Keresés

Részletes keresés

tucatnyi Creative Commons License 2010.09.25 0 0 47908
bocs bocs bocs ,iszapleválasztó a visszatéröbe a légleválasztót az előremenöbe.
Előzmény: tucatnyi (47907)
tucatnyi Creative Commons License 2010.09.25 0 0 47907

iszapleválasztó az elóremenöbe a légleválaszó a visszatéröbe kell szerelni.

hidro váltoszerepe a kazán és a fütési rendszer közötti szivatyuteljesitmény és igény különválasztása .

neked a leirás alapján szerintem ez nemkell.ű

termomax -hát nemtom?

van a piacon jobb és ocsobb is .

renszer tisztességes átmosása után szerintem mindennemü leválasztás nélkül elláthatő egy jó kondenz kazánnal,

Előzmény: t_a_m_a_s (47906)
t_a_m_a_s Creative Commons License 2010.09.25 0 0 47906
Ja!
Iszap leválasztót, illetve levegő "szűrő"-t hová? Előremenőbe, vagy visszatérőbe kell szerelni?
Előzmény: t_a_m_a_s (47905)
t_a_m_a_s Creative Commons License 2010.09.25 0 0 47905
Sziasztok!
A kazánom cseréje apropójából a következőkre kérem a szakmai tanácsotokat, válaszokat!
A családi házam nagy részében padlófűtés van, csupán 3 hálószobában van radiátor ( ott nincs is padlófűtés. A gerinc, és a radiátorok felé vas csövek mennek, de nem túl vastag csövek.
Az összes légköbméterem: 350
Ebből a három szoba, melyekben radiátor van: 28,32,35 légköbméteresek. Egyforma méretű lemezradiátorok vannak benne: 145 hosszú 65 magas és 6 cm vastag. Ez talán a jászberényi Hajdú egysoros, ha volt ilyen!?
Eddig a Vezuv C10-24 kazánnal fűtöttem, úgy, hogy csak a kazán keringetője nyomta a rendszert, direktben 45-50 fokos vízzel. Azaz a radiátorba is csak ez alacsony hőfokú víz, ment mint a padlóba. Van ugyan egy plusz keringető is a rendszerbe építve, meg egy manuális 3járatú szelep is, de soha nem működött megfelelően. Szerintem a második szivattyú az ellene dolgozott a kazán szivattyújának így azt kikötöttem, a háromutas pedig úgy van beállítva, hogy ua megy a padlóba, mint a radiátorba. A tetőtérben lévő radiátorokat még megforgatja a szivattyú, de azon a szinten lévő 1 kör padlőfűtést csak akkor forgatja, ha minden más csapot elzárok. Most az az egy köröm mindig hideg.
HMV ellátás: Quadriga 114 literes tároló. Ez kikerül a rendszerből.
Nos, ez a régi helyzet. Most beruházok egy Termomax Inka 24K kondenzációs kazánba. És a fűtésemet is tutira akarom megépíteni.
Kérdéseim: mi a lényege a "hidro váltó"-nak. Én eddig ezt nem is ismertem. Kell-e nekem ilyen? Szükséges-e a rendszerbe háromjáratú keverő? Ebből melyik tipus ( automata, termosztatikus stb??)?
Kell-e a kazán szivattyúján kívül másik keringető? Kell-e másik tágulási tartály?
Milyen vezérlő elemeket kell még beépíteni ( ilyen hőérzékelőkre gondolok)? Egyenlőre nem akarok olyan "inteligens" rendszert, amely már a külső hőmérséklet változásra is másként üzemel, de azt szeretném, hogy ezzel később bővíthető legyen.
ha még kell adat, tudok küldeni!
Köszönettel várom segítő tanácsaitokat!
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.25 0 0 47904
Igen.
Előzmény: mapecke (47903)
mapecke Creative Commons License 2010.09.25 0 0 47903
Sziasztok!

Adva van 2 parhuzamosan kotott radiator, am az egyik (amelyik kozelebb van a kazanhoz) forditva van bekotve, vagy legalabbis nem ugy, ahogy a masik : a forro viz ALUL megy be, a "csak meleg" viz pedig a masik oldalon, de FELUL jon ki ? Szerintetek ez gond lehet ?

Koszonom!
tucatnyi Creative Commons License 2010.09.24 0 0 47902

szaakadásra zárodoban van egy kikönyutett rész elvileg ott törik ha törik.

és akkor egy rugoterhelésü szeleptányér lezár. mindaddig mig nem törik ki addig ez a rugo terhelten tartja nyitva a szelepet.

ilyet egyébként látni az autogáz kutfejeken is .

ha szüke csaj el akarná rántani a kutat akkor ez a szar kiszakad és lezár.

magyarán a hátramaradt részében a rugó lezárja a szelept

Előzmény: RangerJoe (47899)
RangerJoe Creative Commons License 2010.09.24 0 0 47901
Így gondoltam én is. De pont a fogyasztó miatt gondoltam, hogy nem jól gondolom. :) Gondolom érted. :)
Előzmény: halaloszto (47900)
halaloszto Creative Commons License 2010.09.24 0 0 47900
adott kiaramlas felett zar. szokott is bukta lenni, hogy beteszik kazan ele, es amikor a kazan jol elindul, akkor lezar a szelep.

vajk
Előzmény: RangerJoe (47899)
RangerJoe Creative Commons License 2010.09.24 0 0 47899
A hőre zárót értem, de a szakadásra záró honnan tudja, hogy szakad? Utánakerestem, de nem találtam semmit.
Előzmény: sjohn (47897)
RangerJoe Creative Commons License 2010.09.24 0 0 47898
Lehet (szabályos-e) egy álló, nyílt égésterű gázkazán (SD 30 KLO) füstcsövét úgy bekötni, hogy a kazántól indulva:
1 m függőleges
90° könyök
1 m vízszintes
90° könyök
1 m vízszintes (falon át a kéménybe)
Azt olvastam, hogy a 90°-os könyök 3 méter egyenes füstcsőnek felel meg, így ez 9 m.
sjohn Creative Commons License 2010.09.24 0 0 47897
Van itt-ott a piros kallantyús olasz.
Van az újabb sárga tekerős Mofém , meg van még sárga tekerős hőre és szakadásra záró , meg sok helyen van még a karos kúpos is.
Előzmény: RangerJoe (47896)
RangerJoe Creative Commons License 2010.09.24 0 0 47896
Én mást még nem is nagyon láttam felszerelve. Sőt egyáltalán nem láttam mást felszerelve sehol. :)
Előzmény: sjohn (47895)
sjohn Creative Commons License 2010.09.24 0 0 47895
Sima Mofémes csap , mi a gond vele?
Nem azért kék a tekerentyűje , mert vízre való!:-))
Előzmény: Teaway (47894)
Teaway Creative Commons License 2010.09.24 0 0 47894
Víz-golyóscsap a gázcsövön??
Előzmény: tangerine (47882)
sanyatas1 Creative Commons License 2010.09.24 0 0 47893
Ma feltették és beüzemelték az új Aeg kombi cirkomat.( 60 literes tárolós )
Megdöbbenésemre - elöző hozzászólásaimban leirtak szerint - a beüzemelők kimérték, szerintük a kémény a "ludas". Persze ez csak pillanatnyi állapot, kb olyan mint amikor a kéményseprő kijön és méricskél, majd kijelenti minden rendben. Természetesen kaptam az igét, jogszabályokról, szabályzatokról, majd fél óra után 23.600 Ft.tal távoztak. Apró szösszenet: 5 órán keresztül tettük fel majd próbáltuk le a rendszert a viz(gáz)szerelővel 11.000 Ft-ért. Majd a beüzemelőktől újabb dühítő dolgot tudtam meg melyet elfelejtett megemlíteni akár az épületgépész, akár a váci kéményseprő vállalat nagybecsű ügyfélszolgálatosa: Az új szabályok szerint a zárt, parapetes készülékeket prolongálják. Öt évvel ezelött nálunk ezt kimondottan tiltották,- szemben a kéményessel - sőt: félig légáteresztő ablakok irányoztak elő. Most már szellőzőt is csináltam- átfúrtam a falat, rostély, tányér komplett rendszer 10ezer Ft-ért. Ehhez képest most már kémény építővel is beszéljek. Tudtok ilyen szakembert, mármint JÓÓT? Esetleg mi a véleményetek a neten kapható 30ezer ft-os huzatfogóról? Egyébként hány báron kell üzemelni egy 23,1 kw-os cirkonak? Egy apró segítséget, elkapott infot kaptam a beüzemelőktől, - ez a haszon - miszerint a padlástérben lévő kéményrészt is szigeteljem le. A tanulság a történetnek: Ha melegizet akarsz, használj villanybojlert...
-Tsunami- Creative Commons License 2010.09.24 0 0 47892

Nekem  van a quadriga fali kazánom elé berakva iszapleválasztó, rengeteg redvát kiszűrt eddig a rendszerből.

7 éves a kazánom és most lett először kipucolva a hőcserélője.

Nekem  fekete redva darabkák jöttek ki a hőcserélőből, amik szerintem a radiátorokból kioldott olajos korróziógátlónak a hőcserélőbe égett darabjai lehettek.

Iszapot még nem láttam hogy fogott volna:-)

Előzmény: Törölt nick (47883)
spucc Creative Commons License 2010.09.24 0 0 47891

Egyetértve Zsolt_83-al kiegészíteném annyival, hogy én a központi szűrőn kívül a csaptelepek hollandija alá szűrőalátétet is tettem. (50-100 ft/db)
Ok: a csöveim nagy része 30 éves horganyzott acélcső. Hadd ne mondjam, milyen a belseje ott, ahol a repedés miatt lelepleződött.
Előzmény: KalásziM (47884)
RangerJoe Creative Commons License 2010.09.24 0 0 47890
Az Immergas Victrix 24 R lesz. Itt Kondenzációs, csak fűtő.
Egyébként egy FÉG tényleg olcsó, egyszerű és jó is.
Előzmény: Törölt nick (47889)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.24 0 0 47889
Elvileg szinte bármilyen kazán jó lehet. A vegyes fűtési rendszer szinte biztos, hogy nyitott. A mostani kazánokat majdnem mind zárt rendszerre tervezik. Tehát egy hőcserélővel le kell választani a kazánt egy primer körrel.
Én is most szívtam ezzel. A vastagcsöves, öntöttvas radiátoros rendszer nem ideális gázfűtésre, de működhet vele. Csak magasabb hőmérsékletű előremenő víz kell neki, hogy megfelelő hőt adjon le. És mivel több a víz a rendszerben kevésbé lesz rugalmas a szabályozhatóság.
Egyébként az Immergas-nak mintha lenne nyitott rendszerre való kazánja. De az csak fűtő, melegvizet nem készít.
Vagy ha költséghatékony akarsz lenni, akkor vehetsz egy jó állapotú használt FÉG-et is. 20-25e-ért már lehet kapni tökéletesen működőket. Azokat rá lehet kötni simán nyitott rendszerre, még az iszapra sem érzékeny.
Előzmény: pborisz (47887)
Émile Creative Commons License 2010.09.24 0 0 47888

  És még sokan mások.

 

 Ha van pénzük érdemes !

 

 

 Sokféle kazán van, de egy 24 kW-os biztos megfelel.

Amúgy az info,  az adatszolgáltatás elég hiányos.

 Tehát :   Van e gáz a házban,  etázs fűtés e, milyen a kémény (állapota ) stb.

 Aztán meg kell terveztetni a gázoldalt - nem árt olyant felfogadni aki a a vízrendszerhez is ért  ?  A tervező elintézi az engedélyezést, adhat költségbecslést is (nem a végleges ár - kivéve az ő díjazását, de mankónak jó )

 

 

 És ez után itt biztos megtárgyaljuk  !!

Előzmény: pborisz (47887)
pborisz Creative Commons License 2010.09.24 0 0 47887
Sziasztok!

Már nagyon régen jártam ezen a fórumon és sajnos úgy látom enginer is elég régen írt már ide, pedig érdekelt volna a véleménye egy kérdéssel kapcsolatban.

A szüleimnek még a régi központi fűtés rendszere van, vagyis a jó kis öntöttvas radiátorok vastag csövekkel és vegyes tüzelésű kazán. Mivel már elég idősek, elgondolkodtak rajta, hogy talán érdemes lenne venni egy gázkazánt és mivel nem szeretném, hogy megetesse őket egy szerelő, ezért érdeklődöm itt, hogy milyen kazánt lenne érdemes venni ehhez a rendszerhez, vagy egyáltalán érdemes-e.

Természetesen más hozzáértő véleményét is szívesen fogadom, csak enginerről már tudom, hogy konyít a szakmához ;)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.23 0 0 47886
Ja, a Honeywellt közvetlenül a bejövő csőre a pincében raktam fel.
Előzmény: Törölt nick (47885)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.23 0 0 47885
Igen, váltószelep általában a kombi készülékekben van. De már olyanról is hallottam, hogy a kazán hőcserélője eldugult az iszaplerakódástól. De ahhoz elég durva iszapnak kéne lennie.

Én is két éve tetettem fel kerámiabetétes csapokat. A leírásában az volt, hogy ajánlott a vízvezeték rendszerre egy szűrőt tenni, mert a kerámiabetétbe bekerülő homokszem, vízkő, stb. összekaristolhatja azt. Továbbá a nyomást is érdemel lecsökkenteni a csapok védelme érdekében azt hiszem 3-4 barra.

Volt is itthon feleslegben egy Honeywell nyomáscsökkentős vízszűrőm. Úgy volt megbeszélve a vízvezetékszerelővel, hogy ezt is felteszi. Aztán láttam, hogy nem tette fel. Feltettem én SK. Ebben elég finom szűrő van, de eddig nem nagyon szedett össze semmit. Fél év alatt talán egy-két szemcsét.
Volt egy átfolyós vízmelegítőnk is. Abból jöttek rendszeresen a vízkődarabkák. Ezért a vízmelegítő után beraktam egy egyszerűbb, olcsóbb szűrőt. Olyasmit, mint az Y-szűrő. Abban azért volt mindig cucc.

Egyébként én elég olcsó Sanimix csapokat tetettem fel. Mindenki azt mondta, hogy fél évnél tovább nem fogják bírni. Mivel egy márkásabbhoz képest töredékáron adták, tettem egy kísérletet.
Egyelőre lekopogom, de semmi bajuk nincsen. Két éve vannak fent.
Előzmény: KalásziM (47884)
KalásziM Creative Commons License 2010.09.23 0 0 47884

  Mondád  : ne fogjuk visszamagunkat !

 

 Akkor : nálam bizony nincs iszapleválasztó, sőt váltószelep se. Gondolom ez a melegvizet gyártó kazánnál van. Én csak fűtök vele.

 Van viszont a  gázbemenet előtt un. porleválasztó. Egy sima porzsák. Sőt kettő helyen is . eccer az óra előtt,  majd a cirkó előtt szintén.

 Saccolom : a készülékben a mágnes szelepet védik, nehogy por zavarja a zárást.

 Sima  spekuláció az egész. Mást mit védene ?? vagy a fúvókát eltömödés ellen  ??

 

 Más : régen tervezem a régi kétszelepes Mofém csaptelepeket kicserélni a divatos egykaros és állítólag kerámia betétes csaptelepekre.

 Na ehhez kell e szűrő  és hová  ?

 És még egy kérdés : élettartam  ??

Előzmény: Törölt nick (47883)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.23 0 0 47883
A radiátorkörnek a szűrője.
Én sem vagyok annyira szakértő a témában, csak nálam most cseréltek, cserélnek kazánt. Ezért kiokosítottak meg én is utánajártam ennek-annak.
Nálam a szerelő azt tanácsolta, hogy jó lenne berakni a kazán elé egy iszapleválasztót. Én rá is bólintottam.
Aztán beszéltem a beüzemelő szervizzel is (más okból kifolyólag, csak ez is szóba került), ők azt mondták, hogy az iszapleválasztó csak részleges megoldás, mert az is átenged valamennyi koszt. És a legjobb megoldás a hőcserélővel való leválasztás, mert később többe fog kerülni a rendszeres szervizelés, mint most egy hőcserélő.
(Ha esetleg van valakinek hozzáfűznivalója az iszapleválasztó vs. hőcserélős leválasztás dologhoz, ne fogja vissza magát! :))

Egyébként nem tudom milyen az az iszap. Két éve engedtem le a teljes rendszert a pincében a legalacsonyabb ponton. Iszapot nem láttam a vízben. Picit opálos volt, miután már jó vastag (60-80cm) vízrétegen néztem át a hordóban, amibe engedtem a vizet. Mondjuk 25 éve keringett ez a víz a rendszerben, ennyi még talán elmegy. A régi Fég kazánnak se volt soha semmi baja, pedig semmi nem volt elé beépítve és még nyitott rendszerben is ment. Az újabb kazánok biztos érzékenyebbek erre.
Előzmény: vakrepulo2 (47881)
tangerine Creative Commons License 2010.09.23 0 0 47882
Lehet, hogy mégis befér a 3 db 110-es cső a gáz és villany közé, és akkor az elszívót is kivezethetem. Így, vagy amúgy:



Előzmény: Ltom069 (47871)
vakrepulo2 Creative Commons License 2010.09.23 0 0 47881

igen-igen ezt a 'váltószelep' szót kerestem

 

nincs iszapleválasztó vagy legalábbis nem tudok róla, meg nem is tudom mi az.

az a városi vízhálózatnak egy szűrője, vagy a radiátorkörnek a szűrője?

de mindegy is, mert bár én magamnak festek, villanyt szerelek, heggesztek, betonozok a kazánhoz nem nyúlok, mert nem értek hozzá és a gáztól félek

 

szóval kellene egy szaki, az eddigi tapasztalataim szerint a vaillant hivatalos szervízei 2X drágábbak mint a szabadonúszok és azért egy szeleptisztítás nem tűnik ördöngősnek még ha én nem is merem megcsinálni

 

vakrep

 

Előzmény: Törölt nick (47880)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.23 0 0 47880
A váltószelep koszolódott el valószínűleg.
Van a kazán előtt iszapleválasztó?
Nekem egyébként azt mondták pont a napokban, hogy az iszapleválasztó is átenged valamennyi trutyit. És legjobb megoldás a kazán védelmének szempontjából, ha egy külön körre hőcserélővel le van választva.
Előzmény: vakrepulo2 (47879)
vakrepulo2 Creative Commons License 2010.09.23 0 0 47879

sziasztok

bp 12 kerületében van egy kombicirkó kazánom valliant (vagy hogy írják).

átlag 2 évente eljátsza, hogy ha megy a fűtés akkor nem akar melegvizet csinálni. Eddig kétszer járt nálla szerelő -utoljára kb 1,5 éve- és minidg ugyan az volt, valami szelep van benne, ami bekoszolódik és nem tud átváltani mikor megnyitom a melegvizet.

Most keresek egy jó szakit aki nyomott áron megint megtisztítaná. Tudtok ilyenről? lsz adjatok elérhetőséget. Lényeg: 12 ker, szeleptisztítás, valliant

 

vagy másik fórumot ahol ilyet találhatok.

nagyon köszi!

vakrep

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!