Keresés

Részletes keresés

sister moon Creative Commons License 2000.05.19 0 0 3869
Wazull,
OFF
És ha meglevesesedik az orrod...?:-)))
ON
sm
mami nyanya Creative Commons License 2000.05.18 0 0 3868
Wazull

Bocsánat... tényleg kutatóorvos vagy? Na és mi után kutakodsz? :-)))

Előzmény: Wazull (3865)
madjoe Creative Commons License 2000.05.18 0 0 3867
Ez az Aikido Magazin tényleg ilyen extra?
Tenyleg :). Legalabb is, ha egy lelkes de absz. amator team altal, nagy gonddal, es sok sok szeretettel osszeallitott, gyakorlatilag tarsadalmi munkaban keszulo lapkent nezed. Nem csak aikidorol van benne szo, bar a nev es a tartalom egy allando hanyada az.
:) madjoe
ps.: praclee: lassan jarj, tovabb ersz, meg egy kis beleerzes.. bar lehet, hogy nincs igazam.
Előzmény: PINGYI (3866)
PINGYI Creative Commons License 2000.05.18 0 0 3866
hiryu
Köszönöm. Ez az Aikido Magazin tényleg ilyen extra? Egyáltalán nem ismerem, bocs. A Magyar Budo Című lapból két szám már a kezembe került, de ebben többnyire eredmények vannak. A könyv nem baj, ha drága, hamarosan jön a szülinapom :))))
Előzmény: hiryu (3853)
Wazull Creative Commons License 2000.05.18 0 0 3865
sm,

OFF
"Wazull,
jó Neked, akkor bármikor hozzájutsz egy kis idegcsillapítóhoz:-). Az utóbbi napokban különösen nagy szükséged lehet rá:-DDD"
Idegcsillapitohoz? Ez trukkos dolog. Miutan megkaptam a diplomamat, egybol elmentem kutatni, tehat sohasem gyogyitottam. Igy ha idegcsillapitora lenne szuksegem, akkor irany a patika :-)))
Nem hiszem hogy nagy szuksegem lenne ra. Nem olyan csaladbol szarmazom en :-)))))))))
ON

Előzmény: sister moon (3850)
sister moon Creative Commons License 2000.05.18 0 0 3864
Ezt elfelejtettem:-)))
Üdvözöllek!
sm
sister moon Creative Commons License 2000.05.18 0 0 3863
Gyerekkoromból hoztam magammal ezt a poént:
OFF
"-Csókolóztál már?
- Párosban még nem!"
ON
Előzmény: Mariusz (3857)
Rinoa Creative Commons License 2000.05.18 0 0 3862
Mi így írjuk: Ju-Jitsu (De ugyanaz, mint a Jiu-Jitsu, Ju-Jutsu)
Előzmény: Sumo (3861)
Sumo Creative Commons License 2000.05.18 0 0 3861
riona

persze, hogy erdekel.
ha mar itt vagy, mindjart mondhatnal valamit a jiu jitsu irasmodjarol, hogyan helyes, es miert van annyifele valtozat a koztudatban:)

Előzmény: Rinoa (3858)
Fődhözragatt Creative Commons License 2000.05.18 0 0 3860
Mariusz,

Azt nem tudom, hogy létezik-e ilyen karate, de azt igen, hogy létezik ilyen kungfu: a Tradicionális Wing Chun. Nem tévesztendő össze a Wing Tsun-nal! Ez nem leszólás akart lenni, csupán annak tisztázása, hogy a kettő nem ugyanaz.
A "Harcművészet képekben" topicban megtalálod az oda mutató linkeket, 3833-as hozzászólásomban pedig azt is, hogy mikor és hol vannak az edzéseink. Bármikor lejöhetsz megnézni, nálunk az ajtó nyitva áll minden érdeklődő előtt. Ha nem ezen a héten vagy a jövő héten jössz, hanem csak azután, akkor a keddi edzésen a stílus hazai vezetőjével, sifu Juhász Zoltánnal is találkozhatsz. Most 2 hétig épp külföldön van, Cheung Cheuk-Hing (azaz William Cheung) stílusvezető nagymesternél tanul. Nézz be hozzánk! Szerintem tökéletesen megfelelünk a szempontjaidnak.

Előzmény: Mariusz (3857)
otouto Creative Commons License 2000.05.18 0 0 3859
Laja1:

....Nyomozás folyamatban....

Előzmény: Laja1 (3847)
Rinoa Creative Commons License 2000.05.18 0 0 3858
Sziasztok, én még új vagyok itt. Ju-jitsu-zom, ha ez érdekel bárkit is.
Mariusz Creative Commons License 2000.05.18 0 0 3857
Sziasztok!

Szeretnék egy kis SEGITSÉGET kérni tőletek.
Új vagyok itt és afféle elméleti harcművész,
ehhez mérten cingár.
Évek óta keresek edzést, de csak a kungfuk között
találtam nekem tetszőt. Márpedig én karatézni akarok.
TRADICIONALIS, NEM VERSENYKÖZPONTU,KOMOLY EDZÉST keresek ahol NEM VERNEK SZÉT, NEM GYEREKEK, ÉS NEM BUNKÓK JÁRNAK, és adnak a FILOZÓFIAI háttérnek.

Ez talán túl sok. Létezik ilyen KARATE egyáltalán?

Máriusz

hiryu Creative Commons License 2000.05.18 0 0 3856
Hullámzásról, másképp: Nijushiho kata első mozdulatai épp a tengerparton megtörő hullámokat szimbolizálják...
Bár ettől ha veled csinálják, az fájni fog.
Ennyit a romantikus tengerpartokról..:-)
Bandi-T Creative Commons License 2000.05.18 0 0 3855
Manócz, Fődhözragatt,

Köszönöm az információkat, így már egész bő a 'választék'.

praclee,

Én találtam egy tai-chi topikot itt.

Én úgy tűnik megyek hétvégén Debrecenbe versenyt nézni, esetleg küldj rám emailt, ha gondolod, hogy találkozzunk.

Fődhözragatt Creative Commons License 2000.05.18 0 0 3854
OFF, de közérdekű és fontos.
Most kaptam ezt a figyelmeztetést.
> Figyelem!
> Ez nem vicc!
>
> Ha kapsz mail-en egy uzenetet mellette egy BUDDLY SIP nevu
> kepernyovedovel semmikeppen ne nyisd ki azt!
> Azonnal torold!
> Ha kinyitod, elveszted az osszes adatodat a merevlemezrol!
> Az osszes, amit tudunk rola, annyi, hogy ezt a virust nehany
> napja inditottak el es kulonosen veszelyes.
> Kerlek tovabbitsd ezt az uzenetet mindenkinek! Ha ez
> sikerul, akkor meg gatat lehet vetni ennek a virusnak!
>
> Az AOL megerositette, hogy ez a virus nagyon veszelyes, ezert kerunk,
> tovabbitsd az uzenetet!
ON
hiryu Creative Commons License 2000.05.18 0 0 3853
Azt hiszem érdemes megnézni a Szenzár Kft. honlapját. Javasolt /nagyon/ megrendelni tőlük az Aikido Magazin számait visszamnőleg, van vagy 10 szám, darabonként mindössze 200-250 Ft-ért.
Tanaka Senseinek van egy kiváló könyve, igaz drága, 7500, de nagyon megéri. /kibicnek semmi sem drága/ A JKA magyarországi honlapján található leírás, rendelési lehetőség. E-mail megy.
Előzmény: PINGYI (3848)
praclee Creative Commons License 2000.05.18 0 0 3852
Ki irta hogy van egy Thai chi-s topic.Én meg szeretném nézni.Már próbálkoztam de nem sikerült.Mi pontosan a neve.

hiryu stílus.(nem kötözködés)
praclee megy haza.Szembe két Wing Chun-os(ugye nem ti voltatok?)Először nem ismerni a kezükbe miért nam bot.Majd közelebbről látni,és a pólón felirat.
Na most csak az a kérdés hogy Db.-ben hol van Wing Chun???

kéne csinálni egy nagy csetelést.Hogy mindenki ott legyen.

praclee Creative Commons License 2000.05.18 0 0 3851
sister moon
Most éppen nem értem a fogalmazásod.arra gondolsz,hogy megkérdeztem,hogy miért lett más a neved?Ha itt nem de levélben elküldhetnéd.

((((megpróbálok világosabb lenni))))

sister moon Creative Commons License 2000.05.18 0 0 3850
DLala,
érdekes, hogy pont Te reagáltál a „hullámzás"-ra. Egyszer meséltem valakinek, hogy küzdelem közben sokkal többet rúgok, mint ütök. Vagyis a lábam lényegesen mozgékonyabb, mint a karom és a törzsem. Erre azt a választ kaptam, hogy talán jobban járnék a TWD-val:-).

PINGYI,
nagyon élénk a fantáziád!:-DDD

praclee,
mivel Te is csak homályosan és általában számomra nehezen érthetően fogalmazol (ellentétben Veled én nem csak átfutom a topic-ot, hanem végigolvasom, de ennek ellenére sem mindig értem, amit mondani akarsz), ezért a válaszom: ez a kérdés sokkal alaposabb elemzést kívánna, semhogy ilyen slendrián módon hozzányúlhassunk, hiszen a tények és események vizsgálata ahhoz hogy konkretizáljuk a definíciót mondhatni elengedhetetlen, ugyanvalóst és gyanánt meg miegymás:-))))

Fődhözragatt,
„Zavartan pislogok és köhécselek, mint Micimackó":-) Úgysem tudja senki, hogy rám gondoltál, amikor a kis szorgalmas fehér övesről beszéltél, úgyhogy nagyon köszönöm:-)

Wazull,
jó Neked, akkor bármikor hozzájutsz egy kis idegcsillapítóhoz:-). Az utóbbi napokban különösen nagy szükséged lehet rá:-DDD

praclee Creative Commons License 2000.05.18 0 0 3849
Laja1
Akkor most debrecenbe jösz vagy Budapestre mész?

PINGYI
Most nem tudom,hogy tudok e küldeni,mert lehet hogy stempivel megyek csetelni.Nekem a könyvtár a megoldás!!!

PINGYI Creative Commons License 2000.05.18 0 0 3848
otouto
Igen, az övszín tényleg csak a külviág felé jelzés. Nem tudom, mikor jut el az ember olyan, szintre, mármint a jellme fejlődésének az útján, amikor egyáltalán nem számít mások véleménye. Egy karmáról szóló könyvben erről szól az egyik gyakorlat, hogy tűzz ki magad elé egy célt valósítsd meg, aztán ne szólj róla senkinek, ne dicsekedj el vele.

Fődhözragatt
Teljesen igazad van. És én nem éreztem leszólásnak, amit írtál, értettem, ami mögötte van.
Eszembe jutott, hogy lehet, hogy azért nem volt még a vizsgán küzdelem, mert szinte mindenki küzdött már versenyen, többet is, mint egy-két forduló. A tisztelet nehéz kérdés, szerintem ennyi idő alatt nem alakul ki magától, csak annyira, amennyire az edző megköveteli a magasabb szinten lévők iránti tiszteletet. Talán nálunk ezzel nincs hiba, rendesen súlykolják belénk.

praclee
Várom a leveled.
Egyébként úgy tudom Kínában csí, Japánban kí. Abban a könyvben olvastam, amit hiryu (Üdv!) ajánlott, nagyon érdekes dolgok ról ír, én rengeteget tanultam belőle, amikről eddig fogalmam sem volt.
6. Felsőpakonyról. :)

hiryu
Kérlek, ha tudsz, írj még könyvcímeket, mert a könyvesboltokban, antikváriumokban ha a harcművészetekkel,stb. kapcsolatos könyvet keresek, úgy néznek rám, mint valami marslakóra.

Laja1 Creative Commons License 2000.05.17 0 0 3847
otouto:

nem tudsz semmit a het vegi budapesti IKO3-as versenyrol ?
Jo lenne elmenni, de igy, hogy azt se tudom hol lesz nehez...
Azt mondtad van IKO3 ismerosod kerdezd mar meg tole, hogy mi van!

Ha tudsz e-mailben kuldj mar valami infot kosz!

Osu!

Laja1 Creative Commons License 2000.05.17 0 0 3846
A 3836-os hozzaszolasomat tekintsetek meg nem tortentnek

(az swi kozben bevallotta, hogy egy idore ok toroltek ki a fileokat, de mar visszamasoltak...)

no comment :)

Előzmény: Laja1 (3839)
praclee Creative Commons License 2000.05.17 0 0 3845
Wazull
Azért csak ráéreztem.Jaj aj.
Hogy milyet szeretnél??Azt nekem mondhatod.Én nem értek hozzá.Azért nem értettem mert a hétvégén már nem tudok gépezni,és sok volt a hozzászólás.Ilyenkor (nem tusom hogy csinálom)Átfutom a szöveget.Megy a szemem nem értelmezem a szöveget de megjegyzem és később feldolgozom,viszont úgy is működök(az elektromos praclee) hogy nézem és ami nem olyan fotos(habár ezt nem tudom csak érzem,mert késöbb fogom fel) és az már nem is fog elöttem bekattani.

Remélem azért nem gondoltok UFO-nak.

Most volt hangversenyem több más emberrel együtt.Hát most gondolkodtam.Volt egy gyerek aki szerintem jól megtanulta és mégis többszőr leállt.Ez nagyon rossz főleg neki mert utána elborul az agya.

hiryu
Én nyújtom a kezem.(nem látod)--vicc))))
Nálunk még annyira nem "romlott" a közbiztonság.Habár attól függ.hány éves vagy.

Wazull
A kijo jó poén volt.
joruto a napozó KI-JÓ barnára sül.

Wazull Creative Commons License 2000.05.17 0 0 3844
praclee,

"Wazull
most már elég sokat írtok.nekem meg egyre kevesebb az időm.
Visszatérve a gyógyszer témához.Már azt is lehetne mondani hogy dr.Wazull.Miért nem mentél orvosnak?"
Koszonom szepen a otletet, kedves praclee. Nem tudom, igazabol sirjak-e vagy nevessek rajta. Ugyanis en orvos vagyok.

"9:
Valaki írta,hogy milyen gépe van.Én nem tudom.Csak annyit hogy Tulip.(amiről hallottam már egy két dolgot,úgyhogy tudom hogy rossz)Minden esetre 2:35 mp alatt jutok be ide."
Az a valaki en voltam. Nem azt irtam le, milyen gepem van, hanem azt, milyet szeretnek. Ez egy vicces dolog lett volna, de ugy latszik nem ulnek a poenjaim mostanaban. A danokkal, meg ezzel kapcsolatos dolgokrol erdeklodtel, hogy kinek mi a velemenye rola. Aztan a vegen feltetted a kerdest, ki milyen konfiguracioval lenne elegedett. Erre irtam be ezt az "alomgepet" :-)))

Előzmény: praclee (3838)
Wazull Creative Commons License 2000.05.17 0 0 3843
brioska,

"Wazull: Legyszi ird le, hogy a 'sport celja..' mikor es hova irtad. "
Mikor: 2000-05-12 02:33:56 (ez volt a 3725. hozzaszolas...) Az biz' eleg reg volt mar :-))))
Hova: ide a topic-ba...

Előzmény: brioska (3837)
Wazull Creative Commons License 2000.05.17 0 0 3842
Joruto,

orulok, hogy jol vagy. Tovabbi jo nyaralast! Azert vigyazz kerlek, ne legyel tul sokat a napon :-))))

Előzmény: Kijo (3832)
hiryu Creative Commons License 2000.05.17 0 0 3841
Szines övek, narancsszín is.
Mint írtam nálunk most évente van vizsga, tehát nincs olyan nagy szakadék a különböző csoportok tudása között, inkább az látszik ki mióta csinálja.
Elég jól elkülöníthető a három csoport: fehér, kék, barna, a gyakorlatok egy része /kata/ is ezek szerint van felépítve.
Ez a hosszú kivárási idő arra is jó, ha pld valaki
kétszeres kivárási idővel megy át vizsgán, akkor is a többiekkel vizsgázhat legközelebb, nme generálódik olyan érzés, hogy béna. Se fönt, se lent.
Szóval kinek is szólnak a szines övek valójában?
Nekünk, vagy a többiek a sorban?

Szerepjáték: talán mert túlzottan racionális, eredményközpontú, érzelmileg sivár, "hangyaboly" kultúránkban, ezek nagyon jó lehetőséget kinálnak arra, hogy az a emoncionálisabb, önállóságot kedvelő emberek is "kiéljék", kifejezzék magukat magukat. Na meg a romantika. /Nem a barna hegedűs:-)/
Talán azért is, mert mindkettő olyan helyzeteket hoz fel, amit nem lehet "izomlogikából" megoldani.
Ehhez biza kell a tudalatti. A küzdelem varázsa, az hogy ha valós, véres veszélyek nélkül is életről-halálról szól. Most ez jutott eszembe, de a téma megérne egy misét.
Osu, valamikor majd jövök.

hiryu Creative Commons License 2000.05.17 0 0 3840
Paranoia az is egy király RPG!

Viccet félretéve:
"Mihelyt kilépsz házad kapuján, száz ellenség vesz körül" - Funakoshi Gichin

"Fegyvereiden kívül ne ragaszkodj semmihez ezen a világon." - Muszasi
Ha ezeket a sorokat olvassuk, nem úgy tűnik elsőre, szerzői enyhén szólva üldözési mániában szenvedtek?

Persze idézhetnénk ég rengeteg mestertől, amíg csak úgy nem tűnne, a harcművészek egytől-egyig mániákusak, akik párnájuk alatt késsel alszanak...

Mégis, tegye fel a kezét, aki ma éjszaka a csillagokat nézegetve sétálgat egy parkban.

Szóval sok igazság van ezekben a szavakban.
Mégis, nem teheted meg, hogy mindenkiben ellenséget láss.
20 éves koromban a sors barátom úgy döntött, megmutatja mit tud. Egyik percről a másikra, szó szerint, és már le is mondhattam a terveimről.
Viselkedésem ezután kb egy vietnámi veteránéval lett egyenlő.
Család: Este 6, mert a Zolihoz már megint nem lehet szólni. Probléma megoldási módserem pedig megegyezett a könnyűlovasbrigád módszerével.
Nem kívánom senkinek. Na, két éve jött a következő pofon, az se két napig tartott.
Nem beszélve arról, szakmám komolyan vevése is elég gyanakvóvá teszi az embert.
Aztán úgy döntöttem, ez így nem működik.
Belesegített a keleti filozófia, meg a karate is: szóval csináljuk a dolgokat mosolyogva, mert ideges ember nincs, csak hülye.
Tegyük takarékra azt a mindig figyelő részünket, hagyjuk, hadd működjön ott messze, eldugva.
Csak figyeljen, és ha kell figyelmeztessen.
Bízni kell abban, hogy ha kell, működik.
Eddig bejött, bár hajlamos durván reagálni....
Szóval legyünk óvatosak, de gyanakvóak ne, mert így ha nem is volt ellenségünk, majd csinálunk magunknak eleget.

Más. Öcsém hozzájutott annak a kung-fu fabábunak a tervrajzához. Ha valakit érdekel, csak írjon.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!