Keresés

Részletes keresés

tangerine Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47869
Vagy akár a mért és méretlen közé. Akkor csak kicsit lóg be a cső.
Előzmény: tangerine (47868)
tangerine Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47868
Kép lemaradt.

így valahogy:

Előzmény: tangerine (47867)
tangerine Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47867
Na majd méricskélek este egy kicsit, most egyelőre mennem kell. Szerintem a delej, meg a mér gáz között nem fér el egy 110-es cső.

Gondolom az nem szerencsés megoldás, ha a gázcső beleesik a lyuk nyílásába, azaz elmegy a lyuk előtt?? Kívülről fúrva meg lehetne csinálni. Akkor csak az elszívónak kellene tiszta rész, a rákötés miatt.

Előzmény: Ltom069 (47864)
Ltom069 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47866

Bal oldalon a villanykapcsolók alá 2 légbeeresztő, kívül rovarrács, belül mozgó zsalu.

Szagelszívó marad, legfeljebb tudod,mikor van kész a kaja.

Előzmény: tangerine (47861)
tangerine Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47865
"a hossz is szamit az aramlasi ellenallas szempontjabol, nem csak az atmero"

Mi számít hosszúnak? Pont 20 m rézcsövet használtam, de ebből nem áramlik egyidőben max 10 m-nyiben a víz. A boiler van viszonylag messze a kazántól, a 4 m-es fal másik végén, az a leghosszabb szakasz. A gázkazántól kb 3 m-re van egy villanykazán, és a kettő között vannak az osztók. Mindkét kazán rá van kötve az osztókra párhuzamosa, (kb. 5-5 m cső), de egyidőben csak az egyik megy (a villanyt már nem használjuk, csak vésztartaléknak van).

Nincsenek túl jó képeim amin jól látszik, csak ezeket találtam:




Előzmény: halaloszto (47859)
Ltom069 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47864

Ez így eléggé tré.

1 csövet, konyhai szagelszívó, kitudsz vinni a bal oldalon, a mért gázvezeték fölött, a delej alatt, ha van a kettő közt 15 cm.lLegfeljebb kell bele kanyar egy halom.

A 2 két légbeeresztőt menyón végighúzva az alsó villanydoboz két oldalán? Ha van helyed a kiállásnak a gázcső és a villany közt, akkor mehet, szintén kanyarral( a légtechnikások ilyenkor szoktak elkezdeni vasvellával kergetni).

A csövek közti távolság mindegy, csak elférjen a külső eltakaró valamiakárbármi.

Ha át tudsz vésni a csőnek megfelelő átmérőben, de lagalább 11 cm-ben, már jó, a gázcső nem egy túlérzékeny fajta, a villany meg védőcsőben megy, ha nem ütöd szét, akkor nem fog bántani.

Előzmény: tangerine (47861)
tangerine Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47863
"vígan elmehet 18-assal is, ha nincsenek rajta bitang nagy radiátorok"

Remélem. Nálam valamivel kevesebb radiátor van:

Dunaferr DK-22:
600x1400
600x1000
600x1600
600x1300
600x1200
600x1200
600x600
900x800 (?)

csőradiátor:
1200x600


Előzmény: Ltom069 (47860)
tangerine Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47862
Hát ja. Most már mindegy. Tavaly télen már kipróbáltuk, azaz alapjáraton ment a fűtés (hogy ne fagyjon be). Jónak tűnt, és minden radiátor melegedett. Az éles próba az idén lesz. Ha nem műxik rendesen akkor kénytelen leszek nagyobbra cserélni.
Előzmény: halaloszto (47859)
tangerine Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47861
Végülis inkább kazánház-barkácsműhely. Valamikor garázs volt, de már annyi cucc van bent, hogy kocsi már nem fér be. Bár egy időben volt bent kocsi is. Most max a motorom szoktam bevinni, (bár abba is befér 22 l benzin).
Viszont fúrni-faragni, hegeszteni/flexelni szoktam bent.

Annak idején kekeckedtek is, azt mondtuk, hogy nem garázs.


A 15 centi a csőközepek távolsága, vagy a szélei között kell ennyi szünet?
Szívem szerint kivinném a szagelszívót is, de elég kevés hely van a falon, még a kettő is elég necces. Ezen a falon kéne a 3 csövet kivinnem, ott ahol nincs a fal előt/falban gázcső, se villany, se fűtés:

A pillangó szelepben nem bízom, főleg ahogy néztem nem is gáztömör csukva sem. De úgy gondolom ha fennakad, max a konyhából szívja a levegőt.


Előzmény: Ltom069 (47858)
Ltom069 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47860

Nos, nagyon nem mindegy, hogy hol van az a szivattyú és mit csinál. A kazánokba beépített szivattyú nagy tömegáramot produkál, ez kell is, mert az átfolyó vízmennyiséggel hűti magát a kazántestet, gyakorlatilag ez a "hűtővíz" a te fűtővized.. Ha akarsz egyjó programot magadnak, kösd ki a szivattyút, és nézd meg mennyi idő alatt forr meg a kazán, csodálkozni fogsz. Már ha nincs szerencséd, és nem működnek a biztonsági korlátozók, csak lehet, hogy nagyon drága szórakozás lesz. A kazánba kergetett víz tehát gyors lesz, legalábbis rövid távon,de mikor kiér a rendszerbe, akkor gyakorlatilag radkötések miatt ez a sebesség erösen "szétesik"(bocsi,de nem tudok rá jobb szót), az ellenállások miatt. Tulajdonképpen a keringtetett víztömeg nem változik, csak lelassul. Ha megnézed a rajzot, nemis a falikazánnal van a probléma, hanem a vegykóval.

Igazából a te rendszered, bár nem ismerem, vígan elmehet 18-assal is, ha nincsenek rajta bitang nagy radiátorok, de a kérdéses rendszernél a rajz szerint 600/1200 (2 db.), 600/1400 (5 db.) és 600/1600 (2db.) van, ami azt jelenti hogy a lassult vízáramlás miatt nem megy a vége. Egyébbként lehet, hogy egy rendes beszabályzással még ezt is meg lehetne kergetni, de ez nagyon határ.

Tulajdonképpen csak azért szóltam, mert a 32/70-es wiló sokat tud, talán bőven túl sokat is, és teljesen felesleges beruházás ebben a formában. Az árából pedig szerintem közel meg lehetne csinálni a bővítést, természetesen anyagárról beszélünk.

Másik dolog hogy a túl nagy teljesítményű szivattyúk zajossá válnak, ha mondjuk egy beszabályzott rendszerre alkalmazzuk őket, azon egyszerű okból kifolyólag, hogy le akarja keringtetni a víztömeget, és ott is átpréseli a vizet ahol már nem kéne. Ez termoszelepeknél, ahol a szelep zárásközeli állapotban van, tipikus jelenség.

Egyébként hagyományos, fix fordszámú szivattyúról beszélünk, a frekiváltósokra ez nem igaz. Lehet, hogy hülye vagyok, de a WILO TOP S 30/7 ára kivitelezőibe nekem nettó 75. Lehet, hogy valamit nagyon félreértetteem?

Előzmény: tangerine (47857)
halaloszto Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47859
hat van hiba a gondolatmenetedben rendesen.

a hossz is szamit az aramlasi ellenallas szempontjabol, nem csak az atmero.

a villanytuzhelyben siman 1mm2 drottal van bekotve a futoszal, a tuzheltol a konnektorig, meg onnan az elosztoig megis 2.5mm2-et tesz a bena szerelo is, az elorelato meg 4mm2-est.

a zuhany gegecsove belul meg talan 8mm de lehet kevesebb. ennek ellenere ha 8-as csovel vinned a melegvizet a furdobe, megoszulnel mire 10 liter viz kifolyna belole.

vajk
Előzmény: tangerine (47857)
Ltom069 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47858

Szia

 

Azt írod, mindegy, minek hívod. Nos, garázsban NEM lehet felszerelni nyilt égésterű készüléket, sőt leginkább szigorúan tilos. Ha nagyon kekeckednek, akkor körbe kell falazni, 2m2 es helység már bőven elég, de ez legyen egy későbbi, opcionális project. A falat a menyezet alatt átütöd, és 2 db. 110-es PVC csövet raksz bele, egymástól kb. 15 centire legyenek, hogy rá lehessen szerkeszteni kivülre a rovarháló vagy fixzsalus műanyag rácsot. Belső oldalon hagysz rá a csőre kb. 6-7(kevesebb ne legyen, több meg nem kell) centit, erre rá lehet tolni akármit is, ha nagyon kell falat húzni. A szagelszívó csövét nagyon illene kivinni, ugyanúgy a menyezet alatt, csak kicsit távolabb,amennyire csak lehet, te tudod, mennyi helyed van, kívülre szintén rács, mozgózsalus tökéletesen megfelel. A szagelszívóhoz kihúzható csövet ne használj, a barkácsáruházakban (is) lehet kapni kimondottan erre való fehér merev müanyag csövet aranyárban + 6-szor ÁFA, de a 110 vagy 125 PVC lefolyócső is tökéletesen megfelel.

Egyébbként sose bízz a pillangószelepekben, mert elég, ha csak egyszer is fennakad.

Előzmény: tangerine (47856)
tangerine Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47857
"A 18-as rézcső terhelhetősége kb. 8-10 Kw."

Akkor hogy lehet egy ~24 kW-os gázkazán belsejében 18-as cső?
Én is 18-assal kötöttem be a kazánomat az osztóig. Mivel nem volt jobb ötletem, hogy mekkorával kellene, szétszedtem a kazánt, és megnéztem mekkora benne a legvastagabb cső. Mivel nem találtam 18-asnál vastagabbat belül, gondoltam kívül is elég lesz akkora. Nem elég?
Előzmény: Ltom069 (47845)
tangerine Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47856
Itt egy rajz az elhelyezkedésről. A kérdőjeles falon lenne lyuk.


Előzmény: tangerine (47854)
Ltom069 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47855

Szia

Többé-kevésbé zárnia kell és szokott is. Ha látod a tetejét, kell lennie rajta egy kis karnak (ezzel lehet fixen lezárni), és egy, általában 4szögletes, bontaható nyílásnak, amit csavarok rögzítenek. Ha kitekered a csvarokat, máris hozzáférsz a belsejéhez. Nem kell töle megijedni, egy síma egyszerű full hagyományos visszacsapó szelep van benne, ami gumitömítésre zár rá.Na, ezt a gumi tömítést kell lepucolni egy sima ronggyal mindkét oldalon, a lapon és a házba épített tömítőfelületen, és nagyjából ennyi. Szétszerelésnél erősen ajánlott csak megfelelő agresszióval eljárni a tömítések miatt, nem dobálják utánad a sarki boltban.

Előzmény: zozomax (47850)
tangerine Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47854
Ja, azt nem írtam, de asszem nem egyértelmű, hogy a kazánház a szabadba nyílík, nem a lakótérbe (más irányba ajtó sincs). A kialakítandó nyílás is az udvarra nézne.
Előzmény: tangerine (47853)
tangerine Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47853
Igen, igen. Akkor rosszul fogalmaztam.
Szóval van a kazánház/garázs/műhely (mindegy minek hívom) (24 m2 területű) Ebben van a gázkazán. Mellette konyha. A konyhában van egy páraelszívó, aminek a kimenete a kazánházba torkollik (bár ez nem tudom mennyire számít). Van rajta visszacsapó is, azaz a konyhába nem tud visszamenni a levegő. A kazánházból viszont kifelé/befelé semmilyen nyílás nincsen, kivéve az ajtó alatti/melletti rést.
Ezt szeretném orvosolni (most festés előtt itt a legjobb alkalom), mert ha esetleg ki lesz cserélve az ajtó, akkor nehogy "megfulladjon" a kazán, vagy az, aki bemegy a kazánházba. Bár van egy CO érzékelőm azt szándékozom festés után feltenni a kazán fölé. Ja, a kazán egyébként nyílt égésterű (Chaffoteaux Nectra 3.23).
Szóval nem szellőztetni (főleg télen kihűteni) szeretném a kazánházat, hanem csak a kazánt lélegeztetni.
Tehát akkor elég egy lyuk is? Akár lehet kisebb is? Ha egy is elég akkor az fent vagy lent legyen?
Szóval a minimális szükséges keresztmetszetre lennék kíváncsi, és a poziciójára. :)
Előzmény: Törölt nick (47847)
Makosx Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47852
Ezt úgy érted, hogy pl. egy "amerikai konyhás-gáztűzhelyes" nappali és a szobák között légmentes ajtókat kellene tenni?
ronaldinhogaucho Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47851

Értem. azt nem gondoltam, hogy nem engedem be őket. Azt gondoltam, hogy beengedem őket és "találunk valamilyen megoldást". Ha az a mese nem lesz elegendő, hogy "ez a kazán már itt volt, amikor ideköltöztünk"...

Előzmény: Ltom069 (47848)
zozomax Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47850
Hallihó,

Van nekem a csatornámon egy ilyen visszacsapószelep, olyan a hely, hogy nagyobb esőknél hasznos lehet...

Ennek ellenére a múltkori 2 napos eső alkalmával "találtam" a szuterénben 4-5 vödörnyi vizet a mélyebb sarkokba összegyűlve. Volt némi szaga is, tehát sztem nem annyira beszivárgó víz lehetett (bár a folyó munkálatok miatt leszerelt ereszek azt is indokolták volna), hanem inkább a csatorna szállíthatta. (van lent wc és zuhanyozó is)

Kérdezném, hogy egy ilyen visszacsapó szelepnek mennyire kell normális működés mellett zárnia? Ez a pár vödör belefér a normális működésbe, vagy ellenőrizni tisztítani kellene benne valamit?

RangerJoe Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47849

Persze én a fémhálós flexibilis gumicsőre gondoltam, nem a GEBO-ra.

Azzal (1 collos) lehet kazánt kötni a meglévő vascsőhöz?

Előzmény: RangerJoe (47767)
Ltom069 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47848
Elvileg kéményesnek le kellene jelentenie a szolgáltatónak a nem megfelelő bekötést. Ha megteszi, lendületből felugrik a piros plomba, és onnantól bekeményedik a helyzet. az meg egy dolog, hogy sose jártak arra. Nálam sem jártak egyszer se a 15 év alatt. Aztán tavaly egyszercsak megjelentek, azóta járnak. Hogy miért? Mert kötelező közszolgáltatás lévén, az önkormányzat másik kéményes céggel kötött szerződést, akik komolyan is vették. Egyébbként lehet őket nem beengedni,csak le kell jelenteniük az önkorinak, utána úgyis beengeded őket, csak szabálysértési vagy milyen eljárásba 30K-val kijebb vagy. Egyébbként jó gyerekek voltak, nem nagyon púposkodott egyik se, végezték a dolgukat.
Előzmény: ronaldinhogaucho (47846)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47847
Ez az épületen belüli összeszellőztetésre vonatkozik, másik légtérrel. Te a frisslevegő beengedésről beszélsz, amit kintről engedsz be az épületbe.
Előzmény: tangerine (47844)
ronaldinhogaucho Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47846

"Fogyasztásból való kizárás lehetősége"?

 

Arra gondolsz, hogy majd egy kéményseprős ellenőrzéskor jön az ejnye-bejnye és szólnak a gázszolgáltatómnak, hogy zárják el a gázcsapomat? Mert ha így működik is, gondolom, minden megoldható utólag. Csak az alapján, amit ebben a fórumban a kéményseprőkről összeolvastam, biztosan meg lehet a fekete emberekkel oldani "okosba". És abban sem vagyok biztos, hogy a gázszolgálatatónak az áll érdekében, hogy kizárjon a fogyasztásból.

 

Egyébként 2 éve költöztünk a házunkba és kéményseprővel még nem találkoztam... De ez lehet, hogy az én hibám, gondolom nekem kellene évente kihívni őket.

Előzmény: gmkiev (47830)
Ltom069 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47845

Sziasztok.

 

Ha jól láttam a rajzot, A vegykótól 18-as rézcső jön ki, ami nagyon kevés, nem fogja elvinni ebben a formában, egyszerűen ezzel a hőmennyiséggel nem tudod megterhelni. A szakirodalom szerint, meg szerintem is a kazántól  legalább a második kötésig Na 22-re kellene cserélned a csövet, lehetőleg egyforma rézre, mert itt a rajzon, ha jól látom, összevissza bövül meg szűkül. A nagyobb szivattyúval ne kűzdj, mert nem lesz jó az sem. Cserébe viszont hamar le fog égni. Továbbá fűtési szivattyút SOHA nem kötünk sorba, igy meg pláne nem! A legjobb az lenne, ha a 22-est végig össze tudnád kötni. A rajz alapján számolva a radiátorok összteljesítménye 24, 7 Kw, + az apró, 90/70-re számolva. A 18-as rézcső terhelhetősége kb. 8-10 Kw. A fali gázkészülék előremenőjébe, az első radkötés előtt illene 1db. 3/4 vagy de inkább 1" visszacsapó, ha nincs benne, ellenkező esetben barátságból elkészíted magadnak a létező legtökéletesebb hidaraulikus váltót.

tangerine Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47844
Köszönöm!

Akkor sajnos nem elég a 110-es PVC cső, amit be akartam tenni.
Bár ahhoz képest, hogy eddig semmi sem volt, az is nagy előrelépés lenne. :)
Igaz, az ajtó elég rosszul záródik, de azt előbb-utóbb ki akarom cserélni.

Egyébként miért kell kettő? Én úgy gondoltam, hogy egyen bemegy a friss levegő, és a kéményen távozik a használt.
Előzmény: Törölt nick (47836)
nixon70 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47843
Igen,a lakás egyik helyiségében elhelyezett nyílt égésterű készülékeket légmentesen el kell zárni a lakás többi részétől,a szellőzést,levegőutánpótlást kivülről kell biztosítani.
Előzmény: sanyatas1 (47824)
nixon70 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 47842
Ehhez ismerni kellene a három szivattyú jelleggörbéjét,csővezetéki ellenállást..stb.
Elég vékony csővel van szerelve,szvsz a 32/70 nagy bele.
A párhuzamosan szerelt szivattyúk vízszállítása összeadódik,de csak a 80-90%-val számolunk a kialakítás miatti alaki-súrlódási veszteség miatt.
Előzmény: Jena307 (47835)
josi 93 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 47841
Üdvözletem!
Esetleg valaki meg tudná mondani nekem a d-gáz elfogadja -e műszaki átadáskor, azt hogy a redőnytokba szerelem az aereco eft 026 tipusú légbeeresztőt? Ugyanis előbb olvastam, hogy oda is szerelhető. Csak akkor van gáz (vagyis nincs:) ) ha nem fogadják el.

Bár ha végig gondolom, hogy abból indulnak ki hogy úgy is kicserélik az ablakot, tuti nem fogadják el. Főleg, hogy a tervező még bele írta azt is a tervbe, hogy az ablakok fokozott nyílászárásúra lesznek cserélve. De azt nem írta oda, hogy belátható időn belül történik meg:)

Na arra jutottam , lehet felesleges ez a kérdés. mind1.

Akkor valakinek konvektor?
kuoni pasztor Creative Commons License 2010.09.21 0 0 47840
koszonom!
k.p.
Előzmény: Törölt nick (47838)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!