Keresés

Részletes keresés

djuice Creative Commons License 2019.10.24 0 0 2509
???
Akkor ez a Kawai opto érzékelős? Nincs gumiharangos kontaktja?
(Azért stílusosan már legalább 1db zongora hangot belepréselhettek volna hogy szóljon is önállóan, ne kelljen még egy PC is ha csak úgy leülne hozzá az ember...!)
Előzmény: semgza (2508)
semgza Creative Commons License 2019.10.23 0 0 2508

Sikerült egy VPC-1 -et szereznem: 
Ott lehet a kutya elásva, hogy a (valódi) kalapács mozgását érzékeli, nem a billentyűt.

Tehát ha csak elindítod megfelelő erővel, már megvan a hang,

míg a többinél általában le kell érkeznie végállásba, hogy meglegyen az infó a billentésről, és megszólaljon a bocibocitarka.

Érzem azt is, hogy hosszabb a billentyű: kényelmes kéztartással sem változik az erő(kar).

Gyorsabb játék, pontos dinamika lett az eredmény. Nem beszélve arról, hogy nem zörög, nem kopog. Szeretem.
Tanulni persze bármin lehet, csak gondoltam, megírom a tapasztalataimat pár nap után.


Csak lehetne egy kicsit soványabb, mert cipelni úútálom. ;)

 

djuice Creative Commons License 2019.10.21 0 0 2507

Hát ha már játszott digitálisokon, akkor nincs veszve a helyzet.

Előzmény: Krisz1985 (2506)
Krisz1985 Creative Commons License 2019.10.21 0 0 2506

Zongoratanárhoz már rég nem jár. 

A zene szeretete miatt viszont még most is zongorázik ha megteheti. 

Mikor több ideje/ lehetősége volt, a szülői háznál egy Tchaika pianinon játszott. Ezt a meglévő otthonunkban nem tudjuk elhelyezni.

Most már csak elvétve van lehetősége különböző digitalis zongorán egy kicsit jatszani

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

djuice Creative Commons License 2019.10.21 0 0 2505
Igen, mert végül mi lesz ha az asszonynak nem tetszik... Nem mindegy hogy örülne neki vagy csak szenvedne rajta. De mondom nagy kérdés hogy idáig min zongorázott! Ez nagy zsákbamacska így.
Előzmény: ÁsítóSárkány (2503)
djuice Creative Commons License 2019.10.21 0 0 2504
Amúgy az jó kérdés ha régóta zongorázik azt min teszi??? :)
Előzmény: Krisz1985 (2501)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.10.21 0 0 2503

Van a feleségednek jól bevált zongoratanára? Ha igen, akkor érdemes lehet kikérni a véleményét, megkérni egy kipróbálásra.

 

Ennél a büdzsénél tipikusan többet rászánva klasszikus zongora szempontok mentén jóval jobbat lehet kapni (Roland FP-30, Kawai ES-110 például, Korg LP-380 vagy Korg D1 + erősítés + hangszóró -- különösen).

Emiatt érdekes lehet akár a használt zongorák közt nézelődni, ebben az árszintben van esély jelentősen jobbat kifogni, pl. a fentiek közül)

 

A Yamaha P45 és Roland FP-10 nem rossz választás, ha a büdzsé adott és újban gondolkodsz.

A Yamaha GHS-t tipikusan azok kedvelik jobban, akik viszonylag nehezebb billentésű akusztikust szoktak meg.
A Roland FP-10 pedig könnyebb billentésű.

 

A magam részéről még kipróbálásra ajánlanám ebben az árkategóriában a Casio PX-160-at vagy esetleg PX-150-et.
(Figyelem, a Casio CDP zongorákat, vagy a 2012 előtti PX / AP zongoráikat nagyon nem ajánlanám, nálam a PX-150 a nagyon minimum tőlük).

Előzmény: Krisz1985 (2501)
djuice Creative Commons License 2019.10.21 0 0 2502
Dobd ki dobókockával. (Mondjuk a 3 közzül én is inkább a "Yokohamát" választanám ha az ár ennyire kötött,)
Előzmény: Krisz1985 (2501)
Krisz1985 Creative Commons License 2019.10.21 0 0 2501

Sziasztok! 

 

A segitségetek szeretném kérni! 

Feleségemnek szeretnék venni egy digitalis zongorat szülinapjara!  

Régóta zongorázik már. 

Az érték határ 150ezer ft lenne. 3 zongorát néztem ki de nem tudom eldönteni, melyik érné meg a legjobban a pénzét minden téren?! ( billentés, hangzás, tudás )  

 

Yamaha P45B

Korg B2

Roland FP10

 

Egy ismerősöm ár /értékben a P45 ajánlotta, mivel neki az előde van meg sok sok éve, de én forum /youtube hozzászólások videók alapján korábban elvetettem már! :(

 

A végső döntésben kérném a segítségeteket! Előre is köszönöm

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.10.20 0 0 2500

Azért ebben szerintem tiszta öröm, hogy előrelépés történt a régeni dolgokhoz képest. Ráadásul nem most, maga a DP-10 is megvan vagy egy évtizedes :)

Előzmény: djuice (2499)
djuice Creative Commons License 2019.10.20 0 0 2499
Régen meg volt az, hogy zengetett a pedál vagy sem és senki sem panaszkodott. :)
Előzmény: ÁsítóSárkány (2498)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.10.19 0 0 2498

Nemrég egy elég furcsa dolgot olvasta külföldi fórumon a Roland FP-10 és a damper pedál kapcsán: csak konkrétan 3 állást (felengedett, félig lenyomott, lenyomott) értelmez (pl. DP-10 pedál esetében). Míg az FP-30 esetén pl. sokkal finomabb különbségeket is értelmez...

 

Jóllehet a nyáron zuhant egyet az FP-10 ára, de még mindig azt mondom, hogy az FP-30 megéri az árkülönbséget...

rohir Creative Commons License 2019.09.23 0 0 2497

Hát majd igyekszem csak a semmi közepén lakok,  eljutni bármilyen hangszeres helyre is 2-3 óra minimum + 3000 Ft oda-vissza, szóval akkor tudnám beiktatni ezt amikor muszáj is mennem. :/

Előzmény: djuice (2495)
trilla414 Creative Commons License 2019.09.23 0 1 2496

Tisztul a kép, nem kell drágább, nem kell kalapács, de én átgondolnám, és midi bill helyett vennék vmi midi képes használt szintit ennyiért. 

 

https://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/Yamaha_PSR_E343_szintetizator__zongora_96481615.htm

 

Talán el tudsz olyan helyzetet képzelni, amikor jól jöhet, hogy nem vagy számítógéphez kötve.

Előzmény: rohir (2494)
djuice Creative Commons License 2019.09.23 0 0 2495

Menj, próbálgass ezt-azt, szerezz tapasztalatokat, kérj tanácsot eladóktól. Mindenki így kezdi...

A saját tapasztalást szavakkal nem lehet kiváltani (pláne nem papírsárkányokkal). ;)

Előzmény: rohir (2494)
rohir Creative Commons License 2019.09.23 0 0 2494

Oh hát látom picit elszabadultak itt a HSZ-ek, nyugi :'D. Nyugi nincs világcélom csak pl egy Halo Piano theme-t, forrest gumpot, stb-t el tudjak valahogy pötyörészni, mert egyelőre a kottát vagy mit se tudom olvasni.

Köszönöm, a segítséget MINDENKINEK!

djuice Creative Commons License 2019.09.22 0 0 2493

"magabiztos tapasztalatlanok"

 

:DDDDDDDD BRUHHHHAHHHHAHHHHA!!!!

 

Szerintem te nagyon elnézted ezt a fórumot. Ez nem a vidám percek Fábry Sándorral!

Mindegy, osztogasd a papírra rajzolós ingyen tanácsaidat, ami egyenlő azzal, hogy minek neki egyáltalán hangszerre költeni. Vegyen inkább cigit, piát az árán, attól jön a rock'n roll meg pár nőtől ráadásnak a híd alól... :)))

De ha már ennyire "igényes" tanácsokat tudsz adni, miért nem mondod hogy legalább menjen be vmi hangszerboltba szétnézni, tanácsot kérni, kipróbálni ezt-azt és még talán a hangszerekről prospektust is kaphatna hogy legalább már fotorealisztikus látványt nyomogathasson az ötletednek megfelelően, ne egy skiccet!

Megáll az ész milyen palik mászkálnak itt jó tanácsokkal szabadon, szájkosár nélkül! :D

Előzmény: trilla414 (2492)
trilla414 Creative Commons License 2019.09.22 -1 0 2492

Felesleges csűrni. Egy papírlapra rajzolt zongorabillentyűzeten is elkezdhet tanulni! Én pl. gépírni hasonlóan tanultam. Nincs gondom se a szgép billentyűzettel, se a hagyományos írógép használatával. (Kb. annyit használok hagyományos írógépet, mint amennyit az OP fog várhatóan hagyományos zongorát használni.) Nem napi 12 órát fog játszani, teljesen felesleges zongoraművészi magasságokról beszélni. Ha mégis, a papírbillentyűzettel sem rontott el semmit, csak majd az igény megjelenésekor vásárol be, nem előtte. 

 

Majdnem azt írtam, hogy igazad van a cigányos ócska vassal, de nincs. Az a szint, amit ott emlegetsz, az egy midi-képesség nélküli, szabványnál kisebb rugós billentyűkkel szerelt egyszenzoros 4 oktávos billentyű. Az 2eFt. Nem azt javasoltam. 

 

A lécet igen, emelni kell, de a minimum szintet funkciókban, és nem pénzben mérik. A funkció itt a kalapácsmechanika, a billentésérzékenység, a tűrhető hangszín. Azt meg adják már 60-ért. 

 

Kérdező, kezdőként ne áldozz új hangszerre, ne hagyd magad magabiztos tapasztalatlanok által megvezetni. Nézz körül, vegyél egy használt kalapácsos Casiot! Itt egy szemfedős összehasonlító videó róla, meg a milliós hangszerekről.. Nagyon úgy tűnik, a fenti funkciókat figyelembe véve csak az árcímkén van a különbség. :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=eqd_Dl301Uk

 

djuice, egy szemfedő neked sem ártana! ;) 

Előzmény: djuice (2491)
djuice Creative Commons License 2019.09.22 0 0 2491

"szeretné kipróbálni az autóversenyzést, ne vegyen százmilliókért"

 

Tájékoztatlak, hogy még csak 100 ezres árról volt szó kalapácsmechanika tekintetében, ami a belépő kategória alatt van ugyan ennyivel! Vagy emlékszik valaki hogy milliós hangszerekről beszéltünk volna???

 

A másik amiért nincs igazad, hogy én tapasztalatból tudom, milyen egy szar szinti billentésen elkezdeni tanulni és ha onnan akar feljebb lépni az ember, leül egyszer egy igazi zongora elé és olyan érzete lesz, mint ha téglákat kéne emelgetnie!

Szóval már az elején el lehet csesszinteni a kezedet, ami után keserves évek sanyarú küszködése fog következni, ha csak megközelítőleg akarsz helyes billentést elérni és felhozni magad "valamilyen" szintre.

Azért ha szétnézel kicsit a világban, még akár Jordan Rudess szinti mágus is kemény zongora leckékkel kezdte... Oké, kicsit abban igazad van, ha az illetőnk nem akar ilyen magasságokba törni, akkor felesleges neki milliós Korg Kronost venni, de 100 ezerért egy kalapácsos bill. még nagyon a minimum szint. Mint ahogy ha valaki pl. festményt kíván vásárolni, vehet az aluljáróban is vmi amatőr dolgot, de abból biztos nem fog meggazdagodni később egy árverésen. :) Jelen esetben, viszont ha vki egy normális hangszeren kezd el tanulni, az később még megtérülhet.

 

De ne is szaladjunk ennyire előre. Ha 20-40 ezer forintja van és mondjuk csak hangszínekkel akar játszadozni, ahhoz nem fog kalapácsmechanikás midi billentyűt találni, csak egyszerű rugós billentyűzetet. Ezért is fontos hogy eldöntse mit akar kezdeni az egésszel. Hangszíneket nyomogatni már PC billentyűzeten is lehet, meg fogja szólaltatni. Ha ettől többre vágyik (és gondolom, mert vmi hangszerben akar gondolkodni), akkor a lécet is feljebb kell tenni és nem kell neki drága cucc hogy egyáltalán tetszik-e majd neki a zenélősdi, de van egy minimum szint akkor is. Viszont ez nem az, amit te tanácsolsz, hogy "mindegy az öcsém, vedd meg az első szembe jövő cigánytól a legócskább olcsó vackát az utcasarkon!" (...aztán majd jól a nyakadon marad legfeljebb)

Előzmény: trilla414 (2490)
trilla414 Creative Commons License 2019.09.21 -1 1 2490

Én arra bíztatom, hogy ha *szerinte* szeretné kipróbálni az autóversenyzést, ne vegyen százmilliókért F1 autót, hanem menjen ki egy pályára azzal, amije van. Ha nincs semmilye, vegyen egy használt kalapácsmechanikás versenyladát. 

 

Szerintem sem villám hírnév a célja, és pont ezért ér rá később értéket venni, amikor úgy gondolja, kinőtte azt, amije van... Meg amikor értékelni is tudja az értéket. A jelenlegi tudásszintjén *egyáltalán* nem fogja vissza még egy rugós szinti sem. A kalapácsos Casio pedig hosszú évekig elég lesz neki, nem lesz hiányérzete. (Mármint ha még mindig hasonló a ráfordítani kívánt összeg.)

 

(Milyen jó volt régen, amikor gyakorlatilag semmi nem kellett a futáshoz. Ma már indulás előtt 100ezreket elkölthetsz erre a sportra, és mindig lesz aki megmagyarázza, hogy ha nem teszed, tönkreteszed az egészségedet... Kb. így vagy a zongorával te is.)

Előzmény: djuice (2489)
djuice Creative Commons License 2019.09.21 0 0 2489
Láttam én már karón varjút! Az alternatívák adottak, ő dönt melyik utat választja, de arra azért ne biztasd hogy papír jaguárral is lehet akár rally versenyző is. :)
Vannak azért határok és nívó szintek! Nem érdemes ahogy esik úgy puffan elvvel rögtön az esélytelenek osztályába kvalifikálni ha nem muszály. Az érték később is meg tud térülni, nem villám hírnév a célja szerintem puff bele durr alapon...
Előzmény: trilla414 (2488)
trilla414 Creative Commons License 2019.09.20 -1 2 2488

:D Dehogy kell leszögezni! Akkor változtat az elképzelésein, amikor akar! Lehet, hogy még nincs is határozott elképzelése. És ez így normális! Evés közben jön meg az étvágy, valamint honnan tudná, lehet, hogy utálja a spenótot!

 

Más pénzét ne szórjuk már! Itt egy olcsó kalapácsmechanikás zongora pl. Gondolom midi billnek is jó. Használt, nem nagyon esik az ára. (Nem tudom megvan-e még, ha igen, az ráadásul jó alkualap..:)

 

https://www.facebook.com/marketplace/item/350577662520945/

Előzmény: djuice (2485)
djuice Creative Commons License 2019.09.20 0 0 2487
jav: Casioból...
djuice Creative Commons License 2019.09.20 0 0 2486
Cadioból max karórát javaslok! (:
Előzmény: trilla414 (2484)
djuice Creative Commons License 2019.09.20 0 0 2485
Azt kell leszögezni, szinti hangokat akarsz nyomkodni, tekergetni inkább, lakodalmas rockot játszani, vagy magasabb művészeti irányokba elmozdulni. Utóbbihoz hangszer mellé egy jó tanárt is keress, aki rávezet a helyes kéz és testtartása és megtanítja az ujjrendeket, skálát, zeneelméletet, billentéstechnikát. Ez olyan mint a sport. Lehet szaladgálni csak úgy vaktában a játszótéren is, de ha komolyabban akarják űzni, akkor sportpálya, szerelés, edzésterv és napi elszántság, kitartás a minimum feltétel. Ez is ilyen műfaj.
Előzmény: rohir (2483)
trilla414 Creative Commons License 2019.09.20 -1 2 2484

Hát inkább 60e-ért Casio CDP. Kétszer annyi, mint gondoltad, de kalapácsmechanikás, óriási előrelépés a rugóshoz képest, és használt, tehát ugyanennyiért eladod, ha mégsem... Sok sikert!

Előzmény: rohir (2480)
rohir Creative Commons License 2019.09.20 0 0 2483

Köszi!

Hát igen ezért nem is néztem nagyon komolyabbat (kalapácsos, stb), egyelőre csak tanulgatni szeretném. Ez az összeg amit rászánok úgy, hogy ha esetleg nem jönne be vagy egyéb okok miatt tovább kéne adnom rajta akkor könyebben meg tudok tőle vállni.

Előzmény: djuice (2481)
djuice Creative Commons License 2019.09.20 0 0 2482

Mellesleg használtként sem nagyon találsz 100 ezer alatt értelmes kalapácsmechanikást. Esetleg néha: https://www.zeneszapro.hu/hirdetesek/studiologic-sl88i-0

djuice Creative Commons License 2019.09.20 0 0 2481

Hát az ott csak amolyan "gumicukorra még tán elég lesz" árszint sajnos. :(

Minimálisan kb. ilyen kéne ha komolyan gondolod és nem inkább szintizgetni szeretnél:

 https://www.thomann.de/hu/m_audio_hammer_88.htm

https://www.thomann.de/hu/studiologic_sl73_studio.htm

 

Zongoraként (hangszínekkel) esetleg:

https://www.thomann.de/hu/yamaha_p_45_b.htm

https://www.thomann.de/hu/roland_fp_10.htm

 

Előzmény: rohir (2480)
rohir Creative Commons License 2019.09.20 0 0 2480

Igen erről halottam, hogy az élethően adja vissza zongorázást viszont ott meg még inkább nem vágom mi a jó és lehet-e egyáltalán 30 ezer környékén jól használhatót szerezni másodkézből.

Előzmény: djuice (2473)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!