Keresés

Részletes keresés

Boyteam Creative Commons License 2006.09.15 0 0 11453
Szia!



Krampuszka, vitatkoznék Veled. Szerintem levéltetvek, azok tipikusan narancsos színűek a leandereken.
A legtöbb rovarölő jó rá, Actara, Chess, Mospilan..stb., hirtelen nem jut több eszembe.
Előzmény: Wandaaa (11449)
Boyteam Creative Commons License 2006.09.15 0 0 11452
Szia!

Ha a levelek fonákján van és van magassága, akkor lehet pajzstetű. :(
Mekkorák a pöttyök?
Jó lenne, ha tudnál fényképet felrakni róla, már ha találsz másik levélen is.
Ha máshol nem látod, akkor talán(szerencsére), régi fertőzés nyoma.
Előzmény: Encsi84 (11447)
Wandaaa Creative Commons License 2006.09.15 0 0 11451
Köszönöm szépen a választ, utánanézek
Előzmény: krampuszka1 (11450)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 11450
Alighanem atka lesz.
Találsz rá ötleteket a topikban, a káliszappanos lemosástól kezdve, a vegyszeres permetezésig ( atkaölő- pl. Sanmite és egyéb kapható vegyszerek )
Előzmény: Wandaaa (11449)
Wandaaa Creative Commons License 2006.09.15 0 0 11449

Sziasztok !

 

Szeretnék tanácsot kérni abban, hogy hogyan menthetném meg a leanderemet.

Kb. 2 hete jelentek meg a leveleken pici narancs-vagy citromsárga szinű tetűszerűségek. Lefújtam Biolával, de nem tüntek el, újra megjelentek ezek az apró élősködők.

Tudtok valami tippet mivel kezelhetném a leanderemet ? Úgy vettem észre már a többire is kezd átterjedni.

A válaszokat előre köszönöm

Wandaa

Encsi84 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 11448
Bocs a helyesírásért...nem a saját gépemnél ülök most sem, és fura a billentyű.
Encsi84 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 11447
Sziasztok!
Meg kezdődött a suli, és nemvagyok netközelben...illetve csak ritkán.
Hazajöttem,és az egyik bőn virágzó Aitől kapott leán a levélalsó részén fehér pöttyök (kb 1mm magas) vannak.Atkás???Ezen a levélenl áttam csak, és levágtam ez a levelet, hogy net erjedjen.Permetezzem?
anblock_italia Creative Commons License 2006.09.14 0 0 11446
Ugye nem haragusztok, hogy nem reagálok mindig?:-)
rágica Creative Commons License 2006.09.14 0 0 11445
Mint már jeleztem, természetesen én is.
Előzmény: anblock_italia (11441)
Island* Creative Commons License 2006.09.14 0 0 11444
Én is szívesen segítek, amiben tudok! :)
Előzmény: anblock_italia (11441)
TTNora Creative Commons License 2006.09.14 0 0 11443

én meglehetősen kezdő vagyok leander témában, tudod!

nem értek sajnos honlap készítéshez sem.

Azt hiszem, hogy nem tettem olyan mérföldkő hozzászólásokat, hogy azt fel tudd használni, de ha mégis találsz, engem nem zavar, tedd!

Ha konkrétan tudsz segítséget kérni tőlem, aminek utánanézhetek, keress meg nyugodtan!

Nóra

Előzmény: anblock_italia (11441)
oleandro Creative Commons License 2006.09.14 0 0 11442

én már anno hozzájárultam

Előzmény: anblock_italia (11441)
anblock_italia Creative Commons License 2006.09.14 0 0 11441

Most, hogy lecsillapodtak az indulatok és aludtunk rá néhányat, átgondoltam a dolgot.

 

Amikor felmerült bennem a honlap elkészítése, az talán legelébb azért történt, mert tudtam, hogy uborkaszezon következik leanderes, meg minden egyéb kertészeti ügyekben. Gondoltam, ezzel a honlapos dologgal kitolhatjuk az időt, lesz miről érdemben eszmecserét váltani. Akkor bizony nem gondoltam arra, hogy ez nem mindenkinek tetszik, de két napja engedve a kívánságuknak, visszavonulót fújtam.

 

A gondolatom most mégis az, hogy semmi nem szólhat jobban a leanderekről, mint ez és ha részt veszünk benne többen, az csak mindenkinek a javát szolgálja. De nem akarom erőltetni, ezért úgy gondoltam, ha LEGALÁBB TíZEN EGY HÉTEN BELÜL JELZITEK ITT A FÓRUMON, HOGY NEM BÁNJÁTOK ÉS SZÍVESEN RÉSZT VESZTEK A KÖZÖSNEK TARTOTT MUNKÁBAN ÉS ESETLEG RÉSZLETEKET ÁBRÁZOLÓ KÉPEITEKET MEGENGEDITEK FELRAKNI (ez nem fontos, csak a félreértések további elkerülése végett, jelezzétek ha nem), AKKOR RÁTÉRÜNK ITT A FÓRUMON A LEGIZGALMASABB TÉMÁRA, A TELELTETÉSRE, a gondozást most hanyagolva, ami kész van, az majd megy.

 

Mégegyszer hangsúlyozom, meg tudom csinálni egyedül is, de közös munkát hírdettem és szeretnék megmaradni amellett. A teleltetés meg igencsak aktuális. Persze nem kötelező írni róla, de a beleegyezés most már fontosnak látszik.

 

És persze ha többen továbbra is ellenzik, ők is írják meg, az arányok szerint döntünk.

TTNora Creative Commons License 2006.09.14 0 0 11440

Hú, látszik a topic helyéből, hogy már szezonvége van...

 

Monarda, Oleandro, köszönöm a tanácsokat, beszerzek csodaszereket a csúnyácska chopin kitakarítására. Lehet, hogy már fáznak, tényleg a hajtatások! Melegebb helyre teszem ma! Köszi!

Előzmény: monarda (11367)
anblock_italia Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11439

Hát igen, azt nem vettem észre, hogy a virágzásindítóra is rá van írva és abban is 0,20, a Wuxálban 0,15 gramm/kg, azért valamivel több. De azért talán mégis jobb a virágzásindítónál, annak számai: N 6.5, P 6.5, K 11.5, kevesebb jóval a nitrogén.

 

Lassan belehülyülök ezekbe a tápszerekbe, az igaz, hogy a leveleim színe sokkal szebb és kevesebb a sárguló, de a virágzás szerintem messze alulmaradt a tavalyitól, de én ezt inkább az időjárás számlájára írom.

Előzmény: oleandro (11438)
oleandro Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11438
Akkor lehet, hogy mostanában minden Vitaflora készíményre ezt írják "és a növény még zöldebb lesz", mert nekem van idén vett virágzásindító és balkonnövény tápszerem, és azokra is ez van írva. De mihez képest? nyilván a régebbi gyártású kotlyvalékajaikhoz képest.
Előzmény: anblock_italia (11437)
anblock_italia Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11437

Nem szeretném elterelni a leanderrák témát, nagyon izgalmas, bár félek, nem fogunk dűlőre jutni...

 

Csak úgy elmesélem, hogy tegnap valamilyen vaskészítményt kerestem egy üzletben, olyat nem találtam, de volt valami Vitaflóra3, amiben kétszeres vastartalom van, amúgy az összetétele N 10, P 6, K 8, a vastartalom 200, gondoltam, még így tél előtt úgysem a virágzásra kellene koncentrálni, hanem a levélzetre, hát használtam ma, meg talán még egyszer fogom, aztán befejezem. Valójában szobanövényre ajánlják, ami megmarad jó lesz a fikuszoknak és társaiknak.

anblock_italia Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11436

Itt nem ír a rücskös kitüremkedésről, de bevallom, nekem is volt egy levélen kettő ilyen rücsök.

Amikor én voltam még nagyon tavasz volt, a növények igencsak lemetszve és bizony ott sem találtam nagyon tiszta hajtást, atkásak meg ilyenek voltak általában. De nagyon komolynak látszó dolgokat nem vettem észre, ezért bátorkodtam.

 

Előzmény: anblock_italia (11435)
anblock_italia Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11435

Hát a rücskök elég csanúsak, én rücsök nélküli sárga szélű sebekről írtam.

Nekem van egy könyvem, az ezt írja: a" megtámadott hajtásokat azonnal távolítsuk el és semmisítsük meg. A kiváltó ok ott lappang a növényben, ezért teljes gyógyulás nem lehetséges." Ennyi, de ebből azért arra következtethetnénk, hogy életben maradhat. Tünetek: "kerek, sárgásszélű levélfoltok (erre gondoltam), burjánzás, kéregfelpattogzás, torz virágok."

Előzmény: oleandro (11434)
oleandro Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11434
na jó, hogy épp most kukkantttam ide.
Szerintem azért nem olyan bonyolult az analízis. Más sérülés nem csinál ilyen rücsköas kitrümkedést a levélen, nem?
és sehol sem írják, hogy a felismeréssel bárm probléma lehet, mint mondjuk pld a gyilkos galócánál
Előzmény: anblock_italia (11433)
anblock_italia Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11433

Hát volt egy,két levél, amit leszedtem természetesen, mert nem volt szép, az a valami, amit annó fel is tettem a fórumba, egy levágott ágvégen lévő száraz bögöcske. Azt hiszem már kidobtam a képet, most meg nincs fényképező itthon.

 

Azért én is aggódtam, de lehet, hogy egy kicsit túlreagáljuk a dolgot néha, mondjuk Krampuszka képei nyílvánvalóak, azok a búrjánzások nem hagynak kétséget maguk után, de azt vettem észre, hogy minden sérülés, akár jégverés, vagy valami bogár által okozott seb ugyanolyan sárgás szélű sebet eredményez, én optimista vagyok, talán nem minden az, aminek látszik. Pl. a kis páréves magoncaimon is van néha ilyesmi, mégsem gondolhatom, hogy rákos lenne. Akik itt általában nagyon aggódnak, ők is ilyesmiket látnak többnyire, olyan meggyőző burjánzásokat nem.

 

Azt meg hogy rákos, gyógyíthatatlan, nagyon ferőző növényeket árulnak, azt végképp nem értem, nem lehet, hogy van valami gombabetegség, ami gyógyítható és azzal keverjük?

 

Amiket olvastál is idemásoltál, azok is csupa ellentmondás, gyilkoljuk, ne gyilkoljuk?

Előzmény: oleandro (11432)
oleandro Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11432
De ha még nincs a száron semmi elváltozás, csak 1 rücsök a levélen? És ha az egész növény csak egy hajtás? Akkor dobjuk ki az egészet? Én sajnáltam, ezért csak a rücskös levelet szedtem le. És msot várok

Mindenestre AI tapasztalata, ak még a rücskös levelet is rajta hagyta, azért bíztató. Bár lehet, hogy csak baromi nagy mázlija van, mert a tudomány szerint nagy valószínűséggel megfeertőződhetett volna az egész értékes tenyészete. Lehet, hogy ő a kivétel, ami erősíti a szabályt?
Egyéb tapasztalatok? Ellenpélda valakitől?
Előzmény: Len (11431)
Len Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11431
Én is azt olvasom még, hogy a vágási felületet - a dudor alatt jóval elmetszve az ágat - fertőtleníteni kell akár hipós oldattal, hogy onnan ne szóródjanak a bacik, és egyébként "teljes életet" élhetnek a megfertőződött példányok is.
Előzmény: krampuszka1 (11429)
oleandro Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11430
A karantén átmeneti (a szó is az oalsz 40-ből ered, assezm velencei találmány).
De kinek van akkora birtoka, hogy képes legyen külön tartani, ha a szerles esőben, szomszédtól, stb is terjedhet?
Előzmény: krampuszka1 (11424)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11429
Ja, és gombaölővel és virusölővel is permeteztem................:)
Valszeg feleslegesen, de ártani nem árthat !
Előzmény: oleandro (11426)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11428
Nocsak !
Én is az amputálásra hajlottam elsősorban, még ha metszésnek nevezzük is !
hát lehet próbálkozni !
Előzmény: oleandro (11426)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11427
Ez jogos megjegyzés volt !!!

Talán emiatt sem hajlik az ember a halálos itélet meghozatalára egy pötty miatt.....
Előzmény: Len (11425)
oleandro Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11426
Ráolvastam egy kicsit 1-2 tudományos site-ra, és azt mondják, hogy valóban cseppferőzéssel terjedhet. , ezt elősegítheti eső, locsolás is.
Különösen könnyen megfertőződhetn ek a sérült növények.
megelőzni úgy lehet, hogy a metszést lehetőleg száraz évszakban v. időszakban végezzük (1 érv az őszi, behurcolás előtti metszés mellett!), és a metszés helyét, sérüléseket kezeljük le.
Ez az oldal (University of Nebraska department of plant Pathology) casak akkor javasolja a növény kidobását, hogy ha nem lehet úgy megmetszen rendesen, hogy ne maradjon rajta betegség.


A University of Califronia at santa Barbara " Coastal Gardener " nevű newslettere szerint
Különösen a tavaszi esős időszakban tenyészik a vírus, és a szélfútta easő is terjesztheti.
gyógymód hasonló, de ez azt is javaslja, hogy miután a fertőzött hajtást eltávolítjuk, réztartalmú gombaölővel permetezzük a növényt. Így is akár több évig tarthat a kór kiirtása. HaÉs ha a szomszédnál is megjelent a kór, és nem védekezik, akkor sajnos a mi kűzdelmünk is hatástalan marad
Len Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11425
A neve bizonyára a gyógyíthatatlanságára utal - bár szeretném hinni, hogy a közvélekedés változik a rákos megbetegedést illetően, mert nem feltétlenül halálos ítélet egy ilyen diagnózis és mert az ebben szenvedő embertársainknak sok reményre, erőre és őszinte támogatásra van szükségük a gyógyuláshoz! -, bár a dudorok is a sejtburjánzásra emlékeztetnek.
Azt olvastam, hogy magától nem terjed a baktérium más növényre, ha azon nincsenek sérülések. Hasadékokon, vágásfelületeken jut be a keringésébe vízzel, vágószerszámmal, illetve a már itt említett, beteg növényről szedett dugványnak valók hordozók.
Előzmény: krampuszka1 (11423)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11424
Akkor egyszerűen különtartásről és kezelésről van szó ?

Nem pedig karanténról..................mivel azt átmenetinek gondolnám...................
Előzmény: oleandro (11420)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!