Keresés

Részletes keresés

havelina Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1078
Utana neztem a kristaly gombanak, nekem eleg babrasnak nez ki,
Amit korabban leirtam (gyumolcsle,gyumolcs cukor hasznalata ) arra vonatkozik, ha kaukazusi kefirt hasznalsz kristaly gomba szerepeben.

Az igazi kristaly gomba feltetlen olyan cukrot igenyel, amiben glucose es fructose is van, ilyen a kristalycukor peldaul.
A gomba a cukrot lebontja erre a ket osszetevore, es a glucose-t felhasznalja a kristalyok felepitesere. Tehat sima gyumolcs cukorral nem mukodik jol.
Mez valoszinuleg hasznalhato, mert az is nagyreszt glucose-bol es fructose-bol all.
A kristalygomba szinten nem szereti a tul lagy vizet, es a tul sok savat,
ugyhogy ha citromot teszel bele, ne nyomd ki, csak felbe vagva tegyed bele.
Ha gyumolcslevet akarsz hasznalni, eloszor az eredeti recept szerint keszitsd el az italt, es leszures utan ontsed bele a gyumolcslevet es meg par napig fermentaljad.
Nekem ugy tunik a kristaly gomba sokkal kenyesebb mint a kaukazusi, es konnyebb megolni.
Ha van felesleges kaukazusi gombad, en mindenkeppen megprobalnam azzal eloszor.

Előzmény: Midnightx (1077)
Midnightx Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1077
Cukor helyett lehet mézet használni a Japán kristálygombához?
vf1 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 1075
A tegnapi adag nagyon savanyú lett, pedig a feltételek hasonlóak.
Tán a melegtől?
Midnightx Creative Commons License 2010.06.09 0 0 1074
Köszi a tippeket!
Amúgy milyen íze van a Japán kristálygombának? El se tudom képzelni mihez hasonlíthat. A pezsgőt amúgy szeretem,annak idején a kombuchát is megittam...


Ha valaki tudna küldeni Japán kristálygombát,az lécci jelentkezzen itt vagy emilben! Köszönöm! A postaköltséget előre kifizetem.
Előzmény: havelina (1070)
BONNIE Creative Commons License 2010.06.08 0 0 1073
Van kefírgombám átadó, "belvárosi bőtermő" jeligére a kiadóba (az adatlapon lévő címemen keressetek!) :)
vf1 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 1072
Köszi a kiigazítást, ennyivel is okosabb lettem.
A cikket -amit bemásoltam-, itt találtam a topik elején.
Előzmény: havelina (1071)
havelina Creative Commons License 2010.06.07 0 0 1071
Ebben a leirasban, bar alapjaban jo, van egy ket tevedes:

1. A kefir gomba vagy 30 kulonfele bakterium es gomba egyuttelese
(kereskedelmi kefir keszitesehez ebbol a harmincbol csak egy par alkotoreszt hasznalnak)
2. Pasztorozott tejet nem kell felforralni, sem felmelegiteni, ugy ahogy jon a hutuszekrenybol, hidegen, ra lehet onteni a gombakra.
3. Felesleges legmentesen lezarni az edenyt (ha nem marad eleg ter a keletkezo gazoknak, az szet is vetheti az edenyt). Eleg letakarni, hogy valami bele ne hulljon.
4. A kefir gombakat nem kell vizben lemosni
5. A kefir gombanak nem art a hideg: ha elkeszult a kefirem, de a regi meg nem fogyott el, ugy ahogy van a kefirt a gombakkal beteszem a hutoszekrenybe, es csak egy, ket vagy harom nap mulva szurom le. A gombaknak semmi baja nem lesz.
(Egyebkent a kefir gomba a hutoben szinte a vegtelensegik eltarthato, ha hetente frissre csereljuk a tejet rajta)
6. Szerintem a kefirt akkor igya az ember, amikor jolesik neki. Ha kihagysz egy-ket napot, semmi tragedia nem tortenik. Tehat nem "kell" naponta fogyasztani.
Előzmény: vf1 (1062)
havelina Creative Commons License 2010.06.07 0 0 1070
Szerintem nem feltetlenul kell, de ha teszel bele, inkabb valami gyumocs cukrot hasznalj.
Hasznalhatsz valami termeszetes 100% gyumolcs levet (almale, szollole, afonyale, ribizlile, stb), ezekhez nem kell cukrot tenni, mert eleve van a leben.
A gomba felhasznalja a cukrot, ugyhogy a folyamat vegen egy szaraz pezsgore emlekezteto italt kapsz, (nagyon kicsi alkohol tartalommal is) amelyben mar nem lesz cukor. En a leszurt levet meg egy ket hetig a hutoszekrenyben tartom csatos uvegben, hogy letisztuljon.

Meg annyi, hogyha nincs kristaly gombad, de van felesleges kaukazusi, akkor azt is hasznalhatod kristaly gomba helyett. Kezmeleg vizben lemosod rola a tejmaradvanyokat, es ugy hasznalod.
FONTOS, hogy csak FELESLEGES kefir gombat hasznalj, mert az igy felhasznalt kefir gombat mar nem lehet utana tejbe visszatenni, novekedni is abbahagy.

Akar kristaly gombat, akar kefir gombat hasznalsz, az a leben levo cukrot elfogyasztja, ugyhogy szerintem cukor beteg is ihatja, ugyanugy, ahogy a kefir gomba felhasznalja a tejben levo tejcukrot (laktoz), ugyhogy kefirt az is ihat, aki egyebkent laktoz erzekeny.
Előzmény: Midnightx (1069)
Midnightx Creative Commons License 2010.06.06 0 0 1069
Valami olyat írtak az egyik receptben,hogy cukrot ízlés szerint kell bele tenni. Ezért gondoltam,hogy esetleg nem is az erjedéshez vagy a gombaszaporulathoz kell a cukor,hanem az édes íze miatt. És akkor gondolom édesítőszer is megfelel. De ha nélkülözhetetlen a cukor,akkor a Japán kristálygomba tényleg nem nekem való...

Meg tudja valaki biztosra mondani,hogy feltétlen kell-e bele cukor?
Előzmény: ágika1 (1067)
exiefo Creative Commons License 2010.06.06 0 0 1068
Sziasztok !
Emberkém ( is ) 2. típusú cukros, ötödik hete issza a kaukázusit nem kis nyomásomra:-)
Ma mértünk , mert tegnap egy kicsit " elhajlott " egy jó szelet nem diabetikus torta felé.
Fel is voltunk készülve mindenre, de ezek ellenére 5,3 volt az éhgyomri értéke.
Mindenkinek csak ajánlom.

Jelenleg hárman várakoznak nálam gombára, meglesz még egy kis türelmet kérek.

ágika1 Creative Commons License 2010.06.06 0 0 1067
Szerintem nem lehet, ha cukorbeteg vagy akkor lehet hogy neked a japán gomba inkább árt mint használ. :(
Előzmény: Midnightx (1066)
Midnightx Creative Commons License 2010.06.05 0 0 1066
Én se sokat tudok róla... Vízbe kell tenni,mazsolát,cukrot és citromot kell adni hozzá. Keress rá a neten,sok infó van róla.



Még azt szeretném megkérdezni,hogy muszáj cukrot tenni bele? Én cukorbeteg vagyok és fogyókúrázom is. Nem lehet a cukrot kiváltani édesítőszerrel? Amúgy meg a mazsolában is van rengeteg cukor...



Előzmény: vf1 (1065)
vf1 Creative Commons License 2010.06.05 0 0 1065
Mi az a japán kristálygomba?
Előzmény: Midnightx (1064)
Midnightx Creative Commons License 2010.06.05 0 0 1064
Sziasztok!

Van már kaukázusi kefírgombám és imádom. Most szeretném kipróbálni a Japán kristálygombát is. Tudna valaki küldeni postán? Természetesen előre kifizetem a postaköltséget. Nagyon köszönöm előre is!
vf1 Creative Commons License 2010.06.05 0 0 1063
Úgy látszik csak én írok.
Készítettem képeket a "szűrőmről".
vf1 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 1062
Megtaláltam a használati utasítást, a 61-es hozzászólás volt.
Bemásolom, ne keljen keresni:

A KEFIR


A kefirt a Kaukázusban a tehéntej erjesztésével állítják elő. A kefir gombája a Bacilus saneaensián. Ez okozza az erjedést. A kaukázusiak a kefirt víz helyett isszák, és élelmiszerként fogyasztják. Az emberek itt 110 éves átlagéletkort érnek meg, és nem ismerik a tuberkulózist, a rákot, és nincsenek emésztési zavaraik.

Elkészítése:

A kefirgombát egy porcelán-, üveg- vagy műanyag edénybe kell helyezni (de soha nem vas, vagy fémedénybe). A dió nagyságú gombára 1/4 liter felforralt és 20 fokra lehűtött tejet kell önteni. (A tejet a bőrétől meg kell tisztítani!) Az edényt légmentesen le kell zárni! A tejet hagyjuk állni 18-20 fokon, sötét helyen (szekrényben) 12, 18, 24, 30, 36, de legfeljebb 38 óráig (48 óra után - ha friss tejet nem kap - a kefirgomba szétbomlik, elromlik). Az erjesztési időtől függően lesz a kefir különböző mértékben kövér, és eszerint különböző hatása van.

A kefirt kiöntés előtt jól fel kell rázni, és tésztaszűrőn átszűrni (ne fémedénybe)! A szűrőben visszamaradt gombákat azonnal fel kell önteni tejjel. A kefirrel úgy kell bánni, mint a friss hússal, mert éppoly romlékony. Csak a friss tejet szabad felhasználni, savanyított, aludt tejet nem. A gombákat soha nem szabad tej nélkül tartani, mert elpusztulnak (éhen halnak). Legalább hetente egyszer a gombákat és az edényt langyos vízben át kell mosni!

Figyelmeztetés:

A kefirgombát fénynek kitett és hideg helyen nem szabad tartani. A gombáról leszűrt kefirt már nyugodtan tarthatjuk hűtőszekrényben a felhasználásig. 20 fok felett a gombák gyorsabban dolgoznak, alacsonyabb hőmérsékleten lassabban. A gomba 3-4 héten belül kétszeresére szaporodik. Akkor meg lehet osztani, és egy részét tovább lehet adni. Adjon belőle barátainak és ismerőseinek!

Kérem, hogy soha ne semmisítse meg a gombákat, ahhoz túl drágák.

A kefirt naponta kell fogyasztani! Leginkább vacsoraidőben (önálló ételként is). Megakadályozza a testben visszamaradt anyagok rothadását. Kedvezően befolyásolja a betegségből lábadozó állapotát. Az anyatejet is pótolja. Komolyabb megbetegedéseknél naponta legalább agy litert kell inni!

A kefir nemcsak gyógyszer, hanem élelmiszer is. Fel lehet használni tejföl helyett saláták, szószok ízesítésénél.

Kézírással a lap alján:

Hűtőszekrényben 2 hétig vízben, zárt edényben eltartható!
vf1 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 1061
Igen, itt a topik elején olvastam egy komoly használati utasítást ahhoz tartom magam.
Előzmény: ágika1 (1060)
ágika1 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 1060

Ezt kipróbálom.

Le sem mosod a gombát, rögtön öntöd rá az új tejet?

Előzmény: vf1 (1059)
vf1 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 1059
Találtam egy képet a neten fürdőrózsának nevezik.
Ezt szétszedve lehet hálócskát készíteni, amely több adagra elég, ill. marad tartalék is.
vf1 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 1058
Sziasztok, már a harmadik adagomat készítem, isteni finom.
Egy technikát szeretnék átadni, én nem szűröm a gombát, hanem eleve egy hálóba teszem. Erre a módszerre még a 80-as évekből emlékszem, akkor úgy kefireztünk.
Régen -ha még emlékszik valaki-, lehetett olyan hálót kapni, amibe beleraktuk a szappant, és úgy mosakodtunk. Most viszont a Rossmannban láttam olyan fürdőeszközt kb. 150 forintért amely kibontva egy hosszú háló ebből lehet adagoló tasakocskát készíteni.
Nagyon egyszerű a használata, kis madzagon ki lehet venni a kefirből, egyszerűen át lehet tenni a friss tejbe.
Izabiza Creative Commons License 2010.06.04 0 0 1057
Kedves fórumozók! Sajnos nekem nem sikerült használható kefirgombára szert tennem. Kérem, ha lenne valaki Debrecenből, akinek van fölöslege és tudna nekem eladni, kérem írjon. A Vaterán vettem, de már kiderült, hogy elpusztult gombát kaptam. Köszönöm
faqkac Creative Commons License 2010.06.01 0 0 1056
Bezomány!
Akkora gombák, mint 1kisebb karfiol! 1*megfeledkeztem az esti szűrésről, reggel szűrtem. Annyi volt a változás, hogy jóval sűrűbb lett a kefír. (azóta reggel szűrök) Lehet, hogy nem kellett volna, de megkóstoltam! Az íze is olyan, mint a savanyított karfiolnak!
Előzmény: exiefo (1055)
exiefo Creative Commons License 2010.06.01 0 0 1055
Egészségedre az elsőt ! és minden továbbit is :-))
Én sima dobozos 1,5 % ost használok és ugyan úgy csinálja a dolgát.
A gombák minőségéről Faqac - nak már van tapasztalata.
Előzmény: vf1 (1054)
vf1 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 1054
Ma elkészült az első kefírem!
ValakiA-tól kapott gomgát beletettem, 2 dl forralt házitejbe és kb másfél nap alatt kellemes picikét csípős, "darabos" kefirré alakult.
Gondolom, az hogy nem sima és homogén mint a bolti, nem baj.
A házi tej azt jelenti, hogy az egyik üzlet előterében van egy tejautomata, amely a használati utasítás szerint kezeletlen, csak hűtött tejet ad.
Köszönöm.
Csaba_F Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1053
Köszi Ági az infokat.
Kicsit semleges, krémízű lett, nekem ízlett natúr is, gyümölcs nélkül. Házitejből készítettem (125Ft/l-ért jutok hozzá), reggel kiderűl, hogy milyen lett a második adag.
Utána megpróbálom kaukázusiból csinálni, ha nem lesz jó, talán a Vaterán tudok venni olyan gombát amit Ti használtok.
Előzmény: ágika1 (1052)
ágika1 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1052

Az ize hasonló volt. Biztosan attól is függ hogy melyik fajta gombát használják az előállításhoz, nem tudom a "mi" gombáink és a tejipar által használt oltók pontos nevét. Lehet hogy ez a karfiolos gomba alap nem felelne meg az EU és ANTSZ előírásainak sem.

 

2004-előtt voltunk Szlovákiában Párkányban, szerettünk volna sztrapacskát enni, de nem volt juhtúrójuk és akkor ott azt mondtak a helyiek, hogy az EU miatt nem lehet bridzát csinálni.  Persze azóta is van brindzájuk.

Előzmény: Csaba_F (1047)
ágika1 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1051
Pl. 1 liter 2,8-as tejhez hozzákeversz fél liter 20%5-os tejfölt, hagyod állni egy napig szobahőmérsékleten,  lesz belőle 1,5 liter görög joghurtod.
Előzmény: faqkac (1049)
Csaba_F Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1050
Coraba vettem zacskós kefírt (sajnos kidobtam a csomagolást), nagyon híg volt. A vele beoltott tejből viszont sűrűbb kefir lett.
Előzmény: ágika1 (1045)
faqkac Creative Commons License 2010.05.21 0 0 1049
Ezt ha megkérlek, kifejtenéd bővebben? (csak úgy mint 1dilettánsnak)
Előzmény: ágika1 (1046)
valakiA Creative Commons License 2010.05.21 0 0 1048
Igen az a betű lemaradt.
Előzmény: valakiA (1043)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!