Keresés

Részletes keresés

vicorex Creative Commons License 2007.02.15 0 0 127

lenne egy kérdésem:

készpénzt mennyire vittetek magatokkal ?

én alapból inkább csak egy VISA kártyát vinnék, de nem tudom a szigeten

mennyire van lehetőség pénzt felvenni róla, mennyi ATM van, meg ilyenek ???

Al-fan Creative Commons License 2007.02.15 0 0 126

Szia !

Nem tudom, mennyibe kerül a londoni indulás, de ha hozzáadod a londoni út költségeit, időigényét, nem biztos, hogy olyan jól jár egy itthon élő ember. A bécsi indulások ára is nagyon jó volt, igaz, Punta Cana és Puerto Plata nem tök ugyanaz az ár, úgy emlékszem. Elmondások szerint a két környék is különbözik egymástól.

Előzmény: gertrud84 (123)
Al-fan Creative Commons License 2007.02.15 0 0 125
Akkor azt hiszem, megvan. Mi másik szállodában voltunk, egy kisebb társasággal. Jó olt a szállodátok ?
Előzmény: cubanita (122)
vicorex Creative Commons License 2007.02.14 0 0 124
nekünk viszont már csak 2 hét :)
Előzmény: gertrud84 (123)
gertrud84 Creative Commons License 2007.02.14 0 0 123

Sziasztok!

 

Már csak két és fél hónap! Már nagyon várjuk az utazás napját! Bár a repülést kihagynánk! Engem nagyon érdekel a delfines dolog. Biztos kipróbáljuk. Sajnos a bálnákról lemaradunk, de majd legközelebb úgy időzítünk. Reméljük lesz legközelebb. Jön valaki április 30-tól Puerto Plata-ra? Mi a Thomas Cook- kal megyünk Londonból! Érdemes megnézni az itteni irodák ajánlatait, mert lényegesen olcsóbb mint otthoni irodától!

 

Üdv: gertrud

cubanita Creative Commons License 2007.02.13 0 0 122

Hát nekem se hiányzott se a munka, se a suli... Amióta hazajöttünk csak a cdket hallgatom,amiket vettünk. Olyan jóó lenne még ott lenni!!! Ez volt idáig a legjobb utunk!

Gulettel voltunk mi is!:) A Globaliában laktunk. Ti?

Biztos taliztunk Saunán is,m voltunk ott is.

Te kivel voltál? Én anyuékkal.

Előzmény: Al-fan (121)
Al-fan Creative Commons License 2007.02.13 0 0 121

Muy bien, bár már nem annyira :-)

Ezek szerint egyszerre voltunk, alighanem találkoztunk is. Vagy a gépen, vagy esetleg Saona programon. Ne adj' Isten, a szállodában ? :-) (GULET?)

Ezek szerint több programon vettetek részt, akkor tudsz szolgálni a topiktársaknak infóval ezekről !

Nekem a munka nem hiányzott valahogy :-)))

Előzmény: cubanita (120)
cubanita Creative Commons License 2007.02.13 0 0 120

Hola Al-fan!

Cómo estás?:)

 

Most szomabaton(pontosabban a múlt 7 szombaton) jöttél haza?

Mi igen. Szertem fantasztikus volt. Nekem a legjobban a Samana program tetszett.

A lovaglás a meredek hegyen, a gyönyörű vízesés, s a bálnanézegetés örökre szóló élmény volt. A kisrepülőről nem is beszélve.

Szuper volt a jeepszafari, a kvad-túra is. Egyedül Santo Domingoba nem volt érdemes szertem elmenni. Nagyon messze is van Punta Canatól..

Nekem nagyon hiányzik a meleg, a víz, az emberek...minden. 

Ha bárkinek kérdése van, szivesen válaszolok, ha tudok.

Al-fan Creative Commons License 2007.02.13 0 0 119

Szia !

Időjárás stabil 29-30 fok volt, bár néha többnek éreztem. Kétszer esett az eső. Egyszer nagyon durván egy fél órát, éjjel, egyszer szemerkélt, az tovább tartott, kb. este 10-től hajnalig. Nap közben esélye sem volt az esőnek. Komolyan le lehet sülni, figyelni is kell rá. Sznorkelling : nem értek hozzá, sőt, nem is szeretem. A társaságból voltak. Azt mondták, nem nagy szám. Kivisznek motorcsónakkal a korallhoz, ott vannak elkerített helyen cápák (sok) és rája, aki akar, bemehet. Kint van pár színes hal, de nem sok. Ez 20 dollár volt, kb. 1 óra. (Baváro részről beszélek !) Puerto Plata részen tudtommal nincs korall, csak itt.

A fak. programok : amit be lehetett az idegenvezetőnél fizetni, azok nem voltak olcsók, de a helyiek is kínálnak mindent. A szervezettség miatt érdemesebb a nagy cégek által szervezettekre menni (GULET, Neckermann, ilyesmi). Saona sziget túra 145 USD, Dolphin Island 95 USD. Bálna nézegetés a Samana félszigeten 135 USD busszal, repülővel 230 USD. Szerveztek quad/buggy túrát is, kb. 2,5 óra, ez járművenként kb. 100 USD. Én amit javaslok, az a Saona túra, nagyon jól felépített program. Ha delfinekkel akartok kicsit lubickolni, akkor az is megéri, őszintén szólva engem nagyon nem fogott meg. A távolságok becsapósak, a busz iszonyat lassan megy,  mert az utak igen rosszak. Amire számítani kell : minden, amiért fizetni kell, viszonylag sokba van !

Ha valami még érdekel, ide, vagy a mél címemre is írhatsz !

Előzmény: Picike12 (118)
Picike12 Creative Commons License 2007.02.13 0 0 118

Szia Al-Fan!

Engem főleg az ottani fakultatív lehetőségek érdekelnének + árak. Hová érdemes ellátogatni. Időtök milyen volt?

Sznorkellingezni merre érdemes? Part közelében van látnivaló, vagy azt is inkább szervezett programként érdemes megejteni?

Egyelőre ennyi... :-)

Üdv

Előzmény: Al-fan (117)
Al-fan Creative Commons License 2007.02.12 0 0 117

Sziasztok !

Most értem vissza két hetes nyaralásból, Punta Cana területről. Ha valakit infó érdekel, szívesen megírom, ha tudom a választ. (nem leszek olyan, mint a helyiek, akik nagyon barátságosak, ezért nem mondják azt semmire, hogy nem tudják, inkább mondanak valamit...) :-)

Az oltás és a többi óvintézkedés felesleges, senkinek semmi baja nem volt, sem az ételtől, sem rovaroktól. Nincs semmilyen veszélyes vízi izé, vagy szárazföldi fenevad, szerencsére.

Ez a fórum nem nagyon pörög, én is próbáltam az utazás előtt olvasgatni, akkor döntöttem úgy, ha hazajövök, írok ide !

Picike12 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 116
Tényleg! Beoltattátok magatokat vagy szedtek majd Malaron tablettát? Minket most oltott be a háziorvos a Hepatitis A,B-re + menni kell majd még utazás előtt is. 12.000,- Ft-volt kettőnknek ez az alkalom. Viszont azt mondták, hogy malária tablettát ne szedjünk.
Előzmény: akoen (114)
Picike12 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 115

Mi a florida nortében leszünk, nem akartunk már külön keresgélni.

Már jó lesz egy kicsit pihenni, várjuk nagyon már az utat!

A hotel honlapját Dominikán már nézegettem, de elkerülte a figyelmem ezek szerint a programok listája.

Mi is szeretünk magunk menni, főleg, hogy akkor nem akkora a tumultus, de azt hiszem egy jó pár programra itt foglalunk majd helyet.

Előzmény: akoen (114)
akoen Creative Commons License 2007.02.09 0 0 114

Mi is megszállunk, egy belvárosi hotelban, de nem a florida norte.

 

A szervezett kirándulásokat  én nem szeretem, sokkal jobban szeretem magam felfedezni a dolgokat.

 

Valahol láttam már kirándulások árait a hotelból, a neten ....

 

Ha nem találod akkor megkeresem neked!

 

már csak 3 hét ! :-)

 

Előzmény: Picike12 (113)
Picike12 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 113

Ti is megszálltok Madridban előtte?

 

A zakó is problémás,  de gondold el a zoknit és a zárt "ünneplő" cipőt...

Na mind1...

 

A sznorizáshoz remélem elég lesz ez a termék, mi nem szoktunk komolyabb mélységekbe merülni.

 

A Dominikai túrákhoz nem sikerült árat és leírást kapni, de a hajó kirándulásait már megszereztem, ha kell átküldöm!

 

 

vicorexx Creative Commons License 2007.02.08 0 0 112

ez a tok amit irtam alkalmas volt sznorizáskor valóó fényképezésre...

egy két méterig okés, legalábbis mint mondtam, barátoménak semmi baja nem lett a vizfelszin közelében úszkálva.

 

nyilván mélyebbre profibb cucc kell.

Előzmény: akoen (111)
akoen Creative Commons License 2007.02.08 0 0 111

Igen, igen , kicsi a világ...

 

Én sem vagyok egy kiöltözös típus, de a terv, hogy étterembe be zakoban, majd ugyis meleg lesz bent, ezért zako levesz...

Egész kaja alatt zakoban ülni... :-(

 

Volt már valaki Punta Cana - Samana turán?

Mennyi idö, árak?

 

A tok szerintem csak megvédi a készüléket a viztöl, de nem fotozásra lett tervezve.

A profi müanyag tokok 40m + ra hitelesítettek, és minden funkcio elérhető a gépen víz alatt is.

 

 

Picike12 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 110

Sziasztok!

Akoen! Csak nem ugyanarra az útra megyünk? Holiday Dream hajó? :-)

Viszont nekem ez a hajón kiöltözősdi nagyon nem tetszik... Nincs kedvem öltönyt cipelni, bérelni meg úgysem tudok majd, az újja hossza nem stimmelne... :-)

 

Köszönöm Nektek a tippet a vizalatti tokhoz, meg is néztem a linket, tényleg sokkal olcsóbb! Mondjuk mi csak sznorizni szoktunk, így oda remélem megfelel majd!

Köszi a filmeket is, brutál! Sajnálni fogom nagyon, ha erről lemaradunk!

 

Előzmény: akoen (105)
vicorex Creative Commons License 2007.02.07 0 0 109
vicorex Creative Commons License 2007.02.07 0 0 108

hát mi sajnos pont 2 nappal maradtunk le az akciós hajóútról, mire mentünk volna befizetni, már durván megemelték az út árát, úgyhogy erről le kellett mondanunk :(

hát remélem a szállodában nem veszik majd ennyire komolyan ezt, én pihenni megyek, lazulni, nem azért hogy esténként zakóba öltözzek...

 

van univerzális tok, amiről én jókat hallottam és én is fogok egyet venni (bár igazából akkor kellett volna, amikor maldívon voltunk)

itt a link :

http://www.aquapac.hu/flashindex.html

 

egyik haverom vett egyet a kamerájához, próbáltam a horvátoknál, teljesen jó volt és vizhatlan. és sokkal olcsóbb mint a gyári tokok.

 

a bálnákról a könyv is  és a weboldalak is azt mondják, hogy jan közepe és március közepe között vannak ott a Samana-i öbölben.

 

szóval márc 5 indulással és először egy 7 napos karib hajóúttal már necces lehet.

még én is csak remélem hogy 28-án indulva és a bálnanézést minnél korábbi időpontra tervezve sikerül őket meglesnünk...

Előzmény: akoen (105)
SMN Creative Commons License 2007.02.06 0 0 107

Szió!

 

Mi tavaly november utolsó hetében voltunk PC-ban.

Az idő nagyon jó volt, leszámítva, hogy 2 nap esős volt, de az is kellemes meleg és nem esett folyamatosan egész nap. :-))

Előzmény: Huziga (106)
Huziga Creative Commons License 2007.02.06 0 0 106

Sziasztok!

 

Párommal november végén, december elején szeretnénk Dominikára utazni nászútra. Valamely Punta Cana-i szállodában szállnánk meg.

Aki nyaralt már ebben az időszakban az említett üdülőhelyen, kérem ossza meg velem tapasztalatát, legfőképpen az időjárásra gondolok.

Előre is köszönöm!

 

Andi

 

akoen Creative Commons License 2007.02.06 0 0 105

Sziasztok, mi is 5 én megyünk !

A bálnák pont a sziget másik oldalán vannak, egész napos kirándulásokat szerveznek oda.

 

Ruha a hajon: az esti vacsora a föétteremben, hosszu nadrág + zako, és van egy un. kapitányi vacsi , ahová még smokingot is megkövetelnek ! ( lehet bérelni :-)

A büfééttermekben pedig nincs megkötés.

 

Vizalatti tok: létezik egy univerzális tok, de nem ajánlott, mert beázhat, inkább a gépedhez keress hozzávaló tokot. Sony-Canon típusok elönyben ! Ha pedig buvárkodni is szeretnél, akkor mindenképpen érdemes beruházni egy profi tokba.

 

 

akos1@freemail.hu

 

 

 

 

Előzmény: Picike12 (104)
Picike12 Creative Commons License 2007.02.06 0 0 104

Helló mindenkinek!

 

Mi március 5-én utazunk Dominikára. Az első 7 nap egy hajóút lesz a Karib-szigetek között, utána 7 nap pihenés a Punta Canan a Hotel Bavaro Princess-ben. Így mi kb. 3 napot leszünk akkor, amikor még Ti is kint vagytok. :-)

Kíváncsi lennék, hogy Ti milyen programokat találtatok érdemlegesnek. A bálnalesről én is hallottam, nagyon szeretném, ha lenne lehetőség rá, de pontosan sajnos nem tudtam utána nézni, hogy ez milyen időszakban van, mi még láthatjuk-e a bálnákat, vagy esetleg pont lekéssük.

A Dolphin-Island is biztosan szerepel majd az uticéljaink között, jó, hogy feltetted a linket!

Néztünk még sok lehetőséget különböző fórumokon és ahogy számoltuk, szinte minden nap mennünk kellene valahová, ha nagyjából szeretnénk megnézni a látnivalók 60%-át.

Így lesz ez a hajóút közben is, mivel minden nap megáll egy szigetnél és naponta van 5-6 program, amin részt lehet venni, nem beszélve a saját magad szervezte kiruccanásokról.

Kérlek adjatok tippet az öltözködéssel kapcsolatban:

olvastam itt a fórumon, hogy kiöltözős a hotelekben a stílus... Ez mennyire igaz? Mi nem nagyon szeretünk kiöltözni, főleg akkor amikor egy ilyen helyre utazunk. Nekünk pont a lazább stílus feküdne... Mondjuk nyilván nem fürdőruciban megyünk vacsorázni, de azért egy laza polo és rövidnadrág elég lehet?? Vagy minimum hosszú nadrág a férfiakon? Aki volt már, hogyan látta öltözni az embereket?

Más: tudnátok tippet adni a vízalatti fényképező tokokkal kapcsolatban? Vett már valaki ilyet? Sajnos gépünkhöz valót még egyáltalán nem láttam, de a Sony gépekhez általában 40-60 ezer között van... Van valami olcsóbb tippetek, hogy mibe csomagoljam a gépem?

Köszi!

 

Előzmény: vicorex (101)
vicorex Creative Commons License 2007.02.01 0 0 103
persze, én is megnéztem már a helyet, csak én a Google Earth-ön szoktam az ilyen dolgaimat kiélni :)))
Előzmény: puruczki-2 (102)
puruczki-2 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 102

Szervusz!

 

Meg tudod nézni műholdképen hogy hová mész:

www.maps.google.com oldalon, ahová írd be: Dominican Republic...és adja a műholdképet ahol a szélső csúszkával tudsz "közelebb menni" és egyre részletesebb képet kapni... 

Én megtaláltam a hotelünket...(Natura Park) hát nincs rossz helyen...

:-)

Előzmény: vicorex (101)
vicorex Creative Commons License 2007.02.01 0 0 101

Sziasztok!

Párommal mi feb 28-án indulunk Punta Cana-hoz 2 hétre, a Canoa Coral Hotelbe.

Keresgéltem neten infók után, hogy mégis milyen a hely, stb. meglepve tapasztaltam, hogy milyen kevés

ebben a fórumban is a hozzászólás. Nagyon furi.

Először is, az biztos, hogy ez az ország sokkal többről tud szólni, mint a türkiz vizről, fehérhomokos, pálmás partokról és a szállodákról.

Eleve az ország közepén található a karibi térség legmagasabb pontja, amit egyrészt meg is lehet mászni, másrészt a környező erdőkben simán

lehet kirándulgatni, rafting, canyoning... Amúgy sikerült megtalálnom a Doplhin Island weboldalát, nem volt nehéz :

http://www.dolphin-island.com

Egyébként érdekesség, hogy január közepétől márcious közepéig minden évben a Samana-i öbölben található 3-4000 púposhátú bálna, mivel ott

párzanak. Ez gondolom elég nagy élmény lehet hajóról ekkora állatokat látni a vízben, remélem sikerül nekünk is megnézni őket majd.

Elég negativ véleményeket hallottam az autóbérlésről, pedig biztos, hogy az elkerülhetetlen, ha az ember szeretne kicsit többet látni az országból.

Mostanra már sikerült egy angol nyelvű Lonely Planet könyvhöz is hozzájutnom a témában, sok info van benne.

Így elsőre ennyi...

Esetleg valaki lesz még ugyanabban az időpontban arrafelé, amikor mi ?

puruczki-2 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 100

Szia!

 

:-)

 

Örülök, hogy jók a tapasztalataid!

 

Köszönöm a részletes beszámolót!

Előzmény: SMN (99)
SMN Creative Commons License 2007.01.24 0 0 99

Szia!

 

Szerintem jól válsztottatok. Mi is a GULET /TUI/-val voltunk. Minden okés volt és szuperül elintéztek mindent, nekünk szinte semmire nem volt gondunk.

Mi a Grand Palladium Bavaroban voltunk. Az ár nagyjából ua., mert nekünk 5756euro /-196E előfoglalási kedvezmény/ volt az út, viszont 4 felnőttre vonatkozott.

 

A gép valóban nagy volt. Nem vagyok egy repülőszakértő, de asszem boeing 767-es volt, talán 300 v. 330 személyes, de ebben már tényleg nem vagyok biztos.

Enni 2x adnak a gépen. 1 ebédféle +egy lightosabb kajcsi /salátás cucc/. Nem volt vele semmi gond, csak tipikus osztrák kaja, se íze, se bűze. Próbáltak vmi pörit nokedlivel összehozni, de a paprikát még hírből sem ismerik. De meg lehetett enni, viszont el nem voltam ájulva tőle.

Kb. 9 órát megy a gép, rohadt sok készüljetek fel. Leszállás után újjászületés felállni és kisétálni a gépből. Persze utána lehet sétálni, mert az épületbe gyalog mentünk a repcsitől. Mondjuk nem volt egy nagy táv, pár tíz méter, de nagyon jól esik. :-) Arra is készüljetek fel, hogy még be sem érsz, de már közrefognak a negró csajszik és fotóznak 1000rel. Persze hazafelé meg veheted meg a képet/ket, ha akarod.

Ez jellemző a hotelekben is, hogy folyamatosan fotózgatnának, hol papagájjal, hol kismajommal. Viszont nem éppen olcsóak a képek 7-8dolcsi egy db.

Az átszállásos repülőutak ebből kiindulva egy horrorok lehetnek. Láttam olyan utat, ahol 30egynéhány órát kell utazni, hogy kiérjen az ember 2-3 átszállással, és persze dupla/tripla árakon. Na olyannal tuti nem mennék, ez a 9 óra is bőven sok..

 

Az utazási iroda kínál nagyonsokféle programot, de valóban csillagos áron. Mi Saona szigetre mentünk 150Euro/fő.

Volt a programos papíron helikopterezés, de ott az időponthoz is csak annyi volt írva, hogy megbeszélés alapján, az árát már ki sem merték írni. Mi meg nem is kérdeztük, úgyhogy fogalmam sincs, hogy menni.

 

Taxi árakról nem tudok, a kiránduláson kívül nagyon nem mentünk sehová. Viszont azt hallottam, hogy indulás előtt mindenképp érdemes lefixálni a viteldíjat.

 

Víz alatt sem voltunk. Viszont ejtőernyőztünk. Az duplexben 85dolcsi volt /2főre/.

 

Szerintem érdemes vinni Eurót is és dollárt is, bár inkább a dollár legyen többségben. Nekünk többségben Eurónk volt, a kirándulásra kellett igazából csak azzal fizetni. A szállodában a butikokban minden dollárban volt kiírva, meg pl. az internet kártya is. Szóval én úgy vettem észre, hogy inkább a dollárt részesítik előnyben. Persze mindenhol elfogadták az eurót is, csak vigyázni kell, mert hajlamosak 1-1ben váltani a dollárral. És ugye éppenséggel az euró min. 50 froncsival mindig jobb a dollárnál.

 

A nőknek előszeretettel szeretnék befonni afróra a hajukat az ottani lányok/nők. Ha ilyenre van igény, akkor azt sem mindegy, hogy hol csináltatja az ember. Nekem a szállodában 70dolcsiért fonták be a hajam. A nővéremé valamivel rövidebb, de a bazárban neki 35dolcsiért fonták. Azért ez mégiscsak a fele. :-)

 

Ha van még valami és ha tudok akkor szívesen válaszolok. :-)))

 

Üdv. :-)

 

Előzmény: puruczki-2 (98)
puruczki-2 Creative Commons License 2007.01.18 0 0 98

Szervusztok!

 

Mi (a családom + én) április 6-án utazunk Bécsből a GULET-el Punta Cana-ra...meglepetésemre közvetlen járat, nem száll le sehol, ez nagyon jó ami azért is kedvező mert ez nem kis gépre (737-esre) utal...

 

Két hetet töltünk a Natura Park hotelben, tervezem a közeli állatkert megtekintését (főképp a delfinek miatt) és a Samana félsziget felkeresését egynapos kirándulás keretében...

 

Még egy megjegyzés: A GULET árai nagyon meggyőzőek, 2 hét, 2 felnőtt + 1 gyerek (10 éves) mindennel együtt Al Inclusiv 4-5*-os szállodában 4987 Euro! (amiben benne van a bécsi reptéren az őrzött parkoló is..., meg az illetékek)

 

Mosolyogtam a Karthago Tours ajánlatán: menetrendszerinti járat Prágába, onnan charterrel Madridba, majd Dominikára ahol La Romána-n száll le...ez kb. 10 órával hosszabb út, nem számolva az egyéb kényelmetlenségeket...és 10 napra így is többet fizetnék 100-150 ezer Ft-al  mint a GULET-nél...

 

Szóval bármilyen információt megköszönnék...

Leginkább pár dolog érdekelne:

- az ottani taxi árak (lehet-e egyezkedni, egész napra bérelni taxit, és megéri-e....ugyanis a fakultatív utak horror áron vannak, egy Samana-i egész napos kirándulás felnőttnek 120-200 dollár, ami nekünk gyerekkel együtt kb. 500 dollárt jelentene...ami ugye 110 ezer Ft.)

- a víz alatti élővilág (érdemes-e merülni, nekem van PADI vizsgám...)

- mit vigyek Eurót vagy Dollárt?

- repült-e ott valaki kisgéppel vagy halikopterrel, mibe kerül?

 

stb...

 

Tényleg köszönök előre is minden infót...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!