Keresés

Részletes keresés

hasand Creative Commons License 2005.02.16 0 0 8005
Köszönöm a kimerítő választ.
Az ajánlott oldalon a vártnál sokkal nagyobb választék volt.
1 m mélyen van, tehát a fagy nem bánthatja.
Tele vagyok izgalommal, hogy mi vár tavasszal.

Kiskertész kösz a tanácsokat!

Békakirálynő kösz a szívderítő békaképeket!
Előzmény: -guess.who- (8001)
Kiskertész Creative Commons License 2005.02.16 0 0 8004

-guess.who-!

Megnéztem a linket. Nagyon szépek a tavirózsák, de nem tudtam beazonosítani az én bordós rózsaszínűmet. Tudna valaki segíteni?

Előzmény: -guess.who- (8001)
froggy-queen Creative Commons License 2005.02.16 0 0 8003

...es nem csak a konyvben am...itt is ez a szin...Epp a multkor akart valaki (hasand?)masra festeni. Nem akarom, mert bla-bla-bla...

 

Hat ez nem semmi, amennyi nimphea-fajta van az " ITT"-eden.

Igy tudtam meg, hogy nekem "perry's white wonder"-em, esetleg "alba plenissima"-m van, nem latok sok kulonbseget. (hallatlan). A 2-ik (noiesebb), jol is hangzik "telehajnal". Tetszik. Mert feher.

Gyonyoru, nagy viragu, semmi gondom vele evek ota, oriasiak a levelei is. Igaz iszapban tronol, sehova nem hurcolom telen, kb. 100 - 120 cm-en lehet. Hervadt reszeket mindig leszedem, sot a gumokat is (ha elerem).

Ha nem, akkor van a vizibalett (@-oskodo- kukkolos szomszedom legnagyobb oromere).

Meg soha nem "tragyaztam" vizben, ugye eleg az iszap is?

Majd idoben szeretnek  kerni infot, mikor, hogyan osszak, mert mar igencsak kinotte a tartojat.

Meg azt szeretnem mondani, hogy a ho az jo szigetelo, tehat ha a to hoval van belepve, akkor az vedi!!! Nemde?

 

 ...es errol mi a velemenyetek?

                                                   (galambot nem eszrevenni) a halak eloek                 

 

Előzmény: -guess.who- (7999)
Kiskertész Creative Commons License 2005.02.16 0 0 8002

A különböző tavirózsáknak különböző a vízmélység igénye. Ha a jelenlegi mélység nem nagyon tér el ettől, szerintem ne helyezd át. Táprudat pedig mindenképp nyomj a földjébe, meglátod, meghálálja! Az enyémnek elég pici volt a levele is, virágot is csak elég kicsit hozott, amíg nem kapott táprudat. Gyökeresen változott a helyzet

 

 

Előzmény: hasand (7994)
-guess.who- Creative Commons License 2005.02.16 0 0 8001

Az említett granulátumot főként komolyabb kertészboltokban, esetleg barkácsszupermarketben meg kell találnod, de lényegében bármilyen hasonló granulátumos komplex műtrágya megfelel, csak tartsd be az alapszabályokat:

-a vízbe közvetlenül ne jusson belőle, azaz csak az aljzatba, vagy a cserép/kosár földjébe süllyesztve használd.

-ne vidd túlzásba az alkalmazását, lehetőleg csak azoknak a növényeknek adj belőle, amik nem fejlődnek eléggé. Ha lehet, inkább valami természetes talajdúsítóval helyettesítsd, pl. agyagot és iszapot keversz az aljzat aljába, és ezt zárod le homokréteggel (ezt persze csak új telepítésű tónál :D).

Ha ilyen kosaras dologba szánod, akkor még egyszerűbb a dolgod: kiveszed a kosarat a vízből, besüllyeszted a földjébe a granulátumot, jól betemeted, és úgy teszed vissza...

Ha esetleg vetőmagboltban, kertészboltban jársz, érdemes megnézni a Buvipl*nt tablettákat is, ennek darabja valami 10-20 Ft között van, én akváriumban is használom, és ha rendesen be van ásva (azaz nem tud a vízbe oldódni), akkor nem okoz gondot.

 

Ha rózsaszín, akkor lehet pl. Nymphaea 'Marliacea rosea', N. 'Fire crest', N. 'Attraction', N. 'Escarboucle' -bár ez utóbbiak már inkább vörösek. Télállónak nem merném nevezni őket, inkább úgy mondanám, hogy ha a rizóma nem fagy meg, akkor túlélhetik a telet... Mégis: ha kosárba van ültetve, érdemesebb fagymentes helyen teleltetni, az a biztos. :)

Ha van kedved, nézz szét ITT, elég korrekt lista van fent, képekkel támogatva. :)

Előzmény: hasand (8000)
hasand Creative Commons License 2005.02.16 0 0 8000

hali Quess.who!

40*20cm a kosár alja.  Mibe kellene ültetnem.

Vagy ha ezt már hagyom ebben, a másikat, amit idén akarok beszerezni.

 

Az eddigi hazai növény, rózsaszínű. Csabacsüdi termelőtől.

 

Azt ... granulátumot hol tudom megvenni? 

Előzmény: -guess.who- (7995)
-guess.who- Creative Commons License 2005.02.16 0 0 7999

/OFF

Öööö... Mi nem stimmelt? :)

(Megjegyzem: a könyvben Breki szőke volt ám. ;) )

Egyébként nem tudok semmit, de jó a marketingem. :D

/ON

 

 

Előzmény: froggy-queen (7998)
froggy-queen Creative Commons License 2005.02.16 0 0 7998

 

    ....huuuu, hogy Te mi mindent tudsz? ...Ajulok, majdnem minden stimmel...hihihi!!!OFF

Előzmény: -guess.who- (7996)
froggy-queen Creative Commons License 2005.02.16 0 0 7997

 

... bocsika, lemaradtam egy kicsit... tok igazad van.

..."mindenkit elzavar", amit most Te elmondtal nekem, azt elmondjak az elzavartaknak is?...en ertem, ok nem? Talan kellene egy szep"  ismeretbovito" filmet forgatni  a sasokrol, ok is megertenek, vagy nem?

Most hirtelen beugrott valami a madarakkal kapcs., nem emlekszem milyen marka, de szinten valami nagyon erzekenylelku. Figyelik (tavolsag, tavcso, technika) a kolto madarakat, mert mondjuk egyeb baleset is elofordulhat a mamaval. Ilyen esetben (kello szakertelemmel) felnevelik a kicsiket, majd vissza-tanitjak oket a termeszetbe. Mukodik!!!

A rossz togazdaval kapcs. igen, val.sz. igazad lehet bizonyos esetekben, ezek a kivetelek...

Előzmény: -guess.who- (7993)
-guess.who- Creative Commons License 2005.02.16 0 0 7996

Hát... a sün is védett. A baj szerintem főként ott van, hogy ha a hivatal szerint természetkárosítottál, akkor nemigen tudod bizonyítani, hogy a sün (avagy a béka) magától jött oda... :)

 

/OFF

A Breki egy kedvenc ifjúsági regényemből maradt becézés (Tőke Péter: Óriásvilág, ez nem a reklám helye), egy Katica nevű lányt szólított így a főszereplő titokban. :) Aztán a végén megcsókolta, de a lány nem változott békává... Na, elég az offolásból. :D

/ON

Előzmény: froggy-queen (7992)
-guess.who- Creative Commons License 2005.02.16 0 0 7995

Nem írtad, milyen "rózsa" az illető, de gondolom, nem tüskés. :D (Bár van "tüskés tavirózsa" is, az Euryale ferox, érdemes megnézni egy nyugat európai botanikus kertben, nagyon vadul néz ki! :) )

Én ugyan ellenzem a műanyag kosaras megoldásokat (nem természetes, és a növekedést is erősen lehatárolja), de azokat érdemes kivenni télire. Ha bent maradt, és túléli a tavirózsa a telet, akkor szerintem ne piszkáld, ki fogja nevelni a leveleit a felszínig. :) A táprúd helyett esetleg ajánlom az (óvatosan adagolt) Osmoc*te műtrágyagranulátumot, azt valamivel egyenletesebben el lehet oszlatni a földben, ha mindenképpen szükség van rá. :)

Előzmény: hasand (7994)
hasand Creative Commons License 2005.02.16 0 0 7994

"...szepen attelelnek, akkor is, ha a egyik masik leveluk befagy a jegpancelba."

 

A tavamnak ez az első tele.

Arra lennék kíváncsi, hogy a tóban hagyott (mű ag kosárba ültettem) rózsámat tavasszal feljebb rakjam-e egy - két szinttel, amíg megindul, vagy hagyjam békén?

Tavasszal bökjek a talajába táprudat?

                  ???

Előzmény: ZsuR (7980)
-guess.who- Creative Commons License 2005.02.16 0 0 7993

miert kell azt gondolni, hogy a termeszetimadok artanak, rombolnak, tonkretesznek.

Mert a természetimádók érdekei nem feltétlenül esnek egybe a természetvédelem érdekeivel... Mondok egy triviális példát: a természetimádó nagyon szeretné látni a parlagi sas fészkelését, fiókanevelését, a fiatalok első szárnycsapásait, mert az szép és érdekfeszítő.

A gond az, hogy a sas baromira érzékeny a költési időben mindenféle emberi zavarásra, és ilyenkor pillanatok alatt otthagyja a költést, ami a fiókák pusztulását jelenti. Emiatt aztán a természetvédelem MINDENKIT elzavar ilyenkor a környékről. Pedig a természetimádó nem rosszindulatból menne oda - mégis rosszat tenne...

 

Amúgy meg már láttam olyan tavat is, amire még talán Te is azt mondanád, hogy a gazdája nem jó ember (természetimádó szemszögből legalábbis). :)

Előzmény: froggy-queen (7987)
froggy-queen Creative Commons License 2005.02.16 0 0 7992

qua-qua-breeekkkekeeekke...mar tuljutottunk rajta, de azert a "kiborulas" az eros...+ a "bamba" szinten... lapozz vissza egy csoppet, majd rajossz!!!Mellesleg melegseg aradt el bennem a "kedves breki"-re. ..maskor is kerek ilyeneket...jol esik!

Kedves vagy Quessi!

Nyertel egy sunit. Oket is imadom, van a kertemben 1 (vagy tobb?)

Kinek van rajtam kivul?

 

Ps: remelem ez nem fobenjaro bun, nem kobozzak el, nem vetnek erte bortonbe, nem kell illegalitasba vonulnom...gondtalanul futyoreszhetek tovabbra is..(kulonben o jott), kenyszer nelkul...el kellett volna kergetnem...na most mar kepben vagy?

 

Előzmény: -guess.who- (7991)
-guess.who- Creative Commons License 2005.02.16 0 0 7991

Kedves Breki!

Ha szabad, megtudhatnám én is, mi volt a "kiborulásod" oka? Csak mert úgy látom, csak én vagyok egyedül ennyire bamba, mindenki más pontosan értette a helyzetet... :)

Előzmény: froggy-queen (7986)
-guess.who- Creative Commons License 2005.02.16 0 0 7990

Nem Nymphae caerulea volt véletlenül? Az kék virágú, keskeny szirmú, a levelei fonákán vörös foltok vannak...

Több termálfürdőben kísérleteztek a meghonosításával, tudomásom szerint csak a hévízi-tó kifolyójában van belőle szabadon. Nem télálló, Afrikából származik.

Előzmény: BuNnY (7988)
ZsuR Creative Commons License 2005.02.16 0 0 7989
Nagyon tetszenek a kekek - es altalaban minden ami nem ajanlott az en eghajlatolmnak :))

Ugy dontottem az elejen, hogy eloszor a strapabiro fajtakkal nepesitem be a tavat - a helyi kerteszektol vettem, mert ok azt szoktak arulni ami a helyi korulmenyeket birja.
Aztan kesobb, kiserletezek masokkal is - de nem jutottam el idaig meg.

Most jottem be a kertbol, es jajj de varom mar a jo idot!!! Annyi tervem van mit is szeretnek iden. . .a toval valoszinu nem sokat - csak karbantartas, ha lesz energiam, penzem akkor talan osszel egy kis hozzaepites - de nem vagyok benne biztos, hogy az iden.

A tobbi inkabb a kertben lesz. . .
Előzmény: BuNnY (7988)
BuNnY Creative Commons License 2005.02.16 0 0 7988
kék, amit úgy vettem hogy trópusi de télálló. Nem akartam kockáztatni, mert az eladó aquapeten kívül mindenki azt mondta szerinte nem télálló. Minden esetre ha ezt túlélte, akkor ez egy stramm tavirózsa ... ha nem, vehetek másikat, de az már tuti hazai lesz, még ha nem is lesz olyan gyönyörű mint ez volt.
Előzmény: ZsuR (7980)
froggy-queen Creative Commons License 2005.02.16 0 0 7987

...igazad van, kihagyott evtizedeket nem lehet csak ugy hoplaaa potolni!

 

     Megis miert kell azt gondolni, hogy a termeszetimadok artanak, rombolnak, tonkretesznek. Bekacskaink egy percig sem maradnanak ott, ahol nem jol erzik magukat. Nekik nem leteznek hatarok, eloirasok. A "tiltas"- "tilos" stb. szavakat el kene mar torolni, vannak helyette  "puhabbak" a magyar nyelvben is,...agresszio legtobbszor csak ujabb agressziot valt ki...akinek tava van rossz ember nem lehet.  

 

    ... ime ket szelmalom (harc nelkul)...de vizzel!!!

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (7982)
froggy-queen Creative Commons License 2005.02.16 0 0 7986

 

 

  

Szia KISKERTESZ-ne, nagyon "kepben" vagy, igazad van, nem eri meg...

Ilyen epito tanacsot mindig szivesen fogadok, plane ha  az egy gyonyoru mediterran varosbol jon, mint a tied. Szep hely, szeretem...es koszi megegyszer

 

 

 

Előzmény: Kiskertész (7981)
ZsuR Creative Commons License 2005.02.16 0 0 7985
Elkuldtem a kervenyemet - befizettem a dijat - majd beszamolok arrol mi tortenik es mennyi ido kell hozza.
Előzmény: ZsuR (7984)
ZsuR Creative Commons License 2005.02.16 0 0 7984
Nalunk is lehet ilyesmit csinalni - National Wildlife Federation-nak a Backyard Wildlife Habitat programja, lehet kerelmezni, hogy a kerted "backyard wildlife habitat"-ta legyen minositve, es meghatarozzak, minek kell megfelelnie.
Azt hiszem, a progrram jo - buzditja a lakosokat arra, hogy az allatokra is gondoljanak. . .

Gondolkodtam rajta, hogy beszallok :))
Előzmény: froggy-queen (7979)
2.6v6 Creative Commons License 2005.02.16 0 0 7983
Bevagyok havazva
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.16 0 0 7982
Lehet, hogy Hollandiában ez nem gond, de ez az ország még nem elég fejlett ahhoz, hogy tiltások nélkül is megértse, hogy mit jelent a természet védelme.
Előzmény: froggy-queen (7979)
Kiskertész Creative Commons License 2005.02.15 0 0 7981

Békakirálynő!

Csökkentsd indulataidat, mert még megárt a szépségednek, és nem fogsz tetszeni a királyfinak :)))   És érezd magad jól, ahol éppen vagy!

Előzmény: froggy-queen (7979)
ZsuR Creative Commons License 2005.02.15 0 0 7980
Miert vetted ki a tavirozsadat? Tropusi volt?

Az enyemek nem tropusiak - szepen attelelnek, akkor is, ha a egyik masik leveluk befagy a jegpancelba.
Előzmény: BuNnY (7973)
froggy-queen Creative Commons License 2005.02.15 0 0 7979

qua-qua,qua, brekkkekkeeee...szornyen viszket a... alig birom megallni, hogy ehhez az utolso "inkvizicios" temahoz ne rogton szoljak hozza!!!

Szerencsere most nem erek ra, talan holnapig csokkennek az indulataim!? (Lehet az is, hogy senkit nem erdekel a velemenyem).!?

ZSUR, neked mi a meglatasod...amott?

Sziasztok, most megyek magam jol erezni: kenyszerek, tiltasok,  bizonytalansagok, egyebek nelkul, mert igy a JO. Semmi sunnyogas, felelem...

Ebben az orszagban igy szokas....  egyebkent mashol is, ahol eddig volt szerencsem elni... OFF...

 ...addig is "dyscopus antongili" ide illik!!!
Előzmény: drLaca (7967)
-guess.who- Creative Commons License 2005.02.15 0 0 7978

A fagymentesnek hitt borházban nekünk is pár millis jégréteg nőtt a telelő tavirózsák és a Pontederia köré... Rövidesen kiderül, hogy mi az eredmény, de talán túlélték.

Szerintem ha a tavirózsákat bent hagyod a tóban, még biztosabb a pusztulásuk; így talán még van esélyük, ha a tövük nem fagyott be.

Előzmény: BuNnY (7973)
drLaca Creative Commons License 2005.02.15 0 0 7977

Sziasztok,

 

Elsokent: megjelent egy ujabb tavas konyv es termeszetesen ismet egy kulfoldi forditasbol. Olvasta valaki kozuletek? Ha igen mi a velemenye rola - elore is koszi a valaszokat.

Dísztavak, vízikertek Egyéb könyvek sorozat Ára: 3998 Forint Tartalom: Mielőtt hozzákezdenénk - Dézsák, hordók - Koi-pontyos dísztó - Keleti stílus - Sziklabarlang és vízköpők - Szabálytalan tó vízeséssel - Patak a kertben - "Erdei" patak - Nagy, szabályos formájú tó - Ikertavak - Vályúba telepített tó - Marokkói kert - Sziklás vízesés - Modern tó - Tudnivalók és mutatók

Szia szilencium,

 

Haaat azert vigyazz, mert a vedette nyilvanitas nem azt jelenti, hogy kitesznek egy tablat, hogy termeszetvedelmi terulet es belepni tilos. Ennel rosszabb, a nagyon kukacoskodok meghatarozhatjak, hogy mit lehet a toba telepiteni, hogy kell fenntartani a sajat tavadat, mennyien latogathatjak stb. - amely nem zavarja a vedett allatok termeszetes eletfelteteleit (pl. szurot, amely felszipantja az ebihalakat stb). Mondom a nagyon kukacoskodok ELVILEG megtehetik!!! Udv, drLaca

Előzmény: szilencium (7975)
szilencium Creative Commons License 2005.02.15 0 0 7976

köszönöm szépen....nagyon szerényen, sunnyogón, szeliden, DE AZÉRT MÉGIS CSAK BÜSZKÉN!

Csak jönnek maguktól és nem fogom be őket isten ments, dehogy, csak beszélgetünk.
agicza: Nagyon kényesek a trópusi tündérrózsák, oda kell figyelni mit veszünk, az itthoni klíma nem nekik való, bár a víz hőmérséklettel lehetne telepíteni. Most lenne egy-két tippem, honnan szereztünk be párat, mármint sima tavi rózsát és vizinövényeket. Emlékeztek még az iskolai gyűjtésekre? Akkor kötelező volt és megengedett! Vagy rosszul emlékszem?

üdv: brekk

Előzmény: hasand (7961)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!