Keresés

Részletes keresés

dodi53 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5358

Szia!

 

Úgy értem elég egy 12cm Taglószeg,hogy az agyat sértse!

Már pontosan nem tudom mekkorák voltak olyan 850 és 900kg Bikákat hoztak a vágóhídra 20db!

És akkor még a régi időkben Pikkerel Ütöttük le!És volt 12cm és 15cm hosszú  aminek lehett cserélni a szeget!

És egy kettő fejet szétvágtunk és 12cm taglószeg az agyat is sértette! Az a Szeg hosszúság azért már produkál!Utána meg a pálcázás volt!De ma már kihagyjuk a pálcázást!

2008 óta sertés vágóhídon vagyok egy sertés telepen azóta én is Pisztolythasználok Marhánál!

Sertésnél én is Elektromost használok!

Vagy akkor használom a pisztolyt ha nincs áram!

De az öreg Pikker akkor is velem van ha esetleg nem lenne jó a lövés én nem cserélgetem a patront akkor!

 

 

 

Előzmény: oldci (5356)
bobo77 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5357

Üdv Kihívó !

 

Nekem a nagybátyám 30 éve hentes !

Ő azóta használja ezt a fajta kaparót.

Az ő fiai is hentesek !

Ők is ilyet használnak.

Ráadásul a horganyzott lemezből készültet.

Semmi baj nincs vele.

Nem kényelmetlen.

Ha érdekel,vagy további kérdésed van,írj privátban.

 

 

 

Folyamatban van  rozsdamentes anyagból is a körömlehúzós változat gyárátsa !

Előzmény: Kihívó (5345)
oldci Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5356

Miért csak 12cm felett sérül az agy???????

Előzmény: dodi53 (5355)
dodi53 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5355

Az igaz Marháknál a 12cm fölött már az agy sérül!Nem 600kg beszélek!

Hanem a nagyobbakról is!

 

Elektromos Kábítót én sem szeretem mert nem mindig lehet vele csapatok közé bemenni vigyázni kell a többire felakad vezetékbe meg a többi!

Nagyon sok helyen nincs olyan ól ahol kizárják azt az állatot amit leakarnak vágni!

2simán lelöttem kampó a szájába és kihúz és szúrás de a 3 uhh!Nem akarok még egy olyat!

Ott nem volt jó a patron!

Na gyerekek ott aztán volt hadd el had!

Az az én hibám volt!

 Megbolondult a csapat :)

 Elektromoskábítónál valóban nincs üvöltés!

Pisztolyosnál az igaz ordít mint az állat ha megkell fogni sajnos!

 

Előzmény: Bordeg (5353)
dodi53 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5354

Az igaz Marháknál a 12cm fölött már az agy sérül!Nem 600kg beszélek!

Hanem a nagyobbakról is!

 

Elektromos Kábítót én sem szeretem mert nem mindig lehet vele csapatok közé bemenni vigyázni kell a többire felakad vezetékbe meg a többi!

Nagyon sok helyen nincs olyan ól ahol kizárják azt az állatot amit leakarnak vágni!

2simán lelöttem kampó a szájába és kihúz és szúrás de a 3 uhh!Nem akarok még egy olyat!

Ott nem volt jó a patron!

Na gyerekek ott aztán volt hadd el had!

Az az én hibám volt!

 Megbolondult a csapat :)

 Elektromoskábítónál valóban nincs üvöltés!

Pisztolyosnál az igaz ordít mint az állat ha megkell fogni sajnos!

 

Előzmény: Bordeg (5353)
Bordeg Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5353

Részben  igaz amit leírtál

10évet voltam marhavágóhídon!

Tudom jól hogy ott hogy működik!

Nekem is gyári koppintású elektromos kábítóm van!

Miután ahogy leírtam sérül az agy ezáltal kábult állapot is létrejön!

Ugyan úgy egy kalapács vagy bármi más által!

Azért használjuk Mországon elektromos kábítót!

Mert itthon üzemben nem engedélyezett!

Marháknál más a tészta ott Sűrített levegős pisztoly vagy patronos!

De ott is 12cm szeg fölött sérül az agy!

Szedtél már szét Marha fejet????

Nem vágás meg kábításra gondolok!!!!!!

Akkor tudnod kell ha az agy  sérül mi tőrténik!

 

Előzmény: Andor0006 (5348)
szkamil Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5352

Köszönöm! Majd jelentkezem!! üdv. kamil

Előzmény: Bordeg (5351)
Bordeg Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5351

Szívesen fogadlak!

Előzmény: szkamil (5349)
Bordeg Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5350

Így igaz mindegy csak ne érezzen fájdalmat!

De mind a kettönél vannak súlyos kábítási hibák!

El pattan az ér törések stb stb!

Csak a Pisztolyosnál azt tudni kell ha tuningolva van a pisztoly és ha a taglószeg hosszan jön ki ami éri az agyat akkor a központi idegrendszer úgy sérül,hogy a szív lelassul vagy meg is (állhat) és ez a véreztetésnél számít!

Mert a véreztetés nem maradéktalanul megy végbe!

Normál állapotu pisztolynál Homlokcsont  megreped Taglószegvége  és az agy  közötti levegőnyomás álltal jön létre a kábult állapot!

Nem hiába 5cm körüli a gyári pisztolyok taglószege ha hosszabb már az agyat is sértheti!

Előzmény: dawid154 (5347)
szkamil Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5349

Nem sértettél meg!!Csak a véleményemet írtam. De a meghívást, a tavasz beálltával elfogadnám! Sőt ha lehetőség lenne rá , szívesen vinnék magammal szakács tanulókat is, hogy legalább lássanak egy üzemet! üdv. kamil

Előzmény: Bordeg (5346)
Andor0006 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5348

Kedves Bordeg!

 

Kultúráltan  is le lehet írni, ha  valamiről más a véleményed. Igazad van, elektromos kábítóval tényleg sokkal egyszerűbb levágni egy disznót. Nekem van gyári kábítófogóm, ezért tapasztalatból mondom. Viszont azt hozá kell tenni, hogy újonnan egy ilyennek az ára 5000 EuR!!!. Használtan húszéves kacatot is 1000 ER-ért kapsz a neten. Nem hiszem, hogy az itt fórumozó hobby bölléreknek és hivatásos henteseknek van annyi felesleges pénze, hogy gyári kábítókat vásároljonak. A házi készítésűek néhány kivételtől eltekintve tényleg életveszélyesek, a nyakbaszúrós meg nem kábít, csak bénít, és áram alatt szúrod a disznót.

 

Pisztolyt azért használnak itt sokan, mert még mindig a legbiztonságosabb,  bárhol használható mobil eszköz. Sok ól közelében még megfelelő áramforrás sincs, vagy házilag tákolt elektromos kábító bármikor kicsaphatja a biztosítékot.

 

Nézz meg egy német vágópontot ( minden valamire való faluban van), ott csak lövik a disznókat. A marhákat pedig a nagy vágóhidakon is csak lövik. Nem helytálló, hogy a pisztoly elavult módszer, sőt az összes kábítási módszer közül egyedül a pisztoly okoz 100% eszméletvesztést.

 

 

 

 

Előzmény: Bordeg (5346)
dawid154 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5347

Szerintem az teljesen mind1 hogy elektromoskábitó vagy pisztoly!

Aki rolsszul talán nem hozzá értő módon használja annak nemszámit mivan a kezébe mert ugyan ugy szenved!

Én elöször megkérdeztem az utcába az egyik srázot aki évi 15-20db vág ö mondta hova kell löni!Egy nyikkanás nem volt és a malac már össze is csuklott!(EDDIG HÁLA AZ ISTENNEK,NEM VOLT PROBLÉMA)

Bordeg Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5346

Szkamil!

 

1.Nem vagyok profi!

2.Nem teszek fel sehova videót,mert nem akarom magamat visszalátni esetleg egy Állatvédős oldalon.... Engedélyek beszerzése sem volt egyszerű ilyen téren...

3.Nagyon szívesen fogadlak szeretettel  és elmagyarázom neked amit le is írhatsz!

Amit te lehet jobban vágsz mint én hogy megy házaknál mert látom vannak itt eszmecserék!

Szóval Felsőörsre jöhetsz! Szívesen fogadlak mert Ott van egy Kis feldogozóm!

Heti 30db nem nagy de nekem nagyon jól működik!Meg havi 1-2 Marha

Én azt hittem Ide Hentesek  is járnak és ahogy olvasom azért vannak is!

Lófaszt úgy látom magadra vetted nem kellett volna!

Senkit nem akartam Bántani vele de aki magára vette az ellen nem tudok mit tenni!

A te leveled lehetne sértő de én nem veszem fel!

Semmi profi berendezésem nincs!

Nagyon sok Maszek  koppintás!

Beleértem a kábítót ,pörzsölőt,forrázót,keverőt stb stb És németből megszünt vágóhídakoról lévő berendezés!Kutter,töltő ilyesmi!

Remélem azért nincs harag!

Ha jönni akarsz  nyugodtan írj

Hali

 

 

Előzmény: szkamil (5344)
Kihívó Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5345

Szia!

 

Engem érdekelne de ezt  kényelmetlen fogni az ember kezébe nem???

Ahogy írtad 8-9cm az alja jó az egy dolog,hogy szűkül felfelé de a fogásban biztos kényelmetlen!

Más tipust nem tudnál?Valaki rakott fel ide olyasmi aminek a szára egy csőféle az fasza!

De szerintem az olcsobb is lenne!Kevesebb anyag kellene!

 

Írj köszike

Előzmény: bobo77 (5319)
szkamil Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5344

Szia ! Én csak azt kérdezném,te mint profi, tanult hentes ! miért nem írod le és mutatod meg,

 

( indulatok,és "ló..f nélkül)  mit,hogyan? Hiszen ez nem hivatásos hentesek fóruma!

 

Legalábbis, nem annak indult! Évi 1-2-3 disznóért nemérdemes 30-50 ezret befektetni!

 

mindenki arra esküszik amije van.A lényeg,hogy ne szenvedjen az állat. Meg azt sem tudni

 

ki, hogyan szerezte be az eszközeit? Nem a profi eszköztll lesz valaki profi, hanem a profi

 

,profi eszközt használ!!DE te ezt tudod, mert az iskolában a ló..f al egyszerre tanították!

 

Üdv. kami

Előzmény: Bordeg (5340)
Kihívó Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5343

Hali

 

Láttatok már szakállas malacot????:)

Haverom ma vágott 2db olyan 170kg körülit és mind a kettőnek  kb 3cm  szakálla volt jobb és bal oldalt!:)

 

Kúrva muris volt!

Redbull... Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5342

Bordeg amit ír most ezen elgondolkodtam!

 

Most erre mi a megfelelő válasz?:))))

Nálam is kábítanak elektromosan fogóval!!

Az igaz disznó alszik és nem visít Legnagyobb disznó az udvarba 430kg herélt volt!

Kicsit paráztam mikor mondták nem lőve lesz hanem kábítva!

De semmi macera nem volt!Hála!

Én nekem a orrfogó csak azért kellene mert lesz jövőhéten Herélés 5db

Meg pár oltás stb

 

 

Redbull... Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5341

Tot I

 

Most ami neked van az nem a saját fogód?

Csak  mert itt kérdezgeted,hogy ilyet csinálnál stb!

Amit leírtál az nagyon szuper a 2 fogó!

Csak nem értem minek  akarsz még még vagy én értettem félre???? :)

 

Bordeg Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5340

Sziasztok!

 

Hagy kérdezzem meg már

Mi a lófaszért használják vagy használjátok azt a tetves Pisztolyokat!Jp2-Jp4 stb stb

Ahogy nézem sok háznál használják meg istenítik itt a fórumon!

Egy hülye isteníti a többi meg megy utána!Most nem célzok itt név szerint senkire

Igaz aki szereti ha órdít a disznó és az egész falu hallja annak csak ajánlani tudom!

Már lejárt lemez a pisztoly!

Aki tud venni Pisztolyt az  tudna is venni vagy csináltatni elektromos kábítót is!

És 100szor jobb mint az a kibaszott lövő!

Mikor látom,hogy ütik meg lövik a disznót! Hát gyerekek szörnyűlködve nézem!

És megy a fórumon micsoda ez micsoda az!pffff

Nevetséges az egész!

Nem hiába használják és használjuk vágóhídakon az elektromoskábítót!

Nem a maszek cuccokra értem kábítót akit a üveges csináltat!!!

Sok  ember árulja azokat a Tüskéseket, basszák meg mindet!

Azt is alá írom sok a hiba az elektromoskábítói kábításnál is!

Nincs meg az áram erősség  stb stb!

Elektromos Fogónál ott is vannak súlyos hibák ha nem várják meg azt a kellő időt amikor a disznó lábai kimerevednek csak kábít és ha megfeküdt leveszi róla és már szúr is!

Csak az a disznó nincs normálisan lekábítva ilyenkor!

Meg Pislog a disznó stb stb aki szakma beli annak ezeket tudni kellene!

Iskolába ezt tanultuk!

 

 

albinolynx88 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5339

Érdekesek számomra ezek az orrfékek/orrfogók.

 

Felénk olyan dívik, aminek a markolata egy "T" alak. Ennek a szárába van rögzítve a bowden egyik fele. A bowden másik felén van egy olyasmi, mint az akasztófa csomó, csak sokkal egyszerűbb.  Ilyen osztott szárasat nem igen láttam még.

A bowden szárban lévő vége egy kúppal van rögzítve. A bowden mellé be van ütve a csőbe.

disznóöl Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5338

Disznóvágási kellékek. :)

 

Ui.: Vagdullah... benne van az orrkarikafogó, meg orrszeg/karika is. :)

szkamil Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5337

Szia Tor! Szerintem az egyik legegyszerűbb módja: fogsz egy darab  félcolos csövet belefúrsz

 

behúzod a bovdent! Oldalt ki, kötsz rá agy csomót! visszahúzod és kész a fogantyú.Majd fogsz egy 5 cm lapos vasat két furatot csinálsz rá . az elsőn átfűzöd a bovdent a másodikon vissza  csomó rá és kész! Bármikor cserélheted!  A muroknál is használhatsz csődarabot , akkor csak egy lyukat fúrj át a cső mindkét falán! ebben csúszik a hurok , a másodikat csak az egyik falán és úgy mint a fogantyúnál köss csomót! így nemfog látszani a csomó! A csomóból kilógó bovden véget ,tekerd el szigetelő szalaggal

  hogy ne rojtosodjon! Üdv. kamil

Előzmény: Tor I. (5335)
dawid154 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5336

Ha megfelelöen karbantartott JP-t de szerintem érthetem itt az összes kábitóra.S ha a löszer is pára mentes szárazhelyen van soha nem hagy cserbe.Itt a nagyobb szakik akik nem 3-4 et vágnak évete ök is alábirják támasztani hogy ha elvan takaritva és meg felelö helyen van tárolva akár mikor elöhuzod az tudod hogy müködnifog!

 

Előzmény: irbandi (5327)
Tor I. Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5335

Bocsimár!!!!!!!Feltudnádrakni a sima bovdenos fogódat kinagyítva ha meg kérlek,hátha könyebb a kivitelezése mint a csapilampi bovdenes fogója!!!Csinálni akarok egyet és előny ha könyebb elkészíteni!!!!!

Előzmény: kisszati (5296)
Sinteres Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5334

Szia.

Lehet hogy én is beneveznék egyre.

Mennyi lenne a vége? Megtudnád mondani?

 

Köszi.

Előzmény: Andor0006 (5259)
Tor I. Creative Commons License 2012.02.11 0 0 5333

Köszi!!!Fogalmam nem volt arrol hogy létezik ilyen dolog!!!!!!!!!!

Előzmény: kukovec (5332)
kukovec Creative Commons License 2012.02.11 0 0 5332

Szia!Azthiszem ez az a "bigyó=olyan ízé" amiről Csampi beszélt :)http://www.gripple.hu/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=69

A katalógusban a 38. oldalon található!

Rohadt jó megoldásnak tünik és gyorsnak és itt írja van belőle többféle méret!

Előzmény: Tor I. (5331)
Tor I. Creative Commons License 2012.02.11 0 0 5331

Köszi főnök!!!!!Majd megpróbálom lekoppintani valahogy!!!Ha sikerült majd teszek fel képet!!!

Előzmény: csampilampi (5329)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.11 0 0 5330

Ha soha nem hagy cserben, akkor miért költöd a pénzt patronra?

Előzmény: irbandi (5327)
csampilampi Creative Commons License 2012.02.11 0 0 5329

Szia!

Az én fogóim hulladékok. Az a hernyós megoldásos nagyon frankó.

Ez a sima bowdenos izé úgy van megoldva, hogy ebbe a bigyóba ( bigyó= olyan izé, amivel hatalmas vascsöveket fogattak össze szállításnál. Mind2 vége rugós volt egyik vége engedett a másik feszített. ) Szal az egyik rugós rész ki lett fúrva és ez vezeti. A szorító rész a másik oldalon be lett pöckölve, az stabilan tart. Azt mondják 5 mázsát simán elbírna függesztve.

Előzmény: Tor I. (5324)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!