Keresés

Részletes keresés

Danosilany Creative Commons License 2013.03.07 0 0 16795

Szia!

Akikkel beszéltem, azoknak is ugyanez volt a véleménye, hogy nagyon nehéz volt...... Szívatásnak tartották a feladatokat, de én sehol nem is találtam még csak ehhez hasonló feladatot sem. Majd "beszéljünk" hogy hogyan sikerültek a vizsgák. Nekünk nem tudom mikor lesz eredmény, de sajna én biztosra veszem, hogy újrázom.

 

Előzmény: energy_27 (16794)
energy_27 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 16794

Szia Danosilány!

 

Nem tudom, hogy mikor lesz majd eredményem, de sztem jövő hétre várható. Sztem nálunk mindenki szinte bukik. Nálatok másnak h sikerült?

Trixi64 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 16793

Szia

a  (16741) hozászólásnál megtalálod,hogy mi volt a vizsgában:):)

Ha tudsz valamit ami egy kicsit segítene,hogy mire kellene jobban odafigyelni megírnád,ha nem akarod itt, kérlek a remeny716@citromail címen megosztanád velem ezt az infót, mert én is április 9-én vizsgázom:):)

köszi

Előzmény: prveronika (16792)
prveronika Creative Commons License 2013.03.07 0 0 16792

bocsika az előzőért, a kérdésem csszilvia-nak szólt ;) félreolvastam egy sort ;)

prveronika Creative Commons License 2013.03.07 0 0 16791

Kedves cssz73,

le tudnád kérlek írni, hogy a februári számvitel vizsgán mik voltak? úgy olvastam a fórumban, hogy te voltál. Én április 9.-én megyek, és kiváncsi volnék, hogy mi volt februárban, emrt jelenleg kialakult egy teória, hogy mik lehetnek a feladatok...  :D

Danosilany Creative Commons License 2013.03.07 0 0 16790

Én is voltam hétfőn szervezésből. Szerintem is borzasztóan nehéz volt. Szerintem újrázni fogom. Átnéztem nagyon sok vizsgafeladatot, még csak hozzá hasonlót sem találtam. Neked mikor lesz eredményed?

Előzmény: energy_27 (16788)
Niki90 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 16789

Sziasztok! 

 

Hétfőn voltam vizsgázni pénzügyből. Mit ne mondjak nehezebb volt az előző évekhez képest. Opció meg részvény feladat oké, de az ÉCS-vel egy kicsit megszenvedtem. Kíváncsi vagyok hány százalékot értem el. 

Ezek után már előre félek az április 8-ai számviteltől :S

energy_27 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 16788

Sziasztok!

 

Hétfőn voltam vizsgázni számvitelszervezésből. 

Most nem tudom, hogy ki hogy gondolja, de szerintünk felháborítóan nehéz volt a vizsga! Egy csoport volt nálunk is, de alig tudtunk hozzászólni a feladatokhoz, úgyhogy nem tudom mire számítsunk majd a számvitelnél és a többinél :S

Valaki volt közületek vizsgázni ebből? szerintetek is nehéz volt?

Egyáltalán nemhasonlított az előzőekhez, pedig órán se csináltunk mást, mint az ismételtük.

Ja és emelkednek a vizsgadíjak jan 24.-ei hatállyal, szóval az ismétlővizsga már sztem húzósabb lesz. Sztem erre ment k ia játék...nevetséges...Ez a Nemzeti Munkaügyi Hivatal...

Mis71 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 16787

Sziasztok!

 

Ezzel, a fórumtárs által reklámozott skyp-os oktatással kapcsolatban van néhány olyan ember akinek van tapasztalata?

Lehet egyáltalán skyp-on keresztül normálisan tanulni?

 

Bocs a kérdésért, ne szándékozom megbántani senkit, de érdekelne.

B.Saci Creative Commons License 2013.03.06 0 0 16786

Ezek szerint a számvitel nagyon nehéz volt.

A mai vizsga?

Remélem nem valami koncepcióváltás, hogy több vizsgaidőpont, akkor lehetnek nehezebbek a vizsgák.

sidney_ke Creative Commons License 2013.03.06 0 0 16785

Sziasztok!

 

Én tegnap voltam számvitelből vizsgázni...adóról annyit hallottam (hétfői), h egy csoport volt, tehát nem volt A-B...meg is lepődtünk, de reménykedtünk hátha számvitelből is ez lesz, és BEJÖTT! :) Nem volt külön A-B csoport, az is lehet mivel régen ált. 3 vizsgaidőszak volt, h legyártottak 2013-ra is 3 vizsgasort és az A-B csoportok szétosztják, emiatt lehet az egy csoport...fene tudja :)

 

Számvitel:

1. feladat szokásos eredménykimutatás/mérlegösszeállítás

2. kutatás-fejlesztéses könyvelés...háááát nekünk nem jött be, ill. volt egy kevéske devizaértékelés (kemény 4 pontért) :)

3. elemzés: beruházási tükör mi ilyenről nem is hallottunk...szóval ha meg lesz a 60% akkor nagyon nagyon fogunk örülni!

 

Amúgy én is számalkos voltam...nos az oktatás-szervezés szeritem egy nagy nulla (de ezt már sok iskolánál tapasztaltam) a tanárok nem rosszak, de még1x már nem választanám ezt a sulit... :)

Trixi64 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 16784

Sziasztok

Valaki aki most volt vizsgázni,valami tapasztalat amit meg szeretne osztani a még leendő vizsgázókkal:):)

Én majd áprilisban megyek és jól jön minden infó,pláne adózásból,hogy már volt-e benne 2013 évet érintő is.

Köszönöm

 

számvitel Creative Commons License 2013.03.05 0 0 16783

Kedves Fórumozók!

2013. március 13-án délután 17.00-tól közösen, csoportosan oldjuk meg a 2013. március 5-i Számvitel-elemzés írásbeli vizsgafeladatot (1074. Budapest, Szövetség u. 37.) Aki szeretne részt venni a konzultáción, jelentkezzen. Tel.:06-20-3-791-792.

 

 

számvitel és elemzés Creative Commons License 2013.03.05 0 0 16782

Kedves Vizsgázók!

 

Közel 4 éve tanítok online számvitel és elemzés, pénzügy, elelnőrzés és most belevágtunk egy hölggyel az adózásba is. Amit sikeresen veszünk.

 

Heti 2x3 vagy 3x3 órában van oktatás. Közbe elméletet, megoldott feladaokat küldök eamilen kersztül. Együtt meg megcsinálunk ami a 2 óra hosszába belefér.

 

Hála isten siekeresen vettük az akadályokat, s ezt csak azért írom mert tudom hogy valaki munka család mellett nem tud elmenni magántanárhoz, és igenccsak borsos árat kérnek egy óra hosszáért. Én havi szinten vállalom a tanítást így  harmada árba kerül.

 

Akit érdekel az jelentkezhet a korrepetalas2012@gmail.com címen vagy ancsika3416 skype címen.

 

Üdvözlettel

 

Ancsa

jako23 Creative Commons License 2013.03.05 0 0 16781

Eladó könyv:

Herich György: Adó 2012 Magyarázatok

Teljesen új állapotban.

 

Érd.: jarmyb@freemail.hu

Előzmény: Velence12 (16716)
erzsok00 Creative Commons License 2013.03.05 0 0 16780
Sziasztok!Azoktól szeretném megkérdezni, akik hétfőn voltak adózásból vizsgázni, hogy 2012.évre kellett elkészíteni pl szja bevallásos feladatot? Azért kérdezem, mert februáriban még volt.Köszönöm
B_Zsuzsanna Creative Commons License 2013.03.05 0 0 16779

Sziasztok!

 

Lenne esetleg valakinek eladó jogi könyve? Dr. Finta Gábor - Dr. Kovács Ervin: Jogi ismeretek alkalmazása mérlegképes könyvelőknek a pontos címe.

 

Előre is köszönöm!

 

Zsuzsi

mik123 Creative Commons License 2013.03.05 0 0 16778

Említetted a Kamarát. Nem rossz, inkább közepes. Jobb tanárok és gyengébbek vegyesen. Csoprtlétszámok: 100-150!!! Mikrofonba beszélnek a tanárok (volt aki nem, nem is lehet hallani).

Szerintem  10-15 fő felett (eddig lehet viszonylag személyesen oktatni), már tök mindegy hányan vannak. Főiskolákon is több száz (ezer) fős előadások vannak, ha jó az oktató, nem ezen múlik. Én ahogy a kollégáimtól is hallom, az iskolák többségében nagyon nagy csoportok vannak.

Egy suliról hallottam (Nemes könyvelőiroda), ahol kevesen vannak, viszont  állítólag baromi drága.

 

Ha jó a tanár (főleg pénzügy, számvitel, adó), akkor az több száz főt is átvisz. Szerintem.

Előzmény: HP1977 (16777)
HP1977 Creative Commons License 2013.03.05 0 0 16777

Én a Számalkhoz járok, szerintem  elég jó, bár durva a csoportlétszám, nem tudom más tanfolyamokon is ilyen sokan vannak? (60-70 fő)

Igazából még csak két modulon vagyok túl, a jogon és a vállgazd.-on, most nyúzzuk a pénzügyet. Nekem nagyon tetszik, szerintem a tanárok is jók, főleg most a pénzügyön. A pü-szvit ügyintézőin nem volt ennyire jó a tanár pénzügyből.

Aki diplomás, az a jog-vállgazd. modulból felmentést kap, ha megfelelő előképzettségű diplomája van.

A Pentáról is sok jót hallottam, a Pallasról még nem tudok semmit. Fórumokon még a Kamara képzéseiről zengenek ódákat, érdemes annak is utánanézni.

Javaslom, hogy azt a tanfolyamot válaszd lehetőség szerint, ahol kisebb a csoportlétszám, mert ez a sok ember valami katasztrofális szerintem. (Vagy mindig ülj az első 2-3 sorba, mert hátul szinte semmit nem hallasz, látsz és értesz.)

 

Egy másik kérdésre válaszolva:

Így utólag visszanézve a jog és a vállgazd. tényleg elég egyszerű volt, csak be kellett vágni a tételsort és szóban elmondani. Most meg majd a minisztérium által kibocsátott feladatlapot kell megoldani, amiről sejtéseink vannak csak, hogy mit rakhatnak bele az előző éviek alapján.

De azért nem volt könnyű azt a sok száraz anyagot sem megtanulni, én legalábbis megszenvedtem vele, mert gyakorlatias szemléletű vagyok és utálom az ilyen kacifántosan megfogalmazott mondatokat és tervezési módszereket.

Egyszóval tanulni kell, csak van amit nagyon és van amit nagyon-nagyon. :)

Előzmény: agieszter (16768)
B.Saci Creative Commons License 2013.03.04 0 0 16776

Már Pesten.

Előzmény: B.Saci (16775)
B.Saci Creative Commons License 2013.03.04 0 0 16775

Köszi, ezek jók lesznek.

 

Esetleg magántanárhoz járt valaki?

Előzmény: zszsuzs (16774)
zszsuzs Creative Commons License 2013.03.04 0 0 16774

szamvitelsuli.com

http://merlegkepes-tanoncok.blogspot.hu

Nézz körül ezeken az oldalakon!

 

Előzmény: B.Saci (16771)
B.Saci Creative Commons License 2013.03.04 0 0 16773

Megy valaki a mostani vizsgaidőszakban?

 

Mi volt a mai vizsgán?

Moki27 Creative Commons License 2013.03.04 0 0 16772

Azt hallottam, hogy a jog, gazdálkodás, pénzügy vizsgák nem túl nehezek.

 

Nektek mi a tapasztalatotok?

B.Saci Creative Commons License 2013.03.03 0 0 16771

Sziasztok!

 

Sajnos úgy alakult a munkarendem, hogy nem tudok bejárni órára. Számvitelnél járunk, az elején még tudtam menn, jó is volt, de mostanában sajnos majdnem minden szombaton dolgozom, így hiába jó a tanár, lemaradtam. Valószínűleg nem vagyok ezzel egyedül.

 

Tudtok-e ajánlani valamit, hogy ilyenkor mit érdemes csinálni?

 

Gondolok itt: magántanárra, vizsgafelkészítőre....

 

Köszi a tippeket.

Pinker Creative Commons License 2013.03.03 0 0 16770

Számal jó, de inkább ismerősöket kérdezz (persze csak ha van aki mostanában végzett), mert a fórumokkal nagyon mellé lehet nyúlni.

Előzmény: agieszter (16768)
csszilvia Creative Commons License 2013.03.03 0 0 16769

Tudom nincs a felsoroltjaid között, de a Pentát ajánlom. A számvitel tanárok nagyon jók!

Előzmény: agieszter (16768)
agieszter Creative Commons License 2013.03.03 0 0 16768

Sziasztok!



A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy Pesten melyik tanfolyamot ajánlanátok? Egyenlőre 2 között vacillálok: SzámALK (http://www.tanfolyam-kepzes.hu/merlegkepes-konyvelo-tanfolyam-szamalk.html) és Pallas (http://www.pallas70.hu/merlegkepes-konyvelo-tanfolyam-felsofoku-vegzettseggel). Valakinek esetleg tapasztalat? Köszi :)  

beus_w Creative Commons License 2013.03.03 0 0 16767

Sziasztok,

van esetleg valakinek friss adózás puskája? En holnap megyek, de nem jutottam el odaig, hogy magam keszitsek. :(

Elore is koszi...

könyvel27 Creative Commons License 2013.03.02 0 0 16766

Sziasztok,

 

Van esetleg valakinek friss feladatsor adózás vizsgához  vagy valami segitség?

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!