Keresés

Részletes keresés

Nincstöbbnick Creative Commons License 2013.04.06 0 0 69359
cam aro Creative Commons License 2013.04.06 0 0 69358

v5c kell, any id card, es egy utility bill.

mivel ilyened nincs, keress valakit aki hazaviszi.. mert postan nem adom fel. 

£15 penz. ha erdekel. kuldj priviben adatokat.  

Előzmény: FSO Papa (69346)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2013.04.06 0 0 69357

Egyebkent meg gyonyoru, polos ido van. Vettem is rogton harmat, amolyan ferfibevasarlasos modon. Ennek menete a kovetkezo:

 

1. Bemesz a boltba, a polokhoz.

2. Kivalasztod a meretet, es veszel nehanyat kulonbozo szinekben.

3. Fizetsz es tavozol.

 

Hadd ne mondjam, hogy a noi verzio hany lepesbol all.

Nincstöbbnick Creative Commons License 2013.04.06 0 0 69356

"Nekem eleg furcsa, hogy az "eros" vagy a "nehez" az a sztakisoknal fonev, de hat ugy latszik, nemcsak Zlot nyelvtani tudasa elavult, az enyem is. ;)"

 

Ugy kell ertelmezni, hogy pl. a "heavy traffic" az egy darab jelentessel bir, ebben az ertelemben pedig fonev nemcsak a traffic, de a heavy is. Lasd meg pl. onoseso (csak mi ugye szeressuk egybeirni) vagy mittomenmi. Tehat pl. egy ilyen szoosszetetel forditasakor nem a melleknevi, hanem a fonevi jelentest erdemes alapul venni, errol szol a tortenet. Bar a szotarhasznalatot nem szeretnem elmagyarazni, neked eleg, ha a szo szerinti jelentest kikeresed.

 

"Olyanokon, hogy a "quick retunrs" az naluk "nagy forgalom", mar nem csodalkozom, valoszinuleg valami szolas vagy kifejezes, igy szerintuk nem szo szerint kell forditani."

 

Ha beirod, hogy "quick returns", akkor nem erre, hanem a "small profits and quick returns"-re egesziti ki a sztaki keresoje a kifejezest, aminek jelentese "nagy forgalom és kevés haszon". Mintha kihagynal dolgokat olvasas kozben, vagy az agyad kapcsol ki-be random idokozonkent, nem tudom.

Előzmény: pigee (69353)
Out-migrant Creative Commons License 2013.04.06 0 0 69355
Előzmény: pigee (69353)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2013.04.06 0 0 69354

En csak azt mondtam, hogy felesegem kollegajanak eseteben a Halfordsban kertek a papirokat, az autot, es ot magat :-) Ez nem jelenti azt, hogy ez tenyleg mind kell is hozza, lehet hogy egyszeruen csak a halfordos staff rosszul tudta a kovetelmenyeket / ugyintezes menetet. Volt mar ra pelda, hogy illetekes rosszul tudott valamit...

Előzmény: FSO Papa (69346)
pigee Creative Commons License 2013.04.06 0 0 69353

Nezd csak meg az eredetit:

 

http://szotar.sztaki.hu/search?fromlang=eng&tolang=hun&searchWord=heavy&langcode=hu&u=0&langprefix=&searchMode=WORD_PREFIX&viewMode=full&ignoreAccents=0

 

A heavy jelentese:

melleknevkent sulyos vagy kemeny

fonevkent nagy, nehez, eros, stb. stb.

 

Nekem eleg furcsa, hogy az "eros" vagy a "nehez" az a sztakisoknal fonev, de hat ugy latszik, nemcsak Zlot nyelvtani tudasa elavult, az enyem is. ;)

 

Olyanokon, hogy a "quick retunrs" az naluk "nagy forgalom", mar nem csodalkozom, valoszinuleg valami szolas vagy kifejezes, igy szerintuk nem szo szerint kell forditani.

Előzmény: 45eskoltozik (69350)
juditbaranya Creative Commons License 2013.04.06 0 0 69352

Ha valaki jön Angliaba Pécsről vagy a környékéről legyen szives szoljon, van egy csomas kb 10 kg és nem nagy amit el kellene hozni, természetesen kifizetném. Köszönöm Judit

seci Creative Commons License 2013.04.06 0 0 69351

Látod, látod, nem is suru, hanem eros. Mint a Pista ;)

-seci

Előzmény: netszkvid (69349)
45eskoltozik Creative Commons License 2013.04.06 0 0 69350

forgass kicsit tobb angol nyelvkonyvet...itt a heavy nem a sulyrol szol...

 

heavy traffickif USA: he'viːˇ træ'fɪˇk UK: heviː træfɪk0

    1. nagy forgalom
    2. teherforgalom
    3. erős forgalom

 

Előzmény: pigee (69348)
netszkvid Creative Commons License 2013.04.06 0 0 69349

Az angol meg azt kerdezne, ha tudna magyarul, hogy miert mondjuk suru-nek, nem lekvar az. Ez egy ilyen nyelv a magyar meg egy olyan. 

Előzmény: pigee (69348)
pigee Creative Commons License 2013.04.06 0 0 69348

Egyre tobbet hallgatom a kozlekedesi jelenteseket, szinte csak ezt a negy szot ismetlik: sorry, closed, slow, heavy. Kulonsen az utolso eleg furcsa, a forgalomnak miert sulya van itt?

pigee Creative Commons License 2013.04.06 0 0 69347

Az biza, egyutt a munkahely es a szallas, utikoltsegre es kajara se kell kolteni. :-))

Előzmény: cam aro (69287)
FSO Papa Creative Commons License 2013.04.06 0 0 69346

Halihó

 

Jó rég jártam erre, de azért még olvasok, így mondjuk nekem is eszembe juthatott volna, hogy beírjak :) de nem akartam a mostanság itt jóval érdekesebb témában folyó diskurzusokat az én is egyszerű bajommal megtörni - ugyanis én lennék az, aki elvesztette a hátsó rendszámát. Mostanság ritkán járok már Britland felé (bezzeg még tavaly volt hogy hetente mentem).

 

Szóval arra számítottam, hogy nem fogják csak úgy kiadni, persze ezt csak azért furcsállom, mert a brit rendszámon nincs semmilyen hatósági érvényesítés, matrcia/címke stb, tehát elvileg azt bárki legyárthatná, akinek a technológiája megvan hozzá.

Az mondjuk meglepett, amit WE...izé, ALHEA ír, hogy még maga az autó is kell hozzá.

 

Németországban plédául ez úgy megy, hogy a körzeti "okmányirodák" közelében van egy rendszámbolt, ahol az okmányirodai igazolás alapján legyártják a rendszámot, amivel vissza kell sétálni a hivatalba és ott ráteszik a plecsnit. Ettől lesz hivatalos.

Poénra bármilyen rendszámot csináltathatsz ott, haverom múltkor csináltatott a fiának egy Zsoltika feliratút. Akár a sima "D" jelzésű fehér alapúra is benyomják, plecsni nélkül úgysem érvényes. De van sokféle színű tábla.

Lehet, hogy tényleg ez lesz a megoldás, ha jól emlékszem, van sárga hátterű is. Jövő héten úgyis megyek :)

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (69344)
pigee Creative Commons License 2013.04.06 0 0 69345

Ismet bizonyitjatok, hogy a tudatlansag es a masok lenezese milyen szorosan osszefugg raadasul uvoltozessel kiegeszitve. Hutsd le magad, meg mielott megut a guta. ;)

 

Volt egy jo kampany, amiben mi is reszt vettunk, a svedek nagyon jo megoldast talaltak ki nemcsak a biciklizesre, hanem minden extrem sportra, vegul a gordeszkazo gyerekeknel is eloirtak a viseleset. 

 

A sisak nem sokban kulonbozott a foton lathatotol, egyetlen lenyeges dolog volt rajta, hogy a rogzito szijat nem a torokra, hanem az allcsucsra illesztve lehetett rogziteni, szivacsbetet vedte az allat. Ennyi az egesz. Ugyan ugy, ahogy a terdvedo es konyokvedo se sokkal kulonbozik egy csukloszoritotol, csak egy szivacs van rajta.

 

Lehet persze mondani, hogy milyen draga 10 font egy sisakert, nem hiszem, hogy dragabb lenne, ha az allat vedo szivaccsal egyutt adnak. Persze lehet, hogy megis, mert versenybiciklisek ilyesmiket viselnek, es ok, ugye milliomosok.

Előzmény: netszkvid (69336)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2013.04.06 0 0 69344

Nem tudom a reszleteket, csak annyit irt, amit bemasoltam. De valoszinu, hogy semmikepp nem megy kulfoldrol, felesegem megkerdezte lengyel kollegajat akinek volt mar ilyen ugye, es Halfordsban tenyleg legyartottak ujra a rendszamtablat, de kellettek hozza a papirok, meg az auto, meg szemelyesen o is, telefonon nem lehetett intezni. (Velemenyem szerint erdekes is lenne ha bemondasra csinalnanak uj rendszamot...)

Előzmény: cam aro (69343)
cam aro Creative Commons License 2013.04.05 0 0 69343

mi baja a kartonpapirral ?

jo az. mer' epp elhagyta a regit. 

legalban nem fog innen rendszamot kapni. hacsak olyan service nem ismeri akinek open accountja van rendszamgyarosoknal. 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (69342)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2013.04.05 0 0 69342

Egyik baratom kerdezi, van otletetek? Alabb idezem a kerdeset az emailjebol:

"Az a helyzet, hogy elveszett a már itthon  (Mo) levő brit autómról a hátsó rendszám és nem tudom, hol lehet. Viszont rövidesen használnám a kérdéses járművet. Utánanéztem, elvileg a rendszámgyártásra jogosultaknak ellenőrizniük kell egyrészt a kérelmező személyazonosságát (útlevél), illetve a jogosultságát a rendszámhoz (V5C). A kérésem az volna, ha be tudnál ballagni egy Halfordsba vagy valami helyi kis műhelybe, akik foglalkoznak gyártással, megkérded őket, hogy jelen helyzetben mi a teendő? (tulajdonos külföldön, autó dettó, rendszám meg SOS kéne, mert a kartonpapír nemkicsit gáz). Van-e valami megoldás erre, vagy csak az, hogy repüljek ki a szigetre egy rendszámért?"

Nem hiszem hogy Halfordsban tul sokat tudnanak erre mondani... Nektek van infotok/tapasztalatok ilyennel?

cam aro Creative Commons License 2013.04.05 0 0 69341

lemaradt.. :@ 

 

erted ezt a szazalekosdit  te, a nagy marha eszeddel..Bácsi!  :DD) 

 

 

Előzmény: cam aro (69340)
cam aro Creative Commons License 2013.04.05 0 0 69340

"cam nem mensa tag"

 

na most oszinten.. kell nekem barmifajta onigazolas ..?

 ugyehogy nem... :P :DD 

 

ugyanitt felettebb valoszinunek tartom, hogy Usain Boltot is lefutna sok ehes fajtarsa, csakhat ok epp nem indulnak olimpian.. igy maradnak..... rejtett tehetsegek.. de nem tehetsegtelenek!

erted ezt te, a nagy marha eszeddel..Bácsi!  :DD) 

Előzmény: KawaBazsy (69339)
KawaBazsy Creative Commons License 2013.04.05 0 0 69339

"cam nem mensa tag"

 

S ezt csak most mondja? Mi meg még tegeződtünk.. ráadásul a francia autókat sem szereti, piha! :-))

Előzmény: cam aro (69338)
cam aro Creative Commons License 2013.04.05 0 0 69338

cam nem mensa tag.. igy nem birja vegigsakkozni, hogy mi lenne a JO step to step lakascserenel. 

 

landlord korrekt, atbacni nem szeretnem.. /megugye a deposit :)/ szvsz sztem ket honap haladek jar neki. 

viszont pecot talalni sem egyszeru egyik naprol masikra.. szvsz ha szolok landlordnak hogy koltoznek.. o indit egy folyamatot.. es en is.. 

mivan ha nem talalok idoben megfelelo pecot ? 

mivan ha talalok pecot par napon belul.. de prev. landlordnal meg ketyeg a ket honapom  ? 

nem szeretnek ket lakbert fizetni..egy honapban.. 

 

aki mar atesett hasonlo szitun.. irna par sor eletszagu tortenetet ? 

..csak okulas vegett.. 

 

koszi. 

Caitlin Creative Commons License 2013.04.05 0 0 69337

ugye ez csak szonoki kerdes volt? :)

Előzmény: netszkvid (69336)
netszkvid Creative Commons License 2013.04.05 0 0 69336

Mert akkor SENKI nem viselne. Meg miert is vedenenk JOBBAN az ember allat mint az agyat? Bar kinek mi a fontosabb ugye (ha igazad lenne, akkor amerikai footballban hasznalt sisakok lennenek forgalomban biciklizesre- lattal mar olyat az utakon? Vagy rajtad kivul mindenki hulye?)

Előzmény: pigee (69333)
pigee Creative Commons License 2013.04.05 0 0 69335

Minden nyugdijba vonulo papnak egy hordo sort - egesz erdekes honorarium. :-)))

Előzmény: le542 (69098)
pigee Creative Commons License 2013.04.05 0 0 69334

Hat igen, az elettarsamtol megkaptam ennek alapjan a meggyozo vallomast, hogy legyek nyugodt, most mar lathatom, amit o regota tud, igy nem kell attol tartanom, hogy hutlen lesz hozzam. Azert ilyen oszinte es meggyozo vallomasra bizony nem szamitottam. :-))

Előzmény: le542 (69095)
pigee Creative Commons License 2013.04.05 0 0 69333

Teccett a logiced.;)

Erdeklodv varom a folytatast, miert is nincs igazam, hogy a biciklis sisaknak az arcot es az allat kene vedenie.

Előzmény: cseik (69315)
gyula.api Creative Commons License 2013.04.05 0 0 69332

S.O.S 

Sziasztok ! Jelenleg egy 1 hete Angliában, Poole , Dorsetben tartózkodó 24,és 29 éves fiatal pár részére keresnék azonnali szálláslehetőséget,ideiglenesen, vagy hosszútávra. Jelenleg munkát keresnek, Ezen a helyen, vagy Londonban, de aki vállalta elszállásolásukat/rokon/ kibírhatatlanul viselkedik ! Kérem, ha tudtok segítsetek,természetesen a szállást nem ingyen kérjük. 

gyula.api@gmail.com címre kérnék írni előzetesen,további kapcsolatfelvételig ! Előre is köszönöm: egy aggódó apa.

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2013.04.05 0 0 69331

Hát igen, van jópár ilyen...

Előzmény: 45eskoltozik (69330)
45eskoltozik Creative Commons License 2013.04.05 0 0 69330
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (69327)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!