Keresés

Részletes keresés

sister moon Creative Commons License 2000.06.23 0 0 4447
Bandi-T,
köszönöm, a "lányok" nevében is:-)))
sm.
Előzmény: Bandi-T (4356)
Shingitai Creative Commons License 2000.06.23 0 0 4446
Jibiki !
Köszi az anyagot, mivel otthon netezek, saját maniból, nem minden nap vagyok fenn a hálón, csak ma néztem meg a postámat, bocsi a késői reagálásért.
Lehet. hogy én vagyok a töketlen, de nem tudom megnyitni amit küldtél, küldd el mégegyszer légyszives. Előre is köszi.
Előzmény: Jibiki (4440)
TLM Creative Commons License 2000.06.23 0 0 4445
Irokez :

Nem okoztal nekem oromet mert semmi olyen jellegu intenciom nem volt, hogy kikenyszeritsek barkibol is ilyen jellegu nyilatkozatot. Ezzel a WT dologgal kapcsolatban valoszinuleg ez lesz az utolso megnyilvanulasom, mert egyreszt unom mar masreszt semmi ertelmet nem latom az egesznek.De meg igy a vegere nehany megjegyzest szeretnek tenni amiben nem indulatokat akarok kifejezesre juttatni hanem egyszeruen olyan tenyeket szeretnek leirni amikkel en szembesultem illetve a velemenyemet is bele fogom csempeszni a dologba.
Teny az, hogy eddigi rovid eletem soran ahanyszor WT harcossal (hogy az altaluk oly kozkedvelt kifejezessel eljek) talalkoztam akar eloben akar neten keresztul mindegyik agressziv volt es az esetek tobbsegeben moderalni sem tudta magat. Az ember alaptermeszete az, meg az ugynevezett magasabban kvalifikalt peldanyok eseteben is, meg ha tanult is a statisztika keszitesre vonatkozo alapszabalyokat, hogy bizonyos mintavetelezes utan az atlagag ertek alapjan altalanosit meg ha a mintavetelezes alacsony szamu is volt. Nos nalam ez az atlag ertek igencsak gyengenek mondhato. Persze kozben tudvan tudom, hogy nagy valoszinuseggel rengeteg rendes ember van koztuk, akiknek nincs zabszem a belrendszeruk fejjel ellentetes oldali kivezetonyilasaban, nem magas allandoan a vernyomasuk, es nem minden megjegyzes szamit csak verben oldodo sertesnek amit embertartsaiktol hallanak. Valami oka van annak, hogy az altalanos kep az gyaszos, es nem biztos hogy egy gonosz osszeeskuvesrol van szo. De persze a tevedes lehetoseget sem zarom ki, hisz nem tehetem mert tanultam a pozitiv valoszinusegi feltetelrol az egyetemen es ha ez nem is tortent volna meg velem a gyarlo emberi mivoltom teljes tudataban sem tehetnem ezt meg.

Nem all(t) szandekomban senkit sem bantani mert alapveto termeszetem irtozik a konfliktusoktol, igy mindazoktol akik ugy erzik, hogy megsertettem oket most nyilvanosan elnezest kerek, de a velemenyem akkor is az enyem.

Ami az alabbiakban tobbszor megemlitett mester vallakozasait illeti, nos mindenki azt csinal amit akar, abba fekteti a penzet amibe akarja, semmi kozom hozza.

Most azon is elgondolkodtam, hogy van-e ertelme annak, hogy en ezt kozzetegyem es nem gyoztem meg magam arrol, hogy van, de ha mar megirtam ...

Beke veled : TLM

Előzmény: irokéz (4442)
Pitzu Creative Commons License 2000.06.23 0 0 4444
Szia Bassman_!

Nem úgy értettem. Én természetesen imádom a katát is, és az egésznek a filozófiáját. Kempós berkekben úgy ismernek, mint katás embert.
De a harcművészetnek a bunyó ad értelmet!
Voltunk néhány világversenyen. Van egy amerikai kissrác, 14 éves, van neki egy botkatája, és egy pusztakezes. Valami eszméletlen jól csinálja mind a kettőt, jobban, mint a filmeken, és trükkök és vágás nélkül. Csakhogy... 7 éves kora óta mást se csinál, mint ezt a két katát. 2 danos, és bunyóban még csak nem is indul.
A másik véglet: akit csak a bunyó érdekel, és hidegen hagyja az egésznek a filozófiája.
Szóval én a középutat hirdetem, mint Buddha.

Előzmény: Bassman_ (4441)
sister moon Creative Commons License 2000.06.23 0 0 4443
Wazull,
ezt nem tudom felülmúlni:-))))
(Igaz, nem is akarom...)
sm
Előzmény: Wazull (4353)
irokéz Creative Commons License 2000.06.23 0 0 4442
TLM,
mióta WT-t tanulok (és nem ma kezdtem), még soha semmilyen kiadásra, vagy azzal járó tevékenységre nem kényszerítettek (beleértve a különböző kiadványok megvásárlását ill. a szemináriumokon/edzőtáborokon való részvételt is).
Ebben a topicban sokan nagyon magasztos eszméket hirdetnek, mint egy harcművésztől/harcművészetet tanulótól elvárható minimális elvárást, ugyanakkor ezek közül többen igencsak "meggondolatlan", és az általam közvetlenül tapasztaltakkal egyáltalán nem alátámasztott, a jó ég tudja honnan vett híreszteléseket és véleményeket képesek összehordani. Úgy gondolom, a két dolog max. annyira kapcsolható össze, mint a borivás a víz prédikálásával. A fentiek természetesen nem mindenkire vonatkoznak, ugyanakkor pont a fentiekből kifolyólag a jövőben nem kívánok egyikötökkel sem kommunikálni, mert semmi értelmét nem látom. Nem kizárt, hogy ez az óhaj kölcsönös, ez esetben örülök, hogy örömet okoztam.
Sziasztok.
Előzmény: TLM (4437)
Bassman_ Creative Commons License 2000.06.23 0 0 4441

Ebben az ugyletben az a lenyeg, hogy a kungfu egy internetszolgaltatoval kerul egy kalapba. Van egy olyan erzesem, hogy itt valami elveszett a hosszu evek soran. (ez persze mas agazatokra is igaz)
Ami pedig az osszeget illeti: biztos vagyok benne, hogy
1. LT-nek ennel joval tobb befektetni valo penze van
2. Nem is all tole tavol, hogy befektesse

Csak abba gondoljunk bele, hogy a vilagban kb. 2 millio WT tanulo el s virul. Az o elmondasuk szerint...

Amit egyebkent nemreg a fokuszban nyomtak, attol egnek allt a hajam.

TLM
Nem tudom, mitol doglodik a masik forum (mondjuk a szerver gyakran le van pukkanva)
Egyebkent, ha megtekinted a cikkhez mellekelt kepet, akkor a jobb szelen szemrevetelezheted athose baratunkat

Pitzu
"Szeretek bunyózni is, hiszen erről szól az egész"
Szerinted valoban errol szolna? Az egesz?

Jibiki Creative Commons License 2000.06.22 0 0 4440
Shingitai!

.............nagyon szívesen az anyagot!!!!!!!

Nem megköszönni kellett volna, nem azért küldtem. De legalább szólnál, hogy loof@x vagy esti fény.

Törölt nick Creative Commons License 2000.06.22 0 0 4439
hiryu,

minden tiszteletem a tiéd, de az utolsó mondatod...az ott nem fordítva volt?

Alidax

Előzmény: hiryu (4404)
mami nyanya Creative Commons License 2000.06.22 0 0 4438
Sajnos ez igy van. Ha most be tudnak csalni egy ilyen "megrendelőt", utána bizony nagyon sok igazi megrendelőt lehet találni. Jönni fog boldog-boldogtalan, mert ők is szeretnének ott lenni. No és aki azt mondja, hogy erre nincs szüksége, azt jó szakemberek meg fogják győzni róla, hogy bizony mégiscsak ő akar egy csomó pénzt áldozni rá. És ez már innen kőkemény üzlet.
Előzmény: Jibiki (4433)
TLM Creative Commons License 2000.06.22 0 0 4437
Lattam is meg ettem is
Előzmény: irokéz (4436)
irokéz Creative Commons License 2000.06.22 0 0 4436
Aztán honnan ez a mélyreható ismerettség?
Előzmény: TLM (4434)
Pitzu Creative Commons License 2000.06.22 0 0 4435
Sziasztok!
Most találtam ezt a fórumot. Nagyon tetszik. Majd lesz néhány kérdésem, de most sietek. Csak leteszem a névjegyem. Szóval 5 éve a Zen Bu Kan Kempo-t űzöm (6. kyu), előtte 4 évig sotokánoztam (5. kyu). Szeretek bunyózni is, hiszen erről szól az egész, de azért van egy kis sintóista és zen-buddhista beütésem.
TLM Creative Commons License 2000.06.22 0 0 4434
Ahogy ismerem oket az is meg lesz szabva a tanitvanyoknak, hogy naponta hany orat kell nezegetni azt a honlapot.
Előzmény: Jibiki (4433)
Jibiki Creative Commons License 2000.06.22 0 0 4433
Az az érdeke, hogy bejöjjön még másik 3 X 6 millió.

A honlapon és a futattás alatt megjelenő fezetett reklámok, popup ablakok stb. viszik a nagy pénzt, hiszen kattintásra fizetnek.

Képzeld el egy ilyen nagy nevű mester nettes vendégstatisztikáját az egész világról. Plusz ezt megfejelik beinduláskor egy TV-, rádió, Eurosport gigantplakát stb.
Katasztrófális nagy űzlet.

A honlap környékén meg elad minden reklámot a sz@rtól a repülőig.

Előzmény: TLM (4432)
TLM Creative Commons License 2000.06.22 0 0 4432
Mi erdeke fuzodik annak az internetszolgaltatonak ahhoz, hogy befektessen 6 millio dollart egy harcmuveszetet nepszerusito programba?
Előzmény: irokéz (4431)
irokéz Creative Commons License 2000.06.22 0 0 4431
A hatmillió dollárt az internetszolgáltató fekteti be, nem Leung Ting nagymester. És az ominózus cikkben nem csak ez az egyetlen nyilvánvaló baromság. Ennyit a bulvársajtóról.
Előzmény: Bassman_ (4429)
TLM Creative Commons License 2000.06.22 0 0 4430
Bassman : hat igen. :-)
Nem tudod mitol doglodik a masik forum?Mar tobb mint egy hete semmi elet nincs rajta.

Udv : TLM

Előzmény: Bassman_ (4429)
Bassman_ Creative Commons License 2000.06.21 0 0 4429

Cikk reszlet a Mai Nap junius 17-ei szamabol: (csak a veget irom le)

Leung Tingtol megtudtuk, hogy a tarsasagaban ide utazo internetszolgaltato ceg vezetojevel hamarosan megkoti a vilag eddig legnagyobb harcmuveszetet nepszerusito internetes programjanak szerzodeset, ami hatmillio amerikai dollarjaba kerul a kung-fu kiralynak.

Latjatok, o egy igazi mester, hisz sok penzt ker a tanitasert. Nyilvan. Hiszen maskepp hogy johetett volna ossze ez a kisebb osszeg. Japanban nyilvan nagyon nepszeru lenne... (vagy az is) Hiszen attol igazi egy mester, ha eleg penzt ker a tanitvanytol.

Shingitai Creative Commons License 2000.06.21 0 0 4428
Kijo!

Örülök, hogy ilyen jól elmagyaráztad mindenkinek, hogy miért kér pénzt egy igazi mester. Azt hiszem az én listámra gondoltál kókler ügyben, nem a jibikiére? Nemde ?

Előzmény: Kijo (4423)
Wazull Creative Commons License 2000.06.21 0 0 4427
Joruto,

koszonom szepen a magyarazatodat. Most mar szamomra is vilagos a dolog.

Előzmény: Kijo (4423)
Jibiki Creative Commons License 2000.06.21 0 0 4426
Kijo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na végre! Most vagy elfogyott a lőszer vagy vége a szabadságnak!? ( Ez nagyon pórias volt?)

Kijo! Segits nekem abban, hogy légyszíves magyarázd el, hogy a HISHIGI kifejezés miből származtatható.

Ugynez a kérdés a SEMPAI és SENPAI. Melyik a helyes írásmód és miből származik?

Előzmény: Kijo (4425)
Kijo Creative Commons License 2000.06.21 0 0 4425
Na...azert aki figyelmes...latni bikini nelkul is. : )

Persze a bikini tartalma nem annyira fontos,mint a huzott szem...,ami vitathatatlanul kiemeli es megszebbe,vonzobba teszi a bikinit...,meg ha az idonkent hianyos is.

dewa

Előzmény: Jibiki (4418)
Kijo Creative Commons License 2000.06.21 0 0 4424
Nem csak szerinted.....szerintem is!

Előzmény: Wazull (4377)
Kijo Creative Commons License 2000.06.21 0 0 4423
Wazull japan mesterei:

"A japan mesterek nem szoktak penzt kerni a tanitasert altalaban. (biztos vannak kivetelek)"

- Ezt valoszinuleg sajat tapasztalatbol vontad le. Bizony azok a kivetelek, akik nem szoktak penzt kerni a tanitasert.
Ezzel azt akarom mondani,hogy "CSAK" a kulfoldon tanito japan mesterek kozott talalhatsz olyanokat akik nem kernek penzt a tanitasert. ...-mert nekik nem a budo tanitasa a lenyeg,pusztan orommel csinaljak. Amihez van kedve az embernek,azt meg miert ne? Valahogy ilyen formaban. Ez meg annyit jelent,hogy nem a budo tanitasabol el es nem is abbol elt japanban sem. Ezek a mesterek pedig szivesen toltik idejuket azzal,hogy kulfoldon dolgozva (elve) sajatmaganak kikapcsolodas, masok szemeben tanitassal foglalkozzon. Tehat szereti amit csinal...kulfoldon elve pedig magatol ertetodoen hianyozni is fog neki. E hianyerzet lekuzdesehez a legkezenfekvobb megoldas tanitani es igy tanitva csinalni....,de csinalni es foglalkozni vele...ez a lenyeg. Masoknak (japanoknak) pedig ez olyan dolog,olyan beallitottsag dolga, hogy sajat orszaganak kulturajat ki ne szeretne atadni,terjeszteni idegenek koreben??? Ezek a japan mesterek pedig ezzel a tudattal a fejukben tanitanak ingyen...,hiszen nem a megelhetesuk forrasarol van szo..,mint azt irtam volt.

Aki japanban nem a budo tanitasaval foglalkozott es igy nem a budo tanitasabol szerezte a meelhetesenek nagyobb reszet, az kulfoldon nem fog penzt kerni! (Egyszeru oknal fogva: -szegyelne-)
Viszont akinek van dojo-ja japanban es a budo tanitasaval foglalkozik (megelhetes formajaban)
,az :
1. kulfoldon elve NEM tanit.
2. olyan ara lesz a tanitasanak,amitol a szemed is felakad ( Ugyanis minden mesternek meg van az ara! Ahogy minden masban..muveszetben)- Igy a mesterek tisztaban vannak sajat ertekukkel. Ez ala nem mehet. Ertheto.

Ezt bejezve: Japanban minden mester penzt ker a tinatesert. Japanabn ha ingyen tanitana egy mester....,nem lenne egyetlen diakja sem! Az ingyen tanito mester...,nem mester. A Jibiki fele kokler,amit jibiki nagyon jol leirt es minden pontjanak ismetelten csak igazat tudok adni.
Megegyszer: A japan mesterek (Mesterek), minden esetben penzt kernek a tanitasert.(Japanban)..es nincsennek kivetelek....-a kivetelt koklernek hivja. A kokler pedig oruljon,hogy egyaltalan tanit..es hagyjak tanitani,nemhogy meg penzt is kerjen!...

jane

Előzmény: Wazull (4316)
jpm Creative Commons License 2000.06.20 0 0 4422
Helló!

Hol lehet Budapesten egyénileg (ketten-hárman) edzeni? (kick-box)

Ha tudtok címet, küldjétek el e-mailben.

Köszi:jpm.

hiryu Creative Commons License 2000.06.20 0 0 4421
Bár csak a kérdés második felérő tudnánk beszélgetni egy délutánt, szóval begépelni elég sok, de igyekszem.

Ui. ha már magyaráznom kellene, miért sensei, régen rossz.

Előzmény: hiryu (4420)
hiryu Creative Commons License 2000.06.20 0 0 4420
Oké, annyi időt kérek, míg megírom az összefoglalót, nem 2nap, sajnos.
Előzmény: Shingitai (4416)
BLaca Creative Commons License 2000.06.20 0 0 4419
Jibiki

Tényleg félreérthető voltam.
Lehet, hogy most szentségtörést fogok elkövetni, de nálunk már fekete övtől mester a jitsuka, én is annak tartom magam ( 3.dan a fokozatom ).
Az edzőtáborokban és egyéb rendezvényeken találkozom elég sok danossal, ott találkoztam már az 'atyaúristen' és a 'pincér' típusú mesterrel ( oktatóval ). És megmondom őszintén, néha felfedeztem ilyesmi jeleket magamban is, bár mindig tudatosan kerülöm a végleteket.
Tehát az én gondolkodásomban a mester nem csak az én mesterem, akitől tanultam. Remélem most már úgy érthető, ahogy eredetileg akartam mondani.

További sikeres előre haladást kívánok mindenkinek a Budo rögös útjain!

BLaca

Előzmény: Jibiki (4417)
Jibiki Creative Commons License 2000.06.20 0 0 4418
Pingyi!

Bikinis lányok! De ennyire????

Előzmény: PINGYI (4413)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!