Keresés

Részletes keresés

madjoe Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3805
:)

Hamar itt tartunk, elo a regi kerdesemmel:

- miert jo nektek (nekik, akarkinek) a sok kul szines ov, es ez az egesz rendszer?
- miert jo a kyu/gup/penny/akarmi/dan/yan rendszer?, es
- ti melyik konfiguracioju rendszert tartjatok jonak? (nem feltetlenul a sajatot, min pl. en :))

byte
madjoe

PINGYI Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3804
Sziasztok!

Övek és kyuk:
Fehér öv minimum 3 hónapig.
10. kyu narancssárga öv
9. kyu narancssárga öv egy csíkkal (állítólag mindegy milyen színű a csík)
8. kyu kék öv, stb. a többi nem változott.

sister moon
Ennek a citormsárga övig a lányok nem versenyezhetnek dolognak utánaérdeklődök, hogy nálunk hogy van. Láttam már sok lányt alacsonyabb szintű övvel versenyezni, de lehet, hogy korhoz van kötve. És a fiúk versenyezhetnek narancssárga övvel? Mert akkor ez a nők hátrányos megkülönböztetése, aztán majd jönnek a feministák, és...:)))

hiryu
Na, lassítsunk, le vagyok maradva, van ilyen szerepjáték??? Én csak a mágust ismerem, abból is a kártyás verziót, tudom az nem egészen olyan, de azt imádom. Jaj, ha egyszer rám is lőhetnének a birodalmiak...:)
Mifelénk legfeljebb rohamdoriodok vagy rombolódriodok lőnek - aki a fiam :)
Egyébként én sem adom fel, kerítek még egyet. Vagy megpróbálok narancssárgát keresni egy csíkkal. :)

praclee
Rém eccerű, én nagyobb vagyok, mint bergman, ő meg kisebb nálam. :)
gyerekek: hú, de nehezet kérdezel! Arra vagy kíváncsi, hogy arra hogyan nevelem őket, ami ahhoz szükséges, hogy jó karatékák legyenek? Fegyelem, kitartás, szorgalom, példamutatás a részemről. Ezt nem tudom ilyen röviden leírni. A hétköznapi életben nagyon sok mindent szabad nekik, tulajdonképpen feleslegesn nem tiltok semmit. De edzésen meg sem mukkanhatnak, semmi fegyelmezetlenség vagy tiszteletlenség, mert különben az esti mese helyett budo etikettet tanulunk. Olvasok nekik Oyama írásaiból, imádták a Jacki Chan könyvet, de ne hidd, hogy keményen vannak fogva. Egyébként meg imádok velük hülyülni, amiért igen sokan bolondnak néznek. :)
Egész pontosan mire is vagy kíváncsi?

Wazull Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3803
brioska,

"Udv mindenkinek!

Inkabb olvasgatok, mint irok, de neha ez sem art :)"
Az meg nem baj, ha valaki inkabb olvasgat, mint ir. Az mar nagyobb problema, ha azt nem figyelmesen teszi :-))))

"Szerintem a sakknak tobb koze van a harcmuveszetekhez, mint barmely fizikai sportnak."
Igen, ebben teljesen egyetertek Veled. Nehany "sotet gyalogot" mar en is lattam :-))))

"Turelem, gyozelem-vereseg megtanulasa ilyesmi :)"
Ja.

"Apropo vereseg. Meg Alt. sulink tornafolyosojanak bejaratanal szep nagy betukkel ez az idezet allt (sajna nemtudom kitol):
A sport arra tanit, hogy becsuletesen gyozzunk,
vagy emelt fovel veszitsunk.
A sport tehat mindenre megtanit."
Ja. Ez az amire felkaptam buksi fejemet. Azt hiszem, ket napja irtam be (lehet az mar harom is...), ugyanezen idezetet, holmi hemingvaj (mint szerzo) megjelolessel :-))). Ezert irtam, hogy nem olvasol figyelmesen...

"Na jo, kicsit hazabeszelek, mert nalam sakk+karate jol megvan egyutt...
Ez sokmindent kifejez..."
Ja. :-))))))))
Azert remelem, a sakkban, meg a karateban figyelmesebb vagy :-)))))

T. Topictarsak! Ezt mar eszrevettem, hogy tenyleg nem olvassuk figyelmesen a masik ember sorait. Nem akarok masik (szinten ket napos) peldat hozni, mert a vegen meg azt hinnetek, hiu vagyok. Pedig nem.
Emlekszem, kb. ket eve a HIX Moka-ba naponta bekuldtek az oltonyos cigany, a robbantott disznos, meg a betonkeverogep-razott komuves esetet (mert ugye az ujszulottnek minden vicc...), aztan mar mindezek parodiait is, naponta tizszer :-))))
A dolog odaig fajult, hogy a vegen mar meg lett tiltva, hogy egyaltalan barki is utaljon ezekre a viccekre :-)))))))))))))))

Előzmény: brioska (3777)
Wazull Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3802
praclee,

hiryu irta:
""Mai ciki: Zoli Aikido Magazint böngész az utcán.
Út szélén lánc, Ismeretlen átlépi, jobb láb, pördül, balláb. Zoli szeme sarkáól csak a forduló lábat látja, reflex indul, harsány kiai-t hallat és levédi. Sűrű bocsánatkérések, reménykedés, hogy munkatárs nem látta. Zaklatott idegek, csillapítás /kocsma/ folyamatban.""

Te irtad:
"hiryu
Ez nekem sötét.Ahogy kihámoztam,akkor téged egy láncal agyon akartak csapni??????, jaj istenem."

Ez az en korom: mint mar irtam, az info nagy resze elveszik a neten valo kommunkalas kozben :-)))
Tehat, ha elvallalhatom a fogadatlan prokator (narrator) szerepet, akkor hiryu-t nem lanccal, hanem labbal akartak agyoncsapni, ami ingert a hiryu kezeben meglatott Aikido Magazin valtotta ki a masik szaktarsban... Ja, lehet, hogy en is felreertettem, es megis UFO volt...

A konyvrol. Ez mar tiszta Amerika. Mint ahogy Pesten lassan mar minden, kiveve a nemzeti identitastudat :-)))

Előzmény: praclee (3800)
Wazull Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3801
praclee,

igy a neten keresztul a mondanivalo nagy resze elvesz, mire a cimzetthez jut. Az ironiat sem lehet maskeppen jelezni, mint smiley-val, vagy odairja a mukso, hogy ez a poen helye, vegyetek eszre, itt tessek hahotaban kitorni, terdet csapkodni, asztal ala beesni, fuldokolni a rohogestol :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) stb.
Tomoren ennyi. Elnezest, ha nepnemzeti erzelmeidben megsertettelek volna :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) vagy inkabb: :-(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( vagy inkabb: ;-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: praclee (3795)
praclee Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3800
hiryu
Ez nekem sötét.Ahogy kihámoztam,akkor téged egy láncal agyon akartak csapni??????,
jaj istenem.

Fődhözragatt
Tényleg most jut eszembe,hogy olvastam egy könyvet.(könyvtári).Majd kiveszem és megnézem.

Könyv.
Láttam egy könyvet.Valami peter Lewis írta.rengeteg kép na és szöveg.Ja a jó reklámfogás:A csajoknak:félmeztelen férfi kigyurt izmos testel.
A srácoknak:egy nő nagy keblekkel feszülős fehér felsőben blablabla.Szóval jól eladható,de szerintem igazából nem szól semmiről.csak felszínesen érint egy két ágat.(habár én is felszinesen olvastam el)De az ára is megvan:3549 Ft.ÖH.Hát én annyiért nem veszem meg.

Mtsz
apropó kinézet.
Nem tudom,hogy te az amerikai ideálokhoz vagye szokva.De te (szerintem) jó kondoban vagy.Nincs miért panaszkodnod.

stempi
megy emil.

Előzmény: hiryu (3797)
bout Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3799
Na, ez az egészséges paranoia. :-)
Melyik nagy nyárira utalsz?
Bár csak a MASZ-os lesz középiskolában, Keszthelyen...
Mondj valami pontosat, hátha megtalállak majd a tablón (melyik évfolyam, melyik osztály, mi a név, stb.)!
A Zipfer-ben a sör nem jó, vagy a hangulat?

bout

Előzmény: hiryu (3797)
Fődhözragatt Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3798
Praclee

Chat: bocs, de most már inkább hazamegyek.

Övek és kyuk: én sem tudom, én is épp ezt kérdezem. Amikor még én kyoztam (70-es évek vége, 80-as évek legeleje), így volt:
vizsgázatlanok: fehér öv
10. kyu: fehér öv egy kék színű keresztcsíkkal
9. kyu: fehér öv két kék színű keresztcsíkkal
8.-7. kyu: kék öv
6.-5. kyu: citromsárga öv
4.-3. kyu: zöld öv
2.-1. kyu: barna öv
dan fokozatok: fekete öv annyi arany színű keresztcsíkkal, ahányadik dan.

Ha jól sejtem, a keresztcsíkozott fehér helyett lett narancssárga. Remélem, megírják a választ a kyosok.

Előzmény: praclee (3796)
hiryu Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3797
Mit olvasok itten?
A nyári aikidos nagytábor a volt középiskolámban lesz? Tán még ott vagyok a falon!
Aki megy: a "Zipfer"-be be ne tegye a lábát, saját érdekében!
Brioska! Ha még nem léptél le a munkahelyedről, oszt olvasod, akkor vár a 20:45-ös edzés az XXL-ben. Gyere nyugodtan, akkor kevesebbet kell fizetnem!

Mai ciki: Zoli Aikido Magazint böngész az utcán.
Út szélén lánc, Ismeretlen átlépi, jobb láb, pördül, balláb. Zoli szeme sarkáól csak a forduló lábat látja, reflex indul, harsány kiai-t hallat és levédi. Sűrű bocsánatkérések, reménykedés, hogy munkatárs nem látta. Zaklatott idegek, csillapítás /kocsma/ folyamatban.
Majd iszok rátok!!
Ui.: narancsszín még nincs, de narancsmintásat már találtam! Nem adom fel!
Még visszajövök!

praclee Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3796
sister monn
bergman te vagy???????
Én nem értek semmit!!!!
Fődhözragatt
Akkot most hogy vannak az övek,és hogy tartoznak hozzájuk a kiyuk.
Előzmény: sister moon (3778)
praclee Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3795
Wazull
Jó vagy!
Miaz hogy nem tűnik nagy különbségnek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
BBBBBBBBRRRRRRRRRRRRRUINHLÉiápf
aKKOR TE MÉG NEM TUDSZ SEMMIT RÓLAM.nEKEM NAGYON IS SZÁMÍÍÍÍÍÍÍT!!!!!
NA EZ JÓL KIJÖTT.dE NEM rád vagyok ideges!!
Hülye amcsik!!!!!
Előzmény: Wazull (3763)
praclee Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3794
fődhözragatt
És te itt vagy??
nem megyünk csetelni??
Előzmény: Fődhözragatt (3792)
praclee Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3793
madjoe
te:amúgy Lee-s kérdéshez nem szoltam hozzá.
Én:tedd meg.

Te:Az indián könyvek és a valóság
Igazad van.
De amit írtam az is igaz.

Előzmény: madjoe (3751)
Fődhözragatt Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3792
Én is erre tippelek.
Előzmény: hiryu (3786)
praclee Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3791
hiryu
Itt vagy??
praclee Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3790
PINGYI
na most felhördülök,de nem mérgesen.Honnan tudjam,hogy bergmann mekkor és hogy TE mekkora vagy????????????
Semmi se baj!!

Amit stempi-hez írtál
Ebben van nevelés is!!Hogy hogy neveled a gyerekeidet.(ez nem sértés!)
Tényleg hogy neveled őket??

Előzmény: PINGYI (3747)
praclee Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3789
Mtsz
A paranoiával ugye rám gondoltál???????
He-he.Ez nekem nagyon vicceS.Ugye az elolvastad.ű,amikor azt írtam hogy egy EPP-158-as rendszámú kocsival mentél?
Előzmény: Mtsz (3744)
hiryu Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3788
Bocs mindenkinek, de szabin vagyok, és ettől nagyon OFF.
hiryu Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3787
Naná. Szálltál már le teherhajóval, teljes gázon, mikor azok a mocsok birodalmiak leszedték a pajzsokat!?!!? Szuper érzés, ha túléled!!!!
Gy. k.: szerepjáték.
Előzmény: PINGYI (3758)
hiryu Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3786
Napfivér, holdnővér?
Előzmény: Fődhözragatt (3782)
hiryu Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3785
"... A kéz írásjele japánul: "te". Négy egyenes vonásból áll... Egyszerű de ahogy a kanjiból kitetszik, mégis a bonyolult összetettség eszköze.
Éveken át tartott edzéseken, félelmetes feladatok
gyakorlásával tökéletesítik, hogy amikor a bugeisa ökölharcba bocsátkozik, vagy megragad egy fegyvert, sohase feledje végső korlátait és lehetőségeit. A bugeisa kezének teljesítménye nem csak a megsemmisítében nagy. Valódi tökéletessége a gyógyítás, cirógatás és a vigasztalás képességében rejlik. A kéz határtalan lehetőségeit a "te" írásjelet is tartalmazó tegara fejezi ki, amelynek jelentése: alkotó teljesítmény"
Előzmény: Laja1 (3765)
hiryu Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3784
Én mint hím állat....
Előzmény: Bandi-T (3780)
hiryu Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3783
Hálás vagyok, mert nem írtad oda, hogy nekem még mennyit kellene izzadnom.
Ha ugyanarra a csapkodós lányra gondolunk, szöveggel jól fárasztható.
Bemutató Árpiék, az udvariasság úgy diktálja hogy felénézzek, de lehet hogy a héten puszta kiváncsiságból elnézek A.J.K.Á-ra.
Bár kéne valaki, aki elkísér, mert lehet hogy nekem nem hinnék el.
Nyitókód edzésen átvehető.

Lábfájdító: Kellékek egy fiatak nyírfa, katonai sátorlap, teherrögzítő heveder.
Sátorlap összetekerve felhederezve fára, oszt rúgod. Probléma: elmozdul, lemawashized a heveder csatját: szentségelés, csillagok, napokig sántítatsz. Szóval ez az ötlet nem vált be.
Talán egy társ, meg egy boxpajzs beválna. De láberősítő gyakorlat: falra/bordásfalra csuklósan
deszka/ferdepad jó húsz kiló súllyal a végén.Lehet térddel emelgetni, a fontos, hogy a térd ne menjen le övszint alá, tartó láb pedig ne emelkedjen. Fájni fog, de használ..
Veszítsünk emelt fővel, úgy könyebben nyakaznak...:-)

Előzmény: brioska (3777)
Fődhözragatt Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3782
Sister Moon (alias Bergman)

Csak nem moderáltak ki hozzászólásaid minősíthetetlen hangneme miatt, hogy nevet kellett változtatnod a visszalopódzáshoz? :-)

Nem értettem a narancssárga övet. De mivel Laja1 is morgott már korábban valami narancssárga öv miatt (amit szintén nem értettem), most már megkérdezem, miről van szó. Tippem: narancssárga lett a 10. és 9. kyu, ami "még az én időmben" (hű, de röhejesen hangzik) ugyanúgy fehér volt, mint a vizsgátlanoké, csak keresztcsíkoztuk a végénél. Erről van szó? Vagy másról?

Előzmény: sister moon (3778)
bout Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3781
Hi Mindenki! Rég szóltam hozzá, mi? :-)

Most is csak valami apróság, talán valakit érdekel.
Most hétvégén lesz aikido-iaido-jodo-battodo kurzus Budapesten a HBSE szervezésében, Márton Imre (Makó Budo Klub) vezetésével.
A részletes programot itt tekinthetitek meg. A program nyílt. Úgy tudom, bárkit szívesen látnak a szervezők, akár résztvevőnek, akár nézőnek jön el.
Lesz nyilvános aikido kyu vizsga is. Én is ott leszek, 1. kyu-ra jelentkeztem. Talán így már érthetőbb, hogy miért nem mutatkoztam az utóbbi időben. Remélem hiányzom! :-)

Laja1: Egyre jobban értem és megértem ezt a versenyzési vágyat(?).

Mtsz: Remélem te is jössz a hétvégén, Gyula biztosan itt lesz.

madjoe: Hogy őszinte legyek, én sem értem a gyakorlatot. :-)

bout

Bandi-T Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3780
sister moon,

'Bandi-T: jó, amikor megideologizálják az embert:-). Hasonlóképpen érzek és vélekedem mint, Te, remélem nem bánod. Kösz, hogy helyettem is megfogalmaztad... Nekem nem sikerült eddig.'

Egyáltalán nem bánom, sőt, köszönöm az elismerést. :)

'küzdeni szeretek' : teória: az aggresszió, ugyanúgy, mint a táplálkozás és egyéb más, korábban már említett életösztönök megvannak mindannyiunkban, de mindenkiben más-más erősséggel. Sőt, nemrég az egyik tudományos-ismeretterjesztő csatornán odáig mentek, hogy férfiakon végzett vizsgálatok alapján párhuzamot vontak a győzelem és a szexuális öröm között; ez nem is annyira meglepő, ha figyelembe vesszük például, hogy hím állatoknál igen gyakran megfigyelhető a nőstényért történő küzdelem párzás előtt; a két dolog tehát valamilyen szinten már náluk is összekapcsolódik. A gondolatmenet végiggondolása közben ne zavarjon meg, hogy lány vagy; az iskolában is tanult elsődleges és másodlagos nemi jegyeken túl még egy csomó további, ösztön-, nevelési és egyéb eredetű van, tehát az ilyen párhuzam szerintem lányok esetében is megállhatja a helyét. De persze mittudomén, még nem voltam lány. :)

Hogy baj-e ez? Szerintem egyáltalán nem baj, mint ahogy a szexuális vágy vagy az evés sem baj, ha normálisan meg tudod élni, megfelelő keretek között; az edzéskori küzdelmek, esetleg versenyek szerintem mind nagyon jó lehetőséget biztosítanak erre.

Hmm, a minap mesélte egy barátom, hogy harmadmagával ültek a Filmmúzem melletti utcában egy kávézó teraszán, és egyszercsak váratlanul kijött az egyik bent levő, nagyobb emberekből álló társaság, és elkezdték verni őket; nem vették el se pénzüket, se mobiltelefonjukat (pedig az övén lógott). Ez szerintem tipikus esete annak, amikor valaki helytelen úton vezeti le az agresszióját, éli ki győzni akarását. Korábban már beszélgettünk erről (úgy emlékszem Laja, DLala, Fődhözragatt voltak a fő fonalvivők), illetve általában az utcán gyengébbeket bántókról; én arra gondoltam, az ilyen embereket le kellene vinni valamilyen jófajta bunyós edzésre, de ezzel nem mindenki értett egyet. :)

No, de elkalandoztam, meg mennem is kell dolgozni, úgyhogy egyelőre abbahagyom. :)

Előzmény: sister moon (3778)
Sumo Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3779
sm mint: szado-mazo? :)))

bocsi:) irtam mailt, tessek valaszolni!

Előzmény: sister moon (3778)
sister moon Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3778
Metamorfózis:-) Keverek-kavarok, de maradok aki voltam:-)
Na akkor most szépen sörben:-), mindenkire reagálok:

PINGYI: azért kell eljutnom a citromsárgáig, mert (legalábbis az Adámy-féle könyv szerint) a nőknél a versenyfeltételek között ez szerepel. Meg hamarabb hülyeség is lenne, kell ennyi idő, hogy megtanuljak egy-s-mást:-)))

stempi: sajnálom, elírtam a stílusod nevét, figyelmetlen vagyok:-(.

hyriu: PINGYI nyert, mivel az inkriminált hasonlat így hangzott: „bugyiszínű", tehát a fürdőruha valóban nem ér:-). Hogy miért nyert, kérdezd meg tőle:-).

Alexfux: akkor éppen „krisztusi kor"-ban vagy. Jó hogy megvagy:-). OSU!

Bandi-T: jó, amikor megideologizálják az embert:-). Hasonlóképpen érzek és vélekedem mint, Te, remélem nem bánod. Kösz, hogy helyettem is megfogalmaztad... Nekem nem sikerült eddig.

Laja1: sajnos a 21-i versenyről a sempai semmit sem tud, csak azt, hogy 21-én lesz. Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni:-(. De ha akarod, 1-2 használt telefonkönyvet szívesen küldök Neked. Tartalékba:-).

És végül: mindenkinek köszönöm a versenyzéssel és a felkészüléssel kapcsolatban adott jó tanácsokat. Ha valaki esetleg versenyre megy Közületek, szívesen venném, ha a továbbiakban is elmesélné, hogyan készült fel, hogyan zajlott a megmérettetés stb.

Kis félreértések:
1. nem azt írtam, hogy egyetlen versenyre készülök, hanem azt, hogy szeretnék elindulni egy versenyen, és lehet hogy az lesz az első és egyben az utolsó is (mondjuk azért, mert nem tetszik majd, vagy mert szanaszét vernek, vagy mert kiderül hogy nyuszi vagyok, vagy mittudomén:-)))
2. azt sem írtam, hogy csak emiatt járok edzésre. Azt írtam, hogy „bennem más az összetevők aránya iránt az igény". Vagy valami ilyesmit:-))). Szóval szeretem a kata-t, a kihon-t, az erőnlétet, a futást is, és a játékokat is (mivel néha az is van), de a legeslegjobban küzdeni szeretek. Lehet hogy csak azért, mert nem ugrott még ki az állkapcsom, nem tört el a bordám, stb-stb. Ha majd megtörténik, lehet hogy megutálom. Lehet, hogy nem utálom meg. Lehet, hogy meg se történik, mert jó leszek:-))) (nem akartam szerénytelen lenni, bocs). Nem tudom mi lesz, de engem ez a része csábít a legjobban. Nem tudom miért van így, biztos valami fejlődési rendellenesség:-). Baj ez...?

sm (alias: b)

brioska Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3777
Udv mindenkinek!

Inkabb olvasgatok, mint irok, de neha ez sem art :)

Kezdve mindjart a sakkozok becsuletenek megvedesevel!!!
Szerintem a sakknak tobb koze van a harcmuveszetekhez, mint barmely fizikai sportnak.
Turelem, gyozelem-vereseg megtanulasa ilyesmi :)

Na jo, kicsit hazabeszelek, mert nalam sakk+karate jol megvan egyutt.
--
Apropo vereseg. Meg Alt. sulink tornafolyosojanak bejaratanal szep nagy betukkel ez az idezet allt (sajna nemtudom kitol):
A sport arra tanit, hogy becsuletesen gyozzunk,
vagy emelt fovel veszitsunk.
A sport tehat mindenre megtanit.

Ez sokmindent kifejez...
--
Aikido: Neha hetvegenkent lejarunk aikidoedzesre, esesek, gurulasok miatt nagyon jo.
1. edzes mely benyomast tett ram, utana ugy mentem haza, hogy mar semmin se lepodok meg.
Egy nalam alacsonyabb, joval vekonyabb holggyel voltam parban, olyan lazan vagdosott foldhoz...
Jaaaa es volt szerencsem tapasztalni, milyen az, amikor egy 3. danos mester bemutatja rajtad a gyakorlatot...
--
ura-ushiro mawashi alkalmatlansagarol kuzdelemben: Szerintem igenis alkalmas, persze ha begyakorolja az ember. Pl TaeKwonDo-sok.
--
Azert x. danosokat akkor sem kellene szidnotok, barmi is a velemenyetek rola, ill barmennyi is a tudasuk. Joparunknal(mindenkinel?) joval elobbre tartanak a harcmuveszet/sport gyakorlasaban.
--
Hiryu: Nagyon tetszett a kiizzadod magadbol a mergeket, es ezaltal megszepulsz kifejezes :)))))
Milyen bemutatora hivtak / mikor lesz?

Legyetek jok!

Bri

mami nyanya Creative Commons License 2000.05.15 0 0 3776
druss42

Szilády Gábor. És Te hova és kihez jársz?

Előzmény: druss42 (3774)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!