Keresés

Részletes keresés

ép-it-ész Creative Commons License 2011.06.16 0 0 9248

Mit mennyiért ?

Előzmény: Zöldár (9247)
Zöldár Creative Commons License 2011.06.10 0 0 9247

 Ez eddig ok.

De mennyiért ??

Előzmény: ép-it-ész (9245)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.06.10 0 0 9246

Hali

Az az Én írtózatosan nagy bánaatom , hogy nem tudom kideríteni , hogy egy pesti bérházban a kémény az kinek a tulajdona .

És ha kéménybélelésre kerül sor azt ki fizeti ?

Tudtok valamit ?

cs

 

ép-it-ész Creative Commons License 2011.06.10 0 0 9245

Hali

Kéményseprő vállalatnál talász egy csomó Önkéntest . Megcsinálja - átveszi.

cs

Előzmény: netnet11 (9243)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.06.09 0 0 9244

 Helló !

 Sok mindent írtál , de a lakás m2 -ét még nem.

 Amúgy az  1. ker. úri negyed,  itt az árak is magasabbak eleve !!

 

 

 "...... nem az enyém a lakás) "

 Innentől a tulaj gondja ez a projekt.

 Most nyár van, fűteni nem kell, fürödni is elég hetente (kopik a bőr ), sőt egy 2. emeleti lakásban a telet is ki lehet húzni fűtés nélkül.

 Hozzá kell szokni - 14 fok alá soha nem megy a hőmérséklet !

  Ha a szomszédok fűtenek , ha nem,   akkor bizony jégverem is lehet !!

 Azért a VIII. ker bizonyos részein nem ennyire életvédők a seprők.

 

 Viszont tény egy kéményes konvektor elég baleset veszélyes !!

Előzmény: netnet11 (9233)
netnet11 Creative Commons License 2011.06.09 0 0 9243

hát sajnos itt volt a gázos is, nagyon gyorsan 1 milliónyi munkát skiccelt fel csak ő, és ráadásul turbós kazán kell, ami miatt az az egy kémény is jóval drágább lesz.

 

tud bárki kémény bélelőt /szerelőt ajánlani? azért az elég lehangoló lenne, ha tényleg egyetlen egy sem lenne, aki korrekt áron dolgozik.

Előzmény: Dunit (9242)
Dunit Creative Commons License 2011.06.09 0 0 9242

 Korábban írtad, hogy

 

 

"frissen költöztem be egy lakásba, bp 1 kerület, régi bérház jelleg, 2-ik emelet. saját, béleletlen kémény 2 db és az egyikbe 1 konvektor + 1 "átfolyós" vízmelegítő, a másikba egy kisebb konvektor csatlakozik."

 Meghogy lapostetős a ház.

 

 Aztán itt a következő :

 

 

 

 "1 kémény + fűtéscserével lehet jobban járnánk."

 

 Valószinű  !

 kellene egyzárégésretű kombikazán és mivel a másodikon laksz olyan magas kémény már nem kell, ráadásul    ezeknek a kazánoknak a kéményei nem túl vastagok, ha szerencsés vagy az egészet (nemcsak a kéményt ) megúszod egy millából.

 Viszont ha külön különn hivod a szakikat sokkal többe kerül(het ).

 És lesz egy korszerű fűtésed.

 

 

 

 

Előzmény: netnet11 (9241)
netnet11 Creative Commons License 2011.06.09 0 0 9241

sziasztok!

köszönöm a válaszokat, igen-igen biztosan hibás vagyok meg tudatlan a témában én is.

 

a történet  / helyzet úgy néz ki sokat rosszabbodott (bár gáz még van:).

 

úgy néz ki, hogy

1. magasítani kell a kéményt (

2. kéményt kell bélelni 

3. újra kell engedélyeztetni, szakvéleményeztetni.

 

egy szerelő volt itt eddig, bruttó 900 + engedélyek, mindezt szóban.

 

asszem van akkora a baj, h nem lehet "házilag" barkácsolni.

 

hát részben pislogtam, h ez tényleg nem lesz olcsó, ezt már más is megmondta.

 

azt szeretném kérdezni, lelkem megnyugtatása, és olcsóbb ár reményében, hogy mennyi lehet az anyagköltség egy ilyen munkán?

 

kb. 20-23 méter lehet a kémény a falban, + mondjuk 5 méter a tető feletti kémény rész, amit lehet a szomszéd ház falához rögzíteni (ugye amúgy is ők a szabálytalanok).

 

 

tudtok ajánlani megbízható, és korrekt áron dolgozó szakembert?

 

van-e bármi választási lehetőségem technológiában, megvalósításban, ami befolyásolhatja az árat,  a kémény "minőségét", jövőbeni használhatóságát?

 

pl hallottam ilyet, h turbó cirkóhoz máshogy kell bélelni, mint más eszközhöz stb.

 

gyanús, h az egész fűtést le kell cseréni a lakásban, mert 2 kémény bélelése helyett 1 kémény + fűtéscserével lehet jobban járnánk.

 

köszi!

 

 

 

UI: az önkormányzathoz megyek holnap könyörögni h legalább ne kapcsoltassák le a gázt, elkezdtük a szerelést..

hol van ez ahhoz h a szomszéd szabálytalanul építkezett :)?

Előzmény: gmkiev (9240)
gmkiev Creative Commons License 2011.06.09 0 0 9240

Ezt ép te írod?

Aki, nincs ma olyan jogszabály MO.-on aminek áthágására ne bíztatnád az olvasókat?

Egyszer olvasd vissza a "szerzeményeidet"!:)))))

Előzmény: KalásziM (9237)
csipy31 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 9239

Szia

Nyugodtam nenj a jegyzőhöz-alpolgármesterhez-építési osztály vezetőhöz, ki kell belőlük szekállni hogy magasítassák meg. Kötelességük hogy megoldják, elvégre a másik épület lakhatási engedélyét ők adták ki. A továbbiakban ez az ő felelősségük. Nekem 4 évbe került, de kiszekáltam belőlük egy szabványos szerelt kéményt amivel biztonságosan tudok fűteni. Ne hagyd magad, ez nem a te hibád. A papírt meg hivatalból küldik ki, írsz egy beadványt rá azt annyi. A feleősség azé aki átvette azt az épületet. Olvass vissza itt a topikban, sok érdekességet találsz.

Előzmény: netnet11 (9236)
KalásziM Creative Commons License 2011.06.08 0 0 9238

 Szia akkor újra itt !

 

 tehát .

  

"(nem akartam ezt megoldani a helyszínen, nem az enyém a lakás)"

 

 

 Ezek szerint vagy bérlő vagy vagy szivességi lakáshasználó ??

 

Tehát nem tudtak hozzáférni a tisztító nyiláshoz ?  !

 Hát ez öreg hiba, ehhez speciel joguk van, amúgy a készülékeket csak nézegethetik !

 

 Hogy alacsony a kémény ?

 Hát meg kell magasítani  - Pesten megszokot a 6 -8 m -es magasítás is, ha nem több, nem méregetem azokat. 

 

 

 

"lehet vhova fordulni panasszal  az eljárással kapcsolatban? "

 

 

 Sok helyre , pl ide a fórumra kérdés , hogy mit érsz vele ??

 Lehet pl. a jegyzőhőz, de az valószinű viszapasszolja a seprőknek és a kör bezárul.

 

 

 És mint írtam hasonló az esetem  (vagy mégsem ?)

 

 

 "2-ik emelet. saját, béleletlen kémény 2 db és az egyikbe 1 konvektor + 1 "átfolyós" vízmelegítő, a másikba egy kisebb konvektor csatlakozik."

 Nahát nekem lesz 1 db parapet konv. , egy vízmelegítő , egy kiskonvektor  hivjuk  calornak ,  és egy gáztűzhely.

 

 Amúgy a kéményhez tegnapig én sem fértem hozzá azon egyszerű ok folytán, hogy nem vittem fogót magammal, de tegnap igen és mindent rendben találtam, bélelt szabályos sőt 3 db  kerek matrica / vignyetta is van a seperőktől a kémény ajtón belül.

 De a készülékek nagyon öregecskék, még Noé korúak 

 

Előzmény: netnet11 (9233)
KalásziM Creative Commons License 2011.06.08 0 0 9237

  Nagyobb tisztelettel a seperő urak felé !!

 Amúgy hasonló cipőben járok és is  - igaz a cipőt bármikor levehetem -, azaz  csak fogok, még nem döntöttem.

Előzmény: netnet11 (9236)
netnet11 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 9236

köszönöm az infókat!

 

felmentem este a tetőre is, nálunk lapos tető, kémények, kb 1.5 méter magasságban a tetőnkön. Mellette 30 cm-re szomszéd ház 3 méter magas fala:(

hát ezt még én is tudom h gáz, ehhez nem kell kéményseprő.

 

közben hirtelen felindulásból utána néztem: a szomszéd épület már 10 éve épült, sajnos valószínűleg ezt már így nem fogom tudni bizonyítani.

 

szerintetek van esély a kéménysekrőkre hivatkozni?

kicsit félek, ha megpiszkáljuk őket, új alapot követelnek a ház alá :D

 

köszi azért!

gmkiev Creative Commons License 2011.06.08 0 0 9235

Én a helyedben azonnal bemennék a jegyzőhöz és bejelenteném a szabálytalanül, nem kellő alapossággal kiadott építési engedély résztvevőit. Természetesen nem a szomszédot kell felnyomni. Azt aki a szomszédban mint kéménysepergető (valószínű ugyan ez a cég) kiadta az engedéslyeket, méghozzá nem a tőlle elvárhatő szakmai alaposággal!

Természetesen a nálad megállapítottakat csatold mellé, úgy add be a panaszodat.

Előzmény: netnet11 (9233)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.06.07 0 0 9234

Tipikus ...

Az újonan (újabban) épült ingatlan nem zavarhatja a meglévő ingatlanok kéményeinek működését!!

Nomost ezt a kéményseprő (mesternek) a terv ilyetén szempontból történő elbírálásánál (fővárosban ez fejvesztés terhe mellett kikerülhető) jeleznie kell ... kvázi nemmegfelelőséget kéne jeleznie szakvéleményében az ép.engedélyezési hatóság felé, aki valszeg kötelezné az új (társas)ház építtetőjét, hogy vagy váltsa ki a fűtési rendszeredet (rendszereiteket) pl. túlnyomásos zárt égésterűsre, vagy gondolkodjon el egy két szinttel alacsonyabb épületben.  

Ergó ... eltörni kezét lábát annak aki áment mondott a szomszéd épületre, és az összes költséget (tervezés, méretezés, magasítás, bélelés, átvétel ... stb.) ráverni!

 

Előzmény: netnet11 (9233)
netnet11 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 9233

sziasztok!

 

frissen költöztem be egy lakásba, bp 1 kerület, régi bérház jelleg, 2-ik emelet. saját, béleletlen kémény 2 db és az egyikbe 1 konvektor + 1 "átfolyós" vízmelegítő, a másikba egy kisebb konvektor csatlakozik. 

 

kéménysepők kopogtattak, sajnos beengedtem őket.

1. nem tudtak ellenőrizni semmit, mert nem fértek hozzá a falban a kémény aljában lévő nyíláshoz

(nem akartam ezt megoldani a helyszínen, nem az enyém a lakás)

2. adtak vmi papírt, nyilván semmit nem tudtam róla elolvasni (olvashatatlan írások). 

3. "itt van mellettünk egy magas ház ez nagyon nem jó így" - vagy vmi ilyesmit mondott...

 

aztán kaptam egy levelet, h a gázosok felé jelzik h kapcsolják le a gázt. nah hát, köszi!

 

 

gondoskodtam róla h hozzáférjenek a nyílásokhoz, kihívtam őket, de erre azt mondták (anélkül h kijöttek volna), hogy, meg kell magasítani a kéményt, mert 

"kéméynek kitorkollása szélnyomás szempontjából kedvezőtlen"

 

 

Most akkor álljunk neki kéményt bontani / építeni egy 100 éves házon?

- mit jelent az h "kedvezőtlen"?

- eddig, amikor ellenőrizték jó volt? 

- honnan tudják h kedvezőtlen, ha _semmit_ nem tudtak megnézni? pontosabban a gázmelegítő körül hadonásztak vmi fekete cuccal, de arra azt mondták, h "visszaáramlás nem tapasztalható" 

- a szomszéd épület (ami újabb építéső), (lásd 3-as pont) magassága miatt lehet h nekem most új magasabb kéményt kell építeni? 

 

 

 

- mit lehet ilyenkor tenni?

- köthető-e konkrét eszközhöz a kémény magassága? pl. ha a gázmelegítő nem jó, akkor lehet lecserélem egy elektromosra, és akkor nem fognak nyaggatni többet?

 

- építtethetek én kéményt, vagy csak az ő általuk  "ajánlott" mester jöhet?

- ha én építek kéményt, akkor milyen magasat kell építsek? vagy majd kijönnek, megnézik, és szólnak h még mindig nem elég magas?

 

- bár Magyarország, azért megpróbálom: lehet vhova fordulni panasszal  az eljárással kapcsolatban?

 

előre is köszönöm a segítséget!

 

 

Dunit Creative Commons License 2011.06.07 0 0 9232

 Ilyenkor a legpraktikusabb elbontani és újra építeni   - természetesen már béleleve !

 

 Lehet kezelgetni, de nem az igazi !!

Előzmény: Saaby79 (9229)
Saaby79 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 9231

vakolva van a kémény, de a vakolat nem foltos, nincs átázva

Előzmény: joevagyok68 (9230)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 9230

Nem "kátrány"szag lesz az ?

A téglák nincsenek "átázva"  kátránnyal ?

Előzmény: Saaby79 (9229)
Saaby79 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 9229

sziasztok

 

a padlástérben a kéménynek korom szaga van, mivel lehetne lekezelni.

építjük be a tetőteret, és ez a kémény a hálószobába esne.

 

ja és kandalló kéménye ez, és nincs benne semmi cső.

egy szintel lejjebb nem csináltunk vele semmit, és ott nincs szaga.

 

választ előre is kösz!

C20NE Creative Commons License 2011.06.05 0 0 9228

Jó setét!

 

Van arra szabály, hogy két turbós készülék kéménye milyen távol kell, hogy legyen egymástól? Közvetlenül egymás mellé tehető?

KalásziM Creative Commons License 2011.06.01 0 0 9227

 Nézd azért megtudom állapítani a szitút.  Gyakorlatilag a társasház tervezett felújításairól elmondtak mindent  - írással bizonyították  - a legutóbbi közgyülési jegyzőkönyvet adták oda betekintésre. Persze a tervezet az csak tervezet, azzal tisztában vagyok.

Előzmény: joevagyok68 (9226)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 9226

"nagyon készségesek voltak"

Légy résen !

Lehet azért voltak "készségesek", mert látták nem úgy vagy öltözve és úgysem mész fel a pallásra...:-)))))))

Fordított pszicológia...

 

Előzmény: KalásziM (9225)
KalásziM Creative Commons License 2011.06.01 0 0 9225

 Köszönöm !

 

 hogy ez eddig nem jutott eszembe  ?!!

   "addig ingatlant nem megvenni, vagy a nem tisztázott dolgokkal kapcsolatban záradékkal ellátni a szerződést, anyagi felelősségvállalással. Megtekintett állapot felejtős. "

 

 Hát ez az.

Gyakorlatilag még az alku stádiumában van a dolog.

 Egyébként valószinűleg bélelt a kémény (habár kinyitni nem tudtam az ajtót ), de a szép fényes tisztító ajtóból és a légbeejtőből itélve  nagy a sansz a megfelelő állapotról.

 

 

 Amúgy tegnap voltam a közösképviselőnél  - nagyon készségesek voltak - még azt is vállaták, hogy eljönnek egy felderítő útra atársasház padlásába, de ezt én hárítottam köszönettel, mivel nem úgy voltam öltözve (bemutatkozó látogatásra nem öltözik szakadtan az ember ) - egyébként is ilyen melegben egy pokol egy padlás !!

 

 

Előzmény: pjotrkolja (9218)
gmkiev Creative Commons License 2011.06.01 0 0 9224

Ez most hogy kerül ide?

Itt a meglévő kémény éves ellenőrzési papírjáról lehet szó max. Ha ez szigorúan titkos irat, akkor szerezze be az eladó. A többi közmű? Ha megvetted a kécót, azonnal kihívsz minden érintettet és majd ők lerendezik, a régi tulajjal.

Előzmény: pjotrkolja (9222)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.06.01 0 0 9223

az eladó "istenbizony"-ját ...

:)

Előzmény: gmkiev (9221)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.06.01 0 0 9222

No ja ... csak később szoktak beesni a "gáztervtől való lényeges eltérések" meg "mérőórát megkerülő " víz és elektromos szerelések stb...

Előzmény: gmkiev (9219)
gmkiev Creative Commons License 2011.06.01 0 0 9221

És mit használhat helyette a szegény érdeklődő??:))

Előzmény: pjotrkolja (9220)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.06.01 0 0 9220

a "megrendelni" szó is felejtős  ...

 

:)

Előzmény: pjotrkolja (9218)
gmkiev Creative Commons License 2011.06.01 0 0 9219

Én gondolom, hogy ezen papírok megléte az eladó elemi érdeke eladás esetén.

Előzmény: pjotrkolja (9218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!