Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.28 0 0 221

A 191.hsz-ban én is ezt írtam. Szerintem is egyértelmű-.

Előzmény: zoo84 (218)
AndreaSzh Creative Commons License 2011.01.28 0 0 220
Előzmény: wampyrlady (216)
wampyrlady Creative Commons License 2011.01.28 0 0 219

hello Asztalos szaki,

 

megpróbálom, vesztenivalóm nincs..:)

amúgy igen, németből-angolból felsőfokon beszélek

Előzmény: Asztalos szaki (217)
zoo84 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 218

A der Vierkant négyszög-et jelent, tehát szó szerint a Vierkantscharauben pedig négysögcsavart, a Vierkantschraubenmutter meg  négyszög csavaranya-t jelent. De szó szerint fordítani néha BŰN :)

 

 

Előzmény: Asztalos szaki (215)
Asztalos szaki Creative Commons License 2011.01.28 0 0 217

Szia Vámpírlédi. :) Én a Jobconsulting.at-nél jelentkeztem ,Győrben van az iroda.

Azt nem tudom hogy tanárokat közvetítenek e.Szakmunkásokat igen.

Próbáld meg ha gondolod.Perfekt vagy Németből?

Előzmény: wampyrlady (216)
wampyrlady Creative Commons License 2011.01.28 0 0 216

halli mindenkinek,

 

amint látom,nem vagyok egyedül a problémámmal:) 26 éves vagyok, német-angol diplomás tanár és szeretnék Ausztriában (Bécsben) szerencsét próbálni...

próbálkoztam már különféle állásportálokon jelentkezni (jobrapido.at, derstandard.at, gigajob.at.... és még a fejvadászok által hirdetett állásokra is) nem sok sikerrel, mert ha válaszoltak is, akkor se volt pozitív,mindig visszautasítottak, mert sok jelentkező volt..:S

munkaközvetítőkkel nem sok tapasztalatom van, max annyi, hogy vagy le akarják húzni az embert, vagy szakmunkát ajánlanak...:S

a becsimagyarok.hu oldalon is láttam egy munkaközvetítőt, de már csak az egy 10-es, hogy beszélgessek velük és még utazzak fel Pécsről Pestre, de ebben még nincs munkaajánlás...:S hát köszi nem

tudna valaki tippet adni hogyan fogjak hozzá?

Asztalos szaki Creative Commons License 2011.01.28 0 0 215

Miért jobb?Tapasztalataim szerint nehezebb lesarkalni,amúgy nem tudom.Különben meg nem sűrűn használok ilyen csavart.A gyalugépek késbeszorító éklécénél szokták használni.

De lehet van a faiparban ahol használják. Tegnap a Profi Németesek is vitáztak egy csöppet ezen a szón.Nekem a faipari szótárban a Vierkantschraubenmutter-jelentése

Négylapfejűcsavar anya. A fej hol van benne mert azt úgy tudom hogy Kopf?

A szög pedig Winkel.Úgyhogy érdekes.

Előzmény: zoo84 (214)
zoo84 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 214

  Hogy kinek mennyit órát kell venni egy héten ( ,,járjak 2 éven keresztül napi 4-6 órát") azt mindenki maga érzi. Szerintem ez nagyon sok, mert nem mindenki tud napi 6 órán keresztül odafigyelni a tanárra, annak meg nemsok értelme van, hogy kifizeti a 6 órát és csak 2-nél tud odafigyelni. De mégegyszer mondom, ezt mindenki maga érzi. Én heti 1,5 órát voltam németen, és ez idő alatt is rengeteg nyelvtani anyagot tudott a tanár belémtömni, úgy, hogy példamondatokkal, példaszavakkal, illetve gyakorló feladatokkal értelmeztette velem, hogy mi is a lényeg. Hozzáteszem, hogy én is bevállaltam volna még 1 nap német tanulást, mert nekem a heti 3 óra lett volna az optimális, csak mellette dolgoztam gyárban, néha maszekoltam és a Bruderem meg az egyik barátom építkezett és oda is gyakran benéztem, mert a sörivásban komoly segítséget tudtam nekik adni :) 

Kb.  3-4 hónap alatt így is el lehet olyan szintre jutni, hogy onnantól kezdve nem tanulásról kell már beszélni, hanem fejlődésről.

 Én mindent könnyen megértettem a tanárnál, de sajna a lustaság/fáradtság miatt mindig csak a kötelező házi feladatot csináltam meg, ami nagyon-nagyon kevés.

Tényleg nagyon sokat kell gyakorolni, főleg, amit tanulsz egy magántanártól, olvasni a szókincs miatt, és megpróbálni megszólalni. Vagy magadban hallkan, vagy valaki ismerőssel beszélgetést kezdeményezni. Bécsben ez nem lehet olyan nehéz...

 

 Nachtstern-nek igaza van, mert olyan, hogy nyelvérzék nincs, mivel a nyelvet nem lehet érezni( na jó lehet, de az más). Olyan létezik, hogy nagyon-nagyon könnyen tanul, és hamar meg is érti a nyelvezetet, de az nem érzék.

 

angeina111 próbálj meg egy nyelvtani könyvet tanulgatni segítséggel, vagy anélkül, és utána gyakorlás, majd jöhet a sok mp3(kreatív nyelvtanulás) vagy élő beszéd valakivel.

 

 Egyébként a négyzet és a négyszög között hatalmas különbségek is lehetnek. A téglalap is négyszög. Innentől kezdve egy ,,T" csavarra is lehetne mondani, hogy Vierkantschrauben.

 De én tudom, hogy csak azért kérdezted tőlem ezt a kifejezést tisztelt Asztalos Szaki, mert a faiparban is sűrűn előfordul ez a kötőelem típus. Na de azt mond el nekem, hogy miért jobb az ilyen csavar/anya, mint a hatlapfejű ???   

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 213

Amíg nem tudtam németül én is azt hittem valami különleges érzék kell hozzá. Most már csak tudom, hogy tanulni, figyelni, olvasni és beszélgetni kell, minél többet. Ismerek olyat aki 3 év alatt megtanulta majdnem tökéletesre sok olvasással. Van sok módszer, a lényeg, hogy időt és energiát kell rászánni...

Előzmény: angeina111 (208)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 212

Nálunk a vasúton is van vierkant schlüssel, ami magyarul nögyszögkulcs:

http://www.google.at/images?hl=hu&q=vierkantschl%C3%BCssel&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1646&bih=871

Előzmény: Törölt nick (211)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 211
Előzmény: Törölt nick (210)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 210
Előzmény: asx (209)
asx Creative Commons License 2011.01.27 0 0 209

A Kant (Kante) semmilyen értelemben nem jelent szöget...

Előzmény: Törölt nick (203)
angeina111 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 208

igen tudom kemeny munka ez!De muszaj csinalni mert otthon tenyleg nem lehet 1-röl a 2-re jutni

Előzmény: Asztalos szaki (205)
angeina111 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 207

jarjak 2 even keresztül napi 4-6 orat magantanarhoz!!!!!!!!es akkor tudni fogom!!! ezt en el is hiszemde egy nincs ra penzem 2 akkor is irigylem azt aki sose tanulta csak hallja a nyelvet es anyanyelvi szinten beszeli!Had irigyeljem mar :-)))sajnos az tudom hogy nekem kemeny munka de ez van!Akkor is irigykedek es szerintem van oyan hogy nyelverzek!Az biztos olyan nincs hogy nem lehet vagy nem tudom megtanulni csak bazi nagy külömbseg hogy ramragad vagy ejjel nappal magolom :-)

Előzmény: Asztalos szaki (200)
Asztalos szaki Creative Commons License 2011.01.27 0 0 206

Ja az anya lemaradt

Asztalos szaki Creative Commons License 2011.01.27 0 0 205

Tanulni,tanulni tanulni.Senki nem fogja helyetted elvégezni.Ha van egy jó nyelvtudásod

az felér egy szakmával ,szerintem.Ez egy hosszú folyamat de mindig tanulsz valami újat.

tudod én hány éve szeretnék kijutni,régóta, egy évet Franciaországban dolgoztam,építőiparban,de megszűnt sajnos,és mivel iskolában németül tanultam rá kellett

vennem magamat hogy tanuljam tovább ,mivel lenne munkám is,itthon semmi nincs:(

Protekció nincs.Egy új világ nyílik meg majd előtted ha beszélsz idegennyelvet.

Az elején nehéz,ezért ahogy zoo84 mondta kell egy tanár aki a nyelvtant megtanítsa,kiejtéseket,stb,a szókincset meg kell tanulni,gyakorolni.

 

Négylapfejűcsavar:)

Előzmény: angeina111 (204)
angeina111 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 204

Mi becsben elünk epp ez a vicces hogy hallom a nemetet minden nap megsem mard meg belöle semmi!

Előzmény: zoo84 (195)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 203

Négyszögcsavar-anya :-)

Előzmény: Asztalos szaki (191)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 202

Én így gondolom. Csak kívülről tűnik úgy hogy "ráragadt". Hidd el nagyon sok munka van mögötte.

Persze nem vagyunk egyformák, van aki gyorsabban tanul. De nyelvérzék mint olyan szerintem nem létezik...

Előzmény: zoo84 (184)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 201

Ez így látszik kívülről...

Én ismerek egy srácot, (kollégám) aki úgy megtanult németül otthon önszorgalomból, hogy itt Ausztriában az ő vizsgadolgozata volt az egyetlen amiben nem volt helyesírási hiba!!

És nem azért mert érzéke van, hanem mert maximalista és rengeteg munkája, tanulás van benne.

Próbáld ki, 2 évig tanulj, járj magántanárhoz napi 4-6 órán át, és neked is menni fog.

Előzmény: angeina111 (183)
Asztalos szaki Creative Commons License 2011.01.27 0 0 200

Gute Nacht!!

Előzmény: zoo84 (199)
zoo84 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 199

bocs, nem lernen, hanem lehren. De én inkább még nem írogatok németül, mert ehhez még kevés vagyok, meg a profik kinevetnek.

Inkább megyek is aludni, hogy a mai nap tudása tárolódjon.

Jóéjt mindenkinek!

 

Előzmény: zoo84 (197)
Asztalos szaki Creative Commons License 2011.01.27 0 0 198

perfekt vagy mehetsz nyelvvizsgázni:))))))))))

zoo84 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 197

Ja ,müssen eine hübsche deutsche lehrerin, die  noch französische  lernen kann :)

Előzmény: Asztalos szaki (196)
Asztalos szaki Creative Commons License 2011.01.27 0 0 196

zoo84.     Ja ,müssen ein hübsch deutsch lehrerin.

zoo84 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 195

 Nem tudom ki hogy van nyelvtanulással, de én ezen a téren egy kicsit konzervatív vagyok, de lehet azért, mert a hagyományos módon történő német tanulás jött be nekem. Én magánórákat vettem, mert szerintem igenis kell egy tanár, aki eltudja magyarázni a melléknévragozástól elkezdve a függőbeszédig minden olyan dolgot, ami fontos. Segít megérteni és már csak gyakorolni kell. Sajnos nekem a gyakorlás lemaradt, a sok pénz elszállt a tudással együtt :(

 Ha ti itthon vagytok MO-n, akkor keress egy magántanárt, beszéld le vele, hogy először csak 1-2-3 alkalomról lenne szó és ha beválik, akkor járj hozzá, sokat gyakorolj( ne rólam vegyél példát:) ) és akkor biztos menni fog.  Ha nem vagytok itthon, akkor nem tudom, hogy külföldön van-e olyan ember, aki tud segíteni.

Előzmény: angeina111 (192)
Asztalos szaki Creative Commons License 2011.01.27 0 0 194

Sehr gut antwort.

 

Előzmény: zoo84 (193)
zoo84 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 193

mivel elég rősen műszaki ember vagyok, így nem jelent gondot a vierkant, / sechskant, vagy az innensechskantschrauben kifejezés:)

Előzmény: Asztalos szaki (191)
angeina111 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 192

Nezd meg en itt kinlodok tanultam  meg anno oroszul a tudasom az semmi azutan nemetül szintem semmi a parom angol es meg egy masik anyanyelv abbol szinten semmi angolul azert megertjük egymast,de egy igazi angol az siman kiröhögne a nemet meg egesz nap kuruttyol a tv-ben szinten semmi na nem baj elhataroztam ha lesz babank neki könnyebb lessz mert alapbol hallja a nemetet a környezetben a magyart tölem az angolt es egy masik nyelvet kwalet az apjatol igy talan neki mar könnyebb lesz a nyelvtanulas!

Előzmény: zoo84 (189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!