Keresés

Részletes keresés

robertov72 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 8934

Al lóbalzsam néha esténként  nekem is előkerül mikor kicsit többet engedek meg magamanka mint amennyit szabadna!

Előzmény: real_geri (8933)
real_geri Creative Commons License 2011.07.30 0 0 8933
Na, itt vagyok en is, reg jartam erre
2009.04.01. Volt a mutet, 3 honapra ra melo, 4. Honap orfi, azota is melo
Csokkentett kapacitassal (ertsd havi 3-4e km nem 6-8e km vezetes, es nem emelek 10-15kg felett) dolgozom, de nyomom
Futas ugralas sajna nem megy, meg nagyon terhelni sem, bicikli megy, meg uszas is
Altalaban havi 1-2 rosszabb nap van, ehez kell egy egy bogyo, meg kenegetem lobalzsammal, es kesz
Azt mondom, kb a mutet elott 4-5 evvel erzett allapotot tudta visszaadni a doki, sima serv eltavolitas L5-S1 szakaszon

Most ami miatt mar faj, hogy koltozesben vagyunk, es masfel hete minden nap ingazunk egy autonyi cuccal az uj es regi lakas kozt, osszeraktam egy komplett konyha rendszert (sajat tervezes es lapszabaszat), es ilyenek, napi 10 oraban, na ma ugy erzem, itthon kell maradjak, mert sok lesz. Majd holnap rakom ossze a gardrobszekrenyt csak

En is azt remeltem, 100% lehet, de ennek is orulok
Igazabol minden izuletem fajni szokott, konyok terd csuklo, szoval ez gyanitom tenyleg reumatikus gond, nem sebeszi

Udv es jobbulast mindenkinek!
Peter
luci71 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 8932

Szerintem több orvoshoz is elmehetnél,és majd meglátod hol mit mondanak.

És nem utolsó sorba mennyi a várakozási idő műtétre,ha nem uszható meg.

Előzmény: hmarco77 (8931)
hmarco77 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 8931

De lehet, hogy az irgalrendi kórházba megyek egy sebészhez...

robertov72 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 8930

engem a honvéd kórházban műtöttek, ott szerintem  vannak jó orvosok csak ugye kikell fogni kihez kerül az ember!

 

Előzmény: Maleman (8915)
robertov72 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 8929

Az műtét után 3 hónapig mindent úgy csináltam ahogy mondták ,rengeteg torna kevés ülés  emelés nagy ritkán.6.hét után úszni  is jártam és a műtét után pont 3 hónappal a létrán álltam és melóztam! azóta is óvatos vagyok,de néha azért be-be csúszik 1-2 darab 20-30 kilós zsák az viszont nem szokott jól esni:(

Előzmény: ahmal (8910)
hmarco77 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 8928

Sziasztok!

Vannak tapasztalatok az országos gerincgyógyászati centrummal kapcsolatban?

http://www.ogk.hu/

ahmal Creative Commons License 2011.07.29 0 0 8927

SZIA. IDEGSEBÉSZETEN PÉCSEN

Előzmény: Maleman (8914)
ayurveda55 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 8926

Szia otthonülő!

A jóga nem feltétlen ugyan az mint a torna, specifikusan alkalmazható sajátos problémákra.

Pontosan ezért hatékony, és ha óvatosan csinálod akkor talán javulást érhetsz el!

Fontos, hogy gondolkozz azon, mik a lehetőségeid, és indulj el valamerre, mert ha várakozol otthon, akkor lehet, hogy addig súlyosbodik az állapotod, amikorra már nem lesz más opció, mint a műtét.

Mindegy mit választasz, de ha nem változtatsz valahogy akkor semmi sem fog változni, sem javulni sem (: Persze félre ne értsd, én nem vagyok a helyedben, nem tudhatom mik akadályoznak az előrelépésben, de azért még együttérezek veled (:

Felelősek vagyunk önmagunkért (:

Előzmény: otthonülő (8925)
otthonülő Creative Commons License 2011.07.29 0 0 8925

Köszi a választ. Sok rosszul sikerült műtétről olvasgattam, meg újabb műtétek követték az elsőt. Ezért is nem akarok szaladni a kés alá, meghát félek is, mert pánikbeteg is vagyok. A dokim a Honvéd Kórházba akart telefonálni, mikor leállítottam őt. Hát tanácstalan vagyok, mert tényleg ha nem csinálok semmit akkor csak "érzem", de ha valamibe akárcsak házimunkába is belekezdek mindjárt nagyon fáj. Tornára, fizikoterápiára jártam.

Előzmény: ayurveda55 (8924)
ayurveda55 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 8924

Szia otthonülő!

Abban az esetben ha még nem szakadt ki a sérv, akkor manuálterápiával-jógával-injekciókúrával és gyógyfürdővel elérhetőek javulások az ayurveda szemszögéből (:

Amennyiben erre nincs lehetőséged, akkor kipróbálhatnád csak a jógát, amennyiben van ilyen a környezetedben, ahol élsz.

Mindkettő megoldás lehetséges javulást hozhat, ha megpróbálod (:

Ha a műtét mellett döntesz, kérlek mérlegeld, hogy utána is sokszor sajnos van visszaesés, de találkoztunk olyannal is, aki még rosszabb állapotba került tőle. Teljesen egyéni, mint ahogy minden ember is.

Sajnos a magánpraxis ezen iránya TB által nem finanszírozott,  mindenesetre lehetőség, melyről jó ha tudnak olyan emberek is akik látószögébe eddig ilyen nem volt. Akármelyik is érdekel, légyszíves kérdezz nyugodtan.

Előzmény: otthonülő (8920)
hmarco77 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 8923

A következő hetekben megyek sebészhez, majd kiderül, hogy beborul. Azér bosszant, hogy 2X konzervatív kezelés után nem ment vissza... 

Előzmény: lamanai (8922)
lamanai Creative Commons License 2011.07.29 0 0 8922

Az én orvosom azt tanította, hogy a fájdalom orvosi szempontból nem műtéti indikáció. Ha kibírhatónak ítéled és reménykedsz abban, hogy talán javulni fog, akkor Ő, csak a fájdalom megléte alapján nem ítélne műtétre.

Ha viszont leesel lábujjhegyről, akkor viszont már sokkal rosszabb a helyzet - ez azt jelenti, hogy a sérv mozgató ideget nyom. Ha sokáig nyomja, elhal. És nem, vagy nem tökéletesen regenerálódik.

 

Sztem a Te helyzetedben Ő már műtétet javasolna. Amíg még nem késő. :-(

Előzmény: hmarco77 (8921)
hmarco77 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 8921

Azért kell pihennem mert leesek lábujjhegyről...

Az achilles felett meg elkezd k...ra fájni.

 

Előzmény: lamanai (8919)
otthonülő Creative Commons License 2011.07.29 0 0 8920

Egy éve állapították meg, hogy gerincsérvem van. A reumatológus azonnal telefonálni akart a műtét miatt. Én még gondolkodási időt kértem, nem szerettem volna azonnal műtétre menni, meg nemis mertem bevállalni. Az eltelt egy évben nagy fájdalmaim nem voltak, de csak akkor, ha nem csinálok semmit. Ha pl. mosogatok, söprögetek, gereblyézek elkezd fájni, a hátam majd beszakad. A lábam és kéz újjaim rengetegszer görcsölnek, a jobb lábam zsibbad sokszor. Dehát nem tehetem meg, hogy nem csinálok semmit! Mégis a műtét mellett kellene döntenem?

lamanai Creative Commons License 2011.07.29 0 0 8919

Miért kell pihenned? Mit érzel olyankor, mikor pihenned kell?

Megtart a lábfejed lábujjon, nem zöttyensz vissza akkor, mikor a jobb lábadra lépsz?

Előzmény: hmarco77 (8918)
hmarco77 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 8918

Igen, de néha pihennem kell:)

Előzmény: lamanai (8917)
lamanai Creative Commons License 2011.07.29 0 0 8917

Ha most felállsz, végig tudsz sétálni a szobán lábujjhegyen?

Előzmény: hmarco77 (8916)
hmarco77 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 8916

Terhelésre jön elő minden, de akkor nagyon. 

Előzmény: lamanai (8912)
Maleman Creative Commons License 2011.07.29 0 0 8915

robertov72 téged hol műtöttek?

Tanácstalan vagyok , hogy melyik intézménybe menjek gerinc problémámmal , lábzsibbadás stb...

Gerincgyógyászati központ a jobb szerintetek vagy az Országos Idegsebészeti Intézet az amerikai úton?

Maleman Creative Commons License 2011.07.29 0 0 8914

ahmal hol műtöttek?

lamanai Creative Commons License 2011.07.28 0 0 8913

Szia!

 

Nekem hasonló tüneteim voltak még nagyon sokáig a műtét után.

Kb. fél évvel a műtét után kezdtem el, nagyon finoman, dolgozgatni heti 1-2-3 napokat. Ülő munkát végzek - még így, hogy nem heti öt napot kellett ücsörögnöm is nagyon szenvedtem.

Az első fél évben nem cipeltem többet egyszerre két-három kilónál, azt is elosztva a két kezemben.

 

Kb. 1-1,5 évvel a műtét után kezdtem el újra "normális" embernek érezni magam.

Ma már bicajozom, futok, úszok, időnként lovagolok, moziba járok (azaz képes vagyok kényelmesen egyhuzamban végigülni két-három órát).

 

Légy türelmes, sztem.

 

Jobbulást! :-)

 

Előzmény: ahmal (8910)
lamanai Creative Commons License 2011.07.28 0 0 8912

Ha achilles reflexhiányod van és tartósan gyengébb a lábad/zsibbadsz, akkor pedig sürgősen műteni kéne.

Ez ugyanis (ismereteim szerint) azt jelzi, hogy elnyomja a mozgató és érző ideget a sérv.

A mozgatóidegek pedig nem regenerálódnak - ha pl. sokáig áll fenn az az állapot, hogy nem tudsz lábujjhegyen járni, akkor ha sokáig vársz a műtéttel, akkor lehet, hogy már sosem fogsz tudni.. :-(

Márpedig azért az nem mindegy.. (kiránduláshoz, futáshoz jól jön).

Előzmény: hmarco77 (8911)
hmarco77 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 8911

Sziasztok!

Három éve derült ki, hogy porckorongsérvem van. A tegnappi MR: L.V. dehydratált,kontúrján kisfokú protrusio látható, mely a kilépő gyököket eléri.

A három évvel ezelőtti MR leletre is ez volt írva, közben kétszer feküdtem vele az orfiban. Nos alapvetően semmi baj, alapjáraton gyengébbnek érzem a jobb lábam, nem tudok sokáig ácsorogni,járni, terhelésre megfájdul a derekam.  A kórházban elmulasztották a fájdalmat (tompa nyomás lett belőle ha nem terhelem), de zsibbadást, és az achilles reflexhiányt nem sikerült elkergetni.

 

Meglehetősen fosok a műtéttől, jó lenne megúszni.

 

 

ahmal Creative Commons License 2011.07.28 0 0 8910

Hát én is így gondolom,hogy nem lenne szabad már ilyenek tüneteket produkálni.Te egyébként mennyi idő elteltével tudtál visszamenni dolgozni?Ha emeltél neked is volt,ilyen érzésed mintha nyomodna össze a gerinced,és ha dombon mentél elnehezedtek a lábaid?

Előzmény: robertov72 (8909)
robertov72 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 8909

szerintem ennyi idővel  a műtét után ezeknek a tüneteknek nem igazán volna szabad jelentkezniük! Próbálj egy új Mr-t csináltani és abból kiderülhet mi a gond! nekem a műtét másnapja óta nem kellett egy bogyó sem és a már több mint 2 éve volt!

Előzmény: ahmal (8908)
ahmal Creative Commons License 2011.07.27 0 0 8908

Sziasztok.Végső elkeseredésembe fordulok hozzátok.Május 19-én műtöttek L.V -ös kiszakadt sérvel IV-en előboltosulás látható.A műtét után átmenetileg jobb volt a helyzet,megszüntek a fájdalmaim,de a lábujj zsibbadás maradt.Megvolt a 6hetes kontrol,ahol jeleztem az orvosnak,hogy fájdalmaim vannak,nem tudok emelni 2kg-ot se mert lenehezednek a lábaim,ugyanez van ha dombon megyek fel olyan érzésem van mintha súlyok húznák lefele a lábam.Elküldött rehabra gyógytorna masszázs galván ultrahang stb,másfél hete csinálom,de nem hogy jobb egyre rosszabb .Tegnap du beállt a derekam allig bírtam menni,éjjel arra ébredtem mindkét lábam lezsibbadt .Ma kaptam algopyrin mideton hotemin injekciót,és még 4 napig kapnom kell. Normálisak ezek a tünetek?Teljesen elvagyok keseredve hogy fogok így visszamenni dolgozni,emelni nem tudok mert érzem hogy nyomodik a gerincem,ülni nem tudok huzamosabb ideig,mert elkezd sajogni a derekam. Szerintetek nem sikerült a műtét vagy mi lehet a baj?

luci71 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 8907

Szia!

Nagyon örülök hogy jóbban érzed magad.Már nagyon vártuk jelentkezésedet.

De nagyon vigyázz magadra,mihamarabb állj talpra.Jelentkezz azért hogy haladsz a felépüléssel,rehabra nagyon vigyázz!

Előzmény: Malagurski75 (8904)
bela2200 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 8906

HIPP-HIPP-HURRÁ!
Légy nagyon türelmes és óvatos!

Előzmény: Malagurski75 (8904)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.26 0 0 8905

Szia Mesi!

 

De jó, hogy jelentkeztél, örülök neki, hogy úgy érzed, hogy ez most jó lesz. Sétálgatsz már? A rehabbal majd óvatosan ne úgy mint januárba! 

 

 

Előzmény: Malagurski75 (8904)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!