Keresés

Részletes keresés

balist66 Creative Commons License 2017.10.05 0 0 32351

Jó estét!

 

A Vaterán vettem Nudelmantól az alábbi denárt :

http://www.vatera.hu/karoly-robert-i-lajos-denar-hibrid-veret-2518685150.html

 

Tudna valaki segíteni a körirat megfejtésében? Látott már valaki ilyen vagy ehhez hasonló hibrid Anjou veretet?

W_B Creative Commons License 2017.10.05 0 0 32350

A Vatera sajnos tele van hamisítványokkal (nem csak numizmatikai területen).

 

Korábban volt olyan kezdeményezés, hogy az itt is jelenlévő szaktekintély kereskedők jeleznék a Vaterának a hamis érméket.

Előzmény: PXG (32349)
PXG Creative Commons License 2017.10.04 0 0 32349

A pontgyűrűk csapnivalók.
A betűméret változó, és még a betűk típusa sem mindig azonos.

Az érme alapfelszíne  is csaknem tökéletesen sima.
Mindezekből lerí, hogy a verőtöve nem poncolásos technikával készült.
Ócska, vésett verőtövű hamisítvány.

Előzmény: PXG (32348)
PXG Creative Commons License 2017.10.04 0 0 32348

MÁR CSAKNEM 20 000 Ft-NÁL JÁR A LICIT (KLIKK IDE)! 

...egy nyilvánvalóan hamis Aba Sámuel dénárért a Vaterán...

 

Vajon ki lesz a szerencsés? nyertes?

Holnap este kiderül! (Valaki meg kiborul, valószínűleg.)


odiham Creative Commons License 2017.10.04 0 0 32347

Vásárolnék 1914-es arany 10 koronát,lehetőleg szép tartásban. Az árban megegyezünk... 

Mike Ewing Creative Commons License 2017.10.02 0 0 32346

Szia,

Nagyon köszönöm az információt.

Persze, tisztában vagyok, hogy milyen terhei vannak egy vállalkozásnak. 60% abszolút korrekt szerintem.

Be is vittem a helyre amit ajánlottál, minden ok volt, és ott is hagytam az egészet egyben. Biztos többet kaptam volna érte, ha egyesével lefotózom, feltöltöm, egyesével találkozom a vevőkkel vagy rohangálok a postára, szóval az idő amit megspóroltam így nekem összességében jobban megérte :).

Köszi mégegyszer.

Előzmény: PXG (32345)
PXG Creative Commons License 2017.10.02 0 0 32345

Ja, és azt is érdemes tudni, hogy az ezüst érméknek egyrészt anyag másrészt pedig numizmatikai értéke is van.

A kettő együtt képezi az érme árát.
Az érme ritkasága és az érme állapota (tartásfoka) pedig döntő árképző tényező!
Az érmék értéke az állapotuk függvényében általában exponenciálisan növekszik, tehát egy közepesen kopottnál egy hibátlan darab többszörösen többet ér, például.
Ugyanez érvényes a ritka érmékre is.

Előzmény: PXG (32344)
PXG Creative Commons License 2017.10.02 0 0 32344

Üdv!

 

Szerintem a Monetárium-osokkal nézesd meg őket, hogy eredetiek-e vagy sem.

Én már csaknem 15 éve járok hozzájuk és korrekt, becsületes embereknek ismerem őket.
(Kedden nemigen érnek rá ilyenekkel szöszölni, szóval más napot érdemes választani.)

+

 

Ha árat kérdeznél tőlük, akkor először mindenképp tisztázd velük, hogy a felvásárlási vagy az érme jelenlegi numizmatikai értékére vagy kíváncsi!

A boltos általában kb 60%-nál nem fog többet fizetni az érméért, mivel a maradék 40% hivatott fedezni a későbbi adót, munkadíjat, boltfenntartást, és a hasznot is. 

Előzmény: Mike Ewing (32343)
Mike Ewing Creative Commons License 2017.10.02 0 0 32343

Szia,

 

Köszönöm a választ.

Első körben elvinném egy kereskedőhöz, már csak azért is, hogy 100% kizárjam, hogy nem kínai másolatok (99.9%-ra gondolom eredetinek őket, de biztos ami biztos).

 

Már csak egy korrekt hely kéne Budapesten. Esetleg nem tudsz, vagy aki olvassa nem tud ajánlani egy numizmatikát Budapesten?

 

Köszönöm.

Előzmény: marónátron (32342)
marónátron Creative Commons License 2017.10.01 0 0 32342

De bizony feltételezz rosszat az érmekereskedőkről is.

Egész biztosan sokan vannak, akik a "tudatlan parasztot" megpróbálnák lehúzni, de a másik részük is minél kevesebbet próbálna adni a bevitt érmékért, ők meg busás haszonnal adják őket tovább!

Szóval csak óvatosan a kereskedőkkel, és mielőtt be is vinnénk oda valamit, nem árt előtte tájékozódni. (gondolok itt a tartásfokokra, ritka évjáratokra, stb..)

Szerintem ha vaterára felrakunk egy tételt jó minőségű képekkel 1 Ft-ról indítva, még akkor is jó eséllyel jobb pénzért megy el, mint amennyit a kereskedő adna érte.

De hogy azért picit védjem is a kereskedőket, nagy ritkán az internetes honlapjukon árult érmék közül kilehet fogni egész jó darabokat is, kedvezőbb áron, de csak néha. :-)

Előzmény: Mike Ewing (32341)
Mike Ewing Creative Commons License 2017.09.30 0 0 32341

Sajnos mióta volt egy arany karláncom meg egy antik tárgyam, azóta félek bevinni bármit ilyen helyekre. Nem tudom a numizmatikusok mennyivel becsületesebbek (elnézést a numizmatikusoktól), de mindkétszer át próbálták verni. Én pl az ékszerészekben nagyot csalódtam, azt hittem becsületes szakma (és elnézést a becsületes ékszerészektől is). Ott kezdődik, hogy egyik sem adja még a legalacsonyabb meghirdetett gramm árat sem, a Szent István körúton 50.000 ft-ot akartak adni a karkötőért és 10 grammot mértek, a másik helyen már 105.000 forintot adtak volna, a BAV-ban meg 115.000 ft-ot adtak volna zálogértékként az igazából 27 grammos karláncért! Tehát még a második ékszerész is simán átvert volna.. És mindezt Budapest belvárosának normális részén.

Elnézést, hogy eltértem a témától, és nem feltételezek rosszat az érmékkel kereskedőkről, csak sajnos bizalmatlan lettem.

Van ajánlott numizmatika Bp-en?

Illetve melyik a legnagyobb onlime numizmatika aukciós oldal?

Vaterara mennyi értelme van feltenni?

Előzmény: W_B (32340)
W_B Creative Commons License 2017.09.30 0 0 32340

Sia,

 

ezeket (főleg a Morgan-dollárt) az elsők között kezdték el hamisítani.

 

Szerintem vidd be valamelyik kereskedőhöz, ott kiderül, hogy mi a helyzet.

Vagy egyben add el a kereskedőnél, vagy egynként a numizmatikai oldalakon - úgy többszörös árat kapsz értük, de többszörös a bajlódás is.

Esetleg letokban tedd fel az ugyanolyan érméket.

Előzmény: Mike Ewing (32339)
Mike Ewing Creative Commons License 2017.09.30 0 0 32339

Szia,

Köszönöm a választ.

A mágnes teszten átmentek.

Én eredetinek gondolom őket, egy 1956-2001 között Miamiban élő idős magyar úrtól vannak. (Az is lehet, hogy miután hazajött, átverték itthon, de sokkal nagyobb esélyt látok arra, hogy kintről hozta).

Viszont azon total ledöbbentem, hogy ezeknek a pénzérméknek vannak kínai hamisítványaik.. ezt nem gondoltam volna.

Előzmény: W_B (32338)
W_B Creative Commons License 2017.09.30 0 0 32338

Az elsődleges kérdés, hogy eredetiek-e, vagy mostani kínai másolatok.

 

Ezt el lehet dönteni sokszor egy mágnessel is (ha vonzza a mágnes, akkor biztosan nem ezüst, tehát nem eredeti; ha nem vonzza, akkor lehet eredeti), illetve hogy honnan szerezted.

Ha mostanában vetted a piacon, akkor biztosan hamis.

 

Szóval először nézd / nézesd meg az anyagukat.

Előzmény: Mike Ewing (32337)
Mike Ewing Creative Commons License 2017.09.29 0 0 32337

Sziasztok,

 

Segítségetek szeretném kérni, hogy nagyjából mennyi lehet ezeknek a pénzérméknek az értékük?

A másik kérdésem, hogy Ti milyen úton módon próbálnátok eladni? Köszönöm.

 

W_B Creative Commons License 2017.09.29 0 0 32336

Egyrészt védeném a kereskedőket (valamiből ki kell termelni a bolt fenntartási díját, az alkalmazott fizetését, stb.), másrészt a numizmatikában a kezdetektől komoly pénz van, ezt igyekszenek alaposan kihasználni.

(Ld. pl. a Pénzverővel legyártatott aranyérmék esete.)

Előzmény: PXG (32334)
Norbi25Bcs Creative Commons License 2017.09.28 0 0 32335

Ez meglepett. Nem sűrűn járok numizmatikai üzletekben.

 

Az alacsony kereslet másik oka, hogy sajnos kevés a fiatal gyűjtő, a fiatalok számára kevéssé vonzó az, amihez sok tanulás, utánajárás, türelem és kitartás kell.

Előzmény: PXG (32334)
PXG Creative Commons License 2017.09.28 0 0 32334

Én a múltkor bent időztem és nézelődtem egy üzletben kb 1 órát.

 

Ezalatt jött egy amerikai, hogy kéne neki valami magyar Árpád-házi pénz, csak úgy érdekességként. Vett is egyet 5 perc múlva 40 ezerért.

 

Aztán jött egy német fazon, aki ezüst emlékpénzeket, meg Forint forgalmi sorokat mazsolázott ki magának laza 300 ezerét.

Aztán még egy angol nyelvű, aki vett halom külföldi XX.-századi bankjegyet néhány 10 ezerért.

 

Én 6 ezerét vásároltam.

Plusz volt még egy magyar vendégük is időközben, de ő eladni akart.

Valamint az üzleti eladóktól azt is megtudtam, hogy az 1848-as pénzeket, meg a római birodalom pénzeit leginkább az olaszok viszik...


Sajnos ma Magyarországon a fizetőképes kereslet döntő részét külföldiek adják.

A magyar gyűjtők száma egyre kevesebb, és csak töredékük tehetős.

Előzmény: Norbi25Bcs (32333)
Norbi25Bcs Creative Commons License 2017.09.28 0 0 32333

Szerintem a magyar pénzeket inkább a magyar gyűjtők vásárolják. Persze, a német és az ausztrál turista is betéved egy-egy numizmatikai üzletbe Budapesten, de egy laikus nem fog ott annyit elkölteni, hogy ebből éljen a bolt. Aki pedig nem laikus, az nem vásárol drágán. De ez csak az én véleményem.

Előzmény: PXG (32332)
PXG Creative Commons License 2017.09.27 0 1 32332

A budapesti éremboltok tételeinek ára általában valóban magas...

A mi pénztárcánknak.

 

Viszont javarészt a külföldi pénzes vásárlókból tartják fenn magukat. Náluk nyugaton pedig a pénzek ára is jóval magasabb.

 

A magyar gyűjtő pedig, ha csóró, legyen élelmes.

Keresse a hazai árszínvonalú helyeket, és ajánlatokat.

Vagy Vaterázzon. Az Árpád Érembolt is sok mindent tesz fel Vaterára 1 Ft-os kikiáltási árral, és néha bizony meg lehet csípni nagyon jó dolgokat, akár messze ár alatt is.

Előzmény: marónátron (32331)
marónátron Creative Commons License 2017.09.27 0 0 32331

Sziasztok!

 

Teljesen felháborodtam amikor az Árpád Érmebolt oldalon megnéztem a különböző tételek árait.

Egyes tételeknél már már pofátlanul magas árakat találtam.

Sajnálom szegény kezdő gyűjtőket, akik nincsenek tisztában az árakkal, és felkeresik az árpád Érmebolt oldalát, mert súlyosan megfizetik azt a bizonyos "tanulópénzt".

A tapasztaltabb gyűjtők meg gondolom nem vásárolnak innen, hacsak fel nem kerül egy olyan érme/bankjegy, ami nagyon kell, és ritka is.

A kezdő gyűjtőknek (ha vannak itt ilyenek, és olvassák ezt a hozzászólást) nagyon nem ajánlom az Árpád Érmeboltot, mert nagyon ráfizetnek, ha onnan vásárolnak, és hamar elmegy a kedvük a gyűjtéstől.

PXG Creative Commons License 2017.09.26 0 1 32330

Újabb gyöngyszem.

Ezüst emlékérem. Súly nélkül.

 

Aranyból.

 

Csak 16.900.-

 

http://www.vatera.hu/ezust-5000-forint-2006-az-1956-os-forradalom-2533892084.html

mta1 Creative Commons License 2017.09.25 0 1 32329

A pártus pénzek gyűjtéséhez szeretnék kedvet csinálni a gyűjtőtársaknak azzal, hogy létrehoztam egy katalógus weblapot. A pártus pénzek jelenleg legjobb katalógusát Sellwood írta és a Spink adta ki még 1980-ban. Azóta elfogyott és csak árveréseken fordul elő, ott is aranyárban. Ezen szeretem volna változtatni, és ennek lett az eredménye a Sellwood katalógus alapján készült weblap.

 

Forradalmian új azonosítási módszert dolgoztam ki. Ahelyett hogy a gyűjtőnek egy katalógust kéne lapozgatnia, amíg megtalálja benne a kérdéses pénzt és annak leírását, itt a felhasználónak több lépésben néhány lehetőség közül kell választania, amit a program ajánl fel. Minden egyes kérdés megválaszolásával - kiválasztva egyet a kettő vagy több lehetőség közül - a felhasználó leszűkíti a lehetséges katalógus elemek számát, míg legvégül megkapja a kérdéses érem katalógus számát és a kibocsátó uralkodó nevét.

 

Nagyon egyszerű, kipróbálni könnyebb, mint leírni. Úgyhogy próbáljátok, ha hibát találtok benne (akár helyesírásit, vagy értelemzavarót) a hozzá csatolt facebook oldalon írjátok meg, azt rögtön megkapom. Kérlek még arra titeket, hogy ezt osszátok meg az általatok látogatott honlapokon. Jó mókát:

https://mrcollector.eu/parthia/

 

gtb222 Creative Commons License 2017.09.21 0 0 32328

Tisztelt Kollégák!

 

Ismét felbukkant a csaló ismerősünk, most Hugekid helyett Hugeguy néven.

Csak óvatosan az előreutalásokkal...

 

http://www.v...a.hu/listings/index.php?us=Hugeguy&ob=4&obd=1&pt=2

Előzmény: gtb222 (31893)
W_B Creative Commons License 2017.09.20 0 0 32327

"Mivel itthon nem láttam senkinel eladót, ezért nekem úgy tűnik, hogy ha van elég zsetonom, akkor besétállok a pénzverőhöz és ha jól megfizetem akkor vernek nekem 100 db 1907-es 100 koronát az eredeti verőtővel?! "

 

Pontosan - de ezek szerint Neked ez újdonság.

 

Nemrég pár itthoni kereskedő is összeállt, és legyártattak utánvereteket aranyból a pénzverővel.

 

(Aztán gyémánt áron próbálták eladni, de jórészt rajtuk ragadt, legalábbis még most is árulják..)

Előzmény: odiham (32326)
odiham Creative Commons License 2017.09.20 0 0 32326

Üdv, magyarázza el nekem valaki, hogy miként működik a Magyar Penzverő zrt.


véletlenül akadtam rá egy szlovák webshopban :

 

http://numizmat.sk/replika-100-koruna-1907-kb-bp

Mivel itthon nem láttam senkinel eladót, ezért nekem úgy tűnik, hogy ha van elég zsetonom, akkor besétállok a pénzverőhöz és ha jól megfizetem akkor vernek nekem 100 db 1907-es 100 koronát az eredeti verőtővel?! 

cb-cq Creative Commons License 2017.09.11 0 0 32325

Üdv:nem vagyok otthon ebben a témában,de most hogy megy ez a mizéria a médiában

a 67-es 10 fillérről kiborítottam az érmés köcsögöt amit hosszú évek alatt töltögettem

mindenféle talált érmékkel.

Az lenne a kérdésem a képeken látható érmékről tudnátok infókat adni,meg persze hogy érnek-e valamit ,mi lelehet az értékük.!?

 

krezga Creative Commons License 2017.09.08 0 0 32324

Köszi, az lett, 1957-es 5 Satang (Rama IX).

 

A másikat valami izraelinek tippeltem volna, de nem nagyon találok semmit egyelőre.

Előzmény: mittel (32323)
mittel Creative Commons License 2017.09.07 0 0 32323

Esetleg Thaiföld???

Előzmény: krezga (32322)
krezga Creative Commons License 2017.09.06 0 0 32322

Sziasztok!

 

Ötletek, hogy ez a két érme mi lehet (pontosabban honnét :) )?

 

 

Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!