Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

pancsimánia Creative Commons License 2013.07.09 0 0 29705

Bazz... A szerelőm szóról szóra ezt mondta aki a FIAT-ba dolgozott. Alig akartam elhinni.

A probléma az hogy nyár van és így is nehezen indul. :(

A szerelőm azt is mondta hogy ezek a puntók nagyon érzékenyek az áram ingadozásra.

Előzmény: PeeWee33 (29704)
PeeWee33 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 29704

Igen, létezik. Exide premium 53Ah 530A !  Szürke színű akku. Nem az olcsó kategória, de mégéri a különbözetet, hidd el.Én már találkoztam többFiatnál érdekes indulási jelenséggel. Szinte mind oda vezetett, hogy akkut kell cserélni. Gyakori a téli akku lemerülési probléma a Fiatoknál. Én azt szűrtem le, hogy szeretett autóinknak gyárilag alacsony a töltése. Jó, de lehetne jobb is. Alig tud a rendszer 13,9-14.0 Voltot, sajnos, Míg más autóknál meg van a 14.3-14.5 töltő feszültség is. Ez azt eredményezi, hogy az akku töltöttségi állapota nem 100%. Sajnos az indítás pillanatában tud rendszerzavart okozni az önindító áramfelvétele............... főleg télen.

Azért akku csere előtt egy terheléses tesztet csináltass meg az akkun.

 

  B.

Előzmény: pancsimánia (29703)
pancsimánia Creative Commons License 2013.07.09 0 0 29703

Gyertya, gyertya kábel cserélve illetve szakember által ellenőrízve lett. Computer nem jelzett be hibát.

 

Tegnap este levettem az akkumlátor sarut rátettem töltőre egész északára. 13,50Vra fel is nyomta, majd vissza kötötöttem ma reggel. Első indítás hatására eddig úgy nézki hibátlan.

Ez  nem valami elektromos zavar lehet?  Esetleg alacsony akkumlátor feszültség? Kb 2 éves a VARTA aksim nehezen akarom elhinni hogy már most döglődne.

Tényleg 42Ahm -es aksi van benne viszont a gépkönyve 40 és 50 Ahm-es aksit ír. Létezik ebből a kocka aksiból 50-es?

 

köszi

Előzmény: Törölt nick (29702)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.09 0 0 29702

El kellene kezdeni mérni rajta, gyújtás/befecskendezés környékén. Illetve lehet gyertya, gy.kábel, becsöpögő injektor, stb...

Nehezen lehet megtalálni monitor mögül, látni kellene..

Előzmény: pancsimánia (29701)
pancsimánia Creative Commons License 2013.07.08 0 0 29701

Sziasztok!

Régi problémám nem akar szűnni 1,2 8V Fiat puntomnál 2000-es.

 

Indítás után közvetlenül mikor vissza esik a fordulat kb 7-800-ra és nagyon ráz mintha 3 henge menne vagy annyi sem. Ha dok gáz fröccsöt akkor esetleg vagy leáll azonnal vagy hejre ugrik az alapjárat.

Sikertelen indítás után ha újra indítom egyből pöcre jól indul. Hidegen, melegen csinálja.

 

Folytó szelepház ki lett tisztítva. Akkumlátrom 42Ah lehet ez e baj 2 éves? Most mértem rá 12,86V-ot mutat.

 

Segítsetek mert szerelőtől szerelőhöz horom nem tudják mi van. Csak találgatnak.

 

Köszi előre is!

 

üdv:

 P

 

 

kgaboroo Creative Commons License 2013.07.07 0 0 29700
Előzmény: TT-Pityu (29696)
kolcsar Creative Commons License 2013.07.07 0 0 29699

Pedig elég vén vagy már tudhatnád mi az a lovetta=pénz:))

De látod bartel (csere) kereskedelmet is felajánlta,manapság fejlödünk vissza a csere kereskedelem társadalmi szintjére,én is tapasztalom hozzám is jönek.

Előzmény: Törölt nick (29697)
TT-Pityu Creative Commons License 2013.07.07 0 0 29698

nem túl nagy pénzért  gondoltam ha így már  jó és nem csilllárt akarok venni hanem a kocsiba hátsólámpát vagy minek hivjátok akkor ha nem kristálylámpa ?

 

Előzmény: Törölt nick (29697)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 29697

Nem tudom ,mi az a lovetta, de lámpát a lámpaboltból:

 http://www.lampabolt.com/kristaly-lampa_m22.html?gclid=CMP4tLiFnrgCFcNQ3godrS4AAw

Előzmény: TT-Pityu (29696)
TT-Pityu Creative Commons License 2013.07.07 0 0 29696

Sziasztok tudna nekem segíteni valaki  kellene 5 ajtós puntoba valamilyen kristálylámpa hátra tud e valaki nem tul nagy lovettáért  ??? vagy valami csereberére akár innen a hirdetéseimből vagy más is  .......


http://aprod.hu/hirdetesek/hirdeto/1Nbb/

PeeWee33 Creative Commons License 2013.07.06 0 0 29695

Szia Gy!

 

" igazából nem tudja ezeket az óra szabályokat, akkor olyan helyzetben hozza magát akaratán kívül, ami hátrányos.

A törvény nem tudása................................ "

 

Hát a hatóság tuti így könyvelné el.

 

Én elsőre azt tudnám javasolni mindenkinek, hogy írja fel magának egy papírra a mindenkori  műszaki vizsga km állást. Sosem lehet tudni, hogy mit hoz a jövő.

 

   B.

Előzmény: GYURMA 944 (29694)
GYURMA 944 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 29694

Ja!  Akkor jól van. Nem olvastam el végig a témát, csak arra lettem figyelmes, hogy rögzítve van az óraállás. Namost, ha valaki konfortosít egy családi 22 éves automatát és ráadásul igazából nem tudja ezeket az óra szabályokat, akkor olyan helyzetben hozza magát akaratán kívül, ami hátrányos.

A törvény nem tudása................................

De ki gondol a jelen szituban erre.

És ahogy mondod. Egy 100E forintos matuzsálem már csak úgy érdemes a tartásra, ha a sajátod és néha felújítgatod és nálad múlik ki.

A franc sem gondol az eladására, amikor már beleáldozol.

Egy részt senki nem hűlye, (annyira) :-))), hogy elhiszi, hogy ebben 30E van, másrészt a donor többe került, mint az autó értéke.

És ki venné meg mondjuk 350E-ért? :-)))

Ráadásul, amikor a donor ki lett vonatva, súlyra meg kellett felelnie.

(biztos lehetett volna umbuldálni, de én sosem szerettem az ilyesmit). Ezért a motor bennemaradt.

(puffos is volt pont jobb elől, tehát ki tudja mit kapott.)

Az aluk jöttek az új giumikkal, meg a belseje, de minden hivatalos szám maradt.

Úgyhogy szerintem még a hivatalos emberek is láthatják, hogy egy minőségi feljavítás történt és nem umbulda.

Barom nagy szerencsénk volt, hogy az alap is japo volt, de monjuk sedan és a donor is. Sajna swift, tehát az ajtókat sem lehetett cserélni. :-(

 

Előzmény: PeeWee33 (29684)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.05 0 0 29693

Na igen, teljesen jogos.

Előzmény: PeeWee33 (29691)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.05 0 0 29692

Fiaecuscan, illetve utódja, ja persze telejes verzió, az ingyenes elég alapot tud.

(Torrentes meg vírusos, illetve nem dugnám rá autóra..)

Előzmény: Csabiika830802 (29690)
PeeWee33 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 29691

Hogyne tudnám, úgy van ahogy írod. Tisztában vagyok a problémával. Csak arra akartam volna rátérni az említett hibával kapcsolatban, hogyha így elmenne az autó vizsgára villogó műszerfallal, szinte 100%, hogy a vizsgabiztos belemérne laptoppal. Tudtommal most már kötelező is vizsgán a diag vizsgálat, ellentétben a korábbi évekkel.

 

    B.

Előzmény: Törölt nick (29689)
Csabiika830802 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 29690

És hogyan tudom megnézni a két km óra állást? FiatECU scan tudja?
És ötletetek nincs, hogyan lehetne kezelni ezt a LED ERROR hibát?

Előzmény: Törölt nick (29676)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.05 0 0 29689

Rosszult tudod, azért villog, mert nincs összetanítva.

Előzmény: PeeWee33 (29687)
CsRob1 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 29688

Normálisan működő országokban ez lenne az ügy menete... de nálunk nem egészen. Pedig viszonylag egyszerűen fel lehetne göngyölíteni néhány ilyen esetet a végén megfelelő büntetések kiszabásával és akkor már nem érné meg manipulálni. Végeredményben talán - az idézett cikkre utalva - a kereskedők nem a hülye vevők hülye igényei szerint csalnának és vernék át a vevőket. Rövid idő múlva pedig a vevők is rájönnének, hogy az irreális elvárásaiknak megfelelő autó szinte nem is létezik.

Előzmény: PeeWee33 (29685)
PeeWee33 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 29687

Na és még valami.  

Az ismerősömöm  Puntójánál, tudjátok amiben volt comp. meg body meg kulcs csere, ugyebár nem véletlenül villog a más értékű km óra állás. Így jelzi az IP, hogy valami nem stimmel.Nyílván nem hatósági értékű, de ha megnézné egy kpm-es............. nyílván nem vak ő se................  

 

  B.

PeeWee33 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 29686

:-)  vagy inkább  :-(  ?

 

  B.

Előzmény: kgaboroo (29680)
PeeWee33 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 29685

Arról nem feltétlen tudhat, hogy volt cserélve. Ő csak azt látja, hogy az adatok nem stimmolósak. Ő rákérdez a tulajnál, hogy mi lehet az oka, és ha az nem tudja igazolni HIVATALOSAN - számlával öravételt, cserét, átírást szintén számlával vagy bármit - valamivel az óra érték változást, akkor jogosan fog piszkálódni a szerv.

 

 ......................gondolom én...................., legalább is ha én a hatóságnál dolgoznék, én biztos így kezdeném. És ezért kell az adásvételibe rögzíteni a km állást(meg az órát, percet, de ezt másért), mert így tudod igazolni, hogy nem te trükköztél, hanem valaki korábban az autó életében. Kereskedő vagy magán személy, az már mindegy, csak ne Te legyél büntethető.

 

Aztán egy ilyen ügy felgöngyölítése mivel jár még, az egy érdekes dolog. Merthogy valakit megbüntetnek az tuti. Dehogy a továbbiakban mi tehető meg még?!  Visszavásárlásra kötelezhető az eladó vagy sem? Kötelező az eredeti óraállás visszaírása vagy sem az autódba ?!?!? Így ezáltal értékcsökkenés következik be.............. na ezeket passzolom.

 

Szerintem előbb vagy utóbb valaki fent fog akadni a horgon és az lesz a precedens értékű tény. Pl: egy kereskedő akár több tíz vagy száz autójával......................az szép lenne........................... de biztos van az a  pénz amivel bepróbálkoznának.

 

  B.

Előzmény: CsRob1 (29677)
PeeWee33 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 29684

Gyu! Nem az ilyen korú autóknál probléma ez a hatóságnál.................................

Gondolj csak bele egy fiatal Mergánál több (10) millka értékben ................ igen csak érték meghatározó tényező a trükközés

 

 

  B.

Előzmény: GYURMA 944 (29681)
PeeWee33 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 29683

Szia Lolliii!

Az ip-t lehet mindkét irányba írni minden további nélkül? És a body-t?

Múlt héten meg akartam nézni a sajátomban a valós km-t, de az istennek nem találtam a WOWwal. Milyen menüben található általában meg?  Komfortban vagy összes adatban, hol?

Adj már tippet?

 

  B.

Előzmény: Törölt nick (29675)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.04 0 0 29682

Manapság szerintem elég értelmetlen a km visszetekerős szigor - hiszen nagysárgendileg már óriási mennyiségű külföldi behozott használtautó áll forgalomba minden évben. Ott aztán nincs eredetiség vizsgálat meg km óra állás beleírása a kétnyelvű adásvételibe. A fél ország okirathamisítást végez a kétnyelvű "ál-adásvételi szerződésekkel" - amit a feketén pénzt kereső nepper állít ki az eladó nevében (aki sokszor nem is érti, hogy minek kell ilyen hülyeség írása az eladáskor a papirok átadásán túl). Az első magyar műszaki szemle előtt olyan km állást állítanak be - amilyent csak akarnak. A többi csak az autóelektronikai szakin múlik - márpedig megbízható megbízó esetén akad bátor vállalkozó olcsón bőven..

Egy Punto korú használt autónál ráadásul sokszor csak az első magyar forgalombahelyezéskor szükséges  2 év műszaki vizsga árával kerül többe az óravisszatekerés hatóságilag szinte megfoghatatlan lehetőségével együtt egy magyar rendszámos autó átiratásához képest. Nem könnyű dolog ma szerintem visszakövetkető, de sok km-t futott magyar használtautót eladni ezek mellett..

GYURMA 944 Creative Commons License 2013.07.04 0 0 29681

Üdv!

 

Most cseréltem 1,3 automata suziban komplett kábelezést és mindent. Tehát a gyújtást, a karbit injectorra + computer, rá a kat, és GTi kormány, meg a fordszámmérős óra, ami még köszönő viszonyban sincs a régivel, de ezért a kompl műszerfalat is és komplett belsőt GTi-re. Az autó kib. jó lett.

Akkor most ez hiba vót?

Sajnos a saját cuccai meg mentek a donor ronccsal a bontóba és kivonatni.

Hát még emlékből sem tudom mennyi volt benne.

22 éves a kocsi. :-)

Szóval nem lesz már több tulaja......

Csak a bontó.

kgaboroo Creative Commons License 2013.07.04 0 0 29680

Van egy motoros ismerősöm. Újonnan vett egy 650-es nagyrobogót márkakereskedésből 6 évvel ezelőtt. Már majdnem 100 ezer km-t ment vele és úgy gondolta lecseréli mert megjelent ugyanennek a típusnak a 2013-as változata. Elment a márkakereskedésbe és megvette az újat, a régit beszámították. Azóta boldogan motorozik az új géppel. A márkakereskedés pedig meghírdette a használt nagyrobogót eladásra  30 EZER  km-rel. Ha hivatalos kereskedés ezt csinálja akkor mit várunk egy mezei használtautó kereskedéstől.

 

De van ettől jobb is. 2005-ben becseréltem a Puntó 1.1-esemet egy Új Suzuki Swiftre. A szomszédomnak még a régebbi Swiftje volt és kipróbálta az enyémet. Azonnal úgy döntött, hogy ő is becseréli. Az autójának ő volt a harmadik tulaja és 180 ezer km volt benne. Szépen be is számolták az új kocsiba. Egy hónap múlva vitte az új kocsit az első ezres szervizre. Ekkor meglátta a régi kocsiját a kereskedés parkolójában a beszámolt eladó kocsik között. Az árlapjára az volt írva, első tulaj és 63 ezer km

Az autó egyébként teljesen egyben volt sérülésmentesen. De ettől még ez hatalmas pofátlanság. Kérdezte a szerelőktől, hogy miképp lehetséges ez de senki nem tudott semmiről. Az eladó aki beszámolta a kocsit éppen szabadságon volt. A kocsi másnap reggel már nem állt kint a parkolóban. És mindez hivatalos Suzuki szalonban.

Ha ezt kint megcsinálják Ausztriában egy szalonban és ez kiderülne akkor az üzletvezető lenne az első aki ülne.

CsRob1 Creative Commons License 2013.07.04 0 0 29679

Ha ezt komolyan venné a kpm és reális "veszély" lenne a büntetés, akkor nem lenne ilyen tömeges a visszatekerés szerintem. Hiszen az eladott visszatekert autók jelentős részének volt már előző vizsgája Magyarországon és a legtöbb esetben eredetvizsgája is, mégis évek-évtizedek óta megy ez az átverés. 

Előzmény: Törölt nick (29678)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.04 0 0 29678

Azért a kpm elgé hamar megtudja ha volt eredetvizsgálaton, illetve itthon vizsgán, mert ott feljegyzik.

 

Előzmény: CsRob1 (29677)
CsRob1 Creative Commons License 2013.07.04 0 0 29677

A kpm és az apeh honnan szerezhet tudomást az óraegység cseréjéről?

 

PeeWee33Biztosan nem szerencsés, ha az autó folyamatosan hibát érzékel az eltérés miatt, de ettől függetlenül még hibátlanul működhet. Viszont ha el akarja adni, akkor ez a hibajelzés fel fog tűnni a vevőnek is.

Gondolom a servo hiba független az ecu és body comp. cseréjétől. 

Előzmény: PeeWee33 (29670)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.04 0 0 29676

A km megvan két helyen is, rosszul tudod..

Előzmény: Csabiika830802 (29673)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!