Keresés

Részletes keresés

sister moon Creative Commons License 2000.05.22 0 0 3903
bout,
JESSSSSSSZZZZZ!!!!!!!
Igen-igen nagyon gratulálok!
Nincs kedved elmesélni a részleteket? Engem nagyon érdekelne:-)
sm.
Jibiki Creative Commons License 2000.05.22 0 0 3902
Öröm Titeket olvasni! Valóban muzsika a szívemnek.
Én JUDOs vagyok, mester. Tanítok egy rakás fiatalt,gyereket, felnőttet, de ez nálunk nincs. Mi az oka, hogy nincs ez a közös témázás, csevegés, élmények, vélemények?
Rákerestem, de egy rohadt hozzászólás nincs a 4000-ből, hogy valaki judos lenne és lenne valami véleménye, problémája kérdése.
Ennyire büdössül más világ?
Ennyire le hétköznapiasodott?
Ennyire nem élmény judot tanulni? Mit hallotok?
Fődhözragatt Creative Commons License 2000.05.22 0 0 3901
nemkell

És Földhözragadt helyett Fődhözragatt, ha kérhetem. :-)

Szombaton szokás szerint tanítok, nem tudok elmenni a bemutatóra. Pedig szívesen megnézném, függetlenül az ágazati hovatartozástól. Majd írj(atok) róla egy élménybeszámolót, ha el tudsz/tudtok menni!

Előzmény: nemkell (3899)
bout Creative Commons License 2000.05.22 0 0 3900
:-)
A barátnőd egy kicsit mellénézett, az a 2. kyu-s vizsga volt.
Mi csak ketten voltunk, az egyetlen hakamás pár a bejárathoz legközelebb eső tatamin.

A vizsga sikerült. Nem hoztam szégyent se a topic-ra, se a tanítóimra, se magamra. Szóval elégedett vagyok. :-) Köszönöm azoknak, akik gondoltak rám akár egy kicsit is a hétvégén.

Kíváncsivá tett, hogy a barátnőd nézett-e felénk is?

bout

Előzmény: druss42 (3890)
nemkell Creative Commons License 2000.05.22 0 0 3899
Basmann helyett Bassman. Bocs.
Előzmény: nemkell (3898)
nemkell Creative Commons License 2000.05.22 0 0 3898
Wazull,
erről a budó dologról igazán nem tehetek, csak néző leszek, mint Te. :)

Földhözragadt,
tetszett a vicced, wicced!

Basmann,
nem akartalak belemártani a dologba, hiszen ezt megbeszéltük a másik fórumon, csak arra céloztam, hogy te ismered őket.

TLM Creative Commons License 2000.05.22 0 0 3897
A kecskemeti galaval kapcsolatban az alabbi stilusokrol tudok :

Shirayan
Seven Star Northern Praying Mantis Kung Fu
Chow's Family Tong Long Southern Praying Mantis (Chow Gar) Kung Fu
Wing Tsun Kung Fu
Feher Lotusz Kung Fu
Aikido

Emlekeim szerint ez van azon a plakaton ami nalunk az egyesuletben ki van teve, de elkepzelheto, hogy nem teljes a lista, es az is elkepzelheto, hogy nem aikido lesz hanem egy masik japan stilus.
Jon valaki?

Udv : TLM

Előzmény: nemkell (3875)
Fődhözragatt Creative Commons License 2000.05.22 0 0 3896
Bassman,

"Mindenki értse, ahogy akarja."

értse, érche, értche, vagy ércse? :-)

Előzmény: Bassman_ (3893)
Mtsz Creative Commons License 2000.05.22 0 0 3895
Sziasztok

Elenezest szeretnek kerni BANDI-T-tol!

Sajnos hetvegen nem ertem ra, nem tudtalak felhivni, keresni!

Szivesen talakoztam volna veled, de ...

Meddig tartott (tart)?
Milyen volt egyebkent a vilagkupa?

Es _MEGEGYSZER_ELNEZEST_ !!!!

Hzsolt Creative Commons License 2000.05.22 0 0 3894
Szépnapot mindenkinek!

Nos Kecskemétem egy főleg kung fu-sok által megszervezett és túlnyomó töbségben kung fu stílusok jelenlétében megrendezett bemutató lesz. (WT-sek Si Jo Leung Ting tiszteletére szervezték) A kiirás amit láttam azon fel volt sorolva két sáska rendszer is (Chow Gar, Seven Star bocsi ha roszul írtam). A belépő 300 Ft volt a plakáton.
Ez a Budo gála szintén egy magyar félreértelmezés úgy mint a dojo, szinte minden klubban ahol régebben megfordultam (kung fu, kempo, karate) mindenhol "budo" gálát szerveztek. Wazull-nak teljesen igaza van abban, hogy a kung fu-nak semmi köze nem lehet a budohoz, de ez kishazánkban talán a szó összetétel rövidsége miatt (budo gála vs. harcművészeti bemutató) terjedt el a köztudatban.
Egyébként szerintem érdekes lesz a dolog érdemes lesz megnézni (és ugye nem lesz ott Chartel Wong, hogy leállítsa a produkciót).

Hzsolt

Bassman_ Creative Commons License 2000.05.22 0 0 3893

Kicsit modositanam a ream vonatkozo reszeket:
En Ving Csun-t tanulok :)))

Azt hiszem ez fedi legjobban a valosagot. Mindenki ertse, ahogy akarja.

Előzmény: Wazull (3892)
Wazull Creative Commons License 2000.05.22 0 0 3892
nemkell,

felreertettel.
1. Magyarorszagon termeszetes, hogy egy "Budo-galat" kung-fu-sok rendezzenek....
Mindig ugy gondoltam, hogy a "Harcmuveszeti gala" egy kicsivel jobb kifejezes lenne...
2. Joruto ugy keveredett bele a dologba, hogy o majd ezt nyilvan nem hagyja szo nelkul. Nem is hagyhatja...
3. Persze, Bassman ismeri oket. De Bassman nem Wing Tsun-t, hanem Wing Chun-t gyakorol. Nekem aki nem ismeri igazan egyiket sem (WT-WC) is nyilvanvalo, hogy nem teljesen ugyanarrol a dologrol van szo. Sot. Errol szoltak Bassman igen regi hozzaszolasai. Bassmant igy kevertem bele a dologba.
4. Nem gondoltam, hogy ezt kulon meg kell magyaraznom. Ugy latszik tenyleg nem vagyok mindig tul ertheto. Vagy nem olvassatok figyelmesen masok hozzaszolasait...

Előzmény: nemkell (3891)
nemkell Creative Commons License 2000.05.21 0 0 3891
Joruto nem ismeri sem a Wing Tsunt, sem Sijo Leung Tinget, sem Sifu Máday Norbertet, de attól még biztosan ki fog (minket) oktatni... Engem biztosan. Csak nem azt fogja mondani, hogy "figyelj nemkell ez van, meg az van" hanem beleszövi a nekem szánt szurkapiszkáit a másoknak adott válaszaiba... (Azt szokta.) De az is lehet, hogy nem.

Bassman ismeri őket :)

Előzmény: Wazull (3889)
druss42 Creative Commons License 2000.05.20 0 0 3890
szaisztok

bout : szombaton vizsgaztal a szentkiralyiban ?
Baratnom kerdezte mert ott volt . O mondta hogy 4 en vizsgaztak 1 kyu ra , volt egy lany egy kisebb darab gyerek (a neveket is mondta de mar nem emlekszem) es ket nagydarab ficko .Koztuk voltal ?

druss42

Wazull Creative Commons License 2000.05.20 0 0 3889
nemkell,

"Május 27-én Budo gála lesz Kecskeméten. Nem tudom pontosan milyen stílusok képviseltetik magukat, de Wing Tsun kung-fu és shirayan (bocs ha nem jól írtam) biztosan lesz."
Budo gala: Wing Tsun, shirayan? Kivancsi vagyok, mit szol majd ehhez Joruto... :-)))

"A Wing Tsun bemutatón részt vesz Sijo Leung Ting(!), Sifu Máday Norbert(!) és a legmagasabb szintű Wing Tsun instruktorok."
Kivancsi vagyok, mit szol majd ehhez Bassman... :-)))

Előzmény: nemkell (3875)
Wazull Creative Commons License 2000.05.20 0 0 3888
gua,

"amint Várszegi mester a térdére helyezett kézzel inditva is kitudta billenteni (...) az ellenfelét, (...) . (Persze lehet, hogy annak is szerepe volt ebben, hogy olyan csuklója van mint az én bokám...) "
Orulnek, ha megvilagitanak csopp kobakomban, milyen vonatkozasban hasonlit Varszegi R. csukloja a bokadhoz. Szinre? Szagra? ...? :-)))

Előzmény: gua (3882)
Wazull Creative Commons License 2000.05.20 0 0 3887
sm,

OFF
"Wazull,
OFF
És ha meglevesesedik az orrod...?:-)))
ON "
Az orrom csak akkor levesesedik meg, ha belenyomom a levesbe. Olyat meg soha nem csinalok. :-)))
ON

Előzmény: sister moon (3869)
gua Creative Commons License 2000.05.19 0 0 3886
bout,
a tatamin történő éneklésről jutott eszembe: az augsburgi edzőtáboron Oscari sensei valami olasz táncdalt énekelt az egyik ura-waza közben, a mi dodzsónk fölött meg egy bizonyos szekta szokott rázendíteni az emeleten: elég sokan is vannak. Lehet, hogy többen lennénk a klubban, ha mi is rázendítenénk: végtére is Oszenszei is eldudorázta azokat a kototamákat, vagy mit is az edzései előtt!
G
Előzmény: bout (3885)
bout Creative Commons License 2000.05.19 0 0 3885
Várszegi mester a térdére helyezett kézzel inditva is kitudta billenteni suwari waza kokyu dosa-ban (tenchinage verzió) az ellenfelét, vagyis egy statikus, ráadásul vesztes helyzetből (innen inkább a kokyuho lenne könnyebb) . (Persze lehet, hogy annak is szerepe volt ebben, hogy olyan csuklója van mint az én bokám...)
Apropó Várszegi Rudolf...

Barátnőm járt hozzá is edzeni kb. fél éven keresztül. Egyik alkalommal edzés előtt szédelegtek a tatamin a srácok, Borika meg énekes kedvében volt. Nosza rá is kezdett az akkoriban slágerszámba menő reklám betétdalára:
"Szuper, a Rudi! Nálam ez a tuti..."
Ekkor kinézett oldalra és észrevette a főnököt, amint ott melegít és nagyon vigyorog. Aztán leesett neki. :-)

bout

Előzmény: gua (3882)
bout Creative Commons License 2000.05.19 0 0 3884
Jó kérdés. Nem tudom, mit hívnak "kinonagare"-nak.
Másik dolog, hogy nem ismerem a hombu stílust.
Vagyis hát elvileg mi is AIKIKAI vagyunk, de ugye Tamura sensei már nem ott oktat, hanem F.o.-ban.
Ez most nem kötözködés, egyszerűen láttam már több olyan mestert, aki az AIKIAI-hoz tartozott szervezetileg, de már az ő stílusuk is sokban különbözött egymástól.
Nem is beszélve két, párban "turnézó" Tamura vonalbeli mesterről: Suga Toshiro senseről és Jaff Raji senseiről, akik már tanítottak nekünk számomra egymásnak ellentmondó dolgokat.

hiryu:
Akkor jó.

bout

Előzmény: gua (3882)
hiryu Creative Commons License 2000.05.19 0 0 3883
Hol?
Apropó, jitsus szösszenet. Rendes 8 heti jitsus edzés. Vendégművészek, köztük csaj, barna övvel.
Srác közölünk odacsapkodva padlóhoz, hölgy jó két másodperc múlva durr a lengőbordára. Hatásos volt.... Szóval minenki vigyázzon a jitsus nőkkel, veszélyesek.:-)
Előzmény: Rinoa (3858)
gua Creative Commons License 2000.05.19 0 0 3882
bout,
A hombu stílusban is megkülönböztetitek a kihont és a kinonagaret??? Eddig azt hittem, hogy nem. Ja, Geller sensei is szeret számolgatni a kihonnál (tudom: ez akkor sem kata). Ami a kihon gyakorlását illeti biztosan igazad van. A Tamura táboron láttam pl. amint Várszegi mester a térdére helyezett kézzel inditva is kitudta billenteni suwari waza kokyu dosa-ban (tenchinage verzió) az ellenfelét, vagyis egy statikus, ráadásul vesztes helyzetből (innen inkább a kokyuho lenne könnyebb) . (Persze lehet, hogy annak is szerepe volt ebben, hogy olyan csuklója van mint az én bokám...)
G
Előzmény: bout (3880)
hiryu Creative Commons License 2000.05.19 0 0 3881
"Vicces volt..."
Ahogy aikidosokat néztem, beszéltem velük,az alaptechnikák begyakorlának a legjobb módja,amikor a technikát megtanulja darabokbann számolásra, és csak utána jön a partner. Így legalább az illető azt is tudni fogja, miért pont ilyen a technika....

Ui. " A kata legyen pontos. A valódi harc egy más dolog."
Funakoshi Gichin

Előzmény: bout (3880)
bout Creative Commons License 2000.05.19 0 0 3880
Bocs, hogy beleszólok, de a kihon, az kihon. A kata, meg kata. Mint mondjuk a karatéban.
Ott is vannak alaptechnikák és külön olyan mozdulatsorok, összefűzött technikák amelyek segítségével az alaptechnikákat, vagy egy adott harci helyzet kezelését lehet gyakorolni.
A "vagy"-ot akár "és"-re is lehetne cserélni, de ennyire (s/n)em értek a karatéhoz. :-)
A lényeg, hogy az aikido technikák alapjait természetesen bázistechnikákon keresztül lehet elsajátítani, de legtöbbször nincs olyan szoros kötöttség, mint mondjuk a madjoe által említett Yoshinkán-ban.
Volt egy film nálam mindenféle harcművészetekről és az aikidos részt a Yoshinkan iskolában vették fel. Vicces volt, ahogy egy shihonage-t gyakoroltak kata-szerűen, a mozdulatokat számolásra, egysoros vonalban, egyszerre mozdulva, egyedül(!). Szóval van ilyen, de egész más, mint a nálatok (vállalom, hogy láttatlanban állítok ilyesmit :-) ) gyakorolt kihon.
Valószínű, hogy a kotai és a jutai nálatok is és nálunk is hasonló. Mindegyikkel mást lehet gyakorolni. Amikor kihon gyakorlás van, akkor általában kotai-ból, kimérten kell csinálni a technikát (mondanom sem kell, mindkét résztvevőnek). A cél nem az, hogy ugyanúgy működjön, mint a jutai, hanem, hogy megismerd, megérezd stratégiai fontosságú pozíciókat. Ezeket "elcsalni" éppen ezért nem nagyon érdemes, mert csak a saját fejlődésedet lassítod vele.

Nehogy azt hidd, hogy okoskodni, okítani akarlak. Ráadásul ez utóbbi mondatok pillanatnyi állásfoglalásomat tükrözik, régebben kifejezetten utáltam a bázist, mert nem mozgott, ahogy te is írtad. De amikor előjöttek a kisebb-nagyobb hibák mozgás közben, akkor eddig legtöbbször az derült ki, hogy kevés energiát fektettem az alapozásba. Ilyenkor próbálok bázisban dolgozni, amíg meg nem unom, aztán jöhet egy üdítő jutai korszak. :-)

bout

Előzmény: gua (3878)
hiryu Creative Commons License 2000.05.19 0 0 3879
Hiryu megszólal: Na mármost, ahol a fent említett
jelenségeket tapasztalod, az nem karate.
Na most írhatnánk x stílusnevet, de ez nem segít.
Végig kell látogatnia a dojokat a környéken, oszt választani.
Előzmény: Mariusz (3857)
gua Creative Commons License 2000.05.19 0 0 3878
madjoe,
Ami a kata-szerűséget illeti: az iwama ryu aikidoban van ilyen: kihon-nak nevezzük. A yoshinkanban is kihonnak nevezik, de szerintem az összes háború előtti iskolában fellelhető. Nekünk először furcsa volt, hogy mindent statikus helyzetből indítunk, ráadásul lassan, darabosan (mert, hogy független klubként mi sem kihonoztunk), vizsga közben sokszor rám szólt Geller sensei, hogy ne lendületből hanem lassan, állásból dolgozzak. Tulajdonképpen a mai-ai hiányzik a technikából: ennyi a különbség (ja: meg néhány technika is más, pl. a yokomenuchira kihonban direktesebb a válasz) Én nem igazán szeretem a kihon-t, mert a darabosság megtöri a légzést, ráadásul egy "mozdulatlan shomenuchit" nehéz kibillenteni, mert nincs lendülete. Úgyhogy, ha lehet csalok a normál technika javára. Persze a mozdulat korrekt elsajátításában segít a kihon, csak nem szabad rászokni mert aki nem érzi a mai-ai-t az cseszheti.
G
Előzmény: madjoe (3874)
bout Creative Commons License 2000.05.19 0 0 3877
Köszönöm szépen!
Igyekszem nem hozni szégyent a topic-ra! :-)

Akkor lehet, hogy most nem jössz Mtsz? :-(
Pedig nagy muri lesz.
Majd írok beszámolót.
A kezedre vigyázz! De már egyszer kérdezted, hogy mit csinálj. Gyula mit mond?
Aikido vs. kata ügyben madjoe mindent leírt, amit én írhattam volna. :-)
Azért propagálja annyira az AM-et, mert az utolsó számba egy egész riportot ő írt. ;-)

bout

Előzmény: sister moon (3876)
sister moon Creative Commons License 2000.05.19 0 0 3876
bout,

ha olvasod, nagy kalappal holnapra!

vagyis inkább egy vödörrel!

vagyis inkább egy vagonnal!

sm

nemkell Creative Commons License 2000.05.19 0 0 3875
Május 27-én Budo gála lesz Kecskeméten. Nem tudom pontosan milyen stílusok képviseltetik magukat, de Wing Tsun kung-fu és shirayan (bocs ha nem jól írtam) biztosan lesz. A Wing Tsun bemutatón részt vesz Sijo Leung Ting(!), Sifu Máday Norbert(!) és a legmagasabb szintű Wing Tsun instruktorok.

Helyszin:Kecskemét, Lánchíd utcai sportcsarnok.
Időpont: Május 27. szombat, 15:00.

madjoe Creative Commons License 2000.05.19 0 0 3874
:)
Csukloserules: 1, mindekepp lassa orvos (ha edzesen serult, akkor erdemes ajanlgatni egy feszitett rontgent is) 2,ha nincs komolyabb baj (pl. szallagproblema, csonthartya, izomszakadas... (csak, hogy feldobjalak a lehetosegekkel)) akkor nyugodtan jarjal edzesre, es hagyd ki azal akezddel a gyakorlatokat (rajtam pl. kb nyolc honapig nem lehetett fesziteni bal kezre a konyokom miatt :)), es elotte melegitsd be jol, kenjed mindenfele jo kenoccsel. (hogy melyik a jo epp neked azt majd a doki)
(amugy csukloerositesre nagyon jo, ha minden reggel vagsz pl.: 300-at ( 3000-ret:) )

Katak: :) van is, meg nincs is. Eleinte voltak katak, es a technikak is kataszerubbek voltak, idovel azonban O'Sensei elhagyta ezeket es a "mindegy mit csinalsz, csak az aiki alapelvekkel mozogjal" elv alapjan dolgozott, oktatott. A "31 lepeses" egy nagyon hires aikidos kata (a kihonon Saito sensei verzioja fenn van), nagyjabol mindenki ugyan ugy mutatja, de azert vannak kis elteresek, attol fuggoen, melyik shihan oktatja. Pusztakezes gyakorlasnal nem szokas katazni, de ha nem tevedek nagyot, van olyan iskola, ahol nagyon kata szeruen tanitjak az alapokat (pl. Yoshinkan (szoljatok, ha van valaki Mo-n.). (a Tomiki-ryu-ban pl. versenyek is vannak, szoval nagy a vilag) . A fegyveres katak joreszt azoktol az iskolaktol szarmaznak, ahol O'Sensei tanult (milyen mglepo :) ), igy a WWII elotti tanitvanyok emlekeznek egy-, ketkardos katakra, naginatas katakra, bo-s katakra... .

(ps.: sikerult a listara jelentkezni)

byte

madjoe

Előzmény: Mtsz (3870)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!