nem építési engedély köteles, tehát önkormányzat büntetni nem tud. Kéményseprők büntethetnek?

 

 

pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.24 0 0 9195

jaja ... a homlokzati kivezetéses OTÉK módosítás ugrott be ... ez 2009 októbere óta van.

Bár ez valóban nem változtat semmin!

Előzmény: cseik (9194)
cseik Creative Commons License 2011.05.24 0 0 9194

szerintem meg késöbb kerülhetett bele. de végül is mindegy. most így van.

Előzmény: pjotrkolja (9192)
Zöldár Creative Commons License 2011.05.24 0 0 9193

 Valamikor  az Ipari  Minisztérium bocsájtotta ki a műszaki szakértők engedélyét - ott tartották nyilván. De az régen volt.

 Volt vala  az Iperi és kereskedelmi minisztérium, majd simán Ipari Min. lett belőle, azután Gazdasági Minisztérium majd megint változott.

 Most afene tudja hogy hivják a sok átszervezés és összevonás után. Talán a Kereskedelmi és Engedélyezési Hivatal ? Ezek honlapját kellene megnézni.

  Egyébként van az un. igazságügyi szakértő ez egy szükebb kör mint általában a szakértői.

 Szakértő egyébként bárki lehet. Probléma akkor van ha pénzt kér a szakértéshez.

 Itt a fórum is tele van 'szakértőkkel'.

Előzmény: pjotrkolja (9190)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.24 0 0 9192

2008-óta így van ... Csak erről a legtöbb kéményseprő-ipari közszolgáltató sem tud ...

:)

Előzmény: cseik (9191)
cseik Creative Commons License 2011.05.24 0 0 9191

köszi. mindig van valami változás :(

Előzmény: pjotrkolja (9188)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.24 0 0 9190

Nem állítottam én sem az ellenkezőjét ...

Az építésügyi műszaki szakértő az nem a tervező (illetve nem minden tervező az). Gondolom valamilyen műszaki szakértői jegyzékben kéne szerepelnie, mint az egyéb szakértőknek ... ilyet én még nem találtam, ezért is kérdeztem, hogy a topiktársak közül van-é aki tudja, hogy ennek hol lehet utána járni.

Előzmény: surek (9189)
surek Creative Commons License 2011.05.24 0 0 9189

Szia!

Az általad említett jogszabály vagylagosan fogalmaz

 

Kémény építése esetén:

kéményseprő-ipari közszolgáltatóval egyeztetett

vagy

építésügyi műszaki szakértő által ellenjegyzett, a tervezett megvalósítás szakszerűségét igazoló dokumentumot kell csatolni.

 

Az az építésügyi műszaki szakértő a tervező lenne?

 

 

Előzmény: pjotrkolja (9182)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.24 0 0 9188
Előzmény: cseik (9184)
zenezsalu Creative Commons License 2011.05.24 0 0 9187

Ne haragudj, én azt tanácsolnám, ha nem muszáj hagyd ki az ÖSSZES hivatalt ebből, velem most járatják a nagy táncot, még a tartalék kéményemet is ki kell béleltetnem egy gázkészülékcsere miatt! Szomszédom nagyon jól csinálta: megépítette az új kéményét, majd éves ellenőrzéskor a kéményseprő észrevette, hopp még egy kémény, akkor  még egy ellenőrzési díj. Ha hivatalosan mész, csak a kémény átvétel a végén, hogy kijönnek: 30.000 ft!

Előzmény: surek (9186)
surek Creative Commons License 2011.05.24 0 0 9186

Schiedel UNI***PLUS kémény lenne , 6 m es magassággal. A házra már van használatbavételi engedély. Kicsit viccesnek érzem, hogy 5 évvel ezelőtt egy tervben elegendő volt egy karika a kémény helyének jelölésére + a metszetrajzokon felrajzolni a kéményt+ 5 sorban leírni a műszaki adatait és most, hogy akrok egy új kémyényt komplett tervet kellene rajzoltatnom.

 

A kéményseprőknek nem igazán kell terv, csak tervezői nyilatkozat: "Az engedélyezési/bejelentési dokumentáció szükséges 2 példányban, mely tartalmazza a műszaki leírást. Tervezői Nyilatkozat a kémény(ek)re vonatkozóan,  a kémény függőleges nyomvonal tervét, valamint a kémény méretezését. A méretezés szakirányú tervező jóváhagyása mellett helyettesíthető a kémény gyártója által kidolgozott diagramból, táblázatból  való kiválasztással."

 

Az éítési hatóság felé pedig csak bejelentési kötelezettségem van.

 

Tehát igazából egy olyan tervezőt keresnék aki aláírja a tervezői nyilatkozatot és a régi terveimbe belerajzolja az új kéményt.

 

Szerintetek ez jó lehet így?

Előzmény: pjotrkolja (9183)
cseik Creative Commons License 2011.05.23 0 0 9185

20-40e között

Előzmény: surek (9181)
cseik Creative Commons License 2011.05.23 0 0 9184

idézet honnan van?

Előzmény: pjotrkolja (9182)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.23 0 0 9183

Milyen paraméterű kémény is ez?

Előzmény: surek (9181)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.23 0 0 9182

Kéményseprők felé nem kell tervet készíteni ... Éphatóság felé kell, kérdés: lakhatási már van-é rajta?, ha nincs akkor tervmódosítás, ha van akkor új terv, és egyszerűsített eljárás vagy bejelentési, csakhogy mindkettőhöz kell bizonyos szintű terv és:

...a "meghatározott építési tevékenység esetén a kéményseprő-ipari közszolgáltatóval egyeztetett vagy építésügyi műszaki szakértő által ellenjegyzett, a tervezett megvalósítás szakszerűségét igazoló dokumentumot."

Vagyis sanszos, hogy be kell vonnod a kéményseprőket.

Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy megkérdezzem hol találhatok építésügyi műszaki szakértői jegyzéket, kerestem már konkrét felsorolást mint egyéb estetekben nem találtam ... előre is kössssz!!

Előzmény: surek (9179)
surek Creative Commons License 2011.05.23 0 0 9181

Tartószerkezettet nem érint, egy nem teherhordó 10 cm-es válaszfalban húznám fel a kéményt, mivel fafödémem van, 2 gerenda között kivezetem a tetőre.

Elég egyszerű.

Tudnátok egy közelítő árat mondani, egy tervező mennyiért rajzol be egy kéményt a tervbe és írja alá a tervezői nyilatkozatot?

 

Előzmény: cseik (9180)
cseik Creative Commons License 2011.05.23 0 0 9180

kéményseprőknek semmilyet nem kell, viszont az építéshatósághoz kell. tartalma -így ára - attól függ, hogy lesz-e tartószerkezeti módosulás avagy sem.

Előzmény: surek (9179)
surek Creative Commons License 2011.05.23 0 0 9179

Sziasztok!

Egy földszintes házban szeretnék egy 6 m-es Schiedel kémyént építtetni. A ház 2004-ben épült és van egy komplett tervdokumentációm, tudnátok segíteni, hogy a kéményseprők felé, milyen szintű tervdokumentációt kell készíttetnem?

Tudna nekem valaki egy közelítő árat mondani, hogy mennyiért terveznek egy kéményt illetve mennyiért húznak fel egy 6 -es kéményt mostanság a piacon?

 

_lezsi_ Creative Commons License 2011.05.22 0 0 9178

Van kulso fix szellozoje a helyisegnek, es CO riaszto is.

 

Gondoltam ra, hogy befele fujo ventilatort is kaphatna, az enyhe tulnyomas gondolom sokat segitene, de igazabol evekig jol megvolt a rendszer, ezert nem ertem a szitut.

 

 

Előzmény: gmkiev (9177)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.22 0 0 9177

Légellátás biztosítására az ember, a biztonsági 5-ös skálán a 'O-a!!!!

Ehhez építsd át a berendezés környezetét.

Előzmény: _lezsi_ (9176)
_lezsi_ Creative Commons License 2011.05.21 0 0 9176

Persze, van minden :)

- de arra ugyelek, hogy elszivas ne menjen es ablak is nyitva legyen a kazannal egy helyisegben.

 

Arra gondoltam, hogy megprobalok visszatenni egy tarcsat es a kazant kitisztitom (bar nem olyan regen volt), elso korben.

 

Előzmény: gmkiev (9175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!