Keresés

Részletes keresés

-Catalina- Creative Commons License 2017.08.18 0 0 28087

Szerintem nem akarta felismerni, hogy amilyen gyerekkora volt, az nem jó. Vagy úgy gondolta, a királyi családokban ez a normális; végül is Rudolfnak sem volt jó gyerekkora. Ezt az írását a nyilvánosságnak szánta és valóban nem írt rosszat a szüleiről, de Rudolf tettét sem írta meg, hogy nemi betegséggel fertőzte meg őt. Sisiről is csak annyit írt, hogy nem támogatta. Sőt, még Maryről sem írt rosszat, inkább sajnálta! Azt gondolom, ő próbált lojális maradni.

Előzmény: maya40.1 (28086)
maya40.1 Creative Commons License 2017.08.14 0 0 28086

Amit eddig olvastam belőle, kicsit dagályos és sok benne a cicoma. Stefánia kapcsolata a szüleivel annyira el van tompítva, hogy szinte az volt az érzésem, hogy igazat adott nekik, amikor szadista lelkiterrornak tették ki. Mintha normális lett volna hideg szobákban élni. Ezután pedig, az esküvő után nem győzi becsmérelni a hideg, komor Laxenburgot.

Az apja egy galád figura volt, közutálat tárgya a szörnyeteg gyarmatpolitikája miatt, de itt mégis ő a "szuperkirály" aki a népe rajongva tisztel.

Tibbe Creative Commons License 2017.08.13 0 0 28085

Előzmény: Tibbe (28084)
Tibbe Creative Commons License 2017.08.13 0 0 28084

Sissi és az ő haja..

-Catalina- Creative Commons License 2017.08.08 0 0 28083

Én mind a kettőt kedvelem, de mind a kettőnek bőven voltak hibái is, csak nem tetszik, hogy az egész tragédiát szinte teljesen Stefánia nyakába "varrják."

 

Amúgy szerintem Rudolfot sem érdekelte annyira, Stefánia miket szeret, kedvel - érdekelte Stefit a flotta is, szívesen fejlesztette volna Dalmáciát (kereskedelem, stb...), érdekelte Erdély sorsa is - ezek mind valóban méltó feladatok lettek volna egy császárnénak. 

 

Rudolf kedvesen írt neki; ez igaz, de melyik feleséget vigasztalná ez, amikor a férje fűvel-fával csalja, és megfertőzi nemi bajjal?

 

Stefániának nem volt viszonya, valóban beleszeretett egy Potocki nevű grófba, de nem csalta meg a férjét, ő mélyen betartotta a katolikus vallást. Az, hogy beleszeretett valakibe fiatal nő lévén, egy hozzákényszerített férj mellett, ráadásul egy boldogtalan házasság alatt, szerintem érthető.

 

Én nem nevezném Stefániát csúnyának a képek alapján, az igaz, hogy a haja nem volt jól megcsinálva és a ruhák is előnytelenek voltak rajta, de később nagyon elegáns lett!

Persze, hogy volt becsvágya, végül is királyi hercegnő volt...

Igen, olvastam hogy nem volt valami kedves, de szerintem ez már védekezés is volt, amennyi bántást kapott. Sisi sem volt mindenkihez kedves.

Amikor a Greif nevúű hajó bajba került, Stefi kérésére nem bocsátották el a tiszteket és a legközelebbi hajóútjához is direkt ezt a hajót kérte, hogy visszaadja belé a bizalmat.

 

Nem csodálkozok azon ahogy leírta a mézesheteket, fel sem volt világosítva szerencsétlen, mi lesz a nászéjszakán, ráadásul totál egyedül volt, senki nem vigasztalta, nem volt vele megértő.

 

Amúgy én Szalvendy írásával értek egyet; míg Rudolf elragadó volt trónörökösnek, császárnak valószínűleg kevesen tisztelték volna.

Előzmény: Jtoti (28082)
Jtoti Creative Commons License 2017.08.08 0 0 28082

Bevallom hogy a szimpátia engem Rudolf mellé állított!

Azonban ez nem érdemtelenül alakult így!

Számtalan életrajzi könyvet elolvasva, sok sok cikkel együtt

alátámassza még ma is azt hogy Stefánia, bár önmagát a

születése miatt magasabb rendűnek gondolva, intellektusát

azonban nem pallérozta annyira, hogy megértsen olyan solgokat

amikkel Rudolf foglalkozott!

Bár elmondható hogy az első években harmonikusnak mondható

házasságuk (leveleik alapján ez derül ki) kissé megromlott, amikor

a betegséget Stefánia elkapta! Azonban Rudolf ezután is ugyanolyan

kedvesen írt neki, és mindenhova hívta, ahova csak utazott, illetve onnan

szerelméről biztosította és hiányolta!

Eközben, Stefánia hidegült el tőle az említett okok miatt és több viszonya

is volt ezalatt, tehát a hűséget ő sem tartotta, holott ennek betartása  abban az időben

csak a  férfiak részéről nem volt kötelező! Ha a Hamann könyvet olvastad Rudolfról, ott

ezek mint szerepelnek! Lehet hofy FJ-hez ment panaszkodni, amit ő segítségnek nevezett

hogy felhívja a figyelmet R. depressziójára! Azonban nyilvános összejöveteleken minden alkalmat megragadott hogy megszégyenítse, mert tudta hogy férjét érzékenyen érintette ha rossz a kritika róla

Ő azonban a házasság látszatának fenntartása érdekében is nyilvánosan mindig dicsérte,  és nem táplálta a féltékenységét! Sőt a privát levelezésükből is ez derül ki...és bár Stefánia nagyon megcsúnyult ekkorra, Hoyos szerint, indokolt vagy indokolatlan féltékenységből,bizonyos "jogokat" ahogy ezt nevezték akkor  megtagadott ami Rudolfot még inkább elkeserítette és helytelen utakra vitte! Az biztos hogy az derül ki hogy mindketten uralkodni vágyó hirtelen haragú és engesztelhetetlen volt és megbocsáthatatlanul sértegették egymást négyszemközt! Azt tudjuk hogy itt is a falnak is füle volt.  Azonban a szűkebb és tágabb környezet leírásai, naplói, levelei alapján az derül ki hogy Rudolf, volt az izgalmasabb , kedvesebb színesebb egyéniség, míg saját testvére, Lujza is sokszor mellette ált Stefániával szemben.

Nekem már onnan kezdve nem szimpatikus, hogy naplójában a mézesheteket, a LAxemburgi kastélyban úgy írta le ahogy, olyan szavakkal, és később meg a kitalált becenevekkel csöpögős szerelmes leveleket váltottak, talán megsemmisítettem volna halálom előtt, de nem mert Ő egész életében igazolásokat keresett arra az anomáliára hogy míg Rudolfot kedvelték, őt meg annyira nem szerették.

Ugyanekkor R mindenkinek azt mondta soha nem lehetne ennél boldogabb! Hogy Stefánia segítségével aki Lajos Fülöp unokájaként telve becsvággyal, mindenre képes lehet!

Egy ilyen ember nem a tehetsége folytán tudott jól működni a reprezentációs alkalmakkor, hanem a becsvágya miatt! Nyilván úgy is lett volna ha sikerül neki! Nem véletlenül választotta ezt a címet az írásának, mennyire sajnálom hogy nem derülhetett ki milyen lett volna Rudolf ebben a szerepben, nem annyira Stefánia!!!

Előzmény: -Catalina- (28081)
-Catalina- Creative Commons License 2017.08.04 0 0 28081

Nekem is nagyon tetszik, nagyon vártam, hogy megjelenjen magyarul is.

Én bevallom, kedvelem Stefániát, szerintem jó császárné lett volna. Nagyon sok mindenről nem tehetett, és valóban "hideggé válhatott" egy idő után, de bőven megvolt rá az oka, és ez egyfajta védekezés is lehetett már. Rengeteg bántást, kritikát kapott, de ellentétben Sisivel, bőven kivette a részét a teendőkben, ami a rangjával járt, nem menekült a kötelezettségek elől.

Hozzáteszem, szeretem Sisit és Rudolfot is, de bőven voltak hibáik.

Stefánia nem írta le a könyvében, de tudjuk, hogy Rudolf megfertőzte nemi bajjal, ami miatt meddő lett. Talán nem volt jogos a dühe? Mi része volt Stefániának Rudolf tragikus halálában? Nem volt megértő feleség, az igaz, de már egy idő után nem volt az. Amikor Rudolf leánynézőbe látogatott, még oda is magával vitte az egyik szeretőjét, csalta fűvel-fával, megfertőzte - de még Stefániának kellett volna megértőnek lenni?

Egyébként, egyedül ő volt az, aki odament a császárhoz és felhívta a figyelmét Rudolf betegségére, de a császár nem vette komolyan.

Sisi az egyik kedvencem, de Stefániával méltatlanul bánt, ez az én véleményem.

Előzmény: Jtoti (28080)
Jtoti Creative Commons License 2017.08.03 0 0 28080

Én nagyon örültem hogy végre magyarul is megjelent!

Azonban nagy vonalakban már tudtuk miről is van szó

benne, mennyit is lehet megtudni belőle Rudolfról, és

a kettejük életéről és a trónörökös haláláról!

Bár érdekes elolvasni ő is, azonban valljuk be hogy az izgatottság,

annak ellenére hogy mindent ami a családot érinti elolvasunk,

azért az a Mayerlinghez vezető út miatt érdekel mindenkit!

Én minden könyv olvasásánál az arról írottakat és megjelenés

körülményeit nézem át először, most is ezt tettem.

Hátulról indítottam az olvasás4

Csorba László teljesen az én szám íze szerint értékelte az írást!

Egyfelől a naplót mint írást, értékelte azzal hogy fenntartással kell

kezelni, nyilván aki írja és nem semmisíti meg idejében, számol azzal hogy

nyilvánosságra kerülhet így a benne foglaltakat alakítja, és nem

beismerő vallomásnak szánja! Divat volt naplót írni, de úgy úgy ítélem minek!

Nyilván ismert emberek, talán rálátást tudnak adni dolgokra, talán ez rendben van!

Stefánia megírta a maga sztoriját, a maga szemszögéből!

Az utolsó fejezet : Stefánia és Rezső - végső elszámolás c. fejezetben 

írottakkal értve egyet olvastam, persze lehet fordítottan is, de én

az egész történetben (Rudolf kapcsolata a családjához)Rudolf oldaláról

szemszögéből olvasom és ítélem meg a történteket, akárhogy is volt az!

A recenziót végigolvasva, az utolsó sorokat idézném össszegzésül.

..."Aki azonban mást , kicsit többet is szeretne megtudni, és megismerkedik Stefánia visszaemlékezéseivel is, azzal az emberi helyzettel szembesül hogy miközben Rezső királyfié az örök szimpátiánk, azért asszonynak is meg van a maga igazsága, még ha mai tudásunk alapján valószínűleg nagyobb része is volt a tragédiában, mint amennyit nyilvánosan vállalat belőle."

 

 

Előzmény: -Catalina- (28079)
-Catalina- Creative Commons License 2017.07.29 0 0 28079

Köszi szépen a linket!

 

Neked mi a véleményed Stefánia könyvéről?

Előzmény: Jtoti (28077)
snim Creative Commons License 2017.07.27 0 0 28078

Évforduló!

 

85 évvel ezelőtt, 1932. július 27-én halt meg Erzsébet és Ferenc József második gyermeke, Gizella Ludovika Mária főhercegnő. 76 évet élt.

 

 

Jtoti Creative Commons License 2017.07.27 0 0 28077
Előzmény: -Catalina- (28076)
-Catalina- Creative Commons License 2017.07.21 0 0 28076

Sziasztok!

 

A Múlt-kor jelenlegi számában írnak Sisiről, érdemes megvenni.

 

Elolvastam Stefánia könyvét, nekem tetszett, bár kevés benne a körülötte lévő emberek jellemzése.

Nektek mi a véleményetek?

snim Creative Commons License 2017.07.20 0 0 28075

Szia!

 

A mai napon sikeresen átjöttek a képek. Köszönöm szépen. 

Az a sirály tényleg hihetetlen. Igazad lehet a dologban. 

Előzmény: Jtoti (28074)
Jtoti Creative Commons License 2017.07.20 0 0 28074

Kedves Snim:)

Újra átküldtem a sirályos képeket Erzsébetről amit Sándor Trieszti szoborról készített!

Most csak Neked, remélem átmentek! Ide kérem jelezd ha megérkeznek! : Jtoti

Előzmény: snim (28070)
Jtoti Creative Commons License 2017.07.20 0 0 28073

Borovi Dani legújabb cikkét hoztam szeretettel :)

 

http://sissi180.eu/a-godolloi-erzsebet-park/

Jtoti Creative Commons License 2017.07.20 0 0 28072

Kedves Waldi :)

 

Magyon köszönjük a hozottakat! Csodálatos a képekkel illusztrált beszámoló!

Sokszor elmentünk már mellette, de sajnos egyszer sem jártunk, ott bent, így

nem is sejtettem hogy ilyen szépségek találhatóak a területen!

Az embert elriasztotta a kastélyból megmaradt "torzó" homlokzat, és ebből

arra következtettem hogy ami körülveszi, az sem lehet ennél gondozottabb!

 

Nagyon hálás vagyok az oldaladnak, többet fogok ott megfordulni, mert

úgy látom Veled ellentétben vannak lemaradásaim, ami kis hazánk felkeresendő

értékeit illeti!

Még egyszer köszönet a csodás beszámolóért: Judit

Előzmény: waldix (28071)
waldix Creative Commons License 2017.07.19 0 0 28071
snim Creative Commons License 2017.07.19 0 0 28070

Igen, így kell keresni: Sissi rózsa. Nagyon-nagyon halovány lila színe van a virágjának. Jobban örülnék neki ha sötétebb lenne, jobban tetszene a színe. Gondolom ha az első virágai ilyenek lettek, akkor később sincs esély arra, hogy sötétedne.

 

A sirályos képeket sajnos nem kaptam meg.  

Előzmény: Jtoti (28068)
Jtoti Creative Commons License 2017.07.19 0 0 28069

Snim :) Megkaptad a sirályos képeket?

Előzmény: snim (28063)
Jtoti Creative Commons License 2017.07.19 0 0 28068

Én vagyok a nagy rózsás! Legalább is azt hittem! Elég sok szép volt a kertemben eddig is, de ilyet beszerzek! Nagyon szépnek látszik a színe is tetszik! Akkor ügyes vagy hogy meg tudtad gyökereztetni mivel az idei tél és tavasz nem nagyon kedvezett a rózsáknak! Nekem sok tönkrement! Nem teljesen

de nagyon megcsúnyultak megritkultak stb...vissza kell vágnom majd őket és akkor talán rendbe tudom

hozni majd valamennyire!

Szóval így kell keresni hogy Sissi rózsa! Hogy mit ki nem találnak! Én pl. nem tudom Erzsébet szerette e

a rózsákat, volt e bármilyen kötődése hozzájuk! Ha tudsz ilyet megoszthatnád velem, velünk!

 

Előzmény: snim (28067)
snim Creative Commons License 2017.07.18 0 0 28067

Hónapokkal ezelőtt betette valaki ide a fórumra, hogy van már ˝Sissi rózsa˝ is. Hát én még akkor elhatároztam, hogy ilyen nekem kell. Jelentem már van! Még a tavasszal sikerült vásárolnom egyet az egyik kertészetben. Igaz még nagyon picike, de most már biztos, hogy megmarad, mert szépen hajt, és megjelent rajta az első 3 bimbó. 

 

 

snim Creative Commons License 2017.07.12 0 0 28066

Évforduló!

 

161 évvel ezelőtt, 1856. július 12-én született Erzsébet és Ferenc József második gyermeke, Gizella Ludovika Mária főhercegnő.

 

 

waldix Creative Commons License 2017.07.10 0 0 28065

Nagyon szépen köszönöm!

 

waldi

Előzmény: Jtoti (28060)
Jtoti Creative Commons License 2017.07.10 0 0 28064

Köszönöm :)

Neked privátba elküldöm majd, egyszerűen csodálatos volt ez a jelenet...amire mi közben nem figyeltünk oda, de a fotós észrevette és így születtek a képek!

Előzmény: snim (28063)
snim Creative Commons License 2017.07.09 0 0 28063

Neked küldöm.

 

Előzmény: Jtoti (28062)
Jtoti Creative Commons License 2017.07.07 0 0 28062

A férjem csodás képeket csinált a trieszti Erzsébet szobornál is!

Egy sirály végig ott ült a szobor tetején! Közben cserélődtek az emberek

csoportkép is készült, a madár nem tágított! Sőt bizonyíték hogy élő

állat, hogy egyszer kitárta a szárnyait, de az csoportkép nem tehetem fel ide!

Az mindenesetre olyan megható volt hogy mi ezt ott így megélhettük!

 

 

Látod a szobor egyik oldaláról átment a másikra

"...sirály vagyok sehová se való...(lehet pontatlan)

 

Jtoti Creative Commons License 2017.07.07 0 0 28061

 

Csoda hogy engedett képeket feltenni! Nem tudom mikor tudtam feltenni utoljára!

Hajózás Múzeum! régen .....Villa, majd előkeresem a nevét, nem jut eszembe!

Jtoti Creative Commons License 2017.07.07 0 0 28060

Igen Minach Villa!

http://www.opatija.net/en/sights/villa-minach

Egyéb magyar vonatkozásokkal is lehet itt találkozni!

http://feol.hu/utazo/regi-emlekek-nyomaban-1114346

Jártunk ebben a szép parkban is a parton, bár az idő

ezen a napon rettenetes volt 4-5 óra séta felhőszakadásban,

mindenünk elázott! Azonban volt egy beltéri program a

Ferenc József szobor ami a Hajózási Múzeumban volt

hozok képet róla!

 

Villa Madonna
1891-ben épült. Az épület érdekessége, hogy a legendák szerint ezek a helyen találkozott Ferenc József császár és Katharine Schratt színésznő. Ma kaszinó működik az épületben.

Előzmény: waldix (28059)
waldix Creative Commons License 2017.07.05 0 0 28059

Ez a szép túra volt, Jtoti!

 

Hol volt ez az Andrássy-emléktábla Voloscában?

Ez a Minach-Villanak a falán?

 

A Ferenc József szobra a svajci házban van?

 

Előzmény: Jtoti (28056)
Jtoti Creative Commons License 2017.07.05 0 0 28058

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!