Keresés

Részletes keresés

PINGYI Creative Commons License 2000.05.12 0 0 3747
praclee

Hál' istennek te nem vagy olyan, de az emberek többségét azért feszélyezi, ha szerepelni kell.
Milyen intervallumon belül számít kisméretűnek az ember? Mami nyanyához és bergmanhoz képest én nagy vagyok. Ez baj?

stempi
Részvétem. Mármint a gyerekek versenyen való vereségével kapcsolatban. Igazán szülőt próbáló feladat. Bár lehet, hogy nem is lesz szükséged a tanácsaimra. Meg talán majd mások is írnak okosabbakat, mint annak idején nekem. Az ember ott válik csak igazán anyaoroszlánná, bocs apaoroszlánná. Nagyon nehéz elfogulatlannak maradni. Nekem is csak mostanában sikerül. (?) Ha látod, miben hibázott, mit csinált rosszul, ezt semmiképpen sem szabad a fejére olvasni, csak később. És az a jobbik eset, ha azért veszít, mert hibázott. Na de a bírói döntéseket megmagyarázni már nem könnyű. Én mindig sulykolom beléjük, ahogyan azt hiszem te is, hogy a versenyen a győzelem vagy vereség nem rangsorol. Mert mi van ha egy kieséses küzdelemben mindjárt az elején összekerül a két legjobb? Az egyik kiesik, és attól ő még nem lesz kevesebb. Meg hogy az a lényeg, hogy a tudása maximumát nyújtsa, a többi nem számít. Nagyon fontos, hogy ő mit gondol magáról, elhiszi-e, hogy képes nyerni. És próbáld, hogy kibeszélje-sírja magából a fájdalmát. Hát aztán vagy megérti vagy nem. A lányom a múltkor azért sírt, mert csak második lett. A fiam meg eddig csak egyszer nyert egy küzdelmet. Iszonyú megértetni vele, hogy ettől még ő is nagyon ügyes, ami tényleg igaz. Nem tudom ő meddig bírja, vagy én meddig tartom benne a lelket. Egyszer egy kata versenyt visszanéztünk videon, hogy lássuk a hibákat. És ott kiderült, hogy aki második lett, jobb volt, mint az első, és sajnos a fiam is látta, és nyilvánvalóvá vált, hogy ott lett volna a helye a döntőben. Nahát mondtam én fűt-fát, hogy a bírók is emberek, meg apróságokon múlik, meg nem egyformán figyelnek, ilyen az élet, stb. Aztán valahogy túlteszi magát a dolgon és legközelebb megint lelkesen megy a versenyre.

bergman
Mondd meg hiryunak, hogy a fürdőruha nem ééér, és akkor én nyertem :)))

Motiváció
Én egy éve hordom a gyerekeimet edzésre. Láttam, hogy hétről-hétre erősebbek, ügyesebbek. Egyre jobban tetszett, míg végül beálltam. Mindig félős voltam, önbizalom 0, inkább az eszemet használtam, ha bajba kerültem, és megpróbáltam kidumálni magam. Most sem akarok verekedni, és biztosan sz*rá tudnának verni az utcán, de már nem félek a rossz kinézetű emberektől. Remélem ez kisugárzik belőlem. És azt sem bánom, hogy megnőtt az önbizalmam, ettől nem lettem forrófejűbb.

hiryu Creative Commons License 2000.05.12 0 0 3746
Most jövök a könyvesboltból, vettem egy könyvet, érdemes kipróbálni:
Dawe Lowry: A harcművészetek szellemiségéről haladóknak. Édesvíz kiadó, 157 p. 1490 Ft.
42 esszé a budo-ról, 42 kanji-hoz kapcsolva.

Törölt nick Creative Commons License 2000.05.12 0 0 3745
Haliho mindenki...

Korrabban szo volt egy Yeats versrol, az Ir repulo halalarol...bocsi azoktol akik nem beszelnek angolul, de en eppen most kaptam meg mailben....
Tenyleg gyonyoru....

An Irish Airman Foresees His Death
by William Butler Yeats

I know that I shall meet my fate
Somewhere among the clouds above;
Those that I fight, I do not hate,
Those that I guard, I do not love;
My country is Kiltartan Cross,
My countrymen, Kiltartan's poor,
No likely end could bring them loss,
Or leave them happier than before.
Nor law, nor duty bade me fight,
Nor public men, nor cheering crowds,
A lonely impulse of delight
Drove to this tumult in the clouds;
I balanced all, brought all to mind,
The years to come seemed waste of breath,
A waste of breath the years behind,
In balance with this life, this death.

Egyensuly a lenyeg......
Horasz

Mtsz Creative Commons License 2000.05.12 0 0 3744
Hello!
Ha már motivációról van szó.
Nem régen beszélt a mesterem arról, hogy paranoija az kell. Legalább is egy kevés. Mert próbáljunk úgy ülni, hogy lássuk az ajtót stb...
Biztos, ti is tudjátok miről lenne szó.
Na szóval aki elkezd harcművészetet tanulni, annak általában van valami rossz élménye? Vagy csak megtetszik?
Mert nekem abszolút nincs.
Életemben nem verekedtem (kikvéve óvoda, ált alsó 4 osztály, húztuk vontuk egymást stb. Biztos ismeritek, es ertitek mirol beszelek).
Nem utottem meg senkit, nem utottek meg (azaz igen, eccer).
Szerintem ez a legfurcsább dolog.Valami miat verekedni. Barmi, no, kaja, pia, BECSULET.
Igen BECSULET. Meg azert sem verexem. Es nem is fogok. Nem vagyok kis darab (185, 85, es nem hajas, bar nem is lob@szott nagdarab ember) es voltak szituk amik csak rajtam mulottak. De nem. ES SOHA NEM IS SZANDEKSZOM. Persze biztos, hogx lehetnek helyzetek amikor MUSZALY. Tehat amikor nincs mas ut, de az csak ELETVESZELYBEN lehet, sot MAS ELETVESZELYEBEN. Lehet, hogy ha igazi helyzet lenne, ucca, kes, stb... amikor nem leetveszely, de igazi elkes helyzet akkor meggondolnam magam, de nem hiszem.
Legalabb is amig rolam van szo, biztos nem. Ha szeretteimet bantjak es nincs mas valasztas (kes a hataban, lefogjak, vetkoztetik, verik...) akkor habozas nelkul barkinek neki mennek.
De hangsulyozom, AMIG ROLAM VAN SZO, SEMMI ESETRE SEM.

Kiveve a sport. Ott elfogadom a boxot, karatet stb... De en abban is az aikido-t valasztottam.
Bar a versenges azert meg hianyzik, de talan mar nem annyira.
Na szoval a kerdesek:
1. Ti hogy vagytok ezzel a kerdessel? Miert csinaljatok, mi a motivacio? Es hogy negativ tapasztalat ami miatt elkezdtetek, vagy erdeklodes?
2. Tul humanus vagyok? Galamblelku? Hagyjam abba az egeszet?

Elore is koszonom.
Ja meg annyit, hogy kisgyermekkent nem voltasm ilyen. Balhes kissrac voltam, rengeteget sportoltam es nem szerettem vesziteni. Emiatt aztan volt balhe eleg. Kiabalasok stb...
Es persze talan egy evben eccer elofordul, hogy "hat ez nem igaz. ennyire nem lehet paraszt. Ennyire egyszeru, keves ember". Es mar-mar...
De mindig visszafogom magam. Es anyazhat, beszelhet, nem figyelek ra. Mindenki mas, lehet, hogy neki van igaza. Es lehet, hogy en vagyok MAS.

MtSz a reneszansz ember

mami nyanya Creative Commons License 2000.05.12 0 0 3743
Na sziasztok!

Ezért szeretek itt lenni, mert ilyen kedvesek vagytok, meg még értitek is miről kuruttyol az ember.

Verseny:
Hát nem az én asztalom. Voltam már, de tényleg csak a tapasztalat miatt. Én inkább azt vallom, hogy még sokat kell, hogy tanuljak, és majd ha felkészült leszek, akkor. Igaz épp ezért nyüstöl a sensei, hogy lépjek már át magamon, majd egyszer... Ha elhiszem magamról.

Előzmény: praclee (3740)
hiryu Creative Commons License 2000.05.12 0 0 3742
Kezdőkre jellemző, nálunk is, az örök kiváncsiság:
ez és ez a technika mennyire hatásos, mennyire jó.
Multkor ura-mawashi volt a téma edzésen, feltették
nekem a kérdést: mennyire lenne ez jó az életben.
Válaszomra, hogy nem hiszem hogy értelme lenne alkalmazni, nem élnél meg vele, igencsak furcsán nézett.

Narancsszínhez hozzászólás: most látta ilyen fürdőruhát, az érvényes?

Előzmény: bergman (3731)
hiryu Creative Commons License 2000.05.12 0 0 3741
JFK-t lelőtték. A testvére volt az, aki egy bombázóval felrobbant. JFK alól anno kilőttek egy torpedónaszádot. /egyébként nem írek, hanem ír származásu amerikiak./
Yeats ekkor már nem élt, csak a történelmi hűség kedvéért jegyzem meg... Vers a fiáról szól, aki 1916-ban esett el. Az egy másik háború volt.
Előzmény: Wazull (3721)
praclee Creative Commons License 2000.05.12 0 0 3740
Na foly.köv.:
elkezdenek,egy úgymond"show" jellegű inkább sportot mint harcművészetet oktatni.És el"amerikázálódnak".
gua
Pedig bíz a shinkendos!mert akkor mért van az hogy a shinkendos lapon szerepel??Miért nem az aikidos lapon?!
Seagal 7 dan.???Hát ehez tényleg Kijo kell!4.dan az már elég nagy!!!Én nem hiszek abban,hogy tiszta lenne az a 7 dan.Bruce Lee visszautasította a fokozatokat,mégse volt nagyképŰ.Meg olyat hogy qa film népszerűségéért?????????Ez csak az agyament
amerikaika műve!!

HZsolt
Na én lehet,hogy le vagyok maraDEWA de:
1:Én szerintem seagal a verekedős filmlyeivel került be a filmszakmába!
2:Hogy ez igaz,akkor már kellet volna tanulnia verekedni,de ha nem
3:akkor először meg kellet tanulnia verekedni,
4:de ha akkor még nem verekedett és nem voltak filmjei minek kellett a testőr????
5:mert akkor még nem volt híres.
6:De a nem híres embernek minek testőr??
Na hát ez lehet,hogy nem lesz mindenki számára világos(sőtt biztos).de tekintsetek el ettől,mert az én észjárásom nagyon,jó gyors és főleg csavart.(ezzel nem akarok nagyképŰsködni!!

PINGYI
Mit tudom én hány ember figyel
Hát nekem jó.Ugyanis a zenekarral is meg szólóban is annyit szerepeltem már nyilvánosság elött hogy nem izgat ha néznek.Sőtt szeretek kiállni a nagyközönség elé.

mami nyanya
Én azt hittem,hogy egy langaléta vagy!!A neved is olyan hosszÚ.Egyébként lehet hogy a kissebb testméret előnyösebb is.Látsd:Bruce Lee,KOKO

Na kb. ennyi.
stempi a jövő héten majd küldök emilt.

Jó 7végét minden kedves egybegyültnek

OFF
Ki látta tegnap a Paul McCartney filmet??

praclí pracli

praclee Creative Commons License 2000.05.12 0 0 3739
stempi
Itt vagy?beszélnem kell veled!
praclee Creative Commons License 2000.05.12 0 0 3738
Hol kezdjem?
Wazull
Ne ki jó hogy egy ilyen hírességgel pózolhat????
Hát az 7szentség hogy nem engedném,hogy lefotózzanak.Egyébként még az igazi régi mesterek(és ezalatt nem csak a mestereket értem,(!!!)hanem kb. Ázsiára koncentrálódva) nem szerették a fényképeket,mert azok a lelküket hordozzák.Ez a Winnetuos könyvekbe is megjelenik!

madjoe
Bruce Lee kapcsán.A halála és több egyéb dolog is ahoz kapcsolódott,hogy 1 nem akarták (még Yip Man idejébe) hogy Wing Chunt tanuljon,mert ő félig amerikai,majd később meg kellet verkednie egy ( én már nem tudom kibel) pappal(?),és a tét za volt,hogyha Lee veszít akkor be kell zárnia az iskolát!De nyert.
A kis kitérő után:
Akik amerikába mennek szerintem(Javítsatok ki ha...)elkezdenek,egy úgymond "show"
Hogy az a mennem kell

stempi Creative Commons License 2000.05.12 0 0 3737
Praclee!

Nem a te gepeddel van ebben az esetben a baj! A net eleresedben keresd es az index szerveren a hibat. Az, hogy nem latod a legujabb hozzaszolasaidat, az "adatatok" menupont alatt, az az index hibaja, ha a friss hozzaszolasod tunik el akkor a neteleresed akadozott es az adatcsomag elveszett. Pont ez tortent velem is mikor neked valaszoltam. Eleg hosszura sikerult a valasz es mikor elveszett elment a kedvem a tovabbi irogatastol :(.

Hiryu: kiizadom magambol a karos anyagokat es megszepulok. Hmm. Egy gondom van: hova szepuljek mar? Mar most is elegge szep vagyok ;)))!
Amugyehhez a temahoz fuzodik az esti elmenyem: tegnap lent voltam az oktatom edzesen egy kis tovabbkepzesen (szerdan viszont edzes utan elmentem kocogni es az elpuhult testem izomlazzal valaszolt). Az izomlaz es a meleg miatt majd megpusztultam + raadaskent bunyoztam is, ami nalam eleg ritka eset, mert nem igazan van akivel bunyozhatok. Edzes utan nagyon jol eset az a hideg sor :)! Ettol fuggetlenul utalok melegben edzeni :(.
Mami nyanya 3710-es hozzaszolasabol jott az 5let: mi a kulonbseg az edzes es a szeretkezes kozott? Szeretkezni melegben is jo!
Bergman: nem erzekenysegbol irom, csak a pontossag kedveert :)
nem vado ryu hanem wado ryu (errol jut eszembe: a katonasagnal vadborjunak beceztek, termeszetesen a stilus miatt es nem a hozzaallasomert). Amugy a versenyzesben en nem igazan tudok segiteni, csak azokat tudom mondani amit az elozoekben olvashattal. A gyerkoceimet most vasarnap fogom vinni eletuk elso versenyere. Nekik is azt mondtam es fogom meg tobbszor elmondani, hogy a versenyzes nem tobb mint egy edzes egy szokatlan kornyezetben. Nem tudom meg egyelore, hogy tudom majd nekik elmagyarazni, hogy ha veszitenek, hogy kell tudni emelt fovel vesziteni. Ebben adhattok nyugodtan tanacsot kedves Szulok! A veszites elmenyetol es az igazsagtalan dontessel valo szembesulestol akartam meg egyelore a nagyon fiatalokat megvedeni, mert annyira kiabrandulhatnak, hogy abbahagyhatjak. Egy versenyen a birok vagy emberi tevedesbol hoznak rossz dnteseket vagy elfogultak. Az utobbival tobbszor talalkoztam :((.
Bergman 3724-i hozzaszolasa: az a jo amikor mar nem az okot keresed, hanem az edzeslehetoseget! Parszor megkerdeztek az evek folyaman, hogy miert edzem (foleg mikor agyonvertek). Legtobb embernek van egy vilagos, letisztazott oka amiert edzesre jar. En nem tudtam/tudok valaszolni erre a kerdesre. Jo edzeni, jo az a legkor es tartozom valahova, resze vagyok egy rendszernek, raadasul amiota oktatok ugy erzem epito jellegu a jelenletem ebben a nagy kozossegben (szovetseg szinten (is) ).
Amugy minden kezdonek ajanlom: ne akarjon azonnal a "helyes" (ertsd: igazi cel, helyes hozzaallas) utra lepni. Lehet a versenyt hajszolni maniakusan, vagy az ovszineket. DE! Mindig nyitva legyen a fule, ha tapasztaltabbak beszelgetnek es szivlelje meg. Az elet minden teruleten vallom a fokozatossagot es megprobalom kiiktatni a turelmetlenseget (nagyon keves sikerrel ;'( ) es hiszem, hogy ez segitett 14 even keresztul, hogy jol-rosszul helyt alltam.

bergman Creative Commons License 2000.05.12 0 0 3736
Hzsolt,
Jézusom, még ilyesmi is lehet:-))) Köszönöm!-)))
Off
Képzeljétek, kaptam ajándékba egy freemailt:-)
a címe: hálóban (vagy haloban, ezt nem tudom, mert sose ír ékezetet, ki kell próbálni melyik a jó) szóval hálóban@freemail.hu
Dobjatok már meg 1-2 e-maillel, hogy működik-e! Ha nem válaszolok, valahol elvesztem:-)))
On B.
madjoe Creative Commons License 2000.05.12 0 0 3735
;), azaz hello!

Segal: :):):) mostanaban inkabb filmszinesz, es mint ilyen, nem lehet rola konkretumokat tudni. Legenda, misztikum, meg minden, mai ahhoz kell, hogy a nagyon nepes amerikai akciofilmpiacon megeljen. A vilag osszes szakaganak es stilusanak kepvisleoje megverte mar allitolag (jo sajtot jelent megverni egy hiresseget :) ), seggberugastol a kartoresig mindent okozva neki, de edzotaborai eleg nepszeruek, es ott a letszam felet mas stilusok judanshai adjak altalaban. Amikor franciaorszagban volt 99-ben, egy edotarsunk elment az edzesere, es szerinte mindenkin mukodott, aki ott volt es ki akarta probalni. Utoljara fokozatot (a 7.dan) Ueshiba Kishomaru doshutol kapott. (5. tol nincs szokasos ertelemben vett vizsga, hanem sok sok mindent figyelembeveve adjak). Amit csinal az aikido. Az Ő aikidoja. (megj.: Obata is 7.dan, de o nem Aikikai, hanem Yoshinkan )Szemely szerint nem szeretem azt, hogy a filmek kapcsan sokan konnyen osszekotik az aikidot az olessel. Masreszt viszont nagyon sokan kezdtek el aikidozni egy egy Segal-film utan, es nehanyan ezek kozul maig is jo aikidokak. Stilusa, mozdulatai: az aikidos mozgas lehet nagyivu, ekkor lathato az a tanc szeru mozgas, amin olyan jot sozktak mulatni a karatesok, azonban az ivek sugaranak csokkentesevel egyre gyorsabb es halalosabb lesz a dolog, es akkor meg nem szoltam az atemirol, amit ugye lehet csak jelezni es lehet be is vinni:).
Enyit roviden :)
byte
madjoe

PINGYI Creative Commons License 2000.05.12 0 0 3734
Nahát, mire felküldtem a hozzászólásomat, összegyűlt majdnem az egész női szakasz. :)
Erre a szülés dologra mindannyian ugrottunk. Azért még valami eszembe jutott. Nekem is nagy gyerekeim voltak, 4kg, 4kg 10 dkg, és 5 kg. De nem hiszem, hogy a méret a lényeg :))) Szerintem attól elviselhető a fájdalom - edzés közben is - hogy nem céltalan. Szülésnél tudod, hogy ennek vége lesz, tudod, hogy boldog leszel, mert részed lehet egy csodában. Edzésen is tudod, hogy miért csinálod, ott is van célod, és ezért könnyebb elviselni a fájdalmat.

Wazull, tényleg írhatnál még erről, nagyon érdekes!

PINGYI Creative Commons License 2000.05.12 0 0 3733

Nahát, nem tudtam, hogy a szülésnél és edzésen is ugyanazok a hormonok dolgoznak bennem :)
Edzésen még csak egy komoly sérülésem volt, mert kezdő vagyok, de tény hogy akkor nem fájt túlzottan, csak később, edzés után kezdett irgalmatlanul fájni. Ezekszerint a hormonoknak köszönhető, hogy mindez nem tántorítja el az embert a további edzésektől. Na meg csupa egy gyerekes család lenne, ha emlékeznének a nők a vajúdás fájdalmaira. A szülésben 3 picit én is kompetens vagyok. Nem sokat vajúdtam (4 óra, 2 óra, 3/4 óra), de nem is tudom, hogyan lehet többet kibírni. Az egészben az az érdekes, hogy nem tudom felidézni magát a fájdalmat. A tudatom tudja, hogy nagyon fájt, meg emlékszem, hogy szólni sem tudtam, még bólogatni sem, de az érzést képtelen vagyok felidézni magamban. Aki már többször sérült meg, az is így lehet vele? De akkor ezek a hormonok utólag fejtik ki a hatásukat, mert amikor történik a dolog, akkor nagyon fáj. Na, jól kitárgyaltuk a szülést itt a harcművészetek topikban. :)))
Azért van itt még valami, hormon ügyekben nem vagyok nagy szakértő. Szeretkezéskor fiatalító hormonok szabadulnak fel a testben. Nem lehet, hogy netalántán edzés közben-után is? Mert akkor ha a törzsasztalosok már rég kihaltak, mi még mindig beszélgetni fogunk ebben a topikban. Bocs, ha nagy hülyeséget írtam. :) Biztos a melegtől van...

bergman
narancssárga bugyi, he-he :)))
Verseny ügyben_egyelőre_csak a gyerekeimen tapasztaltakat tudom leírni. Szerintem ne egy versenyre koncentrálj, és miért várnál a citromsárga övig? Az első verseny többnyire csak tapasztalatot hoz. Na jó, persze mindegyik. De az elsőn derül ki, mennyire bírod az ezzel járó stresszt, várakozást, na és azt, hogy mittudoménhány ember figyel. És erre nem lehet edzésen felkészülni. Na meg a vereséget, bár ez szerintem csak a gyerekeknél okoz problémát. Szerintem ne várj, menj versenyezni, amint lehet, és akkor citromsárga övre már kellő rutinnal rendelkezel, és képes leszel a legnagyobb mértékben koncentrálni. Na pont én beszélek, igaz?

mami nyanya Creative Commons License 2000.05.12 0 0 3732
Sziasztok!

Én is szültem két gyereket. Úgy gondolom, értem amit Wazull „mondott. És azt hiszem, a szeretkezés témát én hoztam fel, bocsika, ha már más is hasonlitotta a dolgot hozzá és lemaradtam róla.
Szülés:
Más tapasztalataim vannak, mint Bergmann-nak. Reggel 1 9-kor (akkor még megtehettem) felkeltem, bereggeliztem és mentem szülni. 12 óra körül felvettek a klinikára, és 14.55-kor megszületett a fiam. Én alacsony154 cm magas, normál állapotban 50kg körüli hölgyike vagyok és egy bazi nagy gyereket szültem 4 kg 15 dkg-mal. Fájt, persze hogy fájt. Azt se tudtam mit csináljak, de tudtam, hogy ezért jöttem ide, nem a fájdalom miatt, hanem, hogy legyen gyerekem, és lett. Mikor kibújik, kérdezzetek meg bárkit, szerintem felemelő érzés. Tényleg boldog leszel tőle. Én igy éltem meg az elsőt. A második meg még könyebb volt. Viszont, ha emlékeztek, nem rég irtam, hogy beteg vagyok, stb stb. Na az sokkal rosszabb volt bármelyik fiam születésénel. Először is én nem akartam, hogy fájjon a hasam, senkitől nem kértem, mégis fájt, sőt görcsölt és egész nap, nem volt szünet, mint a szülésnél. Jön a fájdalom megy a fájdalom, egyszer meg csak gyerek lesz… ez más volt és utáltam is mindent, meg mindenkit, hogy ezt nekem végig kell csinálnom. Mert nem választhattam, rám kényszerült. De már túl vagyok rajta hál Istennek.

Wazull, ha kérhetlek irj erről a dologról bővebben, mert szeretem érteni, mi miért van

Előzmény: Wazull (3728)
bergman Creative Commons License 2000.05.12 0 0 3731
Wazull,
nem mondtam, hogy Te azt mondtad, hogy napfény, lila gőz, meg extázis:-))) És minden szavadat elhiszem, amit a hormonokról, meg a természet bölcsességéről írtál:-)))
A többi is rendben van, egyvalami hibádzik csak: mint a versenyagárnak a műnyuszi, nekem mint kezdő küzdősportolónak a verseny lebeg a lelki szemeim előtt. Szükségem van arra, hogy a versenyre koncentráljak. Mondjuk küzdelem közben, amikor reped a csont és akkor ugyan nem érzed (mert ugye ilyenkor is kerül nagy mennyiségben a szervezetbe azokból a bizonyos természetes fájdalomcsillapítókból, vagy valami ilyesmi), de ha megpihensz, mondjuk várod a következő küzdelmet, és elkezd sajogni, lüktetni, dagadni és a kisujjaddal még a klaviatúra "a" betűjét sem lenne erőd lenyomni, de küzdened kell vele, mert ott vigyorog az "ellenfél", aki mellesleg egy picit tapasztaltabb nálad, és ugyan kontrollálja az ütést/rúgást, de mégis úgy érzed, hogyha egy hangyányival erősebb lett volna, átvitted volna a bordásfalat a terem falával együtt...
Na ilyenkor ködlik fel előttem az, hogy a versenyen BÁRMI megtörténhet. Kaphatok, de adhatok is...
Szóval nem hiszem, hogy görcsösen koncentrálok a versenyre, mániákusan hajszolom a bugyiszínű narancssárga övet:-))) (sajnálom, de anno ez tényleg nagyon rosszul esett nekem), csak szeretem, amit csinálok. Az, hogy nálam más az összetevők aránya iránt az igény, szerintem csak egyéni adottság, "ízlés" dolga. Van, aki fahéjjal szereti a tejbegrízt, van aki kakaóval, van aki sehogy. Ez van...
Köszönöm, nagyon jókat írtál:-)))
Mindenkinek: nem mindig tudok azonnal reagálni, ezért kérlek szépen Benneteket, ne sértődjetek meg, ha esetleg nem válaszolok azonnalvást. Várom továbbra is az ötleteket:-)))
Köszike. B.
Előzmény: Wazull (3721)
Hzsolt Creative Commons License 2000.05.12 0 0 3730
Szépnapot mindenkinek!

Wazull:
Nos ha értesüléseim pontosak akkor a legenda így beszéli:
Segal sensei sétálgatott és észrevette, hogy a testőre fura mozdulatokat csinál, valamit gyakorol. Megkérdezte tőle, hogy ez mire jó,meg mi ez egyátalán erre ő azt mondta, hogy WT. No jó mondta Segal akkor vesük próba alá és nekiáltak egy testrepacsinak, ami néhány másodperc múlva véget is ért mert Segal-nak eleredt az orra vére. Na innentől kezdett érdeklődni a dolog iránt igazán és így került kapcsolatba a WT-vel amit a testőrétől tanulgat. Sajnos a testőr nevét nem tudom már de Kensprekt tanítvány tehát a német szakághoz tarozik. Valahol még fotót is láttam róla. Tehát a filmeken az utóbbi időben bizony bizony ha bújtatva is de WT-t lehet látni.

Bergman:
Én azt tanácsolom a versennyel kapcsolatban, hogy próbáld meg jólérezni magad, hogy egy szép emlék legyen és ne arra keljen visszaemlékezned, hogy "amikor a tatamin szélén áltam a bal lábujjamon már nem volt köröm az egyik ütőizmom meghúzódott és még ez is itt engem akar megpuhítani". Ne csak a nyerniakarás és a versenyszellem fűtsön. Add önnmagad, tégy meg mindent ami tőled telik és ha legyőznek akkor sem érhet vád hiszen te mindent megtettél, így nem rajtad múlt.

Hzsolt

gua Creative Commons License 2000.05.12 0 0 3729
Wazzull,
amit a Seagal a filmjeiben csinál az egyre kevésbé aikido. Hogy mi az?! Tudomásom szerint fiatal korában karatezott is (ja és tán kendozott is, de ez még ovis korában történt). Viszont az életrajzában mintha szerepelne bizonyos Takeda mester neve: lehetséges, hogy daito ryu dzsudzsucuról van szó: akkor már érteném a szadizmusát. Mindenesetre ő volt az első fehér ember aki Japánban aikido dodzsót nyitott, úgyhogy az a 7. dan az annyi amennyi (bár, ha jól emlékszem az utolsó danját a filmes-népszerűsítésért adták neki.) Egyébként az aikidoja sem túl humánus. Mesterei: Tohei- szuper lágy, Abbe: talán ő csinálta ilyen keményen!? Ja, és a Seagal ezoterikus aikidot is tanult (sinto pap is!)Na ennyi, majd madjoe kijavít, ha hülyeséget beszélek az Obota ügyben is megelőzött 6 perccel.
G
Előzmény: Wazull (3726)
Wazull Creative Commons License 2000.05.12 0 0 3728
bergman,

miutan Te mar ket gyereket megszultel, en meg egyet sem (fogok), igy attol tartok igazad van. Egy dolgot azonban szeretnek kihangsulyozni: nem azt irtam, hogy edzes-szules-havaj-napfeny-lavsztori, zene be, nap le, fohos ellovagol...
Ez csak a filmekben van igy, persze. Itt szo sincs teljes erzestelenitesrol, azt csak kivulrol beadott anyaggal lehet elerni, mert a szervezet sosem fog annyit termelni ezekbol az anyagokbol, hogy "koka-kola mamorban lasd a vilagot...". Arra probaltam csak kilyukadni, hogy ezek az altalam emlitett dolgok elviselhetobbe teszik a kinlodast, anelkul sokkal rosszabb lenne mind az edzes, mind a szules.(ezt hidd el kerlek...). Mint irtam, a termeszet bolcs...

OFF
(16 orat vajudtatni egy szulonot. Ez mar a szulesz hibaja. Hogy miert tortenhetett ez, inkabb nem irom le itt, mert az mar OFFOFFOFF lenne...)
A szulesnek az emlitett hormonokhoz van koze (ezt is hidd el, kerlek...).
ON

Hogyan keszulj fel versenyre?
Erre sokan sokfelet fognak irni. Szerintem sehogy. Jarj edzesre, es gyakorolj otthon minden nap. A verseny, foleg egy verseny, nem lehet a legfontosabb cel, az csak egy tapasztalat. Persze, versenyen is lehet versenyrutint szerezni, ami segithet a kovetkezo versenyen, az edzesen, a mindennapi eletben. Talan nem kellene egy versenyre koncentralnod, szerintem. Gyakorolj, es menj el a versenyre. Hiszen az ember nem elsosorban a versenyert csinalja, ugye...
Persze vannak mindenfele "titkos technikak", de ezekkel senki nem fog gyozni. Kozvetlenul a verseny elott ugysem tud mar az ember begyakorolni rendesen uj technikat. Csak gorcsos lesz tole, arra koncentral, es nem tud megmozdulni sem. Inkabb az elvegzett munkaban hiszek.
Hogyan van a Kendo-ban? Egy-egy nagyobb verseny elott van egy par napos edzotabor, ahol az emberfia felporoghet (ahol megjelenik az emberben nemi endorfin, mert a masodik nap utan azt veszi eszre, hogy hoppa, nincs bor a talpan, nem tudja felemelni a kezeit, mindene faj, es kulonben is hullafaradt, de azert valahogy vegigcsinalja :-))) ).
Ha nincs edzotabor, akkor a verseny elotti utolso edzeseken tobb vivas, amolyan versenygyakorlat van, mint altalaban...
Lelkileg? Ugyanaz, mint fizikailag. Amig nincs versenyrutinod, ne koncentralj a versenyre, mert gorcsos leszel tole (van akinek ez hasznal...). Ne ugy menj oda, hogy ez lesz az elso, es egyben utolso versenyed. Es meg egy fontos dolog: tudd, hogy miert mesz el a versenyre, mi a celod ezzel...
A Mesterem a legutobbi verseny elott beszelt par percet a versenyzesrol. (a klubnak, a tanitvanyainak, es ezen keresztul Neki is igen fontos volt ez a verseny...) Azt mondta: mindenki igyekezzen a tole telheto legjobban szerepelni, megmutatni mit tud. Ugyanazzal a lelkulettel kuzdjon, mint edzesen. Nem baj ha veszit, lehet tisztesseggel is vesziteni. (Errol irta Hemingway: "A sport megtanit gyozni, es emelt fovel vesziteni. A sport mindenre megtanit.")

Előzmény: bergman (3727)
bergman Creative Commons License 2000.05.11 0 0 3727
Bocsánat fiúk, de ebben egy picit (vagyis 2 picit) kompetens vagyok. Mármint a szülésben.
Szóval: én két gyermeket szültem, és mindkettőt EDA-val (epidurális analgézia, jó fonetikásan). Az első gyerkőc az istennek se akart megszületni, cirka 16 órás vajúdás után, mikor jártányi erőm sem volt már, felajánlották, hogy lehet EDA-val... Ez volt a mentőöv. Utána természetes volt, hogy a másikat is így akartam. Piszkosul féltem a fájdalomtól...
Mindezek ellenére a dolog nem volt fájdalommentes...
És az, hogy szépen, kereken és édesen el tudom mesélni percről-percre a két szülést, annak semmi köze az endorfinhoz, meg egyéb hormonokhoz. Csak ahhoz van köze, hogy eddig kb. számtalanszor meséltem már el ennek-annak, tehát a történet olyan, mint a kavics, amelyet a folyó görget magában: egyre simább, kerekebb... Leválnak róla a hegyes, kiálló részek (a fájdalom), és marad a puszta tény: maga a gyermek.

Hónapok óta próbálom megideologizálni magamban, hogy miért járok edzésre. Ilyesmik jutottak eszembe: bizonyításvágy, mozgásigény, jó társaság, valami új, amit eddig nem próbáltam, fogyókúra, pótcselekvés etc...
Az a baj, hogy igazából egyik sem igaz... És mégis mindegyik igaz...
Úgyhogy nem is ideologizálom. Csak csinálom. És alig várom az első, bugyinszínű, narancssárga övemet. (itt meg kell jegyeznem, hogy kék, zöld, fekete és barna színű bugyikat rengegetet láttam a fehérnemű-üzletekben, de narancssárgát egyet sem...)

És azt is meg kell vallanom férfiasan:-), hogy egy célom van: egyszer, néhány év múlva, amikor majd már 6 kyu-s (vagyis citromsárga öves) leszek, elindulhassak egy versenyen. Lehet, hogy az lesz az első és egyben az utolsó, de szeretnék rá alaposan felkészülni. És ha ez a topic még őriz valamit a régi szellemiségéből, akkor várom az ötleteket Tőletek, hogy hogyan készülhetek fel a leghatékonyabban testileg és lelkileg erre a versenyre!!!! Wing Tsun, Wing Chun, Vado-ryu, Shotokan vagy Kushido, IKO1/IKO2/IKO3, mindegy.

BUDO.

Ez a nem mindegy.
B. A Véresszájú:-).

Előzmény: Wazull (3721)
Wazull Creative Commons License 2000.05.11 0 0 3726
Madjoe, Gua,

Koszi szepen az infot. Apropo, ha mar Seagal muvesz ur neve is elokerult: amit a filmekben csinal az Aikido? Nem ertek az Aikido-hoz, de nekem elegge eltero tevkepzeteim vannak arrol, hogy mi lehet az, ahhoz kepest amit Seagal mutogat. Na jo, tudom, a film az film, de akkor is. Valaki vilagitsa mar meg az elmemet...
7. dan? 7 az mar ugye gombocbol is...
Persze a vajt fuluek kulonbseget tesznek akozott, hol szerezte az illeto: Japanban, vagy azon kivul. (gondolom, ebben Joruto is megerosit majd...). Az utobbi esetben meg szoktak szorozni a danok szamat egy faktorral, ami kisebb, mint 1 (persze ezt csak az adott sokdanos ellenlabasai szoktak megtenni :-))) )...

gua Creative Commons License 2000.05.11 0 0 3725
Wazzull,
hát igen így vizsgaidőszakban csak figyeli az ember a csevegést, de ritkán szól közbe... Csak annyit, hogy az a rossz arcú pacák nem igazán kendos, láttam az Eurosport-os szokásos banzájon egyszer: fakardos páros kata + bambusz szeletelés
=shinkendo, igaz aikijutsu-snak volt kiirva (de még ez sem igaz!), valójában aikidos és 7.danos.(Seagal is 7. danos, úgy látszik az akcióhősöknél ez a szerencse szám!) Egyébként ennek az Obata senseinek Magyarországon is kapható az aikidós videója, nekem meg volt, csak valaki lenyúlta. Engem egyébként meglepett, hogy itthon is van egy tanítványa (shinkendoból)Pesten!
G
Előzmény: Wazull (3722)
madjoe Creative Commons License 2000.05.11 0 0 3724
:)
A kepen lathato "gonosz fohos" Obata Toshishiro sensei, egy az USA-ban elegge hires oktato. Jo par evig volt uchi-deshi Shioda Gozo sensei alatt, es az ezt megelozo es koveto nehany evben eleg sok neves fegyveres iskolaban is tanult. Egy darabig oktatott a tokyoi rendorsegen, kulonbozo egyetemeken, es harc-koreografiakat keszitett tobb japan TVtarsasag szamara. Ugy 10-15 eve az USA-ban is okatat (mindenfele szovetseg vezetoje) aikibujutsut (O kicsit bonyolultabban hivja) es shinkendot, de azert itt is szaktanacsad neha filmekhez. :) (innen a kep) Van nehany ismeretterjeszto videoja es konyve. (a videok meg is vannak nekem). Egyszoval ert a kadrforgatashoz es a penzkeresethez is :)
madjoe
Előzmény: praclee (3718)
Wazull Creative Commons License 2000.05.11 0 0 3723
Sama,

irom itt a hulyesegeket, elnezest erte. Szoval: eskrima, escrima esetleg ecrima (nem escrimosa).
Meg egyszer bocsi...

Előzmény: Sama (3714)
Wazull Creative Commons License 2000.05.11 0 0 3722
praclee,

megkukkoltam azt az oldalt. Az a "kendos" nagyon ismeros nekem. Utos-rugos filmekben szokott jatszani. Altalban rossz fiut, mert ilyen arccal ugye...
Stallonet en sem szeretem, mint ahogy altalaban masok sem nagyon. Ez a foto tipikus Amerika. Ket hires ember pozol egyutt a kameranak. A "kendos"-nak ez azert jo, mert egy ilyen hires szinesz a "baratja". Stallonenak meg azert, mert azt az erzetet kelti, mintha lenne valami koze a dologhoz. A macso-filing nyomul ezerrel...

Előzmény: praclee (3718)
Wazull Creative Commons License 2000.05.11 0 0 3721
hiryu,

"Hallottál már a szterotoninról? /remélem jól írtam/"
szerotonin...

"Magyarul boldogsághormon, a szervezet termeli többek között jó kis fizikai terhelés után. Testépítő körökben láttam már elvonási tüneteket is. Mellesleg nálam is fennáll a fizikai hiányérzet, ha kimarad az edzés. Na, ez a szervi alap."
Ez nekem uj, hogy a jo oreg szerotonint ilyen dolgokkal is meggyanusitjak. Az mar regota ismert, hogy szerepe van az idegsejtek kozotti ingeruletatvitelben, meg az allergias reakciokban.
Amit eddig "felelosse tettek" az elvonasi tunetekert, azok az endogen opiatok voltak. Ezek olyan anyagok, amik hasonlo szerkezetuek mint az opium, annak a receptoraira kotodnek be az agyban, es hasonlo tuneteket okoznak. A lenyeges kulonbseg az, hogy ezek "endogenek", azaz a szervezet sajat maga termeli. Az opiumot meg a maktermelo, ugye...
Az endogen opiatokat tettek felelosse tehat a fizikai terheles utani fuggosegert. Amikor az emberfia kemenyen edz, akkor a fajdalom, meg a stressz hatasara termelodnek ezek az anyagok, segitenek abban, hogy tuleld (valaki emlitette ma a szeretkezest. Ott is nyomulnak a hasonlo anyagok ezerrel, csak ott mas okbol kifolyolag, ugye...). Mivel ezek hasonlo szerkezetu es hatasu anyagok, mint az opium, ezert johet letre fuggoseg.
Hogy a testepitoknek milyen anyagok irant van fuggosege, errol nem mernek nyilatkozni. Szerintem ok sem, mert soha nem lehet tudni, hogy az a rengeteg koksz, amit beszednek (mar a legcsicskabb amator szinten is) az milyen hatast valthat ki naluk, foleg ha egyszerre beszedik a fel patikat...

"A pszichikai része talán az, hogy bizonyítom magamnak, hogy erre is képes vagyok, X-szer jobb vagyok az átlagsörhasúnál,"
a pszichikai resze is osszefugghet a fenti anyagokkal. Mivel a stresszt, fajdalmat, kellemetlen elmenyeket enyhitik, ezert nem ugy eled meg ezeket a dolgokat, mint ezen anyagok vedelme nelkul. Sokkal kellemesebb elmenyeid maradnak meg, es igenyed van a "kovetkezo dozisra"...
A dolgok megszepulnek. Erre a legtipikusabb peldak a kismamak, akik szulnek. Igencsak fajdalmas, strapas dolog megszulni egy gyereket. Mivel ezek az opiatok megszepitik az esemenyt, igy nem ugy emlekeznek ra, altalaban, hogy hu, milyen kellemetlen dolog volt. Ez is hozzajarulhat az anyasag erzesenek a kifejlodesehez. A termeszet bolcs...

"illetve van bennem egy olyan érzés, több vagyok soknál, mert ezt is kibírtam. /übermensch effekt/."
Ubermensch? Majd elmulik...

"Ezenkívül hiányzik sokszor az az érzés is, amit a dojoban találok meg, az életben sajnos ritkán: az egymás iránt érzett tisztelet, egymás segítése, a rend."
Max egyetertek...

"Van még valami, remélem nem tartjátok közhelyszerűnek: úgy érzem, ilyenkor kezemben tartom életet és halált. Kicsit mintha ott táncolnék a választóvonalon, és innem nézve a hétköznapok legnyomasztobb baja se több, mint egy száraz falevél.
Ismeritek Yeats-tól az Ír repülő halálát jósolja
című verset? Valami ilyen érzés."
Az Ir repulo halala? Csak nem JFK Jr.-rol irt?
Bocsi, de ide nem teszek smiley-t...

Előzmény: hiryu (3717)
Wazull Creative Commons License 2000.05.11 0 0 3720
Sama,

szerintem ecrimosat sehol a vilagon nem tanitanak, mert annak az agnak a neve: ecrima. Hogy Pesten tanitjak-e, nem tudom. Bassman meg tavaly egy hozzaszolasaban feltett ecrima-linket, de mivel nem neztem meg, igy nem tudom, magyar volt-e. Ennek utana tudsz nezni...

Előzmény: Sama (3714)
praclee Creative Commons License 2000.05.11 0 0 3719
Itt is nagyon meleg van.De azért azt nem gondoltam volna,hogy nem ír senki.
Na mind1 én mentem.
praclee Creative Commons License 2000.05.11 0 0 3718
Megnéztem break2 adatait.Amikor a valóságépítő technikumét megnéztem csodálkoztam.kb550-en hozzászólás.Ellenben break2-nek 18763 hozzászólása van.ÖÖÖHHHHHHHHH.
Amit az aikido-ról feltettem most meg is néztem.Eszméletlen mennyi anyag van rajta.Egyet ide is rakor.Silvester Stalone vigyorog a képen egy kendo-sal.Hát én nem vagyok vmi jó véleménnyel Slye-ról.Nem tudom ti hogy vaygtok vele.Én annak a kendos helyébe nem vicsorítotam volna Slye-al együtt azon a képenmely itt található
Most nincs itt senki?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!