Keresés

Részletes keresés

Prometheus13 Creative Commons License 2016.03.01 0 0 24182

Erről az ablakról tudtok valamit?

 

4low e-13,5 argon THX-4 float-13,5 argon THX-4

greenmeister Creative Commons License 2016.03.01 0 0 24181

A felső rögzítését ha részleteznéd egy kicsit. Nem a ral szerinti beépítés a hangsúlyos hanem a felső redőnytok helyetti 30cmes hely kitoltese. 210x180as résbe raknék 200x150es ablakot.

Előzmény: ganser (24179)
Kisdi Creative Commons License 2016.03.01 0 0 24180

A Kömmerling 76 Uf értéke 1,3

A Horizonté Uf 1,08

 

Az Én Ablakom nagy megbízható cég, de a Horizont termékükkel nekem anno voltak állandó jellegű esztétikai problémáim. Gyártó Windoor.

 

A többit nem ismerem.

Előzmény: grika (24176)
ganser Creative Commons License 2016.03.01 0 0 24179

"L" alakú laposvasakkal szoktuk megoldani,amit a felső köpenyfalhoz rögzítünk,2 méteres ablaknál minimum 2 darabbal.Utána tudnád az említett blokkot beragasztani.

Viszont az oldalfalnál sem fog menni egyszerűen az XPS ragasztás,mert kapcsolt gerébtoknál az oldalsó káva is lépcsőzetes. Kibontás után nyilvánvaló lesz....

Előzmény: greenmeister (24177)
gabeeen Creative Commons License 2016.03.01 0 0 24178

Ez RAL szerinti beépítés, nálunk Magyarországon nem egy alap verzió.

Kívül-belül párazáró szalaggal ragasztja le a videon Jürgen a nyílászárót.

 

Jóval drágább mint a "hagyományos beépítés", tájékozódj erről.

Előzmény: greenmeister (24177)
greenmeister Creative Commons License 2016.03.01 0 1 24177

Nem írtam ugyan, de csavarozni fogjuk. Alól lehet hogy az ablakkáva szélességében 5cm ytongot kap, tartok én is hogy megrogy a későbbiekben a hungarocell. 2m széles az ablak és 3 rétegű üveg. Felül viszont, hogy szokták rögzíteni mert ott ötletem sincs hogyan lehetne jól megcsinálni. Egy 30*40cmes 2m hosszú hungarocell tömbhöz nehéz rögzíteni. Ehhez hasonló lenne az áthidaló alatt:

Előzmény: ganser (24175)
grika Creative Commons License 2016.03.01 0 0 24176

Régi kockaházam ablakait cserélném műanyag nyílászáróra, belül fehér, kívül fóliázottra. Jó minőségű, jó árérték arányú ablakot keresek. Három rétegű üvegezést szeretnék. Ami eddig felmerült: 1. Kömmerling 76 MD , kaposvári vagyok, itt gyártja az ABLAK ÉPSZER KFT, a cég is szimpatikus.

2.Horizont PS Penta plus, Én ablakom KFT forgalmazza, nem tudok semmit a cégről. 3. Rehau synego , T-T ablak KFT,róluk is jókat hallottam, azt hiszem Pécsen gyártják.

Kicsit megzavarodtam, az 5 kamrás Kömmerling ablak profiljának jobb az Uf értéke, mint a 7 kamrás Horizonté és ugyanakkora mint a 7 kamrás Rehaué. Ebben az esetben ad valami pluszt a kamraszám? Árkategóriába hogyan viszonyulnak egymáshoz?

Tudtok valamit ezekről a cégekről? Köszi a segítséget.

ganser Creative Commons License 2016.03.01 0 0 24175

Elméletben működhet.

Nekem evvel a következő a gondom:

1. az xps-re ültetett szerkezetek alatt szinte mindig megrogyik a szigetelő anyag és megsüllyed az ablak.

2.a hungarocellblokkból arra következtetek hogy belső redőnytok van jelenleg.

Ezek az ablakok szinte kivétel nélkül 160 centi feletti szélességűek ám!

Felső oldalon a hungarocellhez fogsz rögzíteni?Esetleg csak a tok után fogod az említett "blokkot" berakni?

3."Az ablakot a helyére emelve, majd körbe ékelve kitöltjük a kb 1,5cm-es hézagot pur habbal."

Csavart nem terveztek?Pedig nem ártana bele jó sűrűn!

Előzmény: greenmeister (24174)
greenmeister Creative Commons License 2016.03.01 0 0 24174

Gerébtokos ablakot kívánunk cserélni. A következő módon történne az új nyílászáró beépítése. A gerébtokos ablak teljes kibontása után alul 2 cm-es, két oldalt 5-5 cm-es XPS lapot kívánunk a fal teljes mélységében (a külső és a belső fal síkjával merőlegesen) beragasztani. Felül pedig egy nagy hungarocell blokkot rakunk majd az áthidaló alá. Ezt behálóznánk szépen úgy, hogy a  külső-belső falsíkra is 10-15cmel ráfordulunk. Az ablakot a helyére emelve, majd körbe ékelve kitöltjük a kb 1,5cm-es hézagot pur habbal. Javasolt az ilyesfajta beépítés? Vagy van ennek valami hátulütője? Nem szeretnénk ha az ablak mellett hőhíd alakuljon ki. ( REHAU Synego 0,6-os üveggel a beépítésre váró ablak. )

Prometheus13 Creative Commons License 2016.03.01 0 0 24173

Értem köszi. A vasalatról hallottál valamit?

Előzmény: gabeeen (24172)
gabeeen Creative Commons License 2016.02.29 0 0 24172

Nem ezt írtam, én is dolgozok Brügmann profillal.

 

A ferdítésre reagáltam hogy 6 kamrás.

 

Előzmény: Prometheus13 (24171)
Prometheus13 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 24171

Köszi a választ!

 

Ezek szerint akkor nem valami jó a Brümmanger Salamander!

 

A vasalatról esetleg hallottál?

  • Siegenia 6 fokozatú biztonsági vasalat.

 

Előzmény: gabeeen (24170)
gabeeen Creative Commons License 2016.02.29 0 0 24170
  • "A 6 légkamrás profilok és a dupla tömítő réteg megakadályozza a hőhidak kialakulását és ideális hangszigetelést biztosít."

 

A Brügmann 73mm-es profilja 5 légkamrás és nem 6!

Ne hagyd magad azzal megvezetni hogy a gömbölyű szárnyban ők 6-ot akarnak számolna, 5 marad az csak.

Van 7 kamrás verzió is  a Brügmannak (Sunline) 73mm-es vastagsággal én biztos nem adnám hozzá a nevem.

 

 

Ha már a kamrák számánál járunk, nézd meg a különbséget.

Ugyanazzal a beépítési mélységgel az első képen 5 kamrás tok, a másodikon 7 kamrás.

A laikusok akik csak a vételárra utaznak lehet megeszik azt hogy plusz 2 kamrát kapnak, de igazából ahol a középső kamra van ezáltal sokkal kisebb az acél merevítés (ergo gyengébb az ablak).

 

Miután ezt megnézted akkor a fentebb említett szárny 5 kamrás, és a gömbölyített verzió végett sem számolható 6-nak, csak laikusoknak.

 

Ezt nevezik paraszt vakításnak.

Egy 80mm-es vastagságú profil sem feltétlenül jobb mint egy 70mm körüli 5 kamrás (ebbe most nem hiszem hogy lenne értelme belemerülni).

_____________________________________________________________________________

  • "3 mm vastag kamrafal,"

2,8mm vastag, de csak ha olyat kérsz ami nem újra hasznosított PVC akkor "A kategóriás" (van ilyen a Brügmannak).

_____________________________________________________________________________

  • "Uf 1,28 W/m²K,  Uw=0,94 W/m²K"

Csak 3 rétegű Ug=0,6 W/m2K esetén tud a 73mm-es Brügmann Uw=1,0 W/m2k körüli hőszigetelési tényezőt.

_____________________________________________________________________________

"A Ventana KFT Pécs Szigeti út forgalmazza és Miskolcon gyártják."

 

A miskolci gyártó konkrétan Arnóton van a város mellett Huntherm Kft néven (volt Profi Ablakgyártó).

Én nem vásároltam tőlük annak ellenére hogy miskolci vagyok és a későbbiekben sem szándékozom, így nem véleményezem őket.

 

 

Előzmény: Prometheus13 (24169)
Prometheus13 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 24169

Bocsi, hogy fárasztalak benneteket de találtam még egy profilt 

 

Brügmann Salamander A+ 73 mm 

 

Tulajdonságok

  • 73 mm beépítési mélységgel 
  • A 6 légkamrás profilok és a dupla tömítő réteg megakadályozza a hőhidak kialakulását és ideális hangszigetelést biztosít.
  • Siegenia 6 fokozatú biztonsági vasalat,
  • 3 mm vastag kamrafal,
  • 2 vagy 3 rétegű üvegezéssel,
  • Uf 1,28 W/m²K,  Uw=0,94 W/m²K

 

A Ventana KFT Pécs Szigeti út forgalmazza és Miskolcon gyártják.

 

Vélemény?

ganser Creative Commons License 2016.02.29 0 0 24168

A GU vasalatok 99,99 százaléka kifogástalan.

Ami hiba lehet,annak forrása -nagyon ritka kivételektől eltekintve- összeszerelés hiba.

Ritka kivétellel kettővel találkoztam- többezres a "mintavétel nagysága".

Mindkettő súlyos,ugyanakkor könnyen,alkatrész cserével javítható hiba volt.

A háromrétegűek biztosan igényelni fogják az utólagos beállítást,erre készülj fel!

A Grewin gyártási minősége kiemelkedő volt.

Persze nem hallgatom el azt sem, hogy ősszel volt négy hónap amikor azért nem volt hibamentes.

Nagyon túlfeszítették a  gyártási kapacitást.....

Mindössze az üvegékelés rendje az, amit itthon ők sem előírásnak megfelelően csinálnak.

Nekünk beépítésnél pedig ez folyamatos problémaforrásként jelentkezik.

De a döntésedben ez ne befolyásoljon,mert idehaza ez gyártótól teljesen független.

 

Előzmény: greenmeister (24166)
Prometheus13 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 24167

kiss_atti

Köszönöm a válaszod!

A vasalat miatt gondolkodom(GU UNI-JET), mert maga a Kömmerling 88+ tetszik nagyon. Megnyugtattál, hogy a Ferrand jó cég és precízen dolgoznak. A beszerelést a Comfort Ablak Dombóvár fogja végezni mert tőlük veszem (ők jól dolgoznak?). Egyébként az ablakaim 140*150 lesznek és egy szárnyúak, a többi ablak kisebb lesz. A bejárati ajtó és a teraszajtó is Kömmerling lesz, csak a redőnyök lesznek a Comfort Ablaktól. 

 

Ja és innen kaptam a legjobb árajánlatot is!

 

 

greenmeister Creative Commons License 2016.02.29 0 0 24166

Nekem folyóméter árat mondtak, ez így megdrágítaná kb 50000-el az ablakokat. Eddig a REHAU felé hajlottam, de mostmár a Kömmerling felé húz a szívem. Ha találok valami megnyugtatót arra nézve, hogy a 3 rétegű üveg súlyát nyugodt szívvel bírja a GU Unijet vasalat és pár év alatt nem adja meg magát, akkor egyértelműbbé válik számomra, hogy csakis Kömmerling.

Előzmény: gabeeen (24163)
kiss_atti Creative Commons License 2016.02.29 0 0 24165

Olyan dologban kérsz tanácsot,

 

amiben magadnak kell döntened. :-)))

Ahhoz, hogy "jó" tanácsot adjon bárki, ismernie kellene pontosan, az összes körülményt. Ennek hiányában én csak annyit mondhatok, hogy a Ferrand jó minőségben gyárt, a 88+ minőségi alapanyag A GU vasalatot én nem szeretem, de ettől még milliárd + 1 nyílászáróba szerelték és működik.

 

A színes szerkezet ugyanolyan tartós, mint a fehér. Csak drágább. :-)

Előzmény: Prometheus13 (24162)
gabeeen Creative Commons License 2016.02.29 0 0 24164

"Részszellőzőre visszatérve, mostanság a legtöbb gyártó, aki RotoNT -vel dolgozik, ezt a funkciót, nem teszi bele alapárban az ablakokba, hiába tudja a vasalat. Gondolom azon a kis billenőkaron is spórolnak kicsit. "

 

Én még nem kaptam a  gyártómtól ablakot Roto NT vasalattal résszellőző nélkül. Aki ezen spórol mint gyártó azt elég igénytelen dolognak tartom. Ez 2016-ban szerintem még Magyarországon is egy alap dolognak kell hogy legyen.

Ebből kiindulva nem sok bizalmam lenne a nyílászáróikkal.

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (24161)
gabeeen Creative Commons License 2016.02.29 0 0 24163

"Olvastam, hogy 3 rétegű üveget melegperem nélkül vétek beépíteni. Erről mit gondoltok?"

 

Mindenképpen meleg peremmel kérd az üvegezést.

Írom ezt abból indulva hogy ennek nálam nincs nagy felára: 700ft/m2+ÁFA plusz költséget jelent 3 rétegű üveg esetén.

 

Az ablak profiloknál mindkettő jó választásnak tűnik, de mivel nincs konkrét tapasztalatom velük nem tudom neked megmondani melyik a jobb választás.

A GU vasalatot mikor korábban dolgoztam vele én sem szerettem ahogy azt Kiss Atti kolléga is említette a maga részéről.

Előzmény: greenmeister (24160)
Prometheus13 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 24162

kiss_atti

Nagyon vacilálok segíts dönteni légyszi.

 

Írtad a Nyíregyházi cégez ahol a Kömmerl i ng 88+ profilt gyártják GU vasalattal. 

 

A kérdésem az hogy megbízható jó cég és ha színesbe kérném akkor az ugyan olyan tartós lenne vagy jobb a fehér onkább. A GU vasalattal sok a probléma?

 

Köszi előre is.

 

JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2016.02.28 0 0 24161

Ne vakítson el a légkamrák száma, ez csak számháború, ha ez lenne a legfontosabb egy ablaknál, akkor belehúznak 12 műanyagcsíkot, és 12 légkamrás ablakod lesz, ezzel inkább a laikusokat akarják megfogni, akik azt hiszik, a több légkamra egyenlő a jobb szigeteléssel.

Ha profilokat akarsz összehasonlítani, akkor a hőátbocsájtási értéküket nézd meg, vagyis az Uf értékét nézd meg. Ott kiderül, melyik a jobb.

 

Részszellőzőre visszatérve, mostanság a legtöbb gyártó, aki RotoNT -vel dolgozik, ezt a funkciót, nem teszi bele alapárban az ablakokba, hiába tudja a vasalat. Gondolom azon a kis billenőkaron is spórolnak kicsit. Egyébként, a személyes véleményem, hogy semmi értelme nincs az egésznek, mert úgysem hagyod így az ablakot, ha nem vagy otthon (esetleg télen, amikor nem akarod bukón hagyni), de én inkább egy Aereco szellőzőt tennék az ablakba.

 

3 rétegű melegperemes üveg: Tény, 3 rétegű üvegek között ez a egyik, ha nem a legjobb megoldás, de ez is pénztárcafüggő. Ha megvan rá a pénz, akkor persze, érdemes így kérni az üveget, ha nincs, vagy már nagyon sajnálja az ember az ablakra ezt a pénzt, akkor azért elég komoly a sima alu peremes 3 rétegű üveg is.

Előzmény: greenmeister (24160)
greenmeister Creative Commons License 2016.02.28 0 0 24160

Ez megnyugtató. Rehau-t esetleg tudjátok hol szerelik össze? Még mindig nem tudom eldönteni, hogy Synego vagy 88+ legyen. Egy 7 légkamrás 80mm-es vagy egy 6 légkamrás 88-as? Olvastam, hogy 3 rétegű üveget melegperem nélkül vétek beépíteni. Erről mit gondoltok?

Előzmény: kiss_atti (24159)
kiss_atti Creative Commons License 2016.02.28 0 0 24159

Érintett vagyok,

 

nem ajánlok semmit, de igen, a 88+ egy igen jó profil, és Nyíregyházán jó szerkezeteket gyártanak belőle.

Előzmény: pasig (24158)
pasig Creative Commons License 2016.02.28 0 0 24158

Kösz a választ.

Kömmerling 88 jónak számít?

Vagy légyszi ajánljál valamit, nem baj ha drágább csak jó legyen!!

Előzmény: kiss_atti (24150)
kiss_atti Creative Commons License 2016.02.28 0 0 24157

Alacsony küszöb mindenképp előny.

---

Ha meglátod

 

az alacsony küszöbös tolóajtó árát a magas küszöböshöz képest, hamar megbarátkozol a magas küszöbbel ...

:-)))))))

Előzmény: Hangus (24156)
Hangus Creative Commons License 2016.02.28 0 0 24156

Igazad van.

Mivel nem volt szerencsém használni ilyen tolóajtót sokat, így nem tudom mekkora minőségbeli különbségek vannak. Talán rosszul tettem fel a kérdést. Olyan céget keresek, aki jó minőségű tolóajtót is le tud gyártani, hogy egyben megrendelhessem majd az ablakokkal együtt. 

A tudatlan laikus, mint én azt sem tudja hogy mit nézzen pl. tolóajtó minőségi elvárás kapcsán.

Alacsony küszöb mindenképp előny.

 

Előzmény: gabeeen (24155)
gabeeen Creative Commons License 2016.02.28 0 0 24155

"Jó tolóajtót  240*240-esben kinél érdemes gyártatni? Vagy bármelyik ablakos hozza ugyanazt a minőséget?"

 

Ha  bármelyik ablakos hozná ugyanazt a minőséget akkor csak az ár alapján kéne döntést hozni ahogy azt sokan teszik.

Ezt a kérdésedet ugye te sem gondoltad komolyan?

 

Előzmény: Hangus (24154)
Hangus Creative Commons License 2016.02.28 0 0 24154

Jó tolóajtót  240*240-esben kinél érdemes gyártatni? Vagy bármelyik ablakos hozza ugyanazt a minőséget?

greenmeister Creative Commons License 2016.02.28 0 0 24153

Személyesen kértem ajánlatot, ott az ügyintéző így tájékoztatott, hogy a részszellőzés még plusz xxx Ft. A kömmerlingnél meg ha a 88+ profilt választom akkor azt alap áron 3 rétegű üveggel és melegperemmel adják. GU vasalat egyébként tényleg problémásabb??

Előzmény: kiss_atti (24147)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!