Keresés

Részletes keresés

Jibiki Creative Commons License 2000.06.11 0 0 4208
Oltran
"....Akkor pedig ott a masik kerdes, mi van, ha nekem teccik a kung-fu, mint harcmuveszet, de nem teccik a buddhizmus, mint ideologia. Akkor mar nem tanulhatok kung-fut?? ..." című kérdésedre.
Én nem értek a kung-fu, csupán tisztelem-becsülöm, mint minden harcművészetet. De gondolom hasonlóképpen vannak a dolgok, mint nálunk a budoban.

Ezen akérdésen előbb-utóbb mindenki keresztül esik, aki harcművészetre adja magát. Az egyik azért, mert túl katolikus, a másik azért mert materialista stb...

Ha megszeretnéd érteni, és elfogadtatni magad számára, akkor ne az ideológiai oldalról közelítsd meg, de ne is utasítsd el egyből. Vizsgáld meg vallás-filozófiai oldalról. Ebben a formában európai ember számára sokkal könnyebb felismerni az összefüggéseket. Nem feltétlen kell ugyanis buddhistának lenned ahhoz jó méltó kung-fu harcos legyél, ezáltal előbb utóbb felismered, hogy az irányzat belső vallási-, vallásfilozófiai töltete nélkül már nem is az ami, és nem is lenne olyan amilyen.

Előzmény: Törölt nick (4202)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.11 0 0 4207
A szidhi a hinduizmusbol szarmazo kifejezes, termeszetfeletti kepessegeket jelent. Mikor az emberke Siva bal lababa kapaszkodik, elszakad az anyagtol, es jonnek neki a sziddhik csak ugy. De a sziddhik is mayak (illuziok), es ha elkezdem hasznalni, csak meg jobban idekotnek az anyaghoz. Na, pl ezert is lenne nehez nekem kung-fuval szellemiseget oktatni:)) De ez meg nem a mester hibaja, hanem en mar masfele megyek picit (vagy ugyanoda, majd a vegen meglassuk:)))

Beke,
Orltran

ja, ahol cselekves van, az meg nem teljesseg:)

Előzmény: Jibiki (4206)
Jibiki Creative Commons License 2000.06.11 0 0 4206
Oltran

Amíg a mushint el nem éred, (kung-fuul nem tudom mit jelent) addig valóban akadályoz a KI.

mushin (buddhizmus)=tudat üressége - a teljes, meg nem zavarható cselekvési út
munen-mushin=budo filozófia alaptétel, a szamurájok erkölcsi kódexének 5. pontja=érzelemmentesség "Nincs kardom - a munen mushin -t teszem kardommá"

Előzmény: Törölt nick (4203)
Jibiki Creative Commons License 2000.06.11 0 0 4205
Laja1

Köszönöm a Kimura dokut, valóban megéri elolvasni. Főleg nekem. Nagyon érdekes. Ebben a részletességben nem ismertem.

Előzmény: Laja1 (4195)
jkl123 Creative Commons License 2000.06.11 0 0 4204
Kedves Mindenki!

Ajánlom magunkat: Lok Yiu Wing Chun www.extra.hu/lywcisz

Üdv.

Törölt nick Creative Commons License 2000.06.11 0 0 4203
Kozben ezsembe jutott egy pelda is. Peldaul en a belso ero iranyitgatasat sziddhinek tartom. Azaz jo, meg lehet tanulni, csak hasznalni nem szabad, mert a vegso "cel" elereseben akadalyoz hasznalata, es visszaut.

Beke,
Orltran

Előzmény: Törölt nick (4202)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.11 0 0 4202
Kedves mindenki,

azert a magyar kung-fuhoz az is hozzatartozik, hogy hogyan nevelsz bele valakibe buddhista szellemiseget, gondolkodasmodot heti x edzes alkalmaval ugy, hogy kozben harcmuveszetet is oktatsz?
Probalkozni lehet, de egy nyugati kulturaban felnott emberkenek a gondolkodasat gyokeresen megvaltoztatni ennyi ido alatt igen nehez. Ez egy eletvitel kell, hogy legyen, es azt nem mindenki vallalja fel.
Akkor pedig ott a masik kerdes, mi van, ha nekem teccik a kung-fu, mint harcmuveszet, de nem teccik a buddhizmus, mint ideologia. Akkor mar nem tanulhatok kung-fut?? Mert azert a buddhizmus sem a hovatovabbtova, inkabb csak a valosagra valo mutogatas egy iranybol, mint a tobbi iranyzat/vallas, es pont azert vannak ilyen sokan, mert mindenki massal tud azonosulni.
Persze az elvarhato lenne, hogy legalabb a mesterek egy bizonyos szintig megfelelo szellemisegben eljenek, ez jogos, es mashol meg is tudjak csinalni, asszem.
Aki szerint meg vizfejuek huznak kung-fu ruhat, azokkal emailben egy kis filozofalgatast lekavarhatunk a vilag nagy igazsagairol:))))
(bar en per pill mar levettem a ruhat, de lehet felhuzom ujra:))))

Udv,
Orltran

Wazull Creative Commons License 2000.06.10 0 0 4201
hiryu,

"könyvekről, forrásom szerint japán szólás:
"Aki magától tanul, annak bolond az oktatója""
Ezert volna az embernek a Mestere ugye...

Előzmény: hiryu (4197)
Wazull Creative Commons License 2000.06.10 0 0 4200
hiryu,

"Most hallottam valami fickóról, aki egymás után szétvert kétezer cserepet. Ez csak annyit bizonyít hogy erős a keze."
Meg azt, hogy volt penze ketezer cserepre. Az nem keves mostansag. Lehet, hogy csak egy a munkajan felduhodott tetofedo az illeto...

Előzmény: hiryu (4198)
hiryu Creative Commons License 2000.06.10 0 0 4199
Sandokan: A Három Út Csarnoka.:-)
Előzmény: praclee (4159)
hiryu Creative Commons License 2000.06.10 0 0 4198
Most hallottam valami fickóról, aki egymás után szétvert kétezer cserepet. Ez csak annyit bizonyít hogy erős a keze.
Előzmény: Laja1 (4195)
hiryu Creative Commons License 2000.06.10 0 0 4197
könyvekről, forrásom szerint japán szólás:
"Aki magától tanul, annak bolond az oktatója"
Laja1 Creative Commons License 2000.06.09 0 0 4196
Wazull :

:-)

Bar, a telefonkonyv sem a legjobb: A lakok mar kezdenek panaszkodni... hiaba a panel az csak panel, a kertes haz meg olyan hely ahol normalisan elhet az ember...

Előzmény: Wazull (4192)
Laja1 Creative Commons License 2000.06.09 0 0 4195
Wazull: egyetertek... en se ugralok oromomben...

A judorol jutott eszembe :

Van am egy legendas alakja a Judonak :

Meghozza egy Masahiko Kimura nevezetu japan mester.

Oyama kozeli baratja es mentora volt. (legalabbis ilyeneket olvastam valahol egy masik forumon)

Kimura volt az aki eloszor teljesitette a 200 ember elleni kuzdelmet. (Azt hiszem 2 nap alatt)

Kimura volt az aki legyozte braziliaban (sajat hazajaban) a legendas hiru es legyozhetetlennek hitt Helio Gracie-t akit a brazilok nemzeti hoskent tisztelnek.(Helio Garcia alapitotta meg a Gracie Jiu Jitsut, ami azota nagyon elismert lett szerte a vilagon harcmuveszeti korokben)
(Gracie egyebkent nyilt kihivast intezett a japan Judo ket nagymestere fele. Az elso merkozest megnyerte, aztan a masodikra Kimura ment el, es ott vereseget szenvedett.Es azt hiszem ezutan vissza is vonult az ilyen nyilt kihivasoktol)

Kimura ezen kivul tobbszoros Japan Judo bajnok is volt termeszetesen.

Tovabbi info :
http://w3.swi.hu/fight/kimura.html
(Ezt Egy igazi judokanak mindenkeppen el kell olvasnia :)

A jelenkor egy masik hires Jodosa : Tsuyosi Koshaka. O is tobbszor bizonyitotta mar szabalyok nelkuli kuzdelmek soran, hogy a Judo effektiv harci erteke bizony nem kicsi.

Koshaka is mintha japan bajnok lett volna (az olimpiai es vilagbajnoki helyezeseirol nem tudok).

Oyama egyebkent egyszer azt nyilatkozta Kimura-rol : "O az egyetlen ember a vilagon aki meg nalam is tobbet eddz..."

Na, mara ennyit.

Udv!

Jibiki Creative Commons License 2000.06.09 0 0 4194
hiryu

Ez szögtizes volt a versenyzéssel kapcsolatban.

Tökéletesen fogalmaztál! És valóban, nem csak a szél ellen nem lehet ...., de a PÉNZ ellen sem.

Előzmény: hiryu (4189)
Jibiki Creative Commons License 2000.06.09 0 0 4193
praclee

"Vannak benne jó képek is amiből lehet tanulni!"

Ezt most kérdés volt vagy válasz?

Ha kérdés és a könyvemre vonatkozott, mármint a Budo no Jibikire, akkor vannak benne. Emiatt is késlekedik, mert a video és képanyag még nincs kész.
Úgy működik, hogy rákattintasz egy technikára elolvasod, hogy az mi, ha akarod lejátszod videon vagy a képet megnézed.

Előzmény: praclee (4180)
Wazull Creative Commons License 2000.06.09 0 0 4192
praclee,

"Értelek!"
Ebben nem vagyok teljesen biztos :-)))

"Bár itt az a probláma hogy nem tudom mennyi ideig tudok a gép elött maradni!És ezért nem keresgélek vissza.De megteszem."
OK.

"Most nagyon féljek Kijo-tól?:)"
Nem hiszem, hogy barkitol kellene felni. Foleg nem a neten. Vidaman sertegethetek barkit, mert biztos, hogy nem veri bele szeles arcomat a betonba ezert :-))) A vidaman sertegetest altalaban mellozni szoktam...
Ilyen hulyesegek mellett, amit irtal (mar megbocsass :-))) ) nem lehet elmenni szo nelkul. Jorutot azert emlitettem, mert par hete biztosan nem hagyta volna ki, hogy felvilagositson a dologrol, es persze kozben parhuzamot ne vonjon kozotted es a skarabeusz kozott :-))). Minimum. Ugy latszik tenyleg nyaral. A bikinis japan csajszik most elvonjak a figyelmet a topicrol. Vagy csak oregszik :-))))

"Hát akkor jó.Azért mondom hogy ez egy változat a sok közül!Én leírtam az én változatomaz!Elvégre azért vagyunk!"
Ja.

"Arrón nem tehetek hogy rossz a könyv!!!"
Nem biztos, hogy rossz az a konyv. Nemely vonatkozasban. Napjainkban a konyvkiadas is uzlet ugye. Kemenyen. Ezt azert figyelembe kell venni, ha veszel egy konyvet, es az olvasasnal is, az ertelmezesenel meg foleg...

"Kérdés:
Akkor melyik könyv a jó???????"
Attol fugg mire. Ha Laja1-et kerdezed, o a telefonkonyvet fogja ajanlani :-)))
Szerinem mar masok leirtak itt. Konyvbol sok jofajta elmeletet meg lehet tanulni. A gyakorlatban mar kevesbe mukodnek. Harcmuveszetet meg nyilvan nem lehet konyvbol tanulni.
Hogy megis melyik a jo konyv? Kedvenc peldam: jofajta latin mondasok gyujtemenye. Rengeteg okos dolgot talalsz benne, regi emberek hires mondasait, amiket elolvasol, es igaznak talalsz. Aztan par oldallal kesobb megtalalod ezen igazsagok ellenkezojet is. Es azokat is igaznak fogod talalni :-)))). Ezek utan elgondolkozhatsz, vannak-e abszolut dolgok...

Előzmény: praclee (4185)
Wazull Creative Commons License 2000.06.09 0 0 4191
praclee,

"Hát úgy látom változnom kell!Mert mindenki azzal jön hogy valamit félrenéztem:("
Ha tobben allitjak, akkor hidd el nekik :-)))

"Már megint mit tettem??:("
Leirtam: valamit rosszul olvastal el, rosszul ertelmezted, aztan ennek folyomanyakeppen zoldseget irtal. Az nem rossz, egeszseges. :-)))

Előzmény: praclee (4184)
hiryu Creative Commons License 2000.06.09 0 0 4190
ha tt se lett volna... Na ne. Jelenlegi szabályozás szerint ezen tárgyak cipelése helyből büntetendő. Elég komolyan. Más hogy ebben az országban mit mond a jog, és hogyan érvényesül.
Előzmény: Laja1 (4169)
hiryu Creative Commons License 2000.06.09 0 0 4189
Kicsit profánul: akár a lekvárfőzés is lehet do, nem a hagzatos címek számítanak.
Mellesleg a versenyzés szerintem helyből agyonvágja a budo-t. Egyszerre két urat szolgálni...
Szóval én piszkosul örülök, hogy a karate /még/ nem olimpiai sport. Bár akkor már elég szép pénzek repkednének mindenféle zsebekbe, és ez biztos sokaknak teszene kis hazánkban is.
Előzmény: Jibiki (4176)
hiryu Creative Commons License 2000.06.09 0 0 4188
Mer a ficko aszitte magáról, neki má' mindenszabad, bzmeg! Lehet a társaság bármilyen etnikum, véleményem, hogy nem különbözik tőlük.
Kirugni dojok környékéről is.

Pingyi!
Levél már a postások kezében.

Előzmény: praclee (4183)
praclee Creative Commons License 2000.06.09 0 0 4187
Húúúúúúúúú
Szerintem ez a legnagyobb gyüjtemény!Mint egy családfa!Mindíg kattint az ember és egyre többet talál!!!
Előzmény: praclee (3708)
Jibiki Creative Commons License 2000.06.09 0 0 4186
Mamut !

Az hogy mi a judo és mit gondolunk ma annak, két különböző dolog. Ne én mondjam meg. Idézek Neked Prof. Jigoro Kano legelső, eredeti írásából, melyben a Kodokan Judo alapjait leírta. Ennek a könyvnek a fordítása Magyarországon még csak most fog megjelenni először, mihelyst teljesen kész vagyok vele. Remélhetőleg nyár végén.
Csak a Randori-waza (küzdelmi technikák) részt Európaiasították. Ebből lett a versenysport, és amit ma cselgáncsként különböztetek meg.)

"…..A Kodokan Judo alapjai és céljai
Sokak tanácsát kértem, adjanak választ arra a kérdésre, Mi a fizikai képzettség célja? Miután többféle véleményt is kaptam intelligens, hozzáértő emberektől megállapítottam, hogy a cél az, hogy a test erős, hasznos és egészséges legyen, ami alatt kiépül a karakter, a személyiség a szellemi és erkölcsi fegyelem…..

A judo jelentésében az út fogalma nem más, mint az élet önmaga. Következtetésképp a Kodokan a módszer tanításának iskolája. A judo életmód. …..

A judo tréningek két fő szempontja: fejleszteni a testet és gyakorolni a védekezési és támadási technikákat. Az edzésnek két módja a KATA és a RANDORI…..

A KATA jelentése formagyakorlat. Előre megtervezett mozgások rendszere, mely az alapvető védekezési és támadási technikákat tanítja. Ezen kívül dobást, ellentartást, beleértve az ütést, rúgást, döfést, vágásokat és még számos más technikát……
Ez utóbbiak a judo rendszerében csak a Katakban található, mert a Kata előre megtervezett mozgásokból áll, ahol a partner előre tudja, hogy a másik mit fog tenni……

A RANDORI jelentése, szabad küzdelem. A partnerek párban küzdenek. Lehet dobni, fojtani, de nem lehet ütni, rúgni, vagy más egyéb technikát alkalmazni a küzdelem során.
A védekezés és a támadás akkor helyes, ha elegendő és megfelelő az összpontosítás a technikai kivitelezéshez.
Ezen túlmenően a Randori, a fizikai mozgáskultúra ideálja, mert a test minden részére kiterjed a tornától eltérően. Minden mozgás átgondolt, lélekben végrehajtott. Ez a fizikai tréning tökéletesen kontrollálja a testet és a lelket. Felkészít a vészhelyzetre, a támadásra, a baleset megelőzésére. …..
…….Az erkölcsi tréning
A maximális eredményesség elvének alkotója az erkölcsi tréning.
Vannak ingerlékeny természetű emberek, akik csak önmagukat ismerik el, és minden lényegtelen dolgon idegeskednek. A judo segít az ilyen embereken, hogy megtanulják megőrizni az önuralmukat. Az edzések folyamán gyorsan ráébrednek arra, hogy a dühöngéssel az energiájukat pocsékolják. Csak negatívan hatnak önmagukra és a környezetükre is. A judo módfelett előnyös azoknak, akik kiegyensúlyozatlanok múltbeli kudarcaik miatt.
A judo megtanítja megtalálni a legjobb megoldásokat a küzdelem során. Ezáltal a magánéletben is segít megértetni, hogy a düh, a bosszúvágy csak felesleges energiapazarlás….
A kulcs ahhoz, hogy mások harmóniában éljenek veled nem más, mint a nyugodt, szemlélődve alkalmazkodó lelkiállapot…."

/:Jigoro Kano:/

Előzmény: Mamut (4177)
praclee Creative Commons License 2000.06.09 0 0 4185
Értelek!
Bár itt az a probláma hogy nem tudom mennyi ideig tudok a gép elött maradni!És ezért nem keresgélek vissza.De megteszem.

Most nagyon féljek Kijo-tól?:)

Hát akkor jó.Azért mondom hogy ez egy változat a sok közül!Én leírtam az én változatomaz!Elvégre azért vagyunk!
Arrón nem tehetek hogy rossz a könyv!!!

Kérdés:
Akkor melyik könyv a jó???????

Előzmény: Wazull (4172)
praclee Creative Commons License 2000.06.09 0 0 4184
Hát úgy látom változnom kell!Mert mindenki azzal jön hogy valamit félrenéztem:(
Már megint mit tettem??:(
Előzmény: Wazull (4170)
praclee Creative Commons License 2000.06.09 0 0 4183
Még 1 kérdés!

Hogy engették be az ajtónál ha látták hogy egy szam.kard van nála?
Mert azt ugye nem lehet eldugni a kabát alatt.

Vagy ő ott valamit csinál,amihez kell kard?

Előzmény: Laja1 (4169)
praclee Creative Commons License 2000.06.09 0 0 4182
hiryu

Értem akkor várok.

Előzmény: hiryu (4165)
praclee Creative Commons License 2000.06.09 0 0 4181
hiryu
Előzmény: hiryu (4165)
praclee Creative Commons License 2000.06.09 0 0 4180
Jibiki
Vannak benne jó képek is amiből lehet tanulni!
Előzmény: Jibiki (4164)
Mamut Creative Commons License 2000.06.09 0 0 4179
Jibiki,

reszben mar valaszoltal is :oD ez csak amolyan index-es ido paradoxon !

Mit tanitassz azoknak, akik nem akarnak versenyezni ? Miben ter el a modszer ? Mas technikak is elokerulnek v. szoval mitol mas a ketfalyta felkeszules ?
Elvileg, aki nem versenyre keszul annak is meg kellene allnia a helyet egy versenyen, nem ?

Előzmény: Jibiki (4176)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!