Keresés

Részletes keresés

Leandra Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11374

Sziasztok!

Éppen nagy ültetés közepén vagyok,és pár hajtásom elég gyanús. A gyökérzet mellett dudorok,a levélen pedig pötty. A két tünet együtt jelentkezik. Rákgyanús???

 

riki86 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11373

Miket írsz? Dehogy azért van, én raktam oda, ez nem sablon, olyan nincs. Levehetem, ha zavar....nem kötelező annak ott lenni.

Az én kutyás oldalamon sincs...itt nincsenek sablonok, csak modulok, de azokat is fel kell rakni....

Előzmény: anblock_italia (11370)
oleandro Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11372
Ez a helyes hozzáállás!
Előzmény: anblock_italia (11370)
anblock_italia Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11371
:-)))
Előzmény: leanderek (11360)
anblock_italia Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11370

Örülök a véleményednek, remélem továbbra is olyan egyedi dolgokat beszélhetünk meg itt a fórumon, amiknek egy zárt anyagban nincs helyük.

Az meg hogy a honlapon vannak mindenféle dolgok, mint üzenet, meg vendégkönyv, az csak azért van, mert ez egy sablon honlap és ezek rajta vannak, nem kivehetők(bár ezt nem tudom, csak sejtem, ha lehet, kivesszük). Nem akarok én ott traccsolni, de valakinek a nevét adni kellett a dologhoz. Hogy ne untassuk a többieket, erről tényleg ne beszéljünk itt többet, úgy érzem a többség a honlap megvalósítása mellett van, tehát folytatom, az estinél kicsit jobb hangulatban.

Előzmény: LeandEra (11357)
anblock_italia Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11369

Átérzem a problémát, ciki csak úgy betörni valahova egyszerűnek tűnő kérdésekkel, de érdekesebb, szokatlanabb tapasztalatokat megbeszélni, az jó.

Előzmény: ALaci (11356)
oleandro Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11368
Ha pajzstetű, akkor snálam Actara.
Egyébként a vízgyökerek elültetéskor könnyen törhetnek,és akkor az elültetett növény hamar kipurcan. De van olyan is, hogy a gyökerei megmaradnak, aztán mégis tönkremegy a kiültetett hajtás. valamiért nem egy túlélő típus. Úgyhogy egy hajtás nem hajtás,ha biztosra akarunk mennim próbáljunk 3 hajtást szerezni , abból legalább 1 biztos megmarad. tapasztalataim szerint
Előzmény: TTNora (11365)
monarda Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11367
még annyit, hogy szerintem már fázhat a talpuk kint az árnyék alatt.....
Előzmény: TTNora (11365)
monarda Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11366

Szia!

 

Fyfanon EW használtam, mert sikerült nekem is beszerezni egy - két tetűt, permeteztem vele. Ez egy felszívodó szer, nagyon hatásosnak bizonyult nálam.

De, lentebb oleandro írta Actarat is.

 

Berothadásról én is beszámolhatok , az utóbbi hajtásokkal jártam én is így, többek között a shopinnal. Sok meztelen csigát találtam a cserép alatt, lehet, hogy megették......

Rothadást a gomba is előidézi.

Előzmény: TTNora (11365)
TTNora Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11365
Mennyire gyakori Nálatok az, hogy a kigyökeresedett hajtást elültetitek, aztán a földben szépen tönkremegy? Én most így jártam egy nehezen beszerzett chopin hajtással! :-( kirohadt konkrétan. Egy csomó van még mellette, árnyékos, védett helyen vannak, ez az egy múlt ki. :-( elszaladtam az oázisba, ahol egy hónapja láttam egy irgalmatlanul csúnya tövet, és megvettem. Már nem virágzott, de a formájára simán ráismertem. Találtam rajta egy két gyanús dolgot (atka, tetü), át is ültettem gyorsan, mert lógtak kifelé a gyökerei alul is, felül is. Mivel öntözzem, permetezzem le szerintetek? főleg a pajzstetü miatt aggódom.
oleandro Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11364
Ez most hogy jön ide? Na mindegy, egyes vélemények szerint azért nem eszik olyan forrón a kását., de persze jobb félni, mint megijedni.
Különben csak itthon vettem észre , hogy az egyik garda-tavi egyik levelén mintha rákos daganatok lennének. Azt a levelet persze azonnal letéptem, de újabb tumorok nem jelentkeztek, letéptem, és a palánta azóta is él és virul (no,azt azért idén mér nem fog!), nincs szivem kidobni.
Lehet, hogy egyszer majd mégis elkezdenek burjánzani a rákos sejtek, akátr hsszú lappangás után, mint az embernél?



Előzmény: földiboszorka (11362)
oleandro Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11363
Derék! Idén én is nagyüzemi méretekben termeltem (persze nem úgy, mint AI).Lett is pont 40 kis palántám, bár abból még 4 kérdéses, hogy megmarad-e. Néány már szépen virágzik. Amit március és június között gyökereztettem, az kb 80 %-ban megmaradt. Viszont azoknak a hajtásoknak, amelyeket júliusban hoztam Olaszországból még a fele se maradt meg. Főleg azok nem, amelyeket még vagy egy héttel hazautazás előtt célzottan gyűjtöttem, mindegyiknek szépen megjelölve a színét. Úgy tűntek, az utazás viszontagságait túlélték, csak vagy nem gyökeresedtek, vagy kiültetés után hhaláloztak el. Azért maradt még egy tucatnyi belőlük, de azok már a későbbi jelöletlen zsákbamacskák.
Előzmény: Island* (11358)
földiboszorka Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11362

hmmmmmmmmmm:-(((((((((

A leánderrákot egy baktérium okozza, ami a növény minden részébe szétterjed (szisztemizálódik), és a kórokozót a növényben megölni, attól mentesíteni nem tudjuk.

A védekezés alapja a megelőzés: csak egészséges növényről szabad dugványt szedni gyökereztetésre. A dugványok vágásánál a kést folyamatosan fertőtleníteni kell Hypós oldatban, ellenkező esetben a késre tapadó baktériumot tartalmazó növényi nedvvel mi magunk fertőzzük meg az egészséges dugványokat.

oleandro Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11361
Szóval ez a pezsgőszín? Nekem is van iklywen, idei nyesedékl, most virágzik, és eddig halvány baracknak neveztem. Az elmondásod lalpján akartam pezsgpőzínt is, de ha ez az, akkor elégedett vagyok.
Előzmény: anblock_italia (11345)
leanderek Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11360

Kedves Itália!

 

Ha bármely képemet érdemesnek találod örömmel venném ha felhasználnád :)

 

Előzmény: anblock_italia (11332)
LeandEra Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11359
Nem semmi a termés! És ezekből szééép naaagy bokrok lesznek remélhetőleg:)))
Előzmény: Island* (11358)
Island* Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11358

Megmutatom az idei szaporulatot nektek.

AI-nek köszönet az alapanyagért! :)

 

LeandEra Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11357
Nekem nagyon tetszik az ötlet, hogy könnyebben utána tudunk majd nézni a felmerült kérdéseknek, vagy beazonosíthatjuk a virágokat akkor is, ha épp senki nincs a gépnél. Itt pedig továbbra is folyhat a dumaparti, hiszen a másikra csak akkor van szükség, ha gyors segítség kell. Vagy nem?
Előzmény: anblock_italia (11351)
ALaci Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11356

 Kezdő leanderesként csak olvasgatok itt. Ha bajban vannak a növényeim, valóban kínos kérdezősködni, mert tudom, hogy csak vissza kellene lapozni, meglehet jópárszáz hszt. Szóval én örülök, ha sikerül összehozni ezt a lapot. Azt meg sajnálom, hogy nem büszkélkedhetek valami csodaszép példánnyal, amit  AI közzé tehetne ott.

Üdv. Magdi

Előzmény: anblock_italia (11336)
LeandEra Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11355
Köszi, akkor érkezési sorrendben a 16.-nak , színét tekintve  pezsgőszínűnek lesz nálam iktatva és elkönyvelve:))
Előzmény: anblock_italia (11347)
LeandEra Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11354
Nem sajnálnám, de nincs mit levágni, ugyanis egy ága van egyenlőre. Most próbál 3 felé elágazni, úgyhogy jövőre visszatérünk rá, ha kitelel. OK?
Előzmény: Boyteam (11349)
anblock_italia Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11353

Ha a 11309-es hsz olvastad, abban ha nem is engedélyt kértem, de szóltam, erre lett reakció. Én is jobbnak tartottam volna, hogy ha valakinek nem tetszik, azt emailban írta volna meg, ha nem így tette, bizonyára tudta, miért nem így teszi.

Úgy érzem eddig rosszallást csak én kaptam, én nem bántottam senkit, nem használtam engedély nélkül senki képét, esetleg a már korábban átadott tudását teszem közzé, hiszen az már az enyém is, csak nem akartam a sajátomként feltüntetni.

Na, de legyen ennek a fejezetnek vége, aki akar segít, aki nem akar, nem segít, és ha nyílvánosan nem akar, akkor az az ő dolga.

 

Viszont a közös munkának más módját nem látom, mint ahogy eddig tettem, akit nem érdekel, egyszerűen átugorja, sajnálom.

Előzmény: Len (11350)
cserella Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11352
ez már megint OFF, mi itt próbálunk leanderezni.

nyugodtan erre is írjál,hogy a tiéd legyen az utolsó szó.

további szép napot!!
Előzmény: anblock_italia (11348)
anblock_italia Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11351

Míg locsolgattam arra gondoltam, ezt a néhány mondatot még megírom, szinte megelőztél.

Voltak, illetve vannak céljaim a honlappal, de az az egy sosem jutott eszembe, hogy ezzel megosszam ezt az eleddig kedves társaságot, fel sem merült bennem, hogy ezzel bárkinek ellenére tennék. Sőt, maga Cserella is áldását adta a dologra, aztán hogy miért változtatta meg a véleményét, azt ő tudja csak. Sajnálom, ha rajtam múlik többet szóba sem kerül a dolog, mármint az ellentétek dolga.

Előzmény: LeandEra (11337)
Len Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11350
Kedves AI, tiszteletre méltó foglalatosság egy tudástár létrehozása, de legfőképp nagy munka. Kívánom, hogy sokan látogassák tanulságukra! Ám, ha valakinek nincs kedve, módja részesülni a létrehozásában, tehesse ezt megbélyegzés nélkül. A topikolás egy önkéntes és kedélyes - legalábbis a virágos témákban - tevékenység. Más topikokból is nőtt már ki hasonló gyűjteménye, összegzése a tapasztalatoknak, de minden feltett kép illetve hozzászólás további felhasználására udvariasan "engedélyt" kérnek, hiszen így természetes. Másrészt ne feledjük el, hogy valamennyi kép és hsz az index szellemi tulajdonát képezi (!), melyet alkotójuk is használhat bármire. Mi lenne, ha egy fotótárba feltöltenénk képeket, ahonnan könnyebb is válogatni? Maga a feltöltés jelenthetné a hozzájárulást a köz javár. A többi képről sajnos le kell mondani, de bizonyos, hogy az eredmény értékén ez nem látszik majd :-)
Előzmény: anblock_italia (11336)
Boyteam Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11349
Era! Engem érdekel, de nem túl pici még?
Ha nem sajnálod levágni..:)
Előzmény: LeandEra (11341)
anblock_italia Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11348
Én sosem szoktam tőmondatokban válaszolni, szeretek a leanderekről írni, ezért vagyok és leszek is itt.
Előzmény: cserella (11342)
anblock_italia Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11347
Egyébként erősen változtatja a színét, van amikor gyönyörű vajsárga, van amikor majdnem fehér és néha akár rózsaszínes.
Előzmény: LeandEra (11341)
Boyteam Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11346
Szió!:)

Komolyan gondoltad?!? :(
Inkább áruld el!:)))
Előzmény: cserella (11342)
anblock_italia Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11345
Valóban úgyfest, mint a pezsgőszínűnek nevezett, nagyon szép, nagyon szeretem, bár őszintén megmondom, bármelyik ha szóbakerül, akkor az a kedvencem:-) De ez kivétel. Annó írtam arról, hogy volt két ilyen bokrom, egy nagyon szép, formás, nagyobbacska, a főhelyen állt az ablak előtt, hogy ha kinézünk mindig ezt lássuk. meg egy másik, csenevészke, formátlan. Aztán télen a macskám kipisilte ezt  akedvencet, mert még ősszel, hogy jobb legyen neki átültettem friss földbe. Hát a macskának lett jobb belepisilnie.
Előzmény: LeandEra (11341)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!