Keresés

Részletes keresés

szöllvil Creative Commons License 2005.01.20 0 0 7709
Dr.Laca!

 

A tavam 50 km-re van, ezért más lehetőség nem kínálkozott az esetleges gázok elvezetésére.

Az ötlet a Te korábbi hozzászólásaid nyomán született.

 

Köszönöm:  Szöllvil 
Előzmény: drLaca (7705)
Kiskertész Creative Commons License 2005.01.20 0 0 7708

Találtam a NET-en egy helyet, ahol japán kertek, és sziklakertek láthatók több száz képpel.Gyönyörűek. A japán kertesben sok a tavas is. Gyönyörűek.

http://academic.bowdoin.edu/zen

http://sziklakert.lap.hu

 

 

 

 

 

 

 

zsupla Creative Commons License 2005.01.20 0 0 7707
Nekem is pont ilyen a lékem, és egyszerre 15-20 madár is van körülötte, iszik és a rigók jóízűen fürdenek.
Előzmény: Kiskertész (7706)
Kiskertész Creative Commons License 2005.01.19 0 0 7706
Lék ügyben nekem teljesen jól működik az akváriumi levegőztető. Még egyszer sem fagyott be, és a madárfürdő és itató is megoldott. Ezek az őrűlt madarak még ilyenkor is megfürdenek benne. Biztos sarki medve volt az ősük :)))
drLaca Creative Commons License 2005.01.19 0 0 7705

Kedves Szollvil,

 

Szerintem a legjobb megoldas - meg nagyon nagy hidegekbe is. Nem latvanyos ez ketsegtelen, de szerintem - aki utal hetente ketszer leket vagni - a legjobb. En csak ugy befagyasztom a szalmat. A Tied szebb. Udv, drLaca

Előzmény: szöllvil (7703)
hasand Creative Commons License 2005.01.19 0 0 7704

Ötletes ez a megoldás is!

 

Előzmény: szöllvil (7703)
szöllvil Creative Commons License 2005.01.18 0 0 7703
Üdv mindenkinek!

 

A hétvégén meglátogattam a halaimat, a vékony jég alatt látszólag jól érzik magukat.

Mára már biztosan jóval vastagabb lett a jég

.

Kiskertész Creative Commons License 2005.01.18 0 0 7702

Milyenre gondolsz? Picire, közepesre, vagy esetleg igen nagyra?

 

Előzmény: Törölt nick (7701)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.17 0 0 7701
Valaki tudna ajanlani valami tavas háttérképet a csetemre?
-guess.who- Creative Commons License 2005.01.17 0 0 7700

Csak tiszteletteljes móka volt, ne vedd komolyan! :)

(A vízinövényes részt direkt emelted ki? ;) )

Előzmény: agicza (7698)
agicza Creative Commons License 2005.01.17 0 0 7699
Eh, az Enter-eket képzeljétek hozzá, újratelepítettünk időközben... :-( Bocs.
Előzmény: agicza (7698)
agicza Creative Commons License 2005.01.17 0 0 7698
Szia, Guess.who! :-) Gödöllő pont jó helyszín, a növénykéket majd én is arról a tájékról fogom beszerezni, de a tanfolyamra biztosan nem tudok menni, mert most "pihenjük ki" anyagilag is az építkezést... Szóval, ne tedd tőlem függővé a dolgot. DrLaca, mostanra rágtam végig magam a könyvön, még mindig tartom, hogy alapművet sikerült alkotni. Egy észrevétel: a következő kiadásnál jó lenne kibővíteni a vízinövényes fejezetet, mert pl. olyan dolgokat érdemes lenne benne megemlíteni, hogy egy-egy növényt milyen mélyre kell ültetni, ugyanúgy, mint a tündérrózsáknál. (Plusz néhány kifejezetten vízparti dísznövényt még belevenni a listába, hogy majdnem teljes legyen az is. Vagy hogy lehet a tóföldet mosott kis szemű kaviccsal/sóderrel keverni, akkor kevesebb tápanyag megy be a vízbe, stb. Mind, mind apróság csak...) Ezeket ugyanis a legtöbb könyv nem említi, természetesnek veszik, hogy mindenki tudja, hogy pl. a Hippuris mehet a mélybe is, nem kell feltétlenül a mocsárzóna neki. Vagy hogy a Pontederia, a lótusz és egyéb, fagyot nem tűrő társai hogyan teleljenek. Vagy hogy a brazil süllőhínár, nem szeret, csak a 20cm-es és sekélyebb vizekben. Ilyen, és egyéb, hozzáértőknek természetes dolgot. Mert hogy nekem, mint lakiusnak ezek nem nyilvánvalók - az isten se' gondolta volna pl. egy hínárnak kinéző tárgyról, hogy nem a vízfenék a lakhelye!
Előzmény: -guess.who- (7692)
ZsuR Creative Commons License 2005.01.15 0 0 7697
:)) Tunderi torpek!!!
Előzmény: zsupla (7696)
zsupla Creative Commons License 2005.01.15 0 0 7696
                  
zsupla Creative Commons License 2005.01.15 0 0 7695
Na talán! Az alsón, középen, hátul az a fehér folt a főtörpe, csak nem jó a felvétel.
zsupla Creative Commons License 2005.01.15 0 0 7694
Pedig itt volt a kép, nem tudom hova lett, nem próbálom többet. Szép hétvégét, én tanulok, pedig szép idő lesz!!!!
zsupla Creative Commons License 2005.01.15 0 0 7693

Íme a két ledér törpe ( ha sikerül beszúrnom a képet), a tó szélén tavaly nyáron. A tó itt még nincs fél éves, e törpék kicsit nagyobbak.

Őket mi sem hagyjuk kint télre.

-guess.who- Creative Commons License 2005.01.14 0 0 7692

Azért mégiscsak érdekelne az ára... :D

 

Meg ha lesz konkrét időpont, illetve más egyéb, akkor az is! Ha Agicza megy, akkor én is; legalább megdumáljuk a kockásliliomot... ;)

Előzmény: drLaca (7691)
drLaca Creative Commons License 2005.01.13 0 0 7691

Hello zsupla,

> Sajnos én már nem tudok semmilyen tanfolyamra pénzt áldozni. Időt még igen, az sem sok van, de amire nagyon akarom kiszorítom.

 

Nem is a penzrol lenne a szo. Nektek! Mas a profi kert/diszto stb.- epitok akiknek a papir kell. Van egy 58 fos eloadonk, amibe nehany emberrel tobb, vagy kevesebb nem sokat szamit. Ok lennenek az erdeklodok - valami tenyleg szereny juttatas mellett, mert a terem koltseget ki kell fizetnem. Azert is kerdeztem, hogy nektek melyik idoszak lenne a jobb tavasz, nyar, vagy tel. A horgaszoknak egyertelmuen a feb, marciusi idoszak az egyetlen megfelelo.

 

Szia Guess-who,

Nagyjabol a tanfolyam felolelne a kerti to/disztavi MINDENT. Az epitestol a novenyeken keresztul a halakig. Csak profi, gyakorlott szakemberek lennenek meghiva az eloadasok tartasara. Pl: a novenyekrol lenne Dr. Tuba Zoltan, akit gyakorlati szakember valtana fel pl. Meszaros Geza, vagy Kugli ur.

 

Hali valakik,

A tanfolyam Godollon, az egyetemunkon lenne - az orszag kozepen.

 

Hello talpfa,

>  Hogyan lehet megkülönböztetni egymástól az ivadék - tavaly nyáron született - aranyhalat és a koipontyot????

Ranezel. Tenyleg nem tudok biztos pontot mondani, amig nem nott ki a bajsza. Egy amerikai tudomanyos cikk pont ezt boncolgatta ugy 12 oldalon keresztul. Feherje, vagy DNS vizsgalattal allapitottak meg.

 

Hali eber,

Utana erdeklodtem, az aranyhalaknal van egy veseparazitas megbetegedes, amit semmi sem gyogyit. Megelozni meg lehet, mert radasul fertozo is. Holnap, ha akarod leirom pontosan mi az. Lenyeg az, hogy ha megbetegedett es sokat fekszik a feneken ugy is megdoglik. Foleg ha magahoz ter es eszik kozben akkor masnap megint elbillen. Az antibiotikum amit hasznalsz, tenyleg jo mert eltudod nyujtani a szenvedeset (az uszoholyag irreverzibilisen karosult). Ha az a baja amire igy latatlanban gondolok es a leggyakoribb - foleg idosebb halakon. Ha elpusztult es megnezed a has hatso reszet, kene talalnod egy-ket cisztat. A tavakbol szedi fel az allatka ezt a dogot, majd valamikor kijon rajta a betegseg. Udv, drLaca

 

Előzmény: -guess.who- (7683)
ZsuR Creative Commons License 2005.01.13 0 0 7690
Oh! Arrol! Hat hogy egy rem aranyos, kedves ember, jo izlessel megaldva. . .:))
Előzmény: hasand (7689)
hasand Creative Commons License 2005.01.13 0 0 7689
Nem találom!
Mit is írtál a kis pirossapkás gombatulajdonosról?
;-)
Előzmény: ZsuR (7684)
hasand Creative Commons License 2005.01.13 0 0 7688

Komolyból   

 ilyenek vagyunk, ha hagyják

Előzmény: -guess.who- (7683)
ZsuR Creative Commons License 2005.01.13 0 0 7687
Majustol februarig zavarom, marcius-aprilisban csalogatom - ezert akkor dobozolni fogom okelmet.
Ja egylabu - de nem zavarja! A laba egy fem cso - hegyes veggel - azt kell leszurni a foldbe, es a gem aljan van egy pocok, azt geletenni a foldbe szurtba, es kesz.

Arra kell vigyazni, ne a toba szurd le! Hamar elmulna a hal-gond :))
Előzmény: GURIGA (7685)
GURIGA Creative Commons License 2005.01.13 0 0 7686

Ennek csak egy lába van ???
Előzmény: ZsuR (7684)
GURIGA Creative Commons License 2005.01.13 0 0 7685

Zsu!
Ezzel most zavarod vagy csalogatod a zigazit?
Előzmény: ZsuR (7684)
ZsuR Creative Commons License 2005.01.13 0 0 7684
Vegre! Most mar van egy gemem, amit akkor vagok a honom ala amikor akarok!!!

Ma eltutntetjuk a halo csomagot, es meglatjul a mugem milyen jol dolgozik.
-guess.who- Creative Commons License 2005.01.13 0 0 7683

Akkor már egyszerűbb, ha mindenkinek kipostázzák előre a bizonyítványt, és utána szentül megígéri, hogy egy évig rendszeresen figyel majd a kerti tavára, és elolvassa a könyvet kétszer is... ;)

 

Na de komolyból: jó volna némi részlet a projekttel kapcsolatban.

BuNnY Creative Commons License 2005.01.13 0 0 7682
pontosan :) De lehetne pl. net-en is :)
Előzmény: hasand (7681)
hasand Creative Commons License 2005.01.13 0 0 7681

"ha dunántúli kihelyezett tagozat indul, akkor legyen már kelet-magyarországi is"

 

A viták elkerülése érdekében mindenkihez házhoz kék jönni. ;-)

Előzmény: -guess.who- (7679)
talpfa Creative Commons License 2005.01.13 0 0 7680

Hello drLaca !!!

 

Elnézést hogy a témától eltérek de lenne egy kérdésem. Hogyan lehet megkülönböztetni egymástól az ivadék - tavaly nyáron született - aranyhalat és a koipontyot????

Mert én akárhogy lesem nem igazán tudok még különbséget tenni közöttük, még nagyon kicsik, kb. 3 cm-sek!

 

        Előre is köszönöm a segítséget !!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!