Keresés

Részletes keresés

Döme-Ádám Creative Commons License 2012.02.06 0 0 49118

Bizony így van Secperc!

 

Azóta már ilyen boldogan rohan, ha meghallja a behívó parancsot:

 

S mosolyog minden pillanatban:

Előzmény: secperc (49110)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.02.06 0 0 49117

egy a lenyeg szerintem..Egyiket se akard vakon kovetni,de mindegyikbol vedd ki azt,ami neked es a kutyadnak megfelel es bevalik..En meg a Cezar Milanbol is vettem,pedig kiraz tole a hideg:)

Előzmény: Lancrefan (49112)
kriseva Creative Commons License 2012.02.06 0 0 49116

Én soha nem tanítottam klikkerrel,ugye régen nem volt,de a kis mudikeverékemnél muszáj vol valamit csinálnom,mert elképesztően önfejű volt,és kipróbáltam a klikkert.Hihetetlenül jó,az a sököny kutya gyorsan,és évezettel tanult,csak jókat tudok mondani a klikkerről.

Előzmény: Pisces72 (49115)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 49115

Ez a hosszú-hosszú sor Fennel-lel kezdődött. Már vele is megérthetsz elég sok mindent, sőt a falkavezérségi kérdések alapjait vele is tudod rendezni, de az esettanulmányai (nekünk) nem az igaziak. Korom Gábor -szerintem- annyiból jobb, h ő a mi kultúránkból, a mi viszonyaink közül nőtte ki magát, és amit tanácsol, már alig kell testre szabni, mert a mi kutyáinkkal és életkörülményeinkkel kapcsolatos tapasztalatait adja tovább. Nekünk szól. Az összes szerző közül a legjobban.

 

Ha nem adja oda a labgát, szerezz be egy másodikat is. Eldobod az elsőt, ő odahozza, és mielőtt elkezdene vele játszadozni, azonnal mutasd meg neki a másodikat. Egyből le fogja rakni, ami nála van. :)

Segít még, ha gyorsan elkezditek az "ül"-t tanulni, mert ha leülteted mielőtt körözni kezd, könnyebb lesz a dolgotok.

Egyébként pont így tudod (majd) lefárasztani, csak még nem működnek olajozottan a dolgok. Mert ha két labdás futás között birkózni kell vele a labdáért, az ugye, nem az igazi. :)

 

Köv. feladat: klikker, ha még nincs. :)

Előzmény: Lancrefan (49112)
kriseva Creative Commons License 2012.02.06 0 0 49114

A kettő két külön világ szerintem.Én Fennelél nem vagyok annyira oda,Korom Gábor szerintem érthető,világos,a lényegre törekszik,és megérteti veled,hogy miért csinálja azt a kutya,amit csinál.

Sokkal jobb,mint Fennel.Ő más irányból közelít,ami nem mindenki számára megvalósítható.

Előzmény: Lancrefan (49112)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 49113

:) Gyönyörű a téli rucitok! :)

Előzmény: secperc (49110)
Lancrefan Creative Commons License 2012.02.06 0 0 49112

Helló!

 

A kérdésem: Korom Gábor könyve mennyire hasonlít Jan Fennel Kutyapszichologia című könyvére? Sokban eltér? Vagy csak jobb? (csak mert Fennell könyvet most olvasom)

 

Próbáltam lefárasztani a kutyát, de nem sok sikerrel. Ráadásul mostanában ha eldobom a labdát visszahozza, csak nem adja oda, hanem köröz körülöttem. Próbálok neki tanítgatni is dolgokat, ezeket viszont szívesebben csinálja. Ma az udvarban próbáltam vele pórázon sétálni. Igy viszonylag kordában lehet tartani finom kis rántásokkal. Póráz nélkül is jön mellettem, csak néha előrébbszalad, ilyenkor elindulok vissza, ami után kis fáziskéséssel ugyan, de jön utánam. Az utcára viszont szinte ki se tudom vinni, mert csak menne mintha muszály lenne. Mivel tudnám rendesen lefárasztani? Honnan tudom hogy mikor fáradt le teljesen? Segítsetek mert ez így nem lesz jó.

Előzmény: Pisces72 (49095)
driver20 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 49111

Aztaaaaa hogy állnak a lábai! :DD

 

Mi is játszottunk ma délelőtt a hóesésben:

 

Aztán melegedtünk és mézet nyaltunk, hogy ne fázzon meg a torkunk! :)

 

Előzmény: secperc (49110)
secperc Creative Commons License 2012.02.06 0 0 49110

 

Sziasztok:-)))

 

Ugatjuk a havat, fagyott bajusszal -8 fokban:-)))

 

Istenem de édesek ezek a kicsik:-)))

Még emlékszem, amikor Berry is ilyen kicsi volt:-)))

 

 

Majd megtanultok mindent új gazdik, ahogyan mi is megtanultuk annak idején, amikor 4 évvel ezelőtt még én jártam ide tanácsért:-)))

De jó is volt, igaz?  Pieces, Döme-Ádám, Gabiiiiiiiii és a többiek:-))))

 

Puszi Nektek + a kutyuknak is:-)))

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.06 0 0 49109
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 49108

A másodikra: nem szabad lépcsőznie a saját kényelmes teljesítőképességén túl. Ha megnézed, h hogyan játszik egy alomnyi kölyök egymással, láthatod, h sokkal nagyobb terhelést kap a csípőjük, mint 10 lépcsőfokon felmenni. A dolog titka annyi, h szükségtelenül ne küldözgesd le-föl a lépcsőn, és ha elfáradt menet közben, mindig hagyd pihenni.

Előzmény: Törölt nick (49107)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.06 0 0 49107

Sziasztok fiúk, lányok, lenne két bugyuta kérdésem! :D

1. Mennyire fedi az a valóságot, amit az állatorvosunk mondott, hogy a labrador ilyenkor heti másfél-két kilót is hízhat? 

2. Mi magasföldszinten lakunk, és kb 10 lépcsőfok vezet fel. Olyat is olvastam, hogy 3-4 (5?) hónapos korig nem szabad lépcsőznie. Ez a 10 lépcsőfok sem megengedett? Vagy most ez mennyire komoly?

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.05 0 0 49106

Kis baby még. És, már szépen leül, ha mondom!!! Remélem, más is ilyen könnyen megy majd. Én a séták miatt izgulok.

lustica Creative Commons License 2012.02.05 0 0 49105

Nagyon édes :-)

 

Hát tudod, neki sok teendője van minden nap, ki kell pihennie azt :P

Előzmény: Törölt nick (49103)
kriseva Creative Commons License 2012.02.05 0 0 49104

Jaj,de aranyos:)))))Nem csodálom,hogy estére kinyúlt:))

Előzmény: Törölt nick (49102)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.05 0 0 49103

Ja és persze így kinyúlt estére... én nem néztem volna ki belőle, hogy ennyit bír szaladgálni....

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.05 0 0 49102

 

Tegnapi havas rohangálás... :DDD

kriseva Creative Commons License 2012.02.05 0 0 49101

Az biztos,hogy a negatív tapasztalatokból lehet a legtöbbet tanulni.Az egy életre bevésődik:)

Előzmény: Pisces72 (49100)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 49100

:) Na ja, utólag már könnyű dolga van az embernek, ha a rossz diák összes hibáját -amit saját maga követett el- kellett korábban kijavítania... :):):)

Előzmény: kriseva (49098)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.05 0 0 49099

Jajj de szép kutya! Mi még el sem kezdtük a sétáltatást, így engem is érdekel a téma. A férjemnek volt gyerekkorában németjuhásza, de sose tudta pórázon vezetni... elég csúnya látvány pont egy németjuhásztól, ha nem tud viselkedni pórázon és már nem volt kölyök ráadásul...

Előzmény: Lancrefan (49093)
kriseva Creative Commons License 2012.02.04 0 0 49098

Ezt professzori módon összefoglaltad:)))De milyen igaz!

Előzmény: Pisces72 (49095)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 49097

Kitartást. :)

 

Előzmény: Lancrefan (49096)
Lancrefan Creative Commons License 2012.02.04 0 0 49096

Hát igen. Azt gondoltam hogy bennem van a hiba. :)

Majd megpróbálom lefárasztani valahogy, bár tartok tőle, hogy Ő fogja jobban bírni :) Amúgy az írásod első része majdnem teljesen stimmel. Mint korábban írtam az első hobbikutyám, és tényleg saját hibámbol kell okulnom. Na de majd holnap megpróbálom tényleg a lefárasztást. Majd megírom mi lett az eredménye.

Előzmény: Pisces72 (49095)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 49095

Tippelhetek?

Sohasem volt korábban vizslátok.

Sohasem jártál még kutyaiskolában, mindegy, h jóban vagy kőkorszakiban.

Nem az első pillanattól kezdve sétáltok, hanem pár hét-hónap után kezdtétek, és amikor még kis édes volt, hagytátok a póráz végén ide-oda rohangálni.

Rendszeresen hagyjátok, h a külső történéseket ő reagálja le elsőként (vagy egyetlenként).

A játékai egész nap elérhetőek a számára, (talán még a tálja is, némi csipegetnivalóval). :)

 

 

Szükséges teendők:

Vagy egy villámgyors tükör módszeres suli, vagy Korom Gábor: Neked ugatok című könyve.

Egy retriever-póráz beszerzése és használata.

 

Sajnos, már ott tartotok, amikor rögzülhetnek hibák, amiket később nagyon nehéz lesz korrigálni. Volt nekünk is egy hasonlóan elrontott kutyánk (saját hibájából tanul az ember...), tapasztalatból mondom, h nagyon hamar kell elvágnotok ennek a folytatását, mert később kinevelni belőle nagyon nehéz lesz.

Mivel vizsla-vér is folyik az ereiben, naponta rengeteg mozgásra és figyelmet igénylő feladatra van szüksége. Ezt irányított játékkal és bárminek a tanításával tudjátok neki megadni. Nem vagyok biztos benne, h ez a mostani gondotok már falkavezérségi ügy, lehet, h csak ennyire akar már végre csinálni vmit, mert ennyire nincs terhelve az agya. (A vizslák kicsit fura világban élnek. :) )

Próbálj meg úgy menni vele sétálni, h előtte szarrá (bocs!!!) fárasztod. Kíváncsi vagyok, akkor hogyan viselkedik. A "sima" fordulok-másfelé megyek-fordulok módszer akkor működik, ha a kutya képes rád odafigyelni. Ha vmi egyéb szükséglete miatt erre képtelen, max ingyencirkusz leszel az utcának. :) Ha csak a terheletlensége az oka a problémáitoknak, akkor egy ilyen lefárasztott sétán már működni fog a fordulgatás.

A retipóráz abban jelent segítséget, h az agyament időszakaiban nem tud akkora erőt kifejteni, amitől problémái lehetnek. Meg a te karod sem szakad le 10m alatt. :)

Előzmény: Lancrefan (49088)
Lancrefan Creative Commons License 2012.02.04 0 0 49094

Konkrétan 20 kiló fölött van a drága, és attól félek, hogy nyaksérülést szenved. Nem kicsit rántok rajta, de azért nem reptetem.

Előzmény: donci2 (49092)
Lancrefan Creative Commons License 2012.02.04 0 0 49093

 

A kölyökkorit muszály volt betennem :)

 

Amúgy ezt is próbáltam a visszafordulósdit, de ennél is csak pár lépést jön melettem, de ha van zavaró tényező akkor még annyit sem. Attól tartok a falkavezérséggel lesz gond, de azt meg nem gondoltam, hogy ilyen korán átveheti, és nem tudom hogy szerezzem vissza.

Várom az ötleteket :)

Előzmény: Abrash (49090)
donci2 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 49092

a fordulás olyan rántással történjen, hogy a kutya négy lába a levegőben legyen. gyorsan leszokik a huncutkodásról. sőt nálunk ha sétánál hülyéskedik, akkor kvázi büntetésként is jön a pórázfegyelem...

Előzmény: Lancrefan (49088)
donci2 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 49091

1. fordulj néha a kutya felé

2. ne hagyd abba visszafordulás követően néhány lépés után az új irányt. menj vele "rossz" irányba hosszabban!

Előzmény: Abrash (49089)
Abrash Creative Commons License 2012.02.04 0 0 49090

képet kérek ha lehet :D

Előzmény: Lancrefan (49088)
Abrash Creative Commons License 2012.02.04 0 0 49089

mi azt próbáljuk a suliban, hogy

erősen viszafordulsz

aztán megy veled, akkor már megint, de finomabban fordulsz az eredeti irányba.

ha újra húz, új forduló

 

mindebből Dorka azt vette le, hogy hülyén sétálok vele, húz, fordulok, majd ő ívesen puhán elkezd visszafordulni az igazi irányba. Aztán húz :)

(na jó, már rég nem húz, csak a fejét előbbre viszi, mint a tolerancia)

Előzmény: Lancrefan (49088)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!