Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.13 0 0 3854

Nagyon szépen köszönjük!

Előzmény: Kereva-5 (3852)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.13 0 0 3853

Értem én, csak úgy gondolom ez volt a hátsó szándék. Elmesélte a valóban szomorú történetüket és talán abban bízott, valaki tud megoldást a számukra. Persze egy ilyen házvásárlás részletekben is megoldás lenne, feltéve, hogy az ár jótékony és a futamidő rettenetesen hosszú, de az igazi megoldás valami biztos és vastag pénz forrás lehetne csak szerintem.

Előzmény: nettomazsola (3851)
Kereva-5 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 3852

Gratulálok a pici lányodhoz! Neveljétek egészségben és sok örömben!

Előzmény: Törölt nick (3848)
nettomazsola Creative Commons License 2011.01.13 0 0 3851

munkarol itt szo nem volt ...

Előzmény: Törölt nick (3850)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.12 0 0 3850

A megoldás, egy jól fizető munka lenne, gondolom ebben is bízott, hátha valaki pont tud valamit. (bár csak ilyen könnyen menne ez)

Mert ha pénz van, akkor nem gond a lakhatás sem, sőt a kislányának is több segítség jutna.

Csak ehhez sajnos nem mi vagyunk a megfelelő emberek, mi is örülünk, hogy az van ami jutott...

Előzmény: nettomazsola (3849)
nettomazsola Creative Commons License 2011.01.12 0 0 3849

persze, sok mindent lehetett volna maskepp, de most ez van. teny. mar csak azt nem ertem, h mire gondol mint megoldas? egy ajandek kis haz? v mi?

Előzmény: Törölt nick (3847)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.12 0 0 3848

Hát igen. Én Tirolban élek egy kis faluba. Egy kis házhely kerül minimum 30M Ft-nyi Euroba. Egy ház, legalább 60-70 MFt.

És a Tiroliak nem adakotzó jellemű emberek, pláne nem ekkora érték esetén. Sőt, a részletfizetés sem hinném, hogy megoldható, ekkora értékek esetén...

Előzmény: Kereva-5 (3834)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.12 0 0 3847

Megelőzésen azt értem, hogy pl nekem van élet, baleset és egészségbiztosításom. Vagyis ha meghalok, a tegnap született lányom nem szenved majd hiányba. Sőt már neki is van baleset biztosítása, és hamarosan lesz egészség biztosítása is. Egy újszülöttnél ez filléres dolog, mert ha egészségesen jön a világra, akkor jó esélye van még 80-90 évig élni. Ezért a biztosítóknak jó üzlet az egészségére fogadni. Évekig fizetek nekik a semmiért, akár évtizedekig is. De ha beüt a baj, látod, nálatok is előfordult, akkor az a sok millió kihúzza a bajból (részben persze).

A biztosítás egy szemét dolog, de csak ha nincs baj. Akkor kidobott pénz.

 

(és nem vagyok biztosítási ügynök, mielött bárki is megvádol)

Előzmény: zsuzsu62 (3832)
nettomazsola Creative Commons License 2011.01.12 0 0 3846

mondom, h en sem ertem.

Előzmény: tamikati (3844)
tamikati Creative Commons License 2011.01.12 0 0 3845

azt irta egy odut ,ahol élhetne,de nem hogy hol ? !!! az nem érdekes,lehet esetleg Bécsben is,ha tudsz ilyet !de nem akar meggazdagodni,miért nem ? én pedig szeretnék,csak määä

öreg vagyok hozzä !!

itt mindenki meggazdagodott,aki jo idöben volt jo helyen..pedig juszt se kolbäszbol van a kerités ! sajnos,de mostmäää megfeküdné a gyomrom is a sok kolbäsz !!

Előzmény: nettomazsola (3843)
tamikati Creative Commons License 2011.01.12 0 0 3844

Te Mazsola ! a kishölgy nem itt Bécsben akarja felkeresni a hivatalokat segitségért,hanem

azt szeretné,ha ätutalnäl neki egy összeget !! häzravalot !

vagy nem ?

nekem van egy üres häzam és azt hogyan fizetné ? sajnos nem értem hogy pontosan mit szeretne,a kicsi falvakban nincs munka,a 110000 az hogyan jön össze ?

Előzmény: nettomazsola (3825)
nettomazsola Creative Commons License 2011.01.12 0 0 3843

en sem tudom összerakni, pedig probalkozok.

kerdeztem, h hol akar venni, mert ugye nem mindegy ... es h mennyi penzt tud raszanni?

kivarom a valaszt.

Előzmény: tamikati (3841)
tamikati Creative Commons License 2011.01.12 0 0 3842

venni szeretnél ??? milyen modon ??hogyan ällapodnäl meg a tulajjal ??

Előzmény: zsuzsu62 (3837)
tamikati Creative Commons License 2011.01.12 0 0 3841

Szia Zsuzsu62!

most visszaolvaastaam jo sok hozzäszoläst és aa te kérésedet is !!

nekem vaan egy häzaam Magyarorszägon Komärom megyében egy kicsi faluban,

jelenleg üres,nem laakja senki !! a gäz ki vaan kapcsolva,mert az elözö lako,akinek

barätsägbol odaadtam ,nem fizette kb 100 ezer forint !!

szép kedves paraszthäz ,hogyan fizetnéd ki a 9-10 millät havi r´eszletekben ?

hogy talälnäl varräsi älläst,olyat amit otthon csinälhatnäl ?? hogy järna a kislänyod

suliba ???

légyszives ird meg pontosan hogyan képzelted el ezt a segitséget !!

Előzmény: zsuzsu62 (3838)
nettomazsola Creative Commons License 2011.01.12 0 0 3840

en csak kisbetüs magyar vagyok, v mar lassan az sem ...

Előzmény: zsuzsu62 (3837)
nettomazsola Creative Commons License 2011.01.12 0 0 3839

hol?

mennyi penzed van egy hazra?

Előzmény: zsuzsu62 (3837)
zsuzsu62 Creative Commons License 2011.01.12 0 0 3838

A Karitatív szervezetek ebben nem tudnak segíteni,élelemről,ruháról én is gondoskodom.A Vakok iskolájával pedig jelen pillanatban is kapcsolatban állok,mivel od jár a lányom szakiskolába már 5 éve,tehát gondolhatod,hogy ezt a lehetőséget már azelsők között megpróbáltuk.A Vak fiatlokat segítő szervezethez is fordultunk,de még válaszra sem méltattak.Nekik ráadásul nem is én írtam,hanem a kislány.Ez a helyzet itt a klassz magyaországon ezügyben.

Előzmény: Kereva-5 (3834)
zsuzsu62 Creative Commons License 2011.01.12 0 0 3837

Így van!Csak venni szeretnék egy házat.Ennyi volna,nem kell sem kölcsön,sem semmi más.Azért hozzátok fordultam,mert ti mindnyájan Magyarok vagytok és nem osztrák milliomosok.

Előzmény: nettomazsola (3835)
zsuzsu62 Creative Commons License 2011.01.12 0 0 3836

Kedves KEREVA-5!Ha visszamész a lap elejére,elolvashatod,milyen lehetőségeket nyújtott 15 év alatt ez az állam a számunkra .A lehetőségeket végigjártam.Most itt tartunk és ez az egyetlen,amit még tehetek.Nem tudom,te milyen körülmények közt élsz,hogy ennyire elégedett vagy az életeddel,de nem ajánlanám kipróbálni neked a sajátunkat,mert az nagyon keserves volna.

Előzmény: Kereva-5 (3834)
nettomazsola Creative Commons License 2011.01.12 0 0 3835

nem ellenseges, csak nem ertelek.

akarsz egy hazat, de nem akarsz hitelt, kölcsönt, reszletet.

van annyi penzed, h vegyel egy hazat?

ha igen, akkor ebben en mi a fenet tudnek segiteni?

ha nincs penzed, - es nem akarsz hitelt - akkor ugy gondoltad, h par millio FT-ot atutalok egy szamlara?

NEM ERTELEK. biztos bennem a hiba ...

azt sem ertem, h miert egy becsi forumhoz fordulsz?

itt nem osztrak milliomosok gyülekeznek, hanem magyarok akik megkinlodnak a mindannapi betevöert, barmily hihetetlennek is tünik ez Mo-rol!

Előzmény: zsuzsu62 (3833)
Kereva-5 Creative Commons License 2011.01.12 0 0 3834

Ne haragudj Zsuzsu, de nem igazán értem, miért külföldről kérsz segítséget? Miért gondolod, hogy idegenben könnyebben megoldod a gondjaid, mint itthon? A "vityillók" manapság már sehol sem olcsók, vidéki élethez pedig sok egyéb is kell. (pl. autó)

Budapesten élsz, itt azért vannak lehetőségek. Vannak karitatív szervezetek, akik segíthetnek! Kértél már segítséget a Vakok Szövetségétől? Felvetted a kapcsolatot a vakok iskolájával? Másrészt 80 eFt-nál olcsóbban is találhatnál albérletet. Ha van internetkapcsolatod, napi szinten keresgélhetsz.

Nem akarlak bántani, mert én is tudom milyen dolog kiszolgáltatott, nehéz helyzetben lenni, de javaslom, hogy mindenek előtt itthon próbálkozz!!!!

Előzmény: zsuzsu62 (3832)
zsuzsu62 Creative Commons License 2011.01.12 0 0 3833

Látom,tényleg nem egy malomban őrölünk,nem munkát keresek drága netttomazsola,az nekem is volna,hanaem egyolyan embert,akitől vehetnék egy ki házat,ahol élhetünk.Ennyi a kérésem,ehhez kellene a segítség.Egyébként mindíg visszaolvasom,amiket írtok,éppen ezért írok.Kicsit ellenségesnek érzem a válaszaidat,amit nem nagyon értek.Csak egy ember vagyok,aki nem szeretne meggazdagodni egy új helyen,csak létezni.Nincs miért haragudnod rám,én nem bántottalak semmivel.igyekszem normális társalgási szinten beszélgetni veled,ahogy másokkal is .Ha mégis okot adtam volna a haragra,akkor elnézésedet kérem.Talán te nem segíthetsz,de valaki más esetleg igen,nem tudhatjuk.Köszönöm.

Előzmény: nettomazsola (3831)
zsuzsu62 Creative Commons License 2011.01.12 0 0 3832

Ezt a helyzetet sajnos nem lehetett volna megelőzni semmiképp,hiszen a férjem halála megrörtént akárhogy is nem akartuk,a kislány szembetegsége szintén elkerülhetetlen volt,így is több időt kapott látni,mint az átlag,akinek ROP-ja volt.Mindenesetre már azt is nagyon nagyon köszönöm,hogy ti egyáltalán reagáltok a godjaimra és nem is azért kerestem fel a fórumot,hogy az összes bajomat ti oldjátok meg,egyszerűen,csak remélem,valaki talán mégiscsak ki tud segíteni ebből a rettenezből.Nem is biztos,hogy lesz számunkra segítség,de azért én remélem,talán mégis és ha nem,akkor is beszélgehetek veletek,már ez is egy pozitívum,aranyosak vagytok!!!

Előzmény: Törölt nick (3830)
nettomazsola Creative Commons License 2011.01.12 0 0 3831

en azon szoktam elajulni, h hogy gondolja vki, h ISMERETLENÜL, minden info nelkül vki munkat ajanl??

van akiröl azt nem lehet tudni, h fiu v lany, öreg v fiatal, es kb mihez ert(ene), mi a vegzettsege.

az meg kapasbol felböszit ha vki nem veszi a faradsagot, h visszaolvasson. en mire fel strapaljam magam egy idegenert ( amilyen marha vagyok többször megteszem ...) ha ö sajat magaert nem kepes?

 

Előzmény: Törölt nick (3829)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.11 0 0 3830

Szomorú történet a tiétek, de sajnos jó megoldást nem tudunk rá ajánlani.

Könnyű okoskodni innen messziről, a részletek ismerete nélkül, de szerintem a ti helyzeteteket még megelőzni talán lehetett volna, de így utólag igazán jó megoldást nem tudnék kitalálni.

Ajánlhatnánk a pénzcsinálást, mert a te képességeiddel lehet, de ehhez tőke kell, mint ahogy egy házhoz is.

Akinek meg abból akár felesleg is van, annak azért van, mert nem jótékonykodik belőle....

Előzmény: zsuzsu62 (3826)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.11 0 0 3829

Én úgy vagyok vele, hogy akár többször is leírom a dolgokat, csak kérdeznének valami konkrétat, tényleg hasznosat, nem ez a kéne valami munka ha tudtok szóljatok szöveg...

Előzmény: nettomazsola (3814)
nettomazsola Creative Commons License 2011.01.11 0 0 3828

" Semmi mást nem szeretnék,csak segítséget abban,hogy  vehessek valami kis odút"

 

KONKRETAN??

Előzmény: nettomazsola (3827)
nettomazsola Creative Commons License 2011.01.11 0 0 3827

eeees?

 

tudom kicsit lassu a felfogasom.

 

Előzmény: zsuzsu62 (3826)
zsuzsu62 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 3826

Most Budapesten élek albérletben,ahogy már írtam az eljén is.A végzettségem keramikus,de ez halott ügy ilyenformán,így varrok itthon.Mivel a gyerek nemlát,nem is mehetek el sehova ,mertápolásra szorul.Tekintve,hogy kislány volt még,amikor elvesztette a látását,nem válhatott önállóvá,mint a hozzá hasonló korú gyerekek,nem képes egyedül boldogulni.Szerencsére örökölte a kézügyességet és ezt jól kematoztatja a második szakmáját tanulva,mert kiválóan sző.A keresetem 110000forint,amiből kb 80-at fizetünk ki a lakásra és ennyi.Ami marad,abból élünk.Ez az itteni helyzet.

Előzmény: nettomazsola (3824)
nettomazsola Creative Commons License 2011.01.11 0 0 3825

Solidaritäts-Demo: Medien- und Meinungsfreiheit für Ungarn! Ort: Ungarische Botschaft - Bankgasse Ecke MinoritenplatzZeit: Freitag, 14. Januar 2011 18:00

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!